Myśląc o pracy w Niemczech, pewnie zastanawiałeś się, czy warto wyjeżdżać samodzielnie, czy lepiej zrobić to za pośrednictwem agencji? Być może boisz się natrafić na oszustów, chociaż wiesz, że wyjazd na własną rękę do obcego kraju wiążę się ze sporym ryzykiem! Co zrobić w takim przypadku?

Sprawdź opinię o firmie!

Zanim zdecydujesz się na wyjazd za granicę przez agencję, poszukaj w internecie informacji o firmie. Przejrzyj stronę internetową, zapoznaj się z opiniami, a może nawet zapytaj znajomych, czy wyjeżdżali za ich pośrednictwem. Uczciwa i dobrze prosperująca agencja zapewne będzie obecna na rynku od wielu lat, więc bez problemu dowiesz się wystarczająco dużo, by móc zdecydować się na skorzystanie z ich pomocy.

Dlaczego opłaca się wyjechać do pracy do Niemiec?

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wyjazdu do pracy do Niemiec postanowiliśmy dokładnie prześledzić ten temat. Jak to się dzieje, że mimo zmiany sytuacji na rynku pracy obserwuje się wciąż rosnące zainteresowanie migracją zarobkową do naszych zachodnich sąsiadów? Prawdopodobnie dlatego, że zarobki w tej części Europy wciąż są wyższe od naszych, a do Niemiec mamy stosunkowo blisko, więc powrót na weekend do domu do rodziny jest jak najbardziej realny. Ponadto za granicą jesteśmy doceniani za naszą pracowitość, doświadczenie i fachową wiedzę – tłumaczy Ewa Błyszczek, kierownik działu rekrutacji w firmie Zeitmann, która jest jedną z najchętniej wybieranych agencji rekrutujących na rynek niemiecki i pomogła w znalezieniu zatrudnienia ponad 5575 kandydatom. Zapytaliśmy Panią Ewę również o to, jakie oferty cieszą się największą popularnością. Okazało się, że dotyczy to głównie ofert dla specjalistów: elektryków, spawaczy, hydraulików i budowlańców, którzy mogą zarobić nawet 1800 -2300 euro. Dużym zainteresowaniem cieszą się też oferty do pracy na magazynie, gdzie za pełny miesiąc otrzymasz wynagrodzenie od około 1000 do 1200 euro, mając zorganizowane oraz opłacone zakwaterowanie przez agencję.

Jakie korzyści masz z wyjazdu do pracy przez agencję?

Firma dba o dobre warunki mieszkalne. Jadąc na miejsce, możesz spodziewać się przygotowanej i doskonale wyposażonej kwatery, mieszkania lub pensjonatu z kuchnią i łazienką. Jedyne, o co musisz zadbać to zarezerwowanie busa, jednak możesz wyruszyć również własnym autem. Starannie wykonując swoją pracę, możesz liczyć na dłuższy kontrakt. Ponadto masz bogaty dostęp do świadczeń socjalnych: prawo do chorobowego, urlopu wypoczynkowego czy zasiłku na dzieci, czyli tzw. Kindergeld. Po przepracowaniu 5 lat w Niemczech masz szansę starać się w przyszłości o przyznanie emerytury niemieckiej. Oczywiście niezbędne jest sprawdzenie warunków, jakie należy spełnić i złożenie dokumentów w odpowiednim urzędzie – zaznacza Pani Ewa Błyszczek i dodaje, że pracownicy znający język niemiecki są szczególnie doceniani na niemieckim rynku zatrudnienia. Twierdzi również, że fachowcy korzystający z usług firmy Zeitmann, mają możliwość nabycia nowego doświadczenia w zakresie użytkowania nowoczesnych maszyn i technologii.

A co Ty myślisz o wyjeździe przez agencję? Uważasz, że opłaca się pracować w Niemczech? A może zastanawiasz się nad innym krajem?

Uwaga! Wszelkie pytania do nas przesyłaj na adres e-mail: blog(małpa)gowork.pl