IBM
1 597 417 5 1
PysznaKawa

Za fatalny stan IBM w katowicach odpowiqda tylko i wylacznie kolesiostwo polityczne powiazane z platfoma obywatelska PO i Buzkiem. Kierownik kiosku Ruchu w FOC opowiedzial mi cala historie.

Tak23Nie

@PysznaKawa

Mówisz, że kolesiostwo polityczne powiązane z rządzącą w latach 2007-2015 Platformą Obywatelską rządzi firmą. Czy według Ciebie są jakieś pozytywy wynikające z tej sytuacji? Jak mogło to wpłynąć na możliwości rozwoju w firmie? W jakich obszarach firmy ten rozwój jest jak najbardziej widoczny? Czy może to wpływać na atrakcyjność dla przyszłych pracowników?

Tak4Nie1

WreszcieNaWypowiedzeniu
@Patrycja

Pati, nie kompromituj się. Powiesz szefowi, że szeptany marketing wygląda inaczej. Zostawcie promocję specom z USA, bo oni wiedzą jak to robić.

Tak9Nie1

Sylwek
@Patrycja

Przecież ten kolo z kiosku za francuskiej ma nierówno pod deklem. To jak rozmawia, jak obsługuje klientów pozostawia bardzo do życzenia. Teorie spiskowe Pana z kiosku ruchu bu cha cha

@Sylwek

Czy uważasz, że w najbliższym czasie będzie rekrutacja na to stanowisko? Jak decyzja o potencjalnej rekrutacji wpłynie na możliwości rozwoju i poznania nowych technologii? Czy zmiana stanowiska będzie wiązała się z różnymi benefitami takimi jak na przykład darmowe owoce w danym dniu tygodnia czy też karta sportowa?

Sylwek
@Patrycja

Chodzi Ci o to czy zwolnia tego kierownika z kiosku Ruchu czy tez pytasz czy ten Pan gdzies awansuje ? Masz racje to skandal ze musimy mi placic taka kase za kawe. Kawa powinna byc dla nas za darmo w tym cholernym przekletym kiosku ruchu ktory jest bardzie miejscem spotkan konspiracyjnych niz punktem obslugi klienta. Ten kolo serio to jakis kosmita.

Tak3Nie

@Sylwek

Czy uważasz, że obecność szefa kiosku Ruchu może wpłynąć pozytywnie na rozwój kariery w IBM? Jakie benefity może zagwarantować właśnie to stanowisko? Czy międzynarodowe środowisko będące częścią kultury firmy może odnieść sukces dzięki obecności tej osoby? Jak kształtuje się ścieżka kariery na tym stanowisku? Zapraszam do dyskusji.

MISTRZ
@Sylwek

DOKŁADNIE. JEŚLI KTOŚ GO SŁUCHA, ALBO CO GORSZA POPIERA JEGO DZIWNE POGLĄDY, TO SZCZERZE WSPÓŁCZUJĘ. PRZECIEŻ TO SAME BZDURY ....

Junior
@MISTRZ

Ja go slucham i co ??? Pan koerownik sklepu ruchu w FOC jest mistrzem polski w szachach ma inteligencje wyzsza niz wszyscy managerowie z FOC razem wzieci. Gdyby on zostal szefem IBM wkoncu powstal by z kolan a ludzie mieli managera

@Junior

Rozumiem, że to stanowisko jest jednym z najczęściej pojawiających się w dyskusji na stronie. Jak sądzisz, czy umiejętność pracy pod presją czasu będzie skutkować w zwiększonej produktywności wśród stanowisk podlegających kierownikowi? Zapraszam do dyskusji.

Tadeusz
@Patrycja

Chciałbym się dowiedzieć czy już odbyła się rekrutacja na stanowisko Kierownika Kiosku Ruch. Składałem swoje CV ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Szukam
@Tadeusz

Cześć, również interesuje mnie pozycja kierownika kiosku ruchu w IBM. Wygląda na to, że to bardzo wpływowa osoba z wieloma znajomościami w "wyższych sferach". @Patrycja czy ta pozycja nadal jest otwarta?

Julita Nowy wpis
@Szukam

Czy uważasz, że rekrutacja na to stanowisko może wywołać większe zainteresowanie innymi otwartymi pozycjami w firmie? Jakich zadań można się spodziewać będąc kierownikiem? Czy odpowiedzialność i praca pod presją czasu to cechy kluczowe by odnieść sukces w tej pracy? Stanowisko to pojawia się często w dyskusji na tej stronie i wywołuje ogromne zainteresowanie wśród użytkowników portalu. Zapraszam do dyskusji.

Justyna Nowy wpis

Podpowiedzcie jaka jest atmosfera w firmie? Czy w ogóle warto aplikować?

Ania_1980 Nowy wpis
@Justyna

Atmosfera jest mocno nijaka. ja dla przykładu rozwiodłam się z mężem gdy ten mnie przyłapał w łóżku z moją wieloletnią przyjaciółką. Miały niby być dopłaty dla osób które wypełnią deklarację LGBT, zrobiłam to tuż po rozwodzie ale tych dodatkowych 2000 zł ani widu ani słychu. A pracować dalej za 2200 to mi się po prostu nie opłaca, w Biedronce na kasie lepiej już płacą niż mi jako IT assistant. Jak chcesz to możesz spróbować ale na kokosy nie ma co liczyć, to raczej droga do nikąd... Pozdrawiam.

Wacława Nowy wpis

Niedawno po raz trzeci już odbył się inicjowany przez Kampanię Przeciw Homofobii Tęczowy Piątek. Na korytarzach naszej firmy po raz kolejny zawisły tęczowe flagi i plakaty, których tematem była akceptacja i otwartość na współpracowników i współpracownice LGBT+. Wszystko, aby w końcu lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w firmie jest miejsce też dla nich - tak do udziału w akcji zachęcała KPH. W praktyce każdy dział promował tolerancję po swojemu, np. puszczając muzykę Queen, sprzedając przygotowane przez osoby LGBT+ ciasta na rzecz organizacji walczących z homofobią czy debatując o stereotypach prowadzących do konfliktów. Odbyły się zajęcia, które pokazują "co wolno a czego nie wolno" w stosunku do współpracowników LGBT+. Homofobiczni przeciwnicy od początku usiłowali atakować tę szlachetną inicjatywę KPH mówiąc o rzekomym "niszczeniu więzi tradycyjnej rodziny". Pojawiały się pytania o mowę nienawiści. Mimo to ogłoszono pełną gotowość do udziału w akcji Tęczowych Piątków, swój angaż zgłaszać mogli zarówno FLMowie jak i szeregowi pracownicy, ci drudzy musieli jednak znaleźć sobie wśród FLMów opiekuna. KPH nie zdecydowała się opublikować na swoich stronach listy działów, które włączyły się do projektu, by ten dzień odbył się w przyjaznej i bezpiecznej dla wszystkich przedstawicieli struktur LGBT+ atmosferze bez niepotrzebnych nikomu animozji. Dodatkowo należy nadmienić, że działy, które zdecydowały się zorganizować Tęczowy Piątek, dostały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i tęczowe gadżety. Scenariusz Tęczowego Piątku wymyślały jednakże same. Grom i zabawom nie było końca, wesoła atmosfera przeniosła się aż do katowickiego baru Dziadek do którego udali się świętujący. Na skutek sukcesu tej szlachetnej inicjatywy postanowiono, że każdy aktywny uczestnik Tęczowego Piątku może liczyć na podwyższenie oceny rocznej o 5% oraz o organizacji kolejnych Tęczowych Piątków IBM Katowice. Następny Tęczowy Piątek odbędzie się 20 grudnia, zastępując anachroniczne i zabobonne świętowanie wigilii.

Zazenowany

Jestem gejem więc niemalże z automatu przynależę do społeczności LBGT i w pewien sposób się z nią identyfikuję ale to co tu czytam zmroziło mi krew w żyłach. Jakim prawem LGBT czy też mniejszości narodowe są faworyzowane i mają podwyższane oceny roczne za wyniki?? Moim zdaniem do osiagniecia sukcesu trzeba byc pracowitym i ambitnym, a nie miec podwyzszane oceny efektywnosci za......... za co? za to ze przynalezy sie do jakiejs mniejszosci??? To sa TOTALNIE prywatne sprawy! I jak wy chcecie uczyc polaków tolerancji, skoro takie wartosci sa im narzucane odgórnie i w atmosferze faworyzowania jakiejs grupy spolecznej?? Kompletnie absurdalny sposob - baa, takimi akcjami tylko poglebicie juz i tak ogromne konflikty....

Tak4Nie2
@Zazenowany

Chciałabym Cię przeprosić za zaistniałą sytuację. Prosiłabym byś zgłosi(ł/a) się do działu HR w piątek o godzinie 13:00 by wypełnić deklarację członkostwa LGBT. Po zatwierdzeniu dostaniesz odpowiednią instrukcję z loginem i hasłem do logowania się oraz wręczony zostanie Tobie voucher do automatów.

Zażenowany - już nie :)
@Wacława

No i po wszystkim, wypełniłem deklarację LGBT+. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują a mnie najzwyczajniej poniosły w moim wcześniejszym wpisie emocje. Wyszło na to, że że mój FLM po prostu zapomniał o poinformowaniu mnie o przywilejach dla osób LGBT na początku mojego zatrudnienia. Po rejestracji i approve'alu który muszę zaznaczyć został otrzymany błyskawicznie mogę już korzystać z dwóch przestronnych i komfortowych LGBT Lounge w czasie przysługujących mi przerw. Tak więc nie muszę już korzystać z zatłoczonej kuchni co narażało mnie na niechciane wysłuchiwanie historii z życia rodzinnego moich heteroseksualnych kolegów i koleżanek. Dodatkowo w ramach przeprosin za doznany dyskomfort otrzymałem 6 miesięczny dostęp do jednego z dedykowanych i rezerwowanych miejsc na parkingu z puli działu integracji osób LGBT+ z możliwością dalszego przedłużenia aż do statusu permanent. Dzięki temu mogę teraz przyjeżdżać do pracy o dowolnej godzinie i zawsze będę mieć swoje wolne miejsce parkingowe co jest bardzo komfortowe ponieważ otrzymałem również jako osoba LGBT prawo do elastycznych godzin pracy. Chciałbym więc tylko polecić IBM Katowice jako wspaniałe miejsce do pracy!

Tak2Nie3
@Zażenowany - już nie :)

Wspaniała decyzja, firma coraz bardziej się angażuje, to co w USA jakis czas temu wkrótce i u nas!!!! Doskonała decyzja biznesowa: (usunięte przez administratora)

@Wacława

Niestety i tu cenzura dotarła. Usunięty przez homofobicznego administratora link to w google "IBM tęczowe logo" , pierwszy wynik. Wstyd dla GOWORK za obrzydliwą dyskryminację nas, to skandal w 2019 roku że tak można jeszcze działać

Dla pracodawców
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Waclawa

Moi Drodzy, Chciałabym ukrócić niektóre złe zachowania i opinie na tym forum, niesłusznie oskarżające firmę o nietolerancję osób LGBT bądź o pomówienia, rzekome podszywanie się osób jak choćby internauta o nicku Zażenowany, któemu jak mniemam osobiście wręczyłam i pomogłam wypełnić deklaracje LGBT+ - chyba że faktycznie się taka zahukana osoba LGBT pojawiła i zgłosiła, którą uznałam ją za niego. Pomówienia też były o rzekome o zaniżanie płac takich osób... To nieprawda. Na dzień dzisiejszy jesteśmy zobowiązani do poinformowania wszelkimi dostępnymi kanałami takimi jak również gowork o istotnych zmianach jakie mają miejsce obecnie w polityce naszej firmy. Otóż na copółrocznym spotkaniu Zarządu IBM Europe które odbyło się tym razem w słonecznej Nicei ze związkami zawodowymi z Niemiec i Francji oraz Holandi w licznych dyskusjach a w tym i wielu rozprawach na temat praw pracowników LGBT w zmieniającym się świecie w dniu 23 sierpnia ustalono różne punkty które również obowiązywać zaczną w Polsce począwszy od 2 listopada 2019 pomimo nieobecności i nieistnienia takich związków w Polsce. Gwoli wyjaśninenia nikogo z Polski nie zaproszono ponieważ w Polsce takowe związki zawodowe nie istnieją na skutek skutecznej wciąż skutecznie działających lokalnych zarządów / HR oddziałów IBM w Polsce. Jak wiemy wszelcy potencjalni "twórcy" takich zalążków byli i są i będą z firmy wydalani dość szybko i skutecznie z tzw "wilczym biletem". JEdnak obecne ustawodawstwo europejskie obowiązuje nas na poziomie EU. Stąd powstały obowiązek informacji oraz ten wpis. Dotyczą te postanowienia głównie naszych pracowników LGBT czyli osób, które według zasad obowiązujących w firmie w trakcie procesu rekrutacji oraz również po swoim zatrudnieniu złożyły deklaracje LGBT+. Niestety są nam znane przypadki, że ani podczas Welcome Days ani tuż po zatrudnieniu FLMowie nie informują nowo przyjętych osób bądź osób żyjących w związkach homoseksualnych bądź samotnie jako osoby LGBT+ o przysługujących benefitach i takie osoby pracują jako osoby niezdefiniowane co naraża je na niepotrzebny stres oraz na straty finansowe..

TakNie3
Waclawa
@Waclawa

Żeby nie przedłużać, reasumując najważniejsze zmiany dla osób LGBT+ od 2 listopada obiwiązujące w IBM Katowice: - podwyższenie podstawy płacy o 25%, wg wynegocjowanych ustaleń związków zawodowych w ramach równoważenia szas osób LGBT - obowiązuje na terenie EU więc i Polski), - regularny dodatek 12% do płacy podstawowej jako osoba LGBT+ - nowość!!!!, - podwyższenie oceny rocznej o 28% (czyli 3% więcej od do wewnętrznych wcześniejszych ustaleń IBM Polska), - wprowadzenie całkowicie elastycznych godzin pracy dla osób LGBT+, również dowolność w kwestii Home Office pozostaje w kwestii niezależnie od wymaganego Desk Utilization, zarządza tym dział LGBT Integration a nie FLM, wówczas inne nieokreślone osoby w kwestii FLM-a są zobowiązane do zapewnienia Desk Usage na oczekiwanym poziomie 90%, - przewidziano zapewnienie dedykowanych dodatkowych miejsc dla zadeklorawanych osób LGBT+ poza 10 piętrem parkingu - gdzie miejsc już brakuje dla osób, które złożyły deklaracje LGBT+, na skutek coraz większej ilości otrzymanych takich deklaracji a zbyt małej ogólnej ilości miejsc ustalono że w październiku 2019 będzie przeprowadzona inwentaryzacja i reorganizacja miejsc parkingowych, na skutek niewytarczającej ilości miejsc najprawdopodobniej osoby bez kart parkingowych LGBT+ zostaną poproszone o parkowanie na ogólnodostępnych miejscach parkingowych np. na ulicach ogoólnodostępnych oraz na osiedlu Paderewskiego, nie będą już obowiązywać karty wjazdowe na parking dla pracowników którzy nie złożyli deklaracji LGBT+ i równocześnie nie zajmujących stanowisk managerskich, - postanowiono o zwiększeniu i rozszerzeniu możliwości wykorzystania kart voucherow do automatow dla osób LGBT+ z 10 zł do poziomu europejskiego w wyskokości 18,49 euro dziennie jak rónież do rozszerzenia możliwości użycia niewykorzystanych kart jako przeliczenie na punkty mybenefit.pl . 18,49 euro dziennie daje zadeklorawyn osobom LGBT+ około 2000 zł miesięcznie więcej co wydaje się w opini IBM Polska sprawiedliwym wynagrodzeniem dodatkowym., - rozszerzenie funkcjonalności istniejących LGBT Louge (w Katowicach wciąż oznaczane jeszcze jako Maintenance Room, zlokalizowane na poziomie 0 oraz nowo otwarty na poziomie 6 tzw managerskim) również o funkcjonalność Dark Room, gdzie pracownicy LGBT+ w czasie ustalonych postanowieniem z dnia 23 sierpnia 2019 dodatkowych przerw otrzymują prawo do przetestowania w nich własnej identyfikacji i preferencji seksualnych, - należy nadmienić, że już wcześniejszymi ustaleniami lokalymi zapewniono konsultacje w LUXMED na temat określenia własnych preferencji osób LGBT+ oraz konsultacji psychologicznych, niezaleznie od wykupionego pakietu. Należy pamiętać o złożeniu deklaracji LGBT+ przed tym terminem, w piątki w dziale HR o godzinie 13:00. Po 2 grudnia wyrównanie świadczeń będzie obowiązywać od końca kolejnego miesiąca od złożenia deklaracji. Wcześnejsze świadczenie przepadnie. Pozdrawiam LGBT, jest już coraz więcej nas !

TakNie5
Ania_1980
Nazwa działu: Marketing
@Waclawa

Cześć Wacława. Miesiąc temu rozwiodłam się z mężem z powodu lesbijskich preferencji seksualnych. Dwa tygodnie temu złożyłam deklarację LGBT tak jak pisałaś w piątek o 13:00 i do dziś nie mam odpowiedzi. Dlaczego ten proces tak długo trwa? Chciałabym jako lesbijka w pełni skorzystać z możliwości jakie daje mi bycie osobą LGBT. Bardzo proszę o odpowiedź.

@Ania_1980

Droga Aniu, procesowanie istotnie zajmuje duży czas ostatnio ponieważ po ogłoszeniu decyzji o dopłatach dla osób LGBT mamy dosłownie zalew deklaracji, duża część osób podszywa się i deklaruje się jako osoby LGBT chcąc wyłudzić benefity w szczególności ten 18,49 euro dziennie wymienialny na punkty mybenefit.pl co daje około 2000 zł miesiećznie dodatku do pensji. Prawdopodobnie wkrótce otrzymasz skierowanie na badanie psychologiczne które potwierdzi Twoje prawdziwe preferencje, jeżeli wynik będzie pozytywny to oczywiście będzie to zatwierdzone oraz otrzymasz wypłatę zaległych świadczeń. Pozdrawiam LGBT !

Realia

Widzę, że wszyscy tu piszą głównie o pieniądzach, marnych niesłychanie - to niestety prawda. Ale ja chciałbym jeszcze dodać coś jak to wygląda w innych codziennych kwestiach. Mam ponad 40 lat, długie i siwe już włosy... do tego wyższe studia i wieloletnią praktykę. Mam prawdziwy dyplom dziennej 5 letniej państwowej wyższej uczelni z tytułem magistra a nie jakiś papierek w stylu z fabryki licencjatów turystyki w Pcimiu Dolnym. Przez swoje życie zawodowe pracowałem w kilku firmach IT, po 2 - 7 lat więc nie może być mowy o mnie jako o tzw "skoczku". Znajoma zwabiła mnie do IBM Katowice, obiecując doskonała pracę - teraz już wiem, że najzwyczajniej w świecie otrzymała za to jakieś pieniądze a praca od doskonałej jest bardzo daleka :/ IBM w wydaniu katowickim jest jedyną firmą, w której czułem się aż tak niesmacznie, tu jesteś specjalnie traktowany niesłychanie przedmiotowo wręcz jak śmieć chyba głównie po to żeby nie wychylać się z jakimikolwiek oczekiwaniami czy żądaniami. Na co dzień panuje atmosfera wszechobecnej kontroli a'la Stasi w DDR łącznie z grzebaniem ludziom po mailach, plikach na dysku i historii przeglądarki internetowej. Paranoja kontroli wszystkiego jest tak dalece posunięta że pracownicy otrzymują mapki którymi ulicami mogą a którymi nie mogą wjeżdżać na firmowy parking choć wszystkie ulice są miejskie a nie IBMa. Wszystko pod karą otrzymania bana na parking co w efekcie grozi uszkodzeniem samochodu przez nienawidzących obcych mieszkańców pobliskiego blokowiska im. Paderewskiego. Firma, w której 22 grudnia zamiast życzeń pewien wysoko postawiony pajac wysyła maila o zakazie przyjmowania w ramach pracy jakichkolwiek prezentów a w szczególności grawerowanych długopisów (sic !!!) oraz odgraża się jakie konsekwencje za to mogą spotkać. Miałem nieodpartą ochotę odpisać że również mu życzę Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku ale się powstrzymałem - pewnie by mnie wywalili za to. Tak więc nie tylko życzeń ale i żadnego spotkania wigilijnego dla pracowników ani poczęstunku też nie ma. Równocześnie pierwsza firma w mojej karierze gdzie w Tłusty Czwartek pracownicy otrzymują zamiast pączków maila z pogróżkami co grozi za śmiecenie własnymi bezprawnie przyniesionymi i spożytymi pączkami. Jeżeli chodzi o same warunki pracy to w biurze na piętrze jest co najmniej 250 osób - ma im wystarczyć jedna niewielka kuchnia, jedna kuchenka mikrofalowa, jeden czajnik elektryczny - trudno się dopchać a jest zakaz przynoszenia i używania własnych. Kilka wiecznie zajętych toalet - chyba w ramach wszechobecnej kontroli to są toalety z przegródkami jak w szkole, takie że widać nogi jak ktoś zasiada. Słychać też. Totalny brak prywatności. Na biurkach zakaz umieszczania jakichkolwiek prywatnych przedmiotów, nawet zdjęcia żony / dziewczyny / chłopaka czy dziecka mieć nie wolno. Brakuje krzeseł albo są połamane bądź uszkodzone. Nikt tego nie wymienia czy nie naprawia bo koszty. Każde wejście i wyjście do / z biura jest rejestrowane, niby nikt z tym nic nie robi ale dane są zbierane. Do tego freeze na dosłownie wszystko, nawet długopisy i karteczki musisz sobie przynieść z domu jak chcesz mieć czym i na czym pisać... Podobnie z torbą na laptopa. Firma nie zapewnia równocześnie żądając mobilności - niektórzy więc noszą laptopy w reklamówkach z Biedronki. Pełen profesjonalizm - zabawnie musi to wyglądać na jakimś biznesowym spotkaniu. Ale że ludziom jest normalnie wstyd za firmę to większość kupuje torby za własne pieniądze. Najgorsze jest w tym to, że to sami Polacy sobie zgotowali ten los, jakoś trudno mi uwierzyć, żeby to ze Stanów przyszedł nakaz robienia takich rzeczy. W życiu się z takimi rzeczami które opisałem nie spotkałem naprawdę. Stanowczo odradzam pracę w fimie IBM Katowice, ja też już zresztą niebawem się zawijam.

Tak174Nie3
40latek
@Realia

WOW. Rozwiałeś wątpliwości aplikowania.

Tak48Nie
@Realia

Potwierdzam co do joty. Dodalbym ze do czajnika stoi sie w kolece srednio 30 minut a by skorzystac z WC szybciej nieraz z FOC isc do budynku A4 gdzie zyja ponad stan. Sniadania musze jesc na biurku przy laptopie bo nie chce w kolejce stac nad kims kto konczy posilek. 1 miejsce na 30 osob. Scenna ze zmiennikow w Barze mlecznym wypisz wymaluj.

Tak60Nie1
anonymous
@Maciek-SQLDBA

do Realia: Kolego nie obrażaj tych co kończyli uczelnie w mniejszych miejscowościach bo program studiów ten sam, poza tym sam z doświadczenia wiem, że nie dyplom ma znaczenie i w swojej firmie wolałbym dobrego absolwenta prywatnej uczelni niż słabego z państwowej, który ledwo się prześlizgnął.

Tak17Nie
Bmers
@anonymous

@autor A czego Ty sie spodziewales? Robaki same sie zagryza , selekcja naturalna. Chociaz ja o samym IBM zlego slowa nie powiem

Endrju
@Realia

Marudzisz chłopie i tyle, a na dodatek mijasz się z prawdą w większości kwestii. - wiele osób ma tutaj >40 lat, ale nie są takie marudne i zachowujące się jak 100-letni tetryk, któremu przeszkadza 3/4 populacji - nie wierzę, że nie miałeś świadomości, że znajoma dostanie kasę za polecenie :-) Jest to mechanizm funkcjonujący praktycznie w każdym dużym korpo - ogólnie znany i nie ma w nim nic złego. Może trzeba wykazać więcej ograniczonego zaufania do znajomych na przyszłość? :-) - skąd info o grzebaniu w mailach, plikach itd.? piszesz okresowym security scanie? Przecież to normalna procedura, której celem jest ochrona firmy przed niefrasobliwymi zachowaniami wielu ludzi. Ludzie pracują w IT, a często ich poziom świadomości co do zagrożeń jest karygodnie niski. Historia przeglądarki? Hmm... to chyba oczywiste, że firma chce mieć pewność, że na służbowym sprzęcie i wpięty do firmowej sieci nie odwiedzasz stronek XXX albo nie piszesz na portalach randkowych :-) Poza tym nikt nie zabrania ci zainstalowania drugiej przeglądarki i regularnego czyszczenia jej historii - czasami odrobina sprytu wystarczy i nie trzeba płakać :-) - pączki w Tłusty Czwartek? Oczywiście, że można i oczywiście, że jedliśmy. Część przynieśliśmy sami, a kilka pudełek zafundował management. Jedliśmy na open space tak dla ścisłości. Nikt nikogo z tego powodu nie represjonował. Przejmujesz się mass mailingami od top managementu - większość ludzi ma na to filtr kierujący do folderu SPAM. Taki life hack na poprawę humoru :-) - maile o przyjmowaniu długopisów? (patrzy porada powyżej) Po co pracujesz? Żeby dostawać wypłatę, czy żeby dostawać prezenty? Jeśli nie jesteś ordynatorem w państwowym szpitalu, to raczej pracujesz dla pieniążków. Każdy prezent rodzi zobowiązania i nie ma znaczenia czy to jest długopis czy wczasy na Maderze. Firma ma prawo się zabezpieczać przed takimi akcjami - wolą narazić się na wylewaniu szamba przez pracowników niż na potencjalne konsekwencje związane z łapówkarstwem (wszyscy wiemy, że w IBM we wcześniejszych latach były mało ciekawe przypadki... w HP w sumie też). - tłok w kuchni? Nie stwierdziłem :-) Może nasze piętro jest jakieś wyjątkowe :-) - co do parkingu, to pierwszy raz słyszę  o jakichś mapkach. Ban za dojazd do parkingu inną ulicą niż Sowińskiego? A niby jak? :-) Być może chodziło o kwestię parkowania na "Paderewie" i ostrzeżenie o możliwym przypale i blokadzie na kółko (wielu się na to załapało). Pracuję tu już trochę i w moim zespole jak do tej pory jedna osoba zaliczył ban na 3 miesiące za zostawienie samochodu na weekend (poszedł chłopina chlać z ekipą w piątek po pracy :-) ). - zarobki? Wszystko zależy od pozycji i od tego co sobie wynegocjowałeś na starcie. Oczywiście pensje asystentów czy juniorów nie są zbyt motywujące - tutaj pełna zgoda. Ale na wyższych pozycjach (od advisory w górę) pieniądze mogą być (jeśli ktoś się postara i ma jaja na rozmowie kwalifikacyjnej) naprawdę dobre (i nie ma tu jakiejś przepaści w stosunku do konkurencji). 5 cyfrowe netto jest na porządku dziennym - freeze? Tak, to jest ból w (usunięte przez administratora) i jest to mega słabe. Ostatnie zmiany polityki przyznawania awansów dodatkowo pogłębiają kiepski obraz w tym zakresie. - faktem jest, że po zmianie top managementu na naszych rodaków (starsi stażem na pewno pamiętają Malcolma Ridge) jakość zarządzania poleciała na pysk. Jestem przekonany, że wiele bezsensownych zarządzeń wypłynęło od naszych krajowych managerów i w USA nikt by nawet o czymś takim nie pomyślał.

Tak23Nie10
Mateusz
@Endrju

Znamienitym jest, że raz na jakiś czas w opiniach firmy mającej jedną gwiazdkę w ocenie pracowników pojawia się nagle jakaś opinia meteoryt o achach i ochach, negująca wcześniejszych wypowiadających się. Że to nieprawda i zmowa bo jest (usunięte przez administratora) przecież. Dlaczego mamy 1 gwiazdkę z 6 skoro jest tak wspaniale ? Znowu działanie public relations ?

Tak25Nie1
Endrju
@Mateusz

Mylisz się kolego - po prostu czasami trzeba być obiektywnym i nie dać się ponieść fali :-) Ja nie twierdzę, że IBM jest pracodawcą stulecia i że wszystko jest OK - wręcz przeciwnie, uważam że wiele spraw jest tutaj poniżej krytyki (niektórzy managerowie, polityka podwyżek i awansów, itd.). Ale to nie jest tak, że IBM jest do kitu a cała reszta jest cacy - mam znajomych w praktycznie każdym znaczącym korpo IT i uwierz mi, że nie tylko IBM denerwuje swoich pracowników. Mogę śmiało powiedzieć, że 2/3 osób, które się zwolniły z mojego teamu, nie nadawało się kompletnie do tej pracy, a poziom roszczeń mieli co najmniej seniorski :-) A co do działów PR, to pamiętaj że to może działać w dwie strony - te słabe "gwiazdki" to może być efekt mrówczej pracy troli, którzy klecą oczerniające wpisy z faktami wyssanymi z brudnego palca (coś ten motyw kolejek do czajnika i kibla za często się pojawia - czyżby templatka jakaś? :-) )

Tak3Nie5

@Endrju

Przypominam, że to jest forum IBM Katowice więc piszemy tu o IBM Katowice a nie o tym, że gdzieśtam jest może lepiej a może gorzej.

Emilia
@Endrju

Chłopie, robisz ogólnie znany co bardziej rozgarniętym ludziom instruktaż jak ominąć debilizmy w stylu czyszczenie ostatniej sesji przeglądarki albo instalacja innej (notabene zakazana wg compliance & security) a nie dozwolona. Wysyłasz maile od ważniaków do spamu i udajesz że jest fajnie. Pomyliłeś chyba skutek z przyczyną. Tu nie chodzi o to, by omijać traktowanie jak śmieć przez kierownictwo a o to żeby nie być tak traktowanym. To tak jakby ci ktoś splunął w twarz a będziesz udawać, że właśnie deszcz pada. Żałosne. Puknij się w łeb a nie cwaniacz. Całe twoje życie inaczej będzie na niby.

Tak25Nie

Maciek-DBASQL
@Endrju

Negujesz to ze jest kolejka do czajnika i do kibla w FOC ? Jak pracowales jak hrabia na 5 pietrze A4 no to jak mozesz wiedziec jak zyje plebs. Bys „torllu” sie chociaz pofatygowal do FOC i zobaczyl. Ale co tam ty pewnie nawet tu nie pracujesz to skad mozesz wiedziec.

Tak25Nie

ahaaa
@Maciek-SQLDBA

Ja bym się cieszył, ze firma pozwala CI stać przy czajniku 30 min i nic nie robić przez ten czas a płacone się ma. W każdej innej firmie za nic nie robienie przez 30 minut byś poleciał wiec doceniaj co masz. Pozdrawiam.

Tak3Nie5
@ahaaa

Niekiedy resursy stojąc przy czajniku 30 min myślą o rozwiązaniu jakiegoś problemu. Myślenie to też praca, radzę choć raz spróbować.

Tak6Nie

@Emilia

Nie wiem skad wzielas to, ze druga przegladarka jest zabroniona jak nawet w IBM apps masz do sciagniecia wersje FF xD xD. A co do tych maili i spamu.. Mam doswiadczenie rowniez z innej korporacji i takie rzeczy sa NORMA. I owszem, oznaka inteligencji jest umiejetnosc filtrowania informacji, ktore do Ciebie splywaja. Czujesz sie obrazony/obrazona tym, ze ktos cos widzi inaczej lub Ci zabrania? Polecam powrot do zlobka (w przedszkolu juz zaczynaja sie wymagania) bo zupelnie zapominasz o jednej, istotnej rzeczy: to firma placi Tobie, nie odwrotnie. Ciekaw jestem jaka bylaby reakcja na fakt, ze np zatrudniona sprzataczka regularnie kradnie Ci np talerze (kubki, ksiazki - whatever). Rozumiem, ze jak zatrudnisz nowa to Twoj poziom zabezpieczen swojej wlasnosci pozostanie bez zmian? Powodzenia w zyciu na niby xD Co do parkingow, popytajcie ludzi np z Capcia z SBP albo Granicznej jak to u nich wyglada, bedziecie migiem chwalic jak to bylo super w IBM.

Tak1Nie2

@Maciek-DBASQL

No ja neguje.. Pracuje w FOC i na oczy nie widzialem kolejki, ani do WC ani do czajnika...

Tak5Nie5
Esubane
@Cheapgun

Ja jestem z CapG w Atrium właśnie i też nie ma dramatu z parkowaniem. Zresztą mieszkam blisko, jak jest w miarę pogoda (tj. temp powyżej zera i nie pada) to śmigam na rowerze a zimą się dogaduję z managementem żeby se robić na popołudniówki i mam darmowe taxi z pracy do domu. Autem to sobie jeżdzę jak mam na 6-8 rano albo na nockę, bardzo trudno zaparkować jest od 9 do mniej więcej 14-15. Jak jesteś na projekcie wspierającym USA albo inne państwa z dużą różnicą czasu to nie będziesz miał problemów raczej, tam się albo chodzi na wcześnie rano albo na popołudniówki. Nie trzeba wszędzie jeździć samochodem, zwłaszcza jak mieszkasz w Katowicach. Potem się dziwicie że wszystko zaj**** autami w których prawie zawsze jedzie tylko jedna osoba. Na rowerze przez las (Muchowiec) jestem szybciej niż bym się toczył autem o tej 17:00.

Tak2Nie1

@Cheapgun

To spotkajmy sie w poniedzialek w kantynie o 9 cwaniaku !

Brakdanych
@Maciek-SQLDBA

Ja nie zauważam aż takich niedogodności. Muszę jednak przyznać że pracownik jest tu traktowany jak przedmiot. Wogóle nie doceniany. Najzabawniejsze są jednak różnice w wypłatach które wynoszą nawet 1000zł brutto wśród pracowników z jednego stanowiska. Dosłownie - twoja strata ze pracujesz tu dłużej - wiadomo ze rynek idzie na przód trzeba czymś przyciągnąć pracownika, ale by dochodziło do takich różnic w wypłatach i to wśród zatrudnionych z jednego roku.

@Maciek-SQLDBA

Teraz już ten problem się rozwiązał. Tak wiele osób zwolniło się z IBM w Kato, że na dwa piętra w FOC zlikwidowano. Teraz wszyscy są w A4, cieszcie się :-P

man
@Maciek-SQLDBA

nie znajdujesz się w restauracji....

@man

No to zapraszam do mojego biurka cwaniaczku siedze na projekcie duzego ubezpieczyciela.

FacetPo40tce
@Realia

No to pojechales. A te toalety co to nogi w nich widać to gdzie niby ? Nie wiem gdzie Ty srałeś, ale na pewno nie w WC bo w A4 takowych "przegródek" nie ma. Pozostala czesc opinii jest tak samo (nie)zgodna z prawda. Poza jednym. TAK jadalnie czasami sa "zatkane" wiecznie przesiadajacymi tam osobami, które zamiast wykonywać prace za ktora biora pieniądze, potrafią caly dzień przesiedzieć na plotkach w kuchni. Sa tacy. Na szczęście, to mniejszość. Ale z tej mniejszości wiekszosc z nich później wypisuje takie dyrdymały tutaj.

Tak1Nie5
Realia
@FacetPo40tce

W FOC drogi kolego były owe toalety. Tam srałem utrzymując poziom Twojej wypowiedzi. Jesteś totalnie niewiarygodny, zapewne z HR mojej byłej już firmy.

ZUZa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Hej, ponawiam pytanie o zarobki na stanowisku HR Specialist w Katowicach?

Aldu

Hej chciał bym się zapytać, ile można oczekiwać na starcie jeśli chodzi o stanowisko IT Specialist, bo widziałem taką ofertę na ich stronie. Uprzejmie proszę o odpowiedź.

dadada
@Aldu

2400 netto

Byly pracownik
@Aldu

@Aldu, Siemka, Specialist me tam liczyć na band 5/6, ale specialistę nazywamy osobę która ma min. 3 lata w IT. i taki pracownik moze liczyć na kwotę tak 5,5k brutto może 6,5k max.

Nędza straszna
@Byly pracownik

Zmarnować 5 lat na studia aby zostać korposzczurkiem za 1000 euro/miesięcznie to "interes życia" i stracony czas :-)

UNKI
@Byly pracownik

To kwota brutto czy netto???

Bar "Dziadek" Katowice

Dzień dobry, Z okazji piątku mam zaszczyt zaprosić wszystkich pracowników LGBT do katowickiego baru "Dziadek". Impreza rozpoczyna się po 19:00, więc akurat po shiftach :) Przewidzieliśmy 10% zniżki na napoje alkoholowe i bezalkoholowe dla pracowników po okazaniu karty LGBT. W ramach atrakcji przewidzieliśmy m.in.: - ganianie za miśkami, przy czym będą dostępne w różnych wariantach 120, 140 i 180 kg z różnym stopniem owłosienia ;) - darkroomy do 15 osób, - przekąski oraz zimną płytę - paleta wędlin, kiełbasy swojskie oraz ogórki kiszone domowego wyrobu, - prezenty w postaci klapków, szlafroków z oryginalnym logo baru "Dziadek". Do widzenia w piątek o 19:00! Weźcie partnerów!

jolanta
Nazwa działu: IT

dzień dobry, czy w ibm katowice nadal pracownicy muszą swoje monitory przynosić do pracy żeby nie oślepnąć od 13 calowego think pada ?

Tak5Nie
@jolanta

TAK!!!

Nina

Cześć, chciałabym zapytać o zarobki dla specjalisty - myślę o aplikowaniu na stanowisko HR Specialist w Katowicach, jesteście w stanie mi powiedzieć ile taki specjalista zarabia?

@Nina

Cześć Nina Specialist w ibm może liczyć na 5/6 band to jest tak od 5k do max 7k w zależności ile wynegocjujesz ps. jeżeli zawołasz za dużo to mogą nawet z tobą nie negocjować tylko nawet nie oddzwonią tak właśnie robi ta firma :(

Project Manager

Mam wielką prośbę do kogoś z Was. Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Project Manager? Proszę o jakieś relane widełki. Dziękuje i pozdrawiam.

Irena
@Project Manager

Niestety nie wiem, ale też jestem bardzo ciekawa. Mam nadzieję, że któraś z osób, które pracują w IBM coś nam powie, będę wdzięczna za każdą informację o tej pracy. Interesuje mnie też, na jakie benefity można liczyć.

@Project Manager

Hejka, PM w IBM Kato może liczyć na band 5-7 a jeśli chodzi o kasę to tak od 5,5k do 8k brutto. Na takich bandach byli zatrudnieni znajomi. Oczywiście to zależy od stażu pracy jak jesteś początkowy to (5,5k) a jak masz min. 5lat to możesz liczyć na te 7-8k brutto, to też zależy od tego jakim negocjatorem jesteś :)

@Irena

Tam nie ma benefitów jedynie punkty w mybenefit max 600pkt. ale randomowo dają te pośrodku czyli 450 pkt. ( te punkty zależą od twojego wynagrodzenia: 300pkt /rok jeżeli zarobki przekraczają 4k netto. 450pkt / rok jeżeli zarobki mieszczą się między 3/4k netto. 600pkt/ rok jeżeli zarobki nie przekraczają 3k netto

Zażenowany jeszcze bardziej

Przetarlem wlasnie oczy ze zdumienia @Wacława - zle mnie zrozumialas, chodzilo mi o to, że tak WCALE NIE powinno być - ze jakieś grupy mniejszościowe są faworyzowane. Ja popieram żądania LGBT względem polityków by wyrownac roznice spoleczne i prawne, ale co ma moja orientacja seksualna do mojej pracy zawodowej? Tak naprawde jak i dlaczego ma mnie zintegrować z innymi dawanie mi forow i przywilejow za bycie w mniejszosci seksualnej? @Zażenowany - już nie :) - ja nie napisalem tego komentarza. Absolutnie nigdzie sie nie zglosilem, nie bylem, z nikim nie rozmawialem. Ktos sie podszywa

Tak4Nie5
/bin/bash

Jakie zarobki, możliwości rozwoju oraz atmosfera u adminów Linuxa ?! (Entry level?!)

Przeciwny
@/bin/bash

Nie licz nawet na 3k

Kulson

Póki w polskim IBM nie będzie prawdziwych związków zawodowych, nie będzie normalności dla pracowników. Wciska się ludziom durnotę że powinni się cieszyć że firma chce inwestować w Polsce. Ciemna masa nie wie że inwestycja to żadna, bo IBM dostaje około 2000 zł do każdego zatrudnionego pracownika z wyższym wykształceniem, a że tych bez wyższego można policzyć na palcach jednej ręki to wystarczy dodać że podatków nie płacą żadnych- a więc białych murzynów mają prawie za darmo. Kiedyś w firmie był taki Mariusz który niby miał stać frontem do pracowników, tyle tylko że gość ładnie wyglądał, ładnie mówił i był obcykany w przepisach po to aby móc każdego trochę bardziej wymagającego pracownika zbyć słodkim, lakonicznym popierdywaniem :). To co -znajdą się chętni czy są tam tylko tacy którzy trzesą portkami bo zaszantażowali ich że za założenie związków stracą pracę? :) Pozdrowienia dla bezdzietnych singli z bandu 3. Obyście doczekali w tej firmie momentu gdy za 2800 czy tam 3000 cebulionów polskich trzeba będzie utrzymać rodzinę. :)

Tak13Nie

@Kulson

Niestety każdy projekt dysponuje ściśle określonym budżetem. Jeżeli firma zatrudni w projekcie kilku specjalistów z Indii płacąc im po 12 - 17 kPLN (za mniej po prostu oni nie przyjdą) to niestety pozostali muszą się podzielić tym co z przyznanego budżetu zostanie. Stąd płace dla pozostałych pracowników we wspomnianych widełkach 2 - 4 k PLN wynikają. Większych nie ma i nigdy nie będzie bo z próżnego to i Salomon nie naleje :) Nie nalezy jednak rozpatrywać tego w kategoriach problemu, jest to olbrzymia wartość dodana dla fimy przy docelowej migracji projektów do Indii. W tym momencie bowiem firma dysponuje doświadczonymi pracownikami już na miejscu. Nikogo z Polski nie trzeba wysyłać na miejsce ani też ponosić olbrzymich kosztów delegacji, przelotów lotniczych czy hoteli. Transition przebiega więc praktycznie bezkosztowo i płynnie co jest niewątpliwą korzyścią równiez dla klientów.

kkk
@Kulson

hahahha, super, no tak jak w każdej korpo

ziomek z konkurencji
@Patrycja

> kilku specjalistów z Indii > specjalistów > z Indii czytasz co napisałaś przed wysłaniem? Hindusi to tacy Ukraińcy IT- kolejne korpo gdzie kopię się z nimi, wytykając podstawowe błędy w ich logice, że o produktach w postaci skryptów nie wspomnę. Na szczęście szefostwo firmy dla której pracuję reaguje na spostrzeżenia pracowników mających do czynienia z Pajeetami, słupki SLA dla ticketów także są po naszej stronie i coraz mniej Prakashy na komunikatorze widać,a coraz więcej usług przenoszonych jest do Polski. Pewnie ma na to wpływ fakt że za te same pieniądze Polak mimochodem popełnij jakąś drobną automatyzację i jeśli atmosfera w zespole sprzyja - podzieli się z kolegami, co przekłada się już na konkretny pieniądz dla firmy. Także droga HR/PR-ko, trochę szacunku do technicznych i nie równianie Hindusów ze specjalistami.

@ziomek z konkurencji

Wyszkoleni specjalistycznie pracownicy z Indii stanowią ogromną wartość dodaną dla firmy. Do ich strategicznych - z perspektywy klienta - cech należy przede wszystkim pełna dyspozycyjność również w weekendy gwarantująca support 24/7 bez ponoszonych kosztów działu. Pracownikom z Indii jednak bardziej zależy, natomiast Polscy pracownicy techniczni są często roszczeniowi i wymagają na rozmowach kwalifikacyjnych ogromnych sum spoza widełek przeznaczonych na dane stanowisko. Z perspektywy klienta i dobra firmy zatrudnianie specjalistów z Indii czy również jak ma to ostatnio miejsce z krajów Afryki przynosi nie tylko pozytywne efekty w wymiarze finansowym ale także kulturowym jak zwiększenie diversity danego działu czy sprzyjanie komunikacji międzykulturowej.

TakNie4
Przeciwny
@Patrycja

Wyszkoleni specjaliści? Miałem z nimi styczność i są to osoby unikające jakiejkolwiek pracy. Udawaj mądrego i zbieraj pieniądze, a faktycznie nie znają się na niczym. A czy faktycznie "diversity" jest takie konieczne? Jest to korpo bełkot z jakimiś wyimaginowanymi zachodnimi standardami. Nie ma znaczenia czy ktoś jest biały, czarny czy różowy o ile jest traktowany tak jak reszta ze strony góry. Jak człowiek z Polski ma się nie wnerwić na ciapaka, który dostaje 12-17k, a można by było przeszkolić osobę rodzimą i dać nieco więcej pieniędzy w efekcie czego raz, że tworzy sie specjalistę, to dwa koszt i tak będzie mniejszy niż za niby wykwalifikowanego Hindusa. Patrycja, strzelam, że jesteś z HR, a doskonale wiem, że aktualnie panuje u was (usunięte przez administratora) bo nawet ludzie z HRów uciekają. To co tutaj napisałaś, to jest korpo propaganda w celu utrzymania "IMIDZU" firmy, który oficjalnie i tak jest w ruinie. Proszę bardziej napędzać lewostronnego kapitalistę, bo przecież Polaka łatwo wykorzystać. Ludzie nie mają tam nawet 3k netto, a siedzą na bardzo odpowiedzialnych rolach. Pomijając wszelakie RODO, to jeden błąd może kosztować miliony. Taka osoba nie ma motywacji do pracy skoro się jej nie szanuje. Jabłka, dopłaty do czegoś? Proszę Cię.. Ludzie chcą chociaż trochę godnie żyć i mieć za co porządnie zjeść. Zapraszam popracować jako techniczny w tym centrum. W szczególności najwyższe szczeble.

LGBT man

Właśnie z partnerem wróciliśmy z wczasów współfinansowanych dzięki naszej firmie. Dzięki specjalnemu funduszowi dla osób LGBT+ otrzymaliśmy dofinansowanie 1300 zł na wczasy, dzięki czemu udaliśmy się na wakacje naszych marzeń - które planowaliśmy już od czasów zapoznania się w nieistniejącym już niestety w Katowicach klubie Milk. Było naprawdę świetnie i cieszę się, że firma dopłaca do takich inicjatyw :) Pozdrawiam!

Tak3Nie16
anty_p
@LGBT man

czyli musicie klepać straszną biedę że trzeba wam do wczasów dopłacać :-] ps. nie dziwię się, że klub zamknęli jak wszyscy się do IBM-a przenieśli :D:D:D

Tak6Nie2
Wacława

Moi drodzy, Tegoroczny miesiąc czerwiec - LGBT Pride Month upłynął w atmosferze przyjaznej celebracji i atmosferze wzajemnego zrozumienia naszej bogatej różnorodności. Pomimo licznych kontorwersji związanych z homofobicznym wpisem pracownika sieci sklepów z meblami, u nas celebracja przebiegła bez incydentów, ponieważ my sami jako pracownicy jesteśmy gorliwymi orędownikami idei LGBT. Jak zawsze miały miejsce niezliczone dyskusje na temat pracowników LGBT w naszej firmie - i jak co roku udostępniliśmy miejsca parkingowe na 10 piętrze naszego parkingu specjalnie dla osób z mniejszości seksualnych. W odpowierdzi na oskarżenia, również na tej stronie, że miesiąc LGBT jest niedostatecznie obchodzony - wprowadziliśmy szereg benefitów by wyrównać szanse z heteronormatywnymi pracownikami. Między innymi postanowiono, że pracownicy LGBT będą mogli liczyć na karty do automatów vendingowych z limitem 10 zł dziennie na przeróżne przekąski. Dodatkowo ze współpracą z prywatną opieką medyczną, będziecie mogli zbadać waszą tożsamość płciową i płeć kulturową by lepiej poznać samych siebie. Na ostatnim piętrze budynku powstanie drugie już LGBT Lounge by w czasie przysługujących przerw pracownicy LGBT nie musieli stać w kolejce do nielicznych czajników czy mikrofali. Dodatkowo oceny roczne podwyższono nie jak w zeszłym roku o 20% lecz o 25% by docenić starania tej społeczności dla dobra ogólnego nas samych. Podsumowując, miesiąc LGBT w 2019 roku można uznać za udany i pełny ekscytujących eventów. Nasz cel, 50% osób LGBT i emigrantów afrykańskich na stanowiskach kierowniczych jest do zrealizowania jednak jak zawsze potrzebujemy pomocy naszych gorliwych pracowników. Padały też liczne oskarżenia na tej stronie, nie tylko wobec pracowników LGBT, że nie da się awansować itd. Ja chciałabym się pochwalić swoim awansem, dostałam podwyżkę i jestem na wyższym stanowisku za bardzo dobre oceny roczne. Postanowiono również by zachęcać pracowników do używania języka włączającego, takiego jak "partner" oprócz dyskryminujących oskarżeń jak "żona" czy "mąż". Pracownicy winni są używać preferowanych zaimków osoby transpłciowej (jej, ich, jego) i korzystać z preferowanych imion czy przymiotników tych pracowników. Nalega się by pracownicy LGBT aranżowali kolegów LGBT+ w rozmowy na temat ich partnerów i rodzin.

Tak14Nie12
Zwolniony
@Wacława

Wyslalem to jako zgloszenie i mam nadzieje ze media zainteresuja sie tym co dzieje sie w katowickim IBM. Zbiczency maja benefity a ludzi sie zwalnia za romanse ( kolegi i kolezanki z pracy ) Mam nadzieje ze odpowiedzianosc splynie na Jerzego Buzka i Borysa Budke ktorzy otwoerali IBM i sa wraz z Platforma Obywatelska odpowiedzialni za przesladowania normalnych pracownikow. Zobaczcie ile ludzi odeszlo. Zobaczcie jakie sa oceny. Dosc tego to zboczenstwo LGBT nalezy z polskich korporacji wyrzucic raz na zawsze!

Tak8Nie7
?!
@Wacława

Czyli IBM dyskryminuję normalnych pracowników na rzecz LGBT?!

Tak7Nie2
Biedak
@Wacława

Ech to teraz rozumiem czemu w czasie 4 lat pracy nie dostałem żadnej podwyżki... a one były i są tyle że dla osób które z automatu niejako mają wyższą ocenę roczną :(

Tak5Nie
Emi
@Biedak

Może to pytanie zabrzmi głupio, ale czy rzeczywiście coś się dzieje w polityce IBM w obszarze LGBT? Pracowałam w katowickim IBM w latach 2014-2016 i ani razu nie słyszałam, aby takie osoby miały jakieś przywileje. Taki temat w ogóle nie istniał. Doświadczyłam za to mnóstwo innych korpo-absurdów, dlatego mogę nie wyczuwać ironii :)

amon
@Emi

Nic takiego nie ma miejsca- no chyba że kogoś boli tęczowe logo :D

@Zwolniony

Po pierwsze proszę zaprzestać używania wulgarnego określenia zboczeńcy, bo wątpię by osoby LGBT+ chciałyby być tak nazywane. Dodatkowo przypominam o używaniu preferowanych zaimków osobowych. Różnorodność spowodowana zatrudnianiem osób LGBT i hindusów jest wartością dodaną zwiększającą efektywność i adaptacyjność przekładającą się w przyszłości na sukces klienta i de facto sukces nas samych. Co do romansu kolegi to corporate policy wyraźnie zabrania takich sytuacji i kolega jednak powinien uczyć się od osób LGBT, że wszelkie sprawy i romanse prywatne załatwia się poza business hours.

Tak7Nie3
ku przestrodze

Nie rozkręcajcie własnych firm. Jeśli wam się uda życie przestanie być pełne wyzwań! Np chcesz nowe auto z salonu? Pstryk masz! Wakacje na Malediwach? Pstryk masz! Czasem nawet jacht lub prywatny odrzutowiec przestaje być wyzwaniem. Takie żecie jest bez sensu. Etat lepszy! Pracując na etacie budzisz się o piątej rano (bo przyśnił ci się szef) i zastanawiasz się czym znowu życie Cię zaskoczy. Przychodzisz do pracy pełen zapału i energii a tu nuda i dzień się ciągnie. Wytrzymać wtedy 8h to prawdziwe wyzwanie. A jak przyjdziesz zmęczony to dowalą ci roboty i też masz wyzwanie. W połowie m-ca dociera do Ciebie że nie starczy do pierwszego. Nie zapłacisz wszystkich rachunków. Będziesz musiał sobie wybrać albo woda, albo prąd albo gaz. Inaczej mówiąc wybierasz sobie komornika który cię odwiedzi. Nie może być za łatwo. Jak przyjdzie ten od gazu będziesz się mógł z nim wysadzić. Wtedy sąsiedzi powiedzą -ten to miał jaja! A i ksiądz proboszcz z ambony wspomni o męczenniku, którego życie było pełne wyzwań.

Tak6Nie2

IBM - Centrum Taniej Siły Roboczej w Katowicach

Twój stary

IBM - Centrum Taniej Siły Roboczej w Katowicach (LOW COST CENTER)

Tak4Nie2
$€£
@Twój stary

jak się robi to co większość to ma się to co większość tj. przeciętność (czyt. biedę)

xyz
@$€£

zgadzam się! Ludzie w owczym pędzie idą na studia uczą się tam rzeczy nieaktualnych lub niepotrzebnych. Marnują 5 lat przez które można rozkręcić własną firmę. Otrzymują nic nie warty dyplom i myślą że teraz są kimś. A tu zonk. Bo kimś są Ci co rozkręcili w międzyczasie własne firmy i teraz w ramach rozrywki zbierają CV tych wszystkich nieszczęśników co muszą się prosić o pracę.

$$$
@$€£

Celowo zaniżacie wynagrodzenie. Dostajecie raport ile się zarabia przeciętnie w danym regionie i na stanowisko i płacicie znacząco poniżej tego.

$€£
@$$$

po 1. ja nic nie zaniżam bo nikogo nie zatrudniam po 2. jak Ci źle na etacie to otwieraj firmę! pewnie jak 99% ludzi skończyłeś studia więc wiesz jak to się robi. Przecież profesorowie jak wiadomo to praktycy siedzący po uszach w biznesie i przekazali Ci tą wiedzę tajemną ;)

Ramm94

Jakie jest wynagrodzenie w SOC? I czy IBM oferuje pakiet relokacyjny lub pomoc z mieszkaniem?

Kasia
@Ramm94

Czy uważasz, że firma, która nie potrafi się szarpnąć na zakup pączków po 50 groszy za sztukę w hurcie na opisywany Tłusty Czwartek i woli zrobić z siebie szmaciarza będzie Ci pomagać z mieszkaniem ???? Zejdź na ziemię.

Tak12Nie
Jeszcze pracownik
@Ramm94

2100 na rękę byś dostał, chociaż teraz bardziej ludzi zwalniają niż przyjmują. Poza tym żadnej innej kasy (w formie premii, podwyżki, płatnych szkoleń, dopłat itp) nigdy przenigdy w tej firmie nie dostaniesz. A gdzie i jak będziesz mieszkać to nikogo nie interesuje. Może być w kartonie pod mostem - jak sobie sam karton kupisz lub znajdziesz bo nawet na to od IBMa nie licz.

KlientBiedronki
@Kasia

Zejdz na ziemie z paczkami za 50 grosze. Bardziej przyziemne problemy sa. Firmy nie stac by na welcome days dac ci poza laptopem zwykla reklamowke z biedronki za 20 gr (po podwyzce) zebys mial jak laptopa zabrac. W ramach protestu ludzie chodza miedzy FOC a A4 z reklamowkami z biedronek ale widac na nikim to nie robi wrazenia. Gdyby Niemcy i US widzialy co Buzek i Uszok zrobili z ta firma to by przestali wspierac te (usunięte przez administratora) z platformy.

Tak6Nie
Testo...
@KlientBiedronki

Widać nie potrzebnie składałem tam papiery jak nawet tego nie potrafią...

raat

Firma ma swoje wady i zalety, nie jest to pierwsza korporacja w której pracuję. Zaczynając od wad: stare narzędzia pracy, na biurkach telefony jak w filmie Jerry Maguier z lat '90, nie chcą płacić za nadgodziny oferując za przepracowaną sobotę/niedzielę jakiś inny dzień w tygodniu, kiedy pasuje firmie a nie Tobie. Kuchnie są nie najgorzej wyposażone, widziałem gorsze i każda też miała tylko 1 mikrofalę na piętro, ale na pewno istotną wadą jest płatna kawa. Toalet jest mało, mniej więcej 4 kabiny na 200os. W tej firmie nie możesz też liczyć na rozwój - nie sponsorują żadnych szkoleń, pracujesz na programach i sprzęcie sprzed 10-15 lat, nie ma żadnych nowości. Po prostu bądź przygotowany na to, że opuścisz tą firmę z mniejszymi umiejętnościami, niż przy wejściu. Ale wg mnie największą wadą jest ich niesłowność - zdarzają się przypadki, że ktoś ma obiecane dofinansowanie do szkolenia, płaci za nie a potem jak chce zwrot, to firma się wycofuje. Regulacje wewnętrzne wprowadzają wstecz - np. ktoś zaznaczył nadgodziny jako płatne, a każą je potem przerabiać z przeszłości na nadgodziny do wybrania. Wielokrotnie jest też tak, że firma obiecuje coś ogółowi pracowników, a po miesiącu okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Co do zalet, to jednak jest ich trochę. Pierwsze co mnie uderzyło, to, że obłożenie pracą jest 2x mniejsze niż w mojej poprzedniej firmie, praktycznie średnio pracuję 5-6h na 8h dziennie pobytu w pracy, wystarcza mi czasu na pogadanie z kolegami, wyjście na obiad i nie muszę się martwić, że coś zawalę. Oprócz tego jest duża pula Home Office'u - ja z racji na kilkaset km odległości pracuję 100% zdalnie. Team Leaderzy zwykle idą na rękę, jeśli omówisz tą kwestię przy rekrutacji. No i oczywiście trzeba wspomnieć jakie są pensje. Nie ma co liczyć na podwyżki, więc z jaką pensją tu zaczniesz, z taką będziesz pracował. Ludzie narzekają na pensje 2k na rękę. Ja w poprzedniej korporacji zarabiałem tyle, bo to była moja pierwsza korpo, tutaj zarabiam na identycznym stanowisku 6k na rękę. Ale z tego co wiem, są też osoby, które dostają 4,5k albo 2,5k, wszystko zależy kiedy dołączyły do firmy i jak długo tu pracują (im dlużej, tym niższa pensja). Podsumowując, mnie się pracuje ok, myślę o zmianie firmy, ale pensja i home office mnie tu trzymają. Czasami zdarza się, że sfrustrowany absurdami wysyłam CV do innych firm, ale niestety mało która ma coś lepszego do zaoferowania.

Hindus

Zatrudnili jakiegoś hindusa w HR Wpierw pyta się kiedy chcesz rozmowę, a z pytaniem czy dostaniesz informacje na email, odpowiada że zadzwoni No i nie zadzwonił... to po co dzwoni xD Co za dzban...

Yellow

Aż strach coś napisać o firmie, bo zaraz Cię oplują, że IBM'owski PR... Ale takich bzdur dawno nie widziałem...kontrola mailowa? kolejka do czajnika? donosicielwstwo? Korporacja jak korporacja...jest mnóstwo absurdów, niepotrzebnej biurokracji itp...ale gdzie nie ma? Wszędzie dobrze, tam gdzie nas nie ma... Nie wiem jak z zarobkami u innych...może po studiach dostaje się 2k zł...nie mam pojęcia i nie wiem o jakie pozycje chodzi. Jeżeli chodzi o pozycje mniej techniczne (Project, Service, Incident Mgmt) płace nie są najgorsze - osoby z doświadczeniem i wiedzą, mogą liczyć na godziwą pensję. Jak to w Polsce, pełno jest roszczeniowych szczekaczy - krzyżyk na drogę, szukajcie innej pracy...ale po co pisać takie bzdury ?? Wiele zależy od zespołu, klienta, projektu itp.... wiele osób tutaj próbuje wyrzygać swoje żale i zwalić wszystko na firmę...niestety w wielu przypadkach wina leży po stronie pracowników. Ja, po kilku latach pracy jestem zadowolony - zarobki ok, elastyczne godziny, praca z domu, fajna atmosfera w zespole, fajni ludzie...ale wierzę, że można mieć pecha i trafić do zaspołu zarządanego przez zakompleksionego, żądnego władzy idiotę..

Tak13Nie6
Prawdziwa prawda
@Yellow

Masz całkowitą rację! To nieprawda, że wprowadzono tuż po przejęciu władzu przez polaków obowiązkowy 90% desk utilization, czyli rzekomo co najmniej 9 na 10 miejsc w biurze ma być w każdym teamie zajętych, nie ważne czy to Wigilia czy wakacje czy dzień w tzw długim weekendzie, łgarze mówią, że niektórzy nadgorliwi team leaderowie ściągają ludzi z HO czy wręcz odmawiają udzielenia urlopu, żeby zapełnić biurka w biurze - a tak naprawdę mogą sobie siedzieć na home office do woli ludzie tak jak to ma miejsce choćby w USA czy cywilizowanej Europie. To nieprawda, że ludzie pracują za 2050 czy 2800 PLN na miesiąc - zarobki są przecież utajnione. To nieprawda, że pracownicy podlegają kontroli mailowej, plikowej oraz historii przeglądarki internetowej - nie ma żadnych security check przecież co 3 miesiące. Nikt nie chodzi ze specjalnymi pendrive'ami z teamu Compliance i nie poluje na Bogu ducha winne ofiary wtykając im w lapropy i robiąc skan komputera. Na firmowych komputerach równiez przecież nie ma żadnych programów śledzących. To nieprawda, że jest jeden czajnik i jedna kuchenka mikrofalowa na piętro - są ich dziesiątki. To nieprawda, że jest tylko kilka kibli na ponad 200 osób na piętrze (w FOC jeszcze mniej). To prawda, że są sami roszczeniowi szczekacze - nawet ponad 500 ich się zmówiło, żeby dawać jedną gwiazdkę i w efekcie firma ma ocenę 1/6 zamiast 6/6. Co za bydlaki. Zmowa jakaś. To prawda, że się ludzie zmówili żeby pisać wyssane z palca opinie i szkalować niewinną i wspaniałą firmę - pewnie konkurencja działa.

Tak47Nie4
@Yellow

Rozumiem, że z tych aspektów jesteś bardzo zadowolony. Jak uważasz czy osoby po studiach mogą szukać zatrudnienia w IBM? Jakie umiejętności szczególnie przydadzą się do pracy w tym środowisku? Jakich osób powinna szukać firma IBM i z jakimi wymaganiami dotyczącymi środowiska pracy? Zapraszam do dyskusji.

Rasq
@Prawdziwa prawda

Pracowałem w IBM w Katowicach 5 lat. Myślę o powrocie, a raczej bardzo chcę wrócić. Większość ludzi która tutaj narzeka i marudzi należy do jednej z 2ch grup: - są zaraz po studiach a IBM to ich pierwsza praca, nie znając reali wyobrażają sobie cuda, - pracowali, ale głównie w małych firmach. To nic złego należeć do jednej z tych grup. Niestety spacza to ogromnie sposób patrzenia na pracę. Ja sam pracowałem w wielu miejscach, obecnie jestem w jednej z tych firm z "owockami" i bez kontroli. I szczerze, jest słabo. Czemu? A dlatego: - w IBM stawia się na pracę zespołową, stara się aby ludzie współpracowali i wręcz wymusza to (tak cześć ludzi tego nie lubi), - postarzałe technologie o których piszecie, to tak naprawdę jedne z nielicznych narzędzi które pozwalają na pracę w środowisku korporacyjnym. Wiele z narzędzi tego typu jest wciąż niedoścignionych. Dzięki temu na 5 lat pracy w IBM mieliśmy tylko jedna awarię infrastruktury. W obecnej "nowoczesnej" pracy jedna awaria na tydzień. - kontrole i compiance... Tak rozumiem że to może być nieprzyjemne, ale dotyczy tylko pewnej grupy pracowników i wynika z wysokich standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu nie ma praktycznie żadnych blokad i mimo to infekcji i security breach. - mała kuchnia i jeden czajnik... No prawda, kuchnia nie jest zbyt duża, zasadniczo taka sama jak w innych firmach. Czajników tyle samo. Jedynie bym mógł przyczepić się do braku dawniej kawy. Ale teraz taką mam i wolał bym jej nie mieć bo jest okropna, a w zamian pracownik jest traktowany jak robot. - desk utylization... Tak problem istnieje ale raczej raz na jakiś czas, gdy piętra święcą pustkami bo całe zespoły wciąż są na HO. - no i HO, chciał bym inną firmę gdzie tak łatwo o HO, gdzie jest tak dobrze wszytko działające że da się tak skutecznie pracować.

Tak8Nie2
@Rasq

"Dzięki temu na 5 lat pracy w IBM mieliśmy tylko jedna awarię infrastruktury." Raczysz sobie żartować. IBM to pierwsza firma w której widziałem że cała chmura padła. Cały cloud IBMowy odmówił posłuszeństwa na kilka godzin i za czasów mojej 3,5 letniej kariery w tej firmie widziałem to 2x, nie licząc innych awarii na infrze. Nie rób sobie żartów. Może jak ktoś nie ma żadnych umiejętności i nikt go nie chce zatrudnić to faktycznie IBM to dobre miejsce. Compliance to standardy bezpieczeństwa? Panie... Szkoda mi czasu żeby to opisywać. Standardy bezpieczeństwa to ja mam teraz, bo obsługuję serwery bankowe. W IBM były papierki żeby zadowolić management, a te ich śmieszne reguły powodowały często wywalanie się produkcji u klienta i nie miały nic wspólnego z bezpieczeństwem. Kończyło się na tym, że musieliśmy oszukiwać narzędzia skanujące żeby management widział to co trzeba, a żeby klient nie występował o odszkodowania co 3 miesiące że znowu coś nie działa (bo oczywiście obrywało się nam, tak jakbyśmy to wymyślili ten (usunięte przez administratora) A zabezpieczenia? Nikogo to nie interesuje. Zespół świadczący usługi nie ma prawa głosu w tej kwestii, więc "jest jak jest". Jedyne co robił magement to wysyłał "risk letter" gdy nie było instalowanych poprawek przez dłuższy czas.

PasierbIBM

Tak wesołej atmosfery nie uświadczy się chyba w żadnej innej firmie.. Po okresie freezu korytarze świecą pustkami, w kuchni i quiet roomach przebywają praktycznie sami członkowie dumnej kasty managementu, popijając kawkę za 2.80. Na open space co 10 miejscie siedzi jakiś nieborak któremu skończyło się akurat HO i musi narażać się na niestosowne pytania ze strony team leadera albo FLM'a dotyczące specyfiki jego pracy (tak management nie wie co się dzieje i na czym polega praca ludzi technicznych). Dodatkowo nasz nieborak musi uważać aby pomimo braku rąk do pracy nie doszło do jakiegoś błędu bo istnieje spora szansa że klient napisze coś do managiera i pół godziny będzie musiał słuchać kolejnych absurdalnych dla niego pytań jak "co możemy zrobić aby takie błędy się nie powtarzały?!" - zatrudnić kogoś kto choć na chwilę pomoże i wykorzystam moją bezpłatną przerwę, której nie miałem od roku bo muszę być ciągle osiągalny (dodatkowe nieodpłatne 16h w miesiącu). Niestety tak jest w całym Katowickim IBM - nie narzekają tylko członkowie managementu oraz "project managierowie", tych ostatnich jest sporo za dużo i właśnie w ich przypadku nikt nie wie do czego służą. Pozycje Entry Level (techniczne czy miękkie) są jednak mało wymagające i ciągle trafiają się chętni aby przebąkować cały dzień i przytulić na koniec miesiąca jakieś drobniaki. Szkolenia? Od 3 lat się staram i jedyne co uzyskałem to krótki kurs zarządzania czasem.. no dzięki IBM..

Tak11Nie
@PasierbIBM

Ha, dobrze że mi przypomniałeś. W IBM miałem nad sobą 7 "bezpośrednich menadżerów" + jakieś osoby z managmentu które zawsze miały pretensje. Teraz zmieniła pracę na normalną i mam 2. Jeden to menadżer zajmujący się zespołem, a drugi naszym produktem. Koniec. Jak mi się przypomina dawna praca w IBM, to zawsze zastanawialiśmy się ilu menadżerów przypada na 1 pracownika :-P Potem jeszcze każdy myśli że jest najważniejszy i ogólnie rozwala to pracę. Jakby zwolnić 90% menadżerów to ta firma działałaby lepiej.

Tak3Nie
abc

Jestem bardzo zadowolony z pracy, w zasadzie pod każdym względem. Chyba dużo zależy gdzie się trafi bo jak czytam niektóre komentarze to wydaje mi się, że albo ktoś zawsze będzie niezadowolony z pracy albo bardzo źle trafił i mówi o zupełnie innej firmie. Rzecz jasna, że warunków idealnych nie ma ale IBM jest bardzo dobrym miejscem pracy.

Tak9Nie1

Paweł
@abc

Ale głupoty. Praca to klikanie w tickety w bazach danych. Jedyne IT w IBMie to dział zajmujący się administracją serwerami. Zero inwestycji w szkolenia, rotacja pracowników jak w Biedronce, menadżerowie liniowi bez doświadczenia i często z przypadku. Wieczna bitwa poranna o miejsca parkingowe. Management wyższego stopnia mówi wprost bez ogródek, że człowiek do zasób,który łatwo można zastąpić. Organizacyjnie panuje jeden wielki chaos, brak odpowiedzialności i ciągła zmiana decyzji. Połowa ludzi tam zatrudnionych to ludzie bez wykształcenia branżowego bo takowe nie jest wymagane do tej prostej pracy. Po maksymalnie dwóch latach Ci co mają cokolwiek wspólnego z IT bądź programowaniem odchodzą do innych firm i dostają tam na dzień dobry pensję o 100% wyższą.

Tak17Nie
@Paweł

Tak się składa, że w każdej normalnej firmie, praca polega na obsłudze zgłoszeń w systemie - dzięki temu można jakoś zapanować nad ilością i jakością pracy - nie widzę w tym nic złego. Nie mam problemu z parkowaniem - wystarczy wyjechać 20 min wcześniej i można wybierać w wolnych miejscach. Przy możliwości pracy z domu i tak nie ma częstej konieczności pojawiania się w biurze. Szkolenia? Otrzymałem vouncher na zewnętrzne szkolenia certyfikujące - bez proszenia. W ciągu tego roku miałem kilka szkoleń wewnętrznych na które sam się zapisałem (zarówno umiejetności miękkie jak i twarde). Nie widzę tego chaosu o którym piszesz - wszystko opiera się na procedurach. Tak, na mniej wymagających stanowiskach pracują osoby bez wykształcenia branżowego bo bez niego są w stanie poradzić sobie w ramach swoich obowiązków. Dostęp do serwerów i aplikacji na poziomie administratora jest normalnością jeśli stanowisko tego wymaga. Osobiście jako zasób, który łatwo jest zastąpić czułem się bardziej w firmie,w której pracuje 200 osób aniżeli w tej złowrogiej korporacji IBM ;) To chyba dobrze, że ktoś może dostać 100% więcej w innej firmie? Wolny rynek i pracownik może wybierać w ofertach np. po zdobyciu doświadczenia w IBM. Mam nadzieję Paweł, że zwolniłeś się i teraz masz znacznie lepiej ;)

Tak6Nie1
Karolina
@abc

Czyli sugerujesz, żeby dziecko zostawić 20 minut wcześniej przed zamkniętym jeszcze przedszkolem, tak aby móc wybierać w wolnych miejscach parkingowych ? Dziękuję za radę, z pewnością jej użyję.

Tak12Nie3
@Karolina

Moje dziecko chodzi do przedszkola, które otwarte jest od 6. Rozumiem, że odległość do pracy uniemożliwia wyrobienie się na 8?

Tak2Nie1
@abc

Proszę byśmy poruszali na forum tematy odnośnie pracy w firmie. Indywidualne sytuacje życiowe, choć niekiedy trudne nie mają związku z warunkami pracy w danym miejscu. Skupmy się na zatrudnieniu, atmosferze, czy benefitach pozapłacowych w firmie. Dzięki temu dowiemy się istotnych rzeczy na temat pracy i unikniemy wzajemnych uszczypliwości.

Zweryfikowany użytkownik

@Karolina

Ale chwila.. Pracodawca ma sie dostosowac do Ciebie czy Ty do pracodawcy? Niektorzy ludzie grubo przesadzaja z postawa roszczeniowa.

Basia
@abc

do Cheapgun Musisz być polskym managerem ze słomą z butów wstających takie tezy. Więc owszem, w dzisiejszych czasach skończyły się te zwyczaje. Dodatkowo w cywilizowanych krajach to firma ma się prawny obowiązek dostosować do np. młodych matek a nie jakiś dupek jak ty będzie żądał dyspozycyności i gotowości na każde wezwanie. Powinien być zakaz zajmowania przez polaków stanowisk managerskich, inaczej się zagryzą. Nawet Ukaińcy spieprzą do Niemiec byle z polakmai nie mieć w pracy do czynienia - od marca 2019 podpisano im wstęp na rynek pracy niemiecki...

Tak2Nie2
@Basia

Dupka prosze sobie szukac we wlasnym domu. Mieszkalem 6 lat w Irlandii i to co wypisujesz to kompletne bzdury. A tak offtopowo to to co aktualnie wlasnie te mlode matki wyprawiaja to jest dramat. Zatrudniacie sie w 1 czy 2 miesiacu ciazy a potem doicie firmy przez kilka lat nie wykonujac zadnej pracy siedzac na macierzynskim na zmiane z wychowawczym. Wlasnie tacy ludzie jak Ty definiuja kim jest aktualnie szeregowy pracownik, nie tylko w korporacjach. Nastepnym razem, przed napisaniem czegokolwiek, radze wziac kilka oddechow i pomyslec.. Choc najwyrazniej myslenie nie jest Twoja najmocniejsza strona. EoT

@Paweł

W administracji serwerami też jest przerost formy nad treścią. W normalnej firmie można pracować na maszynach czy wdrażać automatyzację która kosztuje kilka dolarów miesięcznie a oszczędza kilkaset godzin miesięcznie. W IBM jest inaczej, bo "my mamy swoje". Tylko automatyzacja w IBM działa zupełnie odwrotnie. Po jej wdrożeniu jest jeszcze więcej pracy niż wcześniej. A rozwiązania open source stosowane przez lata z powodzeniem przez większe firmy? Nikogo to nie interesuje. Nikt nie wyda 20$ i nie uprości procesu. Lepiej nabudować więcej procesów i dowalić więcej zadań ludziom i zatrudnić kilka osób do wypisywania papierów. W IBM pobożnym życzeniem jest 200 serwerów na 1 pracownika, gdzie normą w każdej większej firmie jest ok. 1000. Budowa serwera wirtualnego w IBM to co najmniej tydzień (a czasami i 2 miesiące), podczas gdy w normalnej firmie fizyka budowuje się w 30 minut, a wirtualkę w 5 i to bez wypełniania arkusza w excelu na 20 kolumn które i tak są nikomu niepotrzebne, bo potem ciągle ktoś z managmentu wraca z pytaniami ile zasobów ma dana maszyna itd. (usunięte przez administratora) i to wszystko. Propozycje zmian od pracowników są odrzucane, bo zdanie jakiejś laski ze środka EU która nie zna ani specyfiki pracy na infrze ani klienta jest ważniejsze. W normalnych firmach zatrudnia się specjalistów po to, żeby mogli zaproponować i rozwiązać problem bazując na własnym doświadczeniu. W IBM to losowe osoby podejmują losowe decyzje, więc w sumie nie ma znaczenia czy wezmą kogoś po budowlance czy kogokolwiek innego. Fajnie że dają ludziom szansę na zatrudnienie, to jest plus. Za to zatrudniając specjalistę i usilnie uświadamiając mu że jest śmieciem to daleko się nie zajedzie.

Wacława

Jestem lesbijką pracującą w IBM. Naprawdę nie rozumiem skąd takie złe opinie o tej firmie - jako pracownik LGBT czuję się doceniona i wyróżniona. Na ocenie końcowej pod koniec roku zawsze mam 20% lepszą opinię niż reszta członków mojej drużyny. Dodatkowo mogę korzystać z LGBT Lounge znajdującego się w jednym z pokojów tzw. maintenance roomów. W pokojach tych w przeciwieństwie do kuchni znajdują się 2 czajniki, do których dostęp jest swobodny i ułatwiony. Dodatkowo w ciągu dnia mam prawo do dodatkowej przerwy w przeciwieństwie do moich heteronormatywnych koleżanek i kolegów. W czasie LGBT Month - miesiąca czerwca - także mamy swoje miejsca parkingowe i nie wiem skąd kolega gej wymyślił, że zostały zlikwidowane. Po prostu żeby nie wywoływać kontrowersji przeniesiono je na 10 piętro, gdzie właściwie nikt nie chodzi. Są one wówczas oznaczone tęczowymi flagami z napisem IBM. Naprawdę nie rozumiem o co chodzi wam wszystkim.

Tak19Nie5

@Wacława

Czyli nie za kompetencje, wiedze, doświadczenie i zaangażowanie zostałaś doceniona tylko za to ze jesteś LGB coś tam. Żałosne...

Tak26Nie

Hns
@Wacława

Czy to nie dyskryminacja, żeby dzielić ludzi i na lgbtrtvagd i na resztę? I dawać tym lepszym przywileje.

Tak10Nie

NICK
@Wacława

Ta opinia jest nieprawdą i na pewno nie jest napisana przez pracownika IBM Zacznę i skończe na tym że IBM nie wynajmuje w PL budynków wyższych niż 7 pietro więc ktoś kto to napisał nigdy nie był w IBM.

Tak4Nie6

aaa
@NICK

Parking ma 10 pięter

Beka
@Wacława

Ekstra, a po owocnym dniu w pracy idziemy do Zary na zakupki wydać te 2,5 k na homoseksulane patałaszki.

Przemo
Nazwa działu: IT

System przyjmowania ludzi do IBM to jakaś niewiadoma. Przyjmowane są osoby bez doświadczenia w IT nie rozróżniające napisanego 0 a O, nie znające języka angielskiego, żeby odebrać telefon z Indii bądź Niemiec. Zarobki na start to teraz ok. 3000 zł (grudzień 2019) w zależności od doświadczenia z innych firm. Podwyżki na rok to może max 200 zł albo nic. Tak jak wspomnieli poprzednicy o malutkiej kuchni i kolejkach, żeby zjeść obiad to norma. Podobnie z różnymi dodatkowymi "atrakcjami" jak darmowa kawa czy owoce to można zapomnieć. Bardzo duża rotacja przynajmniej +/- 2-5 osób na miesiąc przychodzi z ciastem na pożegnanie :). Można także usłyszeć wieczne narzekanie, że jest źle i konkurencja płaci więcej - Ps. każdy to wie ale i tak nikt nic nie zmienia. Tak jak wspomniałem większość prac wykonują ludzie bez doświadczenia a dlatego, że nie jest im potrzebne! Obowiązkiem tych osób jest robienie codziennie tego samego przez całą zmianę, jestem ciekaw kiedy nastąpi tzw. automatyzacja. Wspominając o benefitach to dostęp do Multisport i Medicover (współczuję osobom które sa często chore bo znaleźć tam wolny termin to dramat). Szkolenia przeprowadzane raz na kwartał oczywiście niewidzialna ręka wysyła dana osobę na dane szkolenie, współczuję szkoleń dla osób które pracują zmianowo w IBM bo nie mają szans uczestniczyć we wszystkich. Plusem pracy w IBM to na pewno doświadczenie i wpisanie, że pracowało się w korporacji, które jest w pewnym sensie trampoliną do innych firm tego typu.

poważny_jak_zawał_serca

Do maruderów: wszędzie jest tak samo. Zmiana pracy to zmiana Pana w tym systemie niewolniczym. Bo niewolnictwo nie zostało zniesione a zmieniło formę. Kiedyś to Pan sprzedawał niewolnika. Dziś niewolnik musi sprzedać się sam i nazywa się to rozmowa o pracę :-)

tt
@poważny_jak_zawał_serca

prawda

Aaabro

Byłem, pracowałem, mogę ocenić. Na chwilę obecną IBM stracił masę pracowników. Wszyscy uciekają z tonącego statku. Głównie przez kasę niestety, cała reszta jest do przeżycia. Ogólnie po za miesięczną wypłatą nie ma kompletnie żadnych benefitów. Bieda z nędzą przez IBM pędzą. Pracy jest bardzo dużo. Szkolenia czasami są jak jest budżet ale nie za często się to zdarza . Management w większości jest kiepski. Niestety ale Polak nie nadaje się na managera - takie jest moje spostrzeżenie. Pracowałem w FOC. W ciągu 3 miesięcy z 25 osobowego teamu zrobił się 8 osobowy. Nikt nie reagował, IBM miał mocno wyrypane na nas :) można łatwo zrozumieć jak dbają o pracownika. Brak kawy/herbaty w ogóle wszystko płatne. Najbardziej może zdenerwować filmik od Gini, że jest super a w ibm Polska wszystko się sypie. Ogólnie jeśli ktoś chce tam pracować to polecam rządać dużej wypłaty na otarcie łez bo wszystko inne to duża klapa ;)

Tak13Nie

@Aaabro

Jeszcze dodam, że jest ogólny bałagan, w sumie ze wszystkim i nic nie działa tak jak powinno. Ogólnie jest zabawnie. Z plusów prócz dobrej kasy - jeśli ktoś sobie odpowiednio wynegocjowal - to HO (ja siedziałem w domu ile chciałem) i ogólny luz. Nikt mi nie patrzył ile tiketow robię itp. Jeśli ktoś lubi nic nie robić to też jest dobre miejsce dla niego. Znam wiele osób które kompletnie nic w pracy nie robią tylko siedzą na HO :D nikt ich nie rusza :) Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać.

Tak8Nie

@Aaabro

Skoro 8 osób da radę pracować za początkowe 25 to tylko oznacza to tylko i wyłącznie zły workload zaaplikowany na resursach co w nieuzasadniony sposób zmniejsza zyskowność firmy. Bardzo dobrze, że tak się stało. Polacy to najlepsi managerowie, uzyskający co najmniej 130% obciążenie resursów zamiast nieświadomych cudzoziemców, którzy idą na nieuzasadnione uprzejmości któe w efekcie zmniejszają wydajność pracy teamów. Przerwy dwugodzinne na obiad czy kawy to są owszem ale we Francji dla przykładu a nie w Polsce. Tu resurs ma zapier... a nie obijać się tak jak tam.

@Patrycja

No właśnie niestety ale w chwili obecnej wszyscy którzy pozostali w firmie są mocno przemęczeni. Eskalację, liczba tiketów, pracy, projektów jest nie do ogarnięcia. Szukają ludzi gdzie się da ale chętnych brak :) A co do managerów to gratuluję podejścia :D

@Aaabro

Hmm, jesli myslimy o tym samym projekcie w FOC to mam zle informacje dla Ciebie, wszystko hula jak nalezy. Najwyrazniej, jak ktos wyzej napisal, nie bylo sensu trzymac tylu ludzi skoro mniejszy team robi ta sama robote i wcale na przemeczonych nie wygladaja..

Zostaw opinię o IBM - Katowice

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie