Opinie o Uniwersytet Medyczny Wrocław (Uniwersytet Medyczny Im.Piastów Śląskich) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich w Wrocław

Zuza Nowy wpis

Administrator Sieci w Centrum Informatycznym ma wg. oferty motywacyjny i adekwatny do doświadczenia (min. 3 lata) system wynagradzania! Czyżby 10 K brutto podstawy? ;) Zdradźcie, może nie warto się już poniewierać na wolnym rynku na B2B, a przytulić do państwowej uczelni? Tym bardziej, że jest trzynastka i "gruszowe" :)

u Nowy wpis

Nie polecam. Niskie zarobki, (usunięte przez administratora), nadużycia, mnóstwo niekompetentnych ludzi. Im ktoś głupszy, tym wyżej tam zajdzie. Standardowe jest zlecanie zadań wykraczających poza obowiązki służbowe bez dodatkowego wynagrodzenia.

Krzysztof Nowy wpis

Widzę, że szukają teraz pracownika administracyjnego na pół etatu. Trochę zainteresowała mnie ta oferta i zastanawiam się, czy warto aplikować. Wiecie może, czy dalej są tak skrupulatne rozmowy rekrutacyjne, jak tutaj pisaliście? Tak dokładnie wszystko wypytują? Pisaliście tu też o atmosferze ale to wiadomo zależy do jakiego działo się trafi. Jest teraz lepsza? W ogłoszeniu dali informację o możliwości uczestnictwa w wielu szkoleniach. Jak to praktycznie się przekłada? Często one są?

SM Nowy wpis

Wszystko zależy na jakim stanowisku będzie się pracowało. To zbyt duża instytucja aby jednoznacznie ocenić cały Uniwersytet jako pracodawcę. Miałem dwie rozmowy o pracę na UM, w tym jedna skończyła się "sukcesem". Rozmowy kwalifikacyjne wyglądają tak, że są bardzo szczegółowe i skrupulatne, co może wzbudzić dysonans, gdy później przedstawiają wynagrodzenie. W praktyce praca w ogóle nie miała się do tego co było podczas rozmowy. Samo wynagrodzenie w administracji nie jest wysokie (średnio 2,4 tys), oprócz tego jest premia i liczne dodatki. Ja trafiłem do działu Centrum Zarządzania Projektami. Trafiłem do ula z osami, więc atmosfera była dość nie przyjazna. Na nikogo nie można było liczyć, zero pomocy, a po pierwszych dniach przekonałem się, że nikomu tam nie można ufać i w pierwszych dniach były życzliwe anonimowe donosy do przełożonych w sprawach nie związanych z pracą. Nikt tak na prawdę nie przedstawił pełnego zakresu obowiązków, czy ścieżki postępowania spraw, ale za to odpowiedzialność była za wszystko. To dość specyficzne środowisko, któremu bliżej to towarzystwa wzajemnej adoracji, niż zdrowego przyjaznego zespołu, w sumie do tej pory dziwi mnie ta zawiść, bo tam nie ma potencjalnie żadnej konkurencji i nie ma o co rywalizować. 99% to środowisko kobiet. Nie chcę wyjść na mizogina, bo przez lata pracowałem w różnym środowisku , również takim, gdzie przeważają kobiety. Ale jednak to zależy od charakterów niż samej płci. Mi oprócz fatalnego zespołu, trafili się całkowicie nie pomocni i nie przyjaźni przełożeni, od kierownika , do dyrektorkę. Tworzyli dość dziwną atmosferę ciągłego napięcia i presji, przy czym tak naprawdę sama praca tego nie wymagała. Ale już w innych miejscach pracy przekonałem się, że im mniej jest realnej pracy , to większa jest presja na poddanych i wzajemna niezdrowa konkurencja, bo każdy przecież boi się, że będzie nie potrzebny i to prowadzi do jakiejś chorej atmosfery eliminacji innych. Miałem wrażenie, ze tam wszędzie panuje taka atmosfera, a im ktoś mniej miał do roboty, tym większy pozór "zarobienia". Myślę, że praca jako sama praca tam byłaby super, gdyby nie tamci ludzie, którzy wypracowali dość specyficzne i hermetyczne środowisko. Jak ktoś nie rezonuje z ich falami, to skutecznie pozbędą się takiej osoby. Z tego co wiem, to nie są chętni zatrudniać na stałe, albo przedłużają w nieskończoność, albo pozbywają się ludzi. Panuje tam kult administracji, wszystko zbiurokratyzowane, wszystko okraszone własnymi przepisami, ścieżkami postępowania co przypomina jakiś totemizm urzędniczy. Ale myślę, ze w każdej administracji tak jest. Najważniejsi są ludzi. Ja trafiłem fatalnie, moja najgorsza dotychczasowa praca w życiu, a mam spore doświadczenie i w pracy ciężkiej fizycznie i umysłowej. Najśmieszniejsze, że zrezygnowałem z pracy w dużym banku, bo już miałem dość mobbingu, presji i ciągłej napiętej i nieprzewidywalnej sytuacji. Okazało się, że UM przebił to zdecydowanie. Pracowników z CZP serdecznie nie pozdrawiam. Pozostałym życzę szczęścia.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Jolanta

Podpowiedzcie czy są aktualnie szanse na pracę na uczelni w administracji?

