Mądra babcia” to silver influencerka, która szturmem podbiła media społecznościowe i zyskała imponujące grono obserwujących. Jak seniorzy radzą sobie w social mediach? Okazuje się, że zarówno aktywne zawodowo babcie, jak i starsze panie na emeryturze chętnie korzystają z nowoczesnych technologii! 

Babcia influencerka jako przykład aktywnych w internecie seniorów

Media społecznościowe są dostępne dla wszystkich, a ich różnorodność sprawia, że każdy użytkownik znajdzie tam coś dla siebie. Social media to nie tylko internetowa strefa rozrywki połączona ze stałym kontaktem z innymi użytkownikami, ale również dobry pomysł na markę osobistą. Kim jest influencer? Coraz więcej osób zyskuje szerokie grono odbiorców i popularność w sieci. Nie tylko młodzi ludzie chcą być ciągle online, swoje prywatne konta w social mediach nieustannie zakładają również seniorzy.  Babcia influencerka, która ma ćwierć miliona obserwujących na Facebooku, jest tego najlepszym przykładem.

Beata Borucka „Mądra babcia”

Beata Borucka to założycielka profilu „Mądra babcia”, który ze zwykłej grupy zrzeszającej zwolenniczki opieki nad wnukami stał się popularnym blogiem z własną telewizją i kanałem na YouTube. Fanpage na Facebooku śledzi ponad 250 tysięcy osób, a grono odbiorców stale rośnie. Jaki jest content tego profilu? Na tym kanale społecznościowym nie brakuje porad dotyczących udanego życia seniorów, ćwiczeń, trików urodowych oraz pomysłów na modne stylizacje.

Szeroki zakres publikowanych treści i różnorodność tematyczna sprawiają, że nie tylko osoby posiadające wnuki znajdą tam coś dla siebie. Pisaliśmy już o najstarszej didżejce w Polsce, kto zostanie najstarszą influencerką? Wiek to tylko liczba, a kreatywność i pomysły seniorów często przewyższają wyobraźnie millenialsów!

Silver influencerka przeciw wykluczeniu społecznemu

„Mądra babcia” Beaty Boruckiej to profil, który pokazuje, jak ważne dla seniorów jest poczucie wspólnoty i więzi z innymi. Wymiana własnych doświadczeń związanych z opieką nad wnukami, dzielenie się codziennym życiem oraz porady zdrowotne to tylko niektóre z wielu poruszanych na blogu kwestii. Częstym problemem osób przechodzących na emeryturę jest wykluczenie społeczne. W końcu codziennie w pracy jesteśmy częścią danej organizacji, przez wiele lat nawiązujemy kontakty ze współpracownikami, a dobra atmosfera w zespole sprawia, że chętnie realizujemy swoje obowiązki zawodowe.

Przejście na emeryturę i brak kontaktów z innymi

W momencie przejścia na emeryturę wiele osób odczuwa samotność i pustkę, bowiem po wielu latach udanej kariery kończą oni swoją przygodę z zatrudnieniem, a to powoduje znaczną zmianę w ich codziennym życiu: „Abstrahując od kwestii finansowych, uważam, że praca jest wielką potrzebą człowieka, dzięki niej zatrzymujemy młodość, sprawność intelektualną i uczestnictwo w życiu społecznym” – mówi Beata Borucka w wywiadzie dla PulsHR.

Współpraca międzypokoleniowa

Silver influencerka zaznacza, że praca pozwala jej na codzienny kontakt ze zmieniającym się światem. Co więcej, międzypokoleniowa współpraca i obecność w zespole ludzi w różnym wieku gwarantuje ciekawą wymianę poglądów i naukę wielu ciekawych rzeczy. Młodzi pracownicy powinni doceniać doświadczenie osób starszych, a seniorzy widzieć w młodzieży szansę na rozwój i pomoc w poznawaniu nowych technologii. Niestety badania pokazują, że młodzi ludzie niechętnie współpracują ze starszymi osobami, szansą na zmianę tego zjawiska może być wpływ idoli nastolatków i dobry przykład, który będzie szedł z góry. Dobry influencer powinien wpływać na swoich odbiorców, a walka z wykluczeniem społecznym może polepszyć życie seniorów.


Szukasz nowego zatrudnienia w województwie łódzkim? Odwiedź zakładkę: Praca Łódź na GoWork.pl i aplikuj na najciekawsze oferty pracy w Twojej okolicy.


Babcia influencerka głosem seniorów

Przejście na emeryturę nie musi oznaczać wykluczenia społecznego. Babcia influencerka wspólnie ze swoimi licznymi obserwującymi stale rozwija wiele ciekawych projektów! Rękodzieła, usługi oraz wyroby rzemieślnicze odbiorców kanału „Mądra Babcia” są sprzedawane online, a seniorzy mogą w ten sposób dorobić sobie do emerytury. Dodatkowo, aby uregulować wszelkie kwestie prawne związane z pracą na emeryturze, na profilu zorganizowano szkolenie z wykwalifikowanym doradcą finansowym.

Coraz więcej starszych osób swobodnie porusza się po internecie, a grupy zrzeszające seniorów w sieci stają się bardzo popularnie. Współpraca międzypokoleniowa i chęć wzajemnej pomocy mogłaby przynieść jeszcze lepsze rezultaty, gdzie zarówno seniorzy jak i młodzież mogliby się od siebie wzajemnie wiele nauczyć.

Oceń artykuł
0/5 (0)