Opinie o Open Finance S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Open Finance S.A., oraz Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Open Finance S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Open Finance S.A. w Warszawa

Ekspert finansowy

Open stracił płynność. Dziś powinna być kasa z prowizji i jej nie ma. Nie pozwalają wystawić samodzielnie faktury tylko poprzez ich system crm. Dzięki temu nie można naliczać odsetek czy w ostateczności wysłać im wezwania do zapłaty. Moim pośrednikom którzy podpisali z nimi umowę marketingową wiszą z płatnościami po kilka miesięcy. Boję się złożyć wypowiedzenie bo skąd mam wiedzieć czy mi potem zapłacą?

Witam jak Wam zależy żeby odzyskać swoją kasę to dzwońcie tutaj: 536396221

Mariusz

Hej, czy mógłbym poprosić o krótką wypowiedź na temat zarobków w Open Finance? W jakich granicach waha się wynagrodzenia dla nowo zatrudnionej osoby i czy można liczyć na świadczenia pozapłacowe/premię? Dzięki.

Jakub

W sprawie płatności można dzwonić pod 733.168.801

Mariusz

No ładnie...
Kandydat

A jakie warunki/atmosfera w siedzibie firmy, czy warto próbować czy jednak odpuścić?

@No ładnie...

Odpuść, lada moment się zawiną. Brak ludzi w centrali szkoda czasu

Dorota
@Krzysiek

Jak to Open Finance się zawinie lada moment? To sprawdzone informacje?? Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Co dokładnie na to wskazuje i co jest tego powodem?

Luc
@Mariusz

Nie ma zarobków bo nie płacą :)

@Luc

Pracujesz w centrali czy jako doradca? Czy osobom z centrali, biura regularnie wypłacają?

EwaK6 Nowy wpis
@Mariusz

Od maja nie płacą wcale

Bogdan Nowy wpis
@EwaK6

A jaki jest rodzaj umowy w Open Finance? Można od razu liczyć na umowę o pracę? Ile wynosi podstawa w tej firmie i jakie są ewentualne premie? :) Fajnie jeśli mi coś powiesz na ten temat! :)

AGATA

Kochani, czy ktoś z Was wie jak poradzić sobie z odzyskaniem płatności zaległych przez ponad trzy miesiące przez Open Partners ? Zero odpowiedzi z ich strony i brak reakcji na cokolwiek. Ma ktoś z Was może numer do kogokolwiek ?

Maja
@AGATA

Nie bardzo będziesz mieć do kogo zadzwonić.Dyrektor sprzedaży zwolniony, regionalni zwolnieni..Kto zgasi światło?

MANIA
@AGATA

Od kiedy czekasz na płatności?

Ada
@AGATA

Ja czekam od maja na swoje pieniądze, za kwietniowa fakturę mi wypłacili.

@AGATA

Niestety ja także nie otrzymałem jeszcze pieniędzy za fakturę za kwiecień. Codziennie dzwonię na infolinię odnośnie płatności, która jest ściemą bo niby się interesują już piszą do księgowości a dalej cisza. Księgowość nie odp, nowy regionalny nie odp, nawet prezes pisałem... masakra

EwaK Nowy wpis
@AGATA

Najlepiej chyba z pomocą firmy windykacyjnej.

EwaK Nowy wpis

Od maja nie płacą. Sprawa zgłoszona na zewnętrzną windykację.

Ekspert finansowy

Współpraca
@Ekspert finansowy

Zapraszam do współpracy z firmą wypłacalną. Pracujemy we Wrocławiu. Szukamy doświadczonych doradców klienta biznesowego. Więcej pod nr 575033670.

@Ekspert finansowy

Dlaczego za fakturę wystawioną przez CRM nie da się wystawić nakazu zapłaty w przypadku braku płatności?

Bogdan
@Piotr

Pracujesz lub pracowałeś w Open Finance, Piotrze? Zastanawiam się czy warto się tu przyjąć świeżo po studiach... To dobre miejsce do rozwoju? Liczę na jakieś wskazówki.

info

Faktura to faktura, można

Opiekun Klienta
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa Kwalifikacyjna, Szkolenie + scenki zaliczeniowe i testy

Pytania

Jak namówić klienta, żeby przyszedł do oddziału, co wiesz o firmie, Twoje mocne strony, czego oczekujesz od pracodawcy, dotychczasowe doświadczenie zawodowe

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jakub

W sprawie płatności można dzwonić pod 733.168.801

Hans
Klient

Dzięki

Witam jak Wam zależy żeby odzyskać swoją kasę to dzwońcie tutaj: 536396221

Piotr

Uważajcie na tą firmę od kwietnia 2021 nie wypłacają prowizji doradcą. Nie polecam.

Posrednik
@Piotr

Czy komuś wypłacili pieniądze za fakturę wystawioną w maju?

@Piotr

Witam, jak zależy Wam na tym żeby odzyskać swoje pieniądze to dzwońcie tutaj: 536.396.221

Aaa

Zwolnienia grupowe ogłoszone w. OF. To już jest koniec..

Współpraca
@Aaa

@Współpraca

Wypłacalną? Nie pamiętam kiedy dostałem pieniądze na czas, pośrednicy czekają po dwa miesiące z zaległościami a z biura groziła nam eksmisja. Po co tak kłamać?

Krzysiek

Pracowałem w firmie 6 lat, przychody jakie wygenerowałem przez te lata dla firmy spokojnie można liczyć w setkach tysięcy złotych, ja oczywiście też zarabiałem dobrze bo były to kwoty między 10000 a 30000 PLN ale nigdy jednak nie usłyszałem żadnego dobrego słowa od nikogo po za kierownikiem na poziomie oddziału... Przeżyłem w firmie dwa zarządy kilku regionalnych i potężne zmiany struktrluralne, jednak zawsze byłem oddany i lojalny Firmie. Od kąd w zarządzie Panią prezes została Pani Tomicka mam wrażenie że jej głównym celem jest zniszczenie firmy i doprowadzenie do zwolnienia się wszystkich, bo ile można zrzucać na pracownika, który robi na wynagrodzenia w kwotach 1,3mln do 1,8mln rocznie dla Pani Tomickiej... Rozumiem kryzys ale co miesiąc ucinanie 12% na rzecz firmy, czy zmniejszenie etatu na UWAGA 1/128, czy zabieranie Asystentki, ekspresu, firmy sprzątającej i wiele wiele innych rzeczy jest po prostu śmieszne. Co miesiąc przychodzący właściciel kiedy będzie zaległy czynsz, wyłączanie drukarek za brak płatności czy kurier nie odbierający przesyłki bo firma nie opłaciła faktury, to po prostu żałosne. Szale przelały opóźnienia w wypłacaniu należnych faktur (i tak opłacane już z dwu miesięcznym opóźnieniem ze względu na rozliczenie). Szkoda ze Pan Czarnecki ma teraz tyle problemów bo może zobaczyłby co dzieje się w jego spółce. Reasumując omijajcie firmę bo wystawić da się duże faktury, tylko czy ktoś je opłaci...

Czy w Open Finance S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Praktykant Open Finance

Witam serdecznie, chciałbym zostawić swoją negatywną opinie która dotyczy pracy w Open Finance S.A, a szczególnie praktyki w tej firmie. Znalazłem ogłoszenie w Biurze Carrier swojej uczelni (Akademia Leona Kożmińskiego) Po rozmowie kwalifikacyjnej dostałem informację, że zostałem przyjęty, ale potrzebowali dodatkowe dokumenty w celu stworzenia umowy o staż, jestem obcokrajowcem i zostałem informowany że powinien mieć ubezpiczenie zdrowotne, oryginal oraz skan paszportu. Wcześniej umówiliśmy o terminie początku stażu (1 siepnia), ale 29 lipca informowali mi, że początek stażu jest przenoszony na 10 sierpnia. Dokumenty zostali wysłane przez mnie w formie elektronicznej 3 lipca i zostały przyjęte, dostałem potwierdzenie od działu rekrutacji. 7 lipca (piątek) o 16:00 zadzwonił pracownik i informował mi, że moje ubezpieczenie zdrowotne nie może być przyjęte "ponieważ stworzono w języku angielskim". Tego samego dnia o godzinie 17 wyslałem ubezpieczenie w jezyku polskim, ale żadnej odpowiedzi od działu rekrutacji nie dostałem. 10 lipca przyjechałem na umowiony czas do głównej siedziby firmy Open S.A, ale żadnego pracownika nie było na miejscu, czym byłem maskymalnie zdziwiony. Dzwoniłem do działu rekrutacji, ale nikt nie odbierał słuchawkę. Dostałem call-back tylko po 3 godzinach od wczesniej ustalonego terminu spotkanie,dostałem informację, że praktyki zostali przenoszone na czas nieoznaczony. Moja opinia jest negatywna, ponieważ mi iretuje niekompetentnośc pracowników firmy Open S.A. Dziękuje za uwagę

ola

mi powieziano,ze 5 tys prowizji netto co mc to standard. prowizje wypłacane sa co mc. klientów jest podobno tyle ( umawianych przez call center ) ,ze trudno się od nich odgonić. już nic nie rozumiem, gdzie w tym prawda?

Daro
@ola

Powiedzą Ci to co chcesz usłyszeć.

Jan
@ola

Od pół roku pracuję w niedużym mieście powiatowym. Zaczynam z kredytami od zera, czyli nie przechodzę z banku ze swoimi klientami do Open Finance. Przez te miesiące pracy dostałem aż 1 klienta, który wszedł do oddziału po kredyt, na którym zarobię ok. 200zł, o ile będzie płacił raty albo nie spłaci kredytu szybciej, bo wtedy nawet całkowicie cofają prowizję Z call center żadnego klienta dyrektor oddziału mi póki co nie przydzielił. Umowę o pracę mam na 1/10 etatu, czyli miesięcznie ok. 230zl wypłaty, więc nawet na dojazdy nie zarabiam, a działalność gospodarczą musze mieć i ZUS płacić też. Dostałem telefon służbowy i mam szukać gdzieś sobie klientów i umawiać ich na spotkanie do oddziału. Szukać gdzieś czyli np. przeglądać ogłoszenia na olx i obdzwaniać na chybił trafił. Że to niezgodne z RODO to jakby co ja będę odpowiadał karnie a nie Open Finance. Ponadto mam umowę agencyjną z Open Finance, że minimum 6 miesięcy będę pracował u nich, bo inaczej kara 5.000zl za koszt szkoleń. Kolejne 5.000zl kary mi grozi za wystawienie złej opinii o pracodawcy...

Sebastian
@Jan

Rozumiem, że warunki zatrudnienia według Ciebie nie wyglądają zachęcająco, ale decydując się na pracę wiedziałeś jaki kontrakt zawierasz. Firmy często podpisują z pracownikami umowy lojalnościowe za atrakcyjne szkolenia. Napisz jaka według Ciebie jest atmosfera w pracy i relacje z przełożonym. Obecnie Open Finance szuka przede wszystkim ekspertów finansowych. Czy ktoś z Was prócz Jana pracuje na takim stanowisku i mógłby przedstawić zatrudnienie ze swojej strony?

Miki
@Sebastian

Lojalki takie, że przez kilka lat nie odejdziesz.

Justyna

Jeśli masz inne informacje na temat współpracy z Open Finance to zachęcam Cię do napisania o nich na forum. Twoja wypowiedź jest krótka i mało pomocna. Miło będzie jeśli ją rozwiniesz i opowiesz o swoich doświadczeniach ze współpracy z Open Finance.

kama22
@Sebastian

Rozumiem, że ma Pan tutaj za zadanie cały czas ratować wizerunek Firmy OF. Jaka ciężka jest praca w finansach, kandydat dowie się po roku czasu. I proszę mi tu nie mydlić oczu, że jest inaczej. Więcej o swoim doświadczeniu pracy w finansach nie napiszę, bo nie chcę być na siłę przekonywana, że coś jest białe, a ja wiem, że jest szare/ a nawet czarne. A swoją drogą, muszą Panu dobrze płacić.

@kama22

Wątpię, żeby celem tej osoby było ratowanie wizerunku Open Finance. Niektóre osoby są po prostu szczególnie zainteresowane poznaniem szczegółów na temat tego pracodawcy. Rozumiem, iż praca tam nie należy do łatwych. A co z zarobkami? Może one w jakiś sposób wynagradzają ten wysiłek w pracy?

mm
@Jan

Bo pracujesz w Open Direct zapewne. Ja w OF i mam podstawę, płacone wszystkie składki i prowizje płacone na działalność. Mam dostęp do bazy, dzwonie umawiam się z klientem i wszystko gra.

Iza
@mm

Mnie właśnie interesują opinie o pracy w Open Finance. Mówisz, że pracujesz w tej firmie. A na jaką umowę zatrudniają?

Pol
@ola

Prawdy nie ma Open to tonący statek . Nie wypłacają kasy na czas. Klientów z cc mało. Nie polecam

bambo
@Pol

Potwierdzam. Poniżej kilka punktów: 1. prowizje wypłacane z mega opóźnieniem - około 2,5 do 3,5 miesiaca po zamknięciu transakcji, 2. ryczałt zamiast umowy o pracę - ok, ale wypłącany również z opóźnieniem kilkudniowym, 3. CC robi co może, ale zarząd kupuje sałbe leady, chyba nawet już przestał kupować (bo tnie koszty - śmiechu warte), 4. zwolnienia grupowe pod pretekstem wyczyszczenia sytuacji i martwych etatów - ciekawe co było do tej pory, 5. plany dosyć wysokie ale ok, za to prowizja dla eksperta na mega słabym poziomie, obcinki za brak sprzedaży ubezpieczeń na życie - co kilka miesięcy większe :) . To wszystko powyżej w porównaniu do konkurencji daje w tej chwili obraz chyba najsłabszego gracza na rynku. Generalnie widać, że pieniędzy brak - efekt zarządzania :)

Benek
@Justyna

No cóż, W porównaniu do konkurencji, słabe prowizje. W porównaniu do konkurencji wypłata prowizji po ponad dwóch miesiącach - np. zamykasz (wypłącasz) kredyt w styczniu, rozliczenie do Ciebie przychodzi pod koniec marca a wypłata w połowie kwietnia, wiec przy dobrych wiatrach jak zamkniesz coś na początku danego miesiaca to czekasz na prowizje trzy i pół miesiąca. Do tego masz ryczałt, który ma być wypłącany do 25 ale niestety i tu są poślizgi. Mam nadzieję że byłem pomocny.

Benek
@bambo

dokładnie tak jak opisane

bank.czest.pl
@Iza

współpraca wyglada bardzo dobrze aczkolwiek nie jestem na umowie o pracę, a sprzedaż prowizyjna

Adam

Nie na nic za darmo, ale warto. Przez pierwsze miesiące trzeba zacisnąć zęby i nie zniechęcać się. Pierwsze fajne pieniądze są po ok pół roku, potem już leci. Przeciętny ekspert w mieście powiatowym zarobi lekko 5 tys. Są miesięce gdzie zarobisz 5 a są takie że 15 i więcej ???? dużo samodzielności, brak ciśnienia, elastyczny grafik, można poukładać sobie dzień. Za klientów z CC płacą połowę, ale dobre i to.

Ciekawa

Asystent/ka Oddziału czym konkretnie zajmuje się osoba na w/w stanowisku bo szukam i ciężko znaleźć dziękuje za pomoc odpowiedź

@Ciekawa

Niestety - ja również nie znalazłam takich informacji. Open Finance w chwili obecnej nawet nie prowadzi rekrutacji na wspomniane przez Ciebie stanowisko. Ale może byłabyś zainteresowana jakąś inną posadą? Na oficjalnej stronie internetowej firmy znalazłam wiele ciekawych ofert pracy: https://www.open.pl/praca/aktualne-oferty Daj mi koniecznie znać, czy któraś z nich byłaby dla Ciebie odpowiednia.

Ona 1
@Ciekawa

Wiem,że już pewnie zapytanie nieaktualne ale może ktoś inny będzie szukał. Asystentka oddziału zajmuje się witaniem klientów, robieniu im kawy oraz kserowaniem dokumentów. Ogólnie jedna wielka nuda. Zdarzało się,że chodziłam z nudów zanosić dokumenty dla banków aby ten dzień jakoś minął. Można dogadać się z doradcami, że będziesz wypełniać za nich wnioski za jakąś mało kasę. U mnie np. wyglądało to tak,że większość chciała tej pomocy ale nikt nie chciał pokazać jak te wnioski wypełniać. Także nie polecam, mała kasa i beznadziejni współpracownicy. (usunięte przez administratora)

Maria15

Aplikowałam do tej firmy na stanowisko specjalisty ds. Kadr i płac. Poświęcasz komuś swój czas i energię. Szanujesz czyjeś podejście. Jesteś punktualnie, starasz się dobrze wypaść. A tymczasem nie otrzymujesz żadnej informacji zwrotnej. Rozumiem, że można nie spełniać oczekiwań i zwyczajnie nie otrzymujesz pracy ale jakieś minimalne okazanie szacunku do kandydata się należy. W dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia. Nie polecam udziału w rekrutacji bo nie są spełniane minimalne standardy

Viki

Czy ktoś mógłby podzielić się informacją jak wygląda praca na stanowisku specjalisty ds. obsługi klienta?

Xfa
@Viki

Żenada idź lepiej do notusa lub exa a jeżeli masz doświadczenie ang

MC
@Xfa

Notusa..hehe no slyszalem caly zarzad z zarzutami. klientow praktycznie brak z infolini. podzial na stary notus i nowy notus. no coz w mojej opini jak ktos jest dobry i ma swoich klientow to sobie poradzi wszedzi. notus,exp,of rzadzi sie tymi samymi prawami. nigdzie nie jest kolorowo jezeli przychodzisz i liczysz na staly zastezyk gotowki bez poswiecenia to praca nie dla ciebie. urzad tam sie nic nie robi i placa

Leszek
@Viki

Jesteś zainteresowany zatrudnieniem? Firma szuka ekspertów finansowych i liderów zespołu w różnych lokalizacjach. Pracodawca oferuje indywidualnie określany czas pracy oraz profesjonalne szkolenia sprzedażowe i produktowe. Daj znać jeśli zdecydujesz się na pracę.

Andrzej Grzegorzewski

Mieszkam zagranica. Podczas pobytu w Warszawie w 2018 roku przeniosłem moje udziały w funduszu Franklin Templeton do Open Finance gdyż ich pracownik (usunięte przez administratora) zapewniał mnie, że będę mógł sprzedać odziały bez konieczności przybycia do Warszawy. Sporządziłem notatkę z rozmowy i przesłałem ja mailem do pana(usunięte przez administratora). Gdy po roku chciałem sprzedać udziały napisał, że muszę stawić się osobiście. Przełożona jego, pani Aleksandra Bulwicka, jednak poprosiła mnie o wypełnienie formularza dyspozycji sprzedaży i przesłanie do niej. Dopiero po miesiącu powiadomiła mnie, że muszę jednak przybyć do Warszawy bo takie przepisy ma Franklin Templeton. Franklin Templeton wyjaśnił mi pisemnie, że dopuszczenie formy korespondencyjnej jest w gestii open finance. Sprawa ciągnie się już prawie cztery miesiące. Zostałem zmuszony stawić się osobiście. Koszty mojego przybycia do Warszawy i strata na kursie wynoszą około 2000 EUR. Open finance odmawia ich pokrycia

Michal
@Andrzej Grzegorzewski

a to ciekawa sytuacja. a jak Pan przeniosl te udzialy do Open Finance? jestem w podobnej sytuacji tez mieszkam za granica.

Michal
@Andrzej Grzegorzewski

sprawdzielm OF nie umozliwia korespondencyjnie zalatwiania takoch spraw. ale na FT umozliwia przepiecie do oddzialu w monachium tam gdzie mieszkam.wiec wycieczke mam z glowy. a Pan dlaczego z tego nie skorzystal? gdzie pan mieszka za granica?

Patryk
@Andrzej Grzegorzewski

To chyba dobrze ze nie chciala zalatwic korespodencyjnie. w sumie jako klient nie wyobrazam sobie ze ktos sie podaje sie za mnie wysyla papiery z prosba o umorzenie, i umorzenie jest realizowane. tak samo moglby ktos obcy wysalc prosbe o zmiane rachunku odkupien, podajac sie za mnie i realizacja poszlaby na konto oszusta., wtedy to by bylo, placz i zgrzytanie zebow. Brawo dla tej Pani. Zadbala o pana interes, ale jak to polak za granica pewnie byl pan przy okazji w polsce a nie odrazu skoro to trwalo 4 miesiace jak pan pisze. a ze przy okazji to moze OF zwroci $ za bilet.

Wojt

Bardzo średnie warunki pracy, chaos.

Tomasz
@Wojt

Każdy inaczej odbiera warunki pracy i to co dla Ciebie jest średnie dla innych pracowników może być dobre, wiec jeśli możesz przedstaw bardziej szczegółowo co spowodowało Twoją opinię. Chodzi mi o wysokość wynagrodzenia i możliwość uzyskania dodatkowych benefitów. Czy według Ciebie są na dobrym poziomie?

Tomek

Pracuje w OF od bardzo dawna i sprostuje kilka rzeczy. W firmie jest kilka modeli zatrudnienia zaczynając od umów o prace ze stałą podstawą jak i pełne działalności. Specyfika lokalizacji jest różna w dużych miastach są duże oddziały stacjonarne i tam jest spora ilość spotkań ze względu na duże zaludnienie a w mniejszych lokalizacjach jest tego mniej. Firma pozwala na ponad przeciętne wynagrodzenia ale w każdym mieście nie ważne czy dużym czy małym aby dobrze zarabiać trzeba ciężko pracować i nie zawsze udaje się to po 1/2 msc. Znam ekspertów którzy dopiero po roku pracy zaczęli zarabiać większe kwoty ale znam też takich co nawet w rok sobie nie poradzili. Firma ta daje możliwość nie każdy potrafi ja wykorzystać bardzo często powodem jest to że ktoś się do takiej pracy nie nadaje i tyle ale tak jest chyba w każdym biznesie. Jeżeli ktoś miał złe doświadczenie z dyrektorami oddziałów to przykro mi ale to tylko ludzie i atmosfera jednego oddziału nie przekłada się na inne.

@Tomek

W Open Finance - Jak sam nadmieniłeś - pracujesz od dawna, a więc na pewno wiesz niemal wszystko o tym pracodawcy. Wspomniałeś o tym, iż może być tak, że nie każdy odnajdzie się w tego typu pracy. A powiedz mi, czy firma organizuje Wam jakieś szkolenia branżowe?

Zostaw merytoryczną opinię o Open Finance S.A. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Open Finance S.A.