Opinie o IBM - Wroclaw - Wrocław w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy IBM - Wroclaw - Wrocław. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM - Wroclaw - Wrocław w Wrocław

Teek

Marnie to wygląda :/ Nieprzyjemna atmosfera, śmierdzi lipą. Czy ktoś tu kogoś lubi? Czy wszyscy pracują bo muszą i z nienawiścią patrzą na innych? Ta obecna zmiana też niezbyt ciekawie wygląda :/

Szczur
@Teek

Szczury same się zagryzają.

Edward
@Szczur

A skąd taka zła atmosfera? Akurat tacy ludzie się trafili? I co im to w sumie daje że taki kwas wprowadzają? Przecież kasy za to nie mają? Chyba...

Rozmowa kwalifikacyjna na żenującym poziomie. Czuć złą atmosferę. Odradzam bo można się ostro naciąć.

Hej, mam pytanie odnośnie pracy w IBM na stanowisku operator mainframe. Jak wygląda praca? Czy jest ciekawa/rozwojowa? Jakie są zarobki na tym stanowisku?

@Kandydat

Mainframe to wymierająca technologia, sięgająca jeszcze lat 70-tych ubiegłego wieku. Sam sobie odpowiedz na pytanie, jak takie cos może być rozwojowe

Tymon
@Sexter

Widać że masz obeznanie... zobacz sobie zarobki osób doświadczonych na Mainframe, 90% banków, firm ubezpieczeniowych, lotniczych cały czas używa Mainframe. Teraz odpowiedz sobie na pytanie, co robią Ci co tak mówili w latach 90, połowa z nich jest na emeryturze i pluje sobie w brodę. Wystarczy wpisać hasło Mainframe w LinkedIn i możesz doznać olśnienia.

RomekTomek

Pracowałem jako IT Administrator, Plusy: - Dobre korpo na rozpoczęcie swojej kariery w IT i obeznanie się z działającymi w większych firmach standardami maksymalnie na rok/dwa lata Minusy: Wszystko inne: - managment po AWF który nie wie co się z czym je, wywieranie presji na pracownikach, "przymusowa" ogromna ilość nadgodzin, kolesiostwo, - obiecanki cacanki w związku z szkoleniami a później ich brak, - oferta pracy nie pokrywa się z tym co naprawdę robisz, - brak chęci ze strony "pseudo" seniorów do przekazywania wiedzy, monopolizowanie jej (pewnie w związku ze strachem że zostanie zastąpiony) - język angielski na ubogim poziomie Jeżeli jesteś po studiach i szukasz pierwszej pracy w IT to śmiało(żeby zrobić jakiekolwiek doświadczenie), jeżeