Capgemini
counter
3 228 971 5 1
N'importe qui Nowy wpis
Kandydat

Dobra, a teraz poważnie. Ile można zarobić mniej więcej w tej korpo z językiem francuskim C1 i angielskim B2 na stanowisku juniora? Można liczyć na chociaż 3 - 3.5 tyś netto, co i tak jest niskim wynagrodzeniem jak na język, ale chodzi o osobę bez doświadczenia korporacyjnego. Proszę o szczerość.

Liliana z francuskim :) Nowy wpis
@N'importe qui

Jestem juniorem z fr. „Zarabiasz około 3tys groszem „ ale oficjalnie Nie mogę powiedzieć ile ☹️☹️☹️ A pracy tyle że nie wiesz jak się nazywasz

Tak2Nie
xc Nowy wpis
Kandydat

W jakim języku powinno się przesłać CV?

Komunikacja Capgemini Nowy wpis
@xc

Prześlij swoje CV w języku angielskim. Możesz aplikować bezpośrednio przez naszą stronę >> https://www.capgemini.com/pl-pl/jobs/ Warto wyselekcjonować oferty po zainteresowaniach i lokalizacji.

Strata.czasu

Firma w tym momencie masowo zwalnia pracowników jednocześnie chwaląc się super wynikami i tym jaka firma jest stabilna. Wszystkie informacje zatajane przez managerów, trzymają pracownika w niewiedzy do ostatniej chwili. Team Leaderzy niekompetentni albo takich udają aby uniknąć niewygodnych pytań. Ogólnie nie polecam, nie warto za takie zarobki nabawić się nerwicy.

Tak26Nie2
aha
@Strata.czasu

ciekawe, bo w projektach ktore znam i moj w ktorym pracuje akurat zatrudniaja... moze ktos nie performuje i od razu po dnosi sie "ze firma zwalnia" ; )

Tak2Nie18
Pracownik Capgemini
@Strata.czasu

Do conajmniej 4 projektow szukamy pracownikow. Capgemini nie zwalnia od tak nawet leniwych (usunięte przez administratora) i narzekajacych nieudacznikow. Trzeba naprawde sobie naskrobac, zeby firma sie z kims pozegnala.

Tak2Nie6
worker
@Pracownik Capgemini

Ale trzeba tam się dostać. Ja już 2 razy próbowałem i niestety nic z tego.

@Strata.czasu

W obecnej sytuacji, nasza firma zachowała ciągłość działań biznesowych i nadal prowadzimy regularną rekrutację zdalną. Szukamy przede wszystkim kandydatów z kompetencjami cyfrowymi. Regularnie odbywają się też rekrutacje na stanowiska programistów, architektów i deweloperów IT, ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa, specjalistów z obszaru sztucznej inteligencji, automatyzacji, robotyki, czy też uczenia maszynowego. Nie brakuje też ofert pracy związanych ze znajomością języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, ale też hiszpańskiego, czy niderlandzkiego.

Tak1Nie2
Eugene

Pracuję od ponad roku. Pieniądze bardzo słabe jak na zagraniczną korporację, do tego duża rotacja. Na plus fajni ludzie, i jak sie ogarnie obowiązki to można pracować w miare bez stresu. Dobre jako pierwsza praca.

Tak2Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

zola

Witam Jak wygląda praca z domu i ile dni w tygodniu ewentualnie można pracować w ten sposób? Chce startować na Junior accountant with English;) -oczywiście wiem, że najpierw trzeba się wdrożyć...

@zola

Takie kwestie ustalane są bezpośrednio z managerem zespołu, do którego dołączysz. Warto też zapytać o szczegóły podczas rozmowy z rekruterem.

zola
@Komunikacja Capgemini

ok ale w praktyce czy jest opcja 2 dni w tygodniu? wiem że teraz COVID ale tak na normalnych warunkach bez epidemii jak to wyglądało?

@zola

To wszystko zależy od zespołu, do którego będziesz aplikować. Tryb pracy jest różny i każdy home office ustala się bezpośrednio z managerem.

Zwolniony

Pozostałem bez pracy, i środków na utrzymanie w związku z czym nie mam dachu nad głową. Dziękuję Ci firmo za wsparcie w tych trudnych czasach.

TakNie1
Dlaczego?
@Zwolniony

Czy możesz powiedzieć coś więcej dlaczego? Czy projekt został rozwiązany czy też firma rzeczywiście masowo zwalnia jak donoszą mi znajomi i nie warto tu aplikować bo to niepewność jutra? Dzięki!

xxx

Ludzie, omijajcie te firme szerokim lukiem! Masakra, zarzadzanie personelem na poziomie -1. TL to chyba sa urwani z kosmosu. Managerow nikt nie slyszy na callach online bo oni to sa daleko od nas malych ludzikow. Nikt nie bedzie zwracal uwagi na wasze oczekiwania. Najgorszy czas zawodowy to wlasnie w tej firmie. Staraja się jak moga zeby tylko wyciagnac jak najwiecej od czlowieka. Zatrudniaja za smieciowe pieniadze i potem mowia - jestes dla nas wazny. Ale to nie ma zadnego pokrycia z rzeczywistoscia. Na sluchawce siedzisz po te 8h i kazde odejscie od kompa to musisz miec zapisane w programie. Tak - dobrze slyszycie. Masz ruszac myszka bo inaczej to jestes do (usunięte przez administratora) pracownikiem. Jakbym wiedział wczesniej to bym się w ogole tam nie zatrudnial. Zrozumiem kamery w biurze, notatki z HO ale ruszanie myszka... Ciesze się, ze to juz za mna. Nigdy wiecej. Jezeli rekrutacja jest zainteresowana waszym profilem to beda szybko odpowiadac. Inaczej to nawet nie ma co. Liczy się, ze nie chcesz duzo kasy i mozesz wypruc flaki zeby dla nich pracowac. Zaraz bedzie prosba od ich "komunikacji" zeby napisac im wyjasnienie tego co się dzialo. To co wszedzie! W kazdym dziale się dzieje! Znajomi ida na L4 i boja się o swoje stanowisko. Ludzie maja dzieci w domu drace się i musze pracowac bo musza. Straszne co robia z ludzmi.

Tak32Nie2
Dorota
@xxx

Ryba psuje się od głowy. TL zachowują się tak, jak ich managerowie, a ci akceptują takie metody, bo większość z nich sama stosuje zastraszanie, który jest popierany przez HR. I tak (usunięte przez administratora)kwitnie, a na zewnątrz ładny PR, że jest platforma, że są inne toole...ci co skorzystali wiedzą, że to sztuka dla sztuki, a wszystko zamiatane jest pod dywan. Spróbuj się wyłamać i zgłosić nadużycia...tworząc "niepotrzebne issue" będziesz czarną owcą i w projekcie, i w hr, bo próżno szukać tam pomocy. Jedyne słuszne rozwiązanie uciekać z tej firmy jak najszybciej, bo możesz później stać się ofiarą mobbingu.

Tak25Nie
@Dorota

Ankieta Puls jest w 100% anonimowa. Z platformy SpeakUp też można skorzystać anonimowo. Jeśli byłeś świadkiem nieetycznych działań, prosimy o skorzystanie z tych narzędzi.

Tak1Nie20
Komunikacja Capgemini

Każdy wpis na naszym poufnym narzędziu wewnętrznym (SpeakUp) jest sprawdzany i badany przez niezależnego Ethics Officer.

nieznajoma

witam , czy do capgemini rekrutują osoby bez studiów ? Czy jest jakakolwiek szansa sie dostac tam do pierszej pracy w korpo bez studiów ? są w innych działach takie osoby ?

@nieznajoma

Cześć, nie wymagamy wykształcenia kierunkowego. Zatrudniamy starszych, jak i młodszych specjalistów. Mamy też pozycje dla juniorów, których szkolimy od podstaw, stąd nie wymagamy od nich wcześniejszego doświadczenia. Wszystkie dostępne oferty pracy znajdziesz tutaj >> https://www.capgemini.com/pl-pl/jobs/

karolina

Hejka , jak wyglada teraz rekrutacja do CAPA ? czy faktycznie rekrutuja czy tylko wystawione sa ogłoszenia ale pozniej nikt nie dzwoni ? wiem że w innych korpo sa wstrzymane rekrutacje .

@karolina

Cześć, tak dalej prowadzimy rekrutację. Wszystkie aktualne oferty znajdziesz na naszej stronie >> https://www.capgemini.com/pl-pl/jobs/ Rekrutacja proawdzona jest w 100|% online. Najpierw rekruter kontaktuje się z Tobą telefonicznie - w tym etapie zadawane są standardowe pytania o doświadczenie, zakres obowiązków czy też Twoje oczekiwania. Następnie odbywa się rozmowa z native speaker i przesyłane są też testy językowe. Jeśli wymaga tego stanowisko, czasami przesyłane są też testy z Excel. Ostatni etap rekrutacji to rozmowa online z managerem zespołu.

Aneta

To jest dobry pracodawca i nie postępowałby z pracownikami niezgodnie z kodeksem pracy.

Tak3Nie7
Ania

Czy w tym momencie firma rekrutuje? Wysłałam aplikację 15 maja (ponad 3 tygodnie temu) i nadal ma ona status "We are currently reviewing all applications". Czy jest jakakolwiek szansa na dalszy proces rekrutacji czy jeśli do tej pory nie otrzymałam telefonu, to oznacza, że raczej się już nie odezwą?

@Ania

Tak, dalej mamy otwartą rekrutacje do naszej firmy. Napisz do nas na skrzynkę komunikacja.pl@capgemini.com - sprawdzimy sprawę, ale potrzebujemy więcej informacji.

Xx
@Ania

Zatrzymali wszystkie rekrutacje. Od zewnątrz udają, ze wszystko okej ale nie maja kasy i obcinają gdzie mogą

Olek
@Xx

Bo mają targety oszczędnościowe i odgórny przykaz transferu procesów do Indii. Wszak za sznurki pociągają Indie to czego oczekiwać. Tylko czekać, aż kolejni klienci stracą cierpliwość i tolerancję do niskiego poziomu usług i kolejni zrezygnują.

@Xx

Dalej prowadzimy rekrutację do naszej firmy. Mamy otwartą rekrutacje wewnętrzną jak i zewnętrzną. Wszystkie dostępny oferty można znaleźć tutaj >> https://www.capgemini.com/pl-pl/jobs/?search_term= Warto wyselekcjonować oferty po preferencji miasta, w którym chciałbyś pracować.

TakNie11
Komunikacja Capgemini

Jeśli chciałbyś porozmawiać z nami o Twoim procesie rekrutacji, dowiedzieć się więcej o naszej firmie, napisz do nas bezpośrednio na skrzynkę komunikacja.pl@capgemini.com. Chętnie porozmawiamy z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania. Jeśli jesteś pracownikiem Capgemini i chciałbyś zgłosić naruszenie lub wyrazić swoje obawy, możesz skorzystać z naszych wewnętrzych narzędzi – ankiety Peakon, platformy SpeakUp lub skontaktować się z nami przez e-mail komunikacja.pl@capgemini.com. Wykorzystanie powyższych narzędzi pozwoli nam na przeprocesowanie sprawy i wyjaśnienie sytuacji.

eve

Firma na początek - tylko i wyłącznie. Zarobki słabe, wszystko tak naprawdę zależy od zespołu i od lidera. Jeśli lider jest ok, jesteś ogarnięty i ambitny to ścieżka kariery jest otwarta. Na plus atmosfera - ale tylko ze współpracownikami na podobnych grejdach. Managerowie są z tych, którym się wydaje,że są bogami i z plebsem się nie zadają, spojrzeniem nie zostaniesz zaszczycony ;) jak na poziom firmy to ich postawa to troche śmiech na sali. Niby praca w finansach, ale takie trochę przedszkole. Benefity raczej klasyczne jak na krakowskie korpo. Powiedzenia, że Cap to szósty rok studiów i że jedyna stała to to,że ludzie się zmieniają - prawda.

Tak74Nie2
Absolwent 6 roku ;)
@eve

Ja niedawno ukończyłem ten 6 rok i zgadzam się z opinią. Parę miesięcy wystarczy by przyuczyć sie excela i obeznać z korpo światem. Później inne centra biorą z otwartymi rękami i teraz jestem zadowolony po zmianie. Na maks rok zaraz po studiach może być, ale na dłużej to lepiej iść do lepszych firm i się rozwijać.

Tak34Nie

@DzoanaOana

ABB :)

NoName
@Absolwent 6 roku ;)

Rozważałem zmianę ABB na Capa... ale szybko mi przeszło... Troszkę inna liga :)

Tak29Nie1
Komunikacja Capgemini

Cześć, jeśli taka sytuacja miała miejsce, bardzo prosimy o zgłaszanie wszystkich wątpliwości na naszą skrzynkę (komunikacja.pl@capgemini.com), przez platformę Speak Up lub wypełniając ankiety Peakon. Możemy wtedy szybciej zadziałać wewnętrznie przekazując takie informacje do odpowiednich osób starając się rozwiązać sytuację.

Bolo

Najlepsza firma na start kariery! W kilka miesięcy nauczycie się korporacyjnego obycia, excela, office i wielu innych rzeczy. Po roku dostaniecie się do innej korpo gdzie dadzą wam 50% wyższe wynagrodzenie. Polecam, jednak nie na dłużej niż rok. Idealna firma dla nowicjuszy.

Tak3Nie12
st77

To już kilka lat, gdy miałem okazję pracować w kapie ale z racji sporej ilości wolnego czasu ostatnio postanowiłem coś naskrobać o firmie. Niezbyt wiele tego będzie bo i niezbyt wiele czasu tam spędziłem (po prostu ten rodzaj pracy mimo wszystko mi nie odpowiada. Sama firma bardzo ok. Pieniądze wbrew pozorom bardzo przyzwoite. Świetne zaplecze kuchenne. W pracy była bardzo dobra atmosfera, nie było jakiegoś ciśnienia z toaletą, komórką na biurku itp. Casual dress code, ludzie raczej pomocni. Nie odczułem negatywnego zachowania ze strony współpracowników. Obiektywnie polecam firmę tak na chwilę jak i na dłużej (na moim tzw. projekcie ludzie pracowali po kilka lat).

Tak1Nie8
English Customer Service

English Customer Service Advisor Co to za stanowisko? Jakie wyngrodzenie? Czy można aplikować bez doświadczenia?

@English Customer Service

Cześć! Stanowisko English Customer Service Advisor polega na stałym kontakcie z klientem (mailowo lub telefenicznie), aby udzielać pomocy w rozwiązywaniu porblemów technicznych związanych z komputerami, systemami oraz technologiami, z których korzysta klient. Nie wymagamy doświadczenia – udzielamy szkoleń oraz uczymy wszystkich procesów od podstaw. Wynagrodzenie jest zależne od zakresu obowiązków na danym stanowisku, od doświadczenia kandydata, kompetencji merytorycznych i językowych. W procesie rekrutacji zawsze najpierw kierujemy pytanie o oczekiwania finansowe w stronę kandydata

onnnnnn
@Komunikacja Capgemini

A jak się przygotować do rozmowy? Skąd brać notataki, jakieś przykładowe pytania? Są gdzieś może na stronie Capgemini? Może tutaj też powiecie jak mniej więcej przebiega rozmowa i o co pytają? Pozdrawiam

TakNie1
@onnnnnn

Cześć, podczas rozmowy kwalifikacyjnej zadawane są różnorodne pytania o doświadczenie, np. jakie miałeś/aś obowiązki na poprzednich stanowiskach, jak radziłeś/aś sobie z pracą projektową i/lub w grupie, co było Twoim największym osiągnięciem/wyzwaniem (poparte przykładami z pracy). Mogą się również pojawić pytania techniczne, np. z jakich systemów/narzędzi korzystałeś/aś w pracy. Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w języku polskim i w języku angielskim. Jeśli aplikujesz na stanowisko gdzie wymagany jest inny jezyk obcy, np. francuski, Manager lub Team Leader może też zadać pytania w takim języku żeby sprawdzić Twoją wiedzę. Czasami też pojawiają się pytania o zainteresowania, Twoich dobrych/słabych stronach oraz o naszej firmie. Warto więc przed rozmową przeczytać kilka informacji o nas.

Anai

Witam, Chciałabym dlaczego (usunięte przez administratora)nie odpowiada na maile mimo że tak zachęca tutaj do ich wysyłania.

Tak3Nie1
@Anai

Cześć, prosimy o ponowny kontakt z nami oraz o sprawdzenie foldermu SPAM na skrzynce - nasze wiadomości często wpadają do tego folderu. Można się z nami również skontaktować prywatnie przez Messenger - odpisujemy na każdą wiadomość na skrzynce pocztowej oraz na FB.

Anaid
@Komunikacja Capgemini

Cześć, Jak znajdę was na FB? Tak żebym mogła napisać przez messagera. Jaki się nazywacie?

@Anaid

Cześć, nasz profil na FB to Capgemini Polska. Tutaj link do naszego fanpage >> https://www.facebook.com/CapgeminiPl/ Można się z nami kontaktować przez wiadomości prywatne. Pozdrawiamy!

Tak1Nie
ABCq

Jakie realnie oferują wynagrodzenie na start?

Lolek
@ABCq

ABCq
@Lolek

brutto?

Natalia34

Witam, chciałabym zapytać jak wygląda praca na stanowisku Młodszy Specjalista ds. obsługi klienta z j. francuskim. Znam język angielski na poziomie B2/C1 oraz francuski na poziomie B2. Niestety nie mam żadnego doświadczenia korporacyjnego, jedynie kilkuletnie biurowe. Na jakie warunki wynagrodzenia można liczyć ? Czy Cap wspiera "work-life balance" pracowników, którzy mają dzieci czy można pomarzyć o normalnych godzinach pracy ? Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi.

@Natalia34

Cześć, Praca na stanowisku Młodszy Specjalista ds. obsługi klienta z j. francuskim (Junior Customer Service Advisor with French) opiera się na stałym kontakcie z klientem (drogą mailową lub telefenicznie), aby pomóc w rozwiązywaniu porblemów technicznych związanych z komputerami, technologiami czy też systemami, na których pracuje dany klient. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia korporacyjnego. Dołączając do zespołu, nowy pracownik bierze udział w szkoleniach i uczy się wszystkich procesów od podstaw. Wspieramy work-life balance. Godziny pracy są elastyczne – jest to kwestia do przedyskutowania z managerem zespołu, w którym bedziesz pracować. Wynagrodzenie jest zależne od wielu czynników, np. od zakresu obowiązków na danym stanowisku, od doświadczenia kandydata czy też kompetencji merytorycznych i językowych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nasz rekruter zawsze pyta kandydata o oczekiwania finansowe.

Żal.

Aż nie wiem od czego zacząć. Szkoda czasu marnować na rekrutacje do tej firmy. Rekruterzy chyba mają jakąś pulę cv do obdzwonienia i robią to bez namysłu. Każą robić swój profil, bo to taka super fensi zagraniczna firma, człowiek zaznacza lokacje Kraków i nic więcej, na rozmowie z hr jest to samo, na rozmowie z managerem to samo i co? Odp z HR oczywiście po upomnieniu się: niestety odpowiedź na ten moment jest negatywna z powodu lokalizacji- szukamy do Katowic. To po co zwracacie głowę?Rozumiem jakby to miało miejsce raz, ale dzwonią jak najęci na już na już trzeba. Odpowiedź do tygodnia... jasne, jak się nie upomnisz to można czekać. Szkoda czasu.

Tak10Nie
@Żal.

Cześć, Dziękujemy za informację. Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce. Bardzo prosimy o kontakt na skrzynkę komunikacja.pl@capgemini.com. Chcielibyśmy sprawdzić Twoją aplikację. Natomiast stale prowadzimy proces rekrutacji do działu finansowego w Krakowie, ale do innych zespołów. Są to oferty z różnymi językami obcymi (np. angielski, portugalski czy holenderski) na stanowiska juniorskie jak i specjalistyczne. Wszystkie oferty można znaleźć pod linkiem >> https://www.capgemini.com/pl-pl/jobs/page/2/?search_term=finance&filter_location=krk

TakNie2

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

Capgemini