Ile zarabia Programista PLC?

Ja biorę 3,500 tysiąca. Ale mam znajomych ,którzy wyciągają z pracy programisty 7000 zł. Tylko że oni mają większe doświadczenie ode mnie. Perspektywa jest więc pomyślna i za kilka latek to ja także doczekam się takiej sumki. http://www.e-madame.pl/biznes/ile-zarabia-programista-zawod-programista/

0 / 0

Jak ktoś się nie boi wyjazdów w delegacje zagraniczne, to spokojnie można nawet w polskich firmach powyżej 10k na rękę zarobić. Dotyczy to mających już doświadczenie, samodzielnych programistów, oczywistym wymogiem jest dobra znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego. Dużym atutem na rynku jest znajomość standardów automotive. U mnie na B2B wychodzi średnio ok. 12k PLN na rękę na miesiąc, stawki godzinowe na B2B w innych znanych mi firmach w PL wynoszą najczęściej 75-100PLN netto (fakturowe), max jaki znam to 130PLN/h (ale za to bardzo długie wyjazdy do mało fajnych odległych krajów). Stawki etatowe: od 5k brutto podstawy dla świeżaka zaraz po studiach do ok. 8-10k dla doświadczonego programisty + ustawowe delegacje i nadgodziny. Więc jak tu czytam niektóre stawki to coż, Panowie/Panie, dajecie się wykorzystywać.

1 / 0

Dla poczatkujacych 2k, doswiadczeni 5 lat to spokojnie 4-7 na łape

0 / 0

najwyraźniej koledzy są marnymi programistami.Przy doskonałej znajomości całej rodziny Siemensa , łacznie z Scadą oraz programowaniem wszelkich napędów SEW,Sinamix i oczywiście znajomości Safety plus co najmniej 1 język obcy techniczny biegle (niemiecki, angielski) nie wspominając o doskonałej znajomości hydrauliki i pneumatyki jak i protokołów komunikacyjnych Profinet,modbus itp. spokojnie można zarobić 10 tyś. na rękę. Ja tyle mam a moi koledzy po fachu i więcej. Pracuje oczywiście w kraju ale pracowałem również w Szwajcarii i Anglii zarobki : Szwajcaria branża spożywcza -30 tyś.zł miesięcznie Anglia przemysł ciężki:25 tyś.zł miesięcznie oczywiście na czysto. pozdrawiam

1 / 1

Albo pracują w jednej z tych wiodących firm w których trwa nieustanna rekrutacja programistów PLC (nie piszę nazw bo łatwo się domyśleć o które chodzi), gdzie wychodzą z założenia że każdy projekt da się zrobić skończoną ilością absolwentów. A że płacą im czasem nawet tylko jedną czwartą tego, ile końcowy klient musiałby zapłacić pracownikowi na miejscu, to jakoś utrzymują się na rynku.

0 / 0

ta kurrr moze jeszcze za darmo zaczniemy pracowac ? albo programista PLC zacznie płacić pracodawcy za to ze sobie moze programować ?

0 / 0

Na pewno stawki są jednak większe, minimum to te 2000 zł do ręki.

0 / 0

Programista PLC ma z tego co mi wiadomo wynagrodzenie rzędu 2400 netto na miesiąc

0 / 0

tylko tyle? oj chyba za malo, moze na poczatek tyle dostanie ale na tym sie nie konczy

1 / 0

Programista PLC to zarobki na poziomie 2500 zł netto miesięcznie

0 / 0

jak dośwaidzenie zodbyte na polskiej uczelni technicznej to zarobki min 3,5 tys

0 / 0

Niekoniecznie, często zarobki krążą wokół kwoty 3000

0 / 0

Taki programista zarabia powyżej 4000 złotych netto

1 / 0

i to z tego co wiem to i tak nie jest nawet średnia zarobków

0 / 0

programisci potrafią zarabiać i 4 i 6 tysęcy - zależne od doświadczenia

1 / 0

Programista na tym stanowisku ma jakieś 3500 chyba

0 / 0

No i podobnie jest też tutaj, 3000 - 5000, takie są standardy

0 / 0

jako programista to wiem ze raczej mniej niz 3 tysiace to sie nie zarobi

0 / 0

Popularne stanowisko ale zarobki niewielkie, około 3000 złotych.

0 / 0

programista zajmujący się PLC może liczyć na przynajmniej 3000 zł

0 / 0

wydaje mi sie ze minimalnie to mozna zarobic tak niecałe 3 tysicace zlotych

0 / 0

W sumie to w dobrej firmie można się zbliżyć do zarobku rzedu 5000. Pozdrawiam.

0 / 0

Dodaj wypowiedź na forum

- (To pole jest wymagane)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulaminem i jak najbardziej merytoryczny.

Wpisy z naszego bloga:

Konstytucja biznesu przyjęta. Co to oznacza dla przedsiębiorców?
tydzień temu
Sztandarowy projekt wicepremiera Mateusza Morawieckiego Konstytucja biznesu został przyjęty przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nowe regulacje mają ułatwić...
Millenialsi zarobią mniej niż ich rodzice?
tydzień temu
Pokolenie Y może być pierwszym, które w trakcie całego swojego życia zarobi mniej od swoich rodziców. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Resolution...
Kolejne centrum logistyczne Amazon w Polsce otwarte
2 tygodnie temu
W Kołbaskowie otwarto kolejne centrum logistyczne Amazon w Polsce. Wyposażony w ponad 3 tys. robotów jest najnowocześniejszym obiektem firmy w Europie. Zatrudnienie...