Capgemini

Kraków

Opinie o Capgemini

Pauli96

Czy jest sens wysyłać CV do CG nie pracując wcześniej w korpo? Ang na poZiomie B2 wcześniej pracowałam w hotelu a chciałabym rozpocząć przygodę z korporacja tylko nie wiem jak się do tego zabrać..

Maja

@Ja, użytkownicy forum chętnie zapoznaliby się z dalszym ciągiem Twojej opinii o Capgemini. Mógłbyś ją dokończyć? Jakim, w Twoim przypadku, pracodawcą była ta firma?

Grzesiekk_1982

Hej. W przyszlym roku roku wracam do Polski po 10ciu latach w Irlandii. Plan jest taki, zeby szukac pracy w korpo. Czy wg Was 35 lat to nie za duzo na rozpoczecie takiej przygody w PL? W Irlandii wiek nie ma zadnego znaczenia - jedynie umiejetnosci, ale nie wiem jak to wyglada na rynku pracy w naszym kraju. Dodam, ze nie musze od razu zarabiac 10k netto :)Pozdrawiam!

Grzesiek_1982
@Gosia 15.11.2017 17:01
Hej Grzesiek, nigdy nie jest za późno, sama mam niewiele mniej lat i też trochę pracowałam w Irlandii:) Dobry angielski przydaj...

Dzieki wielkie za dobre slowo. Moze bedzie nam dane sie spotkac i powspominac zielona wyspe. Pozdrawiam!

@Grzesiekk_1982 15.11.2017 15:16

Jak masz szukac to zainteresuj sie innym korpo niz Capgemini, ktore placi marnie jak na srednia Krakowska, zarzadzanie to dramat. Tych dramatow jest duzo wiecej ale nie bede Ci psul humoru. Ogolnie nie polecam, sa duzo lepsze miejsca.

Monika

Możecie napisać con z tym programem Women @ Capgemini?

@Monika 06.11.2017 10:07
Możecie napisać con z tym programem Women @ Capgemini?

Jakich informacji potrzebujesz? Napisz proszę na adres komunikacja.pl@capgemini.com. W międzyczasie zachęcam do obejrzenia wywiadów z kobietami, które u nas pracują:(usunięte przez administratora)

Piotr

@Piotr 07.11.2017 11:41
Ukończyłem kierunek matematyka, jednak mój angielski jest dość słaby. Czy mimo to jest sens składać cv ?...

Hej, nie zaszkodzi złożyć cv - miewamy czasem rekrutacje na tak zwane role back office'owe, czyli te, w których nie ma częstego kontaktu z klientem. A analityczny umysł jest zawsze mile widziany!

Ja

A może to ktoś skomentuje? „Wszystko zależy, w którym dziale się pracuje. Ja oceniam to przez perspektywę swojego przypadku. Otóż pracowałem w CG na serwisie ponad 6 lat. 3 pierwsze lata - ok, potem projekty się pokończyły, klienci nie poprzedłużali umów, zaczęła się równia pochyła. W efekcie zostałem skierowany (bez pytania, czy mi się to podoba) do pracy na francuskojęzycznym serwisie, działającym na francuskojęzycznych systemach i aplikacjach oraz w oparciu o francuskojęzyczne instrukcje. I tylko drobny szczegół: ja po francusku "ni w ząb", a o tym, że Francuzi nie chcą mówić po angielsku wie każdy, kto się z nimi zetknął... Ciekawe co by było, gdyby ci klienci wiedzieli, jak "profesjonalnie" działa CG kierując do ich obsługi osoby nie znające języka ?... Skończyło się zwolnieniem mnie, bo tak naprawdę nie mogło być inaczej. Jednakże zarzuty były z palca wyssane i CG "odszczekało" je już grzecznie na pierwszej rozprawie w sądzie pracy, która trwała może 20 minut i skończyła się wycofaniem CG ze swego stanowiska. ” Ciekawa sprawa, pewnie tych spraw mogłoby być więcej. Szkoda, ze nie nagrywałem akcji z początku tego roku.

@Ja 17.10.2017 11:34

Jeśli chciałbyś porozmawiać o Twoich doświadczeniach związanych z pracą w Capgemini, napisz proszę na komunikacja.pl@capgemini.pl.

Fluchtlinger

Jak wygląda aktualnie sytuacja z językiem niemieckim? Mam doświadczenie w regionie DACH ( na co dzień pracuje poza granicami, kontakt z językiem, studia podyplomowe, kursy i certyfikaty językowe również poza Pl ). Czy Capgemini stawia na takich ludzi, i czy wogóle warto? Jesli tak, to optymalnie gdzie przesłać CV?

@Fluchtlinger 12.10.2017 09:40

Szukamy osób znających język niemiecki:) Wyślij swoje cv na praca.pl@capgemini.com

Ja

Nie daj si [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] szukaj innej firmy.

yrti

Hej! Na czym ta praca polega? Tam trzeba coś sprzedawać obywatelom innych krajów?

@yrti 23.09.2017 06:19

hej, Szukamy ludzi na stanowiska związane z zarządzaniem, finansami, pomocą IT, kontrolą zamówień itd. Każde z tych zadań wiąże się z kontaktem z klientem w języku obcym, dlatego jest on wymagany:)

kubi5
@Gosia 25.09.2017 11:29

Chciała bym zupełnie zmienić branże. Interesuje mnie świat korporacji i słyszałam, że dobrze zacząć o Capgemini. Ale zupełnie nie mam doświadczenia. Mój angielski jest an poziomie B2. Interesuje mnie stanowisko junior w Katowicach, ew Kraków. Czy mam w ogóle szanse skoro brak mi doświadczenia? Dzięki za radę jakomkolwiek.

Radek

Witam, czy moglby mi ktos napisac, jak wyglada proces rekrutacyjny na programiste Java z jezykiem niemieckim? Czy jak znam plynnie jezyk niemiecki (anglielski B1), ale mam podstawy Java, jest szansa by sie dostac na to stanowisko?

Karola

Gosiu, a orientujesz się może czy są jakieś oferty dla osób z angielskim na poziomie B2? Przeglądam oferty, ale nic nie rzuciło mi się w oczy. Nie mam doświadczenia (próbuję się "przebranżowić"). :) Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Ojoj

Capgemini TO NIE JEST firma IT. Polecam szczęścia gdzieś indziej szukać chyba, ze chcecie pracować za pół darmo. W tej firmie jest serio słabo, a myślałem zupełnie coś innego. Moloch, który każdego przemieli, a idea jest nie płacić i wymienić na kolejnego. Poziom cwaniactwa wyższego menedzmentu jest wprost proporcjonalny do ich głupoty.

Alfred

Jak klarują się zarobki na juniorskich / niższych stanowiskach w działach IT? np. na helpdesku.

lll

Czy entry-level stanowiska z językiem francuskim są płatne tak samo jak te z angielskim? Proszę oszczędzić mi trochę czasu i odpowiedzieć tak czy nie, byłbym bardzo wdzięczny :)

Aneta
@lll 28.09.2017 10:37

Jeśli używasz francuskiego na co dzień dostajesz dodatek językowy. Natomiast przy ewentualnej zmianie projektu na anglojęzyczny dodatek natychmiast tracisz.

lll
@Aneta 28.09.2017 11:02

Dzięki wielkie ziomek

Ula

Jest tyle lepszych firm, z lepszymi zarobkami. Cap to wyzysk.

Xxx

Ile płacą za znajomość rzadkiego języka?

Klaudia

Ja również zastanawiam się czy warto aplikować ponieważ mam słaby poziom angielskiego B1, natomiast z hiszpańskiego poziom C1. Niestety nie mam doświadczenia w branży, jestem po studiach licencjackich.

@Klaudia 16.09.2017 00:22

Hej, jeśli masz tak dobry poziom języka aplikuj! Wszystkiego się nauczysz w zespole i podczas szkoleń wprowadzających. Mamy tu ludzi po różnych kierunkach:)

Ela

Czy są jakieś oferty tylko z niemieckim ( poziom B1/B2) czy trzeba znać dwa języki?

@Ela 24.08.2017 09:21

ofert z niemieckim jest do zatrzesienia!!!to najbrdziej poszukiwany jezyk.prace masz pewna w jakiekolwiek korpo a capie to wszystko zakonczy sie w ciagu tygodnia od daty zlozenia aplikacji

Lajkonik
@Franek 16.09.2017 14:30

Taaa..... Ale poszukują top specjalistów, za pensje asytenta. Mam wieloletnie doświadczenie w rejonie DACH, studia ( w tym za granicą), dziesiątki certyfikatów z różnej maści szkoleń. Tylko ze nie jestem zainteresowany praca za 3000pln netto ....

leader

Ile w Capie zarabic team leader????

mdzej

standardowe korpo, malo szkolen, place w zaleznosci od szczescia

Jezdm
@mdzej 07.08.2017 22:03
standardowe korpo, malo szkolen, place w zaleznosci od szczescia

A do tego jeszcze od jakiegoś czasu brud wszędzie

karolina92

Czy warto aplikować jeżeli znam dwa języki jedynie na poziomie B1 (angielski i niemiecki) i mam 5 doświadczenie w banowości? Może ktoś podpowiedzieć w jakim zespole jest ograniczony kontakt telefoniczny z Klientem? Z gory dziękuję za odpowiedź.

@karolina92 01.08.2017 08:58

Tak, mamy wakaty w obszarze finansów i księgowości, na które poszukujemy osób z niemieckim B1 i angielskim B1. Doświadczenie w finansach bardzo mile widziane na rolach back officowych - tam mamy kontakt mailowy z klientem. Oto kilka wybranych dla Ciebie: https://capgemini-ee.recruitmentplatform.com/ext-poland/UK/details.html?id=POFFK026203F3VBQB7VQWV4P6&nPostingID=12147&nPostingTargetID=8428&mask=cappol&lg=UK https://capgemini-ee.recruitmentplatform.com/ext-poland/UK/details.html?id=POFFK026203F3VBQB7VQWV4P6&nPostingID=12148&nPostingTargetID=8429&mask=cappol&lg=UK https://capgemini-ee.recruitmentplatform.com/ext-poland/UK/details.html?id=POFFK026203F3VBQB7VQWV4P6&nPostingID=12425&nPostingTargetID=8612&mask=cappol&lg=UK Pozdrawiam!

Wincyj

Kochani, jak w tej chwili kształtują się zarobki starszych analityków/specjalistów z j.niemieckim? Jakie są widełki?

Joanna

Minely 2 tygodnie od rozmowy z team leaderem. Domyslam sie ze skoro w tym czasie nikt ze mna sie nie skontaktowal to odpwiedz jest negatywna. Na rozmowie zostalam poinformowana ze niezaleznie od wyniku rekrutacji dostane wiadomosc. Czy ktos dostal odpowiedz po dluzszym czasie?

@Joanna 26.07.2017 09:22

Cześć, sprawdź swoją skrzynkę dokładnie, jeśli odpowiedź nie wpadła do folderu spam i nadal czekasz na wiadomość, spróbuj napisać na adres komunikacja.pl@capgemini.com. Pozdrowienia!

Joanna
@Gosia 08.08.2017 11:20

Dziekuje za rade w spamie nie bylo nic, albo juz automatycznie zostalo usuniete. Nie wiem czy jest sens pisac tylko po to zeby dostac odpowiedz negatywna ;) Pozdrawiam

Yhm

Czy Capgemini jest dalej jedna z najgorzej placacych korporacji w Krakowie czy cos sie zmienilo w tej kwestii? Czy dalej jest taka rotacja, ze cale pietro wymienia sie w ciagu kilku miesiecy? Czy dalej management jest betonem, nastawionym na tania sile robocza? Pozdrawiam. ;-)

Marcin
@Gosia 25.07.2017 12:16
Hej, Pracuje tu już prawie 6 lat i naprawde nie miałam problemów z managementem - chętnie Cię więc wysłucham, bo zachowanie,...

Gosia zgaduję, że pracujesz na Lublańskiej. BPO czy jakoś tak. Jest jeszcze Bora-Komorowskiego i tam jest zupełnie inaczej, jeśli chodzi o IT. Nikt nie będzie zgłaszał problemów bo czasami chodzi o osoby 'wysoko postawione' a co komu kłopoty jak z takimi ludźmi nie wygrasz? Niezłe jaja nie raz widziałem i nie jest to czysta gra, tylko typowe złe korporacyjne schematy, typu ustawiane awanse i tym podobne. Pozdrawiam.

Krakus
@Gosia 25.07.2017 12:16

Opisałem całą sytuację w ankiecie exitowej swojemu BFHR . Ja sie z koniem kopać nie będe. To taki projekt gdzie SDM jak im sie grunt pod nogami pali to idą na L4 na sześć lub więcej miesięcy.

Mr mate

Jakie sa glowne obowiazki na stanowisku credit and collection analyst ? Na jakim poziomie wymagany jest jezyk angielski i jak to wyglada w praktyce. ? Czy możecie cos powiedziec o zaletach, jakie nalezy zaprezentowac podczas rozmowy do tego dzialu?

Moder

Nie wiem, jak inne projekty, natomiast nie polecam projektu ( usunięte przez administratora ) Praca nudna, większość ludzi w zespole beznadziejna. Aż strach odejść od biura, aby nie obgadali kogokolwiek za plecami. Strata czasu.

Franek

juz jestem po rozmowie, było bardzo miło i w sumie to jestem pewien że mi dobrze poszło i byłbym zdziwiony gdybym nie dostał propozycji pracy.duzo opowiadano o roli, były dwa banalne pytania z jezyka francuskiego i dwa z angielskiego. miał byc tez test matematyczny ale z niego zrezygnowano.jezeli mnie przeczucie nie myli to atmosfera w zespole wydaje sie byc bardzo ok co do wykształcenia to w Polsce zrobiła się paranoja z tym i żadają magistra nawet na entry level ale to akurat nie problem ogolnie bardzo miłe doswiadczenie,

Ewelina
@Franek 12.07.2017 12:24

Jakie to pytania padły z języków?

Janusz

Czy na prawdę na stanowisko Customer Service z językiem angielskim jest potrzebne aż wykształcenie wyższe? Wydaje mi się że troche przesadzają. Czy w ogóle Cap przyjmuje ludzi nie studiujących?

Jarek
@Gosia 13.07.2017 13:03
Dzień dobry, nie wymagamy wykształcenia wyższego, natomiast szukamy osób z dobrą znajomością danego języka, z umiejętnościami...

Witam, orientuję się w pracy dla native speaker (język francuski-belgijski) , chłopak przyjeżdża w tej chwili do Polski co 2 miesiące. Poszukuje pracy najlepiej w Katowicach, jest grafikiem komputerowym, ale w Cap stawia na znajomość języka , jakie są szanse na pracę i za jakie pieniądze?

@Jarek 20.09.2017 16:48

Hej, poproś żeby wysłał cv bezpośrednio na komunikacja.pl@capgemini.com - prześle je do naszej rekrutacji w Katowicach. Poszukujemy osób z językiem francuskim, więc na pewno się uda coś znaleźć. Zarobki zależą w dużej mierze od stanowiska i umiejętności - wszystkiego dowie się podczas rekrutacji.

Franek

u mnie wszystko rozgrywa sie dosc szybko. po dwoch czy trzech dniach o wyslanie zgloszenia odezwala sie pani z rekrutacji i powiedziala ze szukaja na stanowisko z jezykiem francuskim (wpisalem takowa znajomosc) mimo ze aplikowalem na stanowisko z angielskim. powiedzialem ze moge sprobowac.testy poszly mi zaskakujaco dobrze,mimo ze nascie lat nie uzywam fransukiego,rozmowa w sumie tez nie najgorzej no ale z angielskim nie ma co porownywac.mialem miec niby dwudziestominutowa rozmowe ,ta pierwsza, przez telefon ale skonczylo sie chyna na godzinie,potem mialem juz krotsza z fransukiego ale tu juz bylo krocej. we wtorek mam rozmowe z kierownikiem zespolu, ma byc godzinna.ktos sie orientuje jak przebiega taka rozmowa?

@Franek 08.07.2017 18:16

Hej, na mojej rozmowie rozmawialiśmy o tym czym zajmuje się zespół, o obowiązkach na stanowisku na jakie aplikowałam, opowiedziałam też o swojej ścieżce kariery itd. Było bardzo przyjemnie i dobrze to wspominam, nie masz czym sie stresować:) Powodzenia:)

Kakadu

Poziom profesjonalny rekrutacji w Capgemini jest na rzenująco niskim poziomie, raczej niedostosowany do rekrutacji ludzi o profilu profesjonalista, gdyż prowadzą go osoby które co dopiero ukończyły studia i poznają tajniki tej profesji. Po wysłaniu aplikacji rekruterki dzwonią o każdej porze dnia (9-17.00) i proszą o 10 minut wstępnej rozmowy, potem nie dają żadnego feedbacku, czy kandydat się zakwalifikował do następnego etapu. Po 2 miesiącach dzwonią i pytają czy kandaydat nadal jest zainteresowany stanowiskiem i zapraszają na kolejny etap rekrutacji, po którym też nie ma żadnego feedbacku, co świadczyć może o ich niskim profesjonaliźmie i komunikacji w procesie rekrutacji, który firma cały czas doskonali :) Może nie wszyscy wiedzą, ale Capgemini strategia rekrutacji opiera się na refreshu "candidate pool", tzn że zakładają że zawsze jakaś liczba osób odejdzie od nich, i muszą mieć rezerwę resourców, najlepiej tanich studentów. Prowadzone są przez nich rekrutacje w ramach prowadzonych forecastów projektowych tzn. na rekrutacji mówią że zatrudnienie może być za 2 lub 3 miesiące, w zależności od tego czy zostanie podpisany kontrakt z klientem, ale nie dają żadnej promesy zatrudnienia na tym etapie. Kandydatów wówczas selekcjonuje się uzwględniając budżet który klient ma na projekt outsourcingowy, oczywiście Capgemini chce zarobić na marży biznesowej, wiec zależy im tylko na tanich resource'ach, wiadomo że studentach. Rynek jest coraz trudniejszy, jeżeli chodzi o pozyskanie kontraktów, Capgemini jest tego świadomy, bo wiele firm decyduje się na otwarcie własnych SSC oferując dość bogaty pakiet socjalny pracownikom i pensje na poziomie wyższym.

@Kakadu 07.07.2017 10:20

Hej Kakadu, Sprawdziłam jak to wygląda po naszej stronie, pozwolę więc sobie wtrącić kilka informacji, które udało mi się zebrać: Co mogę potwierdzić: - Zwyczajowo dzwonimy do kandydatów w godzinach 9-18. Natomiast jeśli kandydat woli inny termin – w miarę możliwości staramy się dopasować. - Mamy rekruterów z różnym stopniem doświadczenia-chcemy, żeby mogli je zdobywać pracując u nas. Jednak w przypadku rekrutacji na stanowiska specjalistyczne i managerskie – rozmowy są prowadzone przez naszych Senior Recruiterów (Ci są posiadaczami od kilku do kilkunastoletniego doświadczenia zawodowego w prowadzeniu rekrutacji). - to prawda, że cały czas doskonalimy ten proces i uczymy się nowych rzeczy :) Chciałabym sprostować dalszą część Twojej wypowiedzi, zgodnie z tym, jak wygląda proces w Capgemini: Wstępna rozmowa trwa 20-30 minut. Pilnujemy, by każdy kandydat dostał po niej wiadomość zwrotną-zazwyczaj zostaje ona wysłana mailowo (prosimy zatem o dokładne sprawdzanie skrzynek, także folderu „spam”). Jako że jesteśmy jedną z większych firm w naszej branży i dużą część naszych wakatów stanowią role początkowe-prowadzimy stałe rekrutacje i wracamy do osób z naszej bazy. Jednak nasi kandydaci rozważani są zawsze na aktualnie otwarte wakaty, nie takie, które są dostępne za kilka miesięcy. Dla osób wchodzących na rynek pracy czas od akceptacji oferty przez kandydata do jego powitania u nas w firmie to zazwyczaj kilka dni (sama zaczęłam pracę kilka dni po zaakceptowaniu warunków, jako junior:)), a dla kandydatów doświadczonych, zmieniających pracę, by dołączyć do Capgemini-jest równy deklarowanej dostępności kandydata. To prawda, iż rynek jest coraz trudniejszy, ale też i coraz ciekawszy dla kandydatów z perspektywy możliwości i dostępności interesujących ról – dlatego robimy co w naszej mocy, by móc mu sprostać. Chcemy prowadzić proces rekrutacji jak najlepiej, jeśli więc miałeś/miałaś złe doświadczenie, napisz do mnie proszę na komunikacja.pl@capgemini.com. Pozdrawiam!

ala

Finance&Accounting Process Analys - czym się zajmuje osoba na tym stanowisku??? kopiuj/ wklej???

@ala 30.06.2017 09:51

Hej, F&A Process Analyst to rola związana z obsługą procesów finansowo-ksiegowych, prowadzeniem rozliczeń w systemach księgowych, przygotowywaniem raportów, a czasem także kontaktem z klientem w zakresie procesów F&A.

rola

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sytuacja na stanowisku Młodszy księgowy - dużo jest do nauki itp? Głównie kopiuj + wklej???

@rola 28.06.2017 16:01

Hej, Co do tej roli, zdobyłam takie informacje: Rola raczej nie wymaga kontaktu z klientem, obowiązki to: prowadzenie rozliczeń w systemach księgowych, przygotowywanie raportów.

Sylwia

Witam, Czy jest tutaj ktoś kto powie mi jak wygląda sprawa z letnimi płatnymi praktykami? Chciałabym wiedzieć czy Dział Rekrutacji odezwał się już do wybranych kandydatów. Aplikacje można było przesyłać do 11 czerwca. Zastanawiam się czy jest jeszcze szansa, że ktoś się odezwie, czy osoby na staże zostały już wybrane? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie

dawny capgeminian

Pracowałem tam około roku, byłoby nawet ok gdyby nie śmiesznie niska pensja, która jest najniższa spośród Krakowskich corpo. W sumie dość dobre na start, po roku zmieniłem firmę i pensję (na dwa razy wyższą). Moim zdaniem warto jednak spróbować sił w rekrutacjach u konkurencyjnych firm i dopiero potem aplikować do Capa (chyba że ktoś chce pracować w korporacji nie dla pieniędzy :) ). Sama praca była raczej nudna i mało rozwojowa ale za to nie stresująca, więc może to być dla kogoś plusem. Atmosfera w pracy dobra.

Justyna
@dawny capgeminian 13.06.2017 18:56

Hej. Możesz polecić inne korpo w krk do ktorych warto się kierowac?

aqq

ktoś może wie cokolwiek na temat stażów w dziale IT? Byłbym wdzięczny za krótki opis. Pozdrawiam

Patrycja
@aqq 07.06.2017 21:15

Zależy od lokalizacji. A na jakim stanowisku ci zależy?

Perski Nick

Witam serdecznie. Bardzo proszę o informację ile kasy może zawołać kandydat na C2C Team Leader? Czy podczas składania cv wymagane jest dołączenie cover letter? Pozdrawiam Pers

Filmowiec

Hej wyplacaja nadgodziny ?? Nigdy nie slyszalem. Zawsze byl odbior nadgodzin w postaci wczesniejszego wyjscia z pracy. Co do pozostalych. Jezeli to wasza pierwsza praca to najlepiej traficie. Nawet studenci. Bo nigdzie tak dobrze nie zarobisz pracujac na 1/2 etatu.

Paweł

Mijają 3 tygodnie od chwili, kiedy miałem 2 testy online oraz telefoniczną rozmowę polsko-angielską. Podobno w ciągu 2 tygodni dostaje się maila, jeżeli coś poszło nie tak z tymi etapami rekrutacji, bądź podało się zbyt wygórowaną stawkę oczekiwanego wynagrodzenia. Ja nie dostałem od tego czasu żadnej informacji. Czy to oznacza, że wakat, na który zostałem polecony, jest już zajęty i dopiero gdy znajdzie się kolejne wolne stanowisko pasujące do mojego profilu zawodowego, mogę spodziewać się zaproszenia na rozmowę z team leaderem? Czy już powinienem sobie odpuścić i przestać czekać?

@Paweł 30.05.2017 16:35

Paweł
@Gosia 12.06.2017 11:29
Cześć, odezwali się już? Jeśli nie - daj znac na adres komunikacja.pl@capgemini. com - postaram się pomóc:)...

Tak, odezwali się. Byłem na rozmowie, wydaje się, że super ludzie w tym zespole pracują i atmosfera też ok, dość szybko dostałem informację zwrotną, że chcą mnie. Jednak w tym samym czasie dostałem propozycję z innej firmy za lepszą stawkę, więc musiałem odmówić współpracy. Może kiedyś ;)

Wesoła_Pracowniczka

Hej, zaczynam czwarty miesiąc pracy w capgemini na stanowisku z językiem francuskim - nie używanym w mowie, ale pisemnie. 1. Rektrutacja - była dla mnie przyjemnym doświadczeniem. Wysyłałam CV przez stronę Capa w weekend, w poniedziałek zadzwoniono do mnie by umówić się na rozmowę telefoniczną i wysłać mi testy (myślenie analityczne, angielski, francuski). Jak dla mnie angielski był na umiarkowanym poziomie (słownictwo+gramatyka), francuski trochę trudniejszy (ja sama oceniam się na B1 i tak też napisałam w CV) - było dużo gramatyki, polecam szybką powtórkę. Późniejsza rozmowa telefoniczna była dość długa a Pani w języku polskim zadawała mi wiele pytań dotyczących moich poprzednich prac, zainteresowań i motywacji. Później przeprowadziła ze mną rozmowę po angielsku a następnie po francusku. Szczerze mogę powiedzieć, że poszło mi średnio, bo byłam zestresowana. Ale same pytania nie były trudne - co robię w wolnym czasie, czy byłam we Francji, co mi się tam podobało. Na podobnym poziomie były pytania po francusku. Jakieś dwa dni minęły od tej rozmowy i zostałam zaproszona na rozmowę z TeamLeaderką mojego potencjalnego zespołu. Spotkały się ze mną dwie osoby - jedna w celu "checku" mojego języka Francuskiego. Rozmowa była dość luźna, dotyczyła poprzednich doświadczeń. Pytania w języku angielskim - w przeciwieństwie do tych zadawanych podczas rozmowy telefonicznej - były bardziej typowo rekrutacyjne. Ogólnie ja mówiłam dużo o sobie a potem powiedziano mi dużo o projekcie. Było ostrzeżenie o nadgodzinach. Po paru dniach dostałam odpowiedź, że zostałam przyjęta w progi Capa. 3. Praca. O szkoleniu nie będę pisać - info o capie, podstawy bhp i takie tam. Całkiem przyjemnie i sprawnie. Pracuje mi się dobrze, chociaż nie wątpię, że wpływ na to ma fajna teamleaderka i spoko zespół. Nie czuję żadnej presji. Trochę do ogarnięcia jest (no dobra, nawet sporo), podobno mniej na "słuchawie". Język B1 wystarcza do pracy z tekstem aczkolwiek wydaje mi się, że żeby piąć się w górę, trzeba ciągle nad tym pracować. Są targety, jest nacisk na jakość, ale nie jest to nic dziwnego w korpo. Nadgodziny mogę odebrać lub wziąć do zapłaty. Nikt mnie jeszcze do nich nie zmuszał chociaż mile widziany jest jakiś dzień weekendu raz w miesiącu. Przeważnie zawsze wypłacają Ci hajs jeśli zostajesz bo dużo pracy, bo leader każe, bo cośtam. Do odbioru godziny są wtedy, kiedy o to po prosisz; "Siema, zostaję godzinę dłużej, kiedyś przyjdę tylko na 7h". Fajna opcja :) No i tak ogólnie to polecam serdecznie :)

doma
@Wesoła_Pracowniczka 16.05.2017 21:56

Witaj ;) mam podobną sytuację bo też się ubiegam o pracę z dwoma językami, ale zamiast j. francuskiego jest to niemiecki również na poziomie B1 :) Pojutrze mam rozmowę kwalifikacyjną z TeamLeader'em i bardzo stresuję się pytań w języku niemieckim (a raczej tego, że nie będę w stanie na nie odpowiedzieć po niemiecku)...czy mogłabyś mi powiedzieć jakie dokładnie zadano Ci pytania w języku francuskim i czy zadawał Ci je TeamLeader czy osoba od sprawdzenia języka?? Czy ta osoba od sprawdzenia poziomu języka to był native speaker? Będę Ci bardzo wdzięczna za pomoc, pozdrawiam ;)

Krer

Czy ktoś może podać czy na stanowisku specialist w IT lub finansach wysokość podstawy lub czy jest wiecej niz na junior accountant

Bpo leaks

Zarobki w SSC w Krakowie możecie odnaleść na stronie bpo leaks - tyle tylko że od minumum tam podanego trzeba odjąć 1000 zł i to jest własnie poziom Capgemini.

obca

Nie dowiecie się tutaj na tej stronie ile się zarabia. Może od czasu do czasu znajdzie się ktoś odważny i poda "widełki." Musicie polegać na raportach w postaci pdf'u bądź dowiedzieć się metodą pantoflową. Podobno pracownicy mają to zaznaczone w umowach, że nie mogą podawać do informacji ogólnej swoich zarobków. Ja nawet nawet podczas rozmów kwalifikacyjnych nie byłam w stanie od nich wyciągnąć niczego. A w moim wypadku taka informacja byłaby mile widziana, gdyż decyzja o podjęciu pracy łączy się z moją relokacją do Polski. I takim sposobem marnowałam swój cenny czas, no i oczywiście ich przechodząc kolejne rozmowy i nie dostając informacji zwrotnej na jakiej mi zależało, czyli wynagrodzenie. Poza tym, na tym forum są pracownicy capa, więc może i to jest powodem dla którego dużo osób boi się napisać o swoim wynagrodzeniu (uważajcie,bo jeszcze was wytropią,znajdą i zwolnią; trochę odwagi młodzi ludzie)

ciekeeeeeawy

Mam pytanie jak kształtują się zarobki. Chodzi mi dokładnie o zarobki osób, które zaczynają jak i takich o trochę dłuższym stażu w firmie. Czy to prawda, że w firmie bywa tak, że zwalniane są osoby starsze z większym doświadczeniem na rzecz młodych osób? Proszę o odpowiedzi

jola

Witam chciałabym aplikować do capa na stanowisko junior Accountant z jez angielskim stąd mam pytanie jakie zarobki, godziny pracy i jakie pytania padają na rozmowie, czy ta rozmowa od razu jest generalna czy jest telefon poprzedzający ja? Z góry wielkie dzięki za informację!

David

Ja mam pytanie. ..jestem za granica I chce wrocic do kraju,wczesniej pracowalem 2 lata ale nie w korpo..jakie mam szanse???znam ang:-)

@David 05.05.2017 19:48

No pewnie, jeśli znasz dobrze ten język - spróbuj aplikować! Tu są oferty z językiem angielskim: http://bit.ly/2qAeOZ4

Martin90

Witam, ja z kolei chciałem się zapytać czy w Capgemini są organizowane staże? Sprawa wygląda w ten sposób,że biorę udział w Programie UE ,,Praca dla młodych" , który organizuje staże z gwarancją zatrudnienia , a z racji tego,że znam dobrze angielski oraz pracowałem wcześniej w obsłudze klienta to poważnie myślę nad nawiązaniem współpracy z Capgemini. Jestem z nimi związany na czas trawania tego projektu, dlatego musi być to forma zatrudnienia w ramach stażu przez pierwsze 3 miesiące, a dopiero po tym okresie umowa o pracę. Pozdrawiam.

@Martin90 04.05.2017 16:26

Program stażowy dla Krakowa, Katowic i Opola rusza wkrótce, ale nie gwarantujemy zatrudnienia wszystkim jego uczestnikom. Jeśli się zdecydujesz, zapraszamy:) Wkrótce podamy szczegóły na naszym oficjalnym profilu Facebook.

kamil
@Gosia 18.05.2017 15:43

Możesz powiedzieć po jakim czasie od rozmowy rekrutacyjnej z team leaderem mogę spodziewać się odpowiedzi?

Admirał

Gosia, na kawę czy rekrutację? :D

@Admirał 02.05.2017 13:36
Gosia, na kawę czy rekrutację? :D

Na kawę i rozmowę:)

olalaaa

Cześć, Mam angielski na poziomie B2 - C1. Z pisaniem nie mam żadnego problemu ale w mowie mam pewne problemy, blokada - a przy tym stres.. Myślicie, że warto składać CV? Bardzo zależy mi na pracy w korpo..

@olalaaa 27.04.2017 15:15

Hej Ola, spróbuj koniecznie, szczególnie jeśli Ci zależy. Ja pamiętam swoją rozmowę jak dziś, byłam tak zestresowana, że zaliczyłam kilka wpadek:) Starałam się do tego przygotować i wcześniej trochę potrenowałam rozmowę po angielsku ze znajomymi - polecam tą metodę:)

Bogna
@olalaaa 27.04.2017 15:15

Hej, jak najbardziej wysyłaj! Pracuje w oddziale w Katowiach i ciągle do nas rekrutujemy osoby z angielskim :)

pawel

Witam, jestem obecnie w trakcie rekrutacji do Capgemini Krakow i z mojej strony wygladalo to tak ze wyslalem swoje cv, tydzien pozniej zadzwonila Pani z HR, zapytala czy jestem zainteresowany praca po czym uzgodnilismy termin rozmowy telefonicznej, ktora odbyla sie dzis, czesciowo po angielsku. Oczywiscie przygotowalem sie wczesniej, rozmowa byla w spokojnej atmosferze, troche pytan o doswiadczenie zawodowe troche prostych pytan z IT. Po zakonczonej rozmowie dowiedzialem sie ze do 2 tygodni sie ze mna skontaktuje dzial HR z informacja odnosnie wynikow rekrutacji. Trzymajcie za mnie kciuki bo zalezy mi na tej pracy bardzo :)

Marta

Ponad 3 tygodnie temu odbyłam telefoniczną rozmowę rekrutacyjną. Pani z HR powiedziała mi, że dostanę odpowiedź maksymalnie do 2 tygodni, jednak w dalszym ciągu nie otrzymałam żadnej informacji. Czy jest sens czekać dalej, czy lepiej sobie odpuścić?

Marta
@Gosia 25.04.2017 10:29
Dostałam odpowiedź, że dziś nasza rekrutacja się z Tobą skontaktuje:) Pozdrowienia!

Zgadza się, dostałam maila. Najpóźniej do jutra mam otrzymać informacje o wyniku rekrutacji. Mam nadzieję, że pozytywną ;) Dziękuję za pośrednictwo.

@Marta 25.04.2017 10:41

Świetna wiadomość, trzymam kciuki!

Zostaw opinię o Capgemini - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capgemini