Opinie o Capgemini w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Capgemini. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Capgemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Kraków

Karola

Gosiu, a orientujesz się może czy są jakieś oferty dla osób z angielskim na poziomie B2? Przeglądam oferty, ale nic nie rzuciło mi się w oczy. Nie mam doświadczenia (próbuję się "przebranżowić"). :) Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Ojoj

Capgemini TO NIE JEST firma IT. Polecam szczęścia gdzieś indziej szukać chyba, ze chcecie pracować za pół darmo. W tej firmie jest serio słabo, a myślałem zupełnie coś innego. Moloch, który każdego przemieli, a idea jest nie płacić i wymienić na kolejnego. Poziom cwaniactwa wyższego menedzmentu jest wprost proporcjonalny do ich głupoty.

Alfred

Jak klarują się zarobki na juniorskich / niższych stanowiskach w działach IT? np. na helpdesku.

lll

Czy entry-level stanowiska z językiem francuskim są płatne tak samo jak te z angielskim? Proszę oszczędzić mi trochę czasu i odpowiedzieć tak czy nie, byłbym bardzo wdzięczny :)

Aneta
@lll

Jeśli używasz francuskiego na co dzień dostajesz dodatek językowy. Natomiast przy ewentualnej zmianie projektu na anglojęzyczny dodatek natychmiast tracisz.

lll
@Aneta

Dzięki wielkie ziomek

Tak samo jak niżej, rozmowa telefoniczna wstępna ok, potem spotkanie umówione i nikt się nie pojawił, brak info o tym, nie ma z kim się skontaktować zapytać o co chodzi, marnowanie czasu ludzi. nie polecam jeśli komuś faktycznie zależy normalnie na pracy.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Ula

Jest tyle lepszych firm, z lepszymi zarobkami. Cap to wyzysk.

Xxx

Ile płacą za znajomość rzadkiego języka?

Klaudia

Ja również zastanawiam się czy warto aplikować ponieważ mam słaby poziom angielskiego B1, natomiast z hiszpańskiego poziom C1. Niestety nie mam doświadczenia w branży, jestem po studiach licencjackich.

@Klaudia

Hej, jeśli masz tak dobry poziom języka aplikuj! Wszystkiego się nauczysz w zespole i podczas szkoleń wprowadzających. Mamy tu ludzi po różnych kierunkach:)

Ela

Czy są jakieś oferty tylko z niemieckim ( poziom B1/B2) czy trzeba znać dwa języki?

@Ela

ofert z niemieckim jest do zatrzesienia!!!to najbrdziej poszukiwany jezyk.prace masz pewna w jakiekolwiek korpo a capie to wszystko zakonczy sie w ciagu tygodnia od daty zlozenia aplikacji

Lajkonik
@Franek

Taaa..... Ale poszukują top specjalistów, za pensje asytenta. Mam wieloletnie doświadczenie w rejonie DACH, studia ( w tym za granicą), dziesiątki certyfikatów z różnej maści szkoleń. Tylko ze nie jestem zainteresowany praca za 3000pln netto ....

leader

Ile w Capie zarabic team leader????

mdzej

standardowe korpo, malo szkolen, place w zaleznosci od szczescia

Jezdm
@mdzej

A do tego jeszcze od jakiegoś czasu brud wszędzie

karolina92

Czy warto aplikować jeżeli znam dwa języki jedynie na poziomie B1 (angielski i niemiecki) i mam 5 doświadczenie w banowości? Może ktoś podpowiedzieć w jakim zespole jest ograniczony kontakt telefoniczny z Klientem? Z gory dziękuję za odpowiedź.

@karolina92

Tak, mamy wakaty w obszarze finansów i księgowości, na które poszukujemy osób z niemieckim B1 i angielskim B1. Doświadczenie w finansach bardzo mile widziane na rolach back officowych - tam mamy kontakt mailowy z klientem. Oto kilka wybranych dla Ciebie: https://capgemini-ee.recruitmentplatform.com/ext-poland/UK/details.html?id=POFFK026203F3VBQB7VQWV4P6&nPostingID=12147&nPostingTargetID=8428&mask=cappol&lg=UK https://capgemini-ee.recruitmentplatform.com/ext-poland/UK/details.html?id=POFFK026203F3VBQB7VQWV4P6&nPostingID=12148&nPostingTargetID=8429&mask=cappol&lg=UK https://capgemini-ee.recruitmentplatform.com/ext-poland/UK/details.html?id=POFFK026203F3VBQB7VQWV4P6&nPostingID=12425&nPostingTargetID=8612&mask=cappol&lg=UK Pozdrawiam!

Wincyj

Kochani, jak w tej chwili kształtują się zarobki starszych analityków/specjalistów z j.niemieckim? Jakie są widełki?

Joanna

Minely 2 tygodnie od rozmowy z team leaderem. Domyslam sie ze skoro w tym czasie nikt ze mna sie nie skontaktowal to odpwiedz jest negatywna. Na rozmowie zostalam poinformowana ze niezaleznie od wyniku rekrutacji dostane wiadomosc. Czy ktos dostal odpowiedz po dluzszym czasie?

@Joanna

Cześć, sprawdź swoją skrzynkę dokładnie, jeśli odpowiedź nie wpadła do folderu spam i nadal czekasz na wiadomość, spróbuj napisać na adres komunikacja.pl@capgemini.com. Pozdrowienia!

Joanna
@Gosia

Dziekuje za rade w spamie nie bylo nic, albo juz automatycznie zostalo usuniete. Nie wiem czy jest sens pisac tylko po to zeby dostac odpowiedz negatywna ;) Pozdrawiam

Yhm

Czy Capgemini jest dalej jedna z najgorzej placacych korporacji w Krakowie czy cos sie zmienilo w tej kwestii? Czy dalej jest taka rotacja, ze cale pietro wymienia sie w ciagu kilku miesiecy? Czy dalej management jest betonem, nastawionym na tania sile robocza? Pozdrawiam. ;-)

@Yhm

Hej, Nie mogę odnieść się do wynagrodzeń, bo nie znam płac innych firm, ale wiem, że u nas są one uzależnione od wielu czynników (m.in. od znajomości języków obcych, ich poziomu czy dodatkowych kompetencji kandydata). Co do wymiany całego piętra - nie kojarzę takiej sytuacji, ale obecnie zatrudniamy bardzo dużo osób do dopiero powstałych i rozwijających się projektów, więc nowych twarzy jest dużo:) Nigdy nie miałam problemu z moimi managerami, ale trudno mi ocenić wszytskich - jeśli masz konkretny przykład, daj znać kontaktując ze mną przez skrzynkę komunikacja.pl@capgemini.com. Jeśli będzie trzeba prześlę Twoje uwagi do odpowiednich osób w firmie. Dzięki!

Krakus
@Yhm

NIc się nie zmieniło , Moj manager to taki siepacz bez doświadczenia w tej dziedzinie . Od pierwszego dnia sugerował że lepiej mi będzie w innym projekcie. Kiedy odszedłem i wszystko zaczeło się walić mu na głowe poszedł na L4 na sześć miesięcy - i siedzi tam do dzisiaj . Klasyka w Capgemini.

@Krakus

Hej, Pracuje tu już prawie 6 lat i naprawde nie miałam problemów z managementem - chętnie Cię więc wysłucham, bo zachowanie, które opisujesz brzmi dość nieprofesjonalnie. Napisz proszę na komunikacja.pl@capgemini.com jeśli możesz podać mi więcej szczegółów dotyczących tej sprawy. Pozdrawiam!

@Gosia

Gosia zgaduję, że pracujesz na Lublańskiej. BPO czy jakoś tak. Jest jeszcze Bora-Komorowskiego i tam jest zupełnie inaczej, jeśli chodzi o IT. Nikt nie będzie zgłaszał problemów bo czasami chodzi o osoby 'wysoko postawione' a co komu kłopoty jak z takimi ludźmi nie wygrasz? Niezłe jaja nie raz widziałem i nie jest to czysta gra, tylko typowe złe korporacyjne schematy, typu ustawiane awanse i tym podobne. Pozdrawiam.

Krakus
@Gosia

Opisałem całą sytuację w ankiecie exitowej swojemu BFHR . Ja sie z koniem kopać nie będe. To taki projekt gdzie SDM jak im sie grunt pod nogami pali to idą na L4 na sześć lub więcej miesięcy.

Mr mate

Jakie sa glowne obowiazki na stanowisku credit and collection analyst ? Na jakim poziomie wymagany jest jezyk angielski i jak to wyglada w praktyce. ? Czy możecie cos powiedziec o zaletach, jakie nalezy zaprezentowac podczas rozmowy do tego dzialu?

Moder

Nie wiem, jak inne projekty, natomiast nie polecam projektu (usunięte przez administratora) Praca nudna, większość ludzi w zespole beznadziejna. Aż strach odejść od biura, aby nie obgadali kogokolwiek za plecami. Strata czasu.

Franek

juz jestem po rozmowie, było bardzo miło i w sumie to jestem pewien że mi dobrze poszło i byłbym zdziwiony gdybym nie dostał propozycji pracy.duzo opowiadano o roli, były dwa banalne pytania z jezyka francuskiego i dwa z angielskiego. miał byc tez test matematyczny ale z niego zrezygnowano.jezeli mnie przeczucie nie myli to atmosfera w zespole wydaje sie byc bardzo ok co do wykształcenia to w Polsce zrobiła się paranoja z tym i żadają magistra nawet na entry level ale to akurat nie problem ogolnie bardzo miłe doswiadczenie,

Ewelina
@Franek

Jakie to pytania padły z języków?

Janusz

Czy na prawdę na stanowisko Customer Service z językiem angielskim jest potrzebne aż wykształcenie wyższe? Wydaje mi się że troche przesadzają. Czy w ogóle Cap przyjmuje ludzi nie studiujących?

@Janusz

Dzień dobry, nie wymagamy wykształcenia wyższego, natomiast szukamy osób z dobrą znajomością danego języka, z umiejętnościami analitycznymi i innymi kompetencjami (jak np. customer service).

Jarek
@Gosia

Witam, orientuję się w pracy dla native speaker (język francuski-belgijski) , chłopak przyjeżdża w tej chwili do Polski co 2 miesiące. Poszukuje pracy najlepiej w Katowicach, jest grafikiem komputerowym, ale w Cap stawia na znajomość języka , jakie są szanse na pracę i za jakie pieniądze?

@Jarek

Hej, poproś żeby wysłał cv bezpośrednio na komunikacja.pl@capgemini.com - prześle je do naszej rekrutacji w Katowicach. Poszukujemy osób z językiem francuskim, więc na pewno się uda coś znaleźć. Zarobki zależą w dużej mierze od stanowiska i umiejętności - wszystkiego dowie się podczas rekrutacji.

Franek

u mnie wszystko rozgrywa sie dosc szybko. po dwoch czy trzech dniach o wyslanie zgloszenia odezwala sie pani z rekrutacji i powiedziala ze szukaja na stanowisko z jezykiem francuskim (wpisalem takowa znajomosc) mimo ze aplikowalem na stanowisko z angielskim. powiedzialem ze moge sprobowac.testy poszly mi zaskakujaco dobrze,mimo ze nascie lat nie uzywam fransukiego,rozmowa w sumie tez nie najgorzej no ale z angielskim nie ma co porownywac.mialem miec niby dwudziestominutowa rozmowe ,ta pierwsza, przez telefon ale skonczylo sie chyna na godzinie,potem mialem juz krotsza z fransukiego ale tu juz bylo krocej. we wtorek mam rozmowe z kierownikiem zespolu, ma byc godzinna.ktos sie orientuje jak przebiega taka rozmowa?

@Franek

Hej, na mojej rozmowie rozmawialiśmy o tym czym zajmuje się zespół, o obowiązkach na stanowisku na jakie aplikowałam, opowiedziałam też o swojej ścieżce kariery itd. Było bardzo przyjemnie i dobrze to wspominam, nie masz czym sie stresować:) Powodzenia:)

Kakadu

Poziom profesjonalny rekrutacji w Capgemini jest na rzenująco niskim poziomie, raczej niedostosowany do rekrutacji ludzi o profilu profesjonalista, gdyż prowadzą go osoby które co dopiero ukończyły studia i poznają tajniki tej profesji. Po wysłaniu aplikacji rekruterki dzwonią o każdej porze dnia (9-17.00) i proszą o 10 minut wstępnej rozmowy, potem nie dają żadnego feedbacku, czy kandydat się zakwalifikował do następnego etapu. Po 2 miesiącach dzwonią i pytają czy kandaydat nadal jest zainteresowany stanowiskiem i zapraszają na kolejny etap rekrutacji, po którym też nie ma żadnego feedbacku, co świadczyć może o ich niskim profesjonaliźmie i komunikacji w procesie rekrutacji, który firma cały czas doskonali :) Może nie wszyscy wiedzą, ale Capgemini strategia rekrutacji opiera się na refreshu "candidate pool", tzn że zakładają że zawsze jakaś liczba osób odejdzie od nich, i muszą mieć rezerwę resourców, najlepiej tanich studentów. Prowadzone są przez nich rekrutacje w ramach prowadzonych forecastów projektowych tzn. na rekrutacji mówią że zatrudnienie może być za 2 lub 3 miesiące, w zależności od tego czy zostanie podpisany kontrakt z klientem, ale nie dają żadnej promesy zatrudnienia na tym etapie. Kandydatów wówczas selekcjonuje się uzwględniając budżet który klient ma na projekt outsourcingowy, oczywiście Capgemini chce zarobić na marży biznesowej, wiec zależy im tylko na tanich resource'ach, wiadomo że studentach. Rynek jest coraz trudniejszy, jeżeli chodzi o pozyskanie kontraktów, Capgemini jest tego świadomy, bo wiele firm decyduje się na otwarcie własnych SSC oferując dość bogaty pakiet socjalny pracownikom i pensje na poziomie wyższym.

@Kakadu

Hej Kakadu, Sprawdziłam jak to wygląda po naszej stronie, pozwolę więc sobie wtrącić kilka informacji, które udało mi się zebrać: Co mogę potwierdzić: - Zwyczajowo dzwonimy do kandydatów w godzinach 9-18. Natomiast jeśli kandydat woli inny termin – w miarę możliwości staramy się dopasować. - Mamy rekruterów z różnym stopniem doświadczenia-chcemy, żeby mogli je zdobywać pracując u nas. Jednak w przypadku rekrutacji na stanowiska specjalistyczne i managerskie – rozmowy są prowadzone przez naszych Senior Recruiterów (Ci są posiadaczami od kilku do kilkunastoletniego doświadczenia zawodowego w prowadzeniu rekrutacji). - to prawda, że cały czas doskonalimy ten proces i uczymy się nowych rzeczy :) Chciałabym sprostować dalszą część Twojej wypowiedzi, zgodnie z tym, jak wygląda proces w Capgemini: Wstępna rozmowa trwa 20-30 minut. Pilnujemy, by każdy kandydat dostał po niej wiadomość zwrotną-zazwyczaj zostaje ona wysłana mailowo (prosimy zatem o dokładne sprawdzanie skrzynek, także folderu „spam”). Jako że jesteśmy jedną z większych firm w naszej branży i dużą część naszych wakatów stanowią role początkowe-prowadzimy stałe rekrutacje i wracamy do osób z naszej bazy. Jednak nasi kandydaci rozważani są zawsze na aktualnie otwarte wakaty, nie takie, które są dostępne za kilka miesięcy. Dla osób wchodzących na rynek pracy czas od akceptacji oferty przez kandydata do jego powitania u nas w firmie to zazwyczaj kilka dni (sama zaczęłam pracę kilka dni po zaakceptowaniu warunków, jako junior:)), a dla kandydatów doświadczonych, zmieniających pracę, by dołączyć do Capgemini-jest równy deklarowanej dostępności kandydata. To prawda, iż rynek jest coraz trudniejszy, ale też i coraz ciekawszy dla kandydatów z perspektywy możliwości i dostępności interesujących ról – dlatego robimy co w naszej mocy, by móc mu sprostać. Chcemy prowadzić proces rekrutacji jak najlepiej, jeśli więc miałeś/miałaś złe doświadczenie, napisz do mnie proszę na komunikacja.pl@capgemini.com. Pozdrawiam!

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 149, z czego 19 to opinie pozytywne, 85 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini