Finance and Accounting Junior Process Specialist 2019-05-13 12:45 przez Camila

Przebieg rekrutacji

Po przejściu rozmowy telefonicznej w języku angielskim a także w innym języku obcym( zależy od stanowiska),a także testu analitycznego ,testu z języka angielskiego, innego języka obcego online powiedzą że prześliście dobrze i poproszą wysłać niezbędne dokumenty do sprawdzenia. Potem nikt nie będzie odzywać się dopóki kandydat nie napiszę lub zadzwoni, powiedzą że stanowisko na które aplikowaliście się zostało zamknięte i zaproponują inne. Po zgodzie ustalą datę rozmowy kwalifikacyjnej w biurze na żywo która będzie trwać na żywo 1 godzinę. Na rozmowie znowu będzie lekki test 10 minutowy a potem rozmowa w języku polskim, angielskim i innym obcym języku jeśli tego wymaga stanowisko. Na końcu rozmowy powiedzą wam że wasze kwalifikacje akurat nie pasują do tego stanowisko, tak jak nie macie doświadczenia. Wynika pytanie: Po co zapraszać kandydata jeśli już patrząc na CV jego kwalifikacje nie pasuje do danego stanowiska? Szukają kozła ofiarnego w przypadku gdyby nie znaleźli odpowiedniego kandydata z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i odpowiednimi skończonymi studiami który będzie pracować za najniższą krajową? Chyba że rekruterzy to są ludzie strasznie nie kompetentne i wolą zmarnować czas kandydata na rozmowę z której nic nie wyniknie? Wynika tylko to że duża firma która po prostu marnuje czas osób na rozmowy które nie nadają się do danego stanowiska. Oczywiście wszystkiego można nauczyć się szczególnie jeśli stanowisko nie wymaga wykonywania zbyt ciężkich zadań ale jeśli szukają osób tylko i wyłącznie z odpowiednimi ukończonymi studiami i doświadczeniem to jaki jest sens tracić swój czas a także czas tego nie odpowiedniego kandydata?

Pytania

Pytania proste. Czym zajmuję się nasza firma?Jak wyobrażasz sobie pracę u nas? Jak poradziłaś by sobie z trudnym człowiekiem? Jak załatwiasz problemy? Dlaczego nauczyłaś się tego języka?

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy

F&A Proccess Junior Specialist 2018-10-02 14:36 przez Asio

Przebieg rekrutacji

Najpierw dostalam testy online, w moim przypadku były to test z angielskiego, francuskiego oraz test analitycznego myslenia (proste zadania - proporcje, procenty, średnia ale malo czasu). Następnie byla rozmowa telefoniczna, czesc po polsku, czesc po ang. Pytania raczej standardowe - dlaczego te studia, czemu chce tu pracować, co wiem o Capie, co to outsourcing, zalety pracy w grupie, co jest ważne w obsludze klienta. Dzień pozniej mialam rozmowe po francusku przez tel - tez raczej prosta, trwala z 10min. Jeszcze tego samego dnia dzwonil pan z info ze dostalam sie do kolejnego etapu, czyli rozmowa w biurze z team leaderem. Trwala ona okolo 1godz,pytania podobne jak na rozmowie tel, czesc po polsku, pare pytań po ang i pare po francusku. Do tego musialam rozwiązać dwa proste zadania obliczeniowe oraz napisać krotkiego maila do klienta po francusku. Na pewno duży plus dla firmy za szybkosc odzewu, nie trzymaja kandydata w niepewności, juz dzien pozniej dzwonil pan ze dostalam prace

Pytania

J/W

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę

F&A Junior Process Specialist 2018-06-15 14:50 przez Helena

Przebieg rekrutacji

Dzowni ktoś z HR umowic na 20min rozmowe telefoniczna, ktora w polowie jest po angielsku a w polowie po polsku. Pytania o doświadczenie, studia, co wiem o firmie, zalety pracy w grupach, organizacja czasu, co jest wazne w obsludze klienta, co to outsourcing. Potem dzwoni kolejny HR i mowi, ze przechodzicie dalej (albo mail ze nie przechodzicie dalej). Rozmowa z trzema osobami w zasadzie w całości w j. angielskim, ponieważ team leader nie był Polakiem (mowil w zasadzie tylko team leader). Pytania o doswiadczenie, studia, czy wole prace z klientem czy back office, co umiem z excela, na czym polegaja tabele przestawne, czego nie lubie w pracy z nowa zatrudnionymi osobami, czy komfortowo bym sie czula tlumaczac sie komus z czegos, czy mnei to stresuje jak sobie radze, jakie problemy rozwiazalam, jakie ulepszenia wprowadzilam, jak organizuje sobie czas, czy widze sie w roli experta czy managera. O dziwo nie bylo pytania co wiesz o naszej firmie i dlaczego wlasnie ja wybrales i dlaczego jest taka (usunięte przez administratora) Na koniec zadanie - mail do napisania. Opowiadali tez o tym jak wyglada praca itd.

Pytania

Wymienilam wyzej

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę

Finanse 2018-06-08 15:02 przez a

Przebieg rekrutacji

Dzwonią umawiają się na kolejną 20 min rozmowę, w połowie po polsku, w połowie po angielsku. Mają dać znać do 2 tygodni i umówić na spotkanie w biurze. Na nim nie byłam, więc tylko opisze rozmowe telefoniczna.

Pytania

Na początku krótko o pracy w firmie, godziny pracy, tryby itp. Potem dokładne omówienie pozycji w CV jeśli chodzi o doświadczenie i obowiązki, dlaczego akurat takie studia, jaka pozycje bym wolala (czy kontakt z klientem czy backoffice), jakie funkcje w Excelu znam, jak oceniam swoj angielski. Potem czesc po angielsku, co wiem z ogolnych informacji o firmie, co to outsourcing , co jest wazne w kontakcie z klientem, co jest najwieksza zaleta pracy w grupie.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy

Analityk Finansowy 2016-07-11 22:20 przez tak to ja

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja standardowa, czyli telefon czy jeszcze jestem zainteresowany; jeśli tak - umawianie się na kolejną rozmowę - tym razem po angielsku. A dalej - zależy od stanowiska - zazwyczaj testy on-line. Język bądź dwa, test numeryczny. W moim przypadku, po weryfikacji on-line spotkanie z team-liderem (liderką) która rekrutowała do swojego zespołu. Muszę przyznać, że pełny profesjonalizm. Po prostu w tej firmie nie ma pociotków, jeśli masz pracę to coś umiesz i potrafisz.

Pytania

Brak debilnych pytań typu: czy wolisz być drzewem czy samochodem. Wszystko bardzo dobrze przygotowane merytorycznie.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 115 175
 2. olx.pl 2 736 098
 3. pracuj.pl 2 718 511
 4. linkedin.com 2 689 259
Capgemini