wróć

Przez koronawirusa nie mam pieniędzy na święta

Miejcie nadzieję na lepsze czasy... Sam bym chciał
20.11.2020 10:16
Ale wiem jedno, niech los zniszczy życie Panu Mora...ckiemu, , Kaczyn..skiemu i Andrzejowi D. Cenzuruję to bo wiem że to ch*uje bez serca mogą to zgłosić. Mam 31 lat, na szczęście mam pracę ale powoli umieram, puchnę z powodu noszenia tej szmatki na twarzy. Mam chore serce i astmę. Duszę się ciężko pracując w firmie . I patrzę bezsilnie jak moja Mama nie może doczekać się operacji bo umiera. Gdyż ważniejsze jest jeździć pustymi karetkami po nocach na sygnałach , więzić w domu ludzi którzy kaszlneli w autobusie?? POLACY WALCZCIE, POWIELACJCIE MÓJ KOMENTARZ! Koronawirus istnieje, owszem, zgadzam się. Ale jest żadnym zagrożeniem, 70 chorych osób na 100 000 tysięcy mieszkańców ? Z czego 99,9 przeżywa? Nie dajmy się, nie siedźmy cicho bo to głupie szaleństwo, korona-debilizm nigdy się nie skończy! Walczmy z rządem, dla nas, dla naszych bliskich i dla naszej wolności. I dla naszych Seniorów którzy chłoną propagandę z telewizji. WALCZIE
Chorera
20.11.2020 13:09
@Miejcie nadzieję na lepsze czasy... Sam bym chciał:

Bardzo Ci współczuję, a nie mógłbyś zmienić pracy na taką do wykonywania w domu, żebyś mógł działać bez maski?

Tivitvn
22.11.2020 10:11

A czy prywatna operacja też nie wchodzi w grę ? Ja bym walczyła aby tylko uratować mamę.. 

Może telewizja ?

Sam
24.11.2020 20:37

Nikt jeszcze nie umarł ani nie zachorowal od noszenia maseczki. One nie są groźne nawet dla ludzi z astmą, to BZDURA. Nie ma ŻADNYCH badań które by to powierdziły. 

Punia
20.11.2020 17:53

Może warto zrobic zrzutke z powodu trudnej sytuacji spowodowanej pandemią? Teraz crowfunding jest popularny

ktoś#
21.11.2020 08:48
@Punia:

Fajny pomysł. U mnie w rodzinie jest dużo dzieciaków i wszyscy dorośli robią zrzutkę po 50 zł i z tej puli są kupowane prezenty dla najmłodszych. Starsi dostają dobre winko i wszyscy są zadowoleni.

Majka
21.11.2020 09:05
@Punia:

W czasie świątecznym każdy potrzebuje pomocy, takich zrzutek mogłoby być kilkadziesiąt... nie wiem czy ludzie będą chętnie wpłacać 

Mrcl
21.11.2020 18:20
@Majka:

No wlasnie, tyle jest potrzebujacych, wiele osob stracilo prace, ja bym wolala dofinansowac szpitale, czy jakies bezdomne osoby, albo zwierzaki, zabawki to jednak nie sa rzeczy pierwszej potrzeby, mozna dziecku kupic kolorowanke i kredki, wydatek malutki a tez sie bedzie cieszylo, denerwuje mnie ten materializm.

Majka
21.11.2020 21:49
@Mrcl:

Bardzo mądre słowa, jest wiele innych potrzebujących osób, nawet kupienie potrzebnych produktów do wigilii, bo niektórzy nawet tego nie mają. 

Ana
22.11.2020 00:32
@Punia:

Takie zrzutki raczej nie cieszą się popularnością, ludzie wolą wpłacić na osoby chore na raka albo na zwierzęta czy ofiary różnych tragedii. Możesz spróbować ale wątpię czy to się uda. 

sonka
22.11.2020 10:08
@Punia:

Wiele takich zrzutek jest nieprawdziwych, oszukanych. Ludzie boją się wpłacać oszukańcom. Nie raz już w telewizji były z tym akcje. 

gama
22.11.2020 10:41
@Punia:

Na takich zrzutach to się zbiera pieniądze dla ciężko chorych osób a nie na prezenty na święta. Nie przesadzajmy już

Zocha
22.11.2020 10:43
@Mrcl:

Zaleźy jakiemu dziecku. Moja nastoletnia córka na pewno nie ucieszy się z kredek. Raczej już z nowego laptopa albo telefonu.

oszukany
22.11.2020 10:45
@sonka:

Tak. Ja sam się kiedyś dałem nabrać dziewczynie która niby była w trudnej sytuacji z małymi dziećmi a potem się okazał że ona nawet dzieci nie miała. A ludzi nabrała na kilka tysięcy.

Marcia
22.11.2020 20:45
@sonka:

Nieprawda, teraz te zrzutki sa weryfikowane i jest to dosyc rygorystyczne. Np. Stop Bzdurom zebralo chyba ponad pol miliona i nie chcieli im tego wyplacic. 

sonka
23.11.2020 14:28
@oszukany:

Też się keidyś oszukałam, ze zbierała na raka.. Po czym się okazało ze milion złotych zebrała, nawet w telewizji to było, oszukane papiery miała choroby. Teraz z datkami na święta ludzie by bardzo uważali.

Nick345
23.11.2020 22:24
@sonka:

Ojj, przykro mi. Oddali te pieniadze chociaz? 

ostrożny1
24.11.2020 10:28
@sonka:

Tak, naciągaczy teraz pełno szczególnie w okolicach świat się ujawniają bo ludzie tacy bardziej tkliwi się robią na Boże Narodzenie i chętniej się dają naciągnąć

smakosz
24.11.2020 10:32
@ktoś#:

Ja z dobrego winka zawsze jestem zadowolony. U mnie pod choinką też tylko zabaki dla najmłodszych. Dla dorosłych zawsze jest nalewka w prezencie od wujka który je produkjue z dzikiej róży i pierogi własnej produkcji na wynos po wigilii. Każdy dostaje taki kulinarny upominek.

ala
22.11.2020 22:53

Ja zostalam bez pracy na szczescie moj chlopak dobrze zarabia i nie zapowiada sie zeby to sie zmienilo, ale mimo wszystko jest mi mega glupio prosic go o pieniadze na swieta. Czuje sie jak utrzymanka. Stracilam nadzieje ze uda mi sie znalexc nowa prace do tego czasu, doradzcie cos pls. 

Tomek
23.11.2020 10:00
@ala:

Związek opiera się na szczerości i wsparciu więc porozmawiaj z nim

myśl
23.11.2020 14:24
@ala:

Może spróbuj wysłąc teraz CV gdziekolwiek aby złapac trochę grosza ?

ala
24.11.2020 00:50
@myśl:

dzieki za odpowiedz, probowalam nawet do rozkladania towaru w biedronce, ale ja mam magistra i nie chca mnie przyjac z takimi kwalifikacjami, nawet nie biora mnie pod uwage. 

pepper
24.11.2020 10:24
@ala:

To po co pokazujesz dyplom magistra? Mów że jestes po liceum. Zresztą dziwne że patrzą na dyplom jak brakuje rąk do pracy. Ostatnio widziałam wywiad z aktorem który stacił pracę w teatrze i jeździ jako taksówkarz i nikt go nie dyskryminuje ze względu na wyższe wykształcenie.

Jolla
24.11.2020 10:26
@ala:

To pogadaj żeby ci pożyczył i ustalił raty do spłaty. Zresztą jesli teraz nie moższ liczyć na jego pomoc i jest takim materialistą to co będzie jak wydarzy się coś gorszego np choroba? lepiej sie zastanów czy to odpowiedni partner.

Aldona
22.11.2020 10:13

U mnie święta odbędą się w bardzo małym gronie jak co roku było nas około 20scioro przy stole, teraz będzie zaledwie 5 osób, bardzo mi smutno z tego powodu, zawsze było wesoło radośnie, a teraz każdy będzie w innym nastroju, nawet prezenty nie bedą tak radosne i nie będą cieszyć.. 

Maria
23.11.2020 08:40
@Aldona:

Jak my wszystkie, dążysz do tego, żeby było perfekcyjnie, jak w reklamie. I po co? A nie jest już cudem, że rodzina zdrowa, albo przeszła c19 lekko i bez powikłań? Trzeba Aldonko cieszyć się z niewielkich rzeczy, tak jak we wojnę, albo na zesłaniu.

Aldona
23.11.2020 14:26
@Maria:

Nie dąże do reklamowych świąt, tylko nie zobaczyć się z babcią w święta,podzielić opłatkiem  życzyć zdrowia,  lub tradycyjnie z wujkiem gdzie wpada do nas z kolędą ? Cały dom wtedy je śpiewa, nie wyobrażam sobie takich samotnych świąt.

Maria
24.11.2020 10:36
@Aldona:

Aldonko, nie będzie wyjścia. Już nasz premier mówił, że tylko do pięciu osób będzie mogło uczestniczyć w uroczystości przy świątecznym stole. Już nie jesteśmy dziećmi, trzeba dostosować się do trudnej sytuacji.

doradźcie
23.11.2020 14:33

Czy Wy też będziecie robić takie zastawione stoły jak co święta czy zdecydowanie mniej ? ?U mnie  stole będzie nas dużo mniej i zastanawiam się czy nie zrobić mniej potraw ?

Maria
24.11.2020 11:06
@doradźcie:

Myśmy już dawno zrezygnowali z dwunastu potraw. Wnusie kręciły noskami na kutię i kisiel żurawinowy, one teraz jak wszystkie dzieci, wychowane na fabrycznych słodyczach, naturalne im nie smakują. Z synową nie robimy już tylu potraw, tylko to co lubią wszyscy domownicy i nie trzeba będzie po świętach wyrzucać.

Marzena
19.11.2020 08:55
Czuję, że znalazłam się pod ścianą. Nie mam pieniędzy. Nie mogę powiedzieć tego nikomu w rodzinie, bo wstyd, ale wierzę, że tutaj mogę się wygadać. Do niedawna dawałam radę, praca na etat, kilka dorywczych zajęć i było ok. Od września zaczął się dramat. Zachorowałam, dodatkowe zlecenia się posypały, a ja teraz ledwo wiążę koniec z końcem. Zbliżają się święta, chyba nie odwiedzę najbliższych, bo nie mam kasy na prezenty... Nie chcę wyjść na nieudacznika życiowego. Potrzebuję wsparcia :-( bardzo.
VIN
19.11.2020 09:50
@Marzena: Współczuje, ale chyba ktoś miał w tym interes żeby nas upodlić. Ludziom było za dobrze. Deweloperzy nie nadążali budować, fabryki produkować a pracodawcy narzekali na brak fachowców. Ktoś stwierdził że taki obrót sytuacji na dłuższą metę jest zagrożeniem. Społeczeństwo nie może się czuć bezpiecznie, trzeba nas upadlać, skłócać, pozbawić podstawowych środków do życia, wszystko po to aby człowiek nie był samodzielny a ubezwłasnowolniony i zależny od państwa. Taki ciemiężony naród jest łatwiej kontrolować i sterować wiecznymi obietnicami bez pokrycia. Społeczeństwo stało się zbyt bogate, za silne, niebezpieczne dla władzy. Covid został wykorzystany do tego aby wprowadzić totalitaryzm a następnie dążyć do dyktatury...
Po rewolucji długo będziemy się jeszcze podnosić..
Dobrarada
19.11.2020 11:42
@Marzena:

Ja Ci powiem, ze to nie prezenty są ważne w święta ! Tylko rodzina i wspólnie spędzony czas w radości i miłości a nie w bogactwie ! Wiec  głowa do góry! 

Natalia
19.11.2020 12:26
@Marzena:

Jedź bez prezentów. Wspracie rodziny w takich chwilach jest bardzo ważne. Człowiek czuje że nie jest sam a rodzina na pewno cię zrozumieją i pomogą przetrwać najtrudniejszy okres.

Agnieszka
19.11.2020 14:30
@Marzena:

Bez sensu.. u mnie rodzinnie postanowiliśmy darowaćsobie prezenty bo sytuacja jest niepewna.. pogadaj z rodzinąmyślę że zrozumieją

Bronka
19.11.2020 15:40
@Marzena:

Nie martw się świętami i kasą. To przecież przejściowe kłopoty. Najważniejsze że jesteś zdrowa. Rozejrzyj się ile osób choruje. Wyżal sie komuś bliskiemu. Kasę zawsze można pożyczyć, a praca się znajdziej wcześniej czy później.

Natalia
19.11.2020 17:19
@Marzena:

Prezenty nie są najważniejsze! Pamiętaj, żeby nie pakować się w żadne pożyczki, raty, ani nic takiego, bo to tylko pogorszy sprawę. Może potrafisz szyć, robić na drutach? Takie podaruki zrobione samodzielnie jeszcze bardziej zapadają w pamięć! Rodzina powinna Cię wspierać, z pewnością zrozumieją, może zamiast myślenia nad tym, co kupić, spędzicie więcej czasu razem, na przykład grając w gry. Nie załamuj się, to przejściowa sytuacja.

BN
20.11.2020 09:33
@Marzena:

Marzena, po to ma się rodzinę, żeby pomogła, a już przynajmniej zrozumiała. Ty potrzebujesz w tym roku prezentu w postaci jej wsparcia. Nie jesteś żadnym nieudacznikiem, na nas wszystkich spadł kryzys, jak piorun z jasnego nieba. Kto tego nie odczuł, to jeszcze wszystko przed nim i nie wolno mu oceniać ludzi, których to już dotknęło.

mikołajka
20.11.2020 09:35
@Agnieszka:

U mnie to samo. Tylko młodsze dzieciaki dostaną zabawki. Nikt teraz nie ma za dużo kasy ani możliwości biegania za prezentami. Jeden rok można sobie odpuścić.

rrom
20.11.2020 12:22
@mikołajka:

trochę dyskryminacja

Praq
20.11.2020 13:00
@Marzena:

Kasa teraz to nie wszystko tak naprawdę. Liczy się tylko zdrowie. Może brzmi banalnie, ale to prawda.

mikołajka
20.11.2020 19:20
@rrom:

A ty ile masz lat że jeszcze liczysz na prezent? Wierzysz jeszcze mikołaja? To że prezenty dostają dzieci to nie dyskryminacja tylko tradycja.

sobota
21.11.2020 21:52
@mikołajka:

Nie wiem gdzie tam widac, że ktoś liczy na prezent, było tylko napisane, że to dyskryminacja starszych dzieci. 

mikołajka
22.11.2020 10:53
@sobota:

Strasze dzieci to też dzieci i prezenty powinny dostać. Ale już tak od 20 lat w zwyż to można sobie prezenty odpuścić.

Agnieszka
22.11.2020 21:31
@mikołajka:

Ddokładnie, brak prezentu to nie koniec świata!

Rens
23.11.2020 08:43
@Marzena:

A próbowałaś może po prostu porozmawiać z kimś z bliskich? Pożyczka może wchodzi w grę, a jak się odkujesz to oddasz.

mikołajka
23.11.2020 09:37
@Rens :

Pożyczanie forsy w rodzinie to najgorsze co może być potem tylko konflikty i wypominanie. Ja bym w to nie szła.

majka
23.11.2020 14:21
@mikołajka:

Z rodziną tylko pięknie na zdjęciach tak się mówi, ale są rodziny kochające dla których forsa nie stoi na przodzie, wiec myslę, że warto zapytać o jakąs gotówkę.

Fajo
23.11.2020 18:21
@Marzena:

teraz jeszcze beda ograniczenia do pieciu osob na wigilie, wiec moze tego tak nie odczujesz, bo nie trzeba bedzie tyle wydawac pieniedzy.

aleksandra
19.11.2020 10:20

i jak powiedzieć dziecku że w tym roku nie będzie prezentu? przecież to serce ściska na samą myśl

śmieszka
19.11.2020 16:24
@aleksandra:

Powiedz, że Mikołąj jest na kwarantannie i nie może wychodzić ;) 

Mikołaj
19.11.2020 20:09
@aleksandra:

Da się wytłumaczyć, że Mikołaj przyjdzie spóźniony bo jest chory czy nie może przekraczać granic..

Bożena
20.11.2020 09:35
@aleksandra:

Śmieszka i Mikołaj mają rację. W stanie wojennym u mnie w domu na choince "pojawiła" się karteczka od Mikołaja, że nie mógł przyjść, bo jest godzina policyjna. A pismo nie przypominało pisma moich rodziców! Jakie to było wrażenie - Mikołaj napisał wiadomość do nas, czyli dzieci.

kokoszka
20.11.2020 12:41
@Mikołaj:

Świetny pomysł, dzięki! Mikołaj nie miał testów i zatrzymali go na granicy, w tym roku nie dotrze do wielu dzieci :( Chociaż ja w sumię myślę, że dzieci to będą bardziej wyrozumiałe niż dorośli.

Śmieszka
21.11.2020 09:51
@kokoszka:

Dzieci na pewno zrozumieją, sami widza jakie są czasy, wystarczy im to tylko wytłumaczyć. 

lekkka
22.11.2020 10:09
@aleksandra:

Można też dziecku powiedziec, że Mikołaj boi się wirusa, i nie chce nas zarazić dlatego nie przyniesie nam prezentów. 

mikołłaj
22.11.2020 10:47
@lekkka:

Chyba sam nigdy nie byłeś dzieckiem że takie głupoty opowiadasz. Przecież po takiej gadce dziecko będzie płakać całe święta.

Renata
23.11.2020 10:02
@mikołłaj:

Miałam styczność z dziewczynką ok 3 lata która mówiła że na podwórko nie wyjdzie bo jest zaraza! A jak jużwychodzi to w maseczce i nie zdejmuje jej do momentu powrotu do domu!

lekkka
23.11.2020 14:23
@mikołłaj:

Głupotą byłoby wydać ostatnie grosze na durną zabawkę, a póżńiej nie mieć za co żyć, dzieci są naprawdę bardzo rozumne, i jeśli wierzą w mikołaja, to uwierzą że może być chory i do nich nie dotrze. 

Aurora
19.11.2020 09:29

Żaden wstyd, bo wielu ludzi tak ma. Mój znajomy pracuje w gastronomii, dostaje na umowie najniższą, a resztę pod stołem i napiwki, takie życie w gastro. Teraz zamknęli restauracje i dostaje tę najniższą, jego wypłata starcza tylko na to, żeby zapłacić za mieszkanie, i to nawet nie w całości. Utrzymuje go dziewczyna, bo nie ma DOSŁOWNIE ani grosza. A pracy też ni ma teraz nawet gdzie szukać. Myślę że jest mnóstwo takich ludzi, zawsze jak się posłucha historii innych to trochę raźniej. Tak naprawdę teraz to chyba trzeba liczyć że to się jak najszybciej skończy bo jakie jest inne wyjście? :(

Smutna
19.11.2020 20:11
@Aurora:

Ttylko została nadzieja, miejmy ją na najbliższy czas i może sytuacja się poprawi 

filipek
22.11.2020 10:14
@Aurora:

Myślę, że gdyby chciał mógłby gdzieś coś znależc, poszukują ludzi na magazynach czy ochronie nawet. 

gama
22.11.2020 10:50
@filipek:

W marketach można też znaleźć zatrudnienie. Teraz przed świętami to dopiero będzie ruch i każde ręce do pracy się przydadzą

filipek
23.11.2020 14:31
@gama:

Dokładnie tak a kurierzy ? Wszystko odbywa się teraz online, na pewno poszukują.