Opinie o igus.pl - igus Sp. z o.o. w Warszawa

igus® jest światowym liderem w produkcji polimerowych e – prowadników kablowych, przewodów do połączeń ruchomych, łożysk ślizgowych i prowadnic liniowych. Firma założona w Niemczech w 1964 roku posiada obecnie 35 oddziałów oraz 2400 pracowników na całym świecie. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w Polsce aktualnie poszukujemy osób na stanowiska: TELEMARKETER Obszar działalności: praca w biurze w Warszawie Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: • wyszukiwanie potencjalnych klientów • telefoniczne zbieranie informacji o potencjalnych klientach firmy • uaktualnianie firmowej bazy klientów i potencjalnych klientów naszej firmy Nasze oczekiwania wobec kandydatów: • wykształcenie minimum średnie • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem • wysoka komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów; • znajomość pakietu Microsoft Office

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o igus sp. z o.o. w Warszawa

Ironia
Kandydat

Napompowany schemat rekrutacji że niby takie wielkie europejskie standardy, a stawki niskie. Kapitał DE milionowe zyski wszystko idzie na zachód ...

ANON
@Ulka

Długi czas oczekiwania na odpowiedź, duża ilość etapów rekrutacji.

Nicko

Niestety, na chwilę obecną zarobki tam to jakaś kpina. Tam nie ma co liczyć na wypłatę większą niż ok 3.5 netto (jak się uda i w zależności od stażu). Praca zmianowa, bardzo precyzyjna, nauka nie trwa tydzień lub dwa, tylko wiele miesięcy, a wypłata przypominała jakiś nieśmieszny żart. Nie ma nadgodzin, w soboty nie idzie sobie dorobić. Ludzie i atmosfera są ok, ale idziemy tam zarobić i takimi warunkami się nie wyżywimy. Jak już robią test pisemny i praktyczny na rekrutacji to niech sobie nie robią jaj z ludzi, tylko zaczną proponować konkretne pieniądze. Szkoda czasu.

@Nicko

O to przynajmniej głowy za błędy nie urwą? Zawsze przyjdzie załapać jakieś doświadczenie? ciekawi mnie czy cos pozmieniają jeszcze teraz do nowego roku. i tak w sumie piszesz, że długo Cię tu już nie ma… jak inni pracodawcy zapatrują się na firmę gdy masz ja w swojej kolekcji w cv? :D

Franciszek Nowy wpis
Inne

Z ostatnich komentarzy rysuje się obraz klasycznego przerostu formy nad treścią. Czy po przejściu rekrutacji jest podobnie? I okazuje się, że tak zwane wynagrodzenie nie wynagradza czasu, jaki człowiek poświęca na wykonywanie przydzielonych mu zadań?

Wanda Nowy wpis
Inne

Firma obiecuje inwestycje w pracownika a od was pada kwota na rękę 3,5 tys. w 2023 r. w co ciężko mi wprost wierzyć. To w jaki sposób się to dbanie o rozwój przejawia, bo przecież ewidentnie nie finansowy?

Ironia

@Ironia

Podobne odczucia jak osoba wyżej, napompowana rekrutacja ale po pytaniu ile chcę zarabiać rozmowa aby szybciej do zakończenia. Oczywiście na pytanie w drugą stronę nie było odpowiedzi.

Kandydatka
@Kandydat

Dokładnie jw. niby kierownik ale poziom rozmowy bardzo słaby. Od momentu ustalanie stawki brak chęci konturowania rozmowy.

Ulka
@Kandydatka

Co macie na myśli przez napompowaną rekrutację? Myślę czy nie złożyć papierów, ale to co piszecie o stawce nie napawa optymizmem... Ile zaproponowaliście, że tak szybko chcieli potem zakończyć rozmowę? Powyżej rynkowej?

ANON Nowy wpis
@Ulka

Długi czas oczekiwania na odpowiedź, duża ilość etapów rekrutacji.

anonim Nowy wpis
Inne

Cześć tak dla jasności to ile może wynosić taki średni wiek zatrudnienia w całej firmie? ktoś teraz niedawno zasugerował, że nie zaprasza się osób powyżej 35tego roku życia na rozmowę albo nie zatrudnia tych powyżej 50. Ja jeszcze pod te granice wieku nie podchodzę ale jeśli to prawda to zastanawiam się czy są jeszcze jakieś inne wytyczne o których warto byłoby wiedzieć?

brak

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
(1 opinia)
Wyślij CV
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.
(31 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Inne

Opowiedzcie mi o pracy regionalnych, tu chyba nie widzę z ostatniego czasu takiej opinii a ze dwa tygodnie temu oferta taka na łożyska wygasła z takiego portalu. możecie także opisać sama rozmowę? jeśli teraz nie jest już nic wznawiane czy to oznacza, że ktoś się znalazł? Po jakim średnio czasie dostaje się taka informacje?

Marcin
@anonim

Czesc pare lat temu startowałem na handlowca w lokalizacji zahodniopomorskiego.. doszedłem do ostatniego etapu czyli wizyta w firmie… Ta wizyta w firmie byla dziwna… zostalem oprowadzony po roznych dzialach… rozmowa luzna .. ogolnie mialo odbyc sie rowniez spotkanie z prezesem… I tak na prawde przyjechalem sobie do Warszawy… prezez nagle nie mogl sie pojawic sie na spotkaniu… Podziekowali mi, lekko przeprosili i dali smieszna „bułkę na drogę”… etapy rekrtuwcji dlugie i wymagajace a na koniec takie poszanowanie???? Aaaa i jeszcze… musialem sie upominac o zwrot naleznosci za podróż… wiec jak piszą ze do tej pory bieda nawet na produkcji… ja bym sie nie pchal na inne stanowiska… Tak z ludzmi sie nie postępuje… Widze cykliczne ogloszenia tej firmy w moim regionie… wiec albo maja slaby HR że nie potrafia wylonic odpowiedniego kandydata, albo slabe i drogie produkty…. No lub po prostu firmie tak wygodnie co chwile obsadzac nowa osobe???? ja mam nauczke … jak chcesz sprobowac to probuj… ale niech Ci sami oplaca podroz itd.. bo jak cos kase odzyskasz ale nie szybko????

Dział HR

Informuje, że jesteśmy otwarci na merytoryczny oraz oparty na wzajemnym szacunku dialog. Opinie i dyskusja ze strony naszych pracowników oraz kandydatów do pracy są dla nas bardzo ważne i staramy się wyciągać wnioski. Jednakże, chcielibyśmy przypomnieć i podkreślić, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Tego rodzaju publiczne oskarżenia są bardzo poważne. Naruszają prawo do ochrony dobrego mienia oraz regulamin serwisu Gowork.pl. Treści tego rodzaju nie są przez nas akceptowane i będą surowo sankcjonowane. W igus Sp. z o.o. działamy zgodnie z zasadami etyki i staramy się utrzymywać środowisko pracy, które sprzyja współpracy i wzajemnemu szacunkowi. Managerowie zatrudnieni w firmie igus Sp. z o. o. działają zgodnie z naszymi wartościami jakimi są: uczciwość, przejrzystość i szacunek w miejscu pracy. Wierzymy, że sprawy, które nas różnią, są wartościami, na bazie których możemy budować jeszcze doskonalsze miejsce pracy w przyszłości. W trosce o dobro naszej organizacji , zachęcamy Pana/Panią do skontaktowania się z Dyrektorami Zarządzającymi bądź działem HR bezpośrednio lub innym odpowiednim kanałem wewnętrznym, aby dostarczyć konkretnych informacji na temat swoich obaw. Tylko w ten sposób będziemy mogli zrozumieć sytuację i powziąć ewentualne działania. Wierzymy w uczciwość i sprawiedliwość w naszych relacjach wewnętrznych, dlatego apelujemy o zachowanie profesjonalizmu i skorzystanie z dostępnych w firmie procedur.

Kamil
Kandydat

Czy aktualnie są przyjęcia na produkcję?

@Kamil

Ja teraz to niczego nie widzę ale czy za Twoich czasów faktycznie aktualne one były? Napiszesz? na niej w ogóle jak teraz z warunkami jest? jakie będą docelowo planowane od nowego roku? czy ktoś wie? warto pójść?

@Nicko

Naprawdę tak kiepsko płacą? Taka firma? Czy ktoś jeszcze może potwierdzić? W obecnych czasach 3.5 netto?

@Nicko

Hej, test praktyczny i pisemny? Napiszesz coś więcej, na czym on polega? Szczerze, trochę doświadczenia w pracy na produkcji mam, ale pierwszy raz spotykam się z takim czymś. No i co tam robicie, że nauka trwa kilka miesięcy? Łatwo coś popsuć? Potrącają za jakieś błędy z pensji? Jeśli faktycznie mają takie wymagania, to zgadza się z tobą, 3,5 netto to niewiele.

@anonim

Oba testy mają sprawdzić czytanie ze zrozumieniem, logikę, dokładność, to akurat nie są trudne rzeczy, także nawet bez doświadczenia można na spokojnie to ogarnąć. Nauka tyle trwa, bo wykonuje się tam dużo różnych rzeczy, przewodów - są bardzo zróżnicowane. Czy łatwo popsuć? Chyba wszystko jest łatwo popsuć :D Każdemu to się zdarza. Nic za to nie potrącają. A te pieniądze - no niewiele, niestety. Już kawał czasu mnie tam nie ma, ale nie spodziewałbym się jakichś dużych zmian w wynagrodzeniu.

Daniel

W igus pracowałem w 2022r. na produkcji. Po paru miesiącach podziękowano mi za współpracę, ponieważ zwyczajnie się do niej nie nadawałem. Żałuję, bo nigdy nie widziałem tak pozytywnego zespołu jak w Igus. Ja tam naprawdę psychicznie odpocząłem i nabrałem wiarę w ludzi. Nikt nie marudził ani nie narzekał. Przerwa śniadaniowa oraz wyposażenie kuchenne + katering są super. Z pracą zawsze ktoś pomógł, wytłumaczył. Nikt mnie nie zbywał. Brak nocnej zmiany. Wczasy pod gruszą oraz wyjazd integracyjny. Parking pod zakładem też przyzwoity. A prywatnie wiedza na temat obróbki przewodów, wtyczek, kontaktów itd. przydała mi się. Polecam.

Honorka
@Daniel

Oj, szkoda. Ciekawe czy często się tak żegnają z pracownikami. A próbowali cię jeszcze wesprzeć podczas tego okresu gdzie gorzej ci szło? Czy od razu było wypowiedzenie na biurku? Mówisz brak nocnej zmiany, a nadgodziny się zdarzały, albo praca w weekendy?

Seba
@Daniel

Chciałbym spróbować na produkcji. Mam kilkuletnie doświadczenie przy montażu okablowania. Na jakie wynagrodzenie mógłbym liczyć po okresie próbnym? 5-6 tys. netto realne? Z góry dziękuję za informację

@Seba

Super i jeszcze napiszcie, czy jest tu umowa o pracę każdemu oferowana? Właśnie zwłaszcza na okresie próbnym. I co do pracy na produkcji, to dają na tym dziale premie frekwencyjne np. jak nie ma się L4 czy innych opuszczeń dni pracy?

Jakie wartości są cenione w igus sp. z o.o.?

@Pytanie

Naszymi wartościami jest przede wszystkim współpraca, uczciwość i transparentność. Wszyscy mówimy sobie po imieniu — i tak jest od 1990 roku. Pracujemy w układzie słonecznym, gdzie to klient jest w centrum naszej pracy. Podobnie jak słońce, Klient daje nam światło i energię. Światło w formie pomysłów. Zespoły igus organizują się wokół klienta, czasami spontanicznie, aby szybko uzyskać nowe pomysły i życzenia. Przywództwo postrzega siebie jako satelitę, który odbiera i przekazuje sygnały wewnątrz i na zewnątrz systemu, od pracowników, klientów, dostawców i polityków. Naszym zadaniem, jako firmy, jest zapewnienie naszym współpracownikom środków i atmosfery, w której praca sprawia im przyjemność. „Precz z szefami. Klient jest na pierwszym miejscu. Każdy jest managerem”. Pracujemy nad tym, aby każdy w igus mógł osiągnąć to, co najlepsze dla naszych klientów — nawet bez szefów.

Iwona
Inne

Widzę tu opinię, że atmosfera w biurze jest, delikatnie mówiąc, niezbyt dobra. Chciałabym spróbować swoich sił jako Młodszy Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży, czy ktoś ma jakąś opinię o pracy na tym dziale? Jest spokojniej? W necie piszą, że niezbędna jest znajomość j. angielskiego, w jaki sposób to sprawdzają? Na rozmowie kwalifikacyjnej są jakieś testy? A tak na przyszłość - ile się dostaje za zarekomendowanie pracownika? ;p

Hejo
@Iwona

Generalnie firma składa się z młodych pracowników (szczególnie w biurze), nie wiem gdzie wyczytałaś informację na temat atmosfery w biurze. Powiem tak - wyssana z palca. Atmosfera jest chyba jedną z największych wartości w tej firmie, ludzie są fajni i bardzo pomocni. Co do j.angielskiego to zapewne będzie rozmowa na spotkaniu kwalifikacyjnym, gdzie sprawdzą twój poziom. Język jest przydatny, bo pracujemy w międzynarodowej firmie. Za polecenie pracownika otrzymuje się 1000 pln, jeśli pracownik przepracuję 6 miesięcy.

