Capgemini

Opinie o Capgemini

Filtruj opinie po kryteriach:

P.
Nazwa działu: Finanse

Hej, ile dostanę w Krakowie na stanowisku finance and Accounting with German A4? Jestem na grade a3, ale rozważam przeniesienie do Krakowa.

P2.
@P.

A ile masz teraz?

sfdsdfsd
@P.

a3 a4 a5 to praktycznie ten sam grade więc te same zarobki

ciekawy

Może ktoś wytłumaczyc o co chodzi z tym SAPEM?

SAP
@ciekawy

Tak

ciekawy
@SAP

Więc czym jest SAP i w jaki sposób jest wykorzystywany w Capgemini?

SAP
@ciekawy

SAP ERP (do 2007 jako MySAP ERP) – zintegrowany modułowy pakiet oprogramowania ERP stworzony przez SAP, wspierający zarządzanie w dużych i średnich organizacjach różnych branż[1]. System jest następcą pakietu SAP R/3. Finanse (ang.: Financials) FI: Rachunkowość Finansowa (Financial Accounting) FI-GL: Księga Główna (General Ledger Accounting) FI-AP: Rozrachunki z Dostawcami (Accounts Payable) FI-AR: Rozrachunki z Odbiorcami (Accounts Receivable) FI-BL: (Bank Accounting) FI-AA: Majątek Trwały (Asset Accounting) FI-CA: (Contract Accounting) FI-LC: Konsolidacja (Legal Consolidation) FI-SL: (Special Purpose Ledger) FI-TV: (Travel Management) CO: Controlling CO-OM: (Overhead Cost Management) CO-PC: (Product Costing) CO-OM-CEL: (Cost Element Ledger) CO-OM-CCA: Analiza miejsc powstawania kosztów (Cost Center Accounting) CO-OM-OPA: (Overhead Orders and Projects Accounting) CO-PA: Analiza zyskowności (Profitability Analysis) EC-PCA: Controlling Przedsiębiorstwa, Analiza centrów zysków (Enterprise Controlling, Profit Center Accounting) EC-CS: (Enterprise Controlling, Consolidation System) Human Capital Management (Human Capital Management – HCM) PA: Administracja Kadrami (Personnel Management) PT: Zarządzanie Czasem Pracy (Personnel Time Management) PY: Lista Płac (Payroll) PE: (Training and Event Management) PD: Planowanie i Rozwój Kadr (Personnel Development) CP: (Cost Planning) Logistyka (ang.: Logistics) MM: Gospodarka Materiałowa (Materials Management) PP: Planowanie Produkcji (Production Planning and Control) MRP II; Advanced Planner & Optimizer (APO) PM: Utrzymanie Ruchu (Plant Maintenance) SD: Sprzedaż i Dystrybucja (Sales and Distribution) LE: (Logistics Execution) EHS: (Environment, Health & Safety) CS: (Obsługa Klientów Customer Service) QM: Zarządzanie Jakością (Quality Management) LO: (Logistics – General) PLM: Product Lifecycle Management PS: System Projektowy (Project System) WM: Gospodarka Magazynowa (Warehouse Management) Cross applications (ang. cross applications) IS: Rozwiązania branżowe (ang.: Industry solutions) WF: Przepływy Robocze (ang.: Workflow) Rozwiązania branżowe (ang.: Industry solutions) IS-A: Branża samochodowa (Automotive) IS-AD: Branża kosmiczna i obronna (Aerospace & Defense) IS-AFS: (Apparel and Footwear) IS-BEV: (Beverage), IS-DFPS: (Defense Forces & Public Security) IS-H: Opieka zdrowotna (Healthcare) IS-HER: Szkolnictwo wyższe i badania naukowe (Higher Education & Research) IS-HMED: (Clinical System) IS-M: Media: (Media) IS-M/AM: (Media/Advertisement & Media-Sales) IS-M/SD: (Media/Sales & Distribution) IS-OIL: Branża paliwowa (Oil & Gas) IS-R: (Retail) IS-RE: (Real Estate) IS-PS: Sektor publiczny (Public Sector) IS-T: Telekomunikacja (Telecommunications) IS-U: Przedsiębiorstwa komunalne (Utilities)

Anna
Nazwa działu: HR

Niedawno aplikowałam do tej firmy. Zostało mi przedstawione stanowisko - w sposób bardzo lakoniczny, z błędami: dopytywałam o konieczność obsługi programu Excel - uzyskałam odpowiedź negatywną, po czym na rozmowie z team leaderem okazało się, że jest to wymagane i został przeprowadzony test ze jego znajomości. Wcześniej weryfikowano znajomość języków (telefonicznie) - osoby, które przedstawiano mianami "lektorów" popełniały podstawowe błędy gramatyczne np. w odmianie czasowników w czasie teraźniejszym. Do tego było słychać, że pytania są odczytywane z kartki, więc poziom przygotowania lektorów do rozmowy był poniżej krytyki. Nie wspomnę już o tym, że zadzwoniono do mnie z opóźnieniem. Po tym wszystkim otrzymałam odpowiedź mejlową, że jednak mój profil nie odpowiada stanowisku, na które aplikowałam. Po co w takim razie zawracać ludziom głowę? Może chociaż warto by było w sposób uczciwy uzasadnić swoją odmowę feedbackiem, a nie typową formułką HR-owców - "przykro nam, ale nie odpowiada nam profil kandydata, ale zachowamy sobie dane. " Wyjątkowy brak profesjonalizmu.

Tak7Nie1
Nazwa działu: IT
@Anna

Pamietam taka sytuacje, kiedy dostalem sie do tej firmy i zostaly tylko kwestie negocjacji finansowych. Zadzwonila do mnie szanowna Pani z HR i powiedziala, ze albo godze sie na tyle i tyle a jak nie to do widzenia. Bo im sie spieszy. Zostalem krotko mowiac przycisniety do sciany, przyznam, ze nie mialem w takich zagrywkach doswiadczenia, wiec mozna tez powiedziec, ze zostalem wykorzystany. Zatrudnili sobie dobrego goscia za odpowiednio mniej kasy. Pozdrawiam ta Pania, jest taka sentencja, ze cos sie wklada tam gdzie slonce nie dochodzi. Tego Ci zycze wlasnie droga Pani z HR. Chamgemini powinno byc synonimem nazwy tej firmy. I zaraz bedzie, tu Magda z dzialu komunikacji, nic takiego u nas nie ma miejsca. :)

Tak5Nie1
kawo
Nazwa działu: Finanse

Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda praca jako młodszy specjalista ds. finansowo-księgowych z językiem obcym w tej firmie? Czy jest to praca w większości na słuchawce?

@kawo

nie rozśmieszaj przechodniów

Anna

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć ile orientacyjnie można zarobić na stanowisku Financial Services Junior Specialist z językiem francuskim C1, angielskim B2, hiszpańskim B2?

pytka
@Anna

z francuskim na pewno jest stawka całkiem fajna - bo chyba francuski, niemiecki i holenderski to jezyki na ktore stawiaja czytalem gdzies w artykule. a ja mam inne pytanie - czy proces rekrutacji jest dlugi? bo teoretycnzie jestem po rozmowie z rekruterem, feedbacku na razie nie widac choc mial byc, ale co dalej - rozmowa z managerem i tyle czy cos jeszcze?

ok

3000 na reke

No Comments

Czytam te komentarze i wydaje mi sie, ze pracuje w jakims innym Capgemini. A moze jest jakis inny Capgemini w Krakowie? o.O Ja zostalem zatrudniony ok. 2 miesiecy temu. Praca na stanowisku juniorskim (A3) i dostalem na poczatek ok. 4350zl netto (angielski + inny jezyk obcy)... Jezeli ludzie z samym marnym angielskim chca tyle na poczatek, to niech wezma jakis mlotek i uderza sie nim mocno w glowe.

Tak48Nie5

Kaja
@No Comments

dostałeś tyle netto czy brutto?

Tadzio
@Kaja

Marna proba ze strony HR do zachecenia kandydatów do aplikowania. Ale skoro przyjmują takich dzbanow ktorzy myla pensje netto z brutto to nie mam pytan. W skrocie za inny jezyk ktory wykorzystujesz w pracy doatajesz dodatek w wysokosci 300zl brutto teraz przyjmują za 3800 na start wiec 4100 moze masz brutto. Naprawdę lepiej zaczac przygodę z praca w innej firmie niz Capgemini. Bo w większości przypadków gdy odrzuca was z lepszych zawsze zostaje Capgemini które przyjmie wszystkich z otwartymi rękami (rotacja na poziomie 60% w pierwszych 2 latach)

Tak20Nie1
Nowy

Za jezyki skandynawskie daja dodatek grubo ponad 2000zl brutto

Włodzio
@Tadzio

Tadzio, rotacja w pierwszych 2 latach? Kiedy? O czym piszesz?

No Comments

Netto

bezrobotny
@No Comments

Nie opowiadaj głupot, z dobrym angielskim, kilkuletnim stażem pracy w wlk Brytanii, przeszedłem rozmowę, w tym po angielsku i nie dostałem pracy bo powiedziałem zgodnie z prosbą bym podał, na ile wyceniam swoją pracę. To powiedziałem, z zastrzeżeniem, że za mniej to moge pracować z Biedrze na kasie. Babka się zmieszała bo pewnie chciała tłuka, co będzie dukał za 1500 na rękę.

Prawda
@bezrobotny

Sam byłem kiedyś swiadkiem rozmowy w kuchni, przed rozmową z kandydatem o pracę. Osoba, która miała prowadzić rekrutację bardzo negatywnie wypowiadała sie na temat wymagań kandydatów, w szczególności zarobków. Chodziło o prace z językami jak Skandynawskie, bardziej egzotyczne niż angielski. Szanowna Pani była zdruzgotana tym, że ktoś ma czelność wymagać pieniędzy, jej opinia typowo, płacić jak najmniej bo niby za co? Śmieszne to jest, bo w tej firmie bardzo dużo osób ma właśnie takie zdanie, szczególnie te tłuki od zarządzania ludźmi. Jeszcze bardziej zabawne jest, że jak oni nie dostaną podwyżki to gryzą tynk ze ściany kiedy myślą, że inni nie widzą. Polecam to miejsce.

Tak12Nie1

NoComments
@bezrobotny

Ok, ja dostalem tyle ile napisalem. Więcej nie zamierzam dyskutowac :)

Gacu

moze ze szwedzkim

Pease
@Nowy

Ciekawe, nie dostałam żadnego dodatku.

malaplaca
@No Comments

Problem w tym ze sa firmy w Krakowie, ktore placa tyle co napisales z samym marnym angielskim na stanowiskach juniorskich. ogolnie mozna przyjac ze jesli w capie zarabiasz x zl to w innej firmy zarobisz co najmniej 1.5x zl

ciekawaaa
@malaplaca

@malaplaca ale zalezy na jakim stanowisku, chyba w IT. W statestreet placa absolwentom czy osobom bez doswiadczenia w finansach jakies 2600-2700 netto na start. Gdzie zapłaca mi 3500 netto z B2 i nie w IT/finansach?

malaplaca
@ciekawaaa

Polecam poszukać w korporacjach bankowych innych niz State.

ciekawaaa
@malaplaca

jasne, wiem gdzie ludzie odchodzili ze state'a, ale niestety w tamtych firmach w wiekszosci wymagaja wyksztalcenia ekonomicznego, finansowego, matematycznego i to jednak wyzszy level (biegly excel, makra, vba, analiza finansowa) - niestety nikt sie do mnie nie odezwal, wiec pozostaja firmy o nieciekawej opinii jak CG

@Tadzio

Tak piszą o KAŻDEJ firmie że są lepsze firmy więc ja się pytam jakie są te fajniejsze firmy w Krakowie? Podajcie chociaż jakieś ogólniki

Mlody
@No Comments

Ty się walnij. Są firmy co tyle płacą to czemu tu ktoś ma pracować za mniej? Cap to firma dla studentów i na pierwsze doświadczenie. I na nic więcej. Tyle w temacie ps. W normalnych firmach stawka z cqp czyli 3500 obowiązywała lata temu.

mick

Witam, mam pytanie czy są jakieś fajne stanowiska dla osób z jęz. ang b2/c1 oraz ile na początek można zarobić?

capgemini.pl - tam sa oferty :) z angielskim tez

Pick

A co potrafisz?

Pasztecik

Zdefiniuj "fajne stanowiska"

paul98

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej podczas Career Spot, poszło mi dobrze, rekruter zapewniał, że będzie rekomendował moją aplikację na praktyki letnie (IT z językiem francuskim, Kraków), mówił o kontakcie bez względu na wynik do kilku dni roboczych. Minął ponad tydzień i nic, a za 6 dni kończy się rekrutacja. Czekać, dzwonić do nich, pisać czy dać sobie spokój?

Tak2Nie4
@paul98

Dac sobie spokoj. Jak beda potrzebowac to zadzwonia. Tam jestes tylko numerem w statystyce, kazdy ma Cie...

Magda
@paul98

Tu Magda z działu komunikacji firmy. Na praktyki letnie corocznie aplikuje około 400 osób. Każda aplikacja jest rozpatrywana, ale niestety nie jesteśmy w stanie skontaktować się ze wszystkimi kandydatami. Kontaktujemy się z wybranymi osobami w celu umówienia rozmowy rekrutacyjnej. Rekrutację na praktyki zamykamy 26 czerwca, więc jeśli do 27 czerwca rektuter nie skontaktuje się z Tobą, oznacza to, że niestety nie zakwalifikowałeś się do programu. Onboarding rusza 1 lipca. Życzę powodzenia.

TakNie3
paul98
@Magda

Z całym szacunkiem, ale napisałem przecież, że brałem udział w rozmowie rekrutacyjnej, na zakończenie której rekruter powiedział, że następnym etapem jest już tylko rozmowa z managerem działu i ustalenie szczegółów. Także oczekuję na kontakt PO rozmowie, a nie przed.

jak cos lap ich - na FB sprawnie odpowiadaja

aa22

Na jakie stanowiska warto aplikowac z ang b1-b2? Czy w codziennej pracy duzo mówi się po ang tj. pomiedzy pracownikami, TL? Jezeli nie jest to oczywiscie stanowisko z obsluga telefoniczna klienta.

Arden
Nazwa działu: Finanse

Witam jak długo trwa tam rekrutacja ?

bałwanek
@Arden

przynajmniej dwa tygodnie + czas z ich strony na podjęcie decyzji

Nazwa działu: Finanse

Witam, za kilka dni mam rozmowę na stanowisko Credit and Collection Junior Specialist. Francuski znam biegle angielski na poz. B1. Jakie kwoty netto zarabia się na tym stanowisku?

@Nick

Około 3500 brutto - sprawdź w kalkulatorze ile to netto wychodzi. Jakieś 2500?

Bez sciemy

3500 brutto + dodatek jezykowy 850 brutto = 4350 brutto

Była
Nazwa działu: Finanse

Jak wszyscy już tutaj wspomnieli praca dobra tylko na początek. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia to w Capie nauczysz sie SAPa, Excela i ogólnie jak wygląda praca w korpo. Po roku cięzko doprosic się o awans bo to nie zależy od tego ile umiesz ale od widzimisie leadera i najczęsciej od tego, czy potrzebuje dodatkowego woła do pomocy. Nadgodzin mało, szanse na rozwój małe, atmosfera w zespole średnia, ale to też zależy na jakich ludzi się trafi, zero motywacji. Bonus kwartalny dostaje osoba zatrudniona tylko po to żeby pomóc w prostych czynnościach typu wydrukowanie wiekszej ilości dokumentów, po 60, bez studiów i języka bo wg leadera zasługuje... Wytrzymałam niewiele ponad rok i straciłam cierpliwość do tego cyrku.

Tak9Nie1
Kocyk
Nazwa działu: Finanse

Na początek kariery w korpo - szczerze polecam! Na łapę dostaniesz koło 2 500 PLN, jednak...tylko polecam na początek. Po około roku lepiej jest uciekać stamtąd. Nagle okazuje się ż żadnego awansu nie dostaniesz, bo bla bla bla i znajdą milion powodów. Z minusów - problem z wakacjami - czasem się zdarza ze w czasie twojej nieobecności nikt nie będzie robić twojej roboty. Więc jak wracasz po 2 tygodniach to masz skrzynkę zawaloną mailami bo nic nie bylo zrobione pod twoją nieobecność. - niekompetencja TL - nie mają pojęcia co tak naprawdę robisz - beton i jeszcze raz beton, trzeba się o wszystko prosić. Po drugiej stronie strasznie niekompetentni menagerowie...no dramat :/ - jak ktos odejdzie z twojego zespolu i nikogo nie znajdą na jego miejsce to pewnie ktoś będzie musiał robić jego pracę, czyli w skrócie praca na dwa etaty przez ok miesiąca/dwóch + wyszkolenie nowej osoby a to wszystko za jedną pensję :D (robisz swoje + rzeczy osoby która się zwolniła + szkolisz nową osobę jak ją w końcu znajdą) - brak jakichkolwiek szkolen! Nie ma nic, jedynie excel i nic więcej :/ - rotacja! - w razie twojej pomyłki, nikt cię nie obroni ;/

Tak17Nie
Nazwa działu: Finanse

Ktoś wie ile mogę zarobić na stanowisku Młodszy specjalista ds finansowych z j angielskim? Plus pytanie czy te testy rekrutacyjne online są trudne? I jak wyglada rozmowa w siedzibie firmy?

Dagmara
@Kandydatka

Na początek dają ok. 3300 brutto.

xyz
@Dagmara

moge prosic o przyblizenie pytan rekrutacyjnych na ostatim etapie rekrutacji tzn.rozmowy z przyszlym menagerem? :) Chodzu mi glownie o to czy sa jakies 'zadania' do wykonania typu napisanie meila lub wykonania czegos w excelu czy glownie sama rozmowa?

