2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 918 1135 5 1

Opinie o Abra S.A.

Aktualność
Porozmawiajmy o rekrutacji w naszej firmie!

Jeśli byłeś/aś Kandydatem w naszych procesach rekrutacyjnych - czekamy na Twoją opinią!

Bacznie obserwujemy nasze działania, jednak w dalszym ciągu nasz Zespół pracuje, aby każda z osób, która chciałaby dołączyć do Nas - zawsze otrzymywała jak najbardziej pełną i otwartą informację o warunkach pracy i współpracy.

Aplikowałeś/aś na Sprzedawcę/Kierownika/Technicznego lub nie tylko?
Poświęć nam chwilę i oceń nas w ramach anonimowej ankiety!

Kliknij tutaj:  https://cutt.ly/REKRUTACJA_W_ABRA

Pozdrawiamy,
Adiamos, Dąbrowa Górnicza

Witam. Pracowałem na magazynie Abry od 2016 roku (koncówka) do stycznia 2019 i super mi się pracowało.Poznałem tam super, fajnych ludzi i chciałbym tam do nich wrócić. Fajna praca, w fajnym zespole ludzi - trzeba się nadźwigać to fakt, ale jak ktoś jest przyzwyczajony i lubi taką pracę, no i oczywiście ma dużo siły to polecam (kwestia przyzwyczajenia). Pozdrawiam ekipę z magazynu z Sosnowca :-).

Tak9Nie3
Abra kadabra

Jestem pracownikiem sklepu meblowego Abra od kilku lat (z czego bardzo sie cieszę ☺) i nie mogę narzekać ani na warunki pracy, ani na jej atmosferę. Co prawda często bywaja problemy z dostępnością towaru na magazynie ale w miarę szybko problem ten znika.. Bardzo polecam, i zachęcam wszystkich niepewnych do dołączenia współpracy ???? Dla zaangażowanych sa nieograniczone możliwości zarobku :) Moje sugestie dla Abra S.A.: Praca Lubię atmosferę w Abra S.A. za: Możliwość rozwoju, oraz bore warunki płacy

Tak7Nie9
Pytający Nowy wpis
Kandydat

Jak wygląda staż w dziale HR?

TakNie2
Nowy wpis

@Pytający

Drogi PYTAJĄCY, w ramach naszego Działu HR zachęcamy wszystkich młodych adeptów, którzy swoją zawodową przyszłość widzą się w pracy z ludźmi, na rzecz ludzi ;) Nasz Zespół chce pokazać najważniejsze procesy, w ramach trzech istotnych modułów: rekrutacji, employer-brandingu oraz szkoleń pracowników. Każdy moduł kończymy „wielkim” projektem, tak aby podsumować ogólną wiedzę z „HR-u”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o praktykach w Abrze, tym także w Dziale HR - zachęcamy Cię serdecznie do kontaktu z naszym Zespołem za pośrednictwem: rekrutacja@abra-meble.pl Chcesz być jednym z nas? Czekamy na Ciebie! Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A.

Tak3Nie2
AA Nowy wpis

Pracuje tu prawie dwa lata i nie powinnam narzekac. Wiadomo trzeba pracować , trzeba walczyć o klienta by miec premie , ale gdzie tego nie ma. U mojego męża byly większe ciecia przez koronawirusa, ale dobrze że obydwoje pracujemy.

Tak2Nie3
nie różowo Nowy wpis

Ludzie o czym my mówimy, pracuję w tej firmię i spotkałem kilka osób które dość szybko rezygnowały mówiąć wprost, że za takie pieniądze nie będą tak ciężko pracować. (usunięte przez administratora) Oczywiście są różne okresy i można pracować też czasem lżej, ale ogólnie nie polecam. Pieniądze są, ale nie dla pracownika jak widać po pensji. Ewenetualnie zawsze ktoś przyjdzie na Twoje miejsce, ale czy Cię zastapi godnie tego nie wiadomo. Bez uczciwej pensji nie zbuduje sie zgranego, zadowolonego zespołu a ludziom zaczną czasem puszczać nerwy. Nie wspominam o pracownikach starszych stażem, nie docenia się ich lojalności.

Tak8Nie

Aktualność
Porozmawiajmy o rekrutacji w naszej firmie!

Aplikowałeś/aś na Sprzedawcę/Kierownika/Technicznego lub nie tylko?
Poświęć nam chwilę i oceń nas w ramach anonimowej ankiety!

Kliknij tutaj:  https://cutt.ly/REKRUTACJA_W_ABRA

Pozdrawiamy,
TakNie1

Jak wygląda ścieżka awansu w Abra S.A.?

@Pytanie

Drogi @PYTANIE, dziękujemy za Twój komentarz!

W Abra S.A. szczególnie doceniamy te osoby, które wykazują się niezwykłym zaangażowaniem czy efektywnością swojej pracy. Wielu obecnych, naszych wspaniałych Kierowników Sklepów to nasi byli Sprzedawcy, którzy w ocenie wielu cieszyli się wielkimi umiejętnościami oraz inicjatywą na rzecz firmy.

Przypominamy również, że portal GoWork nie jest oficjalnym kanałem komunikacji w naszej firmie. Serdecznie Cię zachęcamy, aby to samo pytanie zadać Twojemu Kierownikowi Regionalnemu lub Menadżerom Operacyjnym. Z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A

Julia

Dzień dobry, czy obecnie rekrutują Państwo?

@Julia

Droga @Julia, wszystkie rekrutacje dostępne są na naszej stronie internetowej dostępnej pod linkiem: www.kariera.abra-meble.pl Jeśli w tym momencie nie odnalazłaś odpowiedniego dla siebie stanowiska w swojej lokalizacji - zachęcamy Cię do złożenia swojego CV w ramach naszej „Aplikacji Spontanicznej”. Życzymy powodzenia! Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Abra S.A.

Tak1Nie2
Mcik

Czy znajdę sklep w Trójmieście? Albo Reda Rumia, Wejherowo? Kiedyś był w Rumii czy go gdzieś przenieśli ? W internecie nie mogę nic się dowiedzieć. kupiłem kiedyś meble i jestem zadowolony a potrzebuje wiecej.pozdrawiam

@Mcik

Dzień dobry! :)
 Dziękujemy @MCIK za zaufanie i wybór mebli sprzedawanych w sieci Abra. Zachęcamy do odwiedzin naszych sklepów stacjonarnych dostępnych w okolicy m.in. w Malborku, Lęborku czy Starogardzie Gdańskim. Zapraszamy również do zakupów on-line poprzez naszą stronę internetową: www.abra-meble.pl lub przez naszą infolinię dostępną pod numerem: 660 627 627. Nasi Sprzedawcy z pewnością pomogą dokonać wyboru odpowiedniego produktu! :) Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Abra S.A. P.S. Przypominamy iż, Gowork to miejsce wymiany opinii o pracy, warunkach zatrudnienia, rekrutacji i wielu innych aspektów związanych z pracą w Abra S.A.

Tak3Nie1
średnio

Bywa różnie, jednak ze względu na pieniądzę niedługo będę szukał czegoś innego.

Tak7Nie
Joker

Kiedy się wreszcie opamiętacie i zrozumiecie że w takie dni jak Wielka Sobota , Wigilia oraz Sylwester ludzie nie chodzą za meblami ? To są święta i wszyscy są zajęci czym innym. Inne normalne firmy jakoś potrafią zamknąć swoje sklepy tylko jedna Abra otwarta do 14. Jeszcze jakby to było płacone dodatkowo ale nie! Takie atrakcje za minimalne wynagrodzenie. Znajomi i rodzina śmieją sie ze mnie, że nic nie zarabiam a muszę być dyspozycyjny jakbym chirurgiem był i w te dni musiał ratować komuś życie.

Tak20Nie2
Gość
@Joker

Zapewne w dni które wymieniłeś w sklepach meblowych niewiele się będzie działo, ale oprócz Abry czynne będą także Agata, BRW, Ikea i wiele innych małych sklepów. O ile mi wiadomo żaden z tych dni nie jest świętem zaznaczonym w kalendarzu na czerwono, co oznacza że jest normalnym dniem pracującym. Więc w czym problem?

Tak3Nie6

@Gość

Dziękujemy za komentarz. Zgodnie z obowiązującym prawem, dni te to dni pracujące. Podobnie jak nasza konkurencja, inne sieci handlowe i banki - jesteśmy w tych dniach dla naszych Klientów. Często też dostosowujemy godziny pracy sklepu do ustaleń z najemcą lokalu. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

TakNie5
Kaśka
@Joker

Sylwester czy Wogilia to normalne dni pracy. Dlaczego mieliby więcej za nie płacić?

TakNie2

Czy 1 czerwca pracownicy wracają z trybu zdalnej pracy do pracy stacjonarnie w biurze?

@pracownik

Drogi @Pracownik, przypominamy, że portal GoWork nie jest oficjalnym kanałem komunikacji w naszej firmie. Serdecznie Cię zachęcamy, aby to samo pytanie zadać Twojemu bezpośredniemu Przełożonemu. Z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A

ciekawa

Jak to jest z powrotem do biura w Krakowie przez pracownikow?

@ciekawa

Dzień dobry, dziękujemy za Twój komentarz. Zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Staramy się przestrzegać obowiązujących wytycznych, tak aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie. Przypominamy, iż funkcjonuje także nasza skrzynka e-mailowa: gowork@abra-meble.pl. Za jej pośrednictwem nasz Zespół spróbuje rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy i #BądźmyZdrowi! Zespół Abra S.A.

Tak2Nie1
Hmm

Czy pracownicy pracują nadaj w trybie Home Office czy wracają do biura w najbliższym czasie?

@Hmm

Dzień dobry, dziękujemy @HMM za Twój komentarz. Każdy z naszych pracowników biura ma obecnie możliwość pracy zdalnej. Obecnie sprawdzamy wszystkie możliwości i badamy sytuację zarówno wewnątrz firmy, jak i śledzimy rządowe komunikaty. Bezpieczeństwo naszych wszystkich pracowników jest dla nas priorytetem. W przypadku kolejnych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem: gowork@abra-meble.pl Pozdrawiamy i #BądźmyZdrowi! Zespół Abra S.A.

Ciekawa

Witam. Jeśli od 20.04 rząd chce aby wszystko zaczęło wracać do normy, zaczęły się otwierać sklepy w galeriach to i my będziemy musieli otworzyć sklepy pracujące po 12h. Jak dobrze rozumiem będziemy znów pracować cały dzień zamiast 6h jak dotychczas z obciętymi pensjami? Praca znów na cały etat z pensją dużo mniejszą...

@Ciekawa

Droga @Ciekawa
 dziękujemy za Twój komentarz. Tak jak każdy - czekamy na decyzję Rządu. Jeśli będą podejmowane zmiany - z pewnością każdy z naszych Pracowników otrzyma odpowiednią informację od swoich bezpośrednich przełożonych. Tymczasem gorąco zachęcamy do zadawania wszelkich pytań swoim Kierownikom, w tym także Menedżerom Regionalnym i Operacyjnym. Przypominamy, iż funkcjonuje także nasza skrzynka e-mailowa: gowork@abra-meble.pl. Za jej pośrednictwem nasz Zespół spróbuje rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy i #BądźmyZdrowi!

Tak1Nie
Związkowiec

Pracownicy ABRY zarabiający płace minimalną nie bójcie się obniżenia pensji. Wszystko w linku poniżej. A jeżeli komuś nie chce się czytać to pokrótce wyjaśniam : Otóż firma aby skorzystać z pomocy państwa obniżyła czas pracy Wam pracownikom (ciekawe czy tym w biurach też) o 20% równocześnie obniżając wynagrodzenie również o 20% ale... obniżka taka jest jak najbardziej zgodna z prawem tyle tylko że po obniżce pracownik nie może zarabiać mniej jak płaca minimalna czyli 2600 brutto. Mało tego od 1.04.2020 nikt nie może być zwoniony przez 6 miesięcy (3+3). Pozdrawiam ;) (usunięte przez administratora)

Tak10Nie2
Do związku
@Związkowiec

Czy w firmie są związki zawodowe???

serio?
@Związkowiec

Drogi Związkowcu czy nie wprowadzasz ludzi w błąd? Czyli każdy pracownik abry może spodziewać się 10 maja minimum 2600 brutto na koncie, mimo skróconego czasu pracy i potrącenia wypłaty o 20 procent? Coś tu jest nie logiczne. Krótszy czas pracy, wypłaty potrącone o 20 procent i osoba która załóżmy pracuje za najniższa krajową ( nie znam zarobków abry) dostanie taką samą wypłatę mimo tego ? :) A w ogołe w artykule też trzeba spełniać pewne warunki, które są napisane na samym początku artykułu.

Tak5Nie
@Do związku

Oczywiście że nie ma . Próba założenia związku zawodowego grozi zwolnieniem z pracy ! Jest przedstawiciel załogi ( figurant) wybrany 1.04 a już 2.04 doszedł do porozumienia z zarządem.Jest tylko po to żeby ABRA mogła spełnić warunki dotacji państwowej. Ale tutaj ciekawostka , reprezentacja załogi powinna liczyć 2 osoby ! ( patrz link poniżej (usunięte przez administratora) I tradycyjnie dla tych którym nie chce się czytać cytat : Jeżeli u pracodawcy nie działają związki zawodowe, reprezentacja pracowników powinna składać się z co najmniej dwóch osób, wybranych z grona pracowników. Pracodawca nie może wyznaczyć tych osób. Jeżeli przeprowadzenie wyborów jest w tej sytuacji niemożliwe, porozumienie może być zawarte z przedstawicielami pracowników wybranymi przez pracowników uprzednio dla innych celów przewidzianych w przepisach prawa pracy - mówi Katarzyna Siemienkiewicz. P.S Być może ABRA ma dwie takie osoby. Trudo powiedzieć bo wyniki głosowania nie są dostępne.

Tak3Nie
@serio?

ABRA korzysta z pomocy państwa i żeby ją dostać musi spełnić wszystkie warunki ustawy a jednym z nich jest wypłata płacy minimalnej (usunięte przez administratora) pomimo obniżenia czasu pracy o 20%. Szkoda tylko że pracodawca nie udziela rzetelnej informacji pracownikom . Gdyby jednak ktoś z firmy zechciał odpowiedzieć to mam jeszcze jedno pytanie : czy wszyscy pracownicy ABRY są objęci cięciami czy tylko pracownicy sklepów i magazynów?

Tak2Nie

@serio?

Drodzy, dziękujemy za Wasze opinie. Przed nami duży test naszej społecznej odpowiedzialności, gdzie wszyscy razem mierzymy się z tym co jest nieprzewidywalne. W razie Waszych pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Waszymi MO/MRE lub skontaktujcie się z nami bezpośrednio pod adresem: gowork@abra-meble.pl #BądźcieZdrowi Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A.

Tak3Nie3
Anna
@Związkowiec

Tak tyle tylko że i etat mamy obniżony na 4/5 i co wtedy z płacą ?czy też przysługuje 2600 brutto ?

Drodzy,
w tym wyjątkowym dla nas czasie - mimo wszystko, bądźmy pełni nadziei! :)

Użytkownikom portalu GoWork.pl składamy najserdeczniejsze życzenia spokoju i pomyślności.
#Bądźcie Zdrowi!

Tak4Nie2
Dobrze poinformowany

Czy sklep w Częstochowianie zamykają

Esek
@Dobrze poinformowany

Zamkną wszystkie sklepy, bo sytuacja jest już tragiczna. Ci, którzy myślą, zmieniają już prace na stabilną

Tak2Nie5
@Esek

nie siej dodatkowego strachu proszę,bo już w tv, radiu, internecie jest go wystarczająco za dużo. Wszystko okaże się za miesiąc lub dwa. Kwiecień może być najgorszy i miejmy nadzieję, że sytuacja się powoli poprawi, bo wszystkie dzałalności są ze sobą mniej lub bardizej powiązane. Najgorsze co teraz może się można zrobić to podejmowanie zbyt pochopnych decyzji w yniku epidemi strachu i samej epidemi.

Tak6Nie3
@Pracownik

edycja :) Najgorsze co teraz można zrobić to podejmowanie zbyt pochopnych decyzji w wyniku epidemi strachu i samej epidemi.

Tak4Nie
Adiamos, Dąbrowa Górnicza

Tak9Nie3
Renia

W słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów którymi można określić postępowanie firmy ABRA w odniesieniu do KORONAWIRUSA . Otóż sklepy które zgodnie z decyzją rządu mają być zamknięte owszem są , tyle tylko że pracownicy i tak muszą przychodzić do pracy ! Tak więc ja 4,5 razy w tygodniu autobusem będę jechała do i z pracy ryzykując zetknięcie z osobą zarażoną . W pracy nie wiem co będę robiła bo sklep zamknięty ,klientów nie ma. Nic nie sprzedam a więc i nie zarobię a za bilet trzeba zapłacić . Czy naprawdę nie można było wprowadzić dyżurów ? Chociaż nie ! Biuro musi przecież pracować więc jakże na sklepach mogło by być inaczej ! Kpina !

Tak12Nie2
@Renia

Przecież dla Firmy nie liczy się bezpieczeństwo pracownika tylko kasa.

Tak6Nie2
Mack
@Renia

A to ciekawe co piszesz. Jak widać abra nie ma chyba prawników. Poniżej opinia z której jasno wynika że skoro sklep jest zamknięty to nie można nawet prowadzić w nim sprzedaży internetowej a więc i pracownicy nie mają prawa przebywać na terenie sklepu. Ewidentnie sprawa dla PiPu. "Czy w lokalu można nadal prowadzić punkt odbioru zamówień internetowych, o ile klienci nie będą wchodzić do sklepu? Nie. Ograniczenie wprowadzono po to, by ludzie nie gromadzili się w takich miejscach jak centra handlowe. Stąd kategoryczne brzmienie przepisów rozporządzenia, mówiące o całkowitym zakazie prowadzenia wymienionych w nim działalności (§6 ustęp 2 Rozporządzenia). (usunięte przez administratora)

Tak4Nie2
Korona
@Mack

Jest to ciezka sytuacja dla wszystkich. Troche wyrozumialosci dla naszego pracodawcy. Miejmy nadzieje ze firma da sobie rade i bedziemy mieli gdzie wracac...

Tak6Nie2
@Korona

Wyrozumiałość dla pracodawcy?? A gdzie wyrozumiałość dla pracownika? Brak płynów do dezynfekcji gdzie w innych firmach są na każdym kroku, brak jakichkolwiek rozwiązań tylko kartka na drzwiach wejściowych gdzie dzwonić w sprawie zachorowania. Decyzja Waszmości - Magazyny czynne 10.00-18.00 a jak się nie podoba to piszcie wypowiedzenia, wypychanie na stare urlopy a nowych nie umiejących na płatne postojowe, Ci co potrafią pracować to mają pracować lub mogą się zwolnić. Takie podejście jest w porządku?

Tak3Nie3
bardzo
@Pracownik

Bardzo w porządku. Nie pasuje Ci ,że masz chodzić do pracy a wynagrodzenie aby dostać to pewnie pierwszy w kolejce jesteś? W sklepie jest po 1 osobie co zwieksza bezpieczenstwo nasze. Sklep wyczyszczony. Płyny do nas dojechały więc jest ok. Brak jedynie reczników.. ale nie bede pisać gorzkich żali,że brak mi ręczniczków że zaraz najgorszy pracodawca! To są tylko ręczniki...

Tak5Nie6
abra
@Pracownik

Ciężki czas, jest możiwość wyboru tak jak pisałeś nie podoba zwolnij się nikt tam Cię nie trzyma na siłę. Jak się boisz koronawiirusa nie chodź do pracy przeczekaj kryzys i znajdź inną pracę a nie wylewasz żale. Rozumiem, że wypłaty może są za małe itp. ale pracodawca próbuje jakoś przetrwać ten okres. Kto nie prowadził firmy chyba nie zdaję sobie sprawy jakie koszta ponosi pracodawca za jednego pracownika. Koszt pracownika za najniższą krajową to 3 132,48 zł miesiecznie. Jeśli sytuacje w ciągu kilku tygodni się nie ustatkuje to pewnie zaczną się pierwsze zwolnienia a znalezc pracę w tym okresie nie będzie tak łatwo, ale Ty będziesz może zadowolony bo ułątwi Ci to decyzję jak Ci tam tak źle.

Tak4Nie5

Witam. W tym sklepie kupiłam szafe meblościankę stołki kawowy każdy mebel był od innego producenta.. Wykonanie dramat i po jednej części z każdego mebla do reklamacji bo uszkodzone. Nie polecam absolutnie.

Tak1Nie4
Zainteresowany

Witam, jakie jest wynagrodzenie na stanowisku młodszego specjalisty ds zamówień???

@Zainteresowany

Dzień dobry, Szczegóły dotyczące wynagrodzenia, przekazujemy w trakcie rozmowy telefonicznej (1 etap rekrutacji) Zapraszamy zatem do aplikowania. https://kariera.abra-meble.pl/pl/jobs/detail/MTMzMDk1NC44/ Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

Tak5Nie3
Hajs
@Zainteresowany

Najniższa krajowa niebawem

Tak4Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Abra S.A. - Kraków