Opinie o Przedszkole Kraina Emocji w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Przedszkole Kraina Emocji. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Przedszkole Kraina Emocji na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedszkole Kraina Emocji w Warszawa

Pracownica

Przeżyłam w tym przedszkolu koszmar. Zniszczyły mnie dwie nauczycielki z grupy słoników pani Ania i Magdalena, przez które musiałam odejść. Jest mi bardzo przykro z tego względu ze wkładałam w to przedszkole całe serce, ale moja praca nie została doceniona tylko zdanie osoby która notorycznie nie przychodzi do pracy, kłamie, pomawia, nie zna się na niczym, tylko stwarza pozory, niszczy relacje między pracownicami a właścicielem pokazując kłamstwami jaka jest doskonała. Mam nadzieje ze właściciel kiedyś przejrzy na oczy i zrozumie jak bardzo mnie skrzywdziła ta osoba i inne niewinne nauczycielki które musiały zostać zmuszone do odejścia. Przy czym nigdy nie zostałam zrozumiana gdy osobiście to przekazywałam, dlatego przestrzegam nowe osoby aby zwróciły już na początku uwagę na sytuacje jaka panuje w przedszkolu.

@Pracownica

Szanowna była Pracownico, Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią na temat naszego przedszkola. Rozumiemy, że jesteś rozczarowana i pod wpływem emocji po zakończeniu Twojego zatrudnienia - tylko tak możemy wytłumaczyć Twoje postępowanie dodając opinię, do której odpowiadamy. Pragniemy zauważyć, że to nie Ty odeszłaś, ale zostałaś zwolniona, ponieważ Twój stosunek pracy daleko odbiegał od naszych standardów. Przez wzgląd na szacunek do Ciebie oszczędzimy wypisywania stylu zachowania i stosunku do pracy jaki reprezentowałaś. Pragniemy zaznaczyć, że szanujemy wszystkich naszych byłych pracowników i doceniamy ich wkład w rozwój naszej firmy. Zachęcamy Cię do kontaktu z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące Twojego zwolnienia. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i postaramy się wyjaśnić wszelkie niejasności, jeśli informacja zwrotna którą otrzymałaś w trakcie wręczania Ci wypowiedzenia jest niewystarczająca. Dziękujemy Ci za Twój czas w Krainie Emocji i życzymy Ci powodzenia w Twojej przyszłej podróży zawodowej. Pozdrawiamy, Zespół Krainy Emocji

Gena

Working there was fulfilling, with a positive atmosphere and a supportive team. I highly recommend it for anyone seeking a rewarding teaching experience.

Mary
@Gena

Hey, how long have you been working here? A positive atmosphere is a plus, but what do you think about the salary? Can you tell me more about your job interview?

Sebastian Nowy wpis

Jestem zadowolony ze współpracy z Krainą Emocji. Panuje tam świetna atmosfera. Grono pedagogiczne jest zgrane i otwarte. Placówka jest nowoczesna, panują w niej komfortowe warunki pracy. Dyrekcja w przedszkolu jest zawsze otwarta na dyskusję i zainteresowana potrzebami pracowników. Jest to miejsce z ludźmi z pasją, którzy każdego dnia wzajemnie się wspierają we współpracy, aby w jak najbardziej efektywny sposób kształcić młode pokolenie.

@Sebastian

Witam. Wpadłam na ofertę nauczycielki która niestety już wygasła, wiec chciałabym podpytać czy może orientuje się pan czy będą nowe wakaty albo czy często szukają ? Widzę że chyba ma Pan do czynienia z tą firmą i bardzo ja chwali, zaciekawiły mnie też te szkolenia, faktycznie jest ich tak sporo jak w ogłoszeniu? Co do awansu, na jakie stanowiska można awansować na stanowisku nauczyciela ? Jak przebiega ta ścieżka rozwoju ?

Klaudia Nowy wpis

Atmosfera w miejscu pracy jest przyjazna. Każdy dzień to nowe wyzwanie, ale zawsze z pozytywnym klimatem. Co mnie cieszy, to to, w jaki sposób rozwiązujemy wszelkie konflikty. Tu zawsze stawiamy na dialog i współpracę. Jesteśmy jak jedna duża rodzina, która nie tylko radzi sobie z wyzwaniami, ale również bawi się razem w tej pedagogicznej przygodzie :)

Gena

Mary Nowy wpis
@Gena

Jak często w Przedszkole Kraina Emocji odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 6 grudnia na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Przedszkole Kraina Emocji? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Około miesiąca temu poszukiwali tutaj kogoś na stanowisko nauczycielki w przedszkolu. Szkoda, że zobaczyłam tę ofertę dopiero dziś, bo chętnie złożyłabym swoje CV. ;c Orientujecie się, czy może mają jeszcze jakiś wolny wakat? Albo kiedy będzie taka rekrutacja? Poza tym, w jakich godzinach się tu pracuje? Czy są jakieś zmiany? Po jakim czasie można awansować i na jakie stanowisko? Pytam, bo wyczytałam w ogłoszeniu, że jest taka możliwość. : )

Kraina Emocji

Dzień dobry, zapraszamy do złożenia aplikacji na adres praca@krainaemocji.edu.pl. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania w trakcie interview. Zapraszamy :)

Pracownica

@Pracownica

Amelia

Hej, ktoś wie czy będą rekrutować na wychowawców przedszkolaków? Jestem po studiach pedagogicznych i mam duże doświadczenie w pracy z maluchami :) Zdradzi ktoś jakie są u nich widełki płacowe?

Kraina Emocji
@Amelia

Dzień dobry, zachęcamy do wysłania Pani CV na adres praca@krainaemocji.edu.pl. O wszelkich szczegółach, w tym o wynagrodzeniu, możemy porozmawiać na spotkaniu rekrutacyjnym. Pozdrawiamy

Joasia

Proszę uważać na właścicieli przedszkola. Niestety uwielbiają mówić nieprawdę, naciągać fakty, pomijać złe informacje i tym samym stworzyć fałszywy obraz przedszkola. Przedstawiają piękną wizję przedszkola a rzeczywistość jest mocniej niż rozczarowująca. Jak już się ktoś zdecyduje na wejście do przedszkola i podpisanie umowy i potem zorientuje się w sytuacji, to już będzie trudno zrezygnować ze względu na umowę. Biorąc pod uwagę ile czasu spędzamy w przedszkolu naprawdę odradzam tą placówkę.

@Joasia

Szanowna Pani, każdy pracownik ma możliwość rozwiązania umowy zgodnie z okresami wypowiedzenia przewidzianymi w kodeksie pracy. Żadnemu z pracowników nigdy nie robiliśmy i nie robimy problemu z rozwiązaniem umowy. Wręcz przeciwnie, pomagamy z awansem zawodowym, podnoszeniem kwalifikacji, jak również z rozwojem personalnym i emocjonalnym oraz nauką nowoczesnych metod kształcenia, co jest wpisane w pracę u nas. Nie każdy jednak nadaje się do pracy z dziećmi i nie każdy rozumie podejście do dzieci z szacunkiem oraz budowanie zdrowych wzorców emocjonalnych. Jeśli jest Pani jednym z pracowników, któremu powiedzieliśmy "dziękuję", ma Pani prawo czuć rozgoryczenie. Nie uprawnia to jednak Pani do pisania nieprawdy. Pozdrawiamy Panią serdecznie, Kraina Emocji

EK
@Joasia

Zgadzam się, kłamstwa w tym miejscu to jakiś wirus. Opinia wielu rodzicow z przed kilku lat. A jej radze posłuchać. Przedszkole ma słaba historie! Nie polecam

Ponieważ byłam pracownikiem.

Były klient
@Joasia

W moim przypadku nie było żadnych problemów, zarówno z dołączeniem, jak i odejściem (spowodowanym przeprowadzką). Wręcz przeciwnie - podejście bardzo rzeczowe i wyrozumiałe. Przedszkole oceniam bardzo pozytywnie. Dziękuję za dobry czas i pomoc z moim Oseskiem

Wojciech

Tak? I na jakiej umowie pracowałaś? Bo chyba umowy jakie przedszkole podpisują z rodzicami nie mają wpływu na kontrakty z pracownikami. Byłaś zatrudniona jako wychowawca czy bardziej w administracji przedszkola?

@Wojciech

Wychowawca jeśli to takie ważne.

Nieznajoma

Pozytywna atmosfera i możliwości rozwoju dla nauczycieli.

Emilia
@Nieznajoma

Cześć, a jakie są to możliwości rozwoju dla nauczycieli? Masz na myśli jakieś kursy pedagogiczne doszkalające, które pracodawca finansuje? Bardzo prosiłabym o informację od kogoś kto tam pracuje lub pracował :)

ktoś
@Emilia

nie, nie ma możliwości rozwoju. czasem nawet nie ma szkoleń z metod, którymi rzekomo ma się pracować na co dzień...

@ktoś

Dzień dobry, szkolenia zewnętrzne odbywają się u nas średnio raz na kwartał. Ostatnie było nawet wyjazdowe z metody symultaniczno-sekwencyjnej, które odbyło się w okresie "rozluźnionych" obostrzeń pandemicznych pod koniec zeszłego roku. Oczywiście pandemia nie pomaga w szkoleniach zewnętrznych, ale mimo to, kolejne mamy zaplanowane w kwietniu. Materiały do pracy nad rozwojem inteligencji emocjonalnej są przygotowywane przez Instytut Rozwoju Emocji codziennie - dla każdej grupy wiekowej indywidualnie. Mamy również w przedszkolu, dostępne na co dzień, specjalistki od rozwoju inteligencji emocjonalnej oraz metod rozwojowych dla dzieci z rozszerzonymi potrzebami, w tym z kształcenia specjalnego, które pomagają na bieżąco rozwijać zarówno umiejętności dzieci, jaki własne. Bylibyśmy wdzięczni za informację jakich szkoleń z "metod, którymi rzekomo ma się pracować na co dzień" brakowało Panu/Pani w pracy w Krainie Emocji?

@ktoś

Pawel Kowal

Przedszkole pozostawia wiele do życzenia. Uważam ze klimat pomiędzy nauczycielami a właścicielami ( manipulującymi właścicielami a nauczycielami, wpływa bardzo na przedszkolaków, byłem świadkiem wielu trudnych sytuacji ). Miejsce to nie ma nic wspólnego z emocjami, sprawdźcie jakimi metodami pracuja , sprawdzajcie tez kwalifikacje nauczycieli ,bo są tacy którzy tam pracowali ale niestety koło pedagogiki nawet nie stali. Wiele osób odeszło z tego miejsca zarówno rodziców z dziećmi jak i nauczycieli. Rotacja w tym miejscu jest chyba najwieksza w Warszawie. Nie polecam tego miejsca a jeśli już poczujecie ze wasze dziecko ma być właśnie tam ,to naprawdę ,szczerze ,sprawdźcie własnoręcznie kwalifikacje i dokumentacje miejsca. Kuratora to miejsce na oczy nie widziało! A jeśli nikt nie sprawdza to dzieje się to co się dzieje. NIE POLECAM !

@Pawel Kowal

Szanowny Panie, bardzo łatwo jest napisać w Internecie słowa pod anonimowym pseudonimem, nie biorąc za nie odpowiedzialności. Wszyscy nasi pracownicy posiadają kwalifikacje wymagane przepisami, które niejednokrotnie przewyższają pełnione przez nich funkcje. Jesteśmy w stanie skonfrontować Pana pomówienia w dowolnym momencie oraz w temacie każdej zatrudnionej u nas osoby. W czasach, w których kuratorium ogłasza, że brakuje na rynku 20 tyś nauczycieli, mamy komplet kadrowy przewyższający potrzeby grup (w każdej jest zespół składający się z 3, a nawet 4 osób), po to , aby mieć zawsze dostępną kadrę, w razie sytuacji awaryjnych, gdyby np. nauczyciel z zespołu zachorował lub z różnych przyczyn życiowych, nie mógł przyjść do pracy. Co do braku opieki nad dziećmi z orzeczeniem. W przedszkolu, poza kadrą pedagogiczną pracuje zespół psychologów, terapeutów, pedagogów specjalnych oraz logopedy (w sumie 5 osób). Od ponad dwóch lat nasz zespół pracuje pod egidą poradni psychologiczno-pedagogicznej, posiada uprawnienia diagnozowania dzieci ze spektrum autyzmu, czy integracji sensorycznej. Na co dzień prowadzimy terapie indywidualne, grupowe oraz diagnozy dzieci. Nasze dzieci przedszkolne mają w ramowym planie dnia zajęcia terapeutyczne, których zazwyczaj nie stosuje się w przedszkolach na dla dzieci zdrowych, a my je wprowadziliśmy dlatego, że przynoszą one, jak np. trening umiejętności społecznych, czy muzykoterapia wszystkim dzieciom wymierne korzyści. Powtórzę, co napisałem powyżej, łatwo jest napisać "brak wsparcia dla dzieci z orzeczeniem" pod anonimowym pseudonimem, niż wyrazić merytoryczną i popartą faktami opinię, podpisując się pod swoimi słowami. Nie wiem kim Pan jest, ale mieliśmy jednego rodzica o imieniu Paweł, który odszedł z przedszkola z końcem czerwca 2022. Jeśli to Pan jest tym rodzicem, napiszę tylko, że współczuję Panu, że minęło pół roku, a Pan wciąż nosi w sobie tyle żalu i pretensji. Życzymy Panu i Pana rodzinie odnalezienia spokoju w sercu oraz wszystkiego dobrego.

PK
@Pracodawca

Drogi Panie właścicielu, jeśli sprawa dotyczy dziecka to zal można mieć dozgonny. Ale podejrzewam ze pan nie ma empatii i zrozumienia do tych kwestii ,co pokazuje sposób prowadzenia i zarządzania tym miejscem ,ktore jest przeznaczone dla najmłodszych. Licze ze nastanie taki czas ze w końcu was sprawdza i zweryfikują bałagan i haos. Nie jestem jedyny który ma taka opinie ale drogi panie ,ludzie nie chcą pisać bo szkoda im na to czasu,liczą ze są odpowiednie miejsca ,które nad tym sprawują opiekę. Niestety nie zawsze tak jest ,wiec pisze tutaj być może powstrzymam innych przed zaprowadzaniem do was dziecka. Szum który wokół siebie robicie jest sztuczny i nadmuchany po znajomosci. Kobieta od emocji to już jakieś nieporozumienie ponad wszystko. Jak długo można ludziom wciskać takie bzdury. Może warto zmienić nazwę bo do odkrywania i nazywania emocji wam daleko. Współczuje wszystkim którzy tam zostawiają dziecko nie polecam miejsca ! A opinie polecam przyjąć z pokora drogi panie takie zycie przydałoby się aby każdy ja wyraził opuszczając to straszne miejsce niby dla dzieci!!!

@PK

Dziękujemy za Pana kolejną opinię oraz wszelkie sugestie. Pozdrawiamy

O.
@Pracodawca

Jako rodzic podpisuje się pod tą opinią rękoma i nogami, szczególnie jeżeli chodzi o „emocje” oraz relacje między kadra - właściciele. Nie wspominając o manipulacji jaka następuje przy zapisie dziecka i obiecywaniu gruszek , które potem zamieniają się w robaki.

Jak długo czekaliście na odzew z Przedszkole Kraina Emocji? Oddzwaniają zawsze?

Staramy się odpowiadać najpóźniej w ciągu tygodnia od rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie dostałabyś /-łbyś od nas odpowiedzi, śmiało odezwij się do nas. Może bowiem się zdarzyć, że nasz mail do Ciebie nie dotarł, czy wpadł do spamu... lub też nie wyszedł od nas zgodnie z planem.

Eryk

Słabe miejsce, brudne, nauczyciele pracuja jakby z przymusu. Braki kadrowe na porządku dziennym. Albo w ciąży albo chorzy. O emocjach tam nie ma mowy. Może ktoś wyjaśnić skąd ta nazwa? Bo moje dziecko nie doświadczyło tam żadnego wsparcia jeśli chodzi o emocje. Wielu rodziców odeszło z hukiem.Ta placówka jest naprawdę slaba. Potencjał spory zarządzanie pozostawia wiele do życzenia!

@Eryk

Dzień dobry, wnioskując po stylu Pana wypowiedzi, jest to kolejny Pana wpis w takiej formie dodany pod anonimowym pseudonimem. Zapraszamy Pana na rozmowę, na przykład online, którą chętnie nagramy i udostępnimy publicznie. Jeśli dysponuje Pan czasem, aby dodawać kolejne tego typu opinie, być może chciałby Pan porozmawiać z nami o faktach? Nasze przedszkole nazywa się Kraina Emocji, ponieważ naszym głównym celem jest rozwijanie umiejętności emocjonalnych składających się na inteligencję emocjonalną. W zakres naszego programu, który funkcjonuje pod nazwą "Akademia Inteligencji Emocjonalnej" dzieci rozpoczynają dzień zajęciami z inteligencji emocjonalnej, a w trakcie tygodnia odbywa się cały wachlarz zajęć mających na celu rozwijanie poszczególnych umiejętności związanych z emocjami, jak na przykład: muzykoterapia, drama, terapia tańcem i ruchem, czy arteterapia. Nie oczekujemy od Pana zrozumienia sensu naszej nazwy, wizji podejścia do kształcenia nowego pokolenia ludzi i kierunku naszych działań. Nasze przedszkole nie jest dla wszystkich i to chyba jest klarowne. Nic na siłę. Nie twierdzę również, że jesteśmy idealni. Również nam zdarzają się potknięcia, a czasem błędy. Wypominanie jednak, że któraś z naszych nauczycielek zaszła w ciążę uważam za dyskryminujące i dalece nie na miejscu. Każdemu rodzicowi, który szuka miejsca odpowiedniego dla swojej Pociechy sugeruję, aby udał się na spotkanie w przedszkolu, poczuł jego atmosferę, porozmawiał zarówno z kadrą zarządzającą, jak i nauczycielami z grupy i wyrobił sobie własną opinię, a nie sugerował się tym, co wyczyta w Internecie, bo jak widać opinie potrafią być dodawane przez różnych ludzi i z różnymi intencjami... Do autora niniejszego wpisu, ponawiam zaproszenie na spotkanie.

Grażyna
@Pracodawca

Witam. Dołączę się do rozmowy bo zainteresowało mnie to co państwo piszecie o zajęciach rozwijających emocje. Czy w takim razie od kandydatów wymaga się jakiś specjalistycznych kursów w kierunku tych dziedzin? A może posyłacie pracowników na jakieś szkolenia w trakcie pracy?

@Grażyna

Dzień dobry, Bardzo dziękuję za Pani pytanie. Jeśli chodzi o specjalistyczne kursy w kierunku rozwijania umiejętności emocjonalnych, nie wymagamy ich od kandydatów, ponieważ obecnie na rynku trudno o rzetelny kurs w tym zakresie odpowiadający na praktyczne potrzeby nauczycieli w przedszkolu. Szkolenia dla naszej kadry z inteligencji emocjonalnej oraz porozumienia bez przemocy prowadzimy we własnym zakresie. Organizujemy oczywiście szkolenia zewnętrzne dla naszej kadry, ale dotyczą one głównie metodyki pracy pedagogicznej lub terapeutycznej. Od naszych nauczycieli wymagamy wrażliwości na potrzeby dzieci, chęci do rozwoju, otwartości na naukę oraz dużej cierpliwości zarówno do dzieci, jak i siebie samych, czego zawsze wymagają wszelkie procesy rozwojowe. Uważamy, że taka "baza" daje solidną podstawę do nauczenia się wszystkiego, co potrzeba w dziedzinie kształcenia zdrowych kompetencji emocjonalnych w sposób empatyczny, a przede wszystkim używając "języka pokoju". Pozdrawiam w imieniu całego zespołu Krainy Emocji

Czy Przedszkole Kraina Emocji zapewnia kartę multisportu?

Dzień dobry, tak zapewniamy kartę Multisport.

Samuraj

Odradzam przedszkole z powodu brak kadrowych, co ma wpływ na to, ze dzieci „nieproblematyczne” pozostają niezaopiekowane a dzieci z orzeczeniem nie maja odpowiedniego wsparcia

@Samuraj

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. W lipcu 2021 zbiegło się u nas odejście kilku nauczycieli, które w połączeniu z sezonem urlopowym sprawiło, że mieliśmy mniej zasobów niż dotychczas. Nad dziećmi z orzeczeniem czuwa nasz zespół kilkorga psychologów i terapeutów, których nie dotyczył problem "braków kadrowych". Szeregi naszej kadry już w sierpniu zostały uzupełnione, a od września nasz zespół ruszył pełną parą i jest on obecnie największy, w porównaniu do całej naszej historii. Pozdrawiamy

Pawel Kowal
@Samuraj

Zgadzam się z przedmówca. Brak wsparcia dla dzieci z orzeczeniem.

Weronika
@Pawel Kowal

I rodzice już dosadnie poruszali ten temat na jakimś zebraniu? Bo jeśli tak to ciekawa jestem odniesienia się do tego, ewentualnie może trzeba jeszcze trochę czasu jeśli są jakieś problemy z zatrudnieniem?

Rodzic

W Krainie Emocji nie ma planu na to, jak reagować na negatywne emocje dzieci, włączając w to przekleństwa i pogróżki typu „zabije ciebie i twoich rodziców” kierowane od bardziej agresywnych do spokojniejszych dzieci. Takie sytuacje są przez personel ignorowane, pokrzywdzone dziecko dostaje instrukcję „spróbuj poradzić sobie sam”. Nie wiem, czy wynika to z braku zaangażowania, braku szkolenia czy po prostu za dużej liczby dzieci na opiekuna. W każdym razie dzieci zostawiane są w przypadku ataków innych agresywnych dzieci samym sobie.

@Rodzic

Dziękujemy za opinię. Problem opisany przez Pana/Panią jest dość złożony. Na wstępie, nigdy w naszym przedszkolu, żadne dziecko nie otrzymało komunikatu "spróbuj poradzić sobie sam" - nad prawidłowymi komunikatami pracujemy z kadrą na co dzień i wypowiadając się jako osoba, która uczestniczy w życiu przedszkola od samego początku, mogę z pewnością napisać, że takie komunikaty nie mają u nas miejsca. Staramy się uczyć dzieci samodzielnego rozwiązywania konfliktów, co nie znaczy, że zostają one zostawione same sobie, a to subtelna, ale ważna różnica. Kolejną kwestią są komunikaty przytoczone przez Pana/Panią typu "zabiję Ciebie i Twoich rodziców", które dzieci "przynoszą" najczęściej z filmów nie przeznaczonych dla ich wieku. W takiej sytuacji, nadmierna ingerencja z naszej strony spowoduje, że utrwalimy taki komunikat w głowie dziecka. Dzieci najczęściej powtarzając zasłyszane komunikaty tego typu, w ogóle ich nie rozumieją. To my, dorośli odbieramy to jako "groźby karalne" - dziecko powtarza to co usłyszało, nie mając, jak w tym przypadku intencji "zabicia kogoś", tylko powtarza to, czego się nauczyło - bez zrozumienia. Naszą rolą jest komunikowanie przede wszystkim rodzicom, aby dbali o dobór repertuaru bajek i filmów tak, aby były one dostosowane do wieku dzieci, a po drugie sygnalizowanie dzieciom, aby nie używały komunikatów, których nie rozumieją. Jeśli rodzic oczekuje od nas, że będziemy wyciągać "konsekwencje" za każdym razem, gdy dziecko "rzuci" ciężkim tekstem, to jest to niezrozumienie mechanizmów powstających w głowie dziecka w wieku przedszkolnym. Kolejną kwestią są zachowania nazwane przez Pana/Panią jako agresywne. Niezmiernie łatwo można określić dziecko jako agresywne. Pytanie jednak, co rozumiemy pod hasłem "agresywne". Czy jeśli dziecko uderzy drugie dziecko zabawką, to jest to agresja? Czy jeśli ugryzie lub zacznie krzyczeć, to jest to agresja? Dzieci na etapie przedszkolnym nie mają jeszcze na tyle wykształconych umiejętności społecznych, aby umiały prawidłowo zakomunikować nam i swoim rówieśnikom swoje potrzeby. Często na przykład chcą nawiązać zabawę, przez uderzenie drugiego dziecka (młodsze dzieci), czy mniej lub bardziej udane zaczepki, które niekiedy można rozumieć jako agresję. Nie ma to jednak nic wspólnego z agresją. Dzieci dopiero się uczą prawidłowych komunikatów, choćby na treningu umiejętności społecznych, prowadzonym w ramowym planie zajęć w naszym przedszkolu. Staramy się dzieci uczyć prawidłowych wzorców zachowań, co nie znaczy, że dla nas - dorosłych, te zachowania są zawsze idealne. Dzieci mają prawo popełniać błędy i zachowywać się nie zawsze tak, jak nam się podoba. Otwarta rozmowa o emocjach powstających w konkretnych sytuacjach i konsekwencjach takich, czy innych zachowań to działania, które zawsze podejmujemy. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy rodzice, chcieliby abyśmy stosowali np. kary dla dzieci, czy wyciągali surowsze konsekwencje. Jednak Kraina Emocji z założenia nie jest takim miejscem. Pozdrawiamy

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Przedszkole Kraina Emocji. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Każdy nauczyciel w Krainie Emocji "wchodzi" w nasz autorski, indywidualny trening rozwoju własnej inteligencji emocjonalnej, aby lepiej zrozumieć metody rozwoju IE u dzieci. Proces rozwoju własnej IE, jak również i metod jej rozwoju trwa przez cały czas obecności w Krainie Emocji. Oprócz sfery związanej z IE, nasi nauczyciele mają również możliwość udziału w procesie awansu zawodowego oraz cyklicznych szkoleniach organizowanych ok. raz na kwartał z nowoczesnych metod nauczania oraz wspierania potrzeb rozwojowych dzieci. Cykliczne szkolenia prowadzone są zarówno przez zewnętrznych instruktorów, jak i naszą poradnię psychologiczno-pedagogiczną Poradis oraz Instytut Rozwoju Emocji. Ukończenie szkoleń, w większości przypadków potwierdzane jest certyfikatem.

Każdy nauczyciel w Krainie Emocji wchodzi w nasz autorski, indywidualny trening rozwoju własnej inteligencji emocjonalnej, aby lepiej zrozumieć metody rozwoju IE u dzieci. Proces rozwoju własnej IE, jak również i metod jej rozwoju trwa przez cały czas obecności w Krainie Emocji. Oprócz sfery związanej z IE, nasi nauczyciele mają również możliwość udziału w procesie awansu zawodowego oraz cyklicznych szkoleniach organizowanych ok. raz na kwartał z nowoczesnych metod nauczania oraz wspierania potrzeb rozwojowych dzieci. Cykliczne szkolenia prowadzone są zarówno przez zewnętrznych instruktorów, jak i naszą poradnię psychologiczno-pedagogiczną Poradis oraz Instytut Rozwoju Emocji. Ukończenie szkoleń, w większości przypadków potwierdzane jest certyfikatem.

Joasia26

Cudowna atmosfera w tym przedszkolu. Czuć, że dziecko jest tutaj bezpieczne i otoczone miłością. Sale piękne, jedzenie też. Jadłam kilka razy z moim malutkim syneczkiem.

roisin

Bardzo pozytywny pracodawca. Dużo się nauczyłam w super atmosferze. Pani Marzena ma ogromną wiedzę nt rozwoju dzieci. Nie zdawałam sobie sprawy jak wiele błędów popełniałam przez lata pracy. Dziękuję za wszystko

Zostaw merytoryczną opinię o Przedszkole Kraina Emocji - Warszawa

• Jak się pracuje w Przedszkole Kraina Emocji?

Zobacz opinie na temat firmy Przedszkole Kraina Emocji tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedszkole Kraina Emocji?

Przedszkole Kraina Emocji