Opinie o Iqos (Philip Morris) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Philip Morris. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Philip Morris o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Philip Morris w Warszawa

Andzia

Hej. Aplikuje na stanowisko PH , jak wygląda rekrutacja, czy warunki pracy rzeczywiście są takie jak opisują?jak z targetami?jakie są narzędzia do pracy: tel, samochód, itd???

były IC
@Andzia

rotacja ogromna, wyscig szczurów do jazdy dostajesz golfa, targety z kosmosu i ciągłe parcie supv

Były pracownik centrali

Firma wydaje się być z początku ok, ale brnięcie dalej ujawnia ogromny outsourcing / umowy zlecenie dla co drugiego pracownika centrali (nie wiem jak jest w terenie). Z tego powodu większość ambitniejszych odchodzi po roku / dwóch, zostają ludzie nie koniecznie z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy jednak nie czują już większej potrzeby rozwoju. Zarobki ok (chociaż pewnej bariery się nie przeskoczy - w pewnym momencie trzeba szukać lepszej alternatywy), biuro fajne, atmosfera nie jest jakoś typowo korporacyjna. Moja rada - firma fajna na pierwsze kroki, staż, a po roku uciekać jak najdalej (serio, po pewnym czasie wkurza, że na wszystko są pieniądze, na wyjazdy integracyjne, na konferencje, na briefingi z cateringiem, ale nie na Twoją umowę o pracę, bo tutaj cytat: ,,nie ma etatów"). Pomijam już fakt unikania jak ognia rekrutacji zewnętrznej i rekrutowania na stanowiska techniczne ludzi z wewnątrz, którzy kompletnie są na to nie przygotowani. Zero rozwoju działu, powiedziałbym uwstecznianie się. Smutne, był potencjał, ale jakieś to wszystko sztuczne, bardzo...

Porażka pracodawca wywala z pracy bez podstawie a jak pracownik chce się bronić to nie ma takiej możliwość

Giees

Jak wyglądają zarobki przy wyrobieniu miniumum targetu... a jak wyglądają premie przy sporym jego przekroczeniu... czy za brak wykonania targetu w msc od razu out?

Malina
@Giees

Przy wyrobieniu targetu dostajesz ok 4500 / 5000 na rękę (w zależności jaka podstawę wynegocjujesz). Każda kolejna sztuka ponad target jest dodatkowo płatna. Średnio za 120% dostaniesz ok 6 tys na rękę. Im więcej tym większa kasa. Najlepsi zarabiają ok 20 tys miesięcznie (na rękę)

Tak jak P. J. powiedział
@Malina

najlepsi zarabiają 20 tysiecy na rękę? Chyba najlepsi dyrektorzy w PMI xD

Patrycja
@Malina

Ile obecnie jest target? Chodzi mi o iqos?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Grzesiek

Swietnym pracodawca a jwgo zachowanie w obecnej sytuacji podkreslilo ze dba o pracownikow!

Marceli
@Grzesiek

W PM PL są dwie kategorie ludzi - wrogowie jawni i wrogowie ukryci - tyle w temacie

Zwolniony

Zwalniają ludzi grupowo dyscyplinarnie, nie podając żadnych konkretów. A wszystko po to żeby nie płacić odprawek. Nie polecam!!!

Były IC

Typowa korporacja, wciskanie produktu który jest słaby ale nie to jest najgorsze, zostałem potraktowany jak (usunięte przez administratora), po podpisaniu umowy w pierwszej połowie lutego zostałem wysłany na szkolenie do Warszawy po dwóch tygodniach od podpisania umowy (szkolenie to typowe poznanie produkty i aspektów prawnych, nic nie było o systemach sprzedaży i programach na których będziemy pracować) ukończyłem je bardzo dobrze, z naciskiem ze już mam prowadzić sprzedaż ale nie otrzymałem tabletu ani przeszkolenia z obslugi programu na którym miałem pracować . W końcu na początku marca otrzymałem sprzęt i ruszyłem do działania wtedy firma zawiesiła prace wszystkich IC i obniżyła targety który udało mi się zrealizować bez większego problemu, cały kwiecień i praca z domu bez możliwości sprzedaży bezpośredniej tylko przez telefon co ciężko jest zrobić nie mając a raczej nie zdarzywszy zbudować sieci klientów oraz poleceń, na początku maja otrzymałem target ale do ludzi mogłem wyjść dopiero w drugim tygodni maja, wiec ruszyłem do ludzi i pomału zaczęło się kręcić a w poniedziałek trzeciego tygodnia wypowiedzenie, dodam tylko ze nie otrzymałem materiałów w formie ulotek, wizytówek czy innych niezbędnych przy tej formie pracy już nie wspomnę o przeszkoleniu z programów do sprzedaży, wiem od innych IC ze otrzymali wcześniej od swoich kierowników listy klientów po poprzednich pracownikach ale mimo próśb ja tego nie otrzymałem, w moim rejonie tego nie było ale w innych to typowy wyścig szczurów, z podkładaniem świń i wyzywaniem się od najgorszych, z tym kto głębiej w (usunięte przez administratora) wejdzie przełożonym. Jak dla mnie to porażka bo po takiej firmie jak PM spodziewałem się więcej. Szczerze nie polecam jeśli mielibyście zamienić stanowisko w innej firmie na ten cyrk. Dodam do tego ze rotacja na stanowisku IC jest ogromna, z tego co zauważyłem jeśli masz gorszy miesiąc i spada tobie sprzedaż nie ma wytłumaczenia tylko podziękowanie i do widzenia.

Czy jest możliwość w Philip Morris pracy na część etatu?

Doprecyzowanie

O która spółkę pytasz i jakie stanowisko?

Nikola

Witam, mam pytanie w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej, która ma sie odbyć poprzez video rozmowę. Startuje na stanowisko przedstawiciela handlowego iquos. Tak wiec, jak się przygotować i o co mogą pytać podczas tej rozmowy? Bardzo zależy mi na pracy i chciała bym dobrze wypaść

@Nikola

Pierwsze z zagadnień to stworzenie listy 20 osób spośród swoich znajomych, którym sprzedasz produkt. Następnie pytania o to gdzie i w jaki sposób będziesz poszukiwała klientów, bo PM bazy nie daje. Scenka sprzedażowa standardowo. Ogólnie jeśli miałaś jakiekolwiek doświadczenie na stanowisku PH w jakiejkolwiek branży dasz rade bez problemu ????

On89
@Nikola

Musisz być dobra maniura i wypaść w kamerce jak najlepiej najlepiej krotka sukienka i pół dupaka widoczne

rozmowa
@On89

Patrząc na tych ich akwizytorów to chyba będzie najlepszy atut, żeby dostać pracę w tej "prestiżowej" korporacji:)

Łukasz

Słaby pracodawca. Pracowałem w kilku miejscach, ale spośród wszystkich poprzednich pracodawców Philip Morris był zdecydowanie najsłabszy. Ładnie to wszystko wygląda od zewnątrz, firma kreuje się na świetnego pracodawcę co jest totalnym nieporozumieniem. Brak poszanowania dla pracownika, jak ktoś tu już wcześniej trafnie napisał w firmie masa managerów co własnymi biurkami zarządzają, a z własnymi pracownikami dobrego kontaktu nie mają :) Sporo ludzi pracujących w tej firmie ma do niej podejście jakby to był jakiś majestat :) Wydaje im się, że ten śmieszny iqos jest na wagę zmiany świata :) Generalnie nie polecam starać się o angaż w tej firmie, na rynku zapewne jest mnóstwo lepszych pracodawców. W tej firmie nikt się człowiekiem nie przejmuje, niestety

Aleksandra

Firma niestety ma bardzo słabe podejście do pracownika. Co prawda oferują relatywnie wysokie płace, jednak atmosfera w pracy pozostawia wiele do życzenia. Mają człowieka za nic, liczą się wyłącznie liczby, wyrobione targety. Generalnie jeśli by ktoś tu chciał pracować to odradzam, szkoda nerwów.

NIcki

Ja bym na Contrected za dopłatą nie chciał tu pracować . chwal asię że są topemployer a to fikcja ( dobrze wiemy ile kosztuje takie szkiełko) , stołki dawno obsadzone a wy pracujcie za miskę ryżu na contracted . żenada dla takiej firmy

Minisis

Niestety od jakiegoś czasu zauważalna jest seria zwolnień przez kordynatorkę punktów tylko ze względu na przychylność wobec osoby. Inaczej mówiąc- może być wszystko w porządku, możesz robić wyniki, możesz być fair wobec firmy a i tak zostaniesz zwolniony natychmiastowo, często bez konkretnego powodu lub ostrzeżenia.

Rozmowa rekrutacyjna specjalista do sprzedaży produktów Iqos. Ogólnie dwa etapy rozmów dość profesjonalnie i na luzie. Zastanawia mnie tylko mój zmarnowany czas,nie dostałam pracy,choć posiadam duże doświadczenie w sprzedaży,na rozmowę też dobrze się przygotowałam jeżeli chodzi o wiedzę z tych produktów.Rekruterzy wcześniej widzieli moje cv i doświadczenie,wiec nie rozumiem,przy stoiskach siedzi masa studentów, którzy grają w gry i nawet nie zauważają klientów . Stąd moje zaskoczenie, po co zawracali mi głowę dwoma etapami rekrutacji ,skoro i tak zatrudnia studenta ,który pyka w kulki 6 godzin.

Czemcio

U mnie to samo - gdybać można ;) ale identyczna sytuacja

Ksenon

Ci którzy siedzą na wysepkach to nie są specjaliści ds sprzedaży tylko ambasadorzy marki ogłoszenie ten temat odnosi się do osób które pracują w terenie

cactus

Witam, chciałbym zapytać jak oceniacie pracę na stanowisku Kierownika Punktów Handlowych /Retail Supervisor ? jakie dostaje się wynagrodzenie, narzędzia ? Jak wyglądają warunki pracy ? Czy zatrudnia bezpośrednio PMI czy jakieś Adecco ?

Dawid

Niestety nawet najlepsi mają swoich hejterów . Ja osobiście polecam firmę.

wrona
@Dawid

Dlaczego polecasz?

wrona

Nie mnożna sprzedawać do sklepów hurtowni stacji paliw hipermarketów to zostaje dzwonienie po domach ??

Kabuulotom

Oceniam tylko przebieg samej rekrutacji dla zainteresowanych pracą w PMI. Przebieg pierwszego etapu czyli telefonicznej rekrutacji konkretnie, miło, sympatycznie, szczegóły wszystko sprecyzowane, odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Niestety i tu wielki szok i niesmak podczas rozmowy w realu zmienione warunki współpracy które były potwierdzane 2x telefonicznie bo teraz "ona to widzi inaczej i chciała cośtam" inaczej niż to co ustalałam wcześniej, niepoważne, strata czasu na te wizytę. Oczywiście odmowa z mojej strony gdyż warunki miały być inne. Rekrutację " na żywo" oceniam ogólnie negatywnie nie tylko ze względu na powyższą sytuację ale styl prowadzenia, mało profesjonalnie, mało biznesowo osoba też mało reprezentacyjna nie chcę nikogo oceniać ale zazwyczaj firmy z tego pułapu dbają o to by na pierwszy "rzut" dawać osoby bardziej reprezentacyjne, to oczywiście detale które dopełniają ocenę natomiast główny mój zarzut na wstępie niespójność deklaracji, ustaleń.

Ph

Rekruter z Philipa morisa podczas rozmowy kwalifikacyjnej zdążył zużyć 3 iqosy, żenada, jakieś stare schematy rozmów rekrutacyjnych, praca nie dla ambitnych i samodzielnych Pomyłka, nie polecam.

Obecny pracownik

Kilka lat tamu Philip Morris był bardzo dobrym pracodawcom. Dobre wynagrodzenie, benefity, super ludzie. Od kilku lat zrobił się (usunięte przez administratora). Jeśli chcesz awansować, przetrwać musisz robić dużo nadgodzin, za które nie otrzymasz złamanego grosza, a jeśli pracujesz 8 h to kwestia czasu kiedy Cię zwolnią. Bardzo rozbudowany dział HR, który stara się stworzyć wrażenie idealnego miejsca do pracy, pokazując się gdzie tylko mogą, kupując tytuły Top Employera (bo kto normalny w tych czasach chciałby pracować w tej niszowej branży). W centrali karty rozdaje dwóch managerów (kariery przez przypodobanie czy łóżko są codziennością)... Zdecydowanie nie jest to miejsce dające stabilność i możliwość długoterminowej pracy...

Zostaw merytoryczną opinię o Philip Morris - Warszawa

• Jak się pracuje w Philip Morris?

Zobacz opinie na temat firmy Philip Morris tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 157.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Philip Morris?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 126, z czego 3 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Philip Morris?

Kandydaci do pracy w Philip Morris napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Philip Morris