Czy zarabianie 4300 PLN na stanowisku Monter w mieście Warszawa jest realne? Kojarzycie firmę, która oferuje tyle na Monter?

Wojtek
@Administrator

Jak najbardziej. Nadgodziny w tygodniu plus soboty 100% płatne dodatkowo.

zone

Dziwna firma żeby pracownik produkcji takie grosze zarabiał z daleka od nich

hdtv
@zone

Byłeś? Pracowałeś? Wiesz jak to wygląda od środka? Twoja opinia jest poparta czymkolwiek?

Agata
@hdtv

" 3 600 - 3 800 zł brutto + premie " to aktualne?

@Agata

Min 3800 + i jest aktualne

@pracownik

To nie takie grosze w sumie. A na jakiej umowie się pracuje? Jest UoP?

@Piotr

Tak, zatrudniamy na podstawie umowy o pracę.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie igus sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Mogę się wypowiedzieć odnośnie pracy na dziale produkcji. Tak nadgodziny są wypłacane, nigdy nikt nie miał zabranych w celu odpracowania. Stawki są według obowiązującego prawa w PL +50% za nadgodziny w tygodniu i +100% za soboty. Warto dodać, że nikt nikogo nie zmusza do pracy w godzinach nadliczbowych.

@Pytanie

Dodam jeszcze jedno, jeśli pracownik sam chce odebrać nadgodziny kosztem dnia wolnego, też jest taka opcja.

Ania
Inne

Dzień dobry czy firma zatrudnienia również na produkcję i słyszałam że są testy ,,Ja w mojej firmie nie miałam testów żeby się zatrudnić do pracy ,Chrystian okresu próbnego jest proszę o informację czy trzeba mieć u państwa doświadczenia na produkcji, i jest możliwość bez testu pozdrawiam serdecznie

Korek

Nie HR. Zarobki cienkie. Tam gdzie ogłoszenia wystawia się non-stop wiadomo że brak zainteresowania = szukamy (usunięte przez administratora) za niską stawkę

@Korek

Czyli okolice minimalnej, czy aż takiej tragedii nie ma?

HR
@Piotr

Wynagrodzenie minimalne w roku 2022 to 3050 zł brutto. W igus wynagrodzenie podstawowe (zasadnicze) dla osób bez doświadczenia to 3 600 - 3 800 zł brutto + premie miesięczne zespołowe 10% , 15% lub 20% wynagrodzenia podstawowego (w zależności od zrealizowanego celu). W roku 2021 nie było ani jednego takiego miesiąca żeby osoby pracujące na produkcji nie dostały premii. Cały czas rozwijamy naszą produkcję i uczymy osoby bez doświadczenia.

@HR

Typowy korpo-bełkot. Powodzenia w szukaniu ambitnych pracowników ????

wawa
@Korek

no własnie ,a na recepcję znależli i to bez ogłoszenia,program rodzina na swoim

Marek
Kandydat

Witam, W ogłoszeniu dla pracownika Specjalista ds. Zakupów mają Państwo informację o pracy hybrydowej. Jak to wygląda, czy to jest stała ilość podzielonych dni w tygodniu w biurze/domu? Czy pracownik sam sobie wybiera kiedy chce być w biurze?

Dział HR igus Sp. z o.o.
@Marek

Dzień dobry, Jest to kwestia do ustalenia między Pracownikiem a Managerem Działu, natomiast na początku w okresie wdrożenia preferowana jest praca stacjonarna.

Sławek
Inne

Moje pytanie do HR Wynagrodzenie podane w ogłoszeniu na montera 3600-3800 brutto to pomyłka (netto)?

Pankracy
@Sławek

Według obecnych ofert 3800-5000 Brutto+ Premia zespołowa 10/15/20% w zależności od wyników. Pracownik wchodzi na premię po przepracowaniu 3 miesięcy, podczas których się szkoli.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w igus sp. z o.o.?

@Pytanie

Dzień Dobry, dziękujemy za zapytanie. Tak jak najbardziej organizowane są wyjazdy czy też spotkania integracyjne. W dobie pandemii zostały one dość mocno zmodyfikowane i nie spotykaliśmy się w aż tak szerokim gronie jak zawsze ale jak najbardziej zależy nam aby cały nasz zespół czuł się ze sobą dobrze i był zintegrowany.

Kontrola jakosci
Kandydat

Witam, poszukują specjalisty ds kontroli jakości. Proszę powiedzieć, czy da się do podstawy dokoptowac do średniej krajowej? Jak atmosfera?

@Kontrola jakosci

Dzień Dobry, poszukujemy Młodszego Specjalisty ds. kontroli jakości - osoby z małym doświadczeniem ponieważ wszystkiego jesteśmy w stanie nauczyć na tym stanowisku. Wynagrodzenie zasadnicze jest podane w ogłoszeniu natomiast jest też możliwość wypracowania miesięcznych premii zespołowych - 10%, 15% lub 20% od wynagrodzenia zasadniczego. Co do atmosfery to najlepiej aby wypowiedział się ktoś obecnie pracujący w tym dziale na produkcji. Ze swojej strony mogę dodać, że atmosfera w całej firmie jest bardzo przyjazna, Ludzie sobie pomagają i się wspierają.

Kontrola
@HR Manager igus Sp z o.o.

Dziękuję za odpowiedź. Premia jest od razu do wypracowania czy dopiero po polroku?

@Kontrola

Premia na produkcji ( w tym też na kontroli jakości) wchodzi po 3 miesiącu pracy. Czyli już od 4 miesiąca jest przyznawana. pozdrawiam, Dorota Gotowicka HR Manager igus Sp. z o.o.

Kolesie Zielonkowe
@HR Manager igus Sp z o.o.

Premia z czwartą wypłatą. Zapomnieli dodać że po 3 Tobie podziękują:)

@Kolesie Zielonkowe

Widzę, że nie jesteś pracownikiem naszej firmy ponieważ tak się u nas nie dzieje :) Tak zgadza się - premia wchodzi z 4 wypłatą a jest to spowodowane tym, że najczęściej przez pierwsze 3 msc. pracownik raczej się uczy , popełnia błędy a co za tym idzie "niszczy" materiał na którym pracuje więc jest wyłączony przez pierwsze 3 miesiące z premii zespołowej. I nie, nie zwalniamy pracowników po 3 miesiącach a raczej wspieramy w nauce na nowym stanowisku pracy:) Zapraszamy do aplikowania.

kontrola
@Kontrola jakosci

Do średniej krajowej nie dociągniesz. Atmosfera jest ok, chociaz praca pod duza presja

KJ
@kontrola

Poważnie? Pracując na 2 zmiany oraz mając premie? Nie mówię, żeby na start mieć taką kwotę, ale np w poprzednich firmach, pracując na kilka zmian i mając premie, ponad średnia wyciągałam na spokojnie. Szkoda, że niemiecka firma żałuję pieniędzy na pracowników, pewnie traktując Polaków jako tzw białych (usunięte przez administratora) Pomijajac już fakt, że mówimy o stolicy. Ja chyba odpuszczę sobie aplikowanie w takim razie.

Robotny
@KJ

Chodź do nas... Dostaniesz nawet swój indywidualny numer jak za dawnych lat????

@Kontrola jakosci

Praca w igusowskiej kontroli jest dobra na przeczekanie przed znalezieniem czegoś lepszego. Więc jeżeli masz podobne pieniądze i benefity w swojej obecnej pracy i w normalnych godzinach to daj sobie spokój.

trt
@HR Manager igus Sp z o.o.

Czy prowadzicie aktualnie rekrutacje do pracy na okres 3 miesięcy w Kolonii? Na takie stanowiska jak: Pracownik produkcyjny - sortowanie łożysk Pracownik produkcyjny - montaż prowadników Pracownik produkcyjny - nadzorowanie procesu formowania wtryskowego łożysk ? Czy to tylko ktoś w waszym imieniu zbiera dane osobowe ? Dokładnie wczoraj wszystkie ogłoszenia zostały odświeżone na kolejne 18 dni Czy nikt nie spełnia żadnych niezbyt wymagających kryteriów na żadne ze stanowisk? Dlaczego firma nie daje żadnej informacji zwrotnej?

Dział HR igus Sp. z o.o.
@trt

Dzień dobry, Tak, prowadzimy rekrutacje na okres 3 miesięcy do pracy w Kolonii w igus GmbH, jesteśmy na etapie zbierania CV kandydatów zainteresowanych tymi stanowiskami oraz ustalania wszystkich szczegółów dotyczących warunków pracy, następnie będziemy się kontaktować z wybranymi kandydatami. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z działem HR.

wawa

tak ale w dwa miesiące

Zostaw merytoryczną opinię o igus sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w igus sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy igus sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w igus sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy igus sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w igus sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

igus sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 49 ocen.

1. GoWork.pl 3 634 470
  2. Pracuj.pl 3 137 130