wróć

Koronawirus - Czy gospodarka się podniesie ?

Aśka
11.12.2020 15:29

Nie podniesie. Sama mam 150 tys długu, 120 tys kredyt i 20 u zusu, reszta u pracownikó (gastronomia). To jest dramat, nikt nie spłaci mnie, gospodarka nie podniesie mnie ani ja jej :/ :((

Szyder
06.01.2021 08:17
@Aśka: Aśka, współczuję. Choć z drugiej strony mi nie żal takich ludzi.... Znaki kryzysu były widoczne gołym okiem, jak ktoś się interesuje geopolityka i ekonomia. No, ale takich jak ja nazywano jeszcze rok temu "kwadratowoglowymi wyznawcami teorii spiskowych"... Teraz ja sie śmieje ostatnia, bo mam zero kredytów, za to duża kasę na koncie i kilogramy metali szlachetnych. Czekam na serię bankructw, żeby wykupić nieruchomości za bezcen. Przykre to, ale prawdziwe. Może i jestem sępem, ale trzeba być mądrym przed szkoda.
Polityka
26.03.2020 08:27
Gospodarka zawsze się podniesie, wszystko wróci do normy i będzie jak dawniej
Szyder
06.01.2021 09:06
@Polityka: Kurła, co Ty ćpasz? To nawet ci kłamcy polityczni, te klauny zdradzieckie mówią, że nic nie będzie już takie, jak przedtem, no, ale jak kto był głupi i tepy i żył z dnia na dzień, teraz będzie zdychał na ulicy rojąc sobie, że to wszystko kiedyś przejdzie i znów będzie jak dawniej. I tak w końcu zdechnie z głodu i nędzy. Głupcy, hahaha. A tak sraliscie na "wyznawców teorii spiskowych". Teraz ja się mogę śmiać ostatnia, bo na wiadomy kryzys przygotowywałam się w czasie koniunktury.
klimek
28.04.2020 11:06
Co mnie obchodzi gospodarka, jak nie mam pracy i pieniędzy...
Szyder
06.01.2021 09:01
@klimek: A nie masz może fajnej nieruchomości na sprzedaż? Chętnie odkupię za 50% ceny. Ty będziesz miał co do gara włożyć przez kilka lat, a ja będę się cieszyć, że mam nieruchomość za bezcen od frajera, który nie zabezpieczył się przed Wielkim Kryzysem, o którym wiadomo było conajmniej ze 2 lata wstecz, hahahaha
Szyder
06.01.2021 08:34
Nic się nie podniesie. Jak ktoś do tej pory nie zauważył, że to jest starannie wyreżyserowany plan, w celu dokonania radykalnych przemian spoleczno-gospodarczo-ekomomicznych, to jest w ciemnej d*pie.
Chodzi przede wszystkim o zniszczenie małego i średniego biznesu, czyli ostatniej ostoi wolności i niezależności. Ostatecznie ma zostać jedynie budzetowka i wielkie korporacje skupione w rękach kilku/kilkunastu magnatów. Wtedy łatwo jest wprowadzić plan - podstawowy dochód gwarantowany dla tych, którzy zbankrutują, ale nie za darmo - a pod ich warunkami. Szczepisz się, jak bydło, na rozkaz Pana, zrzeczesz się własności prywatnej na rzecz komunalnego "mikroapartamentu" (taki trend w deweloperce jest już wyraźny) - to nie zdechniesz z głodu. Będzie też totalna kontrola - po to są już Starlink i Earth Now, a będą mikrochipy ostatecznie chipy do mózgu Neuralink, ale to jeszcze pieśń przyszłości. Świat ma wyglądać na kształt tego przedstawionego w "Hunger Games". W Chinach jest już taki system Kredytu Społecznego, który włodarze ONZ UZNALI
za Wzorcowy, a dobrze wiemy, że to jest głęboki marksizm
Z resztą popularne są teraz slogany u wielkich tego świata "we need some marksism to survive", oraz "build back better" (rzecz jasna better dla nich, bo was, szaraków, którzy nieprzygotowali się na kryzys, czeka totalna nędza, jak to było pod każdym zaborem bolszewickim). Polecam czytać Sustainable Development Goals i śledzić World Economic Forum - teraz w styczniu w Davos będą debatować nad Wielkim Resetem i IV rewolucja przemysłowa. Ponoć dostępne będą konsultacje społeczne. Radzę to potraktować powaznie, bo skończycie na ulicach i śmietnikach. No, ale w końcu za głupotę i ignorancję się płaci. Obstaje za tym, żeby geopolityki i ekonomii uczyć od podstawówki, bo potem mamy wysyp takiej porażajacej tępoty, jak większość na tym forum i jest Aj-waj, bo straciłem majątek życia. A co to cykle koniunkturalne, ktoś wie?
Ali
28.12.2020 15:31

Podobno Polska wcale nie tak najgorzej na tym kryzysie wyszła, może nawet zyskamy na rynku międzynarodowym w najbliższym czasie:)

Emanuela
01.12.2020 11:32

Już widać skutki tej pandemii w cenach. Dzisiaj czytałam że ponoć ceny usług i towarów się zwiększyły o 3% w skali roku. No a np. ceny paliw spadły aż o 9%. A najbardziej podrożało jedzenie i "nośniki energii"... Zostaniemy goli i nieweseli po tym wszystkim :/ Jak zawsze ucierpi ten najbiedniejszy

PGR
27.11.2020 04:08

Ja nie widzę żeby duże firmy upadaly, tylko te małe. U mnie w mieście jest masa lokali na wynajem po różnych sklepach i innych. Szczerze mówiąc to miałem nadzieję że koronawirus przyczyni się do większego upaństwowienia firm i w ogóle powstanie więcej państwowych przedsiębiorstw które wyprą te prywatne. 

Monia
26.11.2020 21:20
Czy znane wam są firmy które padły? Jakie?

Ja dzisiaj czytałam o tym że jakieś ostatnie przedsiębiorstwo zapałek niestety upadło
Miłek
27.10.2020 14:32

Ludzie co za kraj! Jak my teraz się nie sprzeciwimy to już chyba nigdy! Ten cały lockdown i nowe obostrzenia wykończą prędzej nas wszystkich niż ten bardzo śmiertelny wirus!!!

predi
02.11.2020 22:19
@Miłek:

i oczywiście rządzący bezkarni i kolejne miliony na bzdury wydawane

Popo
03.11.2020 07:52
@Miłek:

Lockdown teoretycznie ma pomóc wyjść z tego i jak najszybciej wrócić do normalności

Promyk
04.11.2020 13:55
@Miłek:

Jesteśmy dopiero na początku fali. Jeżeli nic nie będziemy robić, to pandemia nigdy nie wygaśnie. Nie mamy wyjścia, musimy doczekać do okresu kiedy będzie cieplej. Mam nadzieję, że w maju, czerwcu będzie "normalnie"

KrzysztofOK
04.11.2020 13:56
@Miłek:

Premier twierdzi, że pieniądze, które zostały przekazane na potrzeby przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej, dalej są na ich kontach. Mowa tu o miliardach złotych. Wspomniał również, że w budżecie państwa są jeszcze rezerwy budżetowe, których gotowi są użyć w celu ratowania miejsc pracy. Czy to mina do złej gry czy serio są w stanie nad tym zapanować?

Gucio
04.11.2020 13:59
@Popo:

mhm. Mamy od teraz kolejny lockdown. Zamknęli nam znowu wszystko. Przedostatni etap przed, jak to ujął Pan Mateusz Morawiecki, kwaratanną narodową. Pytanie - co się będzie działo, jeśli dojdzie do kwarantanny narodowej? Wie ktoś może?

Reporter
04.11.2020 14:06
@Miłek:

Jeśli sytuacja się nie poprawi, za tydzień, dziesięć dni czeka nas kwarantanna narodowa. Słowa premiera. NIedzielski z kolei powiedział, że system zdrowotny jest na granicy wydolności. Co się tu odwala?!?!??!??!?!

eurej
04.11.2020 14:07
@Promyk:

z tego co widzę, to chyba sytuacja jest najturdniejsza od początku pandemii...

Łukaszo
04.11.2020 14:07
@KrzysztofOK:

Twierdzi, że są pieniądze, to mógłby przecież powiedzieć jakim budżetem dysponuje państwo. A niestety o tym nie wiemy.

luck
23.04.2020 09:31
Już premier ogłosił, że skutki będą długotrwałe. Za wszystko to zapłacą Polacy z własnej kieszeni.
kieł
24.04.2020 09:28
@luck: Ja już zostałem bez pracy, a muszę opłacić mieszkanie i samochód. Do tego utrzymanie rodziny, całe szczęście żona pracuje
Bartoszooo
04.11.2020 14:34
@luck:

minęło pół roku, a kolejne pół albo i dłużej przed nami. Będziemy się podnosić z tego przez kilka lat. O ile uda się w całości pozbierać/

Romek
27.04.2020 11:27
Będzie bieda i wyzysk, ale się podniesie w końcu
polik
04.11.2020 14:10
@Romek:

na razie nic nie zwiastuje, żeby coś się podniosło w najbliższym czasie. Wręcz przeciwny. Efekt domina, kolejne firmy zaczną padać jak muchy. Co zrobią w sejmie? Gdzie prezydent?

Arni
27.10.2020 12:35

Jak przedsiębiorcy zmniejszyły się przychody o 40% rok do roku to jest możliwa pomoc od państwa, póki co listopad. Niektóre branże będą mieć odroczoną płatność zaliczek na PIT pobranych od pracowników... -w październiku, listopadzie i grudniu odroczone na pół roku. Jeszcze postojowe i 5 tysięcy zł bezzwrotne. Rząd myśli że w ten sposób uda się niektórym przedsiębiorcom zaoszczędzić 300 mln zł. Czy to komuś pomoże? 

jan
14.04.2020 08:36
Podniesie się, ale za wszystko zapłacą obywatele.
renaata
16.04.2020 13:05
@jan: Dziura budżetową będą łatać przez 30 lat
lenka
17.04.2020 14:33
Zlikwidować podatki i ZUS, dać wolną wolę obywatelom i rynkowi.
jan
15.04.2020 13:19
Podniesie się, ale jakim kosztem wszystko będzie drogie, nowe podatki i wyzysk na wszystkim.
kinga
17.04.2020 08:52
@jan: Niektóre produkty już podrożały o 15%, samo mięso jest mega drogie, a idzie susza
Pej
14.04.2020 08:26
Jak tak dalej to będzie muszę zamknąć firmę, albo pozwalniać ludzi. Powoli mój budżet na utrzymanie firmy topnieje.
Kulfi
06.04.2020 07:19
My wypowiedzieliśmy umowę najmu, zawieszamy działalność....
ilona
06.04.2020 07:13
Nie wiadomo, na razie wszystko wskazuje na to, że może doprowadzić do globalnego upadku państw
kot
25.03.2020 09:32
Kryzys gospodarczy ma potrwać od roku do nawet 5 lat. Wiele firm już bankrutuje
gospodarz
24.03.2020 08:51
Myślę, że większe firmy się szybko podniosą. Co do mniejszych nie wróże dobrze, już zamykają firmy
tanek
23.03.2020 14:11
Podniesie się za 5 lat. Ale nie gospodarkę teraz się martwmy tylko o zdrowie polaków