IBM
counter
2 197 255 5 1
J.
 Rekomendacja

Zdecydowanie NIE, mega nie profesjonalne zachowanie. Na mocno specjalistyczne stanowisko, z wieloletnim doświadczeniem nie potrafili nawet odpowiedzieć z jakimkolwiek statusem, gdzie w tym samym czasie miałem kilka telefonów od headhunterów z innymi ofertami. Mocno stracili w moich oczach nie tylko jako pracodawca, ale rownież usługodawca przez takie postępowanie.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Jaka atmosfera jest między działami w IBM?

Piotr Nowy wpis

Ale to profesionalisci te testy przeprowadzają ? Bo jak ostatnio przeprowadzali jedna pisała na iPhonie. Po wszystkim lałem po wszystkim leszcze były. A teraz kto będzie ??

J.

Wanda
@J.

Powiedz, czy byłeś u nich na rozmowie, czy tylko kontaktowałeś się w sprawie oferty? Pytam, bo chciałam zapytać, jak dokładnie przebiega u nich rekrutacja. Jakie pytania lub ewentualne testy są przeprowadzane ze strony IBM?

ziomek_z_konkurencji
@Wanda

Naprawdę myślisz że ktokowiek napisze Ci publicznie jakie są pytania? Rozumiem że każdy chciałby dostać pracę, ale chyba wszyscy na goworku jesteśmy profesjonalistami, a tacy nie sabotują. Rekrutacja przebiega profesjonalnie, składasz aplikację, jest kontakt jeśli są zainteresowani, umawiasz się na rozmowę w siedzibie firmy i po przyjściu się zaczyna. Spotkanie - przynajmniej w moim wypadku- przebiegło jedynie z technicznymi. Aplikowałem na techniczne stanowisko, więc tymbardziej doceniam że zaczynają od konkretów. W trakcie rozmowy czułem że otaczają mnie ludzie czynu a nie ktoś kto tylko czytał o robocie ;)

ttt
@Wanda

jedyny test ktory znam to jest test cierpliwosci (w oczekiwaniu na odpowiedz)

Tak1Nie
opinia Nowy wpis

testow nie ma

2 linia wsparcia Justyna

Aktualnie aplikuje na stanowisko 2 linia wsparcia i nie wiem na jade zarobki moge liczyc , na tej stronie podaja niezla sumę (usunięte przez administratora) ile w tym prawdy. Mam 3 lata doświadczenia z jezykiem hiszpanskim.

Nickname
@2 linia wsparcia Justyna

Witam Mam pytanie czy aplikowanie do IBM WROCLAW bez doświadczenia jedynie policealny technik informatyk z językiem angielskim komunikatywnym ma sens? I jeszcze jedno pytanie jak wasze oczy znoszą wielogodzinne slepanie przed monitorami?

Alex
@Nickname

Niestey w IBM wymogiem jest wyższe wykształcenie

Tak15Nie

Szary
@Alex

nie jest. jest mile widziane ale nie jest zadnym formalnym wymogiem

ttt
@2 linia wsparcia Justyna

hiszpanski sie nie przyda, angielski jest jezykiem korporacyjnym

opinia Nowy wpis
@2 linia wsparcia Justyna

Hiszpanski nie jest potrzebny, jezyk angielski do czytania dokumentacji i komunikowania sie, 2 linia wsparcia czesto wskakuje na managera co jest niesprawiedliwe bo ludzie bez doswiadczenia prowadza klientow bez wczesniejszego przygotowania.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

DW

Przestałem chodzić na rozmowy i dawać frajdę zakompleksionym socjopatom, próbującym robić ze mnie debila. Każda kwota była za duża, 10k była, 8k, 4k nawet była za duża. Teraz mam ponad 30k/mc. I ciągle rośnie :-)

Grażyna
@DW

@DW IBM na rozmowie pytał o Twoje oczekiwania finansowe? Jakie pytania na niej jeszcze padają? Odpowiedz proszę.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 251 dni.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w IBM?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 352 dni.

Jakie wartości są cenione w IBM?

P Quant

Zalety: 1. Praca bardzo rozwojowa - potrzebna cały czas nauka 2. Częste wyjazdy do klientów na całym świecie 3. Wdrożenia systemów do zarządzania ryzykiem rynkowym, kredytowym i płynności, bazujących na najbardziej nowatorskich rozwiązaniach i modelach na świecie Wymagania: 1. Co najmniej 15 lat praktyki z dziedziny inżynierii finansowej - wdrożenia, procesy, itp. 2. Doświadczenie w pracy dla czołowych banków świata 3. Zaawansowana znajomość matematyki finansowej, np. stochastyczne równania różniczkowe i ich implementacja w finansach 4. Zaawansowana znajomość rachunku prawdopodobieństwa 5. Biegła znajomość strukturyzowanych instrumentów pochodncyh i ich dekompozycja na czynniki ryzyka. 6. Wiedza z zakresu symulacji czynników ryzyka modelami neutralnymi względem ryzyka.

Julita
@P Quant

Piszesz o wymaganiach na stanowisku, na którym jesteś zatrudniony? Jesteś zadowolony z wynagrodzenia i atmosfery w pracy? Jak oceniłbyś pracodawcę na tle innych firm z tej branży? Na stronie https://www-05.ibm.com/employment/pl-pl/?lnk=mca_plpl jest kilka ofert pracy. Twoje spostrzeżenia dotyczące warunków pracy pomogą innym użytkownikom forum w pojęciu decyzji o zatrudnieniu.

Norbi

Jak firma dobra to i chętnych żeby napisać kilka zdań nie ma? Liczyłem, ze coś więcej się dowiem.

TakNie1

Witold

Zastanawiam się jaka jest przyczyna tej ciszy? Firma normalnie działa?

TakNie1

Tymon

Może ktoś podpowie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje

Tak1Nie1

@abcd

Mam wrażenie, że sami frustraci się tu wypowiadają. Wiadomo, że IBM WAW to nie ósmy cud świata, ale widzę dużo rzeczy pozytywnych. plusy: - w wielu miejscach widzę innowacyjność (ibm mocno się zmienia, nawet jeśli jesteś w nudnym miejscu, możliwe jest robienie swojej działki i kontrybucja w nowych kierunkach - nikt ci tego nie zabroni) - szkolenia (w moim wypadku najczęściej zagraniczne) - ludzie i atmosfera - super. Dużo kobiet jak na IT (czyli wielki plus). - plaska struktura w samej Polsce (jako typowy pionek mogę podejść to Country General Managera i powiedzieć, co mi leży na wątrobie (co też zrobiłem i zostałem wysłuchany, a problem, który miałem - został zaadresowany). - widzę jak część osób awansuje i rozwija się (pewnie jakieś 5-10%). Ja do nich nie należę, ale widzę, że to jest możliwe. minusy: - kurczący się rynek na 'tradycyjne' produkty ibm: HW, duża część SW. To nie do końca minus, bo IBM bardzo mocno pracuje nad nowymi rzeczami (np. Watson, Bluemix) i aktywnie skupuje atrakcyjne produkty (np. AlchemyAPI, StrongLoop). - spora grupa managerów-idiotów. Powinni tu mieć bardzie gęste sito i ich po prost wyrzucać. Jest cała masa wieloletnich managerów 'przez zasiedzenie', szczególnie na poziomie regionalnym (to prawdziwy rak toczący tą firmę). Nic nie robią, na niczym się nie znają, ale wypełniają jakieś gówniane tabelki i pobierają pensje 4 razy wyższe od managerów 'krajowych'. moje warunki finansowe (oceniam je na srednio-niskie w stosunku do najbliższego otoczenia): - 13k pln brutto + benefity (w tym samochód, medicover dla całej rodziny, multisport, macbook, ipad, przyzwoity smartfon) - premie (sumarycznie w ciągu roku) od 15k do ponad 120k pln

Efgh
@@abcd

Pracujesz w sprzedaży że masz takie premie w IBM? W IBM waw premie to nawet nie była trzynastka tylko jakieś śmieszne fistaszki. Piszę tu o dziale supportu IT

Tak2Nie

Czy ktoś z Was aktualnie zatrudnionych w IBM mógłby przedstawić konkretnie warunki zatrudnienia jakie mogą zostać zaproponowane nowemu pracownikowi?

Tak6Nie

Robert

Konkurencja niech się bardziej postara. Nikt nie uwierzy, że pamiętacie sprawę sprzed kilku lat. Firma jest dobra i ma swoje wymagania!!!

Tak6Nie

Aroo

Na spotkanie umówiono się ze mną w jednym miejscu - 5 min przed spotkaniem, kiedy czekałem przed windą dostałem telefon, okazało się, że przełożyli miejsce spotkania na inną dzielnicę :) Spotkanie się odbyło - rekrutacja na podrzędne stanowisko Customer Service Representative w Warszawie trwała ponad miesiąc. W tym czasie firma wypuszczała codziennie ogłoszenie na to stanowisko do ostatniego dnia miesiąca w którym mieli podjąć decyzje włącznie, przy czym na rozmowie zapewniali iż mają jedynie jeden wakat. Podałem stawkę 2.000 netto - nie dostałem propozycji pracy. Praca w systemie 24 godziny, czyli również w nocy. Osoba mająca być moim potencjalnym Team Leaderem była tak zestresowana na spotkaniu, że aż szkoda mi jej było - nie wiem czym to było spowodowane. Oczywiście dawno znalazłem inną pracę czekając miesiąc na wynik rekrutacji :) Osobiście nie polecam aplikować.

Tak7Nie

Kacha
@Aroo

Miałam podobną sytuację, tyle tylko, że we Wrocławiu. Rekrutacja w 2014 r. na stanowisko (o ile mnie teraz pamięć nie zawodzi) Process Manager. Zapytana o stawkę odpowiedziałam, że 2500 netto to moje minimum na co Team Leader odpowiedział, że nie dostanę kwoty nawet bliskiej tej sumy. Przybywając na spotkanie punktualnie musiałam czekać ponad godzinę na rozmowę. Nigdy nie oddzwonili z odpowiedzią. Na szczęście dostałam niedługo po tym pracę w zupełnie innej firmie.

Julita

IBM to firma z potencjałem i z przyszłością, ciągle wystawiają nowe oferty pracy, dla fachowców z branży IT właściwe miejsce.

TakNie2

Wacek

@Mamut lol. Jak wpisalem murzynownia w google to pierwszy wynik jaki mi wyskoczyl to IBM Wroclaw xD

Tak5Nie

Mikołaj

IBM Wrocław od kilku lat zatrudnia afrykańskich murzynów i arabów do IT servisu, bo tylko tacy kamikadze z j.francuskim są prefereowani przez IBM stakeholdersów (wew klientów), bez wiedzy technicznej bo nie mieli się gdzie jej nauczyć. W IBM Wrocław robi się kolorowo i czarno, rozkazy kogo zatrudnić wydawane są przez Klientów wewnętrzynych, więc czasami nie wystarczy znajomość j.angielskiego, a wymagana jest znajomość innego języka, bo np francuzi bardzo słabo mówią po angielsku i na dodatek są bardzo lenowi. Budynek IBMa robi naprawdę wrażenie, ale w środku raczej zaczyna przypominać Bombaj i Afrykę i stąd jest tam bardzo gorąca atmosfera w której pojawiają się problemy i konflikty etniczno-kulturowe, a ich głownymi inicjatorami są FLMy, pieski służące interesariuszom i wykonujący ich rozkazy.

Tak15Nie

Mamut

Jaki pierwszy link wam wyskoczy w Google jak wpiszecie "murzynownia" ?

Tak7Nie
programista

Mam pytanie dotyczące znajomości języka? nie potrafię rozmawiać, skończyłem informatykę , czy brak "mówienia" jest dużym problemem? PS: czytam, piszę i rozumiem po angielsku :P

@programista

To jest korpo, angielski to podstawa. Kiedyś składalem tam aplikację na stanowisko przy którym mimo kilkunastu wymagań nie było słowa o języku (same wymagania techniczne), to na rozmowie rekrutacyjnej i tak pytali o język.

Tak1Nie

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.