Opinie o Open Direct (Open Finance S.A.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Open Finance S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Open Finance S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Open Finance S.A. w Warszawa

Uważajcie na tą firmę od kwietnia 2021 nie wypłacają prowizji doradcą. Nie polecam.

Posrednik
@Piotr

Czy komuś wypłacili pieniądze za fakturę wystawioną w maju?

Aaa

Zwolnienia grupowe ogłoszone w. OF. To już jest koniec..

Współpraca
@Aaa

Zapraszam do współpracy z firmą wypłacalną. Pracujemy we Wrocławiu. Szukamy doświadczonych doradców klienta biznesowego. Więcej pod nr 575033670.

Krzysiek
@Współpraca

Wypłacalną? Nie pamiętam kiedy dostałem pieniądze na czas, pośrednicy czekają po dwa miesiące z zaległościami a z biura groziła nam eksmisja. Po co tak kłamać?

Praktykant Open Finance

Witam serdecznie, chciałbym zostawić swoją negatywną opinie która dotyczy pracy w Open Finance S.A, a szczególnie praktyki w tej firmie. Znalazłem ogłoszenie w Biurze Carrier swojej uczelni (Akademia Leona Kożmińskiego) Po rozmowie kwalifikacyjnej dostałem informację, że zostałem przyjęty, ale potrzebowali dodatkowe dokumenty w celu stworzenia umowy o staż, jestem obcokrajowcem i zostałem informowany że powinien mieć ubezpiczenie zdrowotne, oryginal oraz skan paszportu. Wcześniej umówiliśmy o terminie początku stażu (1 siepnia), ale 29 lipca informowali mi, że początek stażu jest przenoszony na 10 sierpnia. Dokumenty zostali wysłane przez mnie w formie elektronicznej 3 lipca i zostały przyjęte, dostałem potwierdzenie od działu rekrutacji. 7 lipca (piątek) o 16:00 zadzwonił pracownik i informował mi, że moje ubezpieczenie zdrowotne nie może być przyjęte "ponieważ stworzono w języku angielskim". Tego samego dnia o godzinie 17 wyslałem ubezpieczenie w jezyku polskim, ale żadnej odpowiedzi od działu rekrutacji nie dostałem. 10 lipca przyjechałem na umowiony czas do głównej siedziby firmy Open S.A, ale żadnego pracownika nie było na miejscu, czym byłem maskymalnie zdziwiony. Dzwoniłem do działu rekrutacji, ale nikt nie odbierał słuchawkę. Dostałem call-back tylko po 3 godzinach od wczesniej ustalonego terminu spotkanie,dostałem informację, że praktyki zostali przenoszone na czas nieoznaczony. Moja opinia jest negatywna, ponieważ mi iretuje niekompetentnośc pracowników firmy Open S.A. Dziękuje za uwagę

ola

mi powieziano,ze 5 tys prowizji netto co mc to standard. prowizje wypłacane sa co mc. klientów jest podobno tyle ( umawianych przez call center ) ,ze trudno się od nich odgonić. już nic nie rozumiem, gdzie w tym prawda?

Daro
@ola

Powiedzą Ci to co chcesz usłyszeć.

Jan
@ola

Od pół roku pracuję w niedużym mieście powiatowym. Zaczynam z kredytami od zera, czyli nie przechodzę z banku ze swoimi klientami do Open Finance. Przez te miesiące pracy dostałem aż 1 klienta, który wszedł do oddziału po kredyt, na którym zarobię ok. 200zł, o ile będzie płacił raty albo nie spłaci kredytu szybciej, bo wtedy nawet całkowicie cofają prowizję Z call center żadnego klienta dyrektor oddziału mi póki co nie przydzielił. Umowę o pracę mam na 1/10 etatu, czyli miesięcznie ok. 230zl wypłaty, więc nawet na dojazdy nie zarabiam, a działalność gospodarczą musze mieć i ZUS płacić też. Dostałem telefon służbowy i mam szukać gdzieś sobie klientów i umawiać ich na spotkanie do oddziału. Szukać gdzieś czyli np. przeglądać ogłoszenia na olx i obdzwaniać na chybił trafił. Że to niezgodne z RODO to jakby co ja będę odpowiadał karnie a nie Open Finance. Ponadto mam umowę agencyjną z Open Finance, że minimum 6 miesięcy będę pracował u nich, bo inaczej kara 5.000zl za koszt szkoleń. Kolejne 5.000zl kary mi grozi za wystawienie złej opinii o pracodawcy...

