Opinie o IBM - Wroclaw - Wrocław w Wrocław

IBM - Wroclaw - Wrocław
1 120 134 5 1
Stary_Wyjadacz Nowy wpis
Nazwa działu: IT

Pracę kluczową dla multi milionowych biznesów powierza się pracownikom totalnie niewykwalifikowanym. Pracę ekspertów z 20 letnim doświadczeniem w IT, co jedli chleb z niejednego pieca, opiniuje i akceptuje pani z doświadczenia sytlistka paznokci czy urody albo inna kelnerka. I potrafi twoją pracę odrzucić z dowolnych powodów. Czy trzeba więcej pisać. To jest kompletny dramat i upadek działu HR w tej firmie....

sr_sme_15y_exp__4y

15 lat doswiadczenia w it, informatyk z zamilowania, expert w 4 domenach (virtualization, storage, backup, microsoft), 4y, 2 klientow. Plusy: - dla studentow i studentek dobry wpis do cv, polecam max na 2 lata - jak ktos nie ma pojecia o IT to przyjmuja z otwartymi ramionami, zadna wiedza techniczna u mlodych nie jest wymagana - zazwyczaj mozliwa praca zdalna (home office), formalnie 1d/w ale zazwyczaj da sie dogadac wiecej, u niektorych klientow i managerow do 95% - polecane dla starszych i doswiadczonych pracownikow, nie polecam mlodym - nic sie nie naucza - mozna sie nauczyc korpo-shitu i skilli miekkich (np jak zostac korposzczurem czy wchodzic w 4 litery) - sa tacy co nic nie robia i majac znajomosci dosc wysoko sa nie do ruszenia (bo nic nie spaprali), wiec po znajomosciach zapraszamy - jak jestes biurokrata, najlepiej tepym i bezmyslnym to poczujesz sie tu jak w raju, zapewniam - dosc czesto sa jakies integracje, wiec fajne dla mlodych - wolisz klepac biurokracje w big korpo niz siedziec na kasie w biedrze, zapraszamy - chcesz zarabiac duzo przyjdz na PM'a, serio Minusy: - mocno zanizone place zarowno dla mlodych (poniekad) i zwlaszcza specjalistow - stado baranow, kadrowiczow, korpo-szczurow i kolesiow na kazdym szczeblu managementu - 100% braku zaufania do pracownikow, nawet tych najbardziej doswiadczonych i utalentowanych, dobijajace - beznadziejna klepanina change'y i ticketow, liczy sie wlasciwie tylko i wylacznie to by zamknac ticket, ale zupelnie tych 5cio latkow (aka management) nie interesuje by cos wykonac zwlaszcza poprawnie, chodzi tylko o formalne zamkniecie tematu, straszne to prawde mowiac - calkowity brak premii dla pracownikow - bardzo rzadko jesli w ogole spotykane szkolenia zewnetrzne - masa beznadziejnych wymaganych szkolen korporacyjnych - masa narzedzi korporacyjnych i raportow, powtarzajacych te same zadania, stworzona glownie po to by uprzykzyc zycie pracownikow i by nie mieli czasu na prace - calkowity brak podwyzek, nawet jak sie zwalniasz i jestes w zespole niezbedny bo jedyny informatyk z jakims doswiadczeniem IT to nikt ci nie zaproponuje podwyzki, po prostu puszczaja cie jak kot mysz gdy mu sie znudzi, masakra - oszukiwanie na nadgodzinach, ciagle "freezy" i zmuszanie do odbierania nadgodzin - oszukiwanie na oncall/standby, placa (minimalnie) za 5h wmawiajac ze to jest za 16h, to jest oszustwo - (usunięte przez administratora) nieprawdopodobny, i to nie jest bezposrednio powiazany z wielkoscia firmy a z jej managerami i ciagla rotacja kadry i calkowitym niedbalstwem o kwestie techniczne i jakosciowe - bardzo ale to bardzo niskiej jakosci zatrudniani po znajomosci managerowie - nieprawdopodobna biurokracja ktora tlumaczy i "rozwiazuje sie" wszystkie problemy, mysle ze 95% mojej pracy to jest walka z biurokracja i biurokratami (na wyzszych stolkach managerskich, tak to zazwyczaj byle urzedasy), tragedia - ciagle, ale to permamentne straszenie zwolnieniem ("konsekwencje kadrowe"), za cokolwiek (i to od wielu managerow z roznych dzialow lacznie z kadrami), glownie zwiazanego niemal tylko i wylacznie z jakas biurokracja, biurokracja jest tu wazniejsza od oddychania, zycia, zdrowia, ludzi, klientow, trumpa i papieza, tragedia - itil change process management - i jego interpretacja tej zgraji biurwokracow czesto powodujaca, ze formalnie nie jestes w stanie wykonac 80% pracy ktora bys normalnie wykonal, nawet w innych firmach majacych ITIL CPM, jednoczesnie przestrzeganie itil cpm zupelnie nie obowiazuje wyzszych managerow, tragedia - atmosfera wiecznego napiecia, kiedy i za co mnie zwolnia, czy moge cos zrobic i czy lepiej zrobic to zgodnie z aktualna interrpretacja procesu czy moze zupelnie na lewo po cichu tak by dzialalo poprawnie, wlasciwie nie wiadomo za co latwiej mozna wyleciec, jak walneisz sie w biurokracji mozesz wyleciec jak zrobisz cos totalnei pod stolem ale po cichu i porpawnie to nic ci nie zrobia bo o tym nie wiedza (nie ma w biurokracji to nie istnieje), tragikomedia - procentowo ok 5-10% osob z doswiadczeniem, zainteresowaniem i wyksztalceniem lub talentem w it, reszta to osoby bez zadnego zainteresowania, znajomosci, zrozumienia i czesto doswiadczenia w it, owszem zazwyczaj Ci seniorzy daja rade ale jest to klopotliwe, moim zdaniem nie powinno sie schodzic ponizej 30% informatykow w dzialach IT bo jakosc drastycznie spada - malowanie trawy na bardz ozielony kolor, natiomiast robienie niemal wszystkiego na powiedzmy -2, tak zeby sie trzymalo na zapalkach, a czesto projekty sa zamykane bo im sie termin lub/i kasa konczy ale sa nieskonczone lub calkowicie niewdrozone lub wdrozone bardzo slabo, calkowicie inaczej niz to powinno byc zrobione, przykre - wszyscy pracownicy sa traktowani przez managerow jak idioci, jest to dobijajace dla bardziej inteligentnej i wyksztalconej kadry - wielka ilosc bezsensownych spotkan/call'i - majac z 5 lat exp brak mozliwosci rozwoju, zmieniajac stolki an wyzsze siedzisz na tej samej placy, absurd Ocen czytelniku sam.

Tak14Nie1
5L Nowy wpis
@sr_sme_15y_exp__4y

Ech, kolego.... sam bym tego lepiej nie ujął!

Aleksander

@Ibmer, widzę że przejąłeś na forum rolę reprezentanta firmy. A więc i ja zapytam: czy obecnie są prowadzone rekrutacje? Chciałem również zapytać o Twoje zdanie na temat tego jak pracuje się w firmie - mimo tego że Twoje komentarze obejmują dużo różnych kwestii to nie wyraziłeś jeszcze własnego zdania dotyczącego warunków pracy i atmosfery w firmie. Co Ty sądzisz? @wrrew, aplikowałeś, udało Ci się dostać? Jak oceniasz firmę? I co w ogóle sądzisz o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej i procesie rekrutacji?

TakNie2

Ibmer
@Aleksander

Ty jesteś jakiś ograniczony umysłowo czy masz problemy z podstawową czynnością jaką jest czytanie? Jest freeze na zatrudnienie

@Ibmer

Gościu, znowu wprowadzasz ludzi w błąd. Fakt, ciężko jest zdobyć hiring ticket, ale co miesiąc takie sa. Szczególnie w przypadku nowych klientów, warto wbijać na takie projekty bo jest tam kasa

@ibmpl Nowy wpis
@Cwaniak

(usunięte przez administratora) kasy tej nie zobaczysz bo albo jest freeze albo proces kaskadowy cie nie obejmie

Cwaniak Nowy wpis
@@ibmpl

To wtedy nie wbijasz na projekt i tyle. Ludzie już robią się coraz bardziej sprytni i olewaja nowe pozycje bez kasy. A jak ktoś robi to bez to jego sprawa...

Jan
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.
Nazwa działu: IT

Hej miesiąc temu aplikowałem na jedno stanowisko w firmie IBM niestety nie dostałem już po tym żadnej odpowiedzi ani pozytywnej ani negatywnej(mimo iż na rozmowie usłyszałem ze w obu przypadkach otrzymam). Czy to może oznaczać ze już nie ma co czekać na odpowiedz a może jeszcze jest nadzieja ?

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius

Czy można liczyć w IBM - Wroclaw - Wrocław na prywatną opiekę medyczną?

@Pytanie

Tak, są różne pakiety Medicover.

Mikołaj
@Cwaniak

Oprócz pakietów ,można liczyć na premie do wynagrodzenia?

@Mikołaj

Jak sie bedziesz bardzo starac to dostaniesz kilkaset Bluepointow - i bedziesz mogl sobie kupic toster lub czajnik. Jesli chodzi o podwyzke to jest szansa gdy zwolni sie najlepsza osoba z teamu - wtedy zajmujesz jego miejsce :)

anonymous

propaganda uprawiana tutaj przez pracowników IBM, informująca, że docelowo wszystko będzie przeniesione do Indii ma na celu tylko zastraszenie takiego samego typu co Ryanair na zachodzie europy. Szef Ryanaira: "Jak będziecie chcieli więcej zarabiać, to przeniesiemy oddziały do Polski". Strategia propagandowa specjalnie wyznaczonych pracowników IBM jest taka sama. "Jak będziecie chcieli więcej zarabiać, to przeniesiemy oddziały do Indii". Polecam film Korpo / Corporate (2017) Lektor https://www.cda.pl/video/188351984 google: cda video 188351984

Tak7Nie2
Pablo
@anonymous

Akurat... co ma jakiśtam film do faktu, że w każdym dosłownie teamie jest co najmniej jeden hindus. Przecież to ewidentne przygotowanie sobie gotowej kadry do Indii. Jakby tak chcieli straszyć tylko to nie zatrudnialiby ich płacąc im po naście tysięcy na rękę podczas gdy nam płacą po 2000 czy 3000.

Tak5Nie

@anonymous

(usunięte przez administratora) Masę klientów ma zapisane w kontrakcie "EU only". Tak naprawę konkurujemy z Czechami i Węgrami.

Jonas

Nie polecam tej firmy - pracuje tu 5 lat - zarobki slabe 4400 netto - jedna podwyzka bo ciagle freeze. Narobisz sie jak idiota - nadgodziny - ale tylko do odbioru - tl-owie i managerowie - to facebookowcy i nic nie potrafia zrobic. Po 5 latach powiedzialem "chce druga podwyzke a oni do mnie - duzo robisz ale nie ma pieniedzy... wiec wlasnie dzis zlozylem wypowiedzenie. Co gorsza odrazu odezwala sie do mnie inna firma - przez linkedina - 13 tys brutto. Pozdrawiam i przestrzegam

Tak32Nie
Tomasz
@Jonas

Nowo zatrudnionym płaca 2100 netto teraz ! To dopiero można poszaleć.

Tak28Nie1
Kika
@Tomasz

To już wiem dlaczego pan z rekrutacji zrobił wielkie oczy jak powiedziałam 2500 zł na rękę! Potrzebowali kogoś z wykształceniem wyższym i zaawansowanym angielskim... Na szczęście znalazłam polską firmę płacącą godziwą pensję więc sugeruje szukać dalej.

Tak15Nie

@Kika

2500 na rękę ? chłopie na kasie w ikei tyle dostaniesz podstawy i nikt od ciebie nie będzie nic wymagał.

Tak14Nie

@Jonas

Czy nie uważasz, że prestiż pracy w korporacji w międzynarodowej atmosferze jest bardziej istotnym argumentem niż płaca ? Jak ta atmosfera wpływa na możliwości rozwoju ? Zapraszam do dyskusji.

Tak1Nie31
@Aleksander

no tak bo w korporacji pracuje się dla prestiżu a nie dla pieniędzy ;)

Tak33Nie
@Aleksander

Kurczę jak ja słyszę takie wypowiedzi... A ty jesteś pewnie z działu Kadr IBM? :) Ja też pracowałem przez 12 lat głównie dla prestiżu, bo na rękę zarabiałem 2200 co prawda nie w IBM, ale teraz powiedziałem dość. Chciałbym mieć większe możliwości finansowe niż murarz na budowie.

Tak11Nie

khmm
@wr

Dobry murarz na budowie wyciąga nawet 8000.

Tak24Nie
Prestiż to ma Lord Kruszwil
@Aleksander

Weź ty się chłopie lecz. Chyba Cię bozia opuściła. Tylko junior hr tami biednymi tekstami może brylowac? Jak ktoś przychodzi w tych czasach do korporacji dla prestiżu to albo ma coś nie tak z "deklem" albo zwyczajnie nic nie potrafi. Żal czytać tych twoich wypocin.

Tak16Nie

Jan
@Aleksander

A rachunki ty mi opłacisz obywatelu x?

@Prestiż to ma Lord Kruszwil

To już nie jest problemem firmy. Skończ z wymówkami, że słabo zarabiasz i zacznij doceniać to, że jesteś częścią niebieskiej drużyny.

TakNie17
DanielMagical
@Aleksander

Chyba czerwonej drużyny, Stalin byłby dumny z takich tanich niewolników jakich tam macie.

Tak15Nie

Marko
@Jonas

Błędem jest siedzenie w jednej firmie dłużej niż 2 lata, jeśli nie jesteś BARDZO zadowolony. Niekumaci siedzą, do momentu aż się (usunięte przez administratora) :D

ja
@Tomasz

Cóż za szczodrość :) IBM to dobra firma na max rok żeby móc pochwalić się "doświadczeniem z IT" i uciekać stamtąd jak najszybciej. Po roku pracy 4k na rękę to nie jest jakiś mega wyczyn... Niestety jak się zasiedzisz to może dostaniesz "300zł podwyżki" i zmarnujesz kilkanaście miesięcy... I tak będziesz musiał zmienić pracę, bo system awansowania w IBM 1) jest bardzo słabo zorganizowany i w zasadzie nie istnieje 2) i tak nie daje to żadnych sensownych pieniędzy 3) i dalej robisz bzdury, tylko w większej ilości.

ea
@Tomasz

Niestety nowozatrudnionym płacą więcej niż długoterminowym pracownikom.

1`2`
@Aleksander

Ma jeść prestiż i popijać doświadczeniem?! Jak prestiż się nie przekłada na zarobki to znaczy że firma szuka nygusów i jest wydmuszką.

wroclawianin
@anonymous

w tym lildlu koło nich (do którego codziennie walą wycieczki) to płacą więcej xd

@Jonas

Jonas nie wprowadzaj ludzi w błąd z tymi nadgodzinami. Znam takich co druga wypłatę z nich przynoszą. Typowy target to powiedzmy 50:50.

dadada
Nazwa działu: IT

Tragedia! -brak podwyżek -wieczny freeze -obiecują złote góry (sami się w tych kłamstwach pogubili) -zarobki 2500zł po 3 latach! xD -nowi zarabiają więcej niż osoby ze stażem -managerowie 0 techniczne -beznadziejne toole (ciągłe outage na nie, przynajmniej można się ponudzić) -możesz awansować za te same pieniądze -"kolesiostwo" -ciągłe zmiany grafików i procedur

Tak9Nie1
Mikołaj
@dadada

Wymieniłeś same negatywne kwestie związane z pracą w firmie IBM - Wroclaw. Czy nie było nic, co mógłbyś przedstawić jako pozytyw pracy w tym miejscu? Chciałbym sprecyzować również, czy poza podstawową stawką wynagrodzenia można liczyć również na ewentualne dodatki, które podniosłyby wynagrodzenie końcowe.

@Mikołaj

Raz do roku manager ma skromny budżet żeby dać Ci parę (dosłownie) % podwyżki bez awansu. Nie wystarcza dla wszystkich, bliżej 1/4. Dużym plusem jest możliwość pracy przy ciekawych projektach i technologiach, których na żadnych studiach nie dotkniesz. To jest realna możliwość rozwoju, technologi jest mnóstwo. Ci co chcą to ogarna temat. Będąc młodym można trafić do zespołu, gdzie klient ma parę tysięcy serwerów a Ty możesz wdrożyć tam np automatyzacje, spoko pod kątem nauki.

Tak1Nie1
junior

Interesują mnie stanowiska pracy dla osób początkujących po studiach. Czym właściwie zajmują się tam osoby pracujące? Na czym polega praca tam? Język angielski jest priroytetową sprawą. Niech się ktoś wypowie pod kątem osoby, która nie miała jeszcze styczności z pracą w korpo.

santa
@junior

Cześć Ale po jakich studiach? i co chciałbyś w IBM robić? Jakie masz umiejętnośći techniczne lub nietechniczne?

studia hihi
@junior

na studiach nie zdobyłeś żadnej wiedzy potrzebnej tej i innej korporacji. Tak więc po co je robiłeś? Rodzice są dumni pewnie. Ty jeszcze też ;) W tej czy innej korporacji ludzie po studiach są upchani masowo piętrami i robią krecią robotę aby jacyś właściciele mieli high life, wozili się bentleyami latali prywatnym odrzutowcem. Będąc na etacie będziesz też skubany przez państwo, które połowę zabierze Ci w podatkach i składkach a przy odrobinie szczęścia odda Ci ochłapy w postaci jakiegoś "plus". Zanim się czegoś dorobisz pomarszczysz się jak rodzynek. Nie żebym chciał zdemotywować czy coś ;) Łelkom tu poland :D

Junior
@santa

Studia na kierunku ekonomia. Właśnie nie wiem na jakie stanowiska aplikować. Może ktoś coś doradzi.

Santa
@Junior

Czyli nic nie umiesz... Gratulacje! Nadajesz sie idealnie na TSMa lub PMa. Zrobisz kariere w IBM.

@junior

Nie pomagacie koledze. W IBM można robić masę ciekawych rzeczy, kierunek studiów jest mało istotny bo roboty i tak nauczą Cię od zera. Wiadomo, dobrze być informatykiem i "kumać" komputery, wtedy jest dużo łatwiej. Zespoły to albo Admini (wintel, Unix, mssql, SAP, Oracle, vm, storage, network...), project management lub service management, compliance. Do tego tzw funkcje wspierające, hr edukacja rekrutacja..dobra opinie ma dział Security, tzw XForce

Nana Kozmanishvili
Nazwa działu: Handlowy

Jestem z gruzji nana. Ukończyłam wyzsza szkoła zarządzanie i administracji w Opolu- studia I stopnia i jeszcze II stopnia. Mieszkał w opolu. Teraz chce praca we Wrocławiu. Jesli będzie ogloszenia pracy, prosze o kontaktowac do mnie. Dziekuje za uwagę Pozdrawiam, nana

TakNie5
Adam
Nazwa działu: IT

Spędziłem w tej firmie kilka lat na technicznym stanowisku. Jest to dobre miejsce dla początkujących, ktorzy po kilku latach z pewnością znajdą lepsze pieniądze u innych firm. Jeśli szukacie pracy jako specjaliści, to to co wynegocujecie na umowie może tam pozostać na kilka lat. Plusy to ciekawe projekty, możliwość nauki, dobra atmosfera, HO i nawet przyjazny management. Minusy, to brak komunikacji, ciągle jakieś zmiany systemów pracy, w tym i praca w nocy, weekendy. Tak jak wszędzie, słaby przełożony może utrudnić mocno życie,. Trudno się w tym połapać. Ogółem firma średnia na pewno nie jakoś wybijająca się na plus czy minus.

Tak3Nie1
Twój stary

IBM WROCŁAW (Low cost center) - Centrum Taniej Siły Roboczej w Wrocławiu Uczcie się bo tam wylądujecie....

Tak10Nie
Janina
@Twój stary

Każdy projekt dysponuje ściśle określonym budżetem. Przede wszystkim zważając na koszt relokacji pracowników z Indii nie można sobie pozwolić na zbyt kosztowne transition do Polski przez co wymagane jest z perspektywy biznesowej zatrudnianie studentów z polski za 3000 zł brutto. Dodatkowo benefity w systemie MyBenefit powinny sukcesywnie rekompensować straty wynikające z rosnących cen produktów czy też mniej konkurencyjnych zarobków.

Tak1Nie6
KP

IBM, to nie jest taka zła firma tylko wtedy kiedy wynegocjuje się odpowiednie dla siebie warunki. Ja tak mialem i nie żałuje żadnego dnia przepracowanego. Do zastaniowienia i działan dla firmy jest system motywacyjny pracowników i kompetencje zespołu menadżerskiego, które na prawde sa niewielkie- ale to nie tylko w tej korpo, gdyż pracowałem już w 3ech. Odchodzę z firmy z dużym bagażem doświadczeń, szkoleń wew i zew. Elastyczny tryb pracy i ciekawi ludzie przekonali mnie zeby pracować tutaj >3 lata.

Tak6Nie2
pracownik_2019

Pracuję w tej firmie ponad 6 lat. W międzyczasie kilkakrotnie zmieniałem zespół więc trochę przeżyłem. Na sytuację pracownika ma wpływ wiele czynników. Sporo zależy od managera. Dodatkowo na naszą sytuację ma wpływ klient - jeśli jest kluczowy, możemy więcej zyskać. Oczywiście ważne jest również to czy posiadamy umiejętności kluczowe dla firmy i serwisu. Zalety: * Home Office - nawet 100% * Podwyżki - możliwe lecz trudne do uzyskania. Często musimy zmienić zespół, technologie z jakimi pracujemy lub stanowisko. * Szkolenia i certyfikacje - również możliwe zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne, chociaż często trzeba długo na nie czekać. * Benefity - ubezpieczenie grupowe, pakiet prywatnej opieki medycznej, pakiet sportowy - czyli standard dla większości firm. * Wyjazdy służbowe - nie zdarzają się często, ale są. * Nadgodziny - możliwe do wypłaty, lecz wpływ na to ma wiele czynników. Wady: * Brak premii rocznych. * "Freez" to słowo, z którym często spotkamy się pracując w IBM. * Duża rotacja pracowników.

fsdfsfdsfsd

Pracuję w WPT. Gdy przechodzę obok IBM i widzę te smutne twarze, brzuchatych, podłysiałych wyrobników czy korpokaryny to aż mi się przykro robi.

Tak13Nie2
heheszek
Nazwa działu: IT

Przez 6 miesięcy nie mogłem się doprosić, żeby wreszcie mieć jakieś zadania. W 7 miesiącu wysłano mnie na delegację do Norwegii, gdzie kolejny miesiąc nic nie robiłem bo delegacja była źle zorganizowana a kosztowała firmę tylko za mnie 50tys (hotele w Oslo nie są tanie). Ale przynajmniej pozwiedzałem :) Firma w ramach przeprosin zafundowała mi na koniec certyfikat, żebym nie miał złych wspomnień. Ciekawe jak im się to opłaca... A stanowisko było seniorskie. Po 7 miesiącach w IBM byłem tak wypoczęty jak nigdy w życiu. Spacery wokół Lidla, dobre jedzenie w tamtejszej stołówce, home office. Poważnie mówiąc to moja ocena tej (części) firmy to 0/10. Ale słyszałem, że są działy gdzie jest super, więc to tylko moja opinia. Pewnie jak się komu trafi.

Tak7Nie1
Arnie

Nie wierzę ani trochę, że ta firma się nie będzie zwijać. Cały czas zapewniają jakie to kosmiczne plany mają, a każdy miesiąc życia codziennego temu przeczy. Całym sobą krzyczą: "mamy was w (usunięte przez administratora) pracownicy, bo zaraz i tak nas tu nie będzie".

Tak5Nie
O co chodzi ?
Nazwa działu: Finanse

O co chodzi z tą (usunięte przez administratora), napisałem gdzieś tu swój email i teraz dostaję maile "dziwnej" treści na jej temat ?

@O co chodzi ?

ogolnie jest taki byly pracownik ibma we wroclawiu - rumun, ktory zostal zwolniony dyscypliniarnie i pozniej mial problemy ze znalezieniem pracy i teraz sie msci. Koles ogolnie ma problemy psychiczne. Sa tematy na wykopie. wpisz w wyszukiwarke " ibm wykop" Pozdrawiam

User
Nazwa działu: IT

Kto wie telefon do HR - bo status CV jest in interview a nikt nie zadzwonił ?

TakNie3
yo
@User

Nie oczekuj profesjonalizmu. Ja dostałem po kilku miesiącach wiadomość (a od wielu tygodni - nawet jak by się odezwali - nawet bym się nie schylił po to, co proponowali, bo znalazłem robotę gdzie indziej za 2(!) razy więcej), że niestety nie są zainteresowani. Śmiechłem. Temu low cost center trochę za bardzo się wkręciło "low".

nicky nick
Nazwa działu: Marketing

Chce i ja dorzucic swoja oliwe do ognia :) Czy pracuje w oddziale wroclawskim pani jasnie menadzerka K. T. ? To ta, co niby zna biegle 2 jezyki. Chcialem tylko zrobic jej antyreklame i napisac, ze rekrutowala mnie jakies 7 lat temu, jak jeszcze pracowala w innej firmie i byla w Warszawie. Tragedia jednym slowem, wydzwanianie do mnie po godzinach, a jak zostalem zaproszony na rozmowe do korporacji francuskiej, to pierwsze pytanie jakie padlo, to ile zarabiam obecnie. Pracy oczywiscie nie dostalem, francuzi byli bezczelni, potem jeszcze wiele osob z tej pseudo korpo probowalo mnie zrekrutowac, ale poblokowalem inne kontakty. A ta panie ? pelen profesjonalizm... zmienianie pracy co 1-2 lata... byla jeszcze w paru innych bodaj, zanim do was trafila :) Szybkie awanse, a kompetencji zero. Wspolczucia dla was ;)

Tak5Nie3
Korpo bełkot

Ogłoszenia o pracę - korporacyjny bełkot level master. Prawie każde ogłoszenie wymienia pierdylion jakichś wewnętrznych tool'i i aplikacji, których osoba z zewnątrz nie ma prawa znać, albo w najlepszym przypadku nie powinna znać. Knoweledge to, knowledge tamto, nice to have sramto (a pod "sramto" milion jakichś drugorzędnych bzdetów, których ludzie z zewnątrz na oczy nie widzieli). Dzięki temu ogłoszenia są tak wielkie i nafaszerowane jakimiś durnymi skrótami i nazwami, że nie chce się nawet tego czytać.

Tak25Nie1

ex IBMer
@Korpo bełkot

Jedyne narzedzia tam uzywane to: IAM, IT Security tools,Maximo (ITIL, koordynacja IT servisu), Resource Tool, ILC (do claimowania godzin na projektach), Compliance tool, SCoD. To sa bardzo wazne narzedzia do pracy zgodnie z IT Compliance standardami (ISO7001). Z dobrym mentorem można sie tego nauczyc w 3 dni, ale do tego trzeba znac procesy i jak sie do nich stosowac. Opis stanowisk jest formulowany czesto przez IBM Kupcow (klientow zew) ktorzy zlecaja zatrudnienie osoby w IBM Delivery Center, aby zaoszczedzic kase w budzecie projektu. Faktem jest ze onboarding i wewnetrzne szkolenia sa fatalnie zorganizowane, duza rotacja w firmie powoduje ze ludzie sa niedouczeni bo nie bylo na to czasu, lub ktos senior stazem odchodzil szybko i nie miał czasu aby przyuczyc zastepujacych je osob (tak bylo w moim przypadku). Nauka we własnym zakresie wymaga czasu aby sobie przyswoic TOM i funkcjonujace w nim procesy, ludzie po stronie klienta czesto sie denerwuja ze maja nowych nie przeszkolonych ludzi, leca eskalacje, atmosfera wspolpracy sie psuje. Firma zakłada, że nowy pracownik ma być przeszkolony wciagu dwóch tygodni i od tego momentu zaczyna się ocena jego work performance (w wiekszosci przypadkow zaniżona, bo każdy nowy pracownik nie może się odnaleźć w tych standardach). Zanim się zorientuje że sie czegos nauczył i staje sie wydajnym, FLM wzywa go na rozmowe i mowi że się nie sprawdził, że sa eskalacje ze strony klienta, bo juz na jego miejsce rekrutuja nowa osobe. IBM DC ma narzucony wskaźnik attrition 30-40% wymiany ludzi, tzw resource refresh.

Tak2Nie5

yo
@ex IBMer

Narzędzia wewnętrzbe są ważne, ale tu mowa o ogłoszeniach o pracę, które rzeczywiście są formułowane na kolanie.

Nazwa działu: Finanse

Odpowiednia firma jeśli ktoś chce popracować bezstresowo i „poobijać się”. Mało ambitne zadania, nie wymagające żadnej szczególnej wiedzy. Prawie zerowe szanse na podwyżkę. Niskie pensje w porównaniu z innymi korporacjami. Dużo szkoleń, ale słabo powiązanych z pracą (raczej umiejętności miękkie). Nie ma dofinansowań do kursów, ani szkoleń zewnętrznych. Fatalna organizacja (nawet team leader ani menadżer często nie mają pojęcia kto się czym zajmuje). Plusem jest elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej, fajni ludzie, dużo wyjść integracyjnych, wewnętrzne kursy językowe. Polecam, ale nie na dłużej, bo później można mieć problem ze znalezieniem innej pracy. Moje sugestie dla IBM - Wroclaw - Wrocław: Lepiej przyjrzeć się zadaniom poszczególnych osób, zredukować niepotrzebne stanowiska, zrobić porządek w strukturze firmy, większe premie dla mniejszej ilości osób zamiast śmiesznie niskie dla wszystkich, więcej szkoleń dopasowanych pod konkretne stanowiska Lubię atmosferę w IBM - Wroclaw - Wrocław za: Dobre podejście do integracji, dużo wyjść, dofinansowania do wyjazdów, dbanie o dobrą atmosferę w zespole

Tak4Nie1

@Były pracownik

napisz prosze jaki mniej wiecej dzial, ktory budynek, bo to baaardzo roznie jest, ale ogolnie sie zgadzam

anonymous

Bądź mądry jak geniusz i zarabiaj jak idiota. Oto jak postrzegają nas zagraniczne korporacje.

Tak19Nie

Patrycja
@anonymous

Niestety każdy projekt dysponuje ściśle określonym budżetem. Jeżeli firma zatrudni w projekcie kilku specjalistów z Indii płacąc im po 12 - 17 kPLN (za mniej po prostu oni nie przyjdą) to niestety pozostali muszą się podzielić tym co z przyznanego budżetu zostanie. Stąd płace dla pozostałych pracowników we wspomnianych widełkach 2 - 4 k PLN wynikają. Większych nie ma i nigdy nie będzie bo z próżnego to i Salomon nie naleje :) Nie nalezy jednak rozpatrywać tego w kategoriach problemu, jest to olbrzymia wartość dodana dla fimy przy docelowej migracji projektów do Indii. W tym momencie bowiem firma dysponuje doświadczonymi pracownikami już na miejscu. Nikogo z Polski nie trzeba wysyłać na miejsce ani też ponosić olbrzymich kosztów delegacji, przelotów lotniczych czy hoteli. Transition przebiega więc praktycznie bezkosztowo i płynnie co jest niewątpliwą korzyścią równiez dla klientów.

Tak3Nie6
@Patrycja

dziewczyno co ty piszesz... przeciętna pensja informatyka w Indiach jest 4x niższa niż w Polsce, 12000 PLN w Indiach w IT ? to by hindusi nie emigrowali do europy za lepszymi zarobkami. Skoro mogliby zarobić tyle u siebie co w Niemczech.

Tak9Nie
Patrycja
@wr

To są stawki w IBM w Polsce dla zatrudnionych ludzi z Indii.

@Patrycja

no i ibm mysli ze hindusi pozniej wroca do indii zeby docelowo zarabiac 8x mniej? przeciez nie wroca

XYZ
@wr

Pewnie im naobiecują, że zostaną tam managerami na stanowiskach za podobne pieniądze to wrócą. A w Polsce zostaną puste biura i ludzie na bruku... Po to w każdym projekcie masz co najmniej jednego hindusa.

były
@XYZ

i nie kompetentni bezrobotni managerowie z ibm z kilkoma kredytami hipotecznymi od spłaty.

HR Żółw
@Patrycja

Każdy ściagany hindus do IBM DC Wroc, otrzymuje dodatek 1500 PLN (dopłata miesieczna do mieszkania dla obcokrajowców) do podstawowej pensji circa 6K-10K w zależności od bandu. IBM DC PL ma specjalnie opracowane bandy, zaniżone stawki, ale dla ściaganych tutaj hindusow sa podwyższane, aby uatrakcyjnić im pobyt w Polsce. Każdy z nich docenia ta okazje i jak sami mowia że im sie tutaj podoba bo pracuja tylko 8 godzin zgodnie z polskim Kodeksem Pracy;) i że doswiadczaja bulling od polskich kolegów. Staraja sie zaprzyjaźnić, ale Polakom nikt nie płaci dodatku za ta dodatkowa usługę.

Tak11Nie

Guy from romania

HR Business Partner in IBM Wroclaw lost a dildo in her vagina!

Tak53Nie

LGBT man
@anonymous

A słyszeliście o aferze gejowskiej w Katowicach? Tam się jawnie już obraża osoby LGBT co jest wbrew zasadom firmy!!!!!!!!!!!

Tak12Nie8
DanielMagical
@LGBT man

Dobrze, że osoby QWERTY się szanuje.

Tak18Nie1
Me
@LGBT man

Pierwszy plus dla IBM od dawna na tym forumXD

Tak9Nie2
Me

Po 5 minutach prowadzenia przez jakieś idiotyczne i sprawiające problemy stronki i aplikacje rekrutacyjne, (usunięte przez administratora) to w cholere. Nie da się jednym przyciskiem złożyć CV, nie chcecie, żeby ludzie u was pracowali, to sie bujajcie.

Tak9Nie

exIBMer

draca dla tych, którzy zaczynają karierę w IT. zarobki marne, bałagan, wywalone na pracowników, brak możliwości rozwojo. ale dobrze wygląda w CV ;) popracuj tam rok i (usunięte przez administratora) Moje sugestie dla IBM - Wroclaw - Wrocław: zróbcie czystki wśród managerów, ukróćcie kumoterstwo, zadbajcie o ludzi Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: nieprofesjonalna kadra managerska przyjmowana po znajomości

Tak12Nie

Forenda
@exIBMer

No nie ma lekko.Trzeba pracować na chlebuś.

byly

W Ibmie skurczyly sie teamy do 3-6 osob gdzie wczesniej bylo po 15 wiec IBM wpadl na swietny pomysl zeby na gwalt zatrudniac ludzi na managerow z pod lidla i "MILENIALSOW" bez jakiegokolwiek backgroundu technicznego. Lidle i kuchnia wygrywa z praca w kazdym teamie we WRO. Powinni o tym napisac ksiazki bo to jest ewenement ze to wszystko dalej plynie

Tak13Nie3

anonymous

Ponoć IBM dostaje od Państwa Polskiego 2000 zł msc za każdego pracownika, więc jak płacić polakom 2-4k pln to ma praktycznie wyrobników za darmo. Jak hindusi dostają we wroclawskim Ibm ponad 12k pln to widać jak polacy są d*mani.

Tak11Nie1

@anonymous

zajebi$te cza$y w Pol$ce na$tały. Polacy za$uwają na hindu$ów za mi$ke ryzu.

Tak3Nie1

@anonymous

Niestety każdy projekt dysponuje ściśle określonym budżetem. Jeżeli firma zatrudni w projekcie kilku specjalistów z Indii płacąc im po 12 - 17 kPLN (za mniej po prostu oni nie przyjdą) to niestety pozostali muszą się podzielić tym co z przyznanego budżetu zostanie. Stąd płace dla pozostałych polskich pracowników we wspomnianych widełkach 2 - 2.5 k PLN wynikają. Większych nie ma i nigdy nie będzie bo z próżnego to i Salomon nie naleje :) Nie nalezy jednak rozpatrywać tego w kategoriach problemu, jest to olbrzymia wartość dodana dla fimy przy docelowej migracji projektów do Indii. W tym momencie bowiem firma dysponuje doświadczonymi pracownikami już na miejscu. Nikogo z Polski nie trzeba wysyłać na miejsce ani też ponosić olbrzymich kosztów delegacji, przelotów lotniczych czy hoteli. Transition przebiega więc praktycznie bezkosztowo i płynnie co jest niewątpliwą korzyścią również dla klientów.

Tak5Nie5
Ex employee
@Aleksander

W takim razie nie warto dawać się wyzyskiwać, skoro docelowo procesy mają zostać przeniesione do Indii. Naprawdę, na juniorskich stanowiskach we Wrocławiu można zarobić 50, czasem nawet do 100 procent więcej niż w IBMie na stanowiskach regularnych. Zresztą struktura firmy jest płaska i niezależnie od tego czy jesteśmy juniorem czy seniorem nasze obowiązki są takie same. Także możliwości rozwoju to też słaba motywacja do pozostania w firmie. To jest dobre miejsce na start, albo jak jest się studentem. Tylko po to, aby od czegoś zacząć i mieć rozpoznawalną firmę w CV. Dużym plusem jest też właściwie nieograniczony home office oraz spora dopłata do karty Multisport.

Andy
@Aleksander

Olbrzymia wartość dodana owszem, ale tylko dla interesu firmy, a my pracownicy nie działamy w ramach wolontariatu, tylko też musimy się z czegoś utrzymać, zwłaszcza, że życie we Wrocławiu do tanich nie należy. Nie ma więc co się dziwić, że pracownicy są sfrustrowani.

@Andy

TakNie5
Gość AB
@anonymous

Od 2 miesięcy czekam na informację zwrotną po rozmowie rekrutacyjnej, wysłałam maila z zapytaniem,nie mam żadnej odpowiedzi.Jestem zawiedziona taką postawą.

anonymous

Ludzie trzeba się szanować. 3000 netto to płacą przy kopaniu rowów wypitym menelom.

Tak71Nie

@anonymous

Niestety, my Polacy się nie szanujemy i takie firmy to wykorzystują...

Tak3Nie

Zostaw opinię o IBM - Wroclaw - Wrocław - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie