Opinie o igus.pl - igus Sp. z o.o. w Warszawa

igus® jest światowym liderem w produkcji polimerowych e – prowadników kablowych, przewodów do połączeń ruchomych, łożysk ślizgowych i prowadnic liniowych. Firma założona w Niemczech w 1964 roku posiada obecnie 35 oddziałów oraz 2400 pracowników na całym świecie. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w Polsce aktualnie poszukujemy osób na stanowiska: TELEMARKETER Obszar działalności: praca w biurze w Warszawie Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: • wyszukiwanie potencjalnych klientów • telefoniczne zbieranie informacji o potencjalnych klientach firmy • uaktualnianie firmowej bazy klientów i potencjalnych klientów naszej firmy Nasze oczekiwania wobec kandydatów: • wykształcenie minimum średnie • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem • wysoka komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów; • znajomość pakietu Microsoft Office

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o igus sp. z o.o. w Warszawa

Ironia

Napompowany schemat rekrutacji że niby takie wielkie europejskie standardy, a stawki niskie. Kapitał DE milionowe zyski wszystko idzie na zachód ...

ANON
@Ulka

Długi czas oczekiwania na odpowiedź, duża ilość etapów rekrutacji.

Tobi

Średnia krajowa jest tu do wykręcenia bez nadgodzin? Parę osób zwracało tu uwagę na niskie ponoć zarobki ale to może zależy co kto uważa za małą kasę.

@Bylypracownik

Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii na temat naszej firmy. Przykro nam słyszeć, że Pana doświadczenia ze współpracy z nami nie spełniły oczekiwań. Natomiast chcemy podkreślić, że oferowane wynagrodzenia w igus Sp. z o.o. są adekwatne do wymagań stanowiska, posiadanych kwalifikacji, a także zaangażowania w powierzone obowiązki. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z działem HR, aby omówić dodatkowe uwagi, które umknęły podczas przeprowadzonego z Panem exit interview. Każda opinia jest dla nas cenna, ponieważ pozwala nam na ciągłe doskonalenie i lepsze dostosowanie naszych procesów oraz warunków pracy do oczekiwań pracowników.

Aro Nowy wpis

Narzekają ze na rekrutacji sie tyle czeka na odpowiedź i tak dalej. a w trakcie pracy jak macie jakiś problem to już szybciej ogarną? Liczyłbym na szybka reakcje

Tobi

@byłypracownik
@Tobi

Niestety raczej ciężko, pracowałem na jednym z działów i w tej firmie płacą naprawdę śmieszne pieniądze jak na Warszawę a kierownik tego działu non stop podkreśla że to są naprawdę dobre pieniądze. Wymagania odpowiedzialności, obowiązków, dokładności, powierzonych zadań byłyby ok za wypłatę 10 000.

@@byłypracownik

Jak ci stawka nie pasuje to nie można poprosić o podwyżkę po prostu? Nie rozumiem z czym problem. Chyba nie każdy ma tyle samo niezależnie od tego co umie??

Bylypracownik Nowy wpis

Przy okazji podpisywania nowej umowy chciałem otrzymać nową stawkę 5000 brutto. Otrzymałem jedynie informacje ze 1000 podwyżki to może kierownik dostać, dostałem 400

Dział HR Nowy wpis
@Bylypracownik

On

Kiedyś byłem u nich na rozmowie pieniądze śmieszne na start chcieli mnie wysłać do Niemiec na szkolenie nie wiem po co jak takie małe pieniądze z takimi firmami to trzeba dać sobie spokój bo szkoda czasu ,a czas leci

Franciszek

Z ostatnich komentarzy rysuje się obraz klasycznego przerostu formy nad treścią. Czy po przejściu rekrutacji jest podobnie? I okazuje się, że tak zwane wynagrodzenie nie wynagradza czasu, jaki człowiek poświęca na wykonywanie przydzielonych mu zadań?

xxx

xxx

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter pokrowców termoizolacyjnych
SUM Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik Produkcji,
Środa Śląska
VIBRACOUSTIC POLSKA Sp. z o.o.
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.
Wanda

Firma obiecuje inwestycje w pracownika a od was pada kwota na rękę 3,5 tys. w 2023 r. w co ciężko mi wprost wierzyć. To w jaki sposób się to dbanie o rozwój przejawia, bo przecież ewidentnie nie finansowy?

Ironia

@Ironia

Podobne odczucia jak osoba wyżej, napompowana rekrutacja ale po pytaniu ile chcę zarabiać rozmowa aby szybciej do zakończenia. Oczywiście na pytanie w drugą stronę nie było odpowiedzi.

Kandydatka
@Kandydat

Dokładnie jw. niby kierownik ale poziom rozmowy bardzo słaby. Od momentu ustalanie stawki brak chęci konturowania rozmowy.

Ulka
@Kandydatka

Co macie na myśli przez napompowaną rekrutację? Myślę czy nie złożyć papierów, ale to co piszecie o stawce nie napawa optymizmem... Ile zaproponowaliście, że tak szybko chcieli potem zakończyć rozmowę? Powyżej rynkowej?

ANON
@Ulka

Długi czas oczekiwania na odpowiedź, duża ilość etapów rekrutacji.

Cześć tak dla jasności to ile może wynosić taki średni wiek zatrudnienia w całej firmie? ktoś teraz niedawno zasugerował, że nie zaprasza się osób powyżej 35tego roku życia na rozmowę albo nie zatrudnia tych powyżej 50. Ja jeszcze pod te granice wieku nie podchodzę ale jeśli to prawda to zastanawiam się czy są jeszcze jakieś inne wytyczne o których warto byłoby wiedzieć?

Opowiedzcie mi o pracy regionalnych, tu chyba nie widzę z ostatniego czasu takiej opinii a ze dwa tygodnie temu oferta taka na łożyska wygasła z takiego portalu. możecie także opisać sama rozmowę? jeśli teraz nie jest już nic wznawiane czy to oznacza, że ktoś się znalazł? Po jakim średnio czasie dostaje się taka informacje?

Czesc pare lat temu startowałem na handlowca w lokalizacji zahodniopomorskiego.. doszedłem do ostatniego etapu czyli wizyta w firmie… Ta wizyta w firmie byla dziwna… zostalem oprowadzony po roznych dzialach… rozmowa luzna .. ogolnie mialo odbyc sie rowniez spotkanie z prezesem… I tak na prawde przyjechalem sobie do Warszawy… prezez nagle nie mogl sie pojawic sie na spotkaniu… Podziekowali mi, lekko przeprosili i dali smieszna „bułkę na drogę”… etapy rekrtuwcji dlugie i wymagajace a na koniec takie poszanowanie???? Aaaa i jeszcze… musialem sie upominac o zwrot naleznosci za podróż… wiec jak piszą ze do tej pory bieda nawet na produkcji… ja bym sie nie pchal na inne stanowiska… Tak z ludzmi sie nie postępuje… Widze cykliczne ogloszenia tej firmy w moim regionie… wiec albo maja slaby HR że nie potrafia wylonic odpowiedniego kandydata, albo slabe i drogie produkty…. No lub po prostu firmie tak wygodnie co chwile obsadzac nowa osobe???? ja mam nauczke … jak chcesz sprobowac to probuj… ale niech Ci sami oplaca podroz itd.. bo jak cos kase odzyskasz ale nie szybko????

Dział HR

Informuje, że jesteśmy otwarci na merytoryczny oraz oparty na wzajemnym szacunku dialog. Opinie i dyskusja ze strony naszych pracowników oraz kandydatów do pracy są dla nas bardzo ważne i staramy się wyciągać wnioski. Jednakże, chcielibyśmy przypomnieć i podkreślić, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Tego rodzaju publiczne oskarżenia są bardzo poważne. Naruszają prawo do ochrony dobrego mienia oraz regulamin serwisu Gowork.pl. Treści tego rodzaju nie są przez nas akceptowane i będą surowo sankcjonowane. W igus Sp. z o.o. działamy zgodnie z zasadami etyki i staramy się utrzymywać środowisko pracy, które sprzyja współpracy i wzajemnemu szacunkowi. Managerowie zatrudnieni w firmie igus Sp. z o. o. działają zgodnie z naszymi wartościami jakimi są: uczciwość, przejrzystość i szacunek w miejscu pracy. Wierzymy, że sprawy, które nas różnią, są wartościami, na bazie których możemy budować jeszcze doskonalsze miejsce pracy w przyszłości. W trosce o dobro naszej organizacji , zachęcamy Pana/Panią do skontaktowania się z Dyrektorami Zarządzającymi bądź działem HR bezpośrednio lub innym odpowiednim kanałem wewnętrznym, aby dostarczyć konkretnych informacji na temat swoich obaw. Tylko w ten sposób będziemy mogli zrozumieć sytuację i powziąć ewentualne działania. Wierzymy w uczciwość i sprawiedliwość w naszych relacjach wewnętrznych, dlatego apelujemy o zachowanie profesjonalizmu i skorzystanie z dostępnych w firmie procedur.

Kamil

Czy aktualnie są przyjęcia na produkcję?

@Kamil

Ja teraz to niczego nie widzę ale czy za Twoich czasów faktycznie aktualne one były? Napiszesz? na niej w ogóle jak teraz z warunkami jest? jakie będą docelowo planowane od nowego roku? czy ktoś wie? warto pójść?

Nicko

Niestety, na chwilę obecną zarobki tam to jakaś kpina. Tam nie ma co liczyć na wypłatę większą niż ok 3.5 netto (jak się uda i w zależności od stażu). Praca zmianowa, bardzo precyzyjna, nauka nie trwa tydzień lub dwa, tylko wiele miesięcy, a wypłata przypominała jakiś nieśmieszny żart. Nie ma nadgodzin, w soboty nie idzie sobie dorobić. Ludzie i atmosfera są ok, ale idziemy tam zarobić i takimi warunkami się nie wyżywimy. Jak już robią test pisemny i praktyczny na rekrutacji to niech sobie nie robią jaj z ludzi, tylko zaczną proponować konkretne pieniądze. Szkoda czasu.

@Nicko

Naprawdę tak kiepsko płacą? Taka firma? Czy ktoś jeszcze może potwierdzić? W obecnych czasach 3.5 netto?

@Nicko

Hej, test praktyczny i pisemny? Napiszesz coś więcej, na czym on polega? Szczerze, trochę doświadczenia w pracy na produkcji mam, ale pierwszy raz spotykam się z takim czymś. No i co tam robicie, że nauka trwa kilka miesięcy? Łatwo coś popsuć? Potrącają za jakieś błędy z pensji? Jeśli faktycznie mają takie wymagania, to zgadza się z tobą, 3,5 netto to niewiele.

Nicko

Oba testy mają sprawdzić czytanie ze zrozumieniem, logikę, dokładność, to akurat nie są trudne rzeczy, także nawet bez doświadczenia można na spokojnie to ogarnąć. Nauka tyle trwa, bo wykonuje się tam dużo różnych rzeczy, przewodów - są bardzo zróżnicowane. Czy łatwo popsuć? Chyba wszystko jest łatwo popsuć :D Każdemu to się zdarza. Nic za to nie potrącają. A te pieniądze - no niewiele, niestety. Już kawał czasu mnie tam nie ma, ale nie spodziewałbym się jakichś dużych zmian w wynagrodzeniu.

@Nicko

O to przynajmniej głowy za błędy nie urwą? Zawsze przyjdzie załapać jakieś doświadczenie? ciekawi mnie czy cos pozmieniają jeszcze teraz do nowego roku. i tak w sumie piszesz, że długo Cię tu już nie ma… jak inni pracodawcy zapatrują się na firmę gdy masz ja w swojej kolekcji w cv? :D

Daniel

W igus pracowałem w 2022r. na produkcji. Po paru miesiącach podziękowano mi za współpracę, ponieważ zwyczajnie się do niej nie nadawałem. Żałuję, bo nigdy nie widziałem tak pozytywnego zespołu jak w Igus. Ja tam naprawdę psychicznie odpocząłem i nabrałem wiarę w ludzi. Nikt nie marudził ani nie narzekał. Przerwa śniadaniowa oraz wyposażenie kuchenne + katering są super. Z pracą zawsze ktoś pomógł, wytłumaczył. Nikt mnie nie zbywał. Brak nocnej zmiany. Wczasy pod gruszą oraz wyjazd integracyjny. Parking pod zakładem też przyzwoity. A prywatnie wiedza na temat obróbki przewodów, wtyczek, kontaktów itd. przydała mi się. Polecam.

Honorka
@Daniel

Oj, szkoda. Ciekawe czy często się tak żegnają z pracownikami. A próbowali cię jeszcze wesprzeć podczas tego okresu gdzie gorzej ci szło? Czy od razu było wypowiedzenie na biurku? Mówisz brak nocnej zmiany, a nadgodziny się zdarzały, albo praca w weekendy?

Seba
@Daniel

Chciałbym spróbować na produkcji. Mam kilkuletnie doświadczenie przy montażu okablowania. Na jakie wynagrodzenie mógłbym liczyć po okresie próbnym? 5-6 tys. netto realne? Z góry dziękuję za informację

@Seba

Super i jeszcze napiszcie, czy jest tu umowa o pracę każdemu oferowana? Właśnie zwłaszcza na okresie próbnym. I co do pracy na produkcji, to dają na tym dziale premie frekwencyjne np. jak nie ma się L4 czy innych opuszczeń dni pracy?

Jakie wartości są cenione w igus sp. z o.o.?

Dział HR

Naszymi wartościami jest przede wszystkim współpraca, uczciwość i transparentność. Wszyscy mówimy sobie po imieniu — i tak jest od 1990 roku. Pracujemy w układzie słonecznym, gdzie to klient jest w centrum naszej pracy. Podobnie jak słońce, Klient daje nam światło i energię. Światło w formie pomysłów. Zespoły igus organizują się wokół klienta, czasami spontanicznie, aby szybko uzyskać nowe pomysły i życzenia. Przywództwo postrzega siebie jako satelitę, który odbiera i przekazuje sygnały wewnątrz i na zewnątrz systemu, od pracowników, klientów, dostawców i polityków. Naszym zadaniem, jako firmy, jest zapewnienie naszym współpracownikom środków i atmosfery, w której praca sprawia im przyjemność. „Precz z szefami. Klient jest na pierwszym miejscu. Każdy jest managerem”. Pracujemy nad tym, aby każdy w igus mógł osiągnąć to, co najlepsze dla naszych klientów — nawet bez szefów.

Iwona

Widzę tu opinię, że atmosfera w biurze jest, delikatnie mówiąc, niezbyt dobra. Chciałabym spróbować swoich sił jako Młodszy Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży, czy ktoś ma jakąś opinię o pracy na tym dziale? Jest spokojniej? W necie piszą, że niezbędna jest znajomość j. angielskiego, w jaki sposób to sprawdzają? Na rozmowie kwalifikacyjnej są jakieś testy? A tak na przyszłość - ile się dostaje za zarekomendowanie pracownika? ;p

Hejo
@Iwona

Generalnie firma składa się z młodych pracowników (szczególnie w biurze), nie wiem gdzie wyczytałaś informację na temat atmosfery w biurze. Powiem tak - wyssana z palca. Atmosfera jest chyba jedną z największych wartości w tej firmie, ludzie są fajni i bardzo pomocni. Co do j.angielskiego to zapewne będzie rozmowa na spotkaniu kwalifikacyjnym, gdzie sprawdzą twój poziom. Język jest przydatny, bo pracujemy w międzynarodowej firmie. Za polecenie pracownika otrzymuje się 1000 pln, jeśli pracownik przepracuję 6 miesięcy.

Czy zarabianie 4300 PLN na stanowisku Monter w mieście Warszawa jest realne? Kojarzycie firmę, która oferuje tyle na Monter?

Wojtek

Jak najbardziej. Nadgodziny w tygodniu plus soboty 100% płatne dodatkowo.

zone

Dziwna firma żeby pracownik produkcji takie grosze zarabiał z daleka od nich

hdtv
@zone

Byłeś? Pracowałeś? Wiesz jak to wygląda od środka? Twoja opinia jest poparta czymkolwiek?

Agata
@hdtv

" 3 600 - 3 800 zł brutto + premie " to aktualne?

@Agata

Min 3800 + i jest aktualne

@pracownik

To nie takie grosze w sumie. A na jakiej umowie się pracuje? Jest UoP?

@Piotr

Tak, zatrudniamy na podstawie umowy o pracę.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie igus sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Mogę się wypowiedzieć odnośnie pracy na dziale produkcji. Tak nadgodziny są wypłacane, nigdy nikt nie miał zabranych w celu odpracowania. Stawki są według obowiązującego prawa w PL +50% za nadgodziny w tygodniu i +100% za soboty. Warto dodać, że nikt nikogo nie zmusza do pracy w godzinach nadliczbowych.

Dodam jeszcze jedno, jeśli pracownik sam chce odebrać nadgodziny kosztem dnia wolnego, też jest taka opcja.

Dzień dobry czy firma zatrudnienia również na produkcję i słyszałam że są testy ,,Ja w mojej firmie nie miałam testów żeby się zatrudnić do pracy ,Chrystian okresu próbnego jest proszę o informację czy trzeba mieć u państwa doświadczenia na produkcji, i jest możliwość bez testu pozdrawiam serdecznie

Korek

Nie HR. Zarobki cienkie. Tam gdzie ogłoszenia wystawia się non-stop wiadomo że brak zainteresowania = szukamy (usunięte przez administratora) za niską stawkę

@Korek

Czyli okolice minimalnej, czy aż takiej tragedii nie ma?

HR
@Piotr

Wynagrodzenie minimalne w roku 2022 to 3050 zł brutto. W igus wynagrodzenie podstawowe (zasadnicze) dla osób bez doświadczenia to 3 600 - 3 800 zł brutto + premie miesięczne zespołowe 10% , 15% lub 20% wynagrodzenia podstawowego (w zależności od zrealizowanego celu). W roku 2021 nie było ani jednego takiego miesiąca żeby osoby pracujące na produkcji nie dostały premii. Cały czas rozwijamy naszą produkcję i uczymy osoby bez doświadczenia.

@HR

Typowy korpo-bełkot. Powodzenia w szukaniu ambitnych pracowników ????

wawa
@Korek

no własnie ,a na recepcję znależli i to bez ogłoszenia,program rodzina na swoim

Witam, W ogłoszeniu dla pracownika Specjalista ds. Zakupów mają Państwo informację o pracy hybrydowej. Jak to wygląda, czy to jest stała ilość podzielonych dni w tygodniu w biurze/domu? Czy pracownik sam sobie wybiera kiedy chce być w biurze?

Dział HR igus Sp. z o.o.
@Marek

Dzień dobry, Jest to kwestia do ustalenia między Pracownikiem a Managerem Działu, natomiast na początku w okresie wdrożenia preferowana jest praca stacjonarna.

Zostaw merytoryczną opinię o igus sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w igus sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy igus sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w igus sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy igus sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w igus sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

igus sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 49 ocen.

igus sp. z o.o.