Opinie o Capgemini w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Capgemini. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Capgemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Kraków

misia

Witam, zastanawiam się nad zmianą pracy i koleżanka pracująca w CP namawia mnie, żebym przyszła do Capa. Nie wiem czy dadzą mi tyle ile bym chciała czyli ok. 35tys na rękę, w obecnej firmie pracuję już 10 lat i doszłam do pewnej kasy. Jednak obecna praca mnie nuży i chciałabym coś zmienić. Ile w capie dostaje się kasy za polecenie osoby do pracy? Moja kolezanka zachwala i jest zadowolona z pracy tam, ale ona zarabia około 5tysięcy na rękę i jest tam jakąś liderką. Nie wiem czy warto zmieniać pracę i czy iść do Capa, dużym plusem byłoby to ze miałabym do Capa dużo bliżej, do obecnej musze dojeżdżać 30 min autem

happyeverafter
@Marta

"Na stanowisko Junior Software Developer i Test nie jest wymagana znajomość niemieckiego, wyłącznie bardzo dobra znajomość języka angielskiego - chyba, że ktoś dysponuje podstawami angielskiego, to bardzo mile widziane :)" Interesujący dysonans poznawczy, bardzo dobra znajomość języka angielskiego i podstawy angielskiego, logika na 6!

obeznana

Misie to takie puszyste zwierzątka, wiesz? Nic dziwnego, że chwalisz ten żałosny grajdołek, skoro nawet poprawnie pisać nie potrafisz.....

Pedrooooo
@obeznana

Obyś nie spotkała głodnego niedzwiedzia na szlaku - nie jest puszysty, a Ty sie raczej nie znasz.

Paw

Pracowałem w CG 4,5 roku. To i tak duzo. Zaczynałem od stanowiska junior accountant z niemieckim i po 2 latch dostalem awans na specjaliste. Po kolejnych dwóch latach, mimo wielu osiagnięc- re-transitions d, 3 transitions u klienta, współpraca z działem analityki biznesowej nie udało mi sie dostac awansu na starszego specjaliste. Pomimo pochwal, bonusów managerskich..wiecej wymieniac nie mam siły... Podczas ponad 4 lat pracowałem w roznych zespołach, więc nudy nie było...a moja aktywnosc w pracy wykraczała poza standardowe obowiązki. Po 4 latach moge powiedziec ze głównym problemem pracy w ,,capie'' jest ..brak pomysłu na rozwój kariery dla doświadczonych, szeregowych osób na grade 03 i 04. Cięzko pracowac w firmie, gdzie pomimo angazu do cięzki, trudnych i stresujacych zadan, wykracczajacych poza standardowe zadania ...nie ma szans ani na podwyżke ani na awans. Cap tnie koszty i niestey odbija sie to na pracownikach. Nie jest to tylko moje zdanie- w ciagu ostatnich kilku miesiecy z pracy w Capie zrezygnowalo sporo osob..w tym te które (wiem bo znalem) byly po protu doswidczone i dobre. Nie ma sensu siedziec i czekac az ktos łaskawie wpadnie na pomysł zeby swych najlepszych pracowników uhonorowac. Dlatego z Capa sie odchodzi. Po prostu. Jest to uwazam jednak dobra firma dla ,,dzieciaków'' zaczynajacych przygode z praca, bo mozna sie sporo nauczyc. I taka tez jest strategia firmy - tnijmy koszty, przyjmujmy 02 i nowe 03 i dziękujemy. Kadra zarzadzajaca sie nie zmienia i pnie w gore. Managerowie na grade 06 których pamietam sprzed 4 lat..sa juz na garde 08. U niektórych jest to niewatpliwe zasłuzone...Czesc z nich niestety nadal nie ma pojecia co sie dzieje na projektach... To jest minus i moze doprowadzic do frustracji. Innym bardzo sporym minusem sa team leaderzy- zazwyczaj osoby ktore sa na tej funkcji w zwiazku z tzw. ,,zasiedzeniem''. Jestem tu najdłużej, więc zarzadzam zespołem mimo braku podstawowych cech liderskich, jak. np dobry kontakt z ludzmi, swietna organizacja pracy i zwykła empatia. Z takimi ludzmi nie da sie pracowac, wiec ludzie albo odchodza albo zmienia zespol w ramach firmy. Zjawisko bardzo czeste. Zarobki- niski w porównaniu z innymi firmami, na podobnych stanowiskach. Teraz jest dobry czas dla potencjalnych new joinerów- rak do pracy brakuje ponieważ cap nie wytrzymuje presji konkurencji. W firmie funkcjonuje specjalny program, gdzie za polecenie kandydata mozna dostac pieniadze. Dla przykładu- kiedys poszukiwano specjalistów z rzadkimi językami, np. duński. Teraz problem maja ze znalezieniem Accounting Specialist w obszarez AR ..z francuskim. Przez okres mojej pracy poznalem sporo osób i będąc szczerym - większośc ma podobne zdanie. Wszystkich irytuje prywata - większosc liderów dobrze zna sie z rozrosnieta tkanka managerska- głownie projekty zajmujace sie delivery. Nie ma sensu zgłaszanie problemów ...bo tu kazdy problem jest zamiatany pod dywan, a bonusy, awanse dostaje sie w zaleznosci od tego z kim wychodzi sie na papierosa lub obiad. Niestety tak jest i to sie na pewno nie zmieni. Irytuje tania propaganda- jakies business meetingi, newslettey opisujace rzekomy wspanialy swiat naszej korpo, a problemy nadal zamiata sie pod dywan- niedostepnosc trainingow, bo brak miejsc, niskie dodatki jezykowe, tragedia z team leaderami, przestarzały sprzet, IT, kóre niczego nie potrafi załatwić od ręki, rozrosnieta biurokracja..

Tak samo jak niżej, rozmowa telefoniczna wstępna ok, potem spotkanie umówione i nikt się nie pojawił, brak info o tym, nie ma z kim się skontaktować zapytać o co chodzi, marnowanie czasu ludzi. nie polecam jeśli komuś faktycznie zależy normalnie na pracy.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Mary

Witam.Czy w capie poszukują ludzi z językiem niderlandzkim? Jeśli tak to na jakie zarobki przy niderlandzkim i angielskim można liczyć? Może ktoś coś wie i pomoże :)

on ona i on

Tak swoją drogą obiektywnie to który pracodawca oferuje takie warunki? Takie, czyli dobra umowa, zaplecze kuchenne, dodatkowe ubezpieczenia. No i nie trzeba mieć nie wiadomo jakiego doświadczenia. Ba - nie trzeba mieć tak naprawdę ukończonych studiów. Wystarczą języki obce, otwarty umysł i chęci do pracy. Jeśli ktoś tu pisze, że kasa i atmosfera pracy słabe a mimo wszystko pracuje już kilka lat to... gamoń, bo tak słownik języka polskiego opisuje takie osoby. Po prostu jak mi nie pasuje to idę gdzie indziej. Obiektywnie polecam, nawet na kilka miesięcy bo zawsze można czegoś nowego się nauczyć.

inkognito

Czy ktos moze powiedziec jak wygladaja praktyki? Jak wyglada rekrutacja, ile trwa, czy czas trwania praktyk mozna ustalic dowolnie i ile sie zarabia? Bylbym bardzo wdzieczny !

Mar

Czy ktoś może mi napisać jaki dress code obowiązuje w dziale BPO ?

Marlena
@Mar

Nie ma dress codu, chyba, że przyjeżdza klient, ale to wtedy informują. To jest na prawdę spoko:)

emkak
@Marlena

"Na prawdę"??!! Gratulacje ......

Yoshi
@Mar

Generalnie koszula, spodnie. Nie ma ostrych rygorów. W moim poprzednim projekcie nawet nie było problemów z dłuższymi krótkimi spodniami i sandałami. Niedopuszczalne są krótkie spodenki przed kolano, miniówy, bluzki bardzo odsłaniające dekolt, podkoszulki, dresy itp. Generalnie problemem Capgemini są niskie zarobki. Jest za to fantastyczna atmosfera, mało stresująca praca (przynajmniej w BPO) i super ludzie.

Nika
@Mar

Hej - nie ma tzw dress code, przychodzisz ubrany jak w zasadzie chcesz :- ) chyba, że jest wizyta Klienta wtedy jest dniowy dress code, ale o tym informują wczesniej - są to bardzo rzadkie sytuacje.

susełek

Awans po roku jest możliwy, w zależności jaką posiadasz wiedzę i umiejętności. Co do zarobków, nie słyszałam jeszcze żeby na o2 zarabiać 2690 netto, nawet na projektach z językiem portugalskim dają jedynie 200zł więcej. Standardowo przy obecnych rekrutacjach stawka na o2, czyli bez doświadczenia lub minimalne i po ukończonych studiach to 2800b plus dodatki językowe, za francuski czy niemiecki dają 200b, za bardziej egzotyczne typu norweski, fiński około 500b, czyli szału nie ma. Obecnie również podwyżki gradowe spadają, kiedyś było to 800b, teraz już tylko 700 jeśli się dobrze trafi. Dlaczego tak dużo ofert jest otwartych? Cóż, proste.. ostatnio nawet mówiliśmy o tym z naszym menagmentem.. Przychodzą osoby bez doświadczenia i chcą na dzień dobry 3500b - niestety firma nie ma na to pieniędzy (znaczy się ma, ale jest skąpią) i dlatego nadal tyle wakatów otwartych.Co roku coraz mniejsze podwyżki, kiedyś po 200b, obecnie dają około 120, zależy to również od oceny rocznej. Pewnie w niektórych projektach jest lepiej, w inny gorzej, na pewno mniej płacą w delivery. Godziny pracy też różne, praca w święta też zależy od projektu (konieczności zapewnienia serwisu dla klienta np. z Japonii). Do mojego teamu od 5 miesięcy nikt nie chce przyjść, bo nikt nie chce pracować za 2800b. Oczywiście są premie (można dostać 800b co 3 miesiące w zależności od wyniku) i czasem nadgodziny. Ja akurat trafiłam na fajnego TL, człowiek do rany przyłóż i ogólnie fajnych ludzi. Na pewno plusem jest atmosfera w pracy. Czy warto? Ciężko powiedzieć, zależy kto, czego oczekuje od pracy. Mi się opłaciło. Plus za atmosferę i możliwość przechodzenia do różnych sektorów i projektów wewnątrz firmy, minus za niską płacę, bardzo duży minus. PS. zazwyczaj jest tak, że rzadko kto siedzi tu dłużej niż dwa, trzy lata. O czym to świadczy- odpowiedzcie sobie sami , a dodam ze TL, z 7 letnim stażem zarabia około 4500. Pozdrawiam serdecznie

takie tam
@susełek

3700 brutto na wejściu z dwoma językami atmosfera jest super a że trzeba coś umieć? normalne - przecież nie płacą za to by leżeć i pięknie pachnieć...

kwiatpustyni
@takie tam

Hejka takie tam , dzisiaj mija tydzień jak miałam rozmowę w języku obcym.Po jakim czasie odezwali się do Ciebie?Mam obawy ze się już nie odezwa:(ale maila z negatywna odpowiedzią narazie nie dostałam.

SEVEN
@takie tam

WOLNE ŻARTY- pierwsze słyszę...żal.pl ;/

Mati21
@kwiatpustyni

Mi dziś mijają 2 tyg od rozmowy i zero odzewu ani maila.Teraz nie Wiem czy czekać dalej czy szukac czegoś innego. Jak było u ciebie?

Pedro
@Mati21

Hej, napisz do nich na praca.pl@capgemini.com - odpiszą Ci jaki jest status sprawy.

Gościówa

Czy ktoś może coś więcej napisać o programie Flexi? Warto? Ile można zarobić przy pracy na pół etatu?

saj
@Gościówa

Warto spróbować, można pogodzić studiowanie i zdobyć trochę praktyki. Z płacą to zależy chyba ile wypracujesz godzin. Na fb widze samych zadowolonych studentów, co mają tam staż, więc nie może być źle!

kolo

siemnka, studiuje na 4 roku finanse i rachunkowość, Może mi ktoś powiedziec czy warto aplikować do CAPA na staż na stanowsiko Młodszy księgowy? Nie mam dużego doświadczenia. Jak wygląda rekruacja???? Jest opcja aplikowania z polecenia?

fsafas

co sie dzieje z projektem supply chain? ciagle szukaja nowych osob

Piotrek
@fsafas

Może się rozwija?

Piotrek
@fsafas

Może się rozwija?

greg

czy moge dostac jakis namiar ,z kimew mozna sie skontaktowac w sprawach etyki ,zlego traktowania w capie.czy jest jakas osoba od tego,najlepiej z zagranicy?

pytanie

czy sa jakieś stanowiska w kapie administracyjna, gdzie nie trzeba nawijać po angielsku przez tel tylko bardziej grzebac w papiórkach? pozdrowienia

zatrudniony

Pracuję w Capie od 8 miesięcy i szczerze nie polecam tego korpo. Team leader, który dostał stanowisko przez brak odpowiednich kandydatów, przekracza wszelkie granice. Jego brak profesjonalizmu wykazuje poprzez: - brak dostatecznej znajomości języka angielskiego w rozmowach w klientem oraz na rozmowie kwalifikacyjnej (przykład rozpoczęcia rozmowy: I am interesting; I will spoke) - komentowanie na cały open space sylwetek kandydatów na pracownika: wyśmiewanie zainteresowań, wykształcenia, proponowanych zarobów, - w ramach wykonywanej pracy przegląda oferty z używanymi samochodami, - przywłaszczenie cudzych pomysłów dot. improvement, Praca w Capgemini nie rozwija, wręcz zwija. Dużo przyjezdnych, którzy godzą się na niskie zarobki - bądź jest to szczytem ich negocjacyjnych możliwości. Jesteś przyjezdnym i chcesz zarobić kilka groszy?! A dodatkowo lubisz być wykorzystywany? Świetnie trafiłeś!

@zatrudniony

Skoro tak jest a Ty jak wynika z postu i tak nie planujesz " kariery" w tej firmie - miej odwagę cywilna i poza wypisywaniem takich opinii w necie, zgłoś to komuś z Hr bądź przełożonemu tego TL. Jak nikt na to nie zwróci uwagi to nic sie nie zmieni. A może jednak znajdzie sie ktoś bardziej kompetentny. I niedopuszczalne jest komentowanie Cv kandydatów do pracy na open space.

repokontakt@gmail.com
@zatrudniony

Proszę o kontakt. E-mail to nick.

Ann
@zatrudniony

To Ci powiem ze jak pracowalam w IBM to było podobnie. TL wysmiewala ludzi aplikujacych do IBM typu "ojej ale jestem mądra bo pracowalam w sklepie jest się czym chwalić ". Jak ktoś cicho siedział przy kompie to go brała na rozmowę i pytała czemu jesteś takim outsiderem tu nie ma miejsca dla takich. I ta sama TL niejaka Ela ;) jest teraz Managerem; )

Ryu
@zatrudniony

To mówisz tylko o swoim projekcie. Ja pracuje od 4 lat z 1.5 roczną przerwą i jest normalnie. Miałeś pecha że trafiłeś na jakiegoś młotka. Mogłeś aplikować do innego projektu. Zawsze jest kilka ogłoszeń tygodniowo na rekrutacje wewnetrzną. Ja pracuje w Katowicach. To prawda że Kraków jest specyficzny i ciężko nam się wspolpracuje z tamtejszym teamem. Sa nie do zniesienia. Dlatego proponuje inny oddzial.

jezyki

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko w Krakowie z j. szwedzkim/ norweskim. Jaka panuje atmosfera w zespole, jakie są zarobki i ogólne podejście do człowieka z tymi bądź co bądź rzadkimi językami? A może coś innego o czym warto wiedzieć?

eM

Strasznie długi proces rekrutacyjny mają w tym capie i duży minus, że nie oddzwaniają z odpowiedzią negatywną. Aplikowałam tam w grudniu, najpierw zadzwonili do mnie z propozycją terminu rozmowy telefonicznej, więc czekałam na nią, później czekałam na odpowiedź czy zapraszają na kolejny etap (obiecali, że do dwóch tygodni się odezwą, zadzwonili po ponad dwóch). Następnie czekałam na końcowy rezultat (mieli się odezwać również do dwóch tygodni, facet zapewniał, że nie zależnie od wyniku zadzwonią). Oczywiście nigdy już nie zadzwonili. Także duży negatyw dla firmy, której motto główne to ludzie którzy "matter". Ja rozumiem, że ktoś był lepszy ale nie rozumiem jak można tak olewać człowieka który tyle czekał w całym procesie rekrutacyjnym..

Admiral

Witam, z tym drugim jezykiem to roznie bywa. Niby powinno byc wiecej, a nie zawsze tak jest. Co do stawki to uwazam, ze uzaleznione to jest od projektu w ktorym sie pracuje. 3 lata temu na gradzie O2 pensja netto wynosila 2311 zl, a przez kolejne 2,5 roku na tym samym gradzie podskoczyla do 2690 zl ( stawka dla pracownika w dziale ksiegowosci z angielskim i francuskim) pozdrawiam Admiral

Admirał

Witam, w Capie zaliczyłem 2 projekty w ciągu ponad dwóch lat jako tzw "księgowy z francuskim". Zarobki zależne od "zaszeregowania", a zaczyna się od najniższego gradea. Stawka głodowa, starcza na opłacenie pokoju plus skromne życie do końca miesiąca. Od czegoś trzeba zacząć więc wciąż uważam, że Cap jest dobry na start, chyba, że ktoś umie piąć się po kolejnych szczeblach (gradeach) kariery, wtedy płaca znacznie wyższa (grade wyżej to około 500 zł netto więcej). Sama praca monotonna i ogłupiająca, nie jest się żadnym specjalistą tylko zwykłym klepaczem fakturowym bez wiedzy księgowej, a tego wymagają na rozmowach rekrutacyjnych w innych firmach jak się już nabierze "doświadczenia", robią jakieś smieszne testy z excela, wiedzy ksiegowej i jezyków obcych po to żeby tłuc dalej to samo za troche lepsze pieniądze. Chętnie odpowiem na pytania odnośnie tej firmy. Pozdrawiam Admirał

ksionc
@Admirał

@Admirał Wiesz moze ile dostaje sie za drugi jezyk (dod. jezykowy)? Nie pytam w sumie o zaden konkretny jezyk, jednak jezeli masz jakies informacje to z checia je przyjme

Bourne
@Admirał

hej Admirał, a ile zarabia się na rękę dokładnie na stanowisku Junior Account? bo podałem 2k netto a teraz wydaje mi się że za dużo podałem.

Admirał
@Bourne

Na Junior Accountant wołaj 3500 brutto do negocjacji. Cap szuka młodych, naiwnych ludzi którzy będą tyrać za grosze, ale bez przesady. W końcu chwalą się tym biznesem w świecie i na spotkaniach jakie to kokosy robią w ubogich krajach więc mają na tyle żeby dać te 2500 na rękę beginnerowi. Nie zaniżajcie pensji do głodowych stawek na rozmowach.

Gosia
@Admirał

Hej, widzę, że często się tu wypowiadasz, może chcesz się spotkać i pogadać przy kawie? Przy okazji uzupełnię Twoją odpowiedź: stawki zależą od wielu czynników, np. od języka, którym się posługujesz i jego poziomu:)

kiki

Z inspekcja pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 149, z czego 19 to opinie pozytywne, 85 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini