Pgnig Termika
counter
1 37 133 5 1
maszynista

Kierownik wybitnie nie szanujący pracowników i ich doświadczenia. Jak na warszawskie warunki zarobki to totalna bieda.

Portfelik

Przesadziliście z narzekaniem, wysokość zarobków to bardzo indywidualna część umowy i ich wysokość zależy od wielu elementów!!

Kandydat

Dzień dobry. Widziałem ogłoszenie ze szukaja maszynisty urządzeń pomocniczych. Ktos moze mo pomoc w kwestii wynagrodzenia. Konkretnie, zupełnie nie wiem ile mam odpowiedzieć przy pytaniu ile chciałbym zarabiać. Mam 30 lat 8 lat doswiadczenia jako eleltromechanik. Myslalem cos pomiędzy 5-6 tys netto. Sądzę ze jak na Warszawe to nie jest jakos przesadzona stawka, czekam na opinie. Pozdrawiam

Pytanie Nowy wpis

Jak jest z pakietem medycznym w Pgnig Termika? Można dołączyć rodzinę?

Zima stulecia Nowy wpis
@Pytanie

Możesz wykupić dodatkowy pakiet grupy Lux-Med dla członka rodziny. Podstawowe mocno okrojone (np: bez stomatologii) startują od 100 złotych , za członka rodziny.

P.K. Nowy wpis

Zacząłem prace w EC Zeran w 1968 z pensją 1600zl netto.Pracowalem do roku 1987.Zarobki były super.

Zima stulecia Nowy wpis
@P.K.

Faktycznie w PRL pracownicy energetyki mieli ciut lepiej. Za PRL budowano mieszkania dla pracowników , ośrodki wczasowe i przyzakładowe sklepy z "luksusowymi" towarami nazywane żartobliwie przez pracowników PEWEX-ami. Do kasy biegało się co tydzień , bo oprócz pensji była: pyłówka , mułówka, węglówka , megawatówka , mistrzowskie i wiele innych dziwnych funduszy. Za PRL w elektrowni mogłeś odpracować wojsko. Pracownik energetyki za prąd płacił tylko 20% , dostawał 2t węgla lub jego równowartość , że o mleku nie wspomnę. Obecnie mamy demokracje która zabrała pracownikom energetycznym praktycznie wszystkie bonus z PRL.

Portfelik

Grosik
@Portfelik

Twoja wypowiedz wskazuje , że jesteś pracownikiem HR PGNiG Termika . AAA prawda o zarobkach w PGNiG Termika jest taka ,że jak na warunki Warszawskie to na start dostaniesz więcej w Lidlu , czy Biedronce.

Zniesmaczony
@Grosik

Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Na start podstawa to 4100-4200 brutto plus dodatki za noce, święta, weekendy. Na rękę wychodzi 3100-3300 zależy od miesiąca. Gdzie na start dostaniesz tyle? To wszystko przed egzaminami. Później co egzamin to mała podwyżka. Patrząc na perspektywę kilku lat uzbiera się ładna sumka.

@Zniesmaczony

Jeśli na rękę wychodzi nawet 3300zł, to wszędzie się dostanie więcej, nawet w markecie na kasie zarabiają 3000-3500 na start. W magazynie pracując fizycznie to nawet 4tys. I są to ludzie bez wykształcenia, a tutaj chyba byle kogo nie powinni przyjmować (może się mylę). Wynajem malutkiego mieszkania to kwoty około 1800zł gdzieś na obrzeżach. Zostaje 1500 na życie, powodzenia.

Zniesmaczony
@Grzesiek

Pokaż mi sklep/dyskont gdzie na start dostaniesz ponad 3 tysiące na rękę.

@Zniesmaczony

Lidl 4550zł brutto po roku pracy, co daje 3300 na rękę, biedronka też coś około tego. Już pomijam, że to prace, które może wykonywać osoba wzięta z ulicy. W dodatku bez pracujących świat i niedziele wolne. Zresztą cóż my tu porównujemy? Doszło do tego, że odpowiedzialna praca operatora bloku, często z dyplomem inżyniera zrównała stawką i prestiżem do prac, które wykonują ludzie bez żadnego wykształcenia. Bo z tego co ktoś tutaj pisał, nawet po tych kilku latach, gdy ktoś zostanie operatorem, to stawka operatorska nie różni się wiele od młodego obchodowego. Chyba, że wszyscy jak jeden mąż tutaj kłamią i operator nie zarabia 4tys, a 2x więcej.

Grzegorz
@Grzesiek

Nie wiem jakie są stawki na start...ale jako pracownik z 8-9 letnim stażem i zdaniu 4-5 egz mam pensji ok 7500 brutto... czy to duzo czy mało to zależy od indywidualnej oceny, kto jakie ma potrzeby itp. Generalnie na prace w lidlu i biedronce bym się nie zmienił

Ja
@Grzegorz

Taka pensja dla osób z doświadczeniem, wykształceniem technicznym i po zdaniu egzaminów? Moim zdaniem to mało. 7500 złotych brutto to dostałam w mojej drugiej pracy: a pracuję w dziale obsługi klienta, praca z językiem niemieckim. I skończyłam germanistykę.

@Grzegorz

Dziękuję w końcu za szczerą odpowiedź. Pewnie Ci wszyscy co mówią, że zarabiają 3tys na rękę to pracują gdzieś na nawęglaniu całe życie. W końcu jakaś rzetelna opinia. Nie dało mi to spokoju, jak ktokolwiek po szkole, będąc operatorem się zgadza na pracę za 4tys na rękę. Musiałby być niespełna rozumu. 4tys to takie minimum, gdzie zarabia się wszędzie w Warszawie.

Kitajec
@Grzesiek

Sprawa prosta... Panowie tak zwani leśne dziadki, PRL-owe dzieci tzw. Stara gwardia zawsze będą narzekać. Oni pracują 20-30 lat pod kominem, nie wiedzą jak się zmienił rynek pracy i płacy. Przyjdziesz do zakładu i usłyszysz... Kiedyś to było a teraz!! Weź pod uwagę że taka osoba z wieloletnim stażem nie zarania 3 tys. Przez x lat były mniejsze/większe podwyżki. Po prostu oni nie znają obecnego rynku pracy.. Ale co trzeba przyznać to fakt że doświadczenie i lata praktyki czyni z nich profesorów w swoim fachu. Na emeryturę się należy. A młody... Uczyć się i czekać cierpliwie.. Tyle w temacie

Kitajec
@Kitajec

Fakt na start dostajesz 3 tys na rękę Weź pod uwagę że przychodząc z ulicy nie znasz tematu, nie masz uprawnień bez których nie możesz być maszynistą. Przez tydzień, dwa nie poznasz nawet obszaru na którym jesteś. Więc podstawa to... Nauka, egzaminy i doświadczenie... A za tym idą większe pieniądze.

Lukasz
@Kitajec

Zgadzam się. Jednak zapomniałeś o jednej rzeczy. Ci 50-60latkowie, którzy dziś są doświadczeni, jak zaczynali 30 lat wcześniej, to praca w energetyce to był jakiś minimalny prestiż. Zarabiało się na start dużo więcej niż ekspedientka w sklepie, czy magazynier. Dzisiaj oferując nowym stawki 3tys netto, tak naprawdę oferujemy płacę minimalną, bo nie da się mniej w Warszawie zarobić. Trzeba po prostu nie pracować. I żeby to się poprawiło po 5 latach, ale z tego co widzę, to po takim okresie, co najwyżej można liczyć na 500zł więcej. Nawet oferując nowym 4tys zł, jak na warunki nie tylko Warszawskie, ale ogólnokrajowe, w byle jakiej fabryce pracownik fizyczny tyle zarobi. I to niekoniecznie pracując w święta.

zdziwiony

Wszyscy pracownicy, tak narzekają że tylko wybrani mogą pracować na jedną zmianę, tylko jak jest rekrutacja wewnętrzna na specjalistę to chętnych nie ma i trzeba wypuszczać ogłoszenie na miasto. A chętnych nie ma bo nikt nie chce zarabiać mniej niż zarabia na zmianach. Nikt nie chce mieć o 12 dni urlopu mniej. Ale jak przyjdzie ktoś z zewnątrz to krzyk, że przyjmuje sie ludzi, którzy nigdy w EC nie pracowali, a nie docenia pracowników.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Wytrwały

A gdzie to Panowie pracują? Siekierki Żerań? Tak narzekacie, tak Wam źle. Jak to tu wszystko po znajomości i kiepskie warunki. To ja się pytam... Dlaczego maruderzy nie szukacie pracy w innym zawodzie skoro w pod kominem tak źle???

biuro
@Wytrwały

A Pan to chyba z biura skoro zadowolony? ;)

@Wytrwały

Odpowiedź jest bardzo prosta... Nawet nie ciężko się samemu domyślić... Powodów kilka: nie szukają bo np. dorabiają gdzie indziej... Drugi możliwy powód to kilka lat do emerytury i chcą tylko dociągnąć do tego czasu w tej "firmie"... Trzeci możliwy powód to poprostu brak odwagi - boją się zmienić prace (nie słusznie ale tak jest)... Ale żaden z tych powodów NIE WYKLUCZA tego, że powinny być w tej firmie wyższe zarobki i lepsze zarządzanie majątkiem... Bo zmiana pracy to nie rozwiązanie, rozwiązaniem powinna być zmiana mentalności decydentów aby ta "firma" działała prawidłowo.

My pracujemy! Żerań !
@Wytrwały

A WY! Pamiętacie o naszym Koledze który Zginął Dusząc Się W Windzie podczas pożaru galerii nawęglania EC Żerań w 2012? Ukaraliście Dyrektora ! Daliście mu przycupnąć w Stalowej Woli , a Następnie dostał stołek w EC.Siekierki i w 2020 roku przeszedł na emeryturę.

Janusz
@Wytrwały

Chyba dział wybitnie inteligentnych dział inżynieryjne techniczny się odezwał lub sam kierowniczek. Żenada. Zarobki żenująco niskie. Brak rozwojów i awansów. Tylko swoi i ustawione. Rozmowa w rekrutacji wew to żenada i pić na wode Rozwoju nie ma bo etetyzacja.

fox
@My pracujemy! Żerań !

Czysta prawda.

Krzysiek

Czy ktoś tak naprawdę mógłby szczerze napisać, ile się zarabia na stanowisku obchodowego/operatora? Naprawdę, czy musicie tak kłamać i pisać, że ktoś pracując w systemie 5-brygadowym i mając tak odpowiedzialną pracę, zarabia 3tys na rękę? Błagam, napiszcie ile może liczyć realnie nowy pracownik? 3-tys na rękę to w Warszawie, zarabia Pani w mięsnym w osiedlowym sklepie na Targówku.

@Krzysiek

Na start wszystko zależy ile sobie wynegocjujesz , ale o 4 z przodu zapomnij. Tak z mojej wiedzy to jest różnie od 2800-3800 PLN brutto podstawy. Podstawowa stawka brutto po egzaminie : - obchodowego na wsparciu ( maszynista urządzeń pomocniczych ) to 3170 PLN - obchodowego na kotłowni lub maszynowni ( maszynista urządzeń ciepłowniczych ) to 3700 PLN - operator kotła ma 4300 PLN . Dodatkowo co miesiąc masz średnio 15 % dodatek za prace na noce , święta (liczony od podstawy brutto). Stawki podane są oczywiście po zdanym pozytywnie egzaminie wewnętrznym i komisyjnym. - egzamin wewnętrzny to zdanie 10 - 15 egzaminów u specjalistów z różnych wydziałów . - egzamin komisyjny przed 5-7 osobową komisją zakładową. Po zdanym pozytywnie egzaminie dostajesz 150 PLN podwyżki.

@RoBoTny

Czyli dobrze rozumiem, że operator z iluś letnim stażem (podejrzewam, że nie mniej niż 4 lata), ma 4300 brutto podstawy + 645zł dodatku + 150zł za zdany egzamin, co daje około 5100brutto (około 3700 na rękę) ? Nic prócz tego nie dochodzi do pensji? Dziwie się o tyle, że o ile może 5 lat temu to były jakieś pieniądze, o tyle teraz 4000 na rękę zarabia każdy w Warszawie, nawet bez szkoły, a sam zakład uchodzi za dobre miejsce zatrudnienia. Przynajmniej takie są legendy na mieście. Stawka podana przez Pana, przy zatrudnieniu to już w ogóle jakiś kosmos. Nawet na kawalerkę na obrzeżach miasta by kogoś nie było stać za takie pieniądze. Czy ktoś nowy w ogóle pojawia się w firmie i zgadza na takie warunki? Czy po prostu EC bazuje na przybyszach z Ukrainy? Dziękuję swoją drogą za odpowiedź. Przepraszam za wątpliwości, ale jestem w szoku.

@Krzysiek

Niestety już nic !!! Wysługę lat zabrano wiele lat temu ,a sięgała nawet 30%. Dodatki zmianowe zmniejszono. Kiedyś za noc płacono 100% dodatku , a dziś już tylko 20% Starzy operatorzy którzy pracują ponad 20 lat mają wyższe podstawy 5700-6500 PLN brutto , ale to zasługa dawnej polityki płacowej , która już nie powróci. Mamy chętnych do pracy albo młodzi ludzie zaraz po szkole średniej , albo ludzie przed 50. Co do Ukraińców to pracują podnajęci od firm zewnętrznych na wydziałach wsparcia.

@RoBoTny

Ok, dziękuję Ci za odpowiedź i poświęcony czas. Czyli komentarze się sprawdziły. Myślałem, że duży państwowy zakład, to przynajmniej 4tys na rękę na początek i po paru latach 5000 się dostaje. Niemniej z tego co piszesz, zarobki takie same jak starsza Pani w osiedlowym warzywniaku. Szczerze, to przy tak odpowiedzialnej pracy i w dodatku "świątek-piątek", dziwie się, że ktoś w ogóle jest chętny.

@Krzysiek

Część tych chętnych ma plecy i pracują jakiś czas w produkcji. Dziwnym trafem szybko awansują i trzepie kasę na stanowiskach menedżerskich. Reszta chętnych pracuje z nadzieją na kokosy , ale gdy kokosy nie spadają ODCHODZĄ Z FIRMY po "roku".

@Krzysiek

Szkoda zachodu dla nowych na TERMIKE.. Nic się nie zmieniło i nie zmieni... Dlaczego? Na przykład akcja z ostatniego roku: przyjęty został facet z stawką kilka stów powyżej 4 tys., a dir- kierownikowi zmiany sie to nie podobało bo ta stawką psuje mu " porządek " na zmianie bo za wysoka i ludzie się upominają o więcej... Wiec jaki manewr został zrobiony? Gość dostał na koniec umowy okresowej ultimatum albo sie zgadza na obniżenie stawki i zostaje albo dostaje negatywną ocenę i nie bedzie umowa przedłużona... Dodam, że opinie wśród kolegow ma dobra i taka ocena końcowa od DIR mu się nie należała...

A jednak są nowi na produkcji
@Krzysiek

Mimo narzekania na niskie zarobki na start ok. 4 tys. Brutto, niskich podwyżek za zdanie uciążliwego egzaminu 100-150 zł brutto. Za pracę na 3 zmiany w weekendy i święta. Obsługę urządzeń i sieci wartych miliony złotych, pojawiają się nowi pracownicy. Co nimi kieruje? Chęć zobaczenia poznania świata elektrowni, pakiet socjalny, praca w spółce skarbu państwa?

Grosik
@zorientowany

Generalnie 95% DiR (kierownicy zmiany) to przestraszone myszki. Kolego jaki to DIR powiedział ? Podaj jedynie nazwę zakładu i zmianę, bo mamy RODO i jeszcze ten szczur cię pozwie o nadepniecie na jego mały sflaczały ogonek.

Hajat
Kandydat

Cześć, ile realnie można dostać na start na stanowisku maszynista urządzeń pomocniczych obszar chemiczny z wyższym wykształceniem?

Kam
@Hajat

Ok.4300zl brutto.

Pit
@Kam

Chyba chodziło o kwotę na rękę? A to netto wtedy. 4300 brutto to 3100 na rękę więc mało prawdopodobne. Nikt by nie przyszedł za tyle do pracy.

Aleksandra
@Pit

E my w parze wyciągamy cała firmę !!! A was jest 8 na zmianie i co jest zrobione ?

Ka-miśka z 1 piętra
@Kam

4300 zł brutto z bardzo szerokimi plecami wrrr...

@Hajat

Jak widać po wpisie "Aleksandra" atmosferka też się robi "primasort"... A będzie jeszcze lepiej bo skłóconymi łatwiej manipulować...

koledzy macie jakieś informacje czy będzie jakaś premia na święta. Bo rozmów na temat podwyżek jak na razie nie widać choć może ktoś ma jakieś informacje i je uchyli np .... związkowcy ?

@pracownik

Już zapewne wiesz ile było premii , kart podarunkowych i paczek na Święta. Podwyżki mają być wynegocjowane do marca 2021.

potencjalny kandydat
@RoBoTny

Może napiszecie jakie były premie/ bonifikaty na święta dla pracowników, złożyłem aplikacje na elektryka i jestem ciekaw o pensji wcześniej tutaj co nieco znalazłem więc mam rozeznanie. Piszecie też że są planowane podwyżki jak to wygląda też u was wiem że pewnie na tą już się bym i tak nie załapał ale miał bym już rozeznanie na co można liczyć w przyszłości . Z góry dziękuje za przydatne info

Dociekliwy
@potencjalny kandydat

Bonifikaty ? Kiedyś była zniżka na energie elektryczna , ale to już historia !!!

potencjalny kandydat
@Dociekliwy

Ok ale mi chodziło o ewentualne premie / benefity które były w te święta oraz w jakiej kwocie są podwyżki oczywiście standardowe dla wszystkich negocjowane przez związki. Z góry dziękuje za przydatne informacje

Dociekliwy
@potencjalny kandydat

W te święta dostaliśmy 1500 PLN brutto , a na Wielkanoc była jedna wielka figa czyli 0 PLN . Co roku jest uroczysta firmowa Wigilia ,ale tego roku zamiast firmowej wigilii otrzymaliśmy paczki z słodyczami ,oraz karty upominkowe po 520-560 PLN. Od 2010 roku podwyżki dla wszystkich pracowników były w 2017 , 2020 w okolicach 300 PLN. Pozostałe lata to były podwyżki dla wybrańców w okolicy 150 PLN. Propagandowy biuletyn twierdzi , że takie podwyżki otrzymało 60% załogi w co śmie wątpić.

MuC
@Dociekliwy

Tak to prawda.

Majka

@RoBoTny a o ile te podwyżki mają być?

@Majka

Pewnie jak zawsze średnio 150 PLN i to tylko dla wybranych.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Pgnig Termika? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Były starzysta Sz....Mgr.Inż
@Pytanie

Teoretycznie: 1.Publikacja ogłoszenia. 2.Selekcja nadesłanych aplikacji. 3.Kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami. 4.Rozmowa kwalifikacyjna. 5.Decyzja o wyborze kandydata. 6. Kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami ( maksymalnie 14 dni od pkt. 4) . Praktycznie to inna bajka: Wysoko płatne stanowiska tylko dla znajomych lub lojalnych i potulnych pracowników firmy. Nisko płatne stanowiska robotnicze (5 brygad 24h) dla wszystkich od 3600 - 3900 POLSKICH złotych Brutto!!!

@Kandydat

Stawka jak na warszawe nie przesadzona... Ale na początek w Pgnig termice to kosmos... Na siekierkach jak chłopaczek dostał 4500 brutto na początek to później kręcili nosem czy mu przedłużać umowe bo dużo osób potem chciało podwyżki... Ostatecznie podobno przedłużyli mu umowę... Wiec ogólnie na kwotę brutto 5 tys. Raczej większych szans nie masz... ale próbować warto... Opisz potem miny komisji jak im kwote rzucisz xD

@Kandydat

Wiele osób z produkcji, chciałoby się zwolnić i zatrudnić od nowa, na innych stawkach. Jak to powiedział jeden ze specjalistów: ludzie nie przyjdą pracować za takie pieniądze jakie macie wy. Na start dostaniesz 3 tys netto. Tu operator z kilkuletnim doświadczeniem ma ledwo powyżej 5. A, jeszcze jedno. Nieważne jakie masz wykształcenie. Termika za to nie płaci. Sztuka to sztuka, ma się zgadzać liczba osób, nieważne kim jesteś i czy chcesz się wykazać czy nie.

Kamdydat
@netto

Operator koparki? Rozumiem ze 5k netto.

@Kamdydat

Nie, operator bloku. Odpowiedzialny za prowadzenie kotła oraz turbiny i generatora. Odpowiedzialność wielka, pieniądz śmieszny

brutto

Nie. Stawka operatorska to ok 5tys zł brutto

Kadydat
@brutto

Jak to operator turbiny kotla i generatora zarabia 5 tys. brutto? To ile zarabia operator np. samej turbiny lub kotła, które z tych urządzeń jest najtrudniejsze do obsługi?

@Kadydat

A no takto... W innych elektrowniach czy elektrociepłowniach na tzw. blokach masz na jeden blok operatora turbiny i operatora kotła... Ale na siekierkach masz operatora bloku czyli wszystko razem. Sam operator turbiny lub kotła ale to już na części kolektorowej moze liczyć na 4300 brutto podstawy czyli finalnie 4700 brutto gdzie operator bloku finalnie 5400 brutto... (usunięte przez administratora)Najtrudniejsze do obsługi? I jedno i drugie nie jest łatwe... Tylko na maszynowni czyściej, i cieplej (gorącej) niż na kotłowni.

Kamdydat
@Zorientowany

Co znaczy ze 4700 brutto. Przeciez to jakies 3300 netto, za pracę w święta weekendy i noce? To socjal musi być bardzo wysoki skoro taka niska jest podstawa.

@Kamdydat

No niestety nie jest rozbudowany... Luxmed masz do tego i odprowadzasz od niego podatek od pracowniczego programu emerytalnego też... Możesz jeszcze sobie wziąć ubezpieczenie grupowe ale to sam za nie płacisz... Ogólnie szału nie ma. Jak będziesz na rozmowie negocjował stawkę zasadniczą to pamiętaj że dodatki za noce święta itd to około 12 % więcej średnio miesięcznie... stąd z 4300 zasadniczej wzięło się 4700 brutto...

Jerzy
@Zorientowany

Tak z ciekawości, są chętni do pracy za 3tys na rękę? Pojawia się ktoś nowy w ogóle w firmie?

Janusz
@Kamdydat

Operator koparki ????????????. Chłopie Operator bloku ma po latach nauki i pracy 3800zl Netto

Czy w Pgnig Termika jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

@Pytanie

Jakby była skuteczna to tutaj nie byłoby tak kiepskich opinii... Ogólnie biuro ma pracowników produkcji za plebs i półgłówków...(usunięte przez administratora)

@Pytanie

W firmie nie lubi się jak ktoś wytyka palcem problemy. Kiedyś jeden pracownik z nawęglania zgłosił brak sprzętu w postaci łopat i gracek do udrażniania zsypów węglowych. Sprzęt się pojawił w tym łopaty , a w nagrodę musiał dbać o porządek na nawęglaniu.

Chętny

Maszynista urządzeń pomocniczych Jakie są benefity? nagroda roczna - 13? Wczasy pod gruszą? Premie uznaniowe? Karta miejska? Zaczynając od 3 tys netto po roku/dwóch na jakie wynagrodzenie można liczyć?

@Chętny

13 jest jak będzie odpowiedni wynik firmy Wczasy sa 1,5 brutto Premie? Raz na rok motywacyjna z 250 zł brutto Karta mieksla 50% dofinamsowania Po roku dwoch mozesz zarabiac 3-3,4 netto Ile masz lat, jakie wykształcenie co chcesz osiągnąć?

@Chętny

Jak kolega wcześniej napisał karta miejska 50 %, wczasy pod gruszą realnie od 1300 do 1600 bo zależą od Twoich dochodów... Premia uznaniowa czy motywacyjna jak sama nazwa wskazuje jest według uznania... może na święta coś będzie i dzień energetyka chociaż w tych czasach to nie wiadomo bo jak mowia Ci z gory "walcza o zachowanie miejsc pracy" xD Jak zaczniesz faktycznie od 3k netto to po roku/dwóch i zdaniu kilku egzaminów jestes wstanie być operatorem turbiny bądź kotła... Bloku to jak się mocno sprężysz i mości panowie uznają, że jest taka potrzeba...

Chętny
@Leń

Techniczne, średnie. Zaproponowali dofinansowanie do studiów jakbym chciał podnieść w przyszłości kwalifikacje. Dużo osób się zwalnia? Czy wczasy pod gruszą są też na dzieci? Takie info dostałem. Jak tak to jaka kwota?

@Chętny

Szukaj pracy która da Ci możliwość rozwoju. Tu zamkniesz się tylko na jedno środowisko i po kilku latach gdzie będziesz szukał pracy?(usunięte przez administratora) bo po 3-5 latach, nawet jak zostaniesz operatorem bloku, co poprzedzi masa nauki oraz odpowiedzialność dostaniesz stawkę taka że na rękę wyjdzie Ci może 3800. Nocki, święta, odpowiedzialność. To ponury żart. Na podwyzki obecnie nie ma co liczyć. Ludzie podobno garną się do pracy, bo wszędzie zwalniają. Szkoda że nie z kwalifikacjami. Wtedy dyrektor skakalby z radości. A studia? W tej firmie niepotrzebne, bo i tak dzięki nim większej stawki nie ugrasz

@Leń

Chyba jako operator kotła lub turbiny , bo jako MUC , czy MUP to moze zapomnieć o 3600 netto na rekę Zapomniałeś napisać Panu ,że te lepiej płatne stanowiska na zmianach są "reglamentowane" .

Zainteresowany

Dzień Dobry A może ktoś napisać jak wygląda pensja w służbach technicznych jednozmianowych np inspektorów nadzoru na elektrociepłowniach tzn orientacyjna podstawa oraz ile procent wynosi premia miesięczna. I zapytam dodatkowo czy w PGNIG Termika są trzynastki lub podobne premie oraz karty multi sport. Z góry dziękuje

@Zainteresowany

Prace jednozmianową otrzymasz tylko po znajomości , a zarobisz więcej niż na zmianach. Na wybranych stanowiskach jednozmianowych jest UZNANIOWA premia kwartalna. Nie ma 13 są 14 raz w roku jak jest dobra e-BIDA. Karty multi sport są ale tylko dla 1/4 załogi . Jeśli zależy ci na karcie to zapomnij , bo możesz ja otrzymać jak ktoś zrezygnuje , a lista oczekujących na rezygnacje innych jest długa jak rolka papieru toaletowego.

zorientowany

Zarobki: jak na Warszawę to słabo, jak na energetykę to biedastawki... mentalności decydentów nie zmienisz i tak uważają że stawki są duże (a przynajmniej tak chcą wmówić chłopakom)... do tego mają socjalistyczne poglądy które wdrażają np. podwyżki nie dostali Ci którzy w planach mają egzaminy bo za egzaminy jest kasa, a Ci którzy nie robią egzaminów tylko sobie pracują od do jak cała reszta podwyżki dostali. Rekrutacje i Awanse: do pewnego dość niskiego stanowiska można dość szybko awansować, a dalej to już wybierają WCZEŚNIEJ według klucza który nie będzie pyskował lub który będzie bardziej obsrany po reprymendzie (stąd powiedzonko na siekierkach że dobry DIR to obsrany DIR) np. ostatnia rekrutacja na DIR wygrywa m. in. osoba która zaczęła szkolenie na innych obszarach przed rekrutacją... Perspektywy ciągle na minus (od około 10 lat)... ostatnio ta tendencja przyspieszyła mówiąc kolokwialnie kładą Siekierki i Żerań, remonty stan urządzeń decyzje podejmowane... specjaliści tylko z nazwy... to tylko kilka aspektów... Co do Michała czy Pawła którzy byli wymienieni w poprzednich komentarzach: Paweł wystawione tu opinie miał zbyt łagodne, Michał co do kasy, podwyżek prawda co do reszty zdarzy mu się mieć trzeźwy pogląd...

@zorientowany

Potwierdzam przynajmniej jeden DIR - kierownik oddziału na Siekierkach "..." ma już dobre kilkanaście lat pseudonim Sraczka :) .

MaszynistaTZ
@zorientowany

To teraz kariera brata nowego Kierownika "EC Siekierki" nabierze rozpędu.

Totalna bieda tzn ile?

nikt
@MUC

3k netto

@nikt

Na jakim stanowisku, z jakim stażem?

operator
@maszynista

Wyższa kadra zarządzająca wydaje się być w porządku, odległa ale działa . Z pułapu Żerania to dyr w porządku, kierownik nawiedzony detalista tragedia !!! Tzw kierownicy oddziałów 5 sztuk - 4 w porządku. Jeden totalny odjazd. Parcie na szkło, panika, nie liczenie się z opiniami innych. Na dodatek wszystko wiedzący lepiej, taka wiedźma ple/ple. Czterech robi coś, on robi to lepiej, a jeszcze lepiej bo inaczej. W tych dniach jego zachowanie i przekaz jaki niesie, to dopiero porażka. Są ludzie , którzy co najwyżej powinni zarządzać ,,swoim małym", tyle że ten ,,pan DIR" i tak robiłby to tylko na polecenie Kier.

maszynista

Tak kolego, o Siekierkach. Może te komentarze coś rusza, bo póki co ma on ludzi za nic i najchętniej każdemu dałby minimum. Podstawowe pytania na egzaminie to oczywiście ile kosztuje dobowy postój bloku. A w razie awarii i tak winny pracownik

@maszynista

Liczysz KOLEGO na zmiany ? Jedyna zmiana jaka może zaistnieć w tej firmie , to zwolnienie ciebie lub mnie KOLEGO! Kadra kierownicza jest nie do ruszenia! (usunięte przez administratora)

on
@Operator Bloku

Niestety na produkcji jest niezbyt wesoło. Praca świątek piętek i niedziela. Dzień, noc. Niskie zarobki w stosunku do wymagań stawianych pracownikom. Wiedza jaką trzeba zdobyć ogromna. Ciągle rosnące wymagania. Zwiększyć zarobki można tylko zdając kolejne egzaminy i nie są to kokosy. Podwyżek nie ma!!! Od wielu lat trudno mówić nawet o indeksacji w stosunku do inflacji.

Operator Bloku

A jednak to była ploto o zmianach na Siekierkach. W intranecie jedynie piszą o zmianach w Zarządzie.

@Operator Bloku

Masz rację. Ale cieszy mnie fakt że ktoś zaczął się wypowiadać otwarcie na temat tej firmy. Może to anonimowo, może tylko w internecie, ale trzymam kciuki że szanowny p.Michał to czyta ;) Co do zwolnienia, to sam tego dokonam. Praca w tej branży jedynie zamyka nas na rynek i kompletnie nic nie daje. Nikt Cię nie pyta w czym się dobrze czujesz, co chcesz robić. Masz robić to, gdzie brakuje obsady i tyle.

Już za rok ... dwa... trz...
@maszynista

Ten którego imię tak nieopatrznie wymieniłeś , to ma w głębokim poważaniu opinie szeregowego pracownika. Złożysz wymówienie , to ci powie droga wolna , ale podwyżki nie da dla zasady.

WieloKropek
@on

Chcesz indeksacji płacy względem inflacji? To na pewno nie w grupie PGNiG!!! Prędzej podwyżkę inflacyjną otrzymasz u Niemca , czy Portugalczyka , a w PGNiG dostaniesz kopniaka w TYŁEK NA DO WIDZENIA!!!

@WieloKropek

Dla mnie jest spoko na początek daja 2,5 netto podstawy i co roku 100-200 brutto podwyzki, za egzaminy tez sa podwyzki 100 - 200 zł, troche stresu strachu praca w nocy weekendy i swieta więc mozna od rodziny odpocząć. Polecam i zapraszam

Janek
@Leń

2.500 na rękę w Warszawie? Serio, czy to żart?

@Janek

Jak dobrze na rozmowie wpadniesz to może ok 3 tys. Uda się wyrwać. Na więcej nie licz

Janek
@Leń

Chodzi o produkcje na 4 brygady za 3tys ? Przecież nikt tyle u nas nie zarabia, nawet magazynierzy na hali gdzieś czy kasjerzy w marketach maja podobnie. I nie pracują w święta i nocami. Coś chyba zaniżają tu Państwo zarobki.

@Janek

Zapraszam na rozmowę to sam sie przekonasz jakie w PGNiG TERMIKA sa kokosy.

@Leń

Gdzie ty masz rok w rok podwyżki w PGNIG Termice !!! Chyba w biurowcu kasta menadżerska tak ma , bo nie w produkcji na zmianach !!! Podwyżki rok w rok były w Elektrociepłowniach Warszawskich S.A do 2006 roku.

@Janek

W PGNiG Termika mamy 5 brygad na 3 zmiany ( 6-14,14-22, 22-6). Sprzęt ciężki i laborantki pracują na 2 zmiany (6-14 i 14-22). I niestety takie marne stawki są na start 2500 PLN netto. Ja osobiście prawie 17 lat w firmie to nawet za Vattenfalla tak marnie nie było jak za PGNiG Termika.

Sprzet ciężki też pracuje na 3 zmiany

@Leń

Z tego co ja wiem jest zakaz używania sprzętu ciężkiego od 22:00 do rana na moim zakładzie. Więc praca tylko 6-14 i 14-22. Sprawdzę sobie twoje rewelacje w intranecie , bo nie pracuje na sprzęcie ciężkim.

Piotr
@ZmianaABCDE

To przerażające co Panstwo piszą. Wszędzie trąbia, że w energetyce są kokosy, a według tego co piszecie, pracownika ledwo co stać na pokój. Bo kawalerka w Warszawie to prawie 2tys zł, a gdzie życie..

@Leń

Jednak ja miałem rację! Szanowny Pan pomylił zmiany z brygadami. Sprzęt ciężki i laboranci zmianowi to brygady F G H i pracują w całej spółce na dwie zmiany od 6-14 i od 14-22.

@Piotr

Niestety realia PGNiG Termika "Elektrociepłowni Warszawskich" są takie , że szeregowy pracownik ma figę z makiem , a kasę robi mała garstka kolesiostwa z układami. Castingi na lepiej płatne stanowiska wygrywają tzw. namaszczeni !!! Warszawa na tle innych elektrociepłowni w Polsce wypada bardzo słabo. Leprze stawki w produkcji szeregowi pracownicy maja w elektrociepłowniach w Trójmieście , Krakowie , czy Kielcach.

@ZmianaABCDE

Na Siekierkach i Zeraniu sprzęt ciężki pracuje na 3 zmiany, bo inaczej Ariston bedzie musiał ręcznie sypać bio i węgiel na taśmy ????

ktos
@maszynista

Jakiś czas temu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Zapytany pod koniec o zarobki odpowiedziałem, że interesuje mnie 5k brutto. Pan rekruter oznajmił mi, że nikt tyle na początek mi nie da. Pracuję w energetyce od 5 lat i nie jestem jakimś laikiem, więc jeśli tak podchodzą do zatrudniania ludzi, to powodzenia.

@Leń

Po nazwie firmy ARISTON to nawet nie pozostało wspomnienie. Obecnie PGNiG Termika wynajmuje firmę N4B! Sprzęt ciężki pracuje tylko w godzinach 6-22. Rozładunkiem wagonów z węglem i podawaniem węgla do zasobników przykotłowych zajmujemy się my , czyli pracownicy NAWĘGLANIA. , a wspomaga nas właśnie firma N4B. Wywrotnic wagonowych , zwałowarko-ładowarek , taśmociągów , przeniośników itd... nie obsługują pracownicy sprzętu ciężkiego tylko my pracownicy NAWĘGLANIA I firma N4B !

Elektryk

Totalnie nie polecam! Pracuje tutaj już 3 lata, są jakieś tam nędzne podwyżki, ale nie dla osób, które podnoszą kwalifikację! To znaczy, wszyscy, cała załoga dostaje parę groszy, ale nie Ty! Szkolisz się to już Ci się nie należy, tak Ty dostaniesz swoje, ale już jesteś do tyłu z kasą... Tylko w tej firmie karane są osoby które chcą coś osiągnąć... Panie Michale! Jak tak dalej będzie, ta firmą długo nie utrzyma się na rynku... Biedronka czy Lidl na kasie się więcej zarobi i odpowiedzialność zdecydowanie mniejsza!

@Elektryk

Właśnie za takie traktowanie ludzi jak piszesz Kierownik dostał kilka dni temu awans na Dyrektora zakładu Siekierki i podwyżkę o której kolego możesz sobie tylko pomarzyć. Natomiast nowym Kierownikiem na Siekierkach został były DIR , który na pewno nie da ci podwyżki za uczciwą pracę. Dyrekcja i kierownicy mają dodatkową kasę w postaci licznych premii za wyciskanie nas jak cytryny i karanie. Natomiast my pracownicy zmianowi mamy tylko zasuwać i siedzieć cicho.

Staszek

Witam Jak dla mnie firma ta to totalne (usunięte przez administratora) i wodorosty, zero szacunku dla pracowników. Zarobki jak na taka firmę to są śmieszne, a odpowiedzialność bardzo duża.

Chodzi Ci o produkcje?

Staszek
@MUP

Tak chodzi mi o produkcję

@Staszek

Do tego respektowanie przepisów BHP mija się z prawdą. Nie ma ani bezpieczeństwa ani ergonomii

@Staszek

Pracujesz na Zeraniu czy Siekierkach?

BGP
@MUP

No nie zgadzam się z kolegą. Firma ma hopla na punkcie BHP. Jeśli spotkałeś się z sytuacją niebezpieczną zgłoś się do kolegów - bankowo nikt tego nie zostawi.

Michał
@BGP

Nie zgadzasz się z kolegą, więc znasz firmę od środka. Powiedz mi w takim razie, czy pracownik Pgnig Termika może liczyć na jakieś benefity pozapłacowe, chociażby w postaci zniżek na karty multisport? Liczę na Twoją odpowiedź!

@BGP

Posiadanie hopla na punkcie BHP, a dopuszczanie do ruchu urządzeń za wszelką cenę (które nie nadają się do ruchu), aby zarabiały na siebie, to dwie zupełnie różne rzeczy. Mam zgłosić że praca w pobliżu urządzeń zagraża zdrowiu i życiu?

@BGP

Ta jasne! W tworzeniu instrukcji to ta firm to Mistrzostwo Świata. Tylko ilość instrukcji nie przekłada się na stan faktyczny BHP. Piękne neony i elewacje budynków to nie wszystko.

@Michał

Karty MultiSport są limitowane i posiada je 1/4 załogi. Coś koło 270 kart na całą firmę.

Michał wawa

Witam. Kilka miesięcy temu uczestniczyłem w rekrutacji - komisja w miarę ok, pytania standardowe. Problem zaczął się w momencie gdy dowiedziałem się o zarobkach - w mojej ocenie są na żenująco niskim poziomie. Przy produkcji gdzie praca jest często gęsto na zewnątrz, na trzy zmiany, brudna itp proponują łącznie z dodatkami + - 3 tys netto. Niby jest możliwość awansu, zrobienia dodatkowych uprawnień za które jest jakaś tam podwyżka (ok 200 zł brutto) ale wiadomo jak jest w życiu. Na to stanowisko rekrutacja jest praktycznie cały czas więc znajac życie jak już złapią łosia to go raczej nie puszczą ale może się mylę :-). W mięsnym obok mnie płacą 2400 zł na dzień dobry i to na umowę o pracę. Jeśli ktoś chce mogę wysłać w prywatnej wiadomości tabelkę z zarobkami którą otrzymałem od PGNiG TERMIKA. Pozdrawiam i raczej nie polecam tej firmy, chyba że zmieni politykę finansową.

@Michał wawa

Do której elektrociepłowni aplikowales?

ktos
@Michał wawa

Zgadzam się z @Michał wawa, ostatnio również uczestniczyłem w rekrutacji. Zarobki na poziomie 3 tys. netto w Warszawie i to w takiej firmie to jakieś nieporozumienie.

@ktos

A praca na 3 zmiany w piątek , świątek i niedzielę.

Jack

Aż się nie chce wierzyć. Praca na 3 zmiany i w święta za pensje pan w biedronce na kasie? Socjal jest taki ogromny ze ktoś tam jeszcze pracuje?

@Jack

Nie ma już dobrych pensji e energetyce warszawskiej? Początek to 2,5 tys na rękę i jeszcze trzeba być wdzięcznym.

Weronika
@Jack

Firma daje możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego?

@Jack

Pan Biedronka na kasie dostanie dodatkowe pieniądze za pracę podczas epidemii, a w termice dostaniemy podziękowania na intranecie w zakładce aktualności. ????

Zostaw merytoryczną opinię o Pgnig Termika - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Pgnig Termika