wróć

Straciłem pracę przez koronawirusa

wero
18.07.2020 20:20
Straciłam pracę w kwieniu, 31 marca dostałam wypowiedzenie. Zanim to się stało, byłam cenionym pracownikiem, codziennie robiłam 110% normy. Dostałam wypowiedzenie, bo szefowa obawiała się sytuacji finansowej firmy. Od tamtej pory wysyłam kilkanaście CV dziennie i nie miałam ani jednej rozmowy. Od ej sytuacji nabawiłam się depresji, nerwicy, zalamania nerwowego, a z dnia na dzień jest gorzej i gorzej. Może to zabrzmi jak przesada, ale różne niebezpieczne myśli przychodzą mi do głowy.
Trzymaj się
28.07.2020 13:09
@wero: O nic się nie obwiniaj. Zadbaj o to aby nowa praca nie była dla Ciebie udręką. Potem dojdziesz do siebie i znajdziesz wymarzoną robotę.
Małgo
28.07.2020 13:56
@wero: Bardzo Ci współczuję, niestety rozumiem, jestem w podobnej sytuacji. Po pierwsze spróbuj zadbać o swoje zdrowie psychiczne, skontaktuj się ze specjalistą, to może wiele ułatwi. Szukanie pracy z depresją i nerwicą, to bardzo trudna sprawa, jesteś niesamowicie dzielna! Na pewno z czasem ktoś się odezwie. Wiem, że nie są to prace marzeń, ale może na przeczekanie zawsze coś... Mac donald, z tego miejsca dostałam odpowiedź. Dodatkowo jeśli dobrze u Ciebie z językiem angielskim sporo korporacji rekrutuje na stanowiska juniorskie np. Capgemini, start up Salesmanago. Jeśli chodzi o niepokojące myśli, trudno mieć inne w tak niepewnych warunkach, mam nadzieję, że otrzymasz pomoc od bliskich i specjalistów. To bardzo trudna sytuacja. Trudno w to uwierzyć w tym momencie, ale ułoży się.
Trzymaj się ciepło i nie poddawaj, jesteś bardzo dzielna!
Xcl
10.08.2020 12:41
@wero: Ja również nie mam pracy od marca, codziennie siedzę i wysłałam cv, z czego była tylko jedna rozmowa i zero odzewu.. albo tylko maile, ze z powodu covid rekrutacja zatrzymana. Nie mam już siły, mieszkam w wawie i boje się, ze na rynku pracy już nic się nie zmieni...
Sylwii
10.08.2020 18:55
@wero: Nie dajmy się zmanipulować.Ta cała ściema .!!!!!!!Rolnicy na tym tracą firmy się zamykają.Dzieci nie niestety niepochloma wiedzy jaką zdobywają w szkole.Co gorsze nie będzie dobrego stomatologia dobrego lekarza itd.podczas praktyki zdobywają wiedzę.pozdrawiam.!!!!!
Lucy224
23.10.2020 12:12
@Xcl: Zapraszam do kontaktu, może zainteresuje Panią praca online? lucyna.aiop@gmail.com
Millei
15.09.2020 13:47

Ja szukałam pracy dobre 5 miesiący. Wysłałam multum CV. Odezwali się do mnie z trzech miejsc. Dodam, że jestem z Krakowa. To co się teraz dzieje to masakra...

Anna
15.09.2020 23:00
@Millei: Ja wysyłam od marca. Lipa ...
Parę rozmów ale wiecznie coś im nie pasuje wymyślają jak nie status studenta to wiek do 26
Albo rozmowa się nie odbywa a dziękują za rozmowę ...
Nawet jak oczekiwania się spełnią to nadal lipa.
Mało telefonów ...oferty jakby sztucznie wystawione
Wszędzie oczywiście najniższa krajowa.
Nie wiadomo co robić...
Millei
16.09.2020 07:16
@Anna:

Chyba najważniejsze to się nie poddawać, bo jakie inne wyjście? Żeby w końcu tak nie wyszło, że człowiek będzie chodził na rozmowy zniechęcony "bo i tak na pewno nic z tego nie wyjdzie"... Choć jak tu nie tracić nadziei? Konkurencja też wysoka. Sama też się nadziałam na rozmowie, że już niby wszystko fajnie z rekruterką niby ok, a potem się okazało, że dyrektor szukał kogoś ze statusem... i lipa. Wiadomo, dla nich to mniejsze koszty. A żeby teraz gdziekolwiek dostać umowę o pracę? to chyba marzenie... Chociaż lepsza najniższa krajowa niż nic, a może jest perspektywa awansu i za parę miesięcy się zarobi więcej? Myślę, że niestety na te niskie zarobki trzeba się nastawić - albo nadal siedzieć w domu...

A też jesteś z Krakowa czy z innego miasta ?:-)

Anna
20.09.2020 14:15
@Millei: Dolny Śląsk ok Wrocław
Millei
21.09.2020 13:56
@Anna:

To w sumie duże miasto. I na jakie stanowiska aplikujesz, w jakich branżach szukasz?

Anna
07.10.2020 12:15
@Millei: Obsługa klienta
Specjalista do spraw sprzedaży
Ale nadal nic ...już 8msc to trwa
Millei
16.10.2020 14:25
@Anna:

A ja czytałam że handel akurat na pandemii mocno nie ucierpiał wręcz przeciwnie :o Ale to detaliczny. https://www.gowork.pl/poradnik/4/kariera/rynek-pracy-a-koronawirus-jak-wyglada-sytuacja-z-zatrudnieniem

Lucy224
23.10.2020 12:08
@Anna: Zapraszam do kontaktu, może zainteresuje Panią praca online? lucyna.aiop@gmail.com
BW
31.08.2020 12:15
Musiałam odejść razem z mężem z firmy z powodu problemów wewnętrznych. Na dziś firma jest w stanie likwidacji do końca roku. Przez rok szarpaliśmy się z szefostwem w sądzie. W marcu straciliśmy pracę oboje. Mieszkamy w małym mieście, po pandemii bilety do większych miast w okolicy podrożały o 100%. Mąż w końcu znalazł pracę bo z otwartymi ramionami przyjmują mężczyzn, studentów, uczniów i niepełnosprawnych. Ale mimo to wielokrotnie był oszukiwani, mobbingowany a raz nie chciano mu nawet zapłacić. Ja od marca wysłałam kilkadziesiąt cv. Byłam na 3rozmowach. Bywało że celowo mnie zniechęcano po przeczącej odpowiedzi na pytanie czy jestem uczniem. Dostałam około dziesięciu odpowiedzi odmownych. Mam też kilku znajomych którzy odeszli z firmy po nas i albo wciąż szukają albo siedzą na L4. Jedna zdesperowana wybłagała by przyjęto ja spowrotem do końca roku.
Najbardziej nurtują mnie ogłoszenia które kilkukrotnie znikają i pojawiają się ponownie po ok 3,4 miesiącach a mimo to nie ma odpowiedzi na wysłane cv, nawet odmownej. Jesteśmy coraz bliżej decyzji o wyjeździe z kraju.
Anna
01.09.2020 23:10
@BW: Witam. Jestem w tej samej sytuacji. Mieszkam w małym mieście razem. Z partnerem od marca szukamy pracy. Setki wysłanych CV. Co chwilę tylko pojawiają się te same ogłoszenia ale nikt na nie nie odpowiada. Były jakieś rozmowy ale wszystkie zakończone odmowa lub brakiem kontaktu mimo że rozmowa była bardzo dobra.
O co w tym wszystkim chodzi ???
Zwolniony nr...
18.09.2020 11:30
@BW: Ja też straciłem pracę, ale przez wymuszenie ze strony pracodawcy. Bombardowanie mailami, preparowanie błędów w systemie firmy, grożenie dyscyplinarką i zacieranie śladów. Odszedłem bo nie mogłem wytrzymać, ale o to im chodziło.
Ewelina
21.09.2020 14:08
@Zwolniony nr...:

Powiesz coś więcej o tym? Założyłam wątek o mobbingu w pracy i teraz przeglądam forum żeby znaleźć coś więcej. Tu wątek : https://www.gowork.pl/forum/posty_tematu,73981ece-87bb-4506-9fa6-7aac080d02fd/1

Lucy224
23.10.2020 12:10
@BW: Zapraszam do kontaktu, może zainteresuje Panią praca online? lucyna.aiop@gmail.com
Trzymajmy się
17.09.2020 22:57
Ja jestem z Warszawy. Jestem po szkole, ale stwierdziłam, ze przed studiami zrobie sobie rok przerwy od nauki. W tym roku (luty) zaczęłam w mojej wymarzonej branży czyli eventowej. Niestety w marcu lockdown. Wszystkie imprezy masowe odwołane. Popracowałam jeszcze 2 miesiące na zdalnym i zostałam bez pracy oraz bez statusu studenta. Szukam pracy od maja. Masa CV wysłana. Od prac biurowych na sklepach i nianiach kończąc. Odzew ZEROWY. Chce już mi się czasem płakać, mój narzeczony jest wyrozumiały i on stara się pokryć wszystkie opłaty ale już mi wstyd prosić o pomoc i o pieniądze. Ta sytuacja mocno odbija się na psychice i nieraz miałam myśli ze jestem do niczego. Pocieszam się tylko ta myślą, ze pracodawców tez dopadł kryzys i nie szukają ambitnego i dobrego pracownika. Szukają najtańszego. Mam nadzieje ze jeszcze nadejdą dobre dni i każdy z nas będzie miał prace i godne życie
Emma
18.09.2020 10:22
@Trzymajmy się :

Z jednej strony smutny, a z drugiej bardzo pocieszający wpis. Ja szukam pracy co prawda trochę mniej niż Ty, bo od lipca, ale też już mnie to dobija. Mnie z kolei wspiera mama, na szczęście ona ma stabilną i dość dobrze płatną pracę. Ja szukam w Poznaniu, miałam dwie rozmowy, ale w jednej okazało się, że szukają kogoś ze statusem studenta, a w drugiej to nawet nie wiem, bo jakoś chyba nie znalazłam wspólnego języka z rekruterką... I tak oto nadal czekam na jakikolwiek odzew. Ale skoro w Warszawie nie możesz znaleźć, to ja już nie wiem, co jest w mniejszych miastach :(

BOT
20.09.2020 15:29
@Trzymajmy się : Mieszkam w Gdańsku. Długo przed wybuchem epidemii straciłem pracę. Posiadam wyższe wykształcenie, szerokie i duże doświadczenie zawodowe, biegłą znajomośc Exela, b.dobra znajomość j.angielskiego. Z Urzędu Pracy w Gdańsku, w którym jestem zarejestrowany żadnej oferty. Na moje dziesiątki aplikacji, na różne stanowiska, kończąc na stanowiskach sprzątaczki, pracownika gospodarczego żadnej odpowiedzi. Nie mam już żadnej nadziei na znalezienie jakiejkolwiek pracy. W tej chwili mam 63 lata i mogę śmiało powiedzieć że w Polsce nie warto się uczyć, nie warto zdobywać wiedzę i doświadczenie. To są rzeczy na rynku pracy zupełnie zbędne. Liczą się jedynie znajomości. Niestety ja ich nie posiadam.
Jerzy
21.09.2020 14:06
@BOT:

A ja powiem Panu tak... Że ja skończyłem prawo. I pamiętam, jak byłem na studiach i każdy, dosłownie każdy, z kim rozmawiałem, mówił mi, że "nie mam pleców", więc po co ja tam idę? Nikt z rodziny nie ma kancelarii, więc czego ja chcę? Gdzie ja niby pójdę i w ogóle. Ale udało mi się. Udało mi się bez znajomości żadnych. Własnym wysiłkiem doszedłem do tego, że teraz mam dobre zarobki i wchodziłem po szczeblach - od praktykanta parzącego kawę przez stażystę, aplikanta aż do radcy prawnego... 