Sebastian
@Jan

Rozumiem, że warunki zatrudnienia według Ciebie nie wyglądają zachęcająco, ale decydując się na pracę wiedziałeś jaki kontrakt zawierasz. Firmy często podpisują z pracownikami umowy lojalnościowe za atrakcyjne szkolenia. Napisz jaka według Ciebie jest atmosfera w pracy i relacje z przełożonym. Obecnie Open Finance szuka przede wszystkim ekspertów finansowych. Czy ktoś z Was prócz Jana pracuje na takim stanowisku i mógłby przedstawić zatrudnienie ze swojej strony?

Miki
@Sebastian

Lojalki takie, że przez kilka lat nie odejdziesz.

Justyna

Jeśli masz inne informacje na temat współpracy z Open Finance to zachęcam Cię do napisania o nich na forum. Twoja wypowiedź jest krótka i mało pomocna. Miło będzie jeśli ją rozwiniesz i opowiesz o swoich doświadczeniach ze współpracy z Open Finance.

kama22
@Sebastian

Rozumiem, że ma Pan tutaj za zadanie cały czas ratować wizerunek Firmy OF. Jaka ciężka jest praca w finansach, kandydat dowie się po roku czasu. I proszę mi tu nie mydlić oczu, że jest inaczej. Więcej o swoim doświadczeniu pracy w finansach nie napiszę, bo nie chcę być na siłę przekonywana, że coś jest białe, a ja wiem, że jest szare/ a nawet czarne. A swoją drogą, muszą Panu dobrze płacić.

@kama22

Wątpię, żeby celem tej osoby było ratowanie wizerunku Open Finance. Niektóre osoby są po prostu szczególnie zainteresowane poznaniem szczegółów na temat tego pracodawcy. Rozumiem, iż praca tam nie należy do łatwych. A co z zarobkami? Może one w jakiś sposób wynagradzają ten wysiłek w pracy?

mm
@Jan

Bo pracujesz w Open Direct zapewne. Ja w OF i mam podstawę, płacone wszystkie składki i prowizje płacone na działalność. Mam dostęp do bazy, dzwonie umawiam się z klientem i wszystko gra.

Iza
@mm

Mnie właśnie interesują opinie o pracy w Open Finance. Mówisz, że pracujesz w tej firmie. A na jaką umowę zatrudniają?

Pol
@ola

Prawdy nie ma Open to tonący statek . Nie wypłacają kasy na czas. Klientów z cc mało. Nie polecam

bambo
@Pol

Potwierdzam. Poniżej kilka punktów: 1. prowizje wypłacane z mega opóźnieniem - około 2,5 do 3,5 miesiaca po zamknięciu transakcji, 2. ryczałt zamiast umowy o pracę - ok, ale wypłącany również z opóźnieniem kilkudniowym, 3. CC robi co może, ale zarząd kupuje sałbe leady, chyba nawet już przestał kupować (bo tnie koszty - śmiechu warte), 4. zwolnienia grupowe pod pretekstem wyczyszczenia sytuacji i martwych etatów - ciekawe co było do tej pory, 5. plany dosyć wysokie ale ok, za to prowizja dla eksperta na mega słabym poziomie, obcinki za brak sprzedaży ubezpieczeń na życie - co kilka miesięcy większe :) . To wszystko powyżej w porównaniu do konkurencji daje w tej chwili obraz chyba najsłabszego gracza na rynku. Generalnie widać, że pieniędzy brak - efekt zarządzania :)