@Dagmara

A czy później jest szansa na jakaś podwyżkę?

@xyz

Ja byłam na rozmowie i są zadania do wykonania. Dwa w excelu, do napisania mail i do przetłumaczenia mail :)

Matt
Nazwa działu: Finanse

Hej! Czy orientuje sie o jakich zarobkach mozna rozmawiac jesli chodzi o stanowisko Finance and ACcounting Process Specialist with English? :) bede mega wdzieczny!

Jatoja

3brutto, po roku, 3.05 brutto po 4rech, po 10latach, 3.1

Tak12Nie2
Matt
@Jatoja

@Jatoja serio? Inne firmy oferuja na podobnych stanowiskach 5-6k brutto, skad az taka roznica? :o To potwierdzone info czy zgadywanka?

Ktosiek

To był sarkazm Szerloku xD

TakNie3
@Ktosiek

Nie do konca sarkazm. W niektorych korpo zarobki sa bardzo slabe a ta w temacie zawsze oferowala najnizsze stawki. Musi zostac przeciez kasa dla managierow. To jest prawdziwa szczurownia ale to zasluga glownie samych polakow. W innych korpo za to samo na 100% dostaniesz wieksze wynagrodzenie. Nie przekreslam wyboru tej firmy ale przestrzegam, lata temu bylo slabo, a co dopiero teraz...No chyba, ze lubisz szczurownie i szczucie na innych.

Dagmara

Ok. 4300

Misiek

Hej. Jakiej wyplaty (netto) mozna spodziewac sie znajac polski, angielski, szwedzki (native/c2) i norweski (B2) ? Czy szwedzkie projekty sa ciekawe, czy robienie w kolko tego samego (aka copy - paste) ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Good
@Misiek

Szczerze to nie trać czasu I nerwów na tę firme I aplikuj gdzieś indziej. Tutaj to możesz czasami nawet 2 miesiace czekac na odpowiedz czy sie dostales czy nie a I tak sie nie doczekasz.

Tak2Nie4
Panna Nikt

Jeśli chcecie pracować w dziale rekruacji to unikajcie Capgemini. Fatalnie! Skandalem jest jedna z tamtejszych team leaderek, z którą to nikt - ale to nikt - nie chce pracować. Traktuje ludzi z góry, uważa ich za głupków dosłownie, stosuje praktyki, które raczej są niedozwolone i jest bardzo bezczelna. Niestety, przełożeni nie reaguja, bezpośrednia to chyba nawet się jej boi. Rotacja w zespole rośnie. Ale nikogo to nie obchodzi, dziewczyna ma poparcie, jest promowana (zmieniła jeden dział rekrutacji na drugi), jest chamska, kto jej może coś zrobić..

Tak17Nie

Magda
@Panna Nikt

Cześć, piszę z działu komunikacji firmy. Dokładamy wszelkich starań, żeby atmosfera w naszych zespołach była optymalna do współpracy, przyjazna, swobodna, oparta na partnerstwie. Przykro nam, że masz takie odczucia, jeśli chciałabyś podzielić się swoimi uwagami, to proszę o maila na: komunikacja.pl@capgemini.com

aha
@Panna Nikt

Hej Magda - może po prostu dacie znać w rekrutacji komu trzeba, ze maja tam z tym bardzo duzy problem? Po prostu tyle i az tyle... serio nikt nie chce tam pracowac i fama po rynku sie niesie. Daj znać a przynajmniej zasygnalizuj im prosze.

ochoinka
@Panna Nikt

Wystarczy spojrzeć na to ile dobrych osób odeszło w niedługim odstępie czasu. Jeżeli pracownicy, którzy wnoszą wartość odchodzą, a zostają tacy, o których piszesz i osoby im podobne, to świadczy to niestety o kulturze działu, kulturze firmy, a raczej jej braku. Cóż, podobnie jak w przypadku innych projektów - fajnie na chwilę, ale niezbyt długo, bo kto z kim przestaje...

@ochoinka

W 100% zgadzam się z powyższym wpisem. Osoby jak Ta Pani „team leader” nie powinni pełnić takiej roli a tymbardziej zarządzać ludźmi. Dalsze promowanie osób nienadających się na role będzie skutkowało tylko kolejnymi wypowiedzeniami. Dobrze żeby ktoś w końcu to przemyślał i przywrócił spokoj - to niby tak niewiele, ale lepiej zamieść pod dywan.

@Panna Nikt

Dodam jeszcze, że gratuluje za szczerość i odwagę. Mam nadzieje, ze ktoś w końcu dostrzeże problem...

@Bez komentarza

Marzeniem ściętej głowy jest myśleć, ze cokolwiek się zmieni, aby promować ludzi którzy nie szanują drugiego człowieka. Należy czasem mieć troszeczkę pokory dla innych i nie traktować jak służących bo się do czegoś doszło. Nie polecam pracy w rekrutacji dla stanowisk IT - co do rekrutacji w innym unicie to szefostwo jest bardzo w porzadku. Jest to ostatni raz poruszony temat, bo kto pracowal lub pracuje to wie ze nic się nie zmieni.

Byly Pracownik
@Bez komentarza

Tam jest wiele takich osób, które nie powinny zajmować danego stanowiska. Nie liczcie, że coś się zmieni. Osobiście byłem na spotkaniu, na którym manager kazał osobie z HR (i to nie był szeregowy pracownik) kłamać i mówić to co zostało ustalone. Był kiedyś organizowany conference-call apropos podróży zagranicznych. Wszystko zostało wcześniej ustalone i komunikowane żeby było na korzyść firmy. Na padające pytania Panie z HRu odpowiadały z trzęsącymi się zapewne rękoma. W sumie tam tylko ludzie pracują, nie wszyscy są źli, ale po prostu jest hierarchia. Managerowie wielkie EGO a przy tym są zwykłymi...o średnim poziomie intelektualnym. Z reszta łatwo to rozpoznać po sposobie radzenia sobie z problemami. Komuś się może wydawać, że ktoś ma stołek to na prawdę coś sobą reprezentuje. W domyśle tak powinno być ale realia są zupełnie inne. Więc jak masz gorszy dzień to pomyśl sobie, ze ktoś piastuje poważna funkcję/rolę można by myślec, że zasłużenie. A to zwykly...i Ty szanowny czytelniku byłbyś na pewno lepiej sprawdziłbyś się w danej roli. Pozdrawiam wszystkich normalnych, życze powodzenia w innych firmach z normalna atmosfera.

Smutna
@Panna Nikt

O ktorym budynku quattro i pietrze mowimy? :)

@Smutna

A czemu akurat o Quattro? Nie, mówimy o innym krakowskim budynku.

stop mobbingowi w Capgemini
Nazwa działu: HR
@Magda

@Magda, to powiedz co się wydarzyło ze wspomnianą team leaderką? bo otrzymaliśmy informację że awansowała. Serio ten przypadek nadaje się na fajny case study na jakąś konferencję o tragicznych praktykach w działach HR i wspieraniu mobberów. czekamy na informację oprócz gładkich korposłów o dokładaniu starań i atmosferze optymalnej- nikt się na to nie łapie.

Gregor

Czyżby konkurencja zaczęła pisać na forum? Trzeba jeszcze wypracować sobie dobrą opinię jako pracodawca!!

Tak1Nie3
Jak nie wiadomo o co chodzi...
Nazwa działu: Finanse

Mam pytanie odnośnie zarobków na stanowisku junior accountant with English. Gdzieś tutaj przeczytałem że na start dostaję się 2500 zł netto. Pierwsze pytanie utwierdzające czy to prawda? I druga sprawa Pan na rozmowie poinformował mnie że jeśli wybiorę zmiany popołudniowe to mogę liczyć na wyższe wynagrodzenie niż zmiany poranne.( bez podania szczegółów ) Jak to jest, to 2500 zł netto to jest przy pracy na rano na popołudnia czy może jakaś średnia wyliczona. Będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam

Malla
Nazwa działu: Finanse
@Jak nie wiadomo o co chodzi...

W Capie jest dodatek za pracę w godzinach wieczornych (jeśli kończysz po 22) 35zl brutto za dzień było ok. 2 lata temu.

pedr

Jacy w Capie są ludzie ? Pytam dlatego, że odkąd mój kolega się tam zatrudnił ... zrobił się lekko mówiąc dziwny. Opowieści o rozwoju, corpo, różnych projektach . Tutaj też pytanie odnośnie pracy - nazwy projekty, czy jest ona tak wielce kreatywna ? Czy raczej robi się z człowieka osła wmawiając mu poczucie kreatywności ? Za odpowiedzi dziękuję. Pytanie nie miało być złośliwe, nikogo nie chciałem urazić Pozdrawiam

Tak12Nie

Emily
@pedr

Ludzie, tak jak wszędzie, są bardzo różni i zależy na kogo trafisz. Nadętych osłów myślących ze są kluczowi i niezbędni dla procesu tez jest bardzo dużo.

Tak6Nie1

Nie polecam
@pedr

Klika filozofek menedzerek. Przyklad tragicznego zarzadzania, kumpterstwa i promowania ludzi bez kompetencji. Kupa zmarnowanych talentow. Jesli szukasz czegos kreatywnego napewno Cie przyjma, zeby obrzydzic zycie. Generalnie mac na rok i uciekac, zeby sobie nie zniszczyc psychiki. Wyciskanie do ostatniej kropli sil,a jesli sie nie dasz rozmowy pouczajace ze sie nie angazujesz. (usunięte przez administratora) jesli swiergoczesx od rana o ladnym sweterku pani menedzerki lub chodzisz na kawke mozesz zyc dlugo i dobrze, w innym razie zniszcza Cie(usunięte przez administratora)

Tak5Nie1
Marcello
 Rekomendacja

Czy akademia jezyka francuskiego jeszcze dziala w capie? Czy rekrutuja do pracy z znajomoscia jezyka na.poziomie B1 z gory dziekuje????

Céline

Cześć. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna przez telefon, jak również rozmowa w firmie, gdy sprawdzany jest poziom języka francuskiego na poziomie A2/B1? O co kandydat jest pytany w tym języku? Na jakie pytania warto opracować odpowiedzi?

@Céline

Bylas kiedys na rozmowie kwalifikacyjnej ? Jezeli tak to wyglada jak typowa rozmowa. Ja sie nikogo nie wypydalem jakie sa pytanie nie ukladalem sobie odpowiedzi. Poszedlem na luzaka i prace dostalem. Liczy sie improwizacja usmiech i poczucie humoru.

TakNie5

Grzegorz1998

Ile się zarabia Capgemini? Na początku, po 2-4 latach?

dfdsfdsfds
@Grzegorz1998

na początku 2500 po 2-4 latach też 2500.

Tak26Nie2

jurek
@dfdsfdsfds

Na rękę 2500? :) Ile do tego nadgodzin doliczyć? bo nie wierzę, że overtime'u nie ma w tej firmie :)

@Grzegorz1998

Co roku otrzymuje się niewielką podwyżkę inflacyjną. Symboliczną. Więc nieprawda, że po czasie będzie dalej 2500 ???? a nadgodzin raczej nie ma, wielką rzadkość i naprawdę coś musi się dziać złego.

Emily
@Grzegorz1998

Uciekaj stamtąd zanim Cię zdążą zatrudnic! Im szybciej znajdziesz inne korpo do pracy tym lepiej, przynajmniej będzie jakas szansa na rozwój i awans!

Tak4Nie2

Paweł
Nazwa działu: Finanse

Jestem przed rozmową na stanowisko Finance Specialist (z angielskim) w Krakowie - jakie stawki są realne dla juniora? Nie chciałbym strzelić za dużo /mało. Z góry dzięki za pomoc :)

Tak1Nie2

Szczerze o Capie

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych korporacji w Krakowie. Patrząc po komentarzach poniżej - wiele osób się z tym nie zgadza - ale prawda i rzeczywistość są takie, że wszystkie korporacje działają w ten sam sposób - żadna nie chce dawać podwyżek, awansów, więc narzekanie tego typu znajdziecie wszędzie. Dodatkowo trzeba zdawać sobie również sprawę z faktu, że wszystkie te firmy korzystają z tych samych matryc płacowych! Więc zamiast narzekać, że nowi pracownicy zarabiają więcej (tak jak nowi klienci sieci telefonicznych czy innych telewizji mają niższe abonamenty), to trzeba mieć jaja i złożyć wypowiedzenie albo przynajmniej zasugerować to przelozonemu dając mu szansę na przemyślenie sprawy. Dodam tylko do tego, że osoby z doświadczeniem z kilku miejsc mają zupełnie inna wiedzę i doświadczenie, niż ktoś kto siedzi w jednym miejscu i umie robić tylko to - dużo szersze spojrzenie na proces i głęboko polecam wszystkim poszerzać swoje horyzonty, jeśli zależy im na podwyzkach i awansach. Z mojego doświadczenia wynika, że Capgemini jest firmą najchętniej dającą awanse i podwyżki! Do tego jest bardzo duża, dzięki czemu są tu duże możliwości rozwoju - zarówno poziomego jak i pionowego. Pracowałam w firmach o płaskich strukturach, gdzie na stanowisku specjalisty ludzie siedzieli po 10 lat za stawkę ustalona również wtedy i marzyli o tym, że w dwunasta rocznicę zostaną seniorem. Natomiast w Capgemini stanowiska specjalistyczne to tylko początek drogi i wszyscy moi znajomi, którym się chce są za to wynagradzani - w tym osoba, która przeszła od juniora do team lidera w niecałe 4 lata. I sama jak przyszłam do tego projektu jako specjalista - ona też była tam wtedy specjalista - to od razu było widać, że jest to bardzo pracowita osoba o wielkich predyspozycjach do zarządzania. Dziś ona jest tam team liderem, a ja jestem seniorem w innym projekcie. A to, że projekty są różne, ludzie są różni, można trafić lepiej lub gorzej - tak, jak wszędzie. Zdarza się, że trafi się super - dostanie się atmosferę, szkolenia, wsparcie. A zdarza się, że trafi się tragicznie - atmosfera grobowa, brak szkoleń, chore oczekiwania. Pensje nie odbiegają od standardów rynkowych, zależą po prostu od stanowiska i kompetencji, które się na nich wycenia. Zauważcie że jak gdzieś aplikujecie i nagle wszystko z twojego cv pasuje idealnie do oczekiwań potencjalnego pracodawcy to on zaraz składa ofertę przewyzszajaca twoje oczekiwania finansowe, a jak nie to rekruter nawet nie oddzwoni z feedbackiem. Podsumowując: polecam tę firmę na pierwsze doświadczenie w korpo, również na drugie i na dalsze także. Niestety w tej firmie trzeba pracować, więc jeśli ktoś szuka oferty "place za nicnierobienie" to tu będzie rozczarowany. Ktoś wcześniej wspomniał, że jest to firma z najwyższym wskaźnikiem powrotów. Ja jestem jedną z tych powracających osób i nie byłam jedyna na onboardingu. Bo Capgemini to naprawdę fajna firma i należy to troszkę oddzielić od oceny poszczególnych projektów.

Tak18Nie5
Anonim
@Szczerze o Capie

Czy na pewno nie pomyliłaś korporacji? Ja bardzo lubię swoją prace (mam porównanie do innych) i współpracowników ale to chyba jedyne co mnie tam trzyma. Żadnych oszustw i przekrętów finansowych w projekcie? Nikt nie blokował rozwoju? solidna praca i starania zostały docenione ? Takie projekty zorientowane na rozwój pracownika, w których można coś osiągnąć ciężka praca a nie znajomosciami w ogóle istnieją w Capgemini?

Tak11Nie2

Mateo
@Szczerze o Capie

Haha ewidentnie wpis pracownika HR. Wstydu nie macie? Jakie podwyżki jak co roku od lipca wszystkie budżety są zamrożone.. Na start jest jakieś 20% mniej niż u konkurencji ubs, ABB, shell bo roku pracy znajomi odchodzili za +2, 3 tysiące więcej w finansach. Na podwyżkę nie ma szans. Awans to tylko widzimisię szefa, zresztą teamlederzy mają prawie żadne możliwości decydowania o czymkolwiek. Pieniędzy nie ma na nic. Powroty? Owszem, bo jest to najlepszy sposób na znaczącą podwyżkę, sporo ludzi wraca po roku dwóch i są w stanie wynegocjować zupełnie inne warunki. Podsumowując - nie trolluj.

Tak18Nie

@Szczerze o Capie

Jesteś idealną kandydatką do pracy w korporacji. Muszę Ci to przyznać, że dobrze i z sensem napisane. Jakbym szukał nowego pracownika to od kopa dostałabyś stołek. I własnie przez takich ludzi jak Ty w tej i tym podobnych firmach jest tak beznadziejna atmosfera. Za bardzo uwierzyłaś w siebie i to co Ci powiedzieli. ;-)

BezZnajomościNIC
@Anonim

Tutaj niestety zgodzę się częściowo z kolegą. W dużej mierze jeśli chodzi o rozwój, to dostrzegam u siebie i u kolegi z zespołu na innym piętrze podobnie. Znajomości to stety albo niestety wszystko. Zauważmy, że w Capgemini sami musimy zadbać o rozwój a to da się tylko poprzez znajomości. Wszyscy mówią o rozwoju, ale niech ktoś z HR'ów powie mi, jak ja np. mam dowiedzieć się o materiale i tym, czym zajmuje się dany zespół, kiedy w Assessmencie nie pisze nic o zespole, nic o członkach, nawet imienia i nazwiska TM'a danego zespołu nie ma. Chcesz napisać na ich skrzynkę? Nie masz jak bo nie ma tego skrótu nawet w Assessmencie. Jak ktokolwiek ma przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, kiedy nie wie nawet kogo zapytać o to co może się pojawić albo czym zespół się zajmuje. Aplikowałem ostatnio na stanowisko wyżej, to TM tego zespołu się mnie podczas rozmowy pytał czy rozmawiałem już z pracownikami. Parsknąłem śmiechem mówiąc, "skąd miałbym się dowiedzieć, kto tam pracuje?" Własny TM ci nie powie, bo aplikując gdzie indziej on traci pracownika, więc też nie uśmiechnie się i nie powie "tam". Pracuję na dedykowanym kliencie i czuję się jakbym miał klapki na oczach próbując przejść na inny projekt. Aplikując na cokolwiek liczysz się z konkurencją i tak naprawdę ten co ma lepsze znajomości w danym zespole, albo poprzez koneksje, otrzyma informacje niezbędne do zdania takiego assessmentu. Jestem na Service Desku i patrząc co dzieje się w około wiem już w dniu dzisiejszym, że na ten SD jestem skazany, ponieważ nie mam kontaktów, nie mam 50 znajomych w różnych teamach, a nawet jak mam, to oni też chcą awansować i nie podzielą się wiedzą. To jest Corpo, ale słabo to wypada stojąc obok i patrząc co się dzieje. Capgemini jest fajnym miejscem pracy, owszem, ale pod względem wynagradzania ciężkiej pracy, to niestety. PS: Przeskoczyło mnie 2 młodszych pracowników stając się CM oraz IM na projekcie, pomimo że bilansem ilości i jakości ticketów ich przebijam i to mnie nieraz się pytali jak zrobić dany ticket oraz teraz czasem pytają jak coś zrobić. Dlaczego? Bo skumplowali się z poprzednimi osobami na tych pozycjach. Co najlepsze na jedną pozycję nie było nawet assessmentu, po prostu się dowiedzieliśmy, że ta osoba dostała się. Brawo.

Tak11Nie

Niko
@Anonim

generalnie duzo raacji w tym co napisala "Szczerze o Capie" - duzo osob wraca bo nawet w innych firmach jesli kasa wieksza to (usunięte przez administratora) chaos i (usunięte przez administratora) True story.

Niko
@Mateo

Meteo nie trzeba pracowac w dziale hr by miec dobre zdanie o tej firmie - przykladem jestem ja.. jest momentami trudno ale koniec koncow nie ma padaki wiec nie przesadzaj, a jak Ci sie nie podoba to sobie po prostu zmien :- ) po co narzekac? zmien.

maryjane
@Niko

Jakie zarobki na A1 na stanowisku junior accountant oraz czy są szkolenia wprowadzające, jakis onboarding itp?

Anonim
@Niko

A w którym dziale jest tak dobrze? Chętnie się przeniose jeśli tylko mnie zapewnisz ze jest super. Bardzo dużo zależy niestety od managementu który to o wszystkim decyduje - niestety nie w każdym projekcie management wie co robi i zna się na pracy. Jakby co to drzwi do wyjścia są zawsze otwarte. Nie chodzi mi o super wysokie pieniądze, bo nigdzie takich nie ma, tylko o godne warunki pracy i rozwoju.

@Szczerze o Capie

Możecie wierzyć w co chcecie, również w swoje teorie spiskowe czy inne, każdy ma wolną wolę. Zapominacie jednak, że w krakowskim oddziale pracuje kilka tysięcy osób :) Nie jestem fejkiem z HR ani jakimś super korposzczurem. Raczej po prostu myślę logicznie i racjonalnie i dlatego nie potrzebuję znajomości, by dostawać podwyżki, awanse i bonusy. Nie każdy nadaje się do każdej pracy i nie w każdej firmie moje kompetencje były tak doceniane, jak w Capie. Przykre jest, że przez tak wiele osób przemawia zazdrość i zawiść, bo nie potrafią odnaleźć się we współczesności otoczonej korporacjami, gdzie 10% mieszkańców miasta pracuje właśnie tu! W biurach! Jak macie jakikolwiek talent, to róbcie swój biznes - fryzjerski, knajpiany czy co tam umiecie robić. Hejtowanie korpopracy w internecie jest ani nikomu do niczego niepotrzebne, ani nie wnosi nic sensownego dla osób, które wchodzą tu po prawdę. A ja mówię szczerze, jak jest, nawet jeśli niektórych to tak strasznie boli.

@Nick

Ja akurat wprowadzam świetną atmosferę :)

Do dwóch razy sztuka

Cześć, Rok temu bezskutecznie aplikowałem do Capa. Chciałbym spróbować ponownie. Ale mam wrażenie, że oferty pracy w tej firmie są tylko i wyłącznie mitem. Może ktoś opisać aktualną sytuację w Capie? Czy ludzie dostają się tam po znajomości czy z ogłoszeń? Czy ludzie pracują tu dłużej czy szybko odchodzą? Pozdrawiam

dfdsfdsfds
@Do dwóch razy sztuka

szybko odchodzą, rotacja jest duża bo zarobki nie powalają. Oferty pracy są prawdziwe może po prostu cie nie chcą?

@dfdsfdsfds

Oczywiście jest taka możliwość, że mnie nie chcą. Nie zakładam złej woli z ich strony.Ale jak to jest: czytam, że cały czas szukają nowych pracowników, że na juniorskie stanowiska jest się tam łatwo dostać. Najwyraźniej konkurencja musi być ogromna, do Krakowa przyjeżdżają ludzie z całej południowej Polski.

Smutna

Odchodza sami fajni ludzie :(

@Smutna

A możesz mi powiedzieć jaki jest pozom językowy w Capie? Czy faktycznie poniżej angielskiego na b2 nie ma czego szukać?

Ixi
@do dwóch razy sztuka

Jeśli aplikujesz na stanowisko na którym będziesz obsługiwać ludzi z USA no to ten b2 jest raczej konieczny. A i tak może być czasami ciężko.

@Ixi

Chodzi mi raczej o stanowisko administracyjne, bez kontaktu z klientem zagranicznym . Nie mam znajomych w Capie, więc nie wiem czy w ogóle takie oferty są.

JakŻyć
@Do dwóch razy sztuka

Mnie tez sie tak wydaje, ze niektore ogloszenia pracy z tej firmy sa fikcja - 2 razy skladalam CV na to samo stanowisko z jezykiem skandynawskim, niby takie zapotrzebowanie, a oferta jest nadal aktualna (juz z 10 miesiecy chyba)... To w koncu szukaja kogos czy nie?

Rosie

Zweryfikowany użytkownik

Rekomendacja
@Do dwóch razy sztuka

Ja osobiscie dostałam prace dwa miesiące temu z ogłoszenia z Instagramu, gdzie złożyłam aplikacje wiec wątpię żeby jedyna opcja dostania pracy w capie były znajomosci.. co za brednie.

Rosie
@Do dwóch razy sztuka

Jeszcze chciałbym dodać, ze aplikując nawet nie było mnie wtedy w Polsce. Wszystkie rozmowy odbywały się telefonicznie a rozmowa ostatnia -kwalifikacyjna odbyła się przez skype w moim przypadku. I dostałam prace w ciągu dwóch tygodni. :)

anetablee
@Rosie

Rosie a jakie cv wyslalas? Po polsku czy angielsku? Ja mysle o powrocie do Polski I szukam pracy z UK, bo wiadomo nie chcialabym wrocic do kraju bez zatrudnienia. Ja poki co aplikowalam o dwie pozycje w Capgemini I cisza... Ukonczylam w Polsce filologie angielska, a w UK PRandcomms moj jezyk jest na poziomie C2. Gdzie uderzac w Capgemini? jakie pozycje? jakies rekomendacje?co myslicie?

ola

Na jakie stanowisko aplikować na początek? Jeeli mój angielski jest na poziomie b1/b2? Jak wygląda rekrutacja? Jakie stanowiska to głównie klepanie?

Kaśka

1st line support analyst German C1 + Eng B1 +, ile wołać na rekrutacji? Roczne doświadczenie, SAP, VMware, obecnie pracuję na bardzo wymagającym projekcie, więc nauczyłam się już sporo.

<(*/\/\*)>
@Kaśka

Z Niemieckim na takim poziomie to 7-10 tysięcy brutto.

Tak7Nie1
Banan
@<(*/\/\*)>

Za kwartal platne chyba.

@<(*/\/\*)>

7-10 tys brutto to spory przedział.

@Kaśka

Jezeli masz żmijowany charakter, to szybko dojdziesz do prawego przedzialu.

@Ja

Złośliwości zostaw dla siebie :) Stoję przed poważnym wyborem, dlatego szukam opinii. Pozdrawiam

@Kaśka

Jakbys stala przed powaznym wyborem to bys nie aplikowala do tej firmy. Ale mam wrazenie, ze wyzej wymieniony warunek spelniasz. Tak wiec, powodzenia!

Ktoś
@Ja

Z tego co widzę to kogoś tu boli że ktoś coś umie lepiej. Nie obrażaj ludzi. Dziewczyna zadała proste pytanie

Tak4Nie1

Ewew

Witam, chciałabym rozpocząć swoją pierwszą, poza praktykami pracę w Capgemini. Za pół roku kończę licencjat z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Języki, którymi się posługuję to angielski C1 i francuski (bizensowy) A2. Jakiego zarobku mogę spodziewać się na start "kariery" i czy mogę liczyć na pracę z językiem francuskim na poziomie A2 i tym samym - jego rozwijaniem?

Kasia
@Ewew

Sama uczę się języka i będąc na B1 nie mogłabym stwierdzić, że jest to biznesowy. Biznesowy to może być B2-C2. A2 to podstawy, umiejętność formowania prostych zdań, żaden biznes.

Karolina
@Kasia

Absolutnie się nie zgadzam. Język biznesowy może być od podstaw przy założeniu, iż uczysz się słownictwa wykorzystywanego typowo w przedsiębiorstwach (typowo ekonomicznego), a nie takich słów jak w liceum typu "drzewo", "ptaki" itd., które w pracy się nie przydają :) Również korespondencje przy języku francuskim biznesowym (od poziomu A1) są nastawione na rozwiązywanie problemów związanych z sytuacjami życia codziennego firmy, ustalaniu grafiku naszego menedżera itd. :) A język biznesowy nie polega na umiejętności wypowiadania się, a na znajomości słownictwa. Osoba może całe życie mieszkać we Francji i mówić perfekcyjnie po francusku, ale to nie oznacza, że jej umiejętność językowa kształtuje się na poziomie biznesowym.. jeśli nie zna słownictwa korporacyjnego..

Karolina
@Kasia

qyeer

Na początku na poziomie HR rekrutacja była bardzo szybka i profesjonalna, widać, że dział się stara. Rozmowa telefoniczna, testy niezbyt skomplikowane. Niestety rozczarowana byłam rozmową z Managerami zespołu w siedzibie. Już z samego początku dali odczuć, mówili, że mamy bardzo mało czasu i musimy się spieszyć. Na rozmowie oprócz tego dali kilka zadań z matematyki, e-mail z angielskiego do napisania i przetłumaczenia. Nieporozumieniem natomiast było sprawdzenie znajomości Excela (w ogłoszeniu o pracę wymagany był tylko j. ang) na poziomie zaawansowanym. Dwa zadania na 7 minut, ponadto za ramieniem stał manager z ironicznym uśmiechem obserwując każdy twój ruch. Atmosfera rozmowy nie sprzyjała, ale na koniec spytałam o to jakie szkolenia czekają nowego pracownika na początku. Manager "ważniak" odpowiedział: nie ma żadnych szkoleń. Druga managerka starała się jakoś wybrnąć, ale niesmak pozostał. Przyjęłam pracę w innej firmie

qyeer
@qyeer

Jeszcze w trakcie rozmowy zaczął dzwonić im telefon... Bardzo profesjonalnie

Tak1Nie

Zostaw opinię o Capgemini - Kraków

Chcę opublikować:

Capgemini