IBM

Opinie o IBM

Julita

IBM to firma z potencjałem i z przyszłością, ciągle wystawiają nowe oferty pracy, dla fachowców z branży IT właściwe miejsce.

2 linia wsparcia Justyna

Aktualnie aplikuje na stanowisko 2 linia wsparcia i nie wiem na jade zarobki moge liczyc , na tej stronie podaja niezla sumę ( usunięte przez administratora ) ile w tym prawdy. Mam 3 lata doświadczenia z jezykiem hiszpanskim.

Nickname
@2 linia wsparcia Justyna 16.01.2017 16:47

Witam Mam pytanie czy aplikowanie do IBM WROCLAW bez doświadczenia jedynie policealny technik informatyk z językiem angielskim komunikatywnym ma sens? I jeszcze jedno pytanie jak wasze oczy znoszą wielogodzinne slepanie przed monitorami?

Alex
@Nickname 14.03.2017 00:09

Niestey w IBM wymogiem jest wyższe wykształcenie

Aroo

Na spotkanie umówiono się ze mną w jednym miejscu - 5 min przed spotkaniem, kiedy czekałem przed windą dostałem telefon, okazało się, że przełożyli miejsce spotkania na inną dzielnicę :) Spotkanie się odbyło - rekrutacja na podrzędne stanowisko Customer Service Representative w Warszawie trwała ponad miesiąc. W tym czasie firma wypuszczała codziennie ogłoszenie na to stanowisko do ostatniego dnia miesiąca w którym mieli podjąć decyzje włącznie, przy czym na rozmowie zapewniali iż mają jedynie jeden wakat. Podałem stawkę 2.000 netto - nie dostałem propozycji pracy. Praca w systemie 24 godziny, czyli również w nocy. Osoba mająca być moim potencjalnym Team Leaderem była tak zestresowana na spotkaniu, że aż szkoda mi jej było - nie wiem czym to było spowodowane. Oczywiście dawno znalazłem inną pracę czekając miesiąc na wynik rekrutacji :) Osobiście nie polecam aplikować.

Wacek

@Mamut lol. Jak wpisalem murzynownia w google to pierwszy wynik jaki mi wyskoczyl to IBM Wroclaw xD

Mikołaj

IBM Wrocław od kilku lat zatrudnia afrykańskich murzynów i arabów do IT servisu, bo tylko tacy kamikadze z j.francuskim są prefereowani przez IBM stakeholdersów (wew klientów), bez wiedzy technicznej bo nie mieli się gdzie jej nauczyć. W IBM Wrocław robi się kolorowo i czarno, rozkazy kogo zatrudnić wydawane są przez Klientów wewnętrzynych, więc czasami nie wystarczy znajomość j.angielskiego, a wymagana jest znajomość innego języka, bo np francuzi bardzo słabo mówią po angielsku i na dodatek są bardzo lenowi. Budynek IBMa robi naprawdę wrażenie, ale w środku raczej zaczyna przypominać Bombaj i Afrykę i stąd jest tam bardzo gorąca atmosfera w której pojawiają się problemy i konflikty etniczno-kulturowe, a ich głownymi inicjatorami są FLMy, pieski służące interesariuszom i wykonujący ich rozkazy.

Mamut

Jaki pierwszy link wam wyskoczy w Google jak wpiszecie "murzynownia" ?

@abcd

Mam wrażenie, że sami frustraci się tu wypowiadają. Wiadomo, że IBM WAW to nie ósmy cud świata, ale widzę dużo rzeczy pozytywnych. plusy: - w wielu miejscach widzę innowacyjność (ibm mocno się zmienia, nawet jeśli jesteś w nudnym miejscu, możliwe jest robienie swojej działki i kontrybucja w nowych kierunkach - nikt ci tego nie zabroni) - szkolenia (w moim wypadku najczęściej zagraniczne) - ludzie i atmosfera - super. Dużo kobiet jak na IT (czyli wielki plus). - plaska struktura w samej Polsce (jako typowy pionek mogę podejść to Country General Managera i powiedzieć, co mi leży na wątrobie (co też zrobiłem i zostałem wysłuchany, a problem, który miałem - został zaadresowany). - widzę jak część osób awansuje i rozwija się (pewnie jakieś 5-10%). Ja do nich nie należę, ale widzę, że to jest możliwe. minusy: - kurczący się rynek na 'tradycyjne' produkty ibm: HW, duża część SW. To nie do końca minus, bo IBM bardzo mocno pracuje nad nowymi rzeczami (np. Watson, Bluemix) i aktywnie skupuje atrakcyjne produkty (np. AlchemyAPI, StrongLoop). - spora grupa managerów-idiotów. Powinni tu mieć bardzie gęste sito i ich po prost wyrzucać. Jest cała masa wieloletnich managerów 'przez zasiedzenie', szczególnie na poziomie regionalnym (to prawdziwy rak toczący tą firmę). Nic nie robią, na niczym się nie znają, ale wypełniają jakieś gówniane tabelki i pobierają pensje 4 razy wyższe od managerów 'krajowych'. moje warunki finansowe (oceniam je na srednio-niskie w stosunku do najbliższego otoczenia): - 13k pln brutto + benefity (w tym samochód, medicover dla całej rodziny, multisport, macbook, ipad, przyzwoity smartfon) - premie (sumarycznie w ciągu roku) od 15k do ponad 120k pln

programista

Mam pytanie dotyczące znajomości języka? nie potrafię rozmawiać, skończyłem informatykę , czy brak "mówienia" jest dużym problemem? PS: czytam, piszę i rozumiem po angielsku :P

@programista 15.08.2016 19:46

To jest korpo, angielski to podstawa. Kiedyś składalem tam aplikację na stanowisko przy którym mimo kilkunastu wymagań nie było słowa o języku (same wymagania techniczne), to na rozmowie rekrutacyjnej i tak pytali o język.

Majakas

Porażka, ogłoszenie swoj,e a rzeczywistość swoje. Na rozmowie pytania techniczne o rzeczy i technologie o których w ogłoszeniu nie było żadnej mowy (zarówno jako wymagane jak i mile wiedziane). Jakby mnie interesowało inne stanowisko, to bym na nie aplikował, a nie na coś innego. A tak składając na Entry Level miałem pytania zbieżne z ogłoszeniem na zupełnie inne stanowisko i to na poziomie conajmniej intermediate. Do tego okazało się że praca na trzy zmiany, czasem również w weekendy, święta, oczywiście w ogłoszeniu ani słowem o tym

?

Wlasnie zakonczylem swoja 9 miesieczna przygode z IBM GSDC Wroclaw wiec przedstawie swoje odczucia dotyczace tej firmy. Byla to moja pierwsza praca zwiazana z IT, ktora rozpoczalem na ostatnim roku studiow (fizyka). Pracowalem jako analityk (glownie Excel i VBA). Plusy: - latwosc dostania sie na podstawowe stanowiska - brak koniecznosci ukonczenia studiow - luzna atmosfera (dla niektorych moze byc to minus :) - home office - w zaleznosci od teamu od 0 do 5 dni w tygodniu - brak problemu z wzieciem urlopu - fajne imprezy integracyjne - wiele mozliwosci rozwoju dla zainteresowanych - ogarniete HR'y - Lidl w poblizu :) Minusy: - niskie wynagrodzenia jak na firme IT - ciecia kosztow na wszystkim na czym tylko sie da - jako, ze jest to delivery centre, czesta wspolpraca z innymi dc (np. Indie), gdzie zazwyczaj ludzie malo ogarniaja - niskie wymagania na rekrutacji = (zazwyczaj) niski poziom wiedzy i umiejetnosci nowych pracownikow co moze utrudniac wspolprace - czasami awans != podwyzka - czesto spotykane osoby po bezuzytecznych kierunkach typu filologia, politologia bez wiedzy technicznej - w wiekszosci przypadkow brak monitorow i praca na lapkach 14 cali = zniszczony wzrok Nie pisze oczywiscie o kartach multisport, przychodniach, czy tez umowie o prace, bo jest to obcenie standard w kazdej korporacji. Reasumujac, dobre miejsce na pierwsza prace jesli nie dostaniecie sie nigdzie indziej. Dobre miejsce dla studentow ze wzgledu na obecnosc home office, jednak wedlug mnie pracowanie tutaj dluzej niz 2 lata to strata czasu, pieniedzy oraz marnowanie umiejetnosci. Jest wiele korporacji we Wroclawiu, ktore po tym czasie spokojnie zaoferuja Wam 2-3 krotnosc wynagrodzenia za ta sama prace oraz bardziej ambitne rzeczy do roboty.

M

Poziom rekrutacji jest dla mnie żenujące jak taką firmę. Odbyłam jedną rozmowę telefoniczną gdzie na samym początku dostałam pytanie: Jakie są Pani oczekiwania finansowe? (nigdy nie zrozumiem tego fenomenu, jak można bez konkretu, rozmów itd powiedzieć o swoich oczekiwaniach). Po rozmowie która trwała może z 10 minut, cisza i jeszcze raz cisza. Uważam, że należałoby wysłać chociażby maila z informacją. Jestem rozczarowana rekrutacją.

Feo

Witam. Od razu proszę nie odsyłać mnie do poprzednich wiadomości bo przeczytałem. Chciałbym na świeżo zadać kilka pytań do osób pracujących tam/którzy pracowali . (aplikuje na IT specialist - entry level "oddział Wrocłąw) 1. Jeśli jestem Technikiem Informatykiem i studiuje (1 rok informatyki) jakie oczekiwane zarobki mogę im powiedzieć by były fajne ale zarazem nie za duże? 2. Jakie konkretnie pytania mogą paść na rozmowie o to stanowisko? 3. Co powinienem wiedzieć na tą rozmowę? 4. Co mówić a czego nie mówić.

Rekrutujacyprzyszly
@Ben 19.04.2016 22:36
1. 2500 netto 2. Co chcesz robić, w czym jesteś dobry, co wiesz o IBM, kilka typowych HR-owych pytań w stylu jakie są twoje wa...

Wielkie dzięki, przydatne informację. Możesz powiedzieć coś więcej o technicznych pytaniach (chodzi tutaj o obsługę właśnie systemów Linux, Windows Server)? Czy są one trudne do przejścia, z np sieci dns, dhcp itp

Windołsowiec
@Rekrutujacyprzyszly 21.04.2016 13:42

zalezy do jakiego działu aplikujesz, ja pracuje w windowsach konsola, poszerzanie filesystemów, nadawanie uprawnien, różne rzeczy - sieci w stopniu podstawowym poniewaz sa osobne teamy do tego, Ty skup się na OS - isntalowanie pakietow, patchowanie różnego rodzaju rzeczy, instalowanie vm'ek - jeśli chodzi o linux jeśli windows to pewnie active directory, usługi katalogowe, coś pewnie z aplikcją, IIS .

Pracowałem w ibm 2 lata na IT ASSISTANT. Miałem 3000 brutto. Czy teraz po rocznej pracy w IT w innej firmie jak wróćę to mogą dać mi więcej? Ktoś tak próbował? Z 6000 brutto by dali ?

Rekrutujacyprzyszly
@Pracownik 11.04.2016 12:37

Dobra kwotę Miałeś jak na stanowisko. Wysłac chce aplikacje na stanowisko twoje. Angielski mam na dobrym poziomie. Co tam jest wymagane od strony technicznej zagadnienia z Windows server czy linuxa? Jak ocenianie trudność rozmowy kwalifikacyjnej? Mam tytuł inżyniera z informatyki

Orion
@Pracownik 11.04.2016 12:37

Przemyśl jeszcze raz dokładnie swoją decyzję.

dork

@Dorka Umyj się ;)

Dorka

Witajcie, wysłałam CV do IBM we Wro, zaprosili mnie na rozmowę na przyszłą środę, trochę się boję. To moja pierwsza rozmowa w tak dużej firmie. Stanowisko Customer Service Representative (IT Support Level 1) with German. Jakoś specjalnie mam się przygotować?

Orion
@Dorka 31.03.2016 14:46

Wystarczy przyjść i być w stanie się odezwać. To jest jedno z najniższych stanowisk i każdy o IQ >80 się dostanie.

WBP123

Witam! Z gory przepraszam za brak polskich znakow. Z perspektywy ponad 3 lat pracy w DC, pozniej IC we Wroclawiu, moge stwierdzic ze to byla swietna przygoda i mega doswiadczenie. Smutno mi bedzie sie niedlugo rozstac sie z ta firma :( - wiadomo chodzi o pieniadze. Tak szczerze mowiac nie wiem czy jeszcze znajde tak pozytywne miejsce pracy jezeli chodzi o pro-pracownicze podejscie, mam tutaj wszystko: HO na skinienie reki, urlop na drugi dzien jak tylko zechce, platne nadgodziny i te inne pakiety socjalne. Generalnie tylko zazdroszcze tym co sa na bandzie 5 i wyzej, z nadgodzinami i oncallem ktory wyrabiam to bym to nigdzie bym sie nie ruszal. Druga sprawa ze osiagnalem juz taki poziom ze jednak juz sie tutaj nie rozwijam, a hajs ten sam, wiec trzeba zmykac. No ale coz moze kiedys, zwlaszcza ze atmosfera jest na duzy plus. Ode mnie 5/6 gwiazdek!

w moim przypadku sprawa miala nastepujaco. Znalazlem ogloszenie na portalu IBM -> zaaplikowalem na stanowisko -> 2-3 m-ce po mojej aplikacji dostalem telefon z prosba o przyjscie na rozmowe kwalifikacyjna -> rozmowa kwalifikacyjna (w miedzy czasie mialem obrone prazy inz.) -> 1-1,5 m-c byla cisza -> obronilem sie -> 2 tyg. telefon ze przeszedlem rozmowe kwalifikacyjna i wysylaja list intencyjny. (kwota jaka zaproponowali mi na start to 4-4,5 k brutto), nie skorzystalem dostalem lepsza oferte pracy. z tego co mi wiadomo (od kolegi) na chwile obecna znowu jest "freeze" na zatrudnienia, pytanie na jak dlugo.

Tomasz Tobiasz

Z rozmowy z innymi uczestnikami wynikało, że większość aplikowała na Junior IT specialist, jeśli chodzi o angielski to zależało to od managera na którego sie trafiło, niektórzy zadawali 1-2 pytania żeby sprawdzić poziom a był manager z którym po angielsku prowadzona była większość rozmowy.

frizz
@mich92 11.03.2016 19:15
Dostałeś może już jakąś wiadomość odnośnie ostatniej rekrutacji? Również się rekrutowałem ale jeszcze się nie odezwali i się za...

Byłeś na Assesment Centre czy była to tylko rozmowa kwalifikacyjna? Rozmowa po angielsku dotyczyła sfery technicznej czy tylko luźna gadka na zapoznanie się z możliwościami komunikacyjnymi?

mich92
@frizz 12.03.2016 02:35

Byłem na Assesment Centre. Rozmowa po angielsku to była najzwyklejsza luźna gadka. Proste pytania o Twój projekt, problem z czymś itd. Techniczna rozmowa była po polsku. :)

rjj

hej, ktos sie orientuje czego moge sie spodziewac po zmianie statusu z under recruiter na under manager review?

Tomasz Tobiasz

Było na nim około 15 osób. Krótkie 30 minutowe wprowadzenie w proces rekrutacji przez panią z HR i następnie każdy miał rozmowe z managerem. Standardowe pytania, w przyjemnej atmosferze.

Tona

Czyli tak jak myślałam, szkoda...

Tona

Czy ktoś może wie czy status zgłoszenia 'under recuiter review' jest jednoznaczy z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną w przyszłości ?

ram jm
@last 02.03.2016 12:03
Do Tona, "under recruiter review" znaczy, że możesz czekać do us..ej śmierci na odpowiedź. W moim przypadku &quot...

a "Under Manager Review" ????

Okatek
@last 02.03.2016 12:03

Statusy w IBM mają mało wspólnego z rzeczywistością, sam zostałem zaproszony od razu na rozmowę do konkretnego działu (nie widziałem na oczy nikogo z HR, nie byłem na żadnym AC), a cały czas widniał status Application Received.

Ktosław

Nie fantazjuj. W innych firmach po roku czasu masz weryfikację wiedzy i podwyżka. Jakie 5 lat?

vlad palovnik

Czy po okresie próbnym można negocjować podwyżkę? Pytam bo jestem umówiony na rozmowę. Napisz coś więcej o benefitach. Co to znaczy że z 3080 płaci się 900 na ZFŚS? Coś pokręciłeś ;)

Mateo
@vlad palovnik 24.02.2016 22:48

Nieoficjalny target to awans co 2 lata i 10-20% w zależności od starań managera. Zdarzały kilkuprocentowe podwyżki ale tego nie liczę. Pomyliłem ZFŚS z FP.

vlad palovnik

Powiedzcie proszę więcej na temat benefitów. Ktoś pisał że jest dopłata przy dojazdach pow. iluś kilometrów? Czy jest dopłata do wypoczynku (tzw. "gruszka") ? Czy jest trzeci filar? Na czym polega dopłata do MultiSport i MediCover?

Mateo
@vlad palovnik 24.02.2016 07:15

Nie słyszałem wcześniej o dopłacie do dojazdów, a pracuję już ładnych parę latek. Są świadczenia socjalne lecz mało osób się łapie. Co roku w zależności od zarobków dostaje się punkty, które możesz wymienić na bony do sklepów. Nie ma 3 filaru. MultiSport i Medicover są tańsze. O konkrety zapytaj na profilu IBM GSDC na fejsie. Pamiętajcie, że składki na fundusz socjalny są odciągane z pensji pracowników. Typowy pracownik zarabiający 3080zł brutto płaci rocznie około 900zł do funduszu. Sprawdźcie payslipa za ostatni miesiąc.

robin hood

zdecydowanie najgorsza firma IT, w jakiej pracowałem. Tylko w ostateczności. Filia wrocławska to zero innowacji, mnóstwo klikologii. Są całe działy gdzie nic się nie robi. Management to typowe bankomaty, nic nie kumające z IT. Zero szkoleń, zero możliwości rozwoju. Przynajmniej w dziale w którym byłem. Zarobki bardzo, bardzo dobre za to, co zaskakuje. Ale co z tego jak poziom zadań tragiczny. Nie róbcie tego sobie i nie idźcie do IBM.

dim
@Rambo 07.09.2016 17:42
Zgadzam się z przytoczona powyżej wypowiedzią, firma ma beznadziejnych i niekompetentnych managerów (typowy zespół nieprofesjon...

Capgemini? Szansę na ambitny projekt i profesjonalne szkolenia masz jak na wygraną w totolotka, będziesz siedział i robił tickety.

Tytus
@Bachus 03.10.2016 15:46
To nieprawda, że w IBM nie wymaga się wysokiego profesjonalizmu. Są bardzo specjalistyczne stanowiska, że minumum 10 letnie lub...

Hahahahahaha. Dzieki, poprawiles mi humor. Pozdrawiam dzial sieciowy z ich nieistniejacymi zadaniami. Btw ile tooli do logowania godzin juz macie?

ojj

Wersję CV na platformie w języku angielskim czy polskim należy im wysłać?

zonek

ja na it specjalist -entry level dostałem 5k brutto wiec wszystko zależy od tego co wynegocjujesz bo typu obok mnie robi to samo za 3k

Tomasz Tobiasz

Zdaje sobie z tego sprawe, jednak brałem pod uwagę tylko znalezione informacje dotyczące stanowiska Junior IT - Specialist. Zonek: Na poziom wynegocjowanej pensji pewnie niemały wpływ ma doświadczenie, a osoba zaraz po studiach raczej nie ma zbyt dużo :)

Tomasz Tobiasz

Dziękuje za odpowiedź. Przeczytałem wszystkie wpisy. Niektóre z nich zawierają sprzeczne informacje. Kilka osób pisało o 3000 brutto, były też osoby piszące o kwocie 2800-2900 netto stąd ten mętlik w głowie. Pozdrawiam

sciek

@Tomasz Tobiasz, jakby Ci naprawde zalezało poczytałbys poprzednie wpisy. 3000 brutto.

Tomasz Tobiasz

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź na następujące pytania: Jak wygląda spotkanie rekrutacyjne - Assessment Day? Aplikowałem na stanowisko IT Specialist - entry level. Zależy mi na tej pracy i chciałbym się do niej jak najlepiej przygotować, z jakiego zakresu mogą paść pytania? Czy trudno dostać się do tej pracy? I jeszcze jedna ważna kwestia, jestem zaraz po studiach na PWR, znam angielski, na jakie mogę liczyć zarobki (netto) na tym stanowisku bez żadnego doświadczenia? Zależy mi na możliwości szybkiego rozwoju więc chciałbym dobrać optymalną kwotę, żeby mieć pewność że się dostanę :) Z góry dziękuje za odpowiedź

Kuba
@Tomasz Tobiasz 18.02.2016 08:05

I jak tam dzień Assesment Centre? Byłeś już? Możesz coś bliżej powiedzieć jak on wyglądał w przypadku tego stanowiska?

Radek

W IBM jest bardzo dużo miejsca dla ludzi, którym się nie chce robić i bardzo wiele sposobów, by to osiągnąć na równi z pozytywną oceną współpracowników. Negatywne opinie nie biorą się z powietrza. W pracy lepiej się nie poświęcać, bo i rekompensata słaba. Dobrych projektów jest mało, a przez to nie ma jak się wykazać i można robić manufakturę na poziomie średnio rozgarniętego gimnazjalisty bez szans na awans, podwyżkę i bycie docenionym. Duża rotacja nie bierze się z powietrza. Dziś managerowie wpisują sobie w CV zarządzanie atrycją i retencją, co oznacza problem zużywania się pracowników i porzucania stanowisk. Ludzie nie są głupi, po prostu odchodzą.

ibmer

a może jeszcze nie pracujesz dość długo żeby wiedzieć co i jak ... :)

pytam

pytam się czy te stanowisko np. IT assistant, entry level lub Junior IT Specialist to wyłącznie obsługa infolinii typu call center?

@pytam 11.02.2016 09:06

nie

skacowany

To znowu ja :D Opowiem jak to wygląda. Twoje CV jest 'under review' i pod tym co tam umieścisz tak szukają dla ciebie pracy. Jak się komuś spodoba to dzwonią i zapraszają. Nie zauważyłem, aby to na co startowałem było oficjalnie wywieszone. Ja sobie wysłałem aplikacje na 'IT Specialist' tak uniwersalnie, bo nie znam tych ich wszystkich dziwnych narzędzi. Ogólnie przez takie skomplikowane wymagania od początku robią wode z mózgu absolwentom, bo to takich głównie zatrudniają, po prostu obniżaja ich poziom wartości juz na początku. Ja SQL'a poznałem jakis miesiac temu bo nigdy nie miałem z nim stycznosci :D Wczesniej to ja wyszukiwałem błedy, teraz to z tego co zrozumiałem powinienem je naprawiać - spoko, nie ma problemu - moze byc. Jestem przekonany, ze ilosc błedów jakie sie pojawiaja jest nie tylko powtarzalna, ale i skonczona. Kazdy mogłby sie w to wdrozyc - tymbardziej w korpo, gdzie takie cos to norma. Szczegolnie w korpo, gdzie nacisk kładą na wynagrodzenie. To nie jest do konca tak, ze jak nie zrobisz wszystkiego tylko 70% to jestes na out, to zalezy tez od tego czy jestes chetny do nauki. Mówie tu o zadaniach na interview. Ale to moja opinia. To zalezy tez od tego czy firma ma parcie czy nie ma. Yhym. Poza tym podałem smieszną stawke - taką co sie tutaj ludzie smieją, ze mozna za taką pracowac. Gdyby mi taką zaproponowano zgodziłbym sie i szukał dalej - to chyba jasne ? To jest ogólnie troche poniżajace. To co przeczytałem ogólnie na temat tej korpo tutaj i w Katowicach to jakis absurd i nie bede tego komentował. Czytałem opinie o wielu firmach ale takich kompromitacji jak tutaj to nigdzie nie ma - miedzynarodowa korporacja.

Marcin
@skacowany 04.02.2016 21:00

Nie wszystkie oferty to wolne wakaty. Sporo z nich to transfery wewnętrzne i często tylko formalność. Rekrutacja jest prowadzona z uwagi na proces i zajęcie czymś rekruterów. Tak jest w wielu firmach. Większość działów w IBM ma płynność w specjalistach i nie ma potrzeby zatrudniać seniorów. Gdy odchodzi doświadczony pracownik, awansuje się mniej doświadczonego i bierze na szkołę absolwenta. Dzięki temu lojalni pracownicy mają szansę na awans (nie mylić z podwyżką).

skacowany

Kilka dni temu byłem na maximo 2 lvl :D pytania z sql'a i linuxa - wiekszosc odpowiedziałem, chyba za mało dla IBM'a :D Oczywiscie czy miałem stycznosc z ITIL i Maximo w przeszłosci ? "tak, nic całe zycie nie robiłem tylko sie uczyłem maximo LOL" Ogłoszenie wysłałem gdzieś w grudniu i dopiero po ponad miesiacu nagle jakieś drgniecie. Aha - rozmowa po angielsku chwile i pytania do tego wyżej też - ale to banał elementarny. Troche pechowo bo tylko z jednym managerem (reszta sie pochorowała). Pan Managier cos potem powpisywał do komputera, mysle ze mi wilczy bilet wystawił bo nie utrzymywałem kontaktu wzrokowego i troche ciapowaty byłem (nie ciapaty). A oni tam podobno managerów tylko szukaja, wiec autoprezentacyjnie sie zajechałem. Moje ogłoszenie juz wpadło w studnie potencjału bez wyjscia, tzn jak sie do ciebie nie odezwą w ciagu 2 dni to kaput - jestes rejected, ale twoje ogłoszenie istnieje. Tak może sobie istnieć przez najbliższe lata :D Myśle, ze nie ma pracy w tej firmie, albo jest jakis nepotyzm, bo ja mam na serio dobry angielski xD Skoro nie szukaja specjalistów z wieloletnim doswiadczeniem to powinni mnie brać jak świeze bułeczki a tu zakalec sie zrobił. Np w Katowicach jak czytałem miało planowo pracowac 2000 osób a jest 1500 - widocznie jest tzw zapych - nie ma pracy. Troche mnie to zdołowało, bo wczesniej pracowałem w korpo o wiekszym prestizu :( Nie wiem, nie wiem, jestem teraz jak gimbaza, którego zaloty odrzuciła kolezanka z klasy :( Aha - nie mówcie, ze 'szukacie rozwoju' bo ja tak odpowiedziałem a potem sie skapnałem, ze w tej firmie to podobno niemozliwe, ale musiałem cos odpowiedzieć, tak ?

ocb

sjp.pwn.pl - murzyn#4 To nie ma nic wspólnego z rasizmem, a doskonale oddaje realia pracy w korpo. Prosta, powtarzalna i niewymagająca myślenia praca. Są wyjątki.

ibmer

IBM Wrocław to DELIVERY CENTER! czyli pracujesz jak w firmie outsourcingowej, chcesz poznać IBM zatrudnij się w IBM Polska w Warszawie....

aabbcc

Pewnie, aplikujcie śmiało na stanowiska managerskie. Może ktoś mądrzejszy zastąpi wreszcie obecnych dyletantów.

foremek

Firma dobra do wpisania do CV. Niewywiązywanie się z obietnic to standard. Praca na rok, gora dwa, a potem do konkurencji.

aaaabbbccc

chyba pracuję w innym IBMie niż wy ;) naprawdę dajcie sobie spokój z ibm. to jest taka kupa totalna, że gorzej być nie może. Projekty o stopniu skomplikowania takim, że można by je powierzyć mądrzejszemu szympansowi. Ale bałbym się czy ten szympans nie dostanie depresji. Dział edukacji to żart bo i tak nie ma pieniędzy na szkolenia. Brak możliwości rozwoju, awansu, głównie jakaś klikologia. I jeszcze za pieniądze unijne :) A na papierze pewnie wszystko idealnie - innowacje, szmery, bajery. Kiedy ktoś przejrzy na oczy i przestanie dotować takie plantacje bawełny? Jeśli ktoś natomiast chce po prostu przychodzić na 8h i poklikać sobie w excelu - trafiłeś do raju! Aha management intelektualnie na poziomie mojego 6letniego bratanka. Chociaż nawet mój bratanek potrafi przewidzieć że na przykład gra mu się znudzi za miesiąc i zaplanuje sobie kupno nowej z kieszonkowego. W IBM nawet takie planowanie przerasta ich możliwości. A najlepsze są te ich narzędzia i procesy :) Co chwila jakiś mail zeby zrobić jakieś szkolenie online. przeklikasz na czas - super. jesteś compliant ;) na tej skali nie ma tak niskiej oceny jaką chciałbym wystawić tej firmie. Może poza Polską jest inaczej, ale tutaj to jest parodia nowoczesnej firmy IT. Szkoda że nikt tego nie chce powiedzieć głośno.

expert

wiesz lidl też ma opieke zdrowotną.... a do IBM wcale nie jest sie trudno dostać, wystarczy skończyć studia i mieć minimalne wymagania co do pensji, chodzi o to ze na ekspertow ich nie stać (regulacje wewnętrzne)

tobe or nottobe ibmer

Dziwne są te niektóre opinie o IBM. Ogólnie tak jak w większości korpo, atmosfera zalezy na jakiego managera nad soba trafisz. Co do zarobków to też się dziwię bo ja dostałem tyle ile chciałem (a to wcale nie jest przeciętny zarobek na rynku). Doddatkowo każde nadgodziny, dodatkowe projekty, wyjazdy, czy dyżury są dodatkowo płatne i dobrowolne. Nie wiem może tylko mój dział tak ma, ale to by było co najmniej dziwne.

coś mi się niewydaje, chyba, że ktoś naprawdę dobry z doświadczeniem tyle dostaje.

ged

Niestety, większość z negatywnych opinii to prawda. Brak szkoleń nawet dla bardzo doświadczonych starszych specjalistów, management zupełnie nie ogarnia swoich projektów i na ślepo zatrudnia ludzi, którzy potem siedzą bezczynnie, zupełny rozdźwięk pomiędzy obietnicami na rozmowie o pracę a faktyczną pracą. Katastrofa. Organizacyjnie są na poziomie małych polskich spółek typu ZbychRex (przepraszam wszystkich Zbychów). Daję mierny.

hellraiser

Pracowałem w IBM przez ponad 2 lata. Ta firma to przede wszystkim niespełnione obietnice. Rozmowa kwalifikacyjna polegała na wypełnieniu testu, później następowała rozmowa z bezpośrednim przełożonym. Tak - praca była w dziale technicznym. Sama praca jest ok jednak co do zarobków to niestety IBM znajduje się dole tabeli. Przez kolejne lata nie mogliśmy dostać żadnej podwyżki, natomiast pracy przybywało. Polityka firmy względem doświadczonych pracowników jest po prostu tragiczna dlatego jeżeli już to maksymalnie 2 lata i uciekać do konkurencji. Pomijam typowo korporacyjne kwestie polityki oraz wzajemnego podkładania sobie min - to znajdzie się wszędzie.

jowiszka

Czy może ktoś podpowiedzieć w jakim innym korpo we Wrocławiu istnieje możliwość pracy zdalnej ? Z góry dziekuję :)

jowiszka

Czy ktoś może podpowiedzieć jakie jeszcze inne korpo z Wrocławia daje możliwość pracy zdalnej ?

szalik

Managerowie w IBM są bardzo specyficzni. Połączenie skrajnej ignorancji technicznej z bezczelną arogancją to niestety norma. Typowy manager z IBM weźmie wszystko co dostanie (bo nic z tego nie rozumie, boi się wychylić, a najczęściej jedno i drugie) i bezrefleksyjnie rozdysponuje do teamu frajerów, co jakiś czas upewniając się oczwiście, że frajer coś robi. Prawy klik na maila, forward @frajerzy, "what's the status of this topic", send. Nie muszę chyba wspominać, że coś takiego jak zarządzanie czasem i zasobami nie istnieje. Manager weźmie wszystko - dla twojego dobra i twoich szans rozwoju zawodowego będziesz pracował w każdą sobotę. Zabawnie wyglądają sytuacje, kiedy managerowi zaczyna palić się pod czterema literami (chyba też dostał maila z pytaniem o status). Wtedy w zasadzie część teamu dowiaduje się jak manager w ogóle wygląda. A wygląda wtedy pociesznie, biegając od bfrajera do frajera z prośbą o wyjaśnienie takich terminów jak: logi, serwer, backup, downtime itd. Można opowiadać w nieskończoność, ale nie mam czasu, muszę odpowiedzieć na maila z pytaniem o status, który przyszedł dzisiaj a miał być na wczoraj. "This is a VERY IMPORTANT topic to me and to your DPE, please provide status ASAP. You have our full support." Zatem drogi/a kolego/koleżanko z branży IT, myślisz o karierze w IBM, zrób sobie przysługę i przestań jak najszybciej.

IBM wroclaw to sciek, ogolnie, jedna wielka klika menagierow zatrudnionych jeden przez drugiego, zero mozliwosci rozwoju jak nie wchodzisz komus z nich w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale mozna wiele nie robic i rozwijac swoje pasje w godzinach pracy, pensja taka jaka sobie wynegocjujesz, nie oddzwaniaja - bo akurat trafiliscie na zmanierowana paniusie zatrudniona po znajomosci i ona ma gdzies to, 4 lata temu ibm byl konkurencja jesli chodzi o zarobki we wroclawiu, dzis jest posmiewiskiem

mar

Hej, ile może trwać z Waszego doświadczenia czas oczekiwanie na dalszy kontakt z project managerem jeżeli miałem rozmowę techniczną już jakieś 8 dni temu?

Zostaw opinię o IBM - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IBM