Benek
@Justyna

No cóż, W porównaniu do konkurencji, słabe prowizje. W porównaniu do konkurencji wypłata prowizji po ponad dwóch miesiącach - np. zamykasz (wypłącasz) kredyt w styczniu, rozliczenie do Ciebie przychodzi pod koniec marca a wypłata w połowie kwietnia, wiec przy dobrych wiatrach jak zamkniesz coś na początku danego miesiaca to czekasz na prowizje trzy i pół miesiąca. Do tego masz ryczałt, który ma być wypłącany do 25 ale niestety i tu są poślizgi. Mam nadzieję że byłem pomocny.

Benek
@bambo

dokładnie tak jak opisane

bank.czest.pl
@Iza

współpraca wyglada bardzo dobrze aczkolwiek nie jestem na umowie o pracę, a sprzedaż prowizyjna

Opiekun Klienta

Rozmowa Kwalifikacyjna, Szkolenie + scenki zaliczeniowe i testy

Jak namówić klienta, żeby przyszedł do oddziału, co wiesz o firmie, Twoje mocne strony, czego oczekujesz od pracodawcy, dotychczasowe doświadczenie zawodowe

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Nie na nic za darmo, ale warto. Przez pierwsze miesiące trzeba zacisnąć zęby i nie zniechęcać się. Pierwsze fajne pieniądze są po ok pół roku, potem już leci. Przeciętny ekspert w mieście powiatowym zarobi lekko 5 tys. Są miesięce gdzie zarobisz 5 a są takie że 15 i więcej ???? dużo samodzielności, brak ciśnienia, elastyczny grafik, można poukładać sobie dzień. Za klientów z CC płacą połowę, ale dobre i to.

Ciekawa

Asystent/ka Oddziału czym konkretnie zajmuje się osoba na w/w stanowisku bo szukam i ciężko znaleźć dziękuje za pomoc odpowiedź

@Ciekawa

Niestety - ja również nie znalazłam takich informacji. Open Finance w chwili obecnej nawet nie prowadzi rekrutacji na wspomniane przez Ciebie stanowisko. Ale może byłabyś zainteresowana jakąś inną posadą? Na oficjalnej stronie internetowej firmy znalazłam wiele ciekawych ofert pracy: https://www.open.pl/praca/aktualne-oferty Daj mi koniecznie znać, czy któraś z nich byłaby dla Ciebie odpowiednia.

Ona 1
@Ciekawa

Wiem,że już pewnie zapytanie nieaktualne ale może ktoś inny będzie szukał. Asystentka oddziału zajmuje się witaniem klientów, robieniu im kawy oraz kserowaniem dokumentów. Ogólnie jedna wielka nuda. Zdarzało się,że chodziłam z nudów zanosić dokumenty dla banków aby ten dzień jakoś minął. Można dogadać się z doradcami, że będziesz wypełniać za nich wnioski za jakąś mało kasę. U mnie np. wyglądało to tak,że większość chciała tej pomocy ale nikt nie chciał pokazać jak te wnioski wypełniać. Także nie polecam, mała kasa i beznadziejni współpracownicy. (usunięte przez administratora)

Maria15

Aplikowałam do tej firmy na stanowisko specjalisty ds. Kadr i płac. Poświęcasz komuś swój czas i energię. Szanujesz czyjeś podejście. Jesteś punktualnie, starasz się dobrze wypaść. A tymczasem nie otrzymujesz żadnej informacji zwrotnej. Rozumiem, że można nie spełniać oczekiwań i zwyczajnie nie otrzymujesz pracy ale jakieś minimalne okazanie szacunku do kandydata się należy. W dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia. Nie polecam udziału w rekrutacji bo nie są spełniane minimalne standardy

Viki

Czy ktoś mógłby podzielić się informacją jak wygląda praca na stanowisku specjalisty ds. obsługi klienta?

Xfa
@Viki

Żenada idź lepiej do notusa lub exa a jeżeli masz doświadczenie ang

MC
@Xfa

Notusa..hehe no slyszalem caly zarzad z zarzutami. klientow praktycznie brak z infolini. podzial na stary notus i nowy notus. no coz w mojej opini jak ktos jest dobry i ma swoich klientow to sobie poradzi wszedzi. notus,exp,of rzadzi sie tymi samymi prawami. nigdzie nie jest kolorowo jezeli przychodzisz i liczysz na staly zastezyk gotowki bez poswiecenia to praca nie dla ciebie. urzad tam sie nic nie robi i placa

Leszek
@Viki

Jesteś zainteresowany zatrudnieniem? Firma szuka ekspertów finansowych i liderów zespołu w różnych lokalizacjach. Pracodawca oferuje indywidualnie określany czas pracy oraz profesjonalne szkolenia sprzedażowe i produktowe. Daj znać jeśli zdecydujesz się na pracę.

Andrzej Grzegorzewski

Mieszkam zagranica. Podczas pobytu w Warszawie w 2018 roku przeniosłem moje udziały w funduszu Franklin Templeton do Open Finance gdyż ich pracownik (usunięte przez administratora) zapewniał mnie, że będę mógł sprzedać odziały bez konieczności przybycia do Warszawy. Sporządziłem notatkę z rozmowy i przesłałem ja mailem do pana(usunięte przez administratora). Gdy po roku chciałem sprzedać udziały napisał, że muszę stawić się osobiście. Przełożona jego, pani Aleksandra Bulwicka, jednak poprosiła mnie o wypełnienie formularza dyspozycji sprzedaży i przesłanie do niej. Dopiero po miesiącu powiadomiła mnie, że muszę jednak przybyć do Warszawy bo takie przepisy ma Franklin Templeton. Franklin Templeton wyjaśnił mi pisemnie, że dopuszczenie formy korespondencyjnej jest w gestii open finance. Sprawa ciągnie się już prawie cztery miesiące. Zostałem zmuszony stawić się osobiście. Koszty mojego przybycia do Warszawy i strata na kursie wynoszą około 2000 EUR. Open finance odmawia ich pokrycia

Michal
@Andrzej Grzegorzewski

a to ciekawa sytuacja. a jak Pan przeniosl te udzialy do Open Finance? jestem w podobnej sytuacji tez mieszkam za granica.

Michal
@Andrzej Grzegorzewski

sprawdzielm OF nie umozliwia korespondencyjnie zalatwiania takoch spraw. ale na FT umozliwia przepiecie do oddzialu w monachium tam gdzie mieszkam.wiec wycieczke mam z glowy. a Pan dlaczego z tego nie skorzystal? gdzie pan mieszka za granica?

Patryk
@Andrzej Grzegorzewski

To chyba dobrze ze nie chciala zalatwic korespodencyjnie. w sumie jako klient nie wyobrazam sobie ze ktos sie podaje sie za mnie wysyla papiery z prosba o umorzenie, i umorzenie jest realizowane. tak samo moglby ktos obcy wysalc prosbe o zmiane rachunku odkupien, podajac sie za mnie i realizacja poszlaby na konto oszusta., wtedy to by bylo, placz i zgrzytanie zebow. Brawo dla tej Pani. Zadbala o pana interes, ale jak to polak za granica pewnie byl pan przy okazji w polsce a nie odrazu skoro to trwalo 4 miesiace jak pan pisze. a ze przy okazji to moze OF zwroci $ za bilet.

Wojt

Bardzo średnie warunki pracy, chaos.

Tomasz
@Wojt

Każdy inaczej odbiera warunki pracy i to co dla Ciebie jest średnie dla innych pracowników może być dobre, wiec jeśli możesz przedstaw bardziej szczegółowo co spowodowało Twoją opinię. Chodzi mi o wysokość wynagrodzenia i możliwość uzyskania dodatkowych benefitów. Czy według Ciebie są na dobrym poziomie?

Pracuje w OF od bardzo dawna i sprostuje kilka rzeczy. W firmie jest kilka modeli zatrudnienia zaczynając od umów o prace ze stałą podstawą jak i pełne działalności. Specyfika lokalizacji jest różna w dużych miastach są duże oddziały stacjonarne i tam jest spora ilość spotkań ze względu na duże zaludnienie a w mniejszych lokalizacjach jest tego mniej. Firma pozwala na ponad przeciętne wynagrodzenia ale w każdym mieście nie ważne czy dużym czy małym aby dobrze zarabiać trzeba ciężko pracować i nie zawsze udaje się to po 1/2 msc. Znam ekspertów którzy dopiero po roku pracy zaczęli zarabiać większe kwoty ale znam też takich co nawet w rok sobie nie poradzili. Firma ta daje możliwość nie każdy potrafi ja wykorzystać bardzo często powodem jest to że ktoś się do takiej pracy nie nadaje i tyle ale tak jest chyba w każdym biznesie. Jeżeli ktoś miał złe doświadczenie z dyrektorami oddziałów to przykro mi ale to tylko ludzie i atmosfera jednego oddziału nie przekłada się na inne.

@Tomek

W Open Finance - Jak sam nadmieniłeś - pracujesz od dawna, a więc na pewno wiesz niemal wszystko o tym pracodawcy. Wspomniałeś o tym, iż może być tak, że nie każdy odnajdzie się w tego typu pracy. A powiedz mi, czy firma organizuje Wam jakieś szkolenia branżowe?

Xyz

Jeśli chodzi o IT to praca jak w każdej innej firmie. Dobra lokalizacja, benefity, elastyczne godziny pracy. Czasami są jakieś zawirowania w biznesie ale w innych dużych firmach też jest częste. Ogólnie polecam komuś jeśli mu pasuje lokalizacja i szuka firmy gdzie traktują go jak człowieka.

@Xyz

Szacunek w pracy jest bardzo ważny, a doceniany pracownik ma zawsze większą motywację do pracy. Piszesz o benefitach i elastycznym grafiku. Przybliż jakie dodatki do wynagrodzenia oferuje pracodawca i napisz, czy samemu można ustalać godziny pracy, a także w wyjątkowych okolicznościach mieć możliwość pracy zdalnej. Chętnie się tego dowiem.

LEOKADIA
@Xyz

WYŚCIG SZCZURÓW

wanda

a co robi asystent działu? obsługa klienta?

@wanda

Chodzi Ci o zakres obowiązków na tym stanowisku? Jeżeli tak to mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która ma doświadczenia na tym stanowisku i będzie mogła odpowiedzieć. Ja natomiast chętnie dowiem się, czy planujesz aplikować do pracy w firmie Open Finance, gdybyś dowiedział się, że zakres obowiązków jest adekwatny do wynagrodzenia?

E.

Czytam wasze komentarze i straszne brednie wypisujecie. Praca w OF daje ogrom możliwości zarówno finansowych jak i pod względem rozwoju osobistego. Jeśli ktoś się pasjonuje rynkiem finansowym, lubi wyzwania i chce poszerzać swoje umiejętności i wiedzę, polecam.

Bartek
@E.

Tak można napisać o każdej firmie. A może coś konkretnie?

Justyna
@Bartek

Zapewne jesteś zainteresowany podjęciem pracy w tej firmie. Ostatnio przeglądałam stronę internetową Open Finance i natknęłam się na informację o prowadzonej tam rekrutacji. Jeśli chodzi o oddział w Warszawie to szukają: Asystenta Oddziału, Specjalisty ds. kadr i płac, Specjalisty ds. ochrony danych osobowych oraz Eksperta Finansowego. Tu znajdziesz szczegóły ofert: https://www.open.pl/praca/aktualne-oferty Czy któraś z tych propozycji jest zgodna z Twoimi kwalifikacjami bądź doświadczeniem?

Waldi

Niezbyt pochlebnie piszecie o firmie. Zastanawiam się czy starać się o pracę?

ekspert
@Waldi

pracuję tu 12 lat. I moge powiedzieć tylko, że warto!

MIŚ
@ekspert

EKSPERT OD GŁUPOTY OF OSZUKIWAŁO KLENTÓW SĄ WYROKI

POL
@Waldi

NIE WARTO WYŚCIG SZCZURÓW PASKUDNA ATMOSFERA JESTEŚ WYKORZYSTYWANY A ZAROBKI NIKŁE

NoMoreOF

Praca w centrali - porażka. Dyrektorzy działów maja przerośnięte ego i nie szanują swoich pracowników. Spychologia, brak wsparcia, brak empatii i kultury osobistej. Wynagrodzenie w porównaniu do ilości obowiązków i odpowiedzialności jaka spoczywa na pracowniku to kpina. Jeżeli zależy Wam na dobrej atmosferze i godnym wynagrodzeniu to zdecydowanie musicie omijać Open Finance.

Karina

Jak się pracuje w firmie? Może podpowiecie kilka wskazówek? Interesuje mnie taka praca.

JAN
@Karina

TRAGEDIA

Joll
@JAN

A coś konkretniej?

Ja ...86

open Finance. Polecam każdemu , młodemu na rozpoczęcie kariery i osobom starszym aby dorobić. ogromne możliwości rozwoju osobistego, bardzo dobre warunki finansowe, szeroka gama produktów, pozytywni ludzie- extra atmosfera i elastyczne godziny pracy. Wsparcie z poziomu centrali . Czego chcieć więcej.

Aneta

Witam serdecznie!! poszukuje współpracy z przedstawicielami Open Finanse na terenie ŚLĄSKA , oferuję wysokie prowizje ( oferujemy poprowadzenie upadłości klientów nie mających zdolności kredytowej ze względu na zadłużenie ) zainteresowane osoby proszę o kontakt pod nr 531040100

Maxinne

@Rozkopydlak i reszta: racja, szukają starszych doradców, kierowników etc. I w ogłoszeniach stoi, że masz dwa warianty do wyboru, tzn. albo podstawa (informacja: najniższa krajowa) plus prowizja, albo sama prowizja w oparciu o działalność, tyle, że wyższa niż w wariancie pierwszym. Rzekomy "bogaty pakiet socjalny" to mit - za grosze firma daje podstawową opiekę medyczną w jednej ze znanych prywatnych sieci, za dodatkowe osoby trzeba płacić. I to niemało. Inne benefity? Dobra grupówka. Więcej korzyści nie zauważyłam. Prawda wygląda następująco: w zależności od tego, na jaką pozycję wskoczysz, masz ustawione progi prowizyjne. Więc już niejeden człowiek rekrutowany na starszego doradcę (który ma zafiksowane wyższe stawki) został - w efekcie - doradcą albo jeszcze niżej (czyli z niższymi stawkami). Tej kwestii trzeba pilnować - bo od tego zależy późniejsza kasa. A potencjalny awans zależy od tego, czy zapieprzasz - oraz od dobrej woli przełożonych. Dodam, że na rozmowach obiecuje się, że działalność będzie można otworzyć w momencie, kiedy pojawią się przychody - ale to ściema, trzeba mieć ją otwartą na moment podpisania umowy o współpracy. O odstępstwach od tej zasady nie słyszałam. Ponadto jeśli chcesz mieć umowę o pracę i podstawę w postaci najniższej krajowej, to i tak działalność trzeba otworzyć - płacisz wówczas ZUSu samą tylko składkę zdrowotną - czyli zostaje około 1000 zł na rękę. I jeśli w tym modelu zatrudnienia uda się np. w danym miesiącu zamknąć kredyt (tzn. się wypłaci), ubezpieczenie albo inwestycję (tzn. klient wpłaci składkę, nie wycofa się z umowy i towarzystwo wystawi polisę) - to prowizję za to, na działalność, możesz otrzymać dopiero w trzecim (!) miesiącu od końca tego, kiedy załatwisz temat. Dla przykładu: uruchamia się kredyt/polisuje się ubezpieczenie dla Twojego klienta w lutym - pieniądze z prowizji widzisz w maju. W dodatku jest jeszcze jedna kwestia. W dużych miastach oddziały stacjonarne (tzn. te, gdzie doradcy pracują na umowach o pracę) są jeszcze utrzymywane. Natomiast w mniejszych miastach zamyka się je, składając doradcom propozycje nie do odrzucenia - albo idziesz do sieci direct (tzn. 1/10 etatu, konieczność opłacania całego ZUS, albo kończymy współpracę. A zapis w umowie o współpracy mówi wyraźnie, że jeśli temat się zrealizuje po jej wygaśnięciu - nie masz prawa do kasy. Przykładowo: robisz 3 tematy kredytowe od początku, są w trakcie, masz np. uruchomienia kredytów już na horyzoncie (pozytywne decyzje kredytowe) - i dostajesz wypowiedzenie. Zabiorą ci narzędzia pracy, dostępy do systemów bankowych, nie możesz nic zrobić - a jeśli te tematy wypłacą się po okresie wypowiedzenia (dla kogoś, kto w Openie przejmie ich prowadzenie, nie będzie problemem przesunąć np. podpisania umowy kredytu o tydzień czy dwa) - teoretycznie nie dostaniesz wynagrodzenia za swoją pracę. Ponadto trzeba sporo zainwestować w szkolenie. Jeśli standardem jest to, co organizuje się dla doradców z sieci stacjonarnych, to szkolenie trwa 3 tygodnie. Pod tym względem jest porządnie i solidnie. Firma jednak - generalnie - stara się oszczędzać, więc kwateruje ludzi w mieszkaniach (całodzienne wyżywienie we własnym zakresie - nie ma śniadań w hotelach i obiadów na miejscu, co jest standardem w przypadku szkoleń organizowanych dla ludzi w firmach konkurencyjnych). Dojazdy - też we własnym zakresie, firma kosztów nie zwraca. Wyobraź więc sobie teraz sytuację kobiety, mającej małe dziecko, która dostaje pracę w Open Finance. Mieszkanie z kilkoma innymi dziewczynami, jak za studenckich czasów (ten poranny wyścig do łazienki...), dojazdy do Warszawy na własny koszt (co robi się problematyczne w sytuacji, kiedy mieszka się kilkaset km od Warszawy i dojazdy są drogie oraz długotrwałe), poza tym problemy robione na miejscu w sytuacji, kiedy musisz, ze względu na możliwości dojazdu, przyjechać później w poniedziałek albo wyjść wcześniej w piątek (argumentacja, że jeśli nie pojedziesz tym a tym pociągiem, to nie dojedziesz do domu, nikogo raczej nie wzrusza). Potem idziesz pracować w oddziale - i tu, jak nie masz dobrych relacji z osobą zarządzającą jednostką albo z asystentką rozdzielającą spotkania z call center czy tzw. "wejść z buta", to dostajesz do obsługi klientów kompletnie bez perspektyw (bo np. trudno, jeśli się chce być uczciwą osobą, wciskać ubezpieczenie na życie klientowi, który przyszedł skonsolidować kredyty, bo rat ma tyle, że mu zjadają całe dochody). Pozostają pośrednicy (jeśli nie są już pozajmowani czy porezerwowani przez innych doradców) albo pozyski własne klientów (na początku rodzina, znajomi, potem referencje i polecenia). Moja ocena Open Finance, w ogólności, jest taka, że nie poszłabym tam pracować ponownie, gdybym dostała taką propozycję. Konkurencja oferuje jednak znacznie lepsze warunki, zarówno w kwestiach prowizyjnych, jak też zwykłego, ludzkiego podejścia firmy do doradcy.

Daro
@Maxinne

Bardzo rzeczowa opinia, dziękuje za zaoszczędzony czas i zdrowie.

Zostaw merytoryczną opinię o Open Finance S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Open Finance S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Open Finance S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Open Finance S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Open Finance S.A.?

Kandydaci do pracy w Open Finance S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Open Finance S.A.