Opinie o IBM w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie IBM. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w IBM o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Katowice

sbrg

(usunięte przez administratora) Zmarnowane 3 lata. Okropny management.

Firma bardzo dużo mówi o równości, tolerancji. I owszem np. osoby LGBT mogą liczyć na wsparcie i akceptację. Jednak zwykły szary szaconwik nie może liczyć na żadną równość. Nie ma znaczenia ile pracujesz w firmie, jakie masz doświadczenie i kwalifikacje, liczy się tylko to jakie warunki wynegocjujesz na starcie. Wypłaty między pracownikami którzy zajmą się tym samym i mają podobne doświadczenie mogą różnic się nawet o połowę, a na podwyżkę nie ma co liczyć. Poza tym firma nie oferuje porządnego sprzętu, nie wywiązuje się z obietnic, nie daje żadnych premii. Większość ludzi ucieka stąd kiedy tylko ma okazję i naprawdę nie ma się co dziwić. To, że praca w IBM jest jakimkolwiek "prestiżem" i "marzeniem" to tylko opinia ludzi, którzy nie przepracowali tu ani jednego dnia. Nie wspomnę już o tym, że cały ten niby "prestiż" znika razem z Kyndrylem...

Czy w Kyndryl sa takie same warunki finansowe jak i dodatki do pensji jak w IBM?

Zbigniew k
@Kandydat

Tak są dokładnie takie same dodatki czyli żadne.

hoho
@Zbigniew k

10zł do 1h nocek :D

Jakie narzędzia pracy zapewnia IBM? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

janosik

Generalnie zadne. Firma nie zapewnia nawet podstawowych narzedzi pracy Dzial IT ma do dyspozycji jedynie male, 14" laptopy, bez monitorow zewnetrznych - trudno nazwac to narzedziami pracy w dziale IT. Ludzie przynosza monitory prywatne albo jakis bardziej kumaty manager zorganizuje je z odzysku.

Kasia jr hr
@janosik

Absolutnie chciałabym zdementować te bzdury. Jako pracownik działu HR dysponuję fiatem panda z 2013 roku, dodam że do swojej wyłącznej dyspozycji oczywiście w godzinach pracy, tankowanie co prawda w mojej gestii pozostaje ale jak to rwie asfalt moi mili, nie da się tego opisać słowami !!!!

Olo
@Kasia jr hr

Po raz kolejny, Kasia to (usunięte przez administratora) więc nie zwracajcie uwagi na jej wpisy. Nikt w IBM nie posiada firmowych samochodów. Być może managerowie naprawdę wysokiego szczebla na poziomie zarządzania całym biurem w danym mieście, ale żaden zwykły pracownik, manager nie ma co na to liczyć.

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Jak długo trwa proces awansu w IBM?

Premie to jakaś żenada... nie ma żadnej jasnej zasady ich przyznawania, wszystko jest spowite tajemnicą. Feedback od managerów to totalna porażka, jak na taką rozbudowaną strukturę zarządzanie pracownikami jest tragiczne. Managerowie nie potrafią kontrolować pracy swoich zespołów. W teamach są osoby, które bezczelnie nic nie robią, a dostają ekstra premie. Jedyne co jest pilnowane to poprawność polityczna...

Bylemtam

Nie licz na to. Tam cos takiego jak awans nie funkcjonuje - chyba, ze będziesz truł 4 litery majstrowi - to dostaniesz 200zł podwyżki :D Awans 1 na przestrzeni 5lat. Są tacy co do dziś liczą, że dostaną coś więcej :D Najlepiej to zmień firmę, albo zaaplikuj za granice -przynajmniej będziesz czul ze zarabiasz pieniądze.

PysznaKawa

Za fatalny stan IBM w katowicach odpowiqda tylko i wylacznie kolesiostwo polityczne powiazane z platfoma obywatelska PO i Buzkiem. Kierownik kiosku Ruchu w FOC opowiedzial mi cala historie.

@PysznaKawa

Mówisz, że kolesiostwo polityczne powiązane z rządzącą w latach 2007-2015 Platformą Obywatelską rządzi firmą. Czy według Ciebie są jakieś pozytywy wynikające z tej sytuacji? Jak mogło to wpłynąć na możliwości rozwoju w firmie? W jakich obszarach firmy ten rozwój jest jak najbardziej widoczny? Czy może to wpływać na atrakcyjność dla przyszłych pracowników?

WreszcieNaWypowiedzeniu
@Patrycja

Pati, nie kompromituj się. Powiesz szefowi, że szeptany marketing wygląda inaczej. Zostawcie promocję specom z USA, bo oni wiedzą jak to robić.

Sylwek
@Patrycja

Przecież ten kolo z kiosku za francuskiej ma nierówno pod deklem. To jak rozmawia, jak obsługuje klientów pozostawia bardzo do życzenia. Teorie spiskowe Pana z kiosku ruchu bu cha cha

@Sylwek

Czy uważasz, że w najbliższym czasie będzie rekrutacja na to stanowisko? Jak decyzja o potencjalnej rekrutacji wpłynie na możliwości rozwoju i poznania nowych technologii? Czy zmiana stanowiska będzie wiązała się z różnymi benefitami takimi jak na przykład darmowe owoce w danym dniu tygodnia czy też karta sportowa?

Sylwek
@Patrycja

Chodzi Ci o to czy zwolnia tego kierownika z kiosku Ruchu czy tez pytasz czy ten Pan gdzies awansuje ? Masz racje to skandal ze musimy mi placic taka kase za kawe. Kawa powinna byc dla nas za darmo w tym cholernym przekletym kiosku ruchu ktory jest bardzie miejscem spotkan konspiracyjnych niz punktem obslugi klienta. Ten kolo serio to jakis kosmita.

@Sylwek

Czy uważasz, że obecność szefa kiosku Ruchu może wpłynąć pozytywnie na rozwój kariery w IBM? Jakie benefity może zagwarantować właśnie to stanowisko? Czy międzynarodowe środowisko będące częścią kultury firmy może odnieść sukces dzięki obecności tej osoby? Jak kształtuje się ścieżka kariery na tym stanowisku? Zapraszam do dyskusji.

MISTRZ
@Sylwek

DOKŁADNIE. JEŚLI KTOŚ GO SŁUCHA, ALBO CO GORSZA POPIERA JEGO DZIWNE POGLĄDY, TO SZCZERZE WSPÓŁCZUJĘ. PRZECIEŻ TO SAME BZDURY ....

Junior
@MISTRZ

Ja go slucham i co ??? Pan koerownik sklepu ruchu w FOC jest mistrzem polski w szachach ma inteligencje wyzsza niz wszyscy managerowie z FOC razem wzieci. Gdyby on zostal szefem IBM wkoncu powstal by z kolan a ludzie mieli managera

@Junior

Rozumiem, że to stanowisko jest jednym z najczęściej pojawiających się w dyskusji na stronie. Jak sądzisz, czy umiejętność pracy pod presją czasu będzie skutkować w zwiększonej produktywności wśród stanowisk podlegających kierownikowi? Zapraszam do dyskusji.

Tadeusz
@Patrycja

Chciałbym się dowiedzieć czy już odbyła się rekrutacja na stanowisko Kierownika Kiosku Ruch. Składałem swoje CV ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Szukam
@Tadeusz

Cześć, również interesuje mnie pozycja kierownika kiosku ruchu w IBM. Wygląda na to, że to bardzo wpływowa osoba z wieloma znajomościami w "wyższych sferach". @Patrycja czy ta pozycja nadal jest otwarta?

Julita
@Szukam

Czy uważasz, że rekrutacja na to stanowisko może wywołać większe zainteresowanie innymi otwartymi pozycjami w firmie? Jakich zadań można się spodziewać będąc kierownikiem? Czy odpowiedzialność i praca pod presją czasu to cechy kluczowe by odnieść sukces w tej pracy? Stanowisko to pojawia się często w dyskusji na tej stronie i wywołuje ogromne zainteresowanie wśród użytkowników portalu. Zapraszam do dyskusji.

Bzdziunia
@Tadeusz

Dzien dobry.Musze przyznac, po lekturze opinii na tym forum, że w katowickim IBM najbardziej intrygująca, ciekawa wydaje się praca na stanowisku kierownika kiosku Ruchu.Jaka szkoda, że przyszłość czasopism i gazet drukowanych, w dobie cyfrowych mediów, stoi pod znakiem zapytania.

Typowy

Hej, Ludzie, aktualnie zajmuje się praca w tzw. Spedycji ktora wyklucza moje życie prywatne praktycznie 24/7 , z ciągłym korzystaniem i odbieraniem telefonów. Przy czym nie zarabiam kokosów... Chciałem spróbować swoich sił i rozwijać się w IT. Wykształcenia takiego nie mam, myślałem aby zacząć od ServiceDesku. Jednak, żona i małe dziecko nie pozwala mi na zmianę pracy ot tak... Czy jest jakakolwiek możliwość żeby na start otrzymać chociaż 3500zl netto ? Kazda opinia przydatna.. Z góry dziekuje za odpowiedzi. Ps. Znam tylko język angielski.

X
@Typowy

Hmm... Na to najniższe stanowisko IT Assistanta to raczej 3500 brutto.

@
@X

ja to więcej podatków miesięcznie płace ;) tak ze 3 razy :p

to jest kurcze jakis zart

IBM był mną bardzo zainteresowany, telefony od nich się urywały, dzwonią “tak, chcemy pana!” po czym ostatecznie babka mówi że odezwie się za kilka dni i będziemy uzgadniać warunki współpracy - od dwóch tygodni żadnego telefonu i żadnego kontaktu

Ciekawy

Czytalem ze IBM planuje duze redukcje zatrudnienia w Europie. Czy redukcje dotkna tez oddzial w Katowicach?

Maciek
@Ciekawy

Tak polowa teamu dostala wypowiedzenia.

Jest az tak zle??

nowy
@Maciek

a jaki projekt? ewentualnie jak podaj, ktore pietro?

Dde
@Ciekawy

Nie. Katowice i wroclaw to ibm gsdc a nie ibm polska

@Dde

Slyszalem ze to wlasnie w Global Service Delivery maja byc zwolnienia, czyli z tego wynika ze wlasnie we Wroclawiu i w Katowicach ...

Kasia jr hr
@Ciekawy

Owszem przeprowadzane są obecnie pewne optymalizację workloadu. Analizy wykazały większą opłacalność i również większe zaangażowanie pracowników w ibm India. Chyba dalszy ciąg jest dla wszystkich oczywisty. Prosimy o zaangażowanie w tranzycji projektów do Indii, szczególnie zaangażowane osoby otrzymają dodatkowe punkty mybenefit.

@Kasia jr hr

jak idzie tranzycja projektow do Indii?

Sdm ibm
@Ciekawy

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w IBM?

kOtJaRkA

1) wysyłasz cv, 2) ktoś tam sprawdza czy nie jesteś za dobry (żebyś za szybko nie uciekł i z obawy o swój stołek), jeśli stwierdzi że będziesz „mierny ale wierny” zaprasza na rozmowę, 3) na rozmowie dowiesz się że na początek dostaniesz „aż” 3000 na rękę co powinno starczyć na realizacje marzeń (wyjazd do pracy i powrót), 4) zgadzasz się na to bo gdzie indziej jest to samo, 5) zostajesz członkiem zespołu (jak to dumnie brzmi)

Maja
@kOtJaRkA

A jak długo trwa ten "początek" z 3000 na rękę, typowe 3 miesiące? Chciałam Cię też zapytać o te zwolnienia, czy Katowice fala zwolnień też dotknęła? Z góry dziękuję za reakcję.

XD
@Maja

U większości 3000 zostaję na lata, ewentualnie podwyżka o 600 zł ale to już musisz się wykazać, mniej więcej zrobić obrotu na pół miliona dla firmy, to może dostaniesz to 600zł ale nie wiadomo, ewentualnie możesz donosić na kolegów. Pozdrawiam

Technik

Pamiętam jak dziś kiedy to składałem cv do firmy i czytałem opinie na tej stronie o IBM. Po pary latach pracy mogę wypowiedzieć się w paru kwestiach. Zauważyłem że wszystko zależy od tego na jakiego managera trafisz. Ja mam to szczęście i mogę powiedzieć że atmosfera jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o wypłatę niestety przez pierwsze lata szału nie ma. Dopiero po dłuższym czasie jeśli pracujesz sumiennie może to zaowocować podwyżka. Jeśli chodzi o obowiązki i zadania jest ich sporo ale prawdę mówiąc jeśli się to lubi to można tak pracować przez lata. Dobra firma dla ludzi którzy chcą zdobyć doświadczenie i nie wymagają kokosów na start oraz dla ludzi już z doświadczeniem którzy potrafią wynegocjować sobie względnie dobra wypłatę. Mam nadzieję że moją opinią pomogłem jakiejś osobie podjąć decyzję :)

Kierownik kiosku Ruchu

Z tej strony kierownik kiosku ruchu. Chciałbym odnieść się do opinii jakie są o mnie prezentowane na tej stronie(usunięte przez administratora) Zostawcie mój kiosk ruchu w spokoju i dajcie mi do jasnej cholery sprzedawać kawę i gazety, widze że platformersom nawet przeszkadza mój kiosk

Szkoda
@Kierownik kiosku Ruchu

Dzkoda ze Pana wykopali. Teraz tu jakos pusto i nijako. Zadrapak Panu teklamy i powklejali te wlepki ze znaliem SS, ktos oddal mocz i kupe zrobil. Widac ludzie sa zdziczeni. Potem Togi zakladaja i wracaja do pracy na sale sadowa. Niech Pan sie nie da zaszczuc ! Tym przesladowcom trzeba powiedzoec NIE !

Zadowolony

Wszystko ok

K

Wiadomo cos o jakis przyjeciach?

reitner
@K

Naprawdę nie masz innego pomysłu na życie? Nie masz ambicji? Urodziłeś się chyba by poszwendać się po świecie i umrzeć...

@reitner

Jest az tak zle w tej firmie? Myslalem ze bedzie dobrze w CV wygladac...

r
@K

niezależnie gdzie się nie zatrudnisz, to co zarobisz przeznaczysz na bieżące wydatki. Jak już coś odłożysz to niewiele, z resztą kosztem różnych wyrzeczeń. Ale przecież to nieistotne, ważne są kolejne wpisy w CV. Jesteś kolekcjonerem? W młodości pewnie piątki kolekcjonowałeś. Warto było, nie?

Wacława
@K

Cześć, Dział integracji osób LGBT planuje przyjęcie w październiku w barze Dziadek. Obowiązuje strój dowolny oraz zabranie ze sobą dobrego humoru :)

@Wacława

A czy to prawda ze firma wyplaca teraz tylko 80% wynagrodzenia w zwiazku z sytuacja z Covid?

kasia jr hr
@Wacława

O ile sytuacja epidemiologiczna pozwoli to faktycznie przewidziano takie tęczowe przyjęcie dla wszystkich chętnych, również spoza firmy. IBM od zawsze popierał tego typu inicjatywy choćby opisane tu https://grzegorzmiecznikowski.pl/warto-inwestowac-marketing-lgbt/ usunięte przez przejściowy błędny okres w historii firmy za który się obecnie bardzo wstydzimy :(

@kasia jr hr

Kasia_hr ponowie pytanie: czy to prawda ze IBM placi badz placil 80% wynagrodzenia w zwiazku z sytuacja z COVID. Takie plotki slyszalem.

kasia jr hr
@K

Bezpieczeństwo pracowników jest najcenniejsze dlatego też w obecnych czasach wymagana jest odleglość 1.5m - 2m między biurkami. Dodatkowo zmniejszono liczbę godzin dzieląc dobę na 4 shifty po 6h to jest. 4-10, 10-16, 16-22 i 22-4 dla dobra i bezpieczeństwa pracowników. Firma nie zapewnia transportu wspólnego dla pracowników to też wszelkie windy są wyłączone z użytku dla wszystkich poza managementem pod rygorem kary z korzystania. Maski są wymagane jednak nie zapewniane przez pracodawcę na mocy specustawy o COVID, gdzie to na pracowniku spoczywa obowiązek zapewnienia sobie odpowiednich środków ochrony przeciwwirusowej. Istnieją specjalne strefy poruszania się to też w czasie pracy nie należy opuszczać wyznaczonej dla siebie strefy oraz zabronione są kontakty bezpośrednie. Mam nadzieję, że wyjaśniłam sprawę dostatecznie.

Byly Pracownik

IBM w Katowicach to jedna z gorszych firm, pracowalem dwa lata, tylko tyle mi sie udało wytrzymać. Poziom zarządzania na takim samym jak w ZUS, szkolenia wszystkie lecą do Indii a polakom rzucają ochłapy, nie wspomne juz o tym ze zatrudnia się za żenujące pieniądze, nie wszystkich ale dużą większość co szkodzi zespołom bo ludzie między sobą są zazdrośni. Cały czas ludzie odchodzą bo po kilku latach pracy ani grosza podwyżki nie mówiąc o premiach. Najgorsza firma, trudno doszukiwać się plusów, kwestia przejścia na inne stanowisko to miesiące walki z biurokracją i menagerami, gdy tylko jest okazja to każde słowo może zostać wykorzystane przeciwko tobie.

Wlaśnie przeczytałam artykuł w którym mówi się o średnim wzroście płac w sektorze IT o 11%. Jak to wygląda w IBM w kontekście tendencji rynkowych i jakie benefity firma zapewnia?

:-)
@Ania

artykuł sponsorowany przez IBM ? :-)

srokazogonem
@Ania

:DDDDDDDDDDDD Obudź się, człowieku, tam zarobki są zamrożone od lat.

;(
@srokazogonem

na jakim poziomie są zamrożone 4 tys netto?

Maciek
@Ania

(usunięte przez administratora) że zamrożone. Umiesz negocjować, rozmawiać to podwyżkę dostaniesz. Jesteś dobry, obrotny. Jak wszędzie. Za pierdzenie w stołek i udawanie roboty nie dostaniesz podwyżki

wuc
@Maciek

nie do końca prawda z tą negocjacją......

techie
@Maciek

@Maciek też, ale jak masz przełożonego ciamajdę, to nic nie ugrasz. albo jeśli Twój manager już zaplanował, że będzie premiował tylko swoich ziomków.

kuniu
@techie

słuszna uwaga, wywalczyć podwyżkę to masakra jakby dawali z własnej kieszeni .....

K

Jakies przyjecia w najblizszym czasie?

Kierownik kiosku ruchu

Dzien dobry W zwiazku nieustajacymi plotkami na moj temat chcialbym wydac oswiadczenie mianowicie moj kiosk nie zbankrutowal przez moja osobe ale a zwiazku z polityczna nagonka ktora prowadzili czlonkowie KOD i PO z IBM. W kiosku poruszalismy noewygodne tematy co nie spodobalo sie pobliskiej kascie z Sadu Okregowego. Bylem tym ktory publicznie ich punktowal i wykazywal oblude i gangsterstwo tej grupy. W konsekwencji doprowadzili do upadku moj kiosk. Na drzwiach kiosku w FOC zostawilem swoj kontakt ma insta i twietera jesli ktos z bylych moich klientow z IBM zechcial by ze mna utrzymywac kontakt. Pozdro

@Kierownik kiosku ruchu

Dzień dobry, Chciałabym się odnieść do opinii jakże mijającej się z prawdą. Kierownik kiosku Ruchu został zwolniony z powodu nienawiści do urzędników państwowych oraz osób L.G.B.TQA+. Jednocześnie chciałabym poinformować o rozpoczętej rekrutacji na to stanowisko tak by business continuty zostało zachowane. Serdecznie dziękuję i jednocześnie proszę o zaprzestanie kłamstw.

remek

a na jakim stanowisku jeśli można wiedziec

Ciekawy

Wiecie może ile dostaje "ma rękę" UKI Service Delivery Specialist z kilkuletnim stażem ? Dzięki za odpowiedź :-)

@Ciekawy

Mogę prosić o odpowiedź ? Dzięki !

poinformowany
@Ciekawy

Powinno starczyć do pierwszego. W każdym razie nie dane Ci będzie zobaczyć palety pełnej euro a na pewno ją za życia dla firmy wypracujesz ;)

srokazogonem

2500PLN netto

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Katowice

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM