Opinie o Capgemini w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Capgemini. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Capgemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Kraków

walczak

Jeśli trzeba mieć faktycznie C1 to chyba wslę aplikację za rok. Nie ma sensu się kopać z koniem, widocznie jeszcze nie mam odpowiedniego poziomu.

abbbb

@pocpoc Cap dzowni z tel stacjonarnych i faktycznie pozniej ciezko sie z nimi skontaktować..... Oddzownili moze albo udalo Ci sie z nimi skontaktowac?

onana

ja tez czekalam wiele miesiecy zanim sie do mnie odezwali. Wysłałam sporo cv. Teraz jestem w trakcie rekrutacji. Jestem po rozmowie telefonicznej i czekam na odpowiedz. Mam nadzieje ze bedzie pozytywna bo mi dobrze poszlo ale czekam juz kilka dni i cisza...:( Zarobki jakie podalam to 2200 netto. Czy ktos wie czy to jest ok ? @karolina Myslę, że juz się nie odezwa. Proponuję sprobować za jakis czas jeszcze raz wyslac cv. Oni zawsze pisza takiego samego maila do wszytskich. Zreszta nie tylko oni bo wiekszosc firm tak robi. Na jakim etapie Cie odrzucili?

Maja

@monikaudało Ci się uzyskać informację zwrotną od firmy? Chętnie dowiemy się więcej o procesie rekrutacji do Capgemini.

Tak samo jak niżej, rozmowa telefoniczna wstępna ok, potem spotkanie umówione i nikt się nie pojawił, brak info o tym, nie ma z kim się skontaktować zapytać o co chodzi, marnowanie czasu ludzi. nie polecam jeśli komuś faktycznie zależy normalnie na pracy.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
pocpoc

Witajcie, wysłałem CV i dzisiaj dzwonił ktoś do mnie capa - niestety nie mogłem odebrać bo byłem na zajęciach, próbowałem oddzwonić (dlatego wiem, że to z capa) ale przemiła pani z recepcji powiedziała, że nie jest w stanie mi powiedzieć kto do mnie dzwonił, bo każdy ma taki sam nr. Orientuje się ktoś czy ludzie z HR oddzwaniają później czy po prostu wykreślają z listy i moje szanse przeadły? - zależy mi na pracy tam a nie chce wyjść na desperata ;d

karolina

A ja mam pytanie, jeśli dostanie się maila że na tę chwilę nie ma dla mnie odpowiedniego stanowiska, ale zostawią sobie moje CV, jest szansa że sie jeszcze odezwą ?

@karolina

Jest:) Możesz też aplikować na inne, pojawiające się stanowiska.

joaska
@karolina

Jak najbardziej :) mnie w zeszlym roku chcieli zatrudnic, ale zrezygnowalam i jakies 2 tygodnie temu ni stad ni zowad do mnie zadzwonili; powiedzieli, ze znalezli moje cv i czy nie chcialabym zmienic pracy, no i zmieniam :)

walczak

były pracownik Jeśli masz poziom języka między b1 a b2 to jest szansa, że cię kadry w ogóle wytypują do rozmowy? Ciekawi mnie to...

@walczak

Hej Walczak, preferowany poziom jezyka angielskiego to C1 dla stanowisk nietechnicznych. Zdarza się czasem, że B1 i B2 wystarczają, ale raczej na stanowiska techniczne.

monika

Czy jeśli Pani po rozmowie telefonicznej nie zaprosiła mnie od razu na kolejny etap, tylko powiedziała że się odezwie i od tygodnia cisza to znaczy że nic z tego ? :(

lala
@monika

Na odpowiedz możesz czekać nawet i miesiąc, cierpliwości

monika
@lala

od czego to zależy ?

@monika

Hej, zależy np. od tego ilu mamy kandydatów - rekrutacja zazwyczaj stara się odezwać w przeciągu tydzień-dwa tygodnie, obecnie mamy sezon targowy, może im zająć trochę dłużej.

...
@Gosia

Widzę, że Pani pracuje w Capie, dlatego chciałbym zadać 3 pytania. Rok temu przeszedłem rekrutację w Capie (Krk) na Junior Accountanta do Teamu USA (Należności), jednakże nie dostałem pracy bo okres w którym mógłbym pracować był zbyt krótki (zaczynał się 3 rok studiów których nie chciałem zaniedbać). Chciałbym znów spróbować, tym razem z zamiarem pracy na dłużej i.. nie widzę już takich ofert pracy. Jedyne jakie widzę to dla ludzi ze znajomością francuskiego, niemieckiego, itd.. Pytanie nr 1 : Mam przez to rozumieć, iż nie ma teraz zapotrzebowania na m. księgowego z ang. b2/c1? I nie ma sensu CV wysyłać? Pytanie nr 2: Czy fakt, że niecały rok temu przeszedłem wszystkie etapy mógłby sprawić, że "ominąłby" mnie jakiś etap, np. testy internetowe? Pytanie nr 3: Czy jest jakiś adres mailowy na jaki mogę wysłać swoje CV, skoro nie widzę oferty pracy "zgodną z moim wykształceniem" ? Byłbym wdzięczny za pomoc, Dziękuję i pozdrawiam :)

@...

Cześć! Wyślij mi proszę swoje CV na komunikacja.pl@capgemini.com - rozmawiałam w Twojej sprawie z naszą rekrutacją i są jak najbardziej zaiteresowani. Testy niestety będziesz musiał powtórzyć, ich ważność mija po pół roku:( Tu mam dwa przykłady ogłoszeń, które mogłyby Cię zainteresować: https://www.pl.capgemini.com/junior-accountant-with-english https://www.pl.capgemini.com/junior-finance-specialist-with-english Pozrowienia!

Nicknick
@Gosia

Witam. Mam pytanie, ostatnio odbyłem telefoniczną rozmowę rekrutacyjną, przed którą to rozmową wypełniłem testy online. Rzecz jest tego typu, że wypełniając test analityczny z początku zignorowałem kwestię ograniczonego czasu, w konsekwencji zakończyłem test na około 19 pytaniach (jestem pewien wszystkich odpowiedzi). Moje pytanie brzmi czy z takim wynikiem będę w ogóle brany po uwagę, i drugie pytanie czy można jakimś sposobem ten test powtórzyć w ramach tej samej rekrutacji? Pytam, ponieważ nie daje mi to spokoju, jako że zadania były na prawdę proste... Ps. Test z angielskiego ok, rozmowa telefoniczna myślę, że ok. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

@Nicknick

Hej, sprawdzialm to z rekrutacją, jeśli dobrze odpowiedziałeś na 19 pytań i cała reszta poszła Ci świetnie -powinno być ok. Daj znać, jeśli potrzebujesz jakiejś pomocy na komunikacja.pl@capgemini.com

walczak

Dostałem odpowiedź odmowną, ale jeszcze całkowicie się nie poddałem, choć pewnie nie pasuję do koncepcji. Byłem na Dniach Kariery w Krakowie i złożyłem swoje cv. Jeśli nie dostanę odpowiedzi to znaczy, że po prostu nie jest mi przeznaczone pracować w Capie.

Atmosfera w firmie fatalna (przynajmniej w niektórych projektach), stąd taka rotacja. Ciągle za dużo pracy, kiepskie zarządzanie. Generalnie praca dla osób o bardzo dużej odporności na stres i chętnych do pracy w nadgodzinach, a czasem nawet w weekendy.

walczak

Przynajmniej nie bedę miał wyrzutów, że nie zrobiłem wszystkiego co mogłem. Walczę o tą pracę w Capie.

walczak

majki007 Cieszę się, życzę powodzenia. Ja już przestałem się nastawiać na telefon, widocznie czegoś mi brakuje i nie pasuję do koncepcji.

@walczak

@Walczak, wyślij mi swoje cv na adres komunikacja.pl@capgemini.com, sprawdzę co się dzieje!

walczak

Michał Czekam z niecierpliwością na jakieś info od Capa, chęci do pracy mi nie brakuje, ale takich chętnych ja ja jest pewnie sporo.

walczak

Michał Długo czekałeś na odzew po wysłaniu swojego cv?

@walczak

Walczak, Z tego co pamiętam to na drugi dzień otrzymałem telefon. Jednakże dwa, trzy miesiące wstecz wysłałem CV i w ogóle nie dostałem odpowiedzi. Generalnie z mojego doświadczenia w poszukiwaniu pracy wynika, że jak ktoś ma odpowiedzieć, to robi to do dwóch, trzech dni roboczych.

majki007
@walczak

Ja wyslalem w zeszly wtorek. Zadzwonili w srode a w piatek mialem rozmowe tel. Teraz czekam.

Dzień dobry. Pracowałem w Capie niecały rok. O rekrutacji nie będę pisał, bo chyba wszystko zostało już w tym wątku wyjaśnione, w każdym razie trafiłem do "księgowości", ale nie była to powtarzalna i łatwa praca, sporo trzeba było się nauczyć i ogarniać, nawet jakaś wiedza ze studiów się przydawała. Angielski na poziomie B2 spokojnie wystarczył, w moim projekcie używało się go dużo, ale tylko w formie pisanej. Była to moja pierwsza (i jak dotąd, jedyna) praca w korpo. Jako świeżak po studiach, uważałem (i nadal uważam), że kasa była znośna, i nie to było powodem rozstania się z firmą. Problem tkwił w czymś innym : wymagania były nieadekwatne do płacy. Mieliśmy kilka deadline'ów na różne zadania w miesiącu, co wiązało się z nadgodzinami. Były one. rzecz jasna, do odbioru, co było w ciekawy sposób tłumaczone : płacono za te"nie z naszej winy", natomiast te "z naszej winy" były do odbioru. Domyślacie się, jak było to załatwiane : coś, co w praktyce było nadmiarem obowiązków w krótkim czasie, uznawano za nadgodziny do odbioru, bo przecież teoretycznie mogłeś się z tym odrobić. Czasem było inaczej, od czego to konkretnie zależało, nie wiem. Przyznam tyle, że wraz z nabywanym doświadczeniem pracownik faktycznie zaczyna radzić sobie lepiej i nie nabija już 10, tylko 2 nadgodziny w miesiącu (no chyba, że awansuje, wtedy już nie uniknie OT). Druga sprawa : rozliczanie czasu pracy w zasadzie co do minuty, za sprawą oprogramowania na PC. Nie wiem, na ile jest to powszechne w różnych korpo rozwiązanie, jak dla mnie to jest patologia, tym bardziej, że specyfika projektu sprawiała, że i tak w niektóre dni siedziało się po czasie, a w inne pół dnia nudziło (rzadko). Na koniec miesiąca byliśmy rozliczani z konkretnych statystyk, a presja na zaliczenie wszystkiego na 100 % była ogromna, więc liczenie komuś minut przerwy w danym dniu wyglądało śmiesznie. Kolejna sprawa : liderzy. Wiadomo, ludzie są różni, ja trafiłem na osobę, która na dłuższą metę ani mnie ziębiła, ani grzała, była raczej profesjonalna, parę razy zirytowała swoim podejściem ("nie pasuje, to zmień pracę", łatwo mówić, bo to innym przybywało obowiązków po odejściu pracownika), ale jedno wszyscy mają wspólne : poddańcze podejście do klienta . Dochodziło wręcz do absurdalnych sytuacji, kiedy przerzucało się na pracowników kolejne obowiązki, robiło rzeczy nadprogramowe "żeby klient był zadowolony". Klasyczna nadgorliwość w stosunku do przełożonych i czasem zwyczajny strach, ale to akurat powszechne w innych firmach. Generalnie czułem się tam zwyczajnie źle, stres był nagminny, a sama specyfika pracy, co zrozumiałem z czasem, po prostu była nie dla mnie. Plusy : otaczają nas w większości młode osoby, także przekłada się to na atmosferę (oczywiście to też kwestia szczęścia, na kogo się trafi). Swoją drogą, proporcje ilości zatrudnionych w całym Capie kobiet do mężczyzn to 3:1, i wiedzcie, że to też ma swój wpływ na ogólny sposób zarządzania i pracy. Dalej : praktycznie brak dress code'u (dżinsy i tshirt), zaplecze socjalne (w korpo to standard, ale wierzcie mi, nadal w wielu firmach w bufecie/szatni/jak zwał tak zwał, nie ma nawet dozownika z wodą, nie wspominając o cukrze, także herbatka, kawa i mleczko w CG to luksusy), mimo wszystko kasa, łatwość w dostaniu się tam jako osoba bez doświadczenia, czy nawet bez wykształcenia wyższego, ogólnie pojęta kultura i higiena. Tyle, że część tych rzeczy to już dzisiaj w dużych firmach norma i nie ma tu za bardzo czym się chwalić, a doceniać to będą głównie osoby, które zasmakowały pracy w firmie o marnych standardach. Większości minusy przesłonią plusy i po jakimś czasie każdy i tak będzie szukał większych pieniędzy. Myślę, że Cap o tym wie i jest to w jakimś sensie element ich strategii, może to i dobrze. Pozdrawiam.

Brak

Hej, mógłby mi ktoś podpowiedziec jak wygląda pisemy test w angielskiego już na ostatnim etapie z Team Leaderem?? Czy jest pod presją czasu oraz czy poziom jest dla filologów jezykowych czy zwykły użytkownik tego języka jest w stanie go przejść? Będę wdzięczna za wszelkie info!!

@Brak

Hej trudno jednoznacznie odpowiedzieć, większość projektów nie robi raczej takiego testu – może się to zdarzyć, ale nie jest to standardem. Kandydaci przechodzą przez test online w pierwszym etapie oraz tzw. "language check" podczas rozmowy z rekruterem. Zdarzają się też role, na których nie potrzeba zaawansowanej albo nawet średnio zaawansowanej znajomości angielskiego. Ja miałam na luźną rozmowę z dwiema osobami - team leaderem i managerem, w zasadzie polegała na tym, że pytałam jak będzie w projekcie i opwiadałam o swoim doświadczeniu zawodowym:)

Gosia Pytania wysłane, liczę na odpowiedź. Pozdrawiam

walczak

Próbuj, na forach czytałem, że do Capa przyjmują też ze średnim wykształceniem. Ja mam wyższe, ale już tracę nadzieję na pracę w Capgemini, wysłałem 10 ofert i zero odzewu.

bert

Czy jest sens aplikować do Cap ze średnim wykształceniem, po studium medycznym z angielskim B2 ?

@bert

Hej, Mamy wiele stanowisk, które nie wymagają doświadczenia zawodowego ani wykształcenia wyższego, wiec jak najbardziej taka osoba może aplikować, język B2 wystarczy. Trzeba próbować:) Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Bogna
@bert

Jak najbardziej. Przyjmują od poziomu B2 a wykształcenie nie ma znaczenia. Twoje szanse zwiększy podstawowa wiedza IT lub z finansów (zależy gdzie aplikujesz)

walczak

Gosia Teraz szukacie do działu kadr i do działu rekrutacji z A2 na 6 miesięczną umowę zlecenie. Z czego wynika poziom obniżenia języka? Ja jestem absolwentem i wysłałem cv na te oferty pracy.

@walczak

Hej Walczak! Rzeczywiście mamy stanowisko do działu kadr z j. angielskim A2, jednak było tak od samego początku - praca nie wymaga kontaktu z kilentem. Daj znać jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek informacji, jestem pod adresem: komunikacja.pl@capgemini.com Pozdrowienia!

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 282.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 147, z czego 19 to opinie pozytywne, 83 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini