Abra Meble (Abra S.A.)

Opinie o Abra S.A.

Uciekinier

Kilka słów: Niskie zarobki, ciężka praca, atmsfera słaba, ktoś pisał, że dobra, chyba nie wie co to znaczy, ale fakt nie jest najgorzej Poza tym jeden drugiemu wilkiem, jest kilka osób w porządku, ale jako grupa to nie funkcjonuje dobrze. Najlepiej mieć wielką gębę i mało robić niż cicho siedzieć i robić swoje, wtedy mniej Ci się oberwie. Pochwał zero, jakaś wpadka od razu pretensje. Nie polecam. Uciekać z tamtąd.

Abra kadabra

Jestem pracownikiem sklepu meblowego Abra od kilku lat (z czego bardzo sie cieszę ☺) i nie mogę narzekać ani na warunki pracy, ani na jej atmosferę. Co prawda często bywaja problemy z dostępnością towaru na magazynie ale w miarę szybko problem ten znika.. Bardzo polecam, i zachęcam wszystkich niepewnych do dołączenia współpracy ???? Dla zaangażowanych sa nieograniczone możliwości zarobku :) Moje sugestie dla Abra S.A.: Praca Lubię atmosferę w Abra S.A. za: Możliwość rozwoju, oraz bore warunki płacy

@Abra kadabra

Hahaha, oczekuj szybkiego awansu na kierownika reg czy tam innego koordynatora.

haha

Jaki rozwój?

Jakiego rozwoju?

sklep
@Abra kadabra

serio? braki na magazynie i w dostawie tak szybko problem nie znika. Fajna praca ale to o czym piszesz byłoby tu marzeniem. Duzo stresu. Dużo awantur. Dużo niewyjaśnionych zaginionych paczek. Dużo uszkodzeń z magazynów. Dużo reklamacji...Niestety

Śss

Ale bredzisz

Śss
@sklep

Prawda cała prawda i tylko prawda

@sklep

Na magazynie liczy się żeby samochody wyjeżdżały zgodnie z planem a nie Wasze paczki ,wszyscy robią na renomę kierowników ,czas czas czas czyż nie od tego jest dyrektor logistyczny

Milo
@Abra kadabra

Odgórnie jest bardzo duży nacisk na sprzedaż a nie zawsze się to udaje

Ugabuga
@Abra kadabra

Przecież w każdej placówce jest inny utarg i inna atmosfera. Zwykle jest zimno, ubogo i stresująco.

Kpina z pracownika techniczneg

Wydawka 130% i wypłata 2900. Kpina za taką ciężką pracę

@Kpina z pracownika techniczneg

to super

@były pracownik

Można się dopytać jak mogło tak wyjść finansowo przy tych 130%? Jak to jest w razie czego liczone?

Stanisław

,, Ja wydałam " to pewnie często powtarzana bzdura na wielu sklepach. Nie, ty tylko kartkę wydrukowałaś

Sprzedawca

Ja byłam przesłuchiwana przez panią z Krakowa z bazy(kilka lat temu) być może się zmieniło.

Na rekrutacji miałam scenkę sprzedaży pufy....po chwili zorientowałam się że nalezy zadawać klientowi pytania otwarte na które nie może odpowiedzieć tak lub nie. I przykład.Czy chce pan kupić pufe brązową? - oczywiście źle...Należy zapytać o kolor pufy...klienta...wypytać się o kolory innych mebli w pokoju ,ścian....i znaleść fajny kolor...etc

Nie polecam jako pracodawcy po macierzyńskim brak etatu dla mnie mimo istniejącej umowy o pracę ,za chwilę zostanę z małym dzieckiem na łasce Urzędu pracy pocieszające i zarazem smutne jest to że nie ja jedna z magazynu.To napewno nie jest miejsce dla świeżo upieczonych matek lub kobiet planujących ciążę chyba że nie zamierzają wracać do pracy.

@Anna

No, niestety, to nie jest budżetówka, że jedna osoba więcej na sklepie nie robi różnicy. Pracownik jest potrzebny tu i teraz a nie za dwa lata. Przyjęcie Ciebie z powrotem wiązałoby się ze zwolnieniem kogoś innego, więc zachodząc w ciążę, musimy brać pod uwagę charakter naszej pracy, a nie formalność zatrudnienia. Nie oceniam Ciebie surowo, też mam dziecko :) i wiedziałam, że do poprzedniego zatrudnienia nie wrócę, bo rynek pracy jest płynny i wszystko się zmienia.

@nowy_groszek

A ja nie przypuszczałam tym bardziej że w poprzedniej firmie wracałam po dwóch ciążach i pracowałam aż do zlikwidowania zakładu ,widać jestem już z całkiem z innej epoki zwłaszcza jeśli chodzi o etykę

Była
@Anna

Nie przejmuj się nie Ty jedna ale czy serio jest czego żałować tej najniższej i paru groszy premii

Zszokowany

Ostatnio dowiedziałem się że w administracji magazynu pracują dziewczyny bez matury????????już wiem skąd tyle pomyłek i śmiesznych e maili.aplikujcie wszyscy

takisobie1234
@Zszokowany

Bez matury chyba Ty jesteś bo masz dziwne informację

@takisobie1234

To jakie trzeba mieć kompetencje aby pracować w administracji magazynu?

Kubix
@Olga

Żadnych, tylko protekcję w Pionkach rządzą już same układy ktoś się kiedyś na tym przejedzie

Danuta
@Zszokowany

No ale to matura definiuje to jakie ktoś ma umiejętności?

@Danuta

Nie wyślij kogoś po podstawowym niech Ci wystawia faktury ????

Prosze o informacje drogi zarządzie, dlaczego wymagacie od pracownikow cudów na kiju i zeby zajmowali sie wszystkim a pensja jest tak mala że aż wstyd powiedziec rodzinie ile sie zarabia? Może w końcu warto by bylo przyswoić sobie „jaka płaca, taka praca”????

Ciekawe czy nie odwalą czegoś w stylu 3/4 etatu bobod stycznia minimalna w górę.

Katarzyna

Polecam, ale omijać sklep Abra szerokim łukiem! Miesiąc czekałam na moje zamówienie, żeby dowiedzieć się równo po 4 tygodniach, że producent przestał produkować komode która zamówiłam ze strony internetowej. Ponadto, zamiast jakiejś rekompensaty za zaistniałą sytuacje, to przy zwrocie środków na konto jeszcze obniżyli mi kwotę tego nieotrzymanego towaru! Zwrócono mi mniej niż zapłaciłam zasłaniając się jakaś ściemą z inną ceną na fv korygującej nie pokrywającą się z kwotą w moim zamówieniu!!! Totalny brak profesjonalizmu i żenada! Uważajcie, nie dajcie się naciąć tej firmie! Ja znalazłam dokładnie te same meble na innej stronie i tam zamawiam, a do Abra Meble juz nie wrócę i ostrzegam wszystkich przed nimi!

Pytanie dla pracowników i byłych pracowników czy w Abrze naprawdę wszyscy zarabiają najniższą krajową??i te śmieszne premie 150 lub 300 zł ,przecież to jest śmiech i brak szacunku dla ludzkiej pracy każdy kto się szanuje powinien stamtąd odejść

Dorota

skad wiesz ze taka akurat jest premia, i skad roznica ze raz 150 a raz 300, od czego to zalezy ?

nowy_groszek

Owszem, najniższa krajowa jest zawsze. Lecz ktoś, kto dorabia tylko 150 zł do podstawy musi się bardzo starać, żeby aż tak bardzo nic nie robić. Są progi, które odpowiadają kwotowo za otrzymywaną premię. Jeśli się sprzedaje, to się zarabia. Tyle w temacie.

@nowy_groszek

Opiszesz bardziej te progi, które odpowiadają kwotowo za otrzymywaną premię?

Pomorskie

Brak obsługi klienta. W tym sklepie słowo OBSŁUGA I UPRZEJMOŚĆ nie istnieje. Krytyczny poziom pracowników. Zlekceważono mnie w tym sklepie wiec zostawię to w internecie.

@Pomorskie

w jaki sposób Cię zlekceważono, możesz coś wiecej powiedzieć ?

Pomorskie
@Olga

W Słupsku młoda pani ciemnowłosa

Oj przydała by się kontrola PIP w sprawie urlopów

Grażyna

A co jest z nimi nie tak?

abra

Jak tam wasze noworoczne podwyżKI?

PodwyzKI
@abra

To zdecydowało że odchodzę. Sprzedawca zajmujący się administracja bądź reklamacjami ma w tym momencie więcej niż KI. Przykre że przez cały rok ciężko podjąć decyzję i trzeba czekać na oczywiste rzeczy. Jak my się spóźniamy z terminem bezsensownych tabelek to jest nie do pomyślenia. Ale rok na decyzję o podwyżkach to widocznie za mało.

@PodwyzKI

Podwyżki dla Kierowników Sklepów są ustalone od 01.02.2021. Szczegóły posiadają Kierownicy Regionalni.

pogrom

tak gdyby ktoś był zainteresowany - podwyżka o 100zł - brutto

sadsa

100zł brutto

@sadsa

Myślę że jest to uczciwe. Powini wszyscy się cieszyć. Za poziom który reprezentują to i tak duzo

Ki
@PodwyzKI

Jak się czujecie kiedy pracownik techniczny dostaje więcej od kierownika? Taka uczciwość w tej pracy. Ale jak sprzedawca nie obsłuży klienta to ki jest zwolniony "bo nie potrafi szkolić ekipy". Nie polecam tej pracy że względu na brak uczciwości wypłat co do stanowisk

@Ki

To raczej niemożliwe. Pracownik techniczny otrzymuje obecnie wynagrodzenie na poziomie płacy minimalnej.

Kiedyś sprzedawca
@Ki

Sprzedawcy sprzedają, piszą kredyty czy reklamacje ,techniczni składają meble , pakują czy przyjmują towar. Kierownik nie robi nic tylko wypełnia głupie tabelki nikomu nie potrzebne.

@abra

Nie wszyscy kierownicy dostali podwyżkę. Ciekawe jaka jest zależność który dostaje podwyżkę a ktory nie.

Kasiakiełbasia
@Kasia

W Twoim przypadku na pewno!

@123

Czy w Abrze wszyscy pracują na tej najniższej ??masakra

Skoro jest taki problem z pracą na magazynie może poprostu są źle zarządzane ????

nowy_groszek

Czytając niepochlebne opinie, muszę w końcu coś napisać. Jestem z pracy bardzo zadowolona. Odkąd tu pracuję (już ok 2 lata), nie było ani jednego dnia, żeby mi się nie chciało rano wstać i tu przyjść!! Awansowałam rok temu ze stanowiska sprzedawcy na kierownika sklepu. Wiem, że niektóre sytuacje mogą być trudne i przysparzać nowym, młodym KI nerwów i stresu, ale ja je wszystkie traktowałam jak wyzwanie, a nie karę. Zadowolony z siebie kierownik jest w stanie stworzyć dobrą ekipę i zarabiać pieniądze. Mi Abra dała ogromną możliwość rozwoju i jestem bardzo wdzięczna za ten przystanek w mojej karierze i mam nadzieję, że potrwa on jeszcze jakiś czas :)

Bravo
@nowy_groszek

Ja rozumiem Pani optymizm. Po roku dostać awans gratuluję, ale proszę zauważyć, że większość komentarzy dotyczy pracy na magazynie. Jest to ciężka praca, Proszę przyjść na miesiąc (choć jest to niemożliwe bo jest Pani kobietą) podźwigać schylić się mimnimum po kilkadziestiąt razy po towar przenieść go lub rozładować auto, zimą gdy na aucie jest jak w zamrażalce lub w lato gdy w aucie panuje 60 stopni celcjusza Do tego zrobić dobrych kilka kilometrów dziennie i zmieniła by Pani zdanie i zrozumiała tu komentujących. Odpowedzialność pracy wbrew pozorom też też jest: jeśli coś źle wyjdzie z magazynu nie cofnie się tego magicznym klawiszem na klawiaturze. Móglbym tu jeszcze wiele rzeczy napisać, ale to tak ogólnie. Płaca mała dodam tylko, że moje plecy są w rozscypce nie wspominając już o innych bólach. Powiem tylko,że z boku ta praca może naprawdę wyglądac niewinnie póki samemu się jej nie podejmie. 2700 na ręke to na te czasy stanwoczo za mało.

Żałosne

Ile ci zapłacili

Kasia Z

W dalszym ciągu opinie od samych frustratów

Kaśka
@Kasia Z

Błagam ogarnij się, to że Ty tam siedzisz i nic nie robisz, to nie znaczy, że inni nie pracują również.

Były
@Kasia Z

Nie frustratow tylko ludzi którzy to i owo doświadczyli w tej firmie i chcą się tymi doświadczeniami podzielić z innymi. Aby nie mieli podobnych doświadczeń

Ewe;)

Od kwietnia miałam zaszczyt odbyć 3 miesięczną praktykę w dziale kadr. Pobyt w Abrze będę wspominać bardzo dobrze, a cenne doświadczenie zdobyte podczas praktyki poszerzyło moje horyzonty. Opiekunka praktyk dbała, by czas spędzony tutaj nie poszedł na marne, bym wzbogaciła wiedzę i wyniosła jak najwięcej praktycznych umiejętności, za co serdecznie Dziękuję :) W czasie mojego pobytu w firmie, koleżanki były od początku pozytywnie nastawione i bez problemu poświęcały swój czas na moje pytania - zawsze służyły swoją pomocą. DO PRAKTYKANTÓW: - Obszerny zakres czynności, który zachęcił mnie najbardziej do wzięcia udziału w odbywaniu praktyki, - Praktyka jak i teoria jasno i dokładnie wytłumaczona ! - Każda tematyka jest szczegółowo przerobiona. - Zadania, które się otrzymuje od koordynatorki są sprawdzane po czym tłumaczone krok po kroku. - Elastyczny grafik. Sam klimat w pokoju sprawia, że 3 miesięczne praktyki to stanowczo za mało zwłaszcza, a czas pracy mija jeszcze szybciej :) Serdecznie polecam !! :)

Aaa
@Ewe;)

Takie rzeczy tylko w Krakowie, w jednym jedynym mieście na całą Polskę. Tylko tu nie ma sprzedawców, magazynierów, problemów, bo to siedziba zarządu.

Były
@Ewe;)

Ale kłamiesz ile Ci zapłacili za pozytywną opinię, mi i innym kiedyś sugerowali aby pisać pozytywne opinie na opineo. Tekst jak obserwatora dobre haha

Praca w Abra meble za najniższą krajową a jak już masz premie to zawsze za coś zabiorą ,nigdzie nie zarabia się tak mało jak tam a na magazynie trzeba zasowac biegiem i dźwigać za dwóch kierownicy nie mają nic do gadania wszystkim rządzi dyrektor i udaje że oni o czymś decydują ,dobrze że nie muszę już na to patrzeć

Niestety

Dobra decyzja nie wiem kim byłeś, ale kto obserwuje i ma pojęcie wie kto robi za dwóch a kto spija śmietankę, magazyn trzymają starzy pracownicy i ewentualnie nowi, jeśli przyjdą chętni do pracy a to rzadkość. Co do tej premii to coś dziwnego w Twoim przypadku.

Olga

To za co w takim razie zabierają premie ??

Zdziwiony

Świetna praca, świetna atmosfera, świetny klimat, po prostu Abra. Świetna wypłata nie kupisz wiele, ale ważne, że jest 10! Może 400 litrów benzyny zatankujesz szaleństwo :)

zszokowany
@Zdziwiony

jak piszesz opinie to nie pij ale śmiech to zdrowie

Jaka umowa obowiązuje w Abra S.A. podczas okresu próbnego?

M

Umowa o pracę na 3 miesiące

Techniczny

Jestem jednocześnie sprzedawca i magazynierem. Z pracy byłem zadowolony do momentu nie otrzymania premii technicznej. Ciężko pracowałem cały miesiąc. Mamy przestawianie całej ekspozycji sklepowej. Czy premie są objęte jakimś regulaminem? Bo ani od kierownika sklepu jak i regionalnego nie otrzymałem informacji WCZESNIEJ że muszę mieć jakikolwiek próg sprzedazowy. Czy była jakaś oficjalna informacja w tym temacie ? Jakiś mail? Bo o tym dowiedziałem się w dniu wypłaty kiedy już nie miałem na to wpływu... Zostawilbym ekspozycję sklepu i walczyłbym o klienta... Bo dla mnie brak takiej premii jest bardzo odczuwalny. Bardziej niż niezadowolenie kierowników z niezlozonej ekspozycji i brudnych ścian. No niestety. Czekam na odpowiedź i pomoc w temacie.pozdrawiam wszystkich

@Techniczny

Dzień dobry, @Techniczny, wszystkie obowiązujące w firmie premie, unormowane są Regulaminami, dostępnymi dla pracownika na wewnętrznej platformie. Przypominamy również, że portal GoWork nie jest oficjalnym kanałem komunikacji w naszej firmie. Serdecznie Cię zachęcamy, aby to samo pytanie zadać Twojemu Kierownikowi Regionalnemu lub Menadżerom Operacyjnym. Z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A

xXx
@Techniczny

Nie jesteś chłopie sam!

Abro
@Abra S.A.

Witam, kwestia premii czy na magazynie czy gdziekolwiek w tej firmie widzę, że jest podobna czyli kłopotliwa z różnych powodów. Czekam na to co się stanie po nowym roku, jeśli wzrost pensji będzie tylko niewielki a podnieść na większości stanowisk muszą to trzeba uciekać z tej firmy. W tych czasach 3 tys. netto to stawka która już może zadowolić (usunięte przez administratora). Podejrzewam o ile wzrośnie już pensja i na ile można będzie można liczyć,po tym co się wydarzyło jak wzrosła płaca minimalna w zeszłym roku, ale łudze się, że ktoś jednak nie będzie oszczędzał na pracownikach. Szkoda , że wszyscy nie potrafią się zmówić i grzecznie poprosić o podwyżkę a tak to tylko można ponarzekać na pensję itp. Wiele osób ogarniętych się zwalnia i nawet mnie też to motywuję powoli coraz bardziej do działania. Niech firma zacznia doceniać dobrych pracowników i tych co pracują tam dłużej to i może efekty pracy też będą lepsze choć z mojej strony i tak daje z siebie sporo jak i reszta.

Przecież
@Abra S.A.

Za takie pytania to tam potrafią nawet zwolnić....

Zostaw merytoryczną opinię o Abra S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Abra S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Abra S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Abra S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Abra S.A.?

Kandydaci do pracy w Abra S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Abra S.A.