Bardzo się Pan zraził. Teraz jest ciężki czas, mnóstwo ludzi nie może znaleźć pracy - MNÓSTWO. Gdańsk to jest duże miasto. Nie wierzę, że w końcu nie znajdzie Pan niczego dla siebie. Choćby przy ochronie obiektu, w Gdańsku na pewno tak jak w innych dużych miastach powstają nowe osiedla, sklepy... Życzę Panu dużo cierpliwości, choć wiem, że to trudne. Trzymam za Pana kciuki. A na samym GoWork Pan przeglądał oferty? Czasem najbliższe rozwiązania przynoszą najlepsze efekty. Proszę sobie spojrzeć tutaj: https://www.gowork.pl/praca/gdansk;l . 3500 ogłoszeń o pracy więc może znajdzie się ta jedna jedyna dla Pana? Trzeba próbować wszystkiego proszę się nie poddawać... 

Jerzy

Lucy224
23.10.2020 12:10
@Trzymajmy się : Zapraszam do kontaktu, może zainteresuje Panią praca online? lucyna.aiop@gmail.com
Milka
23.10.2020 11:04
U mnie też bardzo źle i jestem załamana. Przed pandemia pracowałam na telefonie w firmie organizującej szkolenia. Jako student zarabiałam w miarę dobre pieniądze, bo miałam umowę zlecenie. Rzecz w tym, że w w trakcie pandemii skończyłam 26 lat i to, że jestem studentką ostatniego roku w niczym mi nie pomaga. Jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy ale niestety bez prawa do zasiłku przez umowy zlecenia. Wyprowadziłam się z większego miasta z powrotem do rodziców, by zmniejszyć koszty życia. Postojowe, gdy dostałam poszło w mig na długi i opłaty i czesne. Chcę się uczyć, robić kursy, szkolenia ale nie wiem tak naprawdę w którą stronę iść, no i szukają przede wszystkim osób z kilkuletnim doświadczeniem. Wszystko wokół jest strasznie dobijające. Mimo wszystko życzę uśmiechu wszystkim i zdrowia.
Lucy224
23.10.2020 12:06
@Milka: Zapraszam do kontaktu, może zainteresuje Panią praca online? lucyna.aiop@gmail.com
Julian
29.09.2020 13:51
Kurcze zostałem zwolniony po 13 latach pracy , bardzo ciężko jest się pozbierać, dodatkowo walczę z nerwicą lękową, mam studia wyższe , dwa kierunki, sporo doświadczenia, wysyłam , wysyłam CV ...i nic jedną tylko rozmowę miałem. Ciężko bardzo :((( różne myśli człowiekowi kołaczą się po głowie. Pozdrawiam z Krakowa
Flooou
07.10.2020 10:45
@Julian:

13 lat pracy to przeogromne doświadczenie, na pewno znajdziesz pracę w końcu. Teraz naprawdę cierpliwość popłaca! W międzyczasie zadbaj o swoje zdrowie psychiczne, może podjąłbyś terapię, popracował nad sobą? :) Powodzenia!

Julian
07.10.2020 17:16
@Flooou: Dzięki za wsparcie jutro uderzam do psychologa, tracę motywację, przeklęty czas. Powodzenia Wam życzę i zdrowia.
ewik
09.10.2020 13:19
@Julian: Bardzo dobrze rozumiem w jakiej jesteś sytuacji, ponieważ mam podobnie i pracy szukam już siodmy miesiąc. Jest ciężko psychicznie patrząc na to co się dzieje. Ale trzeba wierzyć, że w końcu los się i do nas uśmiechnie. Życzę cierpliwości i szcześcia. Pozdrawiam :)
Julian
21.10.2020 17:30
@ewik: Dziękuję życzę Tobie powodzenia i zdrowia !
martyna
21.10.2020 09:38
Mimo ogromnego kryzysu na świecie, w czerwcu podjęłam ogromne ryzyko i zwolniłam się sama. Udało mi się wbić na stanowisko za kobietę w ciąży, która odeszła z firmy, dwa etapy rekrutacji i jakoś poszło, wybrali mnie. Z ciekawostek: zwolniłam się z bardzo dobrze płatnej pracy w sieciówkowej korpo, w której nie dawałam psychicznie ani fizycznie rady. Koronawirus spotęgował wszystkie negatywy, więc odeszłam do pracy w zawodzie, gdzie przez ostatnie 3 miesiące dostawałam najniższą krajową na umowie próbnej. Teraz dostałam umowę o pracę i podwyżkę, choć w dalszym ciągu dostaję dużo mniej niż w poprzedniej pracy. Nie żałuję ani trochę, odczuwam spokój, stabilność, już nie zasypiam ze strachem, że będę musiała wstać rano i iść do pracy. Trzymam ogromne kciuki, pamiętajcie o swoim zdrowiu psychicznym, o tym, że jesteście więcej warci niż próbują wam wmówić i że czasem warto zrobić krok do tyłu. Będzie dobrze. :)
Klementt
20.10.2020 15:42
Witam! Naprawdę przykro mi to słyszeć! Wydaje mi się, że za pomocą internetu można właściwie zarobić i przynajmniej na chwilę naprawić tę sytuację z pracą i pieniędzmi. Wielu oferuje free spiny jako bonus, więc poszedłem na stronę https://www.freespins.pl/ , aby dowiedzieć się, czy to prawda. Nie uwierzysz-siedzę już drugi rok! Jest to bardzo opłacalne miejsce, dzięki któremu możesz określić, w jaki sposób ludzie pomagają zarabiać pieniądze
Adamm
15.10.2020 13:37
Mam 20 lat zdałem mature , mam certyfikaty zawodowe pozdawane na 90 % , a pracy jak nie ma tak nie ma byłem nad morzem pracowałem 1,5 miesiądza na zmywaku stwierdziłem że zapewne od września będą nowe oferty pracy na kuchni I co połowa października I nic poszukuje już wszystkiego nawet ulotki mogę roznośić ale nie ma żadnych ofert pracy . Mieszkam w centrum polski dostaje już powoli na głowę myślę żeby wyjechać za granicę to holandii , miałem praktyki zawodowe w hiszpani a jak miałem jedną rozmowę o prace to pierwsze pytanie pracodawcy brzmiało tak : Ma pan doświadczenie min 1 rok na stanowisku pomoc kuchenna bo jeżeli nie to nie mam o czy mówić . Tak wyglądała rozmowa o pracę , najlepiej wyjechać za granicę może ktoś chętny ...
Millei
16.10.2020 14:27
@Adamm :

A może uderz w inną branżę jakąś?

Human Solutions
14.10.2020 12:35
Dzień dobry,

zapraszamy Państwa na naszą stronę, gdzie nasi eksperci przygotowali do pobrania bezpłatnego e-booka "Dobre praktyki przy redagowaniu CV".
https://humansolutions.biz/szukam-pracy-lub-rozwoju-zawodowego/#ebook

Prawidłowo przygotowane CV jest dla rekrutera podstawą do zaproszenia kandydata na rozmowę o pracę. Warto zatem przed wysłaniem zweryfikować jego zgodność pod kątem obowiązujących standardów oraz konkretnych potrzeb danej firmy/stanowiska.

Być może takie rozwiązanie przybliży Państwa do znalezienia pracy.

Zespół Human Solutions

ewik
09.10.2020 13:16
Też szukam pracy już siódmy miesiąc i niestety nadal nic :( Mieszkam w dużym mieście i wydawałoby się, że łatwo coś się znajdzie, bo dużo firm. Niestety również zauważam ogłoszenia pojawiające się cyklicznie, na które wiem, że spełniam wymagania a mimo to nikt sie nie odzywa. Nie wiem o co chodzi, czy te ogłoszenia to tylko ściema?Czy faktycznie szukają już tylko studentów za jak najmniejsze pieniądze a osoby z doświadczeniem nie maja na co liczyć?
Borys Borys
07.10.2020 14:15
Cześć,

Przygotowuje reportarz do telewizji na temat tego jak Covid wpłynął na życie młodych ludzi. Interesują mnie młodzi ludzie, którzy stracili pracę i musieli wracać do domu rodzinnego. Może ktos miał kredyt mieszkaniowy na głowie i nie ma z czego spłać rat? Może jakaś para musiała odwołąć wesele z powodu braku środków finansowych i wrócili do domu rodzinnego?
Asiuleczka28
28.09.2020 21:25
Chcesz pracować w domu jesteś gotowy/a spróbować wbij ma link i sporoboj swoich sił https://ppomoney.xyz/383007736876607
Szczęściarz
25.09.2020 17:20
Mimo dzisiejszego wielkiego kryzysu gospodarczego wywołanego przez tę cholerną pandemię, sam zwolniłem się z poprzedniej pracy (którą chętnie oddałbym temu potrzebującemu pracy) gdyż mi tak po prostu nie odpowiadała, ale znalazłem szybko nową i jest git. I życzę wszystkim tego szczęścia. Cierpliwości, będzie dobrze, POWODZENIA :)
jaro12
21.04.2020 09:55
Jestem taksówkarzem i coraz bardziej odczuwam skutki pandemii. Jak tak dalej będzie to za miesiąc zamykam biznes
Hakim
24.05.2020 22:54
@jaro12: Rząd Cię zniszczy a gdy zamkniesz swoją firmę to rząd Ci nie pomoże. Bo wirus jest naglasniany a ile jest w tym prawdy hmmm każdy normany człowiek chyba myśli jacy ludzi umierają i napewno nie na wirusa. .....więc nie licz na to ze rząd Ci pomoże jeszcze będziesz musiał im zapłacić z vatem.
Marek
21.08.2020 11:35
@jaro12: Taksówkarz co to za zawód? Do pracy nierobie mężczyzna ma (usunięte przez administratora) fizycznie wydobywać surowce.
klimat
30.08.2020 13:45
@Marek: wydobywac? gornictwo padnie wejdzie nowy rodzaj pozyskiwania energii, nie ma co cwaniakowac, jesli jestes gornikiem to moze juz tobie niewesolo, nie warto ponizac innych bo na kazdego przyjdzie pora
Chyba zarażony
06.09.2020 06:51
@Marek: O widzę prawdziwy mężczyzna z epoki kamienia łupanego
Wynalazłeś może już koło?
Chyba zarażony
06.09.2020 06:54
@Marek: Kop kop kop
Znajdziesz ropę może węgiel złoto diamęty skarb.będziesz zarobiony tylko pamiętaj to co w ziemi to i Państwa Polskiego
nie OKRADAJ RP:)
Podziel się
lukas
20.03.2020 10:41
Witam serdecznie,
Niestety dziś mój szef zadzwonił do mnie ,że mnie zwalnia ponieważ firma obecnie jest zawieszona, a on nie zamierza mi płacić za siedzenie w domu (brak ruchu w firmie). Miałem umowę o pracę jako konsultant ds. obsługi klienta w sprzedaży zabezpieczeń domów - alarmy, kamery itp.
Mieliście podobną sytuację?
P
10.06.2020 06:36
@lukas: Ja zostałam zwolniona. I szukam pracy od ponad miesiąca. Wysłałam z ponad 200 CV na wszystkie możliwe stanowiska i zero odezwu. Miałam 2 rozmowy z których i tak z tysiąca innych wybrali kogoś innego. To jest jakiś dramat! Jestem po studiach, mam doświadczenie w obsłudze klienta. Bardzo chce pracować a nie mam gdzie. Ludzie co my mamy robić w takiej sytuacji ?
Sierżant
13.06.2020 20:52
@lukas: @lukas siostra miała podobny problem. Podstawa to nie tracić zaparcia tylko szukać, pytać znajomych i się rozejrzeć może po portalach albo nawet w firmach, które maja podobne stanowiska. Zobacz sobie na aktualne oferty pracy w medicover. Znajomy tam własnie pracował jako opiekun pacjenta. Mówił, że praca jak praca, jednego dnia stres, drugiego jeszcze większy, ale ludzie są tam fajni i wspieraja wzajemnie. Zobacz - może coś się trafi
Praca
30.06.2020 11:53
@P: Zapraszam na rekrutację do Banku Millennium. Obsługa połączeń przychodzących na Contact Center. U nas przyjęcia są cały czas.
asdasd
09.07.2020 09:18
@P: u mnie to samo hehe, szukam pracy wysylam CV juz nie wiem naprwade ile wyslalem ale sporo.... i tylko jeden telefon mialem rekrutacja przez telefon,powiedzieli ze dadza znac do tygodnia i cisza ...
XAnonym
02.09.2020 22:05
@asdasd: Może się przypomnij pracodawcy? W sieci znajdziesz trochę wzorów maili.
....
04.09.2020 20:56
@P: Wiem, że wpis z czerwca ale może przyda się komuś innemu:
Nie trać nadziei i szukaj bardzo intensywnie (nawet kilka godzin) tzn. pytaj znajomych, przeszukuj wszystkie portale z pracą, szukaj po artykułach o firmach działających w regionie (czytaj o każdej firmie z listy), przeglądaj stare artykuły online o firmach chcących zainwestować w Twoim regionie, nie ograniczaj się do najbliższej okolicy ale tez weź pod uwagę dojazdy do dalszych miejscowości, przejdź się po swoim mieście i pospisuj nazwy firm, powysyłaj aplikacje do wszystkich możliwych firm doradztwa personalnego, zaloguj się na wszystkich stronach tych firm, zrób listę przeglądarek do szukania pracy i sprawdzaj je regularnie (niektóre strony pokazują oferty pracy z kilku portali o pracę).
Przeanalizuj czy CV jest dobrze napisane. Jeżeli jesteś w desperacji może warto obniżyć oczekiwania finansowe a poza tym schować tymczasowo swoje ambicje. Jest to sytuacja kryzysowa i najważniejsze jest znalezienie źródła dochodów a w następnym kroku gdy będziesz już miała stałe źródło utrzymania szukaj na spokojnie lepszej pracy. Podejdź do procesu rekrutacji na spokojnie ale działaj regularnie, nie poddawaj się (rób sobie 1 dzień wolnego w tygodniu na odcięcie się od procesu szukania pracy tak żeby Ci on całkiem nie obrzydł). Wiem, ze czytając moje "rady" możesz czuć złość. Sama bym się tak czuła 1,5 miesiąca temu. Też straciłam pracę ale w miesiąc się ogarnęłam - wysłałam ponad 100 aplikacji ale nie wysyłałam do firm jak popadnie tylko głownie do których w około 80 % spełniałam kryteria, brałam udział w około 20 procesach rekrutacyjnych, pomimo szukania pracy biurowej rozważałam też pracę poniżej swoich kompetencji na magazynie i w takich procesach też uczestniczyłam. Na firmę natknęłam się spisując nazwy firm z budynków i wysyłając aplikację. Znalezienie pracy to naprawdę kwestia czasu.
M...
23.08.2020 17:39
Ja też szukam już 4 miesiące w Krakowie w celu nie jest łatwo z pracą mimo że to duże miasto...
Elisa
13.08.2020 16:53
Również straciłam pracę i wciąż zero perspektyw. Małe miasteczko rządzi się swoimi prawami niestety tu praca jedynie po znajomości a jako, że jestem kobietą to nawet do kołchozu mnie przyjąć nie chcą. Ot q****a nerwica depresja... Jak długo będzie trwać ta korona ściema?
genek
15.08.2020 15:57
@Elisa: Zapraszam na bezpłatne szkolenie - sprzedaż internetowa. Zakwaterowanie bezpłatne - stob@vp.pl
Doradca
21.08.2020 11:31
@Elisa: Przeprowadź się duże miasta pięć największych w wojewóztwie i szukaj też pod miastem.
Rusek
18.08.2020 19:49
U mnie też zlikwidowali kilka etatów i wyleciałem po 13 latach. Czuję się jakby mi ktoś w gębę strzelił. Miesiąc szukania niewiele pomogło. Psycha mi siada od wypytywania, proszenia, wysyłania CV...
Bezrobotny
21.08.2020 11:30
@Rusek: Ja szukam pracy od 8 miesięcy i nie mogę znaleźć nie w związku z koronawirusem brak doświadczenia. Twoja sytuacja jest dużo lepsza od mojej bo masz pieniądze.
PIS
17.05.2020 12:15
Praca jest, tylko trzeba chciec znalesc nieroby.Skonczyly sie dobre czasy,jeszcze smietniki sa wolne..
przywaciorz
29.05.2020 05:49
@PIS: jesteś nieszczęśliwym człowiekiem, druga Kowalska
PO
17.08.2020 22:01
@przywaciorz: Wystarczy spojrzeć na jego nick.