@Jolanta

Szanse zawsze są, ale nie zawsze warto. Aktualnie atmosfera na uczelni jest dość nerowowa, ponieważ uczelnia jest w trakcie bardzo dużych zmian administracyjnych.

Jamina

Byłam na rozmowie o pracę w UM w kwietniu. Podrzędne stanowisko, a wymagania nieziemskie. 3 kobiety rekruterki, bardzo niesympatyczne. Rozmowa miała charakter bardzo oficjalny, nie podano żadnych konkretów dotyczących zarobków. Przepraszam- były. " U nas się dużo nie zarabia". Mnóstwo pytań dotyczących planów na przyszłość, rozwoju zawodowego. Wypełniałam test osobowości, te kobiety siedziały na przeciwko mnie i patrzyły jak sokoły co zaznaczam. Nawet gdybym dostała tą pracę- nie przyjęłabym jej . Okropna atmosfera. Prędzej czy później wydrapały by oczy, wyczuwając zagrożenie dla siebie. Kolejna budżetówka.

@Jamina

Zgadzam się. Bardzo podobne odczucia miałam. Wydziwianie, wymyślanie, przywożenie śiadectw pracy, referencji a na końcu i tak nie przyjmują. Panie mają brak umiejętności rekrutacji, polecam dokształcenie.

@Ania

Oczywiście szanuję Twoje zdanie. Ale fakt, że podczas rekrutacji w Uniwersytecie Medycznym im.Piastów Śląskich wymagane jest przedłożenie świadectw pracy wydaje się być całkowicie normalne. Taki pracodawca musi być pewien osoby, którą ostatecznie zatrudni. Może byłabyś tak uprzejma i opowiedziała nam - krok po kroku - jak przebiegał każdy etap postępowania rekrutacyjnego?

@Iza

A czy jest takim dobrym pracodawcą? I czym się różni od innych pracodawców na rynku, którzy płacą o 1000zł netto na dzień dobry więcej? :) Niczym. Świadectwo pracy nie jest odzwierciedleniem ani umiejętności ani wiedzy. Nie wiem w jakich czasach Panie rozpoczynały karierę, ale myślę, że 20lat temu dokładnie na tym samym stanowisku na którym są dziś. Takie praktyki są niedopuszczalne po pierwsze RODO, po drugie jeżeli ktoś zaczynał pracę bardzo wcześniej, np. na studiach nigdy nie miał umowy o pracę, bo studentom się ich nie daje - ze względu na koszty :) Nie chodzi o to, aby kogoś oczerniać i pisać negatywne informacje. Ale aby zachowywać się poważnie w stosunku do kandydata.

@Ania

Jasne jest, że świadectwo pracy nie stanowi w żadnym razie odzwierciedlenia umiejętności i wiedzy danej osoby. Jednak praca w tego typu placówce jest szczególnie odpowiedzialna. I dlatego też pracodawca mógł wyjść z założenia, że należy wymagać go od potencjalnych kandydatów. Nie odpowiedziałaś na moje wcześniejsze pytanie - może zatem zrobisz to teraz? Jak w Uniwersytecie Medycznym im.Piastów Śląskich wygląda proces rekrutacji?

Radek

Może wiecie coś w temacie pracy na uniwersytecie? Jaka atmosfera i czy jest socjalny dodatek?

Waldi

Rozmowa rekrutacyjna to nie spotkanie znajomych!

Huzar
@Waldi

Ani przesłuchanie na (usunięte przez administratora)

Iza

@Waldi, jesteś pracownikiem Uniwersytetu? Jeśli tak wypowiedź się proszę. Jakie masz zdanie na temat tego pracodawcy? Kto jeszcze wypowie się? Szukają obecnie pracowników?

Iza

Sadzę, że dobra praca nie sprzyja pisaniu opinii tym bardziej, że konkurencja w nowych pracownikach może być groźna!!!

Iza

Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich oferuje obecnie pracę na stanowisku technika symulacji. Poszukują kogoś na czas trwania projektu, tj. 1 stycznia 2018 - 31 grudnia 2020 r. Oferta zapowiada się fajnie, może ktoś z was ma doświadczenie w podobnym projekcie? Dla osób zainteresowanych tą ofertą będą to bardzo przydatne informacje.

jy

Fajnie, że warunki zakwaterowania odpowiadają, ale czy wypłata jest terminowa? Dobrze, że dbają o pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich - Wrocław

• Jak się pracuje w Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich?

Zobacz opinie na temat firmy Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich

Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śląskich