Opinie o IBM - Wroclaw - Wrocław w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy IBM - Wroclaw - Wrocław. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM - Wroclaw - Wrocław w Wrocław

byly

W Ibmie skurczyly sie teamy do 3-6 osob gdzie wczesniej bylo po 15 wiec IBM wpadl na swietny pomysl zeby na gwalt zatrudniac ludzi na managerow z pod lidla i "MILENIALSOW" bez jakiegokolwiek backgroundu technicznego. Lidle i kuchnia wygrywa z praca w kazdym teamie we WRO. Powinni o tym napisac ksiazki bo to jest ewenement ze to wszystko dalej plynie

Ponoć IBM dostaje od Państwa Polskiego 2000 zł msc za każdego pracownika, więc jak płacić polakom 2-4k pln to ma praktycznie wyrobników za darmo. Jak hindusi dostają we wroclawskim Ibm ponad 12k pln to widać jak polacy są d*mani.

@anonymous

zajebi$te cza$y w Pol$ce na$tały. Polacy za$uwają na hindu$ów za mi$ke ryzu.

@anonymous

Niestety każdy projekt dysponuje ściśle określonym budżetem. Jeżeli firma zatrudni w projekcie kilku specjalistów z Indii płacąc im po 12 - 17 kPLN (za mniej po prostu oni nie przyjdą) to niestety pozostali muszą się podzielić tym co z przyznanego budżetu zostanie. Stąd płace dla pozostałych polskich pracowników we wspomnianych widełkach 2 - 2.5 k PLN wynikają. Większych nie ma i nigdy nie będzie bo z próżnego to i Salomon nie naleje :) Nie nalezy jednak rozpatrywać tego w kategoriach problemu, jest to olbrzymia wartość dodana dla fimy przy docelowej migracji projektów do Indii. W tym momencie bowiem firma dysponuje doświadczonymi pracownikami już na miejscu. Nikogo z Polski nie trzeba wysyłać na miejsce ani też ponosić olbrzymich kosztów delegacji, przelotów lotniczych czy hoteli. Transition przebiega więc praktycznie bezkosztowo i płynnie co jest niewątpliwą korzyścią również dla klientów.

Ex employee
@Aleksander

W takim razie nie warto dawać się wyzyskiwać, skoro docelowo procesy mają zostać przeniesione do Indii. Naprawdę, na juniorskich stanowiskach we Wrocławiu można zarobić 50, czasem nawet do 100 procent więcej niż w IBMie na stanowiskach regularnych. Zresztą struktura firmy jest płaska i niezależnie od tego czy jesteśmy juniorem czy seniorem nasze obowiązki są takie same. Także możliwości rozwoju to też słaba motywacja do pozostania w firmie. To jest dobre miejsce na start, albo jak jest się studentem. Tylko po to, aby od czegoś zacząć i mieć rozpoznawalną firmę w CV. Dużym plusem jest też właściwie nieograniczony home office oraz spora dopłata do karty Multisport.

Andy
@Aleksander

Olbrzymia wartość dodana owszem, ale tylko dla interesu firmy, a my pracownicy nie działamy w ramach wolontariatu, tylko też musimy się z czegoś utrzymać, zwłaszcza, że życie we Wrocławiu do tanich nie należy. Nie ma więc co się dziwić, że pracownicy są sfrustrowani.

@Andy

To już nie jest problemem firmy. Skończ z wymówkami, że słabo zarabiasz i zacznij doceniać to, że jesteś częścią niebieskiej drużyny.

Gość AB
@anonymous

Od 2 miesięcy czekam na informację zwrotną po rozmowie rekrutacyjnej, wysłałam maila z zapytaniem,nie mam żadnej odpowiedzi.Jestem zawiedziona taką postawą.

Ludzie trzeba się szanować. 3000 netto to płacą przy kopaniu rowów wypitym menelom.

@anonymous

Niestety, my Polacy się nie szanujemy i takie firmy to wykorzystują...

Tamara

Każda firma pracuje żeby zmniejszać koszty!!!

@Tamara

tylko problem polega na tym, że firmy na zachodzie zarabiają na klientach, a firmy zlokalizowane w pl na pracownikach. Dlaczego IBM jest w stanie płacić 3000 euro a w polsce płaci 1000 euro? klienci ci sami. na niemieckim pracowniku też zarabia, po prostu wiecej zarabia na polskim, bo ten daje się wyzyskiwać w biednym kraju.

@Tamara

to niech ibm zacznie wszystkim płacić 1530 zł to zetnie koszty ;)

logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
Aleksander

@anonymous, wypowiadasz się z perspektywy pracownika? Czy w firmie organizowane są szkolenia dzięki którym można stopniowo podnosić kwalifikacje? Może firma woli inwestować w niedoświadczonych pracowników po to żeby wraz ze stażem pracy rosły ich kompetencje?

Tomasz
@Aleksander

Żadnych szkoleń czy inwestycji w pracowników nie ma. Dlaczego ? Bo ta firma nie posiada kompletnie ŻADNEJ krótko- czy długoterminowej polityki kadrowo płacowej.

Odnośnie kompetencji pracowników to niestety prawda. Tutaj liczy się tylko niski koszt. Nie liczni tylko dobrze zarabiają. Całe działy to ludzie bez pojęcia o IT, kadra kierownicza również, praca to idiotyczne spotkania i klepanie ticketów. Dramat.

zbysiu

Robota w korporacji i karta z debetem, TO WY POLACY !

https://www.signifytechnology.com/jobs/principle-big-data-slash-scala-engineer Salary: £80,000 czyli ~390.000 pln rocznie = 32500 zł brutto miesięcznie.

Ramm94

Jakie jest wynagrodzenie w SOC? I czy IBM oferuje pakiet relokacyjny lub pomoc z mieszkaniem?

@Ramm94

nie ma pakietów relokacyjnych ani rocznych premii tam to wiem na 100%

Witold

Na forum pisze również konkurencja!!!

@Witold

to jest nabór czy nie ma?

kokospoko

Byłem na stażu w IBM w tym roku. Razem ze stażystami przyjęli sporą grupkę nowych pracowników także żadnego freeza na zatrudnienie raczej nie ma ;)

Aleksander

@Ibmer, przede wszystkim proszę Cię o kulturalne wyrażanie się - wypowiadasz się na forum publicznym i wciąż, mimo anonimowości, ponosisz odpowiedzialność za swoje słowa. 17.02.2018 pisałeś o freezie na zatrudnienie, owszem, ale już 25.02.2018 napisałeś - pozwolę sobie zacytować - "Rekrutacja jest cały czas, od czasu do czasu trafia się stanowisko zł wymaganym francuskim. Tego nie da się przewidzieć, sprawdzaj co jakiś czas ofert na stronie IBM". Stąd pojawiło się moje pytanie, zamieszczone pod koniec marca, a więc jeszcze miesiąc później. Uznałem że najlepiej będzie zasięgnąć języka u aktualnego pracownika firmy, uważasz że to coś złego?

pracownik(na szczecie byly) IBM wroclaw

Wiele osob pracuje bez studiow, albo sa w trakcie -nie jest tak, ze wyksztalcenie wyzsze jest wymagane -jak to niektorzy pisza. Przyjmuja wszystkich jak leci, to ze laska po polonistyce czy ochronie srodowiska pracuje w dziale IT security to normalna sprawa(choc malo ma taki team wspolnego z security- klikasz caly czas w TSCM-ie - tool porazka). Niestety(albo i na szczescie;) ) teraz od 1 kwietnia 2017 jest freeze na podwyzki, szkolenia, nadgodziny, wyjazdy sluzbowe (tych wlasciwie nigdy nie ma), nawet nie zatrudniaja z zewnatrz, tylko jest rekrutacja wewnetrzna. Freeze zapewne do konca roku, bo czemu by nie. IBM Wroclaw to taka pierwsza ""powazna"" praca. Na start kariery - mozna popracowac tu max 1-2 lata i trzeba uciekac. Zarobki bardzo marne, duzo zalezy od wszystkiego, ale jak masz 3 - 3,3 tysie na reke netto, to udalo Ci sie ;) Choc u mnie w teamie(AIX,linux), focal point(nalepszy w teamie- jak on czegos nie wie to nikt nie wie) wyciagal 6-7tys na reke, ale to musisz byc bardzo dobry, ponad 5lat doswiadczenia, poprzedni focal point sie zwolnil i mogl negocjowac. Noi wlasciwie caly czas myslisz o pracy, tydzien lub dwa w miesiacu pod on-callem. Telefon w srodku nocy ze cos nie dziala itp. Choc pare lat temu IBM jednak wiecej placil. Nie ma zadnych premii kwartalnych, czy premii rocznych - zlikwidowali w okolicy 2012-2013. Jak ktos juz pracowal w innym korpo, to w IBMie we Wrocu cofnie sie w rozwoju. Podwyzka bardzo trudna prawie ze nie mozliwa. Tyle ile wynegocjujesz na poczatku, tak bedziesz miec do konca. Mnostwo glupich procedur. Z reszta wpiszcie sobie w googlu "murzyniarnia" i zobaczcie dwa pierwsze linki. Tak sie wyswietla od ladnych kilku lat i IBM`owi to nie przeszkadza. Aha, monitor do pracy, oprocz laptopa nie dostaniesz, musisz sobie samemu kupic. Jeden typek wyczail biznes i sie oglasza, ze sprzedaje monitory po 100zl.. Za jakis czas dopisze wiecej ;)

@pracownik(na szczecie byly) IBM wroclaw

Pozwolę sobie naprostowac kilka "faktów" z Twojej wypowiedzi, bo wprowadzasz ludzi w błąd: A) premie roczne były, są i pewnie będą dalej B) podwyżki (mniejsze, roczne) - jw C) podwyżki (grubsze) - nie przechodziły tylko w Q1, teraz idą. D) travele też są, tylko w grubszych (czytaj: ważny i bogaty klient) sprawach Podejrzewam, że albo Twój FLM Ci ściemnia, albo jesteś słabszy od innych. Niestety ludzie często mają postawę mocno roszczeniowa, tylko z podejściem do roboty gorzej. Łatwiej wysłać wniosek o HO niż popracować nad samym sobą (obowiązkowe cele roczne). Śniadanie, drugie śniadanie, obiadek, fajeczka, Lidl, kawka, herbatka - na to jest czas. Druga strona medalu: * często brakuje kasy, żeby zatrzymać doświadczonych speców (konkurencja typu ubs, Nokia, Atos). Z drugiej strony wtedy awansuje się młodego na starszego, dzięki czemu młody może się czegoś nauczyć i więcej zarobić. * FLMowie z przypadku faktycznie się trafiają, aczkolwiek od kilku lat IBM Wrocław widzi problem i realizuje projekt odsiewu tychże podczas rekrutacji , coś się dzieje. * edukacja zewnętrzna (certy) zdechła, ale wewnętrzna ma się świetnie (jest gdzieś w lokalnej konkurencji projekt porównywalny z DC Academy? Wątpię). * IBM cierpi na problem sterowania Titaniciem, problemy typowe dla korpo (gówniane spotkania, rozmywanie odpowiedzialności itd). Dużo zależy od tego do jakiego zespołu i na jaki projekt się trafi. Pozdrawiam :)

jano
@Ibmer

jak było tak dobrze w ibm to dlaczego tam nie pracujesz

@jano

Skąd ten wniosek? Cały czas tam pracuje...

pff
@pracownik(na szczecie byly) IBM wroclaw

Spokojnie mozna otrzymac podwyzke. Zauważyłem, że najbardziej marudza Ci co cały czas robią to samo a jak sie ich poprosi żeby zrobili coś więcej to wtedy idzie tekst -> nie ich scope. Dochodza do tego 2 godzinne posiedzenia w kuchni a potem teskty->"należy mi sie podwyzka...."

pfff
@pracownik(na szczecie byly) IBM wroclaw

ale co wy chrzanicie. pracowałem 2 lata temu w ibm jako starszy specjalista od chodzenia do lidla i miałem 10 na reke. wystarczy znać angielski, niemiecki i mieć pare lat stażu jako senior.

Kamil

Czy wiadomo kiedy IBM wznowi rekrutację? Czy potrzebne będą osoby z językiem francuskim?

@Kamil

Daria

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jaka jest atmosfera, warto aplikować?

@Daria

Nie, jest freeze na zatrudnienie

true
@Daria

Ludzie zwalniaja sie na potege i nie przyjmuja nikogo bo jest freeze na zatrudnienie, na szkolenia, na wszystko w zasadzie. Pracy oczywiscie tyle samo co bylo ;) Przyjmuja pracownikow ad hoc tylko w teamach gdzie juz zostaly 1-2 osoby byly takie przypadki po odejsciach ludzi.

wrrew

wie ktos jak długo czeka się na odpowiedź po rozmowie jeśli jest pozytywna? i czy te statusy naszej aplikacji na stronie IBM mają jakieś znaczenie, mogą nam sugerować wynik?

byly pracownik IBM Wroclaw
@wrrew

Czesc, na odpowiedz po rozmowie czeka sie bardzo roznie, ale po okolu 2-3 tygodniach powinni dac znac, czasem po pol roku, sa przypadki, ze po roku sobie przypominaja;) Ogolnie jak w ciagu miesiaca sie nie odezwa, to mozesz sprobowac podpytac, jak masz numer czy mail. Statusy aplikacji na stronce IBM dzialaja roznie i nie zawsze mowia prawde ;) Opowiedz na jakie stanowisko i jak wygladala rozmowa :)

mck

ile zarabia w IBM Wrocław Linux Administrator?

pracownik IBM wroclaw
@mck

2500 -2900zl na reke netto, jak masz z 5 lat doswiadczenia to moze uda Ci sie 3500 na reke.. brak podwyzek, wieczny freeze - nie placa za nadgodziny, mozna odebrac jako dzien wolny, murzyniarnia 100%

s
@pracownik IBM wroclaw

chyba piszesz o 1 linii wsparcia. znam goscia ktory u was pracuje i zarabia znacznie lepiej, ale pracuje w konkretnej technologii.

Mck
@pracownik IBM wroclaw

No co Ty, tylko tyle? to kto przyjdzie z kilkuletnim doświadczeniem do nich? Żenada powinno być 5.5 -7k netto z 5 letnim doświadczeniem i jezykiem

ekm
@Mck

Dlatego doswiadczonych juz nie ma i nie bedzie. Kwoty o ktorych mowisz to abstrakcja w linuxach przyjmuja juniorow za te stawki ;)

bara

Pracuje w firmie 6 lat i uwazam ze to dobry pracodawca. Byl okres kiedy slabo placili w porownaniu do konkurencji jednak od dwoch lat jest lepiej, obecnie jest to srednia na rynku IT ale na pewno miej niz placi teraz UBS czy Luxsoft. Zdecydowanie lepiej jest przyjsc na stanowisko juz z doswiadczeniem i wynegocjowac godne warunki na start, z podwyzkami pozniej moze byc trudniej. Dobry na poczatek dla osob po studiach ze wzgledu na duza ilosc szkolen, ale po 2-3 latach zalecam zmiane zeby ewentualnie wrocic pozniej na lepszych warunkach. Firma daje stabilnosc zatrudnienia, dobra atmosfere pracy, jest bardzo miedzynarodowo, casual style na codzien, mozliwosc pracy z domu on demand. Jesli nie trafisz z dzialem/projektem to jest mozliwosc przeniesienia (nie mam tu na mysli chwiliwego widzimisie tylko powaznych sytuacji jak wypalenie, zmiana sciezki kariery czy rozwoj). Znajomi z IT wrocili od konkurencji z powodu mozliwosci pracy na nowszym sprzecie i oprogramowaniu. Projekty ciekawe, mozna pracowac na wyjazdach u klienta, zdalnie lub na projektach wewnetrznych. Z minusow to mala ilosc miejsc parkingowych, nie ma soczkow, owocow i doplat do lunchu, podwyzke trzeba wychodzic i trwa to dlugo, jak w kazdej korpo masa administracji. Jak zawsze trzeba zwazyc plusy i minusy i to czego sie aktualnie poszukuje.

eh
@bara

Z tymi szkoleniami nie przesadzaj bo jest freeze na wszystko od roku ( prosze nie licz tych darmowych nic nie znaczacych szkolen ktore marnuja tylko czas na wlasciwa prace)

pytam

Witam czy jest szansa pracy dla osoby która nie ma wiedzy IT i doświadczenia? Są jakieś wakaty w administracji / rachunkowości?

@pytam

Szansa jest nawet spora, większość ludzi stąd nie miało pojęcia o IT przed startem. Administracja / rachunkowość tak, ale tych stanowisk jest mało - trzeba dużo szczęścia lub znajomości

Bombastic

PMowcow, SMowcow i wszelkiej maści koordynatorow od każdego pierdnięcia jest masa... Szkoda tylko, że technicznych coraz mniej, obecni odchodza, nowych nie przyjmuja, bo freeze, za nadgodziny odbierz sobie wolne, bo oszczedzamy, podwyżki nie ma, bo freeze, szkolen nie ma, bo freeze. Lepiej sciagnac z drugiego końca świata kogoś, żeby chwilę popracował i zrezygnował z 3mce. A wszystko w imię frazesów typu: diversity, inclusion, etc... Absurd goni absurd, absurdów broni zylion procedur, których cel dawno się zagubil (legenda mówi, że kiedyś w ogóle istniał), a przestrzegać trzeba, bo przeciez procedura wymaga! Wisienka na torcie jest masa tooli, których braku sensu nikt nie stara się nawet kwestionować.

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Wroclaw - Wrocław - Wrocław

• Jak się pracuje w IBM - Wroclaw - Wrocław?

Zobacz opinie na temat firmy IBM - Wroclaw - Wrocław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM - Wroclaw - Wrocław?

Kandydaci do pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM - Wroclaw - Wrocław