Opinie o Capgemini w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Capgemini. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Capgemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Capgemini w Kraków

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Kocyk

Na początek kariery w korpo - szczerze polecam! Na łapę dostaniesz koło 2 500 PLN, jednak...tylko polecam na początek. Po około roku lepiej jest uciekać stamtąd. Nagle okazuje się ż żadnego awansu nie dostaniesz, bo bla bla bla i znajdą milion powodów. Z minusów - problem z wakacjami - czasem się zdarza ze w czasie twojej nieobecności nikt nie będzie robić twojej roboty. Więc jak wracasz po 2 tygodniach to masz skrzynkę zawaloną mailami bo nic nie bylo zrobione pod twoją nieobecność. - niekompetencja TL - nie mają pojęcia co tak naprawdę robisz - beton i jeszcze raz beton, trzeba się o wszystko prosić. Po drugiej stronie strasznie niekompetentni menagerowie...no dramat :/ - jak ktos odejdzie z twojego zespolu i nikogo nie znajdą na jego miejsce to pewnie ktoś będzie musiał robić jego pracę, czyli w skrócie praca na dwa etaty przez ok miesiąca/dwóch + wyszkolenie nowej osoby a to wszystko za jedną pensję :D (robisz swoje + rzeczy osoby która się zwolniła + szkolisz nową osobę jak ją w końcu znajdą) - brak jakichkolwiek szkolen! Nie ma nic, jedynie excel i nic więcej :/ - rotacja! - w razie twojej pomyłki, nikt cię nie obroni ;/

MMMxxx
Kandydat

. Aplikowałam na stanowisko gdzie są wymagane 2 języki obce: duński i angielski -mój poziom w obu przypadkach to C1. Przy kolejnym etapie rekrutacji dowiedziałam się że, moje wymagania finansowe są wygórowane. Osoba rekrutująca oznajmiła że firma nie płaci za język angielski, bo angielski jest językiem który wszyscy muszą znać. 3800 brutto za pracę w 2 językach w tym jeden rzadko spotykany (nawet nie chcę mi się tego komentować). Spytałam się czy jest możliwość podwyżek> 500 brutto po pół roku, w zależności od wyników pracy. Odpisałam że rezygnuję z ostatniego etapu rekrutacji. Pracę znalazłam miesiąc później w innej firmie za prawie 3 razy większe wynagrodzenie.

matipo

Hej, jak to jest, czy osoba bez wykształcenia kierunkowego może dostać się na jakieś stanowisko? Czy konieczne jest wykształcenie typowo związane z finansami i ekonomią? Jestem absolwentem medycyny i znam 2 języki obce, a jak na razie myślę o tym by się przebranżowić, stąd moje pytanie.

Zadowolona

Naczytałam się wiele negatywnych opinii o krakowskim Capgemini, więc pora abym i ja podzieliła się swoim zdaniem, w przeciwieństwie do reszty, pozytywnym. :) Na wstępie trzeba zaznaczyć, że w Capie jest naprawdę mnóstwo zespołów, które rządzą się własnymi przyzwyczajeniami i prawami. Jeden trafi do gorszego zespołu, drugi do lepszego, ale to wszystko to oceny subiektywne. Ja trafiłam do super zespołu i to bez żadnej ściemy. Natomiast jeśli ktoś szuka pracy na około rok czasu, to myślę, że nie warto tutaj aplikować, ponieważ co prawda nauczycie się wielu interesujących rzeczy, ale do wykorzystania tylko w tej firmie, czasem nawet tylko dla indywidualnego, jednego klienta. Ale jeśli zespół będzie wam odpowiadał i procesy, które będziecie wykonywać na co dzień, radziłabym zostać na dłużej, bo wtedy naprawdę można zrobić super progres. Jeśli jednak coś się nie spodoba, np. ludzie w zespole, team-leader czy cokolwiek, zawsze można spróbować zatrudnić się w innym zespole - prowadzone są wewnętrzne rekrutacje, dzięki czemu możemy poznać specyfikę innego klienta i też być może dołączyć do bardziej odpowiadającego nam teamu. :) Ja polecam to miejsce pracy i to nie tylko na kilka miesięcy. :)

Marcin

Jak mozna dac sie tak wykorzystywac za jalmuzne? trzeba byc polakiem cebulakiem bez honoru . i jeszcze zgadzac sie na prace w innym jezyku obcym niz angielski ktory jest miedzynarodowy polacy nie macie szacunku do samuch siebie zenada

@Marcin

Nie mów o wszystkich Polakach to tylko te durnie w korporacjach zarabiają grosze i nie potrafią strajkować. W innych branżach strajki są regularne

Niewiem Nowy wpis
@Mdnd

A ja się właśnie zastanawiam bo dostałem ofertę z językiem francuskim za dużo więcej niż tutaj piszecie (na czas określony przez agencje), czy to znaczy ze po przejściu na umowę strikte od capu dostanę o wiele mniej?

Pablo

po co wam te studia i jezyki obce ? jako kurier czy koeorwca tira czy na budowie wiecej mozna zarobic

@Pablo

Nauczyciel dyplomowany zarabia już więcej od nich . Około 5000 na ręke w szkole państwowej Nie zdziwiłbym się też jakby urzędnik po 4500-5000 na reke zarabiał na państwówce A oni klepią w korporacjach międzynarodowych za 3500 na ręke

osidjfoijgoidfjgoijdfogijdfojg
Kandydat

Capgemini, ogarnijcie się. Trzeci raz do mnie napisaliście na LI, trzeci raz się wdzwoniliśmy. Za każdym razem bajzel. Jak szukacie Cloud Engineera na poziomie seniorskim i wyżej to nie bawmy się w ciuciubabkę - ja walę prosto z mostu, a Wy strzelajcie dowolnymi pytaniami. Nie pogniewam się jak będą trudne. Nie interesują mnie Wasze wewnętrzne "grade'y" bo nic mi to nie mówi jako nie-pracownikowi. Najpierw wysyłacie jakiegoś zoutsource'owanego rekrutera, który nawet nie umie wymienić nazwy stanowiska. Potem dzwoni do mnie HR z Indii, który ma telefon IP forwardowany przez Poznań - jednak słyszę ją jakby brała udział w bitwie atomowych okrętów podwodnych, a jej angielski jest ZEROWY. Zrozumiałem "offer" i dobrze, że invitka poszła mailem. Finalnie odbywa się rozmowa techniczna, która odbywa się wg zasady "daj mi człowieka, a znajdę na niego haka". Wasz DevOps nie daje mi dojść do słowa, przerywa mi w połowie zdania, a kiedy argumentów brak po prostu wybucha śmiechem. Zadajecie drobiazgowe pytania o flagi, kiedy każdy normalny człowiek użyje "man $komenda", aby je sprawdzić - chylę czoła i walę pokłony przed człowiekiem, który zna je WSZYSTKIE i nigdy nie podparł się StackOverflow / Google. Prawdopodobnie Torvalds też zostałby na czymś uwalony. Po rozmowie dalej nie mam informacji: za ile będę potencjalnie pracował, kto będzie w moim teamie, w jakich godzinach odbywa się praca, ile płatny jest oncall. Nie wiem, kogo Wy szukacie - kompetencje są zakrojone na 11 osobowy dział IT (i tak też przepytujecie ludzi), a nie jednoosobowego omnibusa. Przypominam też, że to jest rozmowa - Wy sprawdzacie mój tok myślenia i wiedzę, ja sprawdzam Was. Na ten moment ja podziękuję i proszę, nie piszcie już do mnie. Nigdy. Jeśli ktokolwiek dobrnął do tego momentu - naprawdę, poświęć 2h na spacer z psem, zabawę z dzieckiem albo kodzenie do szuflady, ale nie ich rekrutację.

BylyPracownikDzialuCloud
@osidjfoijgoidfjgoijdfogijdfojg

Kiedys tam pracowalem. Ta firma to jest patologia, w poniedzialek masz umiec to, we wtorek tamta, a w srode siamto. I beda Cie tak rotowac miedzy zleceniami byle gdzies upchac i ksiegowac z Ciebie kase. Tam mnostwo patusow pracuje, szczegolnie z MGMT. To sa ludzie, ktorzy tam siedza po kilknascie lat, a w zyciu gdzies indziej by nie znalezli pracy bo sa po prostu za slabi na to. Koleczka wzajemnej adoracji, nawzajem sie awansuja. Atmosfera toksyczna, kasa marna i traktuja Cie jak smiecia, a sami sa smieciami. Z reszta Capgemini zaniza poziom calego rynku IT, oni bladego pojecia nie maja o technologiach. Co najwyzej na slajdach w PowerPoint i sprzedawaniu marzen. Szkoda psychiki na taka denna firme, moim zdaniem to jest jedna z najgorszych jak nie najgorsze korpo w calym Krakowie. Gorzej moze byc z calym szacunkiem w firmie Janusz Produkcja i Przetworstwo Wedlin.

@BylyPracownikDzialuCloud

Zgadzam się w stu procentach. Kółka wzajemnej adoracji. Team leader z (usunięte przez administratora) Nie zna się na pracy, nie umie odpowiedzieć na żadne pytanie, nie umie pomoc. Nie wiesz czegoś jesteś sam. No i pensja. 3 tys za dwa języki. Żenada.

BylyPracownikDzialuCloud
@Były pracownik

Prosze mi wybaczyc kiepskie miśmiennictwo ale jakos na szybko to pisalem i sie nie przyłożylem. Znam calkiem sporo osob z Cloud i calkiem sporo wydarzeń, które miał miejsce. Może kiedyś opisze tą historie bo jest całkiem interesująca. W kazdym razie, pewnie zrewidowali stawki bo tez potrzebuja ludzi. Natomiast nie sugerujcie sie samymi pieniedzymi. Atmosfera tam jest (usunięte przez administratora) a zarzadzajacy to zwykly dramat. Tam nie ma cywilizowanego podejscia, tylko zastraszanie, grozby, panika, dramaty. To jest styl pracy ludzi, ktorzy tam siedza. Dodatkowo mozna powiedziec, ze im ktos wiecej ma kasy/wyzsze stanowisko literalnie czuje sie lepszy. Niektorzy sie wprost z tym obnosili, wywyzszali. Co bylo naprawde zenujace. Pamietam nawet typa co obrazal tam osoby, ktore sprzataja przestrzen poniewaz przeszkadzały mu w pracy. O znikajacych pieniadzach z budzetu projektu juz nawet nie wspominam. A najsmieszniejsze jest to, ze wiekszosc z tych ludzi i tak AWANSOWALA. xD

Ff5
@BylyPracownikDzialuCloud

Niestety w punkt co do tego MGMT, nie tylko w IT. Prymitywne buraki ktore szukają tylko pretekstu żeby Cię nie awansować.

@Były pracownik

Ale to wasza wina że w tych wszystkich korporacjach grosze zarabiacie. Nawet strajkować nie potraficie tylko uciekacie i zwalniacie się. A na Wasze miejsce nowych baranów zatrudniają za 3 tysiączki. A po drugie to zarabiacie w korporacjach mniej niż nauczyciel dyplomowany i sporo mniej niż pielegniarka z tytułem magistra

Ble ble
Kandydat

Naprawdę szkoda czasu na aplikowanie do Capa. Nie można doprosić się o podanie wyników testu językowego. Pisałam do nich w tej sprawie dwukrotnie i nic, żadnej odpowiedzi.

Mikołaj
@Ble ble

Czyli brak feedbacku. Może jeszcze trwa weryfikacja i dlatego nie odpowiadają. Trudny był ten test? Jak oceniasz?

rekrutacja
Kandydat

Od pierwszej rozmowy minął już ponad miesiac - po drugiej rozmowie cisza i brak kontaktu z rekruterami czy kimkolwiek kto mógłby udzielić informacji. Dlaczego Capgemini w ogóle nie odpisuje na maile? Naprawdę o wiele lepsza byłaby odpowiedź w stylu "nadal procesujemy Pana kandydaturę" albo "niestety nie możemy zaoferować na ten moment pracy" niż brak odpowiedzi na zapytanie lub w ogóle brak feedbacku po drugim etapie...

zero feedbacku
@rekrutacja

W CAPie to normalka. Odpuść sobie tę firmę. Jakbym chciała dalej czekać na feedback lub odpowiedź na zapytanie wysłane po mojej 3 etapowej rekrutacji to bym już czekała 15 miesiąc.

Peter
Kandydat

Hej, dostałem tam pracę i trochę się zastanawiam czy faktycznie tam iść. Obecnie mam pracę dość stabilną jednak kuszą mnie możliwości rozwoju w tej firmie. Czy obecni pracownicy mogliby coś podpowiedzieć? Jak się pracuje, jacy ludzie, atmosfera?

Rjbv
@Peter

Stabilność tez raczej tam jest, ale rozwoju żadnego, podwyżek także.

Julia
@Peter

na jakim stanowisku ci sie udalo przejsc rekrutacje? napisz cos odnosnie tego jak wygladala rozmowa itp na nim od razu ! pamietaj, zawsze mozna isc i jak sie nie podoba,zrezygnowac ;)

Peter
@Julia

Ogólnie rozmowa bardzo przyjemna na dwóch etapach. Aplikowałem również do innych korpo i przyznam szczerze, że tu trzymają dość wysoki poziom obsługi kandydatów. Są cały czas w kontakcie, umawiają się na rozmowy i są punktualni. Szczerze? Nie mam się do czego przyczepić pod kątem rekrutacji. Ale to też chyba pokazuje, że są dość zorganizowani i chyba też spoko pracowników traktują. Co do pytań standardowo powiedzieć coś o sobie, kilka pytań po angielsku. Nie prowadzą rozmowy na zasadzie złapania kandydata na jakimś błędzie. Sam nie odpowiedziałem na jedno pytanie i osoba przeprowadzająca rekrutację wszystko mi wyjaśniła. Jedna z przyjemniejszych rekrutacji jaką przechodziłem

Mikołaj
@Peter

To fajnie ze tak bezstresowo bo jak zwykle się denerwuje na takich spotkaniach. Na rozmowie powiedzieli ci jakie będą zarobki? Bo głównie to mnie interesuje.

jdj
@Mikołaj

wiadomo ze grosze dostaniesz.

john
@Mikołaj

Kasanie jest duża. Nie nastawiaj się na wiele.

Mil3x
@Peter

plusy: atmosfera zero problemów z urlopami itp benefit 50 zł mcznie (co akurat nie jest niczym specjalnym) ja pracuję na UK więc pracę zaczynamy między 9-10 zero parcia na szkło robota lekka i przyjemna minusy systemy to katastrofa co jest bardzo frustrujące kasa - ... bez komentarza słabe możliwości rozwoju awanse po około 1.5/2 latach

Den

Dno

Not great, not terrible

Pracowałem w krakowskim Capie prawie dwa lata i była to moja pierwsza poważniejsza robota, którą dostałem zaraz po obronionym licencjacie. Robiłem jako junior w AP na rynek meksykański. Mniej więcej dwa- trzy razy w tygodniu miałem zmianę wieczorną, która zaczynała się o 15, a kończyła o 23, ale nie przeszkadzało mi to szczególnie, bo było to lepiej płatne. Zresztą po każdej takiej zmianie mogłem wziąć na koszt firmy taksę i pojechać na karaoke xD Sama praca była dla mnie umiarkowanie satysfakcjonująca, no ale księgowość to zupełnie nie moja para kroksów i nie planuję mieć z nią więcej wspólnego w przyszłości. Dużo szczegółowych procesów, które trzeba mieć obcykane na pamięć, a po opuszczeniu tej firmy się nie przędzą, bo będziesz się musiała i tak nauczyć zupełnie nowych. Na pewno czas spędzony w firmie pomógł mi rozwinąć się i np. poszerzyć swój hiszpański o wyrażenia i zwroty typowo biznesowe. Były dni dość luźne, ale i też takie, gdzie ewidentnie ilość roboty nie była technicznie do przerobienia. Zależało do w dużej mierze od tego jak ze swojej pracy wywiązywał się nasz współpracownik zza oceanu. Niektórzy z moich znajomych zostawali na długie nadgodziny, które w teorii były płatne, ale z jakiegoś ciężko zrozumiałego dla mnie poczucia wstydu bali się ich zgłaszać do naszej przełożonej, która w moim odczuciu była sympatyczną i wyrozumiałą osobą. Ja w praktyce w ciągu tych dwóch lat zrobiłem może ze 4 nagodziny i wszystkie zgłosiłem. Atmosfera w pracy była całkiem sypatyczna, zwłaszcza w biurze, przed pandemią. Zespół był faktycznie młody i dynamiczny. Na tyle dynamiczny, że w ciągu roku jakoś 45% składu zdązyło po moim roku pracy odjeść gdzie indziej xD Finansowo szału nie było. Cap płaci Ci znacznie mniej niż inne firmy za taką samą robotę, ale do poważniejszej roboty Cię nie przyjmą, bo potrzebujesz więcej doświadczenia. Także imo w miarę fair deal, tylko trzeba wiedzieć kiedy się zwinąć, bo raczej zawrtotnych opcji rozwoju kariery to się tam nie uświadczy, a liczba przydzielanych Ci obowiązków niekoniecznie rośnie współmiernie do Twojej pensji. Nie mogę powiedzieć dokładnie ile zarabiałem, bo mnie dojadą, ale jak coś to siła nabywacza jednej mojej pensji pozwalała mi kupić sobie tak około 3500 - 3700 bułek z serem (po złotówkę każda). Przy czym wynikało to z tego, że dużo miałem zmian popołudniowych. Inaczej byłoby to nawet o jakieś 500 - 600 bułek mniej. Potem kontynuowałem studia więc najpierw przeszedłem na 3/4, a potem 1/2 etatu. Niestety paradoksalnie pracowało mi się ciężej, bo czułem, że upychano mi proporcjonalnie więcej pracy niż kiedy pracowałem na całość. Niby miałem większe doświadczanie, ale zdarzały się dni, w które czułem się tym trochę przytłoczony. Jak wiele innych korpo CAP jest przetrawiony przez wiele absurdalnych HRowych pomysłów pokroju programów monitorujący czasu pracy/efektywności pracownika przez obligatoryjny program sprawdzający czy i jak często rusza się myszką, co oczywiście było kpiną z pracownika i śmiechem na ołpenspejsie, no ale takie życie, taki rap. Ogólnie na pierwszą "poważniejszą" robotę polecam, ale uważam, że odszedłem z tej firmy w właściwym momencie, gdyż na dalszym etapie nie miałaby dla mnie więcej do zaoferowania.

Tr
@Not great, not terrible

THX

Ania
@Not great, not terrible

Po dwoch latach dobrze uciekac? Czy moze po roku albo poltorej bedzie lepiej?

Jak żyć
@Ania

Cześć, dostałem ofertę też z 2 zmianami do 23. Jest bonus za to, ale kadry nie są wstanie odpowiedzieć ile taki bonus wynosi i jak go liczą. Jak to wyglądało u Ciebie? Dzięki

Mateusz

zenada ze ludzie zgadzaja sie na program na komputerze ktory monitoruje ruszanie myszka

Marcin

zagranica zarobki trzy lub cztery razy wieksze a mieszkania troche drozsze niz w Polsce zenada zgadzac sie na prace za tak niskie zarobki

Szczerze nie polecam. Team leader traktujący ludzi gorzej niż (usunięte przez administratora) Ciągle zajęty, brak kontaktu, a potem tylko pretensje. Przy zdecydowanej reakcji rozmowa z managerem. Tyle, że ten manager to koleżanka lub kolega team leadera, więc zawsze stoi po stronie leadera. Pomimo wypełnienia ankiety zero reakcji. Pracujesz jak (usunięte przez administratora) Praca do 16, ale zrobią spotkanie o 17 i nikt Ci za to nie zapłaci. Nie wiem może na innych projektach jest lepiej, a ja mam tylko pecha. Masz swoje zdanie? To po Tobie. Lepiej włazić leaderowi w (usunięte przez administratora) Poza tym sorry, ale 3 tys za dwa języki to kolejna kpina. W sumie cieszę się, że mam to za sobą. Szkoda tylko, że ludzie bez empatii, zrozumienia i zapatrzeni w siebie zostają leserami. No, ale Polska. Nie kompetencje , a kolesiostwo się liczy. Uciekajcie, jeśli możecie

Maja
@Były pracownik

A na tym spotkaniu to co z reguły się robi, że ludzi do domu nie puszczają? Czyli za to wszystko 3 tys na rękę się dostaje? A jakaś premia?

@Maja

Nigdy żadnej premii nie dostałem

Kocyk

Lola
@Kocyk

Żartujesz z tym brakiem szkoleń? W pierwszej połowie 2019 byłam na 5 szkoleniach, a przede mną jeszcze 2 do końca roku.

e-learning to nie szkolenie

Lola
@Marcin

No do wyboru były tylko szkolenia e-learningowe, więc te policzyłam.

DzoanaOana
@Lola

Byłaś na szkoleniach online, jak rozumiem, po godzinach pracy, bo tak zwane procesowanie zżera cały czas z etatu :D ?

a to ci
@DzoanaOana

Rozumiem ze dla Was elearning to nie szkolenie... okeeeeeeeej to w takim razie caly 2020 (lockdown i siedzenie w domu) chcialabym wiedziec gdzie sie szkoliliscie... a dodatkowo przeszlam bardzo fajne szkolenia online - nie musze dotykac trenera zeby sie czegos nauczyc ;) ps - szkolenia w ktorych bralam udzial w trakcie pracy. Po pracy to robie sobie swoje rzeczy.

Karolina, dział Komunikacji
@a to ci

Dokładnie, mamy wiele opcji szkoleń: platforma NEXT z bezpłatnym dostępem do TED talks, materiały Coursera, artykuły i wirtualne szkolenia z soft skills jak i tych bardziej technicznych - od szkoleń z project management oraz komunikacji po szkolenia z chmury, Azure czy AWS. Warto z nich skorzystać i na bieżąco sprawdzać oferty naszego zespołu Learning & Development.

Fefe
@Kocyk

Jestem po rozmowie z menadzerem I czekam na odpowiedź na reporting suppprt na jakie wynagrodzenie mogę liczyć?

Karolina, dział Komunikacji
@Fefe

Cześć, zarobki są uzależnione od zakresu obowiązków na danym stanowisku, od Twojego doświadczenia, kompetencji merytorycznych i językowych. W procesie rekrutacji zawsze najpierw kierujemy pytanie o oczekiwania finansowe w stronę kandydata.

Luki
@Lola

to znaczy ze nie zajmujecie sie robota, albo macie jej malo - stad czas na szkolenia. W moim projeckie to ciezko bylo urlpp wziac bo HR przez pol roku nie potrafily nam wakatow zapelnic - gdy odeszlo narazi 4 osoby

@Karolina, dział Komunikacji

Otóż zarobki zależą tylko i wyłączni od tego w jakiej lokacji pracujesz i od tego ile firma za dany grejd płaci. Firma nie uzależnia zarobków od zakresu obowiązków lub doświadczenia tylko od grejdu. Przykład - przychodzisz z kompletnym brakiem kompetencji w dziedzinie IT i dostajesz dokładnie taką samą pensje jak ktoś kto może asem IT nie jest ale doświadczenie w firmie ma już ponad 4-ro letnie.

noproszeprosze
@Karolina, dział Komunikacji

No, to mam bekę z tej propagandy, akurat TED talks są za darmo na yt. A takie inne "szkolenia" online cięte po 5 minut, żeby ktoś się "przeszkolił" między procesowaniem zamiast przerwy na siku, to wielka lipa. Zero pojęcia o funkcjonowaniu psychiki i mechanizmach uczenia się

prosto
@Pracownik

Jedna z osoób z niższego kierownictwa z cg tak pisze o swoich obowiązkach na otwartym profilu linkedin: "Manage financial results for the region through optimization of grade mix, location mix and cost control". Chodzi o minimalizację kosztów zatrudnienia czyli szukają osób, ktore zgodzą się na najniższą akceptowalną stawkę. Przy ogromnej rotacji pracowników nie przejmuja się zbytnio jednostką, byle pchać do przodu ten wózek

kapocapo
@a to ci

Po pracy robisz swoje rzeczy? Serio? Czyli (usunięte przez administratora) którą wstydzisz się zrobić w wielokabinowym wc w pracy? Gotujesz obiad i mrozisz na tydzień, żeby zaoszczędzić na lunczu w pracy?A może padasz bez sił do wyra, bo nawet nie masz ochoty ani partnerki do s***u?

dziekujepostoje
@Luki

To jest przykład capowego myslenia. Przez sekundę nie procesujesz, masz za mało roboty

pytaneczko
@Fefe

A nie powiedzieli ci?

pytaneczko
@Karolina, dział Komunikacji

To nieprawda, są uzależnione od budżetu projektu i tego jak nisko zdołąsz zejść w negocjacjach z kandydatem

George
@Kocyk

Pracuje tu już kilka miesięcy i jest dokładnie jak napisałeś, do tego chcą, żeby robić nadgodziny, ale płacić nie chcą, jedynie to może uda się w jakiś dzień wyjść wcześniej... Dramat, stawki głodowe, niektóre osoby z mangmentu traktują zwykłych pracowników jak (usunięte przez administratora) zero szacunku i wieczne sapanie, żeby robić wszyzystko na już, na początek polecam(do 6msc), a potem ewakuacja do lepszych firm (ja mam taki plan) Z plusów jedynie umowa na czas nieokreślony i praca z domu oraz benefity,

Prank
@Pracownik

O to to! Jeśli zatrudnią Cię na niższy grade niż wynika z doświadczenia i umiejętności bądź swoim zwyczajem szukają tylko pretekstu żeby Cię nie awansować, to dla nich i tak zarabiasz za dużo bo "grejd" na którym jesteś tak mówi. Stąd zdolni i inteligentni ludzie odchodzą do firm w których dostają stawki 150 - 200% tego co w Kapciu. Polityka wynagrodzeń kompletnie oderwana od rzeczywistości plus zarządzanie talentami to dno.

Tak było
@Kocyk

Ja w prawdzie dostawałem na rękę jakoś koło kafla więcej, ale to pewnie kwestia pracy w dziale hiszpańskojęzycznym. Reszta to sama prawda

Yolo

Ogolnie beka jest z tym calym promptem, czyli programem sluzacym do mierzenia aktywnosci przed kompem. Ludzie znalezli sposoby na home office i spoko. Ale niektorzy tak leca w kulki, ze ide na 1-1,5h przerwe i wylogowuja sie ze wszystkich komunikatorow zamiast z prompta :D potem idzie taki na urlop i zostawia niezrobiona prace kolegom. Tak trzeba zyc :D

zodiakoos

NIe warto - omijać szerokim łukiem w szczególności IT - kadra zarządzająca to śmiech na sali - nikt z nich nigdy kalkulatora dobrze nie obsługiwał. Oni chcą tylko pipolmenadżerować (czyli nic nie robić). Ciebie ześlą na projekt do klienta i radź sobie. Uważajcie na tą firmę. Powiedzą wam jedno na rozmowie kw. a w rzeczywistości będzie coś innego a jak już mówiłem "manadżerowie" są tam z jakiejś łapanki spod lasu.

pracownika fizyczny w Amazonie
Kandydat

a wy jak tutaj w korporacji ? Biale kolnierzyki . Ile zarabiacie ? Nadal w 2022 roku macie program ktory sprawdza czy klikacie cos na komputerze ? Haha ja dostalem pierwsza wyplate rowno 5000 zl na reke dzisiaj za przepracowany maj. Ale przyznam ze jeszcze niedawno ledwo 4000 zl na reke dalo sie zarobic (praca na dwie zmiany w wiekszosci )

w amazonie
@pracownika fizyczny w Amazonie

* pracuje fizycznie w Amazonie jako pick order

mi jest dobrze
@w amazonie

No siema, jak tam ciaganie paczek w amazonie i praca na 2 zmiany? U nas bialych kolniezykow spoko. 7K pln za maj wyciagniete + bonusy. Praca na rano, home office, weekendy wolne, brak nadgodzin. Nie jest zle ale mogloby byc lepiej :)

fatalnie
@mi jest dobrze

3500 na rękę po 3 latach pracy z 2 językami obcymi. Praca, która miała być 8 godzinnym etatem jest codziennie z nadgodzinami, że siedzi się po 10 a nawet 11 godzin dziennie i nic za to się nie dostaje, gdyż słynna capciowa zadaniowość. Prawie każda sobota pracująca, za którą nie płacą, ale dają odebrać ten czas. Nie ma jednak kiedy tego zrobić, gdyż robi się za wiecznie poszukiwane nowe 2 osoby. CAP zraził mnie do korporacji. Może kiedyś jeszcze o jakiejś pomyślę. Uciekam do firmy fliziarskiej. Płacą więcej i będę mieć coś w końcu czasu dla dzieci bo nie ma nadgodzin.

Czy jest możliwość zmienienia projektu? Brak pomocy ze strony współpracowników, brak wsparcia ze strony team leadera. To co się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie. Team leader wiecznie zajęty. Nie wykazuje chęci współpracy, na moje prośby o pomoc nie reaguje. Jeśli już się uda porozmawiać to wysłucha przez kilka minut i kończy rozmowę . Wiecznie tylko pretensje i czemu nie jest zrobione to czy tamto. A jak mam zrobić jak nikt mi nie wytłumaczył co i jak. Chyba trzeba będzie się pożegnać , bo szkoda mojego zdrowia psychicznego.

Pracownik 2
@Pracownik

No xD Mamy w projekcie kilku takich, co siedza juz pare lat i w kratke pracuja, urlop i L4. I od lat nikt nic im nie wytlumaczyl. Nogami i rekami bronia sie zeby czasem popracowac z biura. Wieczny backlog, wieczne zostawianie pracy dla kolegow i kolezanek. I jakos to leci :D

@Pracownik 2

No tak, tylko ja bardzo chcę dobrze pracować. Tylko jak?

Paweł
Kandydat

Witam. Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku "Senior Recruitment Specialist with French"? Czy 6 tyś netto jest możliwe?

Ewelina | Capgemini
@Paweł

Cześć, Zarobki są uzależnione nie tylko od stanowiska, ale także od doświadczenia kandydata, kompetencji merytorycznych i językowych. W procesie rekrutacji zawsze najpierw kierujemy pytanie o oczekiwania finansowe w stronę kandydata. Pozdrawiam, Ewelina | Zespół Komunikacji Capgemini

@Cap
@Ewelina | Capgemini

Hello Ewelina. What would be the salary range for an experienced (2yrs) business analyst?

Mickey
Kandydat

Hej, dostalem oferte pracy na stanowisko Java developera i faktycznie po przeczytanych opiniach zastanawiam sie czy tam isc. W tej chwili mam stabilna i przyjemna prace. Czy naprawde warunki sa tak dramatyczne jak sa opisane tutaj w opiniach ?

Fair
@Mickey

Hej jaka stawka na takim stanowisku?

simon
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.
Kandydat

Witam, czy orientuje się ktoś na jakie zarobki można obecnie liczyć na początek w dziale HR SSC lub Neste?

Papryk

Monitorowanie czasu pracy/efektywności pracownika przez obligatoryjny program sprawdzający czy i jak często rusza się myszką to po prostu kpina xD Po co zatrudniać ludzi skoro i tak się im nie ufa i traktuje jak dzieci?

@Papryk

Może dla tego że nie wszyscy są tak uczciwi jak ty? Niestety niektóry nawet palcem nie ruszą jak nikt ich nie kontroluje...

Kolo
@Pracownik

Zgadzam sie. Od kiedy pracujemy z domu wiekszosc niezle sciemnia.

Szymon
@Kolo

Jeżeli ktoś pracuje i nie ma sobie nic do zarzucenia, to wydaje mi się że nawet program sprawdzający ruchy myszki nie będzie mu w żaden sposób przeszkadzał.

Kaz
@Szymon

A owszem będzie, bo tą myszką trzeba ciągle ruszać. W pracy np. dużo piszę, czytam e-maili, rozmawiam z klientami, robię zestawienia w exelu. Do tych czynności nie jest mi potrzebna myszka. Szybciej pracuje się mi z klawiszami funkcyjnymi niż zacinającą się myszką. Ciężko się pracuje i przede wszystkim rozprasza się człowiek jak np. pisząc e-maila trzeba co mniej więcej góra minutę ruszyć myszką, bo inaczej zaraz będzie, że się nie pracuje. CAPciowy program reaguje tylko na ruchy myszką na usb, a już np. przewijanie strony strzałkami czy używanie touchpada w laptopie jest przez niego nie zauważane. Najbardziej pracowita dziewczyna z jaką przyszło pracować mi w teamie była leworęczna, a że laptop miał tylko porty usb po prawej stronie i kabel od myszy był tak krótki, że jak chciała mieć mysz po lewej stronie to rękę miała z tyłu laptopa lub kabel na klawiaturze, więc nie korzystała z myszy. Tak się pracować jej komfortowo nie dało, więc korzystała z touchpada, a wręcz na nim śmigała. Tylko, że tego CAPciowy program nie wyłapywał i wychodziło, że w ogóle nie pracuje. Mając dość udowadniania ile zrobiła kiedy system nie zauważał jej obecności zrezygnowała z pracy dla CAPa. Nieuczciwy kolega natomiast potrafił sobie nawet na 2-3 godziny odejść od komputera na HO, bo jak sam się chwalił opatentował domowym sposobem jak myszkę wprawić w ciągły ruch. On też opuścił CAPa dla lepiej płacącego korpo, ale podczas pracy dla CAPcia nikt mu nie wypomniał ani razu, że znacznie mniej robi od reszty teamu. Jak widzisz ruszanie myszką nie jest żadnym wyznacznikiem pracowitości ani tym bardziej wykonanej prawidłowo pracy. Sam też opuszczam to francuskie korpo m.in z powodu tego programu, ale też niskiej pensji i pracy za 2 a nawet 3 osoby, bo nie potrafią zapełnić wakatów.

Ola
@Kaz

Otóż to. Co byś pracując czy to na HO czy też w biurze (ten program był w CAPie zanim ktokolwiek by pomyślał, że może być epidemia, czyli w czasie gdy team leader siedział prawie z pracownikami w biurze i widział sam jak pracują) nie robił musisz ruszać myszką.Moja praca polegała głównie na rozmowach z CAPowymi klientami i oprócz koncentracji na rozmowie musiałam pamiętać by ruszać myszką, Czas to nie jak piszesz minuta tylko 30 sekund. Tak 30 sekund to czas jaki wyznaczono, że jest miarą pracy. Pracowałam z trudnymi klientami i rozmowy często miałam długie by osiągnąć jakiś kompromis, a że koncentruję się mocno na wykonywanej czynności to miałam przed oczami przyklejoną kartkę "RUSZ MYSZĄ" bym czasem przez minutę nie zapomniała jej dotknąć/ruszyć. Jednym słowem tak się wydajnie ani komfortowo nie da pracować. Poza tym zaufanie to ważna cecha i jeśli pracodawca nie ufa pracownikom to znaczy, że nie radzi sobie z zarządzaniem, co jest bardzo widoczne w Capie i było powodem mojego odejścia z Capgemini. Nie ma nic gorszego jak pracować w miejscu, gdzie wszystko leży z powodu braku złej organizacji i zarządzania.

mannaw
@Papryk

Logiczne pytanie, ale nie zapominaj, że nadrzędnym pracodawcą jest globalista z Francji dla ciebie i nie ufa on pracownikom z innego kraju. Poza tym polskie szefostwo też lubi się popisać wysoką kontrolą i pokazać słupki kontroli szefostwu we Francji.

mannaw
@Kolo

Mówisz o sobie?

@Ola

Omg żal.pl to tylko utwierdza w przekonaniu, żeby nie aplikować. Kolejne marne korpo

ajsejlot
@Szymon

Serio? Pranie mózgu chyba się udało, ka_ganiec i smycz pasują chomiczkowi w kołowrotku, kapowrotku. Normalną reakcją na tego typu kontrolę uwłaczającą ludzkiej godności powinno być oburzenie

alebeka
@Ola

Co to znaczy HO?

Emil
@alebeka

Jak to co znaczy? Home office oczywiście, czyli wykonywanie przez pracownika pracy z domu.

Prompt
@Kaz

Kłamstwo. Wystarczy zgłosić do leadera żeby zmienił ustawienia Prompta. Jest opcja monitorująca także czynności wykonywane na klawiaturze, trzeba to tylko kliknąć, czasem trzeba umieć pomyślećo sobie. Możesz sobie wtedy położyć puszkę piwa na spacji i włączyć Worda i mieć tak samo wywalone jak kolega.Program i idea oczywiście poniżej godności. Zawsze mnie tylko zastanawiają te płacze 'ja robię za dwóch a kolega nic i nikt mu nie zwraca uwagi.' No to najwyraźniej nie ma przymusu, też nic nie rób i nikt Ci nie zwróci uwagi.

Elka
@Prompt

Tylko znajdź w Capgemini ludzkiego leadera, który by raczył coś zrobić dla pracowników swojego teamu. Ja jak najbardziej rozumiem jak to określiłaś/eś "płacze", ponieważ nie chodzi o to by nikt zwrócił uwagi tylko by przez obijanie się niektórych siedzieć codziennie na niepłatnych nadgodzinach i nie mieć wolnych sobót a nawet niedziel. Jakby ktoś nie wiedział w Capgemini jest zadaniowy czas pracy, więc jak im dłużej i więcej osób zacznie się obijać to nawet całą dobę będziemy pracować za wynagrodzenie jak za 8 godzinny etat. Nie tędy droga. Monitorowanie ruchów myszą, czy stukania po klawiaturze nie jest miarą pracy, bo każdy pracownik jest inny - jeden musi dłużej pomyśleć inny zaś naklikać by osiągnąć to samo. Prompt = brak zaufania, to jest to przez co Capgemini straciło wielu dobrych pracowników. A notabene, stosowanie prompta przy zadaniowym czasie pracy całkiem rozmija się z logiką, a jest jedynie sposobem na dokładanie pracy osobom, które uczciwie pracują. Przez takie zarządzanie pracownicy odchodzą, a Capgemini nie widzi, że jest coś nie tak z nadmiarowym czasem pracy pracowników (i tak praca jest na 9 godzin zaplanowana dla każdego), który nie jest dodatkowo wynagradzany.

kandydat
Kandydat

Czy na stanowisku junior accountant dużo używa się języka obcego (angielski)? Czy jest on wymagany tylko do rekrutacji, a sama praca jest w języku Polskim. Jak to wygląda w praktyce? Z góry dziękuję.

Edyta | Capgemini
@kandydat

Cześć, Wszystko zależy od stanowiska na jakie aplikujesz, jeśli wymagana jest znajomość angielskiego na wysokim poziomie, to prawdopodobnie będziesz sporo pracować w tym języku. :) W Capgemini posługujemy się również językiem angielskim w komunikacji z naszymi kolegami i koleżankami z innych krajów, czy klientami. Dlatego znajomość języka angielskiego jest dla nas ważna. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Lenaizbad
@kandydat

W capgemini praktycznie na każdej płaszczyźnie używany jest angielski, więc po to jest to weryfikowane podczas rozmów.

Helga
@kandydat

Przestrzegam przed projektem dla dużej firmy spedycyjnej, chaos totalny, wymagania z kosmosu, ludzie zostawieni sami sobie, brak szkolenia, jesteś zdany na dobra wole współpracowników,którzy nie maja czasu uczyć nowych osób, team leaderka nie zna procesu, nie jest w stanie wesprzeć pracowników, bo nawet nie zna języka klienta dla ktorego pracujemy. Za to chętnie sprawdza trackery ile kont udalo się zrobić, kontrola I micromanagement. Do tego zarobki jak w lidlu. Ludzie szanujcie się,wszystko tylko nie to korpo.

Gelo
@kandydat

Tak angielski ( jeśli jest jedynym ) językiem wymaganym do temu występuje cały czas

Jan
@Gelo

Nie, są tu osoby niepotrafiąca angielskiego

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 12 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Capgemini?

Liczba opinii klientów firmy Capgemini, to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a, 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Capgemini