Opinie o Capgemini w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Capgemini. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Capgemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Kraków

z kim moge sie skontaktowac zeby zlozyc skarge na temat pracy w Capgemini?

Ciotka
@ja

Uderz do HR Business Partnera

k&k

hej...co zrobić w sytuacji kiedy dostałam na maila wiadomość z linkiem do testów analitycznych na które miałam 24h do zrobienia(i zrobiła je), a drugiego maila z testami z angielskiego wrzuciło do spamu i zauważyłam to dopiero kilka dni później? czy jeśli wypełnię te testy z takim opóźnieniem tez będą brane pod uwagę?Dzięki za odpowiedź

Natalia

Cześć, Koleżanka poleciła mnie do Capgemini - przesłali mi testy językowe i Analityczne (to na BPO). Jeśli chodzi o testy językowe to całkiem ok natomiast analityczny masakra - za mało czasu :/ czy wiecie po jakim czasie capgemini się kontaktuje z kandydatami? no i czy z wszystkimi czy tylko z tymi, ktorych potencjalnie chcieliby rozważyć? Zastanawiam się nad tym czy dostane tez negatywną informacje jesli faktycznie tak będzie..

ghosty

hej, zastanawiam się nad aplikowaniem do CG na stanowisko Junior Accountant i mam kilka pytań odnośnie rekrutacji. O co pytają jeżeli chodzi o księgowość ( i też jakich pytań w tym zakresie można się spodziewać w j. angielskim?). Niby ukończyłam na studiach na B2 (Finanse i Rachunkowość) ale żebym się jakoś super pewnie czuła to nie... No i oczywiście, jakiego wynagrodzenia na początek można się spodziewać? Jestem na ostatnim roku studiów.

Admirał
@ghosty

Cześć, jeśli startujesz na Junior Accountant i w ogłoszeniu nie jest wymagane doświadczenie to "fachowa" wiedza nie będzie sprawdzana. To jest pozycja na gradea O2 więc jakieś 3500 brutto to max co można z tej firmy na początek wycisnąć. Pytania na rozmowie: co wiesz o Capie, czemu księgowość, czy pracowałaś w grupie, jak radzisz sobie z monotonią, ile wiesz o excelu (tabele przestawne, vlookup itp), po angielsku może być podobnie. Pozdrazwiam

Tak samo jak niżej, rozmowa telefoniczna wstępna ok, potem spotkanie umówione i nikt się nie pojawił, brak info o tym, nie ma z kim się skontaktować zapytać o co chodzi, marnowanie czasu ludzi. nie polecam jeśli komuś faktycznie zależy normalnie na pracy.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
k2

Witam. Składałem swoje dokumenty na stanowisko "Career kick-off - IT Internship Program". Mam pytania odnośnie tego jak wygląda ewentualna rekrutacja? Czy dużo jest języka angielskiego na niej (ponieważ od 2-3 lat praktycznie nie musiałem używać języka i wyszedłem z wprawy...)? Czy osoba z bardzo małym doświadczeniem i podstawową wiedzą programistyczną może się dostać na ten staż? I w sumie ostatnie pytanie, nie tak ważne ale mimo wszystko - jaka jest pensja na tym stażu (bo liczba godzin to min. 20)? Pozdrawiam

novaaa

Witam, chcę się podzielić swoją opinią na temat Capgemini, bo sama na początku szukałam istotnych informacji przed rekrutacją... Każdy ma szanse się dostać, nawet osoby które wcześniej nigdy nie pracowały w żadnej korporacji-sporo przyjmują takich osób. Jeśli ma się już ukończone studia to karierę zaczynasz od stopnia tzw. O2. wymagana jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego, jednak najlepiej jak są to dwa języki - ale spokojnie jeśli znasz jeden język przynajmniej na poziomie B2, a ten drugi BASIC to jest OK. Z tym, że z języków jakie podasz w CV, jeśli zaproszą Cię do wzięcia udziału w rekrutacji, trzeba napisać testy. Przestawia się to następująco: 1) dzwoni Pani z HR i umawia się na konkretny dzień i godzinę na rozmowę, która odbywa się w większości czasu, w danym języku (wiadomo tym który podałaś i który wymagany jest na danym stanowisku). 2)dostajesz e-maila z informacją o testach, które należy rozwiązać on-line jeszcze przed tą rozmową telefoniczną. Są to następujące testy: -testy językowe - z języków jakie podałaś w CV (jest to typowa gramatyka-test 1-krotnego wyboru: zdania i 4 odpowiedzi do wyboru) -test analityczny - pytania nie są jakoś bardzo skomplikowane i spokojnie jak poszukasz przykładowych testów w internecie to będziesz miała pojęcie jakiego są to typu pytania. Testy do przejścia, jedynie czas jak dla mnie stosunkowo krótki przynajmniej na ten analityczny, gdzie czasem trzeba coś policzyć...ale spokojnie bo jak 80% rozwiążesz to jest OK;) 3)Rozmowa telefoniczna - moja rozmówczyni była bardzo dociekliwa i wymagająca - pytała nawet o definicje poszczególnych pojęć z rachunkowości; co wiem na temat Capgemini; co rozumiem przez pojęcie "outsourcingu"; czy wolę pracę zespołową, czy indywidualną itp. Nie jest wymagana znajomość biznesowego słownictwa, ale ogólna umiejętność komunikacji. Wiem, że czasem czeka się na odpowiedź co dalej, ale mnie Pani poinformowała od razu, że przechodzę do następnego etapu i zaprosiła mnie do Capgemini na konkretny dzień. 4)W Capgemini - najpierw zapraszają do sali, gdzie odbywa się tak jakby egzamin tzn. znowu masz testy i zadania do rozwiązania, a mianowicie: -masz zadania do zrobienia na komputerze w EXCELLU (niemniej jednak bardzo proste - jeśli chodzi o stanowiska analityczne); -parę zdań do napisania po angielsku (tak jakby e-maile) -kilka zadań do zrobienia - coś jakby znów testy analityczne CZASU NA TO WSZYSTKO MIELIŚMY CHYBA OK 40-45 minut - wystarczająco. Potem przeprowadzana jest już indywidualna rozmowa z poszczególnymi kandydatami. Zawsze przychodzi dwóch managerów albo team leaderów z danego projektu. Rozmowa spoko, raczej luźna (przynajmniej w moim przypadku). Oczywiście i po polsku i po angielsku (przykładowe pytania: jakaś sytuacja z poprzedniej pracy, która była dla Ciebie trudna; jakie cechy powinien mieć idealny szef?; jak potrafisz sobie zorganizować dzień w pracy?; gdzie widzisz siebie za 5 lat?). I tyle zazwyczaj mówią, że maks 2 tygodnie poczekasz na odpowiedź (ale przykładowo ja dostałam informację zwrotną po dwóch dniach). SZCZERZE TO UWAŻAM, ŻE CAŁY PROCES REKRUTACJI WCALE NIE JEST PROSTY, ALE DO PRZEJŚCIA I JAK PATRZĘ NA TO Z PERSPEKTYWY CZASU TO WCALE NIE JEST AŻ TAKI TRUDNY, TYLKO NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY ZA BARDZO SIĘ NIE STRESOWAĆ;-) @odpowiadając k&k - spokojnie możesz aplikować na stanowiska typu junior accountant; junior analyst.

k&k

Hej...jakie stanowisko pracy w Capgemini najlepsze jest dla osoby nie mającej żadnego doświadczenia jeśli chodzi o pracę w takich korporacjach? Jak np.fund accountant w innej krakowskiej korpo? i jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? czy znajomość języka ang. wymagana jest na wysokim poziomie? Dzięki za info

Cześć, nie wiem o jaką ofertę dokładnie chodzi, ale jeśli znasz niemiecki wyślij swoje cv Capgemini, na pewno coś się dla Ciebie znajdzie:) Możesz aplikować bezpośrednio poprzez ofertę np. na pracuj.pl, lub wysłać swoją aplikację na adres praca.pl@capgemini.com. Pamiętaj o numerze referencyjnym w wiadomośći.

hejo

czy 6 stycznia jest wolny od pracy w capgemini?

sloik

Jakiś czas temu managerowie Capa starali sie przekonywać pracowników że nie jest to jedynie firma "dobra na start". Rynek pracy nieco sie zmienił w Krakowie i jaka jest odpowiedz CG na rosnącą konkurencję wśród pracodawców? Nawet nie stanęli do walki z konkurencją poprzez podniesienie wynagrodzeń tylko jawnie zaczęli jakieś kampanie promocyjne wsród studentów...

agi

A ktoś mi powie jak wyglada 2,5h rozmowa do BPO w Kapie ? Mam we wtorek rozmowe i nie wiem czego sie spodziewac. Ponoc jakies testy ale jakiego rodzaju ?

@agi

Cześć Agi, zerknij na tą stronkę, tu masz cały proces rekrutacji dla BPO: https://www.pl.capgemini.com/przewodnik-rekrutacyjny-bpo

Krakus

Capgemini powinno zmiennić motto na " Result matter, people count" Pracowałem w CG rok w trudnym wymagającym projekcie . Prawdą jest że niektóre osoby miały przekroczone limity Kodeksu pracy odnośnie nadgodzin , prawdą jest że szkolenia i rozwój pracowniczy polega na zapisywaniu sie na szkolenia na które po 10 min od uruchomienia nie ma miejsc. Prawdą jest że osoby z zagranicy traktuje sie lepiej niż Polaków ( płacąc im wiecej ) Prawdą jest wykorzystywanie ambitnych ludzi do cieżkiej pracy na wyższym stanowisku - płacąc im przed rok jedynie dodatki funkcyjne bez podnoszenia grade i pensji. ( oficjalna polityka firmy). Pewne osoby które zawalają projekty są nie do ruszenia. Zarobki jedne z najniższych w BPO w Krakowie . Unikać a jak już to na krótki czas .

Albin

Na szeregowe stanowiska wymagania wcale nie są duże a nawet, powiedziałbym, niskie. Do Kapa dostaje się masę osób jeszcze w trakcie swoich studiów czy nawet z przerwanymi studiami. Klucze są trzy: 1) Jako taka prezentacja na rozmowie 2) język (czy to np angielski czy niemiecki) na jako takim poziomie - wystarczy stopień hmm "w miarę komunikacyjny" bo formułek do userów szybko nauczysz się sam. 3) podanie niskiego oczekiwanego wynagrodzenia za swoją pracę (na helpdesk proponowałbym podanie oczekiwanej stawki około 2100 PLN NETTO /msc). Kap słynie z bardzo niskich zarobków jak na IT/BPO outsourcing - czy inaczej - w większości innych "Service Delivery Centers" płacą lepiej lub dużo lepiej - i nie ma w tym żadnej tajemnicy.

mark

jak wyglada 1 dzien szkolenia?

Check

A z samym angielskim b2/c1 na stanowisku Graduates Opportunities ile można dostać?

robert

haha 3tys brutto, czyli 2tys na reke po studiach w krakowie z dwoma językami. MEGA! ludzie na kasie w sklepie wyciągają więcej niż w tej śmiesznej firmie. dajcie sobie spokój z rekrutacją do tej firmy. jest w krakowie mnóstwo korporacji w których zarobicie 70% więcej niż w capshwitz. a i kultura pracy 100 razy lepsza i ciekawsi ludzie, nie mówiąc o tzw. "menadżerach" w capie. zdecydowanie odradzam capgemini!

arnold
@robert

hahaha, moi znajomi w "innych firmach" siedza na nadgodzinach do 2 w nocy:D Więc dzięki, ale nie dzięki:) W Capie jest spoko, a najlepsi w nim są właśnie ludzie.

Toscana
@robert

Jakie masz perpektywy pracując w sklepie na kasie, a jakie w dużej, międzynarodowej firmie? W Capie można po roku awansować, są bonusy, świetny socjal i szkolenia - to też trzeba doliczyc do wynagrodzenia. Roku pracy 'na kasie' niewiele wnosi do doświadczenia zawodowego. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy oczekują, że po studiach będą zarabiać krocie - przecież nic się jeszcze wtedy nie potrafi!

@Toscana

Prosze tutaj nie czarować o awansie po roku - standardowy czas na wyzszy grade to minumum dwa lata. Jedyna możliwość na wczesniejszy awans to pomyłka przy rekrutacji w ocenie grade.

bb
@pracownik

ja po roku awansowałam i przeszłam do innego projektu. Jak ktoś jest ogarnięty to nawet po 7-8 miesiącach może awansować. Znam wiele takich przypadków.

tl
@pracownik

ja po 2.5 roku jestem TL a zaczynalam od o2 :) pozdrawiam

ciekawy
@tl

To komu i jak często robiłaś dobrze ? Chyba, że masz koneksje..... A to przepraszam!

Misza
@ciekawy

hahah, az sie slabo robi jak sie czyta komentarze ludzi, ktorym sie nie udalo i teraz pisza pierdoly po forach. ciekawe co bedziesz musial nadstawic,zeby awansowac u siebie - gdziekolwiek pracujesz:D A a Ci powiem jak jest: wiekszość po prostu ma umiejętnosci, ciezko pracuje i sie nie poddaje, oto cały przepis na sukces. Życze powodzenia, może wez sie za robote zamiast hejtowac, to do czegos w zyciu dojdziesz!

Clown mike

Warto jest aplikować do tej firmy znając angielski i mając wykształcenie ekonomiczne ale bez doświadczenia w księgowości?

ala
@Clown mike

hej, zaczełam pracę już 4 miesiące temu. pracuję dla Procuremntu. myślę, że dużo zależy od zespołu, z którym się pracuje. mój zespół jest zgrany, kompetencyjny. spotykamy się często nawet po pracy :D więc wszelkie opinie o wyściu szczurów w moim projekcie są wyssane z palca. jeżeli chodzi o zarobki.. 3000 tys brutto moim zdaniem to minimum jakie może otrzymać ktoś zaraz po studiach, posługujący się dwoma językami na poziomie min B2. ja polecam tę firmę każdemu! :)

Seszele

Hmm czyli employer branding ktorym sie ostatnio zajeli to malowannie trawy na zielono...co z tego ze super plakaty i fajny pomysl jak wewnatrz wciaz dzieja sie rzeczy opisywane powyzej. Smutne...

Check

Jakie są widełki zarobków na Students Graduates?

fjdksgs
@Check

0,00 i do portfolio. Student(s) graduates nic nie umie, więc niby ile bez doświadczenia?

jack

To co oni wymagają na to stanowisko informatyka na helpdesku i ile płacą?

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 149, z czego 19 to opinie pozytywne, 85 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini