Opinie o Pgnig Prąd I Ciepło (Pgnig Termika) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Pgnig Termika. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Pgnig Termika o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pgnig Termika w Warszawa

Krążącywpowietrzu

Zyski EBITDA PGNiG za półrocze są potężne więc nie musimy martwić się o 13 :) . Możemy już się nie napinać w pracy :) no cóż :) możemy olewać pracę, róbta co chceta :)

@Krążącywpowietrzu

W HR uczą was pisać takie bzdety !!! Co kiedy kto dostanie w 2023 roku to zadecyduje prezes ORLEN , a ty prowokatorze z HR dostaniesz bankowo 13 , a nawet 18 (premie kwartalną ) za Pis-anie takich bzdetów na zlecenie .

Krążacywpowietrzu
@Sponiewieramy

Chyba nocna zmiana 8.09.2022 :) cię uśpiła ze nie czytasz podtekstów akurat z HR mam tyle co ty z ciężką pracą :)

@Krążacywpowietrzu

Nie wzięłaś pod uwagę , że może pracowałem od 14 do 22 grzebiąc w pompie poiołowej lub ryjąc łopatą w węglu ?

PePeeRka :)
@Sponiewieramy

:) w pompie popiołowej się nie grzebie tak słyszał.. , nieraz warto poczytać instrukcje a nie siedzieć przed tv lub fejsie i się jarać laskami. W nocy oczy sobie uszkodzisz :) każdy tu zaczynał od łopaty więc nie narzekaj nie robisz na łopacie całej zmiany za kazdym razem , teraz jest dobra pora od razu się umyjesz jednocześnie :) deszczyk zaczął padać . Sorry przesadził.. Jak chcesz ryć szybciej weż większą :) łopatę oczywiście :) amen

Jan
@Sponiewieramy

Pracujesz na zmiany? Chciałem się tu przyjąć ale zastanawiam się nad zarobkami. Serio są tu premie kwartalne czy nie

@Jan

Nie rób sobie tego. Pracuje na zmiany i szczerze nie polecam. Stawka podstawowa jest śmieszna, jest premia roczna w zależności od zysku. Co roku straszą nas że premii nie będzie bo są słabe zyski ale i tak ostatecznie wypłacają tą premie. Większość z nas zmianowców ciągnie drugi etat żeby wyżyć i intensywnie szuka lepszej pracy. Sporo osób już odeszło, jest ciągła rotacja i braki kadrowe. Szczerze przestrzegam każdego - nie idźcie na zmiany. Człowiek pracujący 2-3 lata na zmianach nie wyciągnie nawet 4 tys. netto. To jakieś nieporozumienie jak na taką firmę.

@Jan

Premie kwartalne mają wyzyskiwacze z biura , oraz ich pomagierzy DIR - kierownicy zmian i Mistrzowie zmianowi.

BGP

No i my : )

Sylwia

Słabe? Czyli z tymi 4 tys netto to prawda? To jest ktokolwiek w firmie kto zarabia cokolwiek ponad to czy nie bardzo?

Zorientowany
@Sylwia

Zapytaj tych ludzi którzy przechodzą z naszej firmy do innych firm za lepsze pieniądze. Troche tych osób odeszło więc jest kogo pytać :) Wszędzie dostają na start netto tyle co u nas mieli brutto. A jak nie wierzysz to mogę Ci pokazać mój pasek z wypłatą.

Elektrociepłownie Warszawskie
@Sylwia

Pewnie że są tacy co zarabiają 6000 PLN 8000 PLN 10000 PLN , a nawet więcej netto na rękę. Takich pensji naturalnie nie zarabiają pracownicy zmianowi zatrudnieni na stanowiskach robotniczych . Średnia pensja w PGNIG Termice to obecnie kosmiczna kwota 10000 PLN brutto i jak zapewne WIESZ nieosiągalna dla szeregowego pracownika. Takie pensje brutto , a nawet większe mają : - DIR - DID - Głowni specjaliści - kierownicy wydziałów - oddziałów - Dyrekcja - oczywiście Zarząd i Prezes. Wymienieni wyżej nabijają tą kosmiczną średnią w firmie o której zwykły pracownik może tylko pomarzyć PS: Zapewne Dziecino nie pamiętasz czasów gdy ta firma rosła w siłę , a zwykł pracownik miał szanse na dobry start w dorosłe życie , bo ta firma mu pomagała zamiast pluć w twarz jak dziś 10-go każdego miesiąca.

@Elektrociepłownie Warszawskie

Ano jak widzisz nie skoro podpytałam... Czyli co ostatecznie wpłynęło na te czasy, że aktualnie jest niestety o wiele gorzej według Ciebie?

@Sylwia

Nie wiem czy żartujesz czy na poważnie tak pytasz ? Polityka firmy oraz brak związków jeżeli chcesz wiedzieć.

@Sylwia

Pgnig nie jest już konkurencyjne na rynku pracy. Kiedyś wyróżniali się socjalem, teraz większość firm ma o wiele bogatszy socjal dla pracowników. Co jeszcze możecie zaproponować nowemu pracownikowi? Szkolenia? Nie ma szkoleń, bo oszczędzamy. Owocowe czwartki? Nie ma i nigdy nie było. Młody, dynamiczny zespół? Fakt, jest dynamiczny bo jest ciągła rotacja ;) O pensjach nie wspomnę nawet bo to żart. Tutaj robi się absurd, oszczędzacie na pracowniku jak możecie. Ostatni pomysł? Biegamy i gasimy światła w pomieszczeniach w których obecnie nie przebywamy. Kartki z kalendarza tniemy i używamy do zapisków. Ekologia czy skąpstwo?

Steve Trevor

No i się zaczął wyścig najlepszych z najlepszych :) na stanowisko dyr. Jeden z zakładów wystawił Najlepszych ze swoich Asów , lepszych nie ma , sami wybrańcy . Z tych Najlepszych niedawno wybrano jednego na co innego ale ...ech wyglada jak wyglada i robi to co mu każą a nam mówi ile to spraw załatwia dla nas :) Czarny koń jest tylko jeden . Siekierki gurom .Amen

Lalka

Wszystkie firmy mają integracje a pgnig termike stać tylko na wyjazd dla związków zawodowych ? Integracji nie było od 3 lat a fundusz na integracje nie został podzielony między pracowników. Pozdrawiam

@Lalka

Powiem więcej. Prawie wszystkie firmy mają dodatek inflacyjny, ale nie my.

@Księżycowy pył

Może pora zgadać się na strajk ze wszystkich działów i zmian ? Bez udziału tych związków zawodowych ?

@Lalka

Zaraz tu jakiś menager napisze , że mijasz się z prawdą , bo właśnie trwają 2 dniowe wyjazdowe spotkania integracyjno - szkoleniowe w Hotelu Boss.

@Księżycowy pył

Mamy dostać jednorazowy dodatek inflacyjny , ale jego wysokość jeszcze nie jest oficjalnie znana.

@Zmianowy

Który wydział pojechał ?

@Lalka

Już trzy zmiany były na tych wyjazdach np: A zmiana .

Termokruszek uduchowiony

Co tam , zadowoleni podczas spędów z bajek prezesów że jesteśmy potęgą energetyczną ? Od wielu tygodni prawie na krawędzi . Czy ktoś coś na temat podwyżek powiedział? Komuś tu chce się robić? Oni udają że płacą a my udajemy że robimy . Oni zadowoleni a my ? NO CÓŻ brzuch komuś rośnie i nic nie robi , jakiś taki wyciszony jak by nie nasz :)

Noixik :) no cóż
@Termokruszek uduchowiony

Widocznie im odpowiada , pojechałeś/aś po całości, lepiej tyrać :) za free

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pgnig Termika. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Kaweczyn

Stan drogi dojazdowej do ciepłowni to żart auto nie przeżyje tam miesiąca dlatego nikt nie chce tam pracować

Zaraz kolejna fala pandemii czy pgnig termika zacznie dofinansowywać paliwo pracownikom? Czy nadal wygodniej dofinansowywać bilety ztm? Największym problemem jest brak jakiegokolwiek dostosowania się do panującej aktualnie sytuacji, nic nie zmienia się od 20 lat.

Sponiewieramy

Teraz będzie Orlen i mega figa z makiem. Posiadacze służbowych samochodów będą mieli nadal talony paliwowe , a produkcja dostanie dofinansowanie na bilet ZTM.

F....

Co tu się dzieje ? Pytam dla koleżanki :).PGNiG ogłasza miliardowe zyski z I kw. A parę dni temu z Chińskiego Banku Ludowego bierze pożyczkę na zakup gazu jak Tauron w lipcu .Czyżby to była tylko sławna kreatywność księgowa ? Może czegoś nie wiemy ? A co tam z paliwkiem na słynnym biomasowcu :) .Sytuacja jak w Jaworznie ? :) Z daleka widać lekki dymek z olejaka :) czyżby Siekierki były na wykroku ? Pozdrawiam niewidzialne zapracowane związki no i oczywiscie tych nielicznych normalnych :)

@F....

A masz jakąś konkretną sugestię co do tego wszystkiego? Bo pytania nieco tendencyjne się wydają. ;p

.I....
@Sylwia

Tak , według dostępnych dla każdego w internecie info chyba jesteśmy piątym krajem który u komunistycznych Chin bierze pożyczkę. Jednym z 4 jest np.Burkina Faso :).Na logikę 12 miliardów zysku a my miliony od chińczyków. Coś więcej? Do takich pożyczek trzeba dać zastaw , poszukaj sobie o czym mówię. Czy pytania tendencyjne ? Jak nasz kraj idzie na zderzenie ze ściana to myślisz że my jedyni podskoczymy i ominiemy i pojdziemy dalej ? :) Nawet dyzma z pcimia tego niedokona .Jedyny przekaz od siebie jaki chcę dać to my jako pracownicy chcemy godnie zarabiać w tej niby bogatej firmie jeżeli myślisz inaczej to jesteś tam gdzie stało z... A teraz rządzący .Po prostu tylko godnie żyć....

Pracownicy-wyrobnicy
@.I....

Wyrobnicy robotnicy nie są godni partycypować w zyskach , a jedynie w stratach. Jakiś decydent podjął decyzje budowy bloku parowo-gazowego na Żeraniu za 1 500 000 000 PLN który zamiast się spłacać przynosi same straty. Winni tego stanu dostali premie i nagrody , a my szeregowi pracownicy mamy ponieść konsekwencje finansowe i nie otrzymać nagród z zysku w 2023 roku.

Ja to ja
@Pracownicy-wyrobnicy

Dokładnie!! Jak my mamy wypracować zyski skoro nie mamy na czym pracować. Absurd goni absurd.

Operator
@Ja to ja

Jazda po bandzie kotłami to chleb powszedni. Instrukcja mówi , że nieszczelny kocioł należy odstawić , a ( dir , specjaliści kierownik i dyrektor ) nakazując dalszą pracę nieszczelnego kotła dopóty linia zasilania nastarczy z dostarczaniem wody zasilającej. Narażając nie tylko urządzenie , ale też życie i zdrowie ludzi przebywających w pobliżu nieszczelnego kotła. Potem wychodzi ,że zamiast jednej dziury kocioł ma kilka lub kilkanaście. Jazda poniżej minimalnego WMT kotła to też dość częsty obrazek , a wtajemniczeni wiedza co firma taka jazdą chce ugrać. Kierownictwo każe , a my musimy to potulnie wykonywać , bo jak nie to mówią ,że jak nie psuje to proszę sobie znaleźć inną robotę.

..f...
@Operator

Najlepsi są specjaliści , złota praca , siedzą w klimach , kawki piją, nic nie robią, popier..... sobie glupoty , na wydziałach ich nie widać , elegancko ubrani , posiedza troche w necie i do domku . Żyć nie umierać. A juz jak wyjda w teren to paniska , zrob to , zrob tamto .Najlepsze zaczely sie erki ktos nas chce zaorac .Nie przepracowani a my w pyle wegla , popiolu, wapna ,biomasy...i z potem na j.... i c...... A urządzenia się walą, nie ma czym pracować. W zeszłym tygodniu to nawet ,,towar" komus kominem wyszedł :) na biomasowcu to jak w 910MW ostatnio sam zgasł taki towar dostał, no cóż widocznie tak już musi być .Wszystko remontowane a po remontach nie chce ruszyć :)

Szara rzeczywistość

Ebitda jest na poziomie ok.70 %wiec na 95% w 2023 roku rocznej nie będzie. Potem przejmuje nas Orlen gdzie nie ma rocznej tylko są łącznie jakieś dwie premie w roku łącznie 3,5 brutto plus karta na paliwo 550 zł na rok. Tyle będzie z naszych dodatków. Wypłaty inflacyjnej też nie będzie bo kondycja finansowa firmy jest słaba. Zostaje pracować za to co jest albo szukać czegoś innego. Każdy ma wybór.

@Szara rzeczywistość

A ja myślę, że premia będzie, bo dobrze wiedzą, że jeszcze tą premią trzymają ludzi. Podstawa jest przecież żenująca. Taką podstawę to można w Lidlu wyrobić bez konieczności pracy w święta. Według mnie najpierw będzie tradycyjne jęczenie, że firma taka biedna i premia jest zagrożona. Potem wejdzie ktoś, cały na biało i ogłosi, że premia uratowana i klękajcie narody, bo firma jest wspaniałomyślna. Już szykuje popcorn. A co do Orlenu to już widzę te bony na paliwo dla nas. Może zniżkę na hot doga dostaniesz jak dobrze pójdzie. Korzystamy z wyboru i pracy szukamy, niekoniecznie w Lidlu oczywiście :)

Wszechmocny
@Domyśl się

No CÓŻ :) Lidl czy Biedronka nie ma znaczenia jak podstawa ta sama co u nas . A premia z zysków? Jakie zyski ? Żerańskie cacko ładnie wygląda z daleka , chłopcy z obsługi zaraz korzenie zaczną zapuszczać co by to mialo nie znaczyć :) , po drugiej stronie Wisły same trupy reanimowane jak popadnie . W Termice ciężkie czasy nastały zaczyna brakować na wszystko nie mówiąc o tym że zaczynamy udawać że remontujemy , ech ..

@Wszechmocny

Wracamy do RCM - remontuj co musisz jak za Szweda.

Rozgoryczenie

Moi Drodzy powiedzcie mi jak to jest. Pracuję w tej firmie już 5 lat. Jestem bardzo dobrym pracownikiem, nie potrafię olewczo podchodzić do pracy, zawsze daje z siebie 100%. Wielokrotnie chwalono mnie i dziękowano mi za moją pracę i zaangażowanie. Jakieś tam mentorskie i nagrody wpadały raz na jakiś czas, ale nie były to żadne szalone pieniądze. Nie powiem Wam w jakim wydziale pracuję, bo się boje o reakcję kierownika. Z doświadczenia wiem, że byłoby bardzo nieprzyjemnie gdyby się dowiedział kim jestem. Ale powiem Wam ile zarabiam. Wychodzi mi gdzieś 4 netto. Tak, tyle po 5 latach pracy, po wyszkoleniu kiku osób, byciu zaangażowanym i solidnym pracownikiem. 4 tysiące pensji po 5 latach pracy w systemie zmianowym, przychodzeniu do pracy w największe święta gdzie nasi bliscy spędzają czas w rodzinnym gronie. Wiem że niektórzy się będą śmiać ze mnie że jakiś desperat wylewa żale na forum. Ale wiecie czemu to tutaj pisze? Jeśli chociaż jedna osoba nie podejmie tutaj pracy dzięki mojej opinii to i tak sukces. Nie życzę nikomu pracy w takiej firmie gdzie pracownika zmianowego traktuje się jako zło konieczne, bo ten pracownik ośmiela się chcieć pracować za godne pieniądze. Straciliście tylu świetnych pracowników, mam nadzieję, że i ja niebawem stąd odejdę.

Gazowy niebyt z Ż....
@Rozgoryczenie

Nie, nie jesteś desperatem , bo trzeba by to było powiedzieć o wszystkich pracownikach .Dobrze sobie zdają sprawę na ,,górze'' że wszyscy nie odejdą na raz . I to jest ich siła .(usunięte przez administratora)jest a jakby go nie było .jak to mówi mój znajomy z innej firmy to co u nas się dzieje to już jest porażka .(usunięte przez administratora)

Błądzącywbezmiarze

Czyli rozumiem że jesteśmy skazani na biede i niskie zarobki ? Jak on teraz może nam patrzeć w oczy jak tak mało się zarabia , ale dobrze że bloki też to zauważyły. (usunięte przez administratora)Tylko dlaczego inne firmy energetyczne dają podwyżki a termika nie ?

@Błądzącywbezmiarze

Nie tylko bloki zauważyły, w okolicy K16 też bieda piszczy :( może niech nam chociaż rzucą te konserwy co zakupili z okazji covida :D

@Domyśl się

Oj tak , tam też piszczy , tym bardziej że to prawie koniec Siekierek :) .a puszki ? No cóż, porozsychały się:) musisz szukać gdzie indziej wsparcia bo firma ci nie da , pozdrawiam z ......

@Błądzącywbezmiarze

Koledze przewodniczącemu nie układało się na zmianie to zwiał przed emeryturą na ciepłą posadkę opłacaną przez pracodawcę.

@Nastawnia Blokowa

A taki wygadany był... proponuję by użył swoich mówczych zdolności do negocjacji z zarządem :) chyba za to mu płacą, ale może się mylę

@Nastawnia Blokowa

Ja mam taką dla was propozycję, nie to żebym był przewodniczącym :) nie godzień jestem nie mam tego czegos z przodu :) ale wystarczy że zaczniecie w końcu zgodnie z procedurami otwierać polecenia i jak otworzycie 5 może 7 na dzień :) to zobaczycie jak wygląda kij w mrowisku możliwe że w końcu się polepszy :) tym na końcu również .

Bloki razem z K16
@Błądzącywbezmiarze

Wiesz że jak zaczniemy tak robić to wstrzymamy remonty ? Jak wstrzymamy to nie skończą się o czasie ? To bedzie jakies dwa trzy tygodnie przesuwu ? A jesień idzie i kto nam co zrobi ? Jak nie skończą się o czasie to produkcja leży na jesieni . Więc może to jest wyjście a będziemy w końcu działać zgodnie z procedurami które nie my wymysleliśmy . Dalej czekam na odzew (usunięte przez administratora).(usunięte przez administratora) DOMYŚL SIĘ co chce przekazać .

@Bloki razem z K16

Już pędzi odpowiadać na anonimowe wpisy na GoWork ! Obstawiam ,że bardziej jest skłony podpisywać ugodę z prezesem. Po 15 wskakuje we wdzianko policjanta zapala papieroska i popija dobry drogi zagraniczny trunek.

Bloki razem z K16
@Nastawnia Blokowa

:) q... dobre aż taki lansik ? Przypomina mi się taki jeden co jeździł po Polsce :) do 17.30 był facetem po 17.30 kobieta :) do tego by jeszcze jakiś biczyk pasował (usunięte przez administratora):) życzę dziś miłej pracy rodacy :)

@Nastawnia Blokowa

To może trzeba do niego napisać na fb, prędzej dostaniemy odpowiedź :D

Sylwia

A jakoś bardziej personalnie to nie wolicie uderzyć niż przez fb pisać? ;p

@Sylwia

Oczywiście że porozmawiamy osobiście.

Biedny blok gazowoparowy :)
@Domyśl się

Jak związki mogą teraz patrzeć ludziom w oczy , to jest wstyd i hańba dla nich, kompletnie nic nie robią a płacimy im składki . Zatraciły się w tym letargu ze szczęścia.oj zatraciły ....ruszają powoli podwyżki wszystkiego a tu cisza ,

Księżycowy pył

Coś wiadomo na temat tego czy będą jakieś rozmowy w sprawie podwyżek? Związki coś zamierzają działać w tym kierunku? Inflacja szaleje, a nasze pensje stoją w miejscu. Gadanie że spółka jest w ciężkiej kondycji i że "cieszcie się, że macie pracę" do mnie nie przemawia. Wszyscy mamy ciężko.

@Księżycowy pył

Związki wychodzą z założenia , że jedna podwyżka w roku o 500 zł załatwia problem szalejących cen. Ja się pytam czemu nasze pensje nie są podpięte pod podwyżki ciepła i prądu ? Skoro ciepło zdrożało w Warszawie o 20% , to czemu nasze pensje nie maja wzrosnąć równie o 20 % ??? Skoro ceny prądu w Warszawie podskoczyły o 38,6 proc , to czemu nasze pensje maja nie wzrosnąć o 38,6 proc ???

@Księżycowy pył

Rząd planuje podwyżkę płacy minimalnej o 440 złotych w 2023 roku , a ja jestem ciekaw jakie podwyżki zaproponuje nam zarząd !

@Nastawnia Blokowa

Jakby mogli to by zaproponowali obniżki, a nie podwyżki

Krążącywpowietrzu

Coś ktoś na temat nowego pracownika z zewnątrz bez rekrutacji w .........h ? A innym nie pozwala się przemieszczać w strukturach.tak pytam dla kolegi :)

pompa przewałowa

Coś wiadomo o tym nowym namaszczonym pracowniku który przyszedł od razu na dyrektora i dwa służbowe auta rozbił w ciągu tygodnia?:)

Intranet & Google
@pompa przewałowa

Imię i nazwisko tej ofiary losu możesz sprawdzić w intranecie. Potem dane uzyskane z intranetu wklej w wyszukiwarkę google , a tam zapewne coś ciekawego znajdziesz o namaszczonym.

@pompa przewałowa

Jedni dostają kilka samochodów, a drudzy papier toaletowy i ręczniki papierowe najgorszej jakości. Czekam aż będą nas rozliczać ze zużycia tych artykułów higienicznych ????

Niewidzialna materia fif.....
@Żanklod

Nie jest winą najlepszego drivera Termiki że grzywka zasłoniła drogę :) i jeszcze zmienily sie swiatla na czerwone , nawet on nie mogl tego przewidziec bo komputer pokładowy mu tego nie ZAKOMUNIKOWAŁ , każdemu może się zdarzyć a że (usunięte przez administratora) trochę piecze od papieru toaletowego , no cóż zaciskaj zęby i sie ciesz że jeszcze masz papier ,jak to mówi grzywki guru i czarodziej alleluja i do przodu :). Xxxxx xxx

@Żanklod

No chyba do takiej papierowej abstrakcji to już nie dojdzie? ;p Jak to w ogóle możliwe, żeby podwójnie coś takiego się wydarzyło?

Niewidzialna materia fif.....
@Sylwia

Spytaj się grzywy :) on jest w tym dobry

@Niewidzialna materia fif.....

Na produkcji taka bieda że sprzątaczki zamiast zabrać cały worek ze śmieciami to wybierają (usunięte przez administratora) z kosza. A może to po prostu propagowanie ekologi, a nie oszczędności?

@Sylwia

A kto to wie? Kawa jest na przydział to i papier może być ;)

@Żanklod

Widzisz jak byś pracował w JSW to i kaskę byś dostał dobrą , 19000 za inflacyjne , jak powiedzieli ze strajkują to zarząd się ugiął , a tu kto się tego podejmie ? Każdy gada , narzeka .Spytajcie się związkowców [pewnie sami drżą jak osiki )co oni na to jak temat pójdzie do góry to i nam coś może wpadnie .Strach ich obleci co to Szef wszystkich szefów z Pcimia zastanie , bo powoli to nie ma co zbierac :) wszędzie braki i niedobory

@Skromny duszek

Ponoć Tauron też wypłacił środki na pokrycie inflacji, a my tylko musimy słuchać jak to nie ma na nic pieniędzy.

@Skromny duszek

Nie wiem czy wiesz , że w 2020 roku pozbawiono nas prawa do strajku i tego się trzymają nasze związki zawodowe. cyt... Dz.U.2020.123 Wersja od: 27 stycznia 2020 r. Art. 19. [Niedopuszczalność strajku] 1. Niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy w wyniku akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub bezpieczeństwu państwa.

@Z Siekierek

Tylko zazdrościć cytuje za Cire .pl Rozmowy prowadzili przedstawiciele trzech związków zawodowych z Bełchatowa, którzy nie podpisali w czerwcu porozumienia płacowego, uznając, iż zaoferowane podwyżki są zbyt niskie. Porozumienia płacowego w kopalni nie podpisał związek zawodowy „Odkrywka”, a w elektrowni na proponowane podwyżki wynoszące 6,6 proc. nie zgodziły się dwie organizacje MZZ Pracowników Elektrowni Bełchatów oraz Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego. Przyczyną braku podpisania porozumień był żenująco niski poziom wzrostu płac, w stosunku do szalejącej inflacji i drożyzny jaką zauważamy w codziennej egzystencji. Z tego miejsca należą się podziękowania dla Wicepremiera Jacka Sasina :) , za pomoc w mediacjach Sprawa podwyżek w elektrowni i kopalni podzieliła związki zawodowe. Część organizacji, wiosną tego roku, podpisała bowiem porozumienie, godząc się tym samym na wzrost wynagrodzeń o 6,6 proc. Zaznaczono przy tym, że podwyżka dotyczy tylko pierwszego półrocza i zapowiedziano dalsze negocjacje w lipcu. Związkowcy spotkali się w ostatnich dniach z prezesami na Słoku, ale rozmowy nie przyniosły oczekiwanego skutku. W takiej sytuacji ogłoszono pogotowie strajkowe we wszystkich oddziałach PGE GiEK. Związki zawodowe dały czas pracodawcy do 1 sierpnia, aby mógł przedstawić propozycję tzw. „rekompensaty inflacyjnej”. W środę prowadzone rozmowy w Warszawie z udziałem m.in. Jacka Sasina, wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych. Rozmowy, z udziałem przedstawicieli PGE GIEK i PGE, nazwano "rozmowami ostatniej szansy". Ostatecznie stronom udało się dojść do porozumienia, co oznacza podwyżki dla pracowników kopalni, elektrowni i spółek. Uważam, że porozumienia, które zostały podpisane usatysfakcjonują pracowników nie tylko pracowników kopalni i elektrowni, ale też pracowników spółek - mówi Adam Olejnik, przewodniczący ZZ "Odkrywka" w Kopalni Bełchatów. Wycisnęliśmy wszystko, co było możliwe - dodaje. Jak podkreśla związkowiec, dobrze, że porozumienie udało się podpisać, bo ścieżka negocjacyjna już się skończyła, a to groziło strajkiem w największej spółce energetycznej. Zdaniem związkowców istotną rolę w negocjacjach odegrał minister Jacek Sasin. Miał duży wkład w to, że w ogóle doszło do spotkania, bo myśleliśmy już o przeprowadzeniu akcji strajkowej - dodaje Adam Olejnik. Dość długo nie mogliśmy bowiem dojść do porozumienia - dodaje związkowiec. Na tym etapie nie wiadomo jeszcze, kiedy podwyżki wejdą w życie, czy będzie to już sierpień czy może wrzesień. Podpisane musza zostać jeszcze porozumienia w oddziałach. Pracownicy oprócz podwyżek otrzymają też 1000 zł tzw. rekompensaty za brak podpisania porozumienia, który otrzymają pracownicy kopalni, elektrowni i spółek. "Tak powinno wyglądać konkurowanie między sobą związków zawodowych, zawsze z korzyścią dla pracowników" skomentowały wypracowane porozumienie centrale związkowe. Komentarz tej treści na Facebooku zamieścił Związek Zawodowy "Przeróbka"koniec cytatu.Pozdrawiam naszych związkowców , pewnie ciężko im ....

@Skromny duszek

Nasi związkowcy dosłownie mają ciężko, bo niektórym brzuszki rosną od dobrobytu :p

mam dość
@Księżycowy pył

To może wypisany się wszyscy z tych śmiesznych związków ? Przecież należenie do nich i tak nic nie daje kiedyś to chociaż bony jakieś były… a w ostatnim czasie co ? Nic.

@mam dość

Nigdy nie czułem potrzeby przynależenia do związków, szkoda mi na nich nawet paru złotych :p

Biedny blok gazowoparowy :)
@Księżycowy pył

Panie przewodniczący stawaj do walki tu i teraz o podwyżki, każdy chce żyć godnie pracując w tej firmie .Jak narazie to przemyka pan jak cichociemny po zakładzie z tym czymś z przodu .inne zakłady potrafią coś wywalczyć a pan co robi ?był pan tak wygadany kiedyś a teraz co ? Jak zaczniemy rzucać papierami to I gabinecik można stracic .Nie bądź pan jak te elyty

Księżycowy pył
@Biedny blok gazowoparowy :)

Pracując w tej firmie nie da się żyć godnie bez dorabiania na boku. Uważam że jest to żenujące. Taka firma, a pracownicy muszą ciągnąć dodatkowy etat aby wiązać koniec z końcem. Wstyd!!! Dno osiągnięte.

ptak

człowiek na produkcji jest zwykłym niczym..... kierownik traktuje ludzi na produkcji jak murzynke w kuchni.... podwyżki kasa? nie ma i nie będzie .. na odprawach gadamy o pierdolach

A kogo to !
@ptak

Ty jako pracownik zmianowy masz zasuwać jak mróweczka Świątek Piątek Niedziele za (usunięte przez administratora) i wypracowywać pokaźne zyski które konsumują pracownicy jednozmianowi. Kierownik ma siedzieć w fotelu od 7-15 , popijać kawkę , otrzymywać premie za poniżanie cię i mówienie że na twoje miejsce jest 100 chętnych. Ptaku byłeś jesteś będziesz Nikim dla Prezesa , Zarządu , Dyrekcji i Kierowników tej nędznej firmy. Ptaku te wszystkie negatywne wpisy tylko śmieszą wymienionych wcześniej , bo wiedzą , że jedyne co możesz zrobić to wylać tu gorzkie żale , a i tak przyjdziesz do roboty o 6 rano , by otrzymali ogromne pieniądze. Ptaku oni wiedza , ze nie zastrajkujesz , że nie spalisz kilku opon jak górnicy ,że nie wywieziesz ich na taczce na wysypisko historii.

@A kogo to !

Kierownictwo niech się śmieje z mróweczek przychodzących na 6 do pracy za (usunięte przez administratora) pieniądze, ale wszystko do czasu. Już sporo osób złożyło wypowiedzenia w ostatnim czasie, a złoży jeszcze więcej. W końcu nie będzie się z kogo śmiać bo prawie nikt tu nie zostanie. Opinie o pracodawcy są bardzo ważne jako przestroga dla potencjalnych pracowników. Zachęcam jednak do zmiany pracy, samo wylewanie żalu na forum nie zmieni naszej sytuacji. Wszystkiego dobrego dla Was i do zobaczenia w lepszej firmie ;)

@Zasuwająca mróweczka

Kierownictwo ma plan awaryjny w postaci powrotu do grafiku 4 brygadowego. Zresztą część pracowników Siekierek z uprawnieniami dozorowymi ma już zmieniony grafik i od maja skaczą po zmianach łatając braki kadrowe kosztem życia rodzinnego.

@Z Siekierek

Nie no plan awaryjny jest genialny, to jedynie ktoś wybitny mógł stworzyć taki plan. A po co Tobie życie rodzinne, urlop, wypoczynek? Takie rzeczy nie dla pracownika zmianowego.

@Zasuwająca mróweczka

Ciężko się z urlopem dogadać mówisz? Ile wcześniej trzeba się deklarować?

Wafelek Pawełek.
@Michał

Drogi Michałku przecież wiesz jakie plany urlopowe mają twoi podwładni . Podwładni z firmy A i z firmy B , bo o ile KRS nie kamie to siedzisz na kilku taboretach.

@Z Siekierek

związki na wszystko się zgodzą , jest taka standardowa formułka związkowców " mam ileś do emerytury chce spokojnie przełazić niech młodsi się martwia" tak było z energia która nam zabrali, tak było z dodatkami jubileuszami itp..... a marcinek kierowniczek ze śliwka się smieją z nas:)

Nikt nie jest anonimowy ;-)

Tak konkretnie o którym związku piszesz , bo mamy cztery ? Tak wiem część tych związków , to związki wzajemnej adoracji z prezesem. Nawet takie związki chroni ustawa o ZZ przed zwolnieniem. Odcinek się śmieje przez łzy , bo ma wycinek męskości , a dokładnie milimetrów kilkanaście. Gruszką też się nie przejmuj , bo ma ona prywatnie wiele za uszami i ma ciągotki do małych korniszonków i brzoskwinek.

obi wan kenobi
@Nikt nie jest anonimowy ;-)

ścinek to ukryta opcja fana parówek po chodzie można się poznać:)

@Zasuwająca mróweczka

Już małymi kroczkami zaczeli mieszać w grafiku na III kwartał . Stosowna informację zapewne otrzymałeś Kolego na firmową pocztę z zarządzeniem nr 31/2022 prezesa zarządu z 22.06.2022 r. Oczywiście wszystko zwalone na Rozporządzenie Rady Ministrów ... Kolego już wiesz , że w III kwartale musisz odwołać zaplanowane spotkania rodzinne. Dzieciom musisz powiedzieć , że obiecany poranek w kinie musisz odwołać , bo zarząd firmy ma ciebie i twoja dzieci gdzieś.

@Z Siekierek

Możesz dokładniej napisać o co chodzi?

Z Siekierek

A co tu wyjaśniać ? Zmieniono grafik na III kwartał i tyle. Wszystko masz w poczcie firmowej , list od zarządu i nowy grafik dla pracownik zmianowych.

@Z Siekierek

Wybierając pracę w tej firmie każdy wiedział jaki obowiązuje system pracy i że musi sobie planować życie prywatne pod grafik. My pracownicy ruchu ciągłego mamy życie poza pracą, przyjaciół, rodziny, dzieci, hobby. Dlatego wszelkie roszady i zmiany w grafiku bo np. brakuje ludzi są delikatnie mówiąc słabe... Może trzeba by zaproponować konkurencyjne stawki tak aby pozyskać nowych pracowników i nie tracić tych obecnych? Jeszcze żeby ta praca w systemie ciągłym była jakoś adekwatnie wynagradzana to może mniej by bolał fakt, że przykładowo w Wigilię zostawiasz rodzinę i idziesz na nockę do pracy.

Maja
@Z Siekierek

A teraz robi się na jedną zmianę ??

duch zasuwającej mróweczki
@Zasuwająca mróweczka

Zawsze tak było że na 6.00 trzeba przyjść , nic się nie zmieni ale kasa jaką nas raczą za tę pracę, ech to nawet wstyd mówić ile człowiek zarabia. Gdzie ta energetyka co kiedyś , mediana jak w Biedrze , zwykły pracownik biura zarabia więcej niż pracuje, nawet jak przejdzie ze zmian do biura to nie może narzekać ???? już uważa się za wyższą kastę, nawet nie musi dorabiać a Ty zasuwająca mróweczko musisz na to robić. Nie dziwić się że punktacja tutaj spadła do 1 punktu . Pozdrawiam mróweczki Termiki.

@Maja

Tylko gryzipiórki lenią się pracując na jedną zmianę , a robotnicy wyrobnicy tyrają w piątek światek i niedzielę.

@Z Siekierek

:( Czyli jak ostatecznie ten ich grafik wygląda?

@ptak

Nie wiem jak Twój kierownik, ale mój nadal przeżywa te podwyżki 500 brutto (jaka to firma jest wspaniała że AŻ TYLE dała) i przy każdej możliwej okazji podkreśla wspaniałomyślność zarządu.

Tuptuś

Trzeba wiedzieć o kilku prawdach absolutnych obowiązujących na Żeraniu. 1. Wizerunek zakładu jest najważniejszy, nie ludzie, nie urządzenia. Wizerunek jaki jest przedstawiany kolejnym prezesom i prezeskom. Nie ma miejsca na ,,prawdę" o firmie. 2. LOGA zakładu - rzecz absolutnie najważniejsza dla kierownika !!! 3. Nie fachowość i kompetencje, ale miękki kark i brak własnego zdania. 4. Nawet najgłupszy pomysł kierownika wydziału jest traktowany jako prawda objawiona. Nikt nie może mieć pomysłu lepszego niż on !!! 5. Ostatni pomysł! Mistrzowie mają nam kontrolować czystość ubrań ochronnych, stan zużycia obuwia, koszule itp. Fantazja godna pochwały. Jeszcze moment, będą musieli nas myć i składać meldunek kierownikowi. 6. O pieniądzach, o zarobkach na jakie liczą nowi - zapomnijcie. Siatka i tabela płac to cudo nowoczesnej kreatywnej księgowości. Są ogromne widełki i one wszystko tłumaczą.

@Tuptuś

Na Siekierkach równie panuje radosna twórczość kadry menedżerskiej. - Dyrektor ma chroniczną amnezje. Obiecuje konkretne pieniądze za dodatkowe obowiązki , ale gdy zaczniesz wykonywać nowy zakres obowiązków zapomina że obiecał ci dodatkowe PLN. - Kierownik nazywa swoich podwładnych mrówkami lub trutniami i uważa że obrażanie cię jest OK !!! - Nasi głowni specjaliści to równie wesołe osobliwości.

Wojtuś indyczek
@Tuptuś

Zarobki to kompromitacja. Najbardziej mnie denerwuje jak ktoś mówi ,że w elektrowni zarabiam pewnie dobrze i każdy by chciał tam pracować. My jako elektrycy za blok dostaliśmy takie śmieszne podwyżki ,że lepiej nie wspominać. Pan i władca pogalniacz (usunięte przez administratora) kierownik twierdzi ,że więcej się nie należy bo on się dowiadywał jakie są zarobki w innych zakładach........ chyba gołębiem pocztowym dostał takie info. Atmosfera jest w zależności od zmiany na jakiej się jest. (usunięte przez administratora)

Operator Kotła
@Wojtuś indyczek

Wiec nie dziwota , że większość elektryków dorabia po godzinach zakładając instalacje elektryczne gdzie popadnie. O stawkach operatorów i obchodowych nie ma co nawet wspominać , bo to jeszcze większa żenada .

Kadra Menedżerska

Dziekujemy :)

Łowca pedofilów
@Kadra Menedżerska

Twoi podwładni wiedzą , że lubisz wykorzystywać małe dzieci ?

@Kadra Menedżerska
@Łowca pedofilów

Jak zwykłe grzeczne ,,podziękowanie’’ za wesoła osobliwość może cię aż tak rozzuchwalić .Nie wiem czy wiesz rzucając takie oszczerstwa co to znaczy i jakie z tego powodu mogą być konsekwencję w tym przypadku dla Ciebie ? A uwierz mi zlokalizować/namierzyć IP to najmniejszy problem . Biorąc pod uwagę ,,ciężar ‘’ zarzutów to jest rozwiązanie, zgłoszenie oficjalnie do odpowiednich służb . A jeżeli nie to proponuję swoje rozwiązanie : rozpowszechnianie nieprawdziwych, szkalujących daną osobę informacji można skutecznie ścigać na drodze sądowej, zarówno na podstawie prawa karnego, jak i cywilnego. 1.Kodeks karny -233 kk. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 2.Fałszywe oskarżenia, a więc przez przestępstwo stypizowane w art. 234 Kodeksu karnego (dalej K.k.). Artykuł 234 K.k. stanowi: „Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. 3. Wytoczenie powództwa o ochronę dóbr osobistych. Zgodnie z art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego „ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny”. W tym miejscu wskazać należy, iż ochrona dóbr osobistych oparta jest na przesłance bezprawności. Zasadą jest domniemanie bezprawności działania, które może zostać uchylone co musi zostać wykazane przez sprawcę działania. Jeżeli z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa wiąże się świadomość nieprawdy składanego zawiadomienia, to zachowanie takie jest bezprawne i narusza dobra osobiste. Więc widzisz sam kim byś nie był że kij ma dwa końce więc albo zgłaszasz, albo przepraszasz albo ja jako pracownik zgłoszę oficjalnie .I miej świadomość że ja mogę się odkryć ale czy ty dasz radę ? Nie wiem czy zauważyłeś ale jesteś na portalu opiniotwórczym dla pracowników i dla nich to się liczy a nie na tinderze lub Tik Toku. Możliwe że jesteś mało dowartościowany , możliwe że szukasz przyjaciół w pracy , może chcesz komuś zaimponować , może chłopak cię rzucił co by to nie było, jestem tolerancyjny nie krępuj się ale uwierz mi jeszcze się odezwę ja albo już kto inny do Ciebie. I zapamiętaj sobie jedno jeden był sławny co łapał pedofilów a okazało się że sam w tym siedział . Pozdrawiam innych normalnych pracowników tych co pracują i tych co na urlopach bez względu na stanowisko :)

Nie mam pomysłu na nick
@Łowca pedofilów

Bardzo słaby wpis ukazujący brak kultury i frustrację osoby komentującej. Wydawać by się mogło że ten portal służy do pozostawiania merytorycznych opinii. No chyba że masz dowody na tak poważne oskarżenia. Rozumiem że można kogoś nie lubić, ale aż wstyd coś takiego tutaj czytać. Brak kultury i profesjonalizmu. Pozdro dla normalnych!

obchodowy piekła

Góra już ma gotowe szablony tłumaczeń w postaci braku kasy na święta, premii rocznej. Mają być zamrożone podwyżki co tylko się da ma być wstrzymane. Trwają rozmowy z zaufanymi związkowcami aby przekazać to robolom. Coś w stylu cieszcie się ,że macie prace.

Za rok już emerytura.
@obchodowy piekła

Czyli starej śpiewki ciąg dalszy . Słyszeliśmy to przed zmiana kolejnych właścicieli. - VATTENFA (2000 r.) - PGNiG (2011 r.) - ORLEN (2022 r.)

Duch Ptaka
@obchodowy piekła

Związki slabiusieńkie , oj slabiusieńkie powiedzialbym nawet ze ich nie widać z klimatyzowanych pokoi i z dobrą kasą i ochroną. Nie chwalą się że nawet podwyżek inflacyjnych w tym tygodniu nie ugrały z zarządem . Nawet o tym nie wiecie , może trzeba zadać sobie pytanie po co są? Zastanówcie sie mocno . Myślę że ,,zaufani" zwiazkowcy są wszyscy :) A inflacja się rozpędza..... ...

Szczery

Czy w Warszawie można pracować za 3 tysiące netto? Można. Tyle mniej więcej dostaje się u nas na start. Jeśli ktoś się szybko szkoli, jest ambitny to oczywiście może liczyć na podwyżki, ale to nie jest tak że np. podwoi swoją pensję. Po kilku latach można zrobić jakieś 4-5 netto. Dlatego też jest ciągła rotacja, ciągle brakuje pracowników, non stop ktoś się szkoli po czym odchodzi bo ciężko wyżyć za nieco ponad 3 tysiące miesięcznie. No chyba że komuś rodzice pomagają to zostaje tutaj aby zdobyć doświadczenie. Przypominam że to praca na 3 zmiany, weekendy, święta... Zapytacie kto tutaj pracuje i co go składnia do pracy za te pieniądze. Filarami są tutaj wieloletni pracownicy, pracujący po 20 i więcej lat, którzy przez ten czas zdążyli nazbierać podwyżek i mają przyzwoitą pensję. Natomiast młodzi biorą dodatkową pracę aby jakoś egzystować bądź korzystają z pomocy rodziców, a w międzyczasie zdobywają tutaj doświadczenie żeby mieć co wpisać w CV. Oszczędza się na wszystkim. Na kawie, na środkach czystości, szkoleniach. Ciągle powtarza się że nie ma pieniędzy. A czy to jest wina pracowników? Nie. Każdy zasługuje na to aby godnie zarabiać. Tutaj liczą się tylko oszczędności. Nie robi się nic aby zatrzymać najbardziej wykwalifikowanych pracowników bo to wiązałoby się z koniecznością podwyższenia komuś pensji, a tu kierownictwo żałuje komuś kawy czy mleka... Kawa jest skrupulatnie wydzielana a na mleko może liczyć jedynie biuro.

....do bólu
@Szczery

Prawdę mówiąc Szczery lepiej tego nie mogłeś ująć, widać, że znasz realia pracy w Termice, może jesteś pracownikiem, może byłeś a może kiedyś będziesz ????. Mówisz o szybkich szkoleniach, tak można szybko wszystkich wyszkolić, wbiją sobie do głowy, bo, kuli” w szkole ???? a w terenie wychodzi pani premier z worka ????, tutaj zderzają się z rzeczywistością, doświadczenie w energetyce zwłaszcza na produkcji nabiera się latami. Co innego instrukcje co innego teren tego nie da się oszukać. Polityka firmy sprzed lat doprowadziła do tego co jest, na zakładkę doświadczony odchodził a na jego miejsce przychodził nowy. Nie powiem, że wszyscy byli doświadczonymi pracownikami na odchodne po wielu latach pracy tu nie będę więcej komentował ????. No i jeszcze trochę prawdy bolącej, gdzie część pracowników biurowych czy produkcji pięknie udaje, jak są zapracowani i co oni nie robią, hm to taki rodzynek na torcie ode mnie ????. Mówisz Szczery o dodatkowych pracach branych przez pracowników, kiedyś to mogły być sporadyczne przypadki, ale teraz coraz więcej słychać o tym. Powiem jedno to jest wstyd dla firmy, która wygenerowała w tym roku potężne zyski, że pracownik musi brać drugą fuchę. Tak Panie Prezesie, WSTYD. Ta (usunięte przez administratora)w postaci 500 zł zaraz będzie krótka a przez kogo? przez Pańskich idoli, na górze którzy nakręcili nam inflacje. Zarobki na poziomie Biedronki lub mniejsze w warunkach uciążliwych w dni, gdzie się powinno odpoczywać to powinien być dodatek ekstrapłatny. Związki, tu następny gadżet. Jak każde związki, gdy są na garnuszku firmy. Mówią, że ugrały to lub tamto. To jest według mnie ściema. Mocne związki to są zawsze na zewnątrz a nie na sznurku firmy. Nowa gwiazda elegancki nowy Przewodniczący ładnie wygląda spacerując po korytarzach Żerania czy Siekierek, wpierw pojawia się jego atut brz…. Potem Przewodniczący. Wspominasz jeszcze o pracownikach jak to ująłeś ‘’filar” tak widać ciągną to wszystko jak mogą, ale zaczyna się to wszystko chybotać powoli, bo ‘’podpór” jest coraz mniej, niektórym już nie zależy, bo? jadą na przetrwanie, niektórym brakuje sił bo? im się też nie chce, niektórym może zależy…Dlaczego? pewnie tylko oni wiedzą. Wiec ławka się kończy powoli, bo jest coraz krótsza. W końcu nóżki pękną i …. Mówisz o pieniądzach i oszczędnościach, tak kasy podejrzewam już nie będzie dużej w zasadzie nic na to nie wskazuje, widać to w każdym obszarze i na każdej płaszczyźnie, działa tu dziwna dysproporcja im więcej zysków generuje firma tym mniejsze pieniądze na podwyżki i jeszcze większe oszczędzanie chyba że czegoś nie wiemy. A już szykuje się następny uwielbiany przez idoli i zapewne przez pracowników ????właściciel na horyzoncie, po tym to już może być tylko …. I ostatnie dla tych co myślą, że zrobią karierę tutaj -zapomnijcie to nawet przestaje być ,,trampoliną” powoli zaczyna się równia pochyła . Nie wspomnę przy tym o tajemnicy podróżowania w chmurach oczywiście i co nieco rozbite ???? na czerwonym. Widać, że niektóre stanowiska są coraz droższe. Pozdrawiam i życzę dalszych karier w energetyce.

Marcel

Widziałem, że ktoś wcześniej pytał o zarobki, ale wydawały się śmieszne niskie. Przy obecnej inflacji i braku rąk do pracy, jako nowy pracownik dostanę 5000 na rękę? Pytam bo nie wiem ile powiedzieć na rozmowie o pracę, a też wiem, że dziś to nie są super pieniądze. Druga sprawa, jak się pracuje w tym zakładzie? Mam pewne obawy co do pracowników, bo widzę po wpisach, że wmawia się ludziom jakieś zarobki bliskie minimalnej krajowej w państwowym, dużym zakladzie. W dodatku z branży energetycznej. Co ludzie mają na celu komentując w ten sposób? Zdaje sobie sprawę, że temat zarobków w tym kraju, jest tematem tabu, ale tak jak już tutaj ktoś wcześniej wspomniał, trudno uwierzyć, aby ktoś zgodził się na jakąkolwiek pracę w 2022 roku za 3tys.

specjals z majątku
@Marcel

jakie 5k na rękę? jak dostaniesz 3 tysiące to będzie dobrze.. 5 tysięcy to mają pracownicy ruchu ciągłego na produkcji po 10 latach pracy i to nie wszyscy... Dziwię się najbardziej młodym ludziom , że garna się tutaj do pracy.

sekretarka z ministerstwa
@Marcel

Szanowni Państwo ,w niedalekiej przyszłości zajdzie u Was zmiana i dotychczasowego Prezesa zastapi toooopowy nieudacznik do zadań specjalnych do 15.02.2022 prezes Exalo Drilling S.A niejaki Marcin .G.Przez rok zarzadzania spółką Exalo Drilling S.A z grupy kapitałowej PGNiG dał sie poznac jako nic nie znaczacy prezes.Współczujemy Wam.Jedyne zdanie jakie potrafi wypowiedziec ten gentelman to-To nie za mojej kadencji.Poinformujcie dotychczasowego prezesa żeby już pakował manatki.

DONNERPREMIUM
@Marcel

5k netto? Nie ma opcji, 3k i naura, a jak nie pasuje to do biedry albo innego Lidla.

monter
@specjals z majątku

Przeszło 30 lat pracy w firmie 5 tys. brutto

It
@Marcel

Jak jesteś analityk komputerowy albo specjalista branży IT to zarobisz powyżej 3k jeśli nie to zspomnij o Wawce

Katarzyna
@It

Te 3k+ to dla nowych pracowników na tych stanowiskach, czy dla doświadczonych? Ludzie z latami doświadczenia zgadzają się na taką pensję szczególnie na pozycjach związanych z IT?

Lolek

Miałem aplikować do tej firmy. Szczególnie, że ukończyłem Energetykę. Jednak, Wasze komentarze sprawiły, że nawet o tym nie myślę. Pragnę jednak zapytać - Co kogokolwiek motywuje do pracy za 3, czy 4tys na rękę? Przecież w 2021 to jakby napluć komuś w twarz. Mniej w Warszawie nie da się zarobić nigdzie. Nawet emeryci w ochronie i kasjerki w marketach mają 3.5tys na rękę.

Kolega
@Lolek

FAKT plują nam w twarz nasi byli koledzy. Zapytasz takiego fałszywego kolegę o podwyżkę , to odpowie ci : Tyraj za tyle ile ci daje , albo poszukaj sobie nowej roboty.

Mason
@Lolek

To się zdziwisz bo jak ja słyszę te krzyki że mniej niż 3 na rękę nie da się zarobić to mnie bierze śmiech. Jako osoba po technikum przerobiłem kilku pracodawców i mogę śmiało powiedzieć że dopiero w Termice zobaczyłem pieniądze wyższe niż 3,5k na rękę na dzień dobry przy pracy na produkcji. Po 3 latach mam przeszło o 1,5k więcej na czysto więc raczej te płace głodowe to zależą od tego co się reprezentuje i jakie się wydeptało ścieżki. Dodam że u prywaciarza przed dołączeniem do załogi termiki to 3,5k to widziałem jak 300h robiłem miesięcznie lub łapałem dodatkowe roboty. Termika to mój 4 pracodawca w przeciągu 8lat i tutaj pierwszy raz poczułem się traktowany jak człowiek. Co do całokształtu jest jak jest i każdy orze jak może. Jak ktoś szuka kokosów na start to nie tutaj, za to święty spokój i brak przynoszenia pracy do domu czyt. 8h odpracujesz i spokój to jak najbardziej dla ciebie. Pamiętajmy o łącznie 4 dodatkowych dniach wolnych które można wykorzystać przez cały rok jak i o comiesięcznym urlopie na 1 R. Co do atmosfery to i na zmianach potrafi być nieprzyjemna ale to przez wyścig szczurów który ludzie sami sobie ściągnęli na głowę. Pracować wolniej, dokładniej a wykazywać się tylko gdy trzeba i jest dobrze.

Kolega
@Mason

Ten tekst to jakiś HR-owy bełkot.

Mega EZ
@Mason

Jak w Warszawie się nie da zarobić mniej niż 3,5k netto, co ty w ogóle piszesz człowieku? Nie wiem jak tu płacą, ale robiłem jakiś czas temu w sklepie komputerowym gdzie miesięczna wypłata to jakieś... 2,3k netto, także w argument jakoby w Warszawie nie dało się zarobić mniej niż "trójka" nie uwierzę.

Zita
@Mega EZ

Ale wiesz, że dziś płaca minimalna to 3010 brutto co daje ponad 2300zł na rękę? I że w każdym markecie będą Cię całować po butach żebyś tylko tam poszedł pracować za ponad 3000, z tą różnicą, że na rękę?

Olo
@Zita

Naoglądali się w TV że Warsiawa tak dobre zarobki przyjeżdżają a tu zonk Niestety nawet w markecie płacą mniej niż 2500 netto no chyba że biedra i robisz na 5 stanowiskach to wyciągniesz 3000

Witam wszystkich. Zbliżają się negocjacje w sprawie podwyżek i chciałbym poznać opinie wszystkich obecnych na tym forum w sprawie ich wysokości. Osobiście uważam że biorąc pod uwagę obecną sytuację to podwyżka rzędy 500 zł brutto nawet dla pracownika na najniższym stanowisku powinna być obligatoryjna. Oczywiście wiadomo że taka podwyżka zaczynając od mistrzów, specjalistów, dir-ów i wyżej nie jest żadną podwyżka. Dlatego moje pytanie brzmi czy nie lepiej dać podwyżkę rzędu np. 8 procent obecnego wynagrodzenia każdemu pracownikowi?

Pomarzyć Dobra Rzecz :)

Zapomnij o podwyżce w Pgnig Termice o 500 PLN , czy 8 % do podstawy , bo prezes proponuje okolice 200 PLN na pracownika. Chcesz podwyżek idź robić w Niemieckim lub Portugalskim dyskoncie. Biedronka w 2022 roku podnosi pensje wszystkich pracowników o 8 % , a Kaufland podnosi o 400PLN pensje sprzedawców-kasjerów z 4100 PLN do 4500 PLN na start plus oczywiście premia.

Pomarzyć
@Pomarzyć Dobra Rzecz :)

Zapomniałem ale jak dali 500 zl to sobie przypomniałem

Uczciwy
@Pomarzyć

Jak siedzisz pod biurkiem pryncypała to bankowo masz sporą premie i podwyżkę wyrównującą 11% inflacje.

Pomarzyć
@Uczciwy

No jest tam miejsce i dla Ciebie. Trochę roboty i nawet mleczka się napijesz. Wpadaj wszystkiego Cię nauczę i nawet twój facet będzie zadowolony bo posiądziesz nowe umiejętności.

Uczciwy
@Pomarzyć

To miało być śmieszne Miernoto ?

Zmianowy.

Pracownicy zmianowi są dyskryminowani w tej firmie na każdym kroku. - Pracownicy Zmianowi mają niższe płace niż pracownicy jednozmianowi z biura. - Aby dostać podwyżkę Pracownik Zmianowy musimy zdać egzamin przed wielmożnym państwem z biurowca , a państwo z biurowca dostaje podwyżki za ładny uśmiech do dyrekcji. - ostatnio nawet odcięto dostęp do internetu Pracownikom Zmianowym , ale oczywiście państwo z biurowca ma dostęp do internetu.

Urszula
@Zmianowy.

Ale lipa :/ A macie zmiany nocne? Może chociaż one są lepiej płatne?

RoBoTny
@Urszula

No wiadomo ,że zasuwamy świątek , piątek i niedziele 24h. Za nockę dostajemy z 5PLN na godzinę więcej.

Zostaw merytoryczną opinię o Pgnig Termika - Warszawa

• Jak się pracuje w Pgnig Termika?

Zobacz opinie na temat firmy Pgnig Termika tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 121.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pgnig Termika?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 8 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pgnig Termika