Opinie o Capgemini w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Capgemini. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Capgemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Kraków

ahaa

A na jakie stanowisko można się starać będąc jeszcze studentem z komunikacyjnym angielskim i mającym małe doświadczenie w księgowości ? Czy w ogóle takie zgłoszenia są brane pod uwagę czy nie ma sensu wysyłać takiego CV (szanując czas swój i pracodawcy) ?

@ahaa

Ahaa, jeśli Twój angielski jest co najmniej na poziomie B1/C1 to zapraszamy!

Gosia

Droga Praktykantko:) Praktyki wakacyjne we wrocławskim Software Solutions Center trwają 2-3 miesięcy. Jest też możliwość stażu, który odbywa się w trakcie roku akademickiego i godzinowo jest dostosowywany do programu studiów stażysty. Na praktyki/staże mogą się ubiegać studenci informatyki lub innych kierunków pokrewnych, którzy oczywiście spełniają wspominane wymagania: akademickich umiejętność posługiwania się językami programowania obiektowego i językami skryptowymi (idealnie Java, Groovy, Ruby, Excel lub VBA), jak i komunikatywności w języku niemieckim. Dla absolwentów oferujemy pracę:) Życzę udanego weekendu!:)

Praktykantka

Dziękuję za odpowiedź.

Robert
@Gosia

Gosiu, nie wiem na jakim projekcie pracujesz. Powiem o tym w którym przepracowałem (aż, niestety) prawie dwa lata: porażka. Infrastruktura IT bardzo słaba, samo zapisywanie (czyli sam save) zgłoszenia trwało do 5 min (podczas kiedy w kolejce już czekają inni użytkownicy), połączenia zdalne to jakaś mordęga, pic na wodę ze względu na to, że prawie nic nie dało się zrobić. Uprawnienia w AD minimalne - reset hasła i odblokowywanie kont. Ludzie na moim projekcie w połowie to była banda rozwrzeszczanych i rozpieszczonych dzieciaków którzy (jak ktoś tu ładnie wcześniej zauważył) myśleli, że robią coś wielkiego dla świata. Rasistowskie żarty i kolesiostwo w Capgemini to norma (mógłbym napisać więcej na ten temat). Praca polega (z racji minimalnych uprawnień) na "klepaniu" ticketów. I ten kto będzie tych ticketów klepał najwięcej i najszybciej wybije się w KPI i dostanie po roku 5% podwyżki. Wynagrodzenie? Szkoda naprawdę słów, kelnerka na rynku zarabia dużo więcej. Z perspektywy czasu oceniam Capa jako najgorszą firmę w której pracowałem.

Gosia

Każdy umie sam zadecydować co chce robić ze swoim życiem i nie potrzebuje do tego niczyich rad, ani moich, ani Twoich. Wiem, że najłatwiej jest narzekać, ale muszę przyznać, że bardzo trudno mi to robić mając wokół siebie tyle pozytywnych, kreatywnych i zadowolonych ludzi, pozwól więc, że nie zmienie zdania i nadal będe tu szczęśliwa najbardziej jak się da:) Pozdrawiam! / Ps nie pracuję w HR:)

praktykantka

A czy aby brać udział w praktykach wymagany jest status studenta/absolwenta informatyki, czy może być absolwent innego kierunku? Ile trwają takie praktyki?

Tak samo jak niżej, rozmowa telefoniczna wstępna ok, potem spotkanie umówione i nikt się nie pojawił, brak info o tym, nie ma z kim się skontaktować zapytać o co chodzi, marnowanie czasu ludzi. nie polecam jeśli komuś faktycznie zależy normalnie na pracy.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy E-learning Content Creator
Gosia

Cześć, Jeśli chodzi o języki, jesteśmy międzynarodową firmą, komunikujemy się wewnętrznie w języku angielskim i jego znajomość może być sprawdzana na rozmowie rekrutacyjnej. Potrzebna jest więc przynajmniej komunikatywna znajomość angielskiego. Od praktykanta oczekujemy akademickich umiejętność posługiwania się językami programowania obiektowego i językami skryptowymi (idealnie Java, Groovy, Ruby, Excel lub VBA), jak i komunikatywności w języku niemieckim. Więcej szczegółow znajdziesz na(usunięte przez administratora)

praktykantka

Cześć, chciałam zapytać, czy ktoś z Was brał udział może w praktykach organizowanych przez firmę i może coś powiedzieć? Na jakim poziomie trzeba znać Javę i niemiecki i jak wyglądają ogólnie? ;)

zainteresowana

Obecnie jest prowadzona rekrutacja dla studentów/absolwentów. Jeżeli w opisie wymagań jest "znajomość jednego z wymienionych języków: ...", to znajomość jednego wystarczy (w moim wypadku hiszpański) czy dobra znajomość angielskiego też jest konieczna?

Anty Corpo
@Gosia

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Kilka gorzkich słów jeszcze nikomu nic złego nie uczyniło, wręcz przeciwnie: ułatwi decyzję o uniknięci pomyłki pt. Capgemini. Nikt, kto tu zagląda, nie potrzebuje porad para-psychologicznych, na poziomie HR-u, z PGR-u, tylko informacji z tzw. pierwszej ręki. Ad rem: dobry PR, jest pożądany, ale nie wszystko złoto co się świeci, i negatywnych faktów ukryć się nie uda. Korporacje jak ta, traktują PL i jej obywateli niczym tanią siłę roboczą. Z drugiej strony, wielu młodych ludzi kończy studia, i skazana jest na zdobywanie pierwszych szlifów w takich miejscach. Mądrzy i bystrzy, szybko pojmują że w takim molochu człowiek: zdolny, ambitny, myślący nie zrobi kariery, o finansach nie wspomnę ( mieszkając z rodzicami, nie mając przychówku, jakoś przetrwasz, ale później ... zapomnij. No chyba że zadłużysz się w bankach, w oczekiwaniu na kolejną wypłatę, a spłacisz jak poszukasz lepszego płatnika ). Prawdziwym rarytasem są: herbata firmowa, oraz karta multisport. Ps. Pozdrawiam Panią z HR-u, i życzę owocnego utrwlania wiedzy pożytecznej ( a nade wszystko: rzetelnej ), i samych sukcesów: zarówno zawodowych, jak i finansowych. Do poszukujących: Szanujcie się, i ceńcie swoją wiedzę i kompetencje. Kraków to nie Bombaj, czy Islamabad, a Polska to nie Azja. Warto o tym pamiętać, Szanowni Kandydaci ...

Robert
@Gosia

"Cześc Tomku – udzielanie rad jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Udzielając rad często odsłaniamy samych siebie, a to może okazać się naprawdę smutnym widokiem. Mam nadzieję, że odnalazłes swoje miejsce na ziemi, w którym nikt nikogo nie obraża i nic nie napełnia Cię smutkiem." - no właśnie Gosiu - sama sobie wystawiasz świadectwo takim ironicznym tekstem. Unikajcie tej firmy.

Fajnie, że firma oddelegowała tutaj klakierów do pisania komentarzy polepszających wizerunek tej śmiesznej firmy krakowskiego wyzysku. Pracowałe w dziale AP 3 miesiące z językiem niemieckim i dawali 2200 na reke za harówkę i niemiłą atmosfere. Co jest najsmutniejsze to wielu ludzi tam pracujących ma się za niewiadomo kogo i jeszcze myśli, że robi coś poważnego dla świata. I smutno i straszno. Kto może niech ucieka, a kto nie niech pracuje dla swoich zachodnich panów za 500 euro.

Nina
@Tomek

Chciałabym zarabiać na rękę 2200 nawet przy niemiłej atmosferze, biorąc pod uwagę że sama kiedyś pracowałam za... 900 zł na rękę na zleceniu odnawianym co miesiąc, w chorej atmosferze gdzie szefowa poniżała pracowników zarówno przy reszcie, jak i w cztery oczy.

Gosia

Cześć, najlepiej jest zapytać o wykorzystanie języka podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli w ogłoszeniu była jednak informacja o konieczności posługiwania się konkretnym językiem, to z pewnością będzie potrzebny. W jakim jednak stopniu zależeć będzie od projektu do którego dołączysz. Co do umowy półrocznej – jest to normalna praktyka i najczęściej początek długiej owocnej współpracy.

mk

Staram się o pracę. zaproponowano mi umowę na pół roku. Jaka jest szansa na kolejną umowę po jej zakończeniu? Czy zdarza się, że nie przedłużają umów??

Doda

Mam pytanie do osób pracujących w Capie na stanowisku analityka. W jakim stopniu wykorzystywany jest na tym stanowisku język obcy?

Nie ma sprawy!:)

Gosia

Hej, sprawdziłam to z naszymi rekruterami i niestety, obecnie nie mamy takiego stanowiska, niemniej zachęcam do obserwacji naszej strony z ofertami pracy, ustawilam filtr na oferty z portugalskim: http://www.pl.capgemini.com/jobs/search/Portuguese?submit=Wyszukiwanie Co do zarobków: wszystko zalezy od projektu i umiejętności językowych, jakie się posiada oraz doświadczenia, nie jestem więc w stanie podać tu kwoty.Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam!

@Gosia

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Pozdrawiam :)

mario

mam pytanko - jakie obecnie są zarobki na start?. Mam certyfikat z ang na poziomie B1, podstawy niemieckiego i licencjat

zainteresowana

Witam serdecznie, mam pytanie do Gosi, która - jak rozumiem - wypowiada się tutaj z ramienia Capgemini:) - czy rekrutacja na stanowiska, na których wymagana jest znajomość języka portugalskiego w wersji brazylijskiej została już zamknięta? czy macie jeszcze jakieś "otwarte" oferty pracy z tym językiem? pozdrawiam

Gosia

Hej, jeśli chodzi o rozmowę telefoniczną: jej przebieg zależy od stanowsika na jakie aplikujecie, o ile wiem rozmowy sprawdzają przede wszystkim Wasze umiejętności językowe, mogą też paść pytania dotyczące wiedzy związanej ze stanowiskiem na jakie aplikujecie (np wiedza z zakresu IT). Moja rozmowa trwala kilka minut i była bardzo przyjemna, pani która ją prowadziła sprawdzała jak radzę sobie z odpowiadaniem na pytania w języku angielskim. Paulino, uważam, że nigdy nie wolno się poddawać, zachęcam też do konsekwentnego rozwóju swoich umiejętności językowych. Może taka oferta Cię zainteresuje? https://capgemini-ee.recruitmentplatform.com/ext-poland/UK/details.html?id=POFFK026203F3VBQB7VQWV4P6&nPostingID=7135&nPostingTargetID=5372&mask=cappol&lg=UK&sType=SR Pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia!

ważne pytanie

Czy ktoś wie jak wygląda etap rekrytacji- rozmowa telefoniczna po anielsku w tej firmie? o co pytają? Dziękuję za odp.

Paulina

Czy jako studentka ekonomii, posiadając kurs podstawowy z rachunkowości i angielski na poziomie B1/B2 (nie mam problemów z rozumieniem, co najwyżej boję się trochę mówić - kwestia "rozgadania się w towarzystwie") - czy mam jakieś szanse ? Interesuje mnie praca w rachunkowości, mogą być popołudnia, może być jakiś staż studencki. Kiedyś wysłałam CV ale nie otrzymałam do tej pory żadnego telefonu - czy warto ponownie próbować i czy mam w ogóle szanse ?

ami

Ja mam francuski na poziomie B2 ,doświadczenie w handlu bezpośrednim,cenie sobie zaangażowanie ale i szacunek do ludzkich potrzeb.Zastanawiam się kto ma rację. Wyścig szczurów to paskudnie brzmi.Krąża opinie o korporacjach że człowiek staje sie w nich maszynką....Ile wtym prawdy? Ile zależy od nas a na ile wsiakmy w to środowisko. no i właśnie,jakie to środowisko jest? Tak myślę i czekam na Wasze opinie;-)))

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 286.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 19 to opinie pozytywne, 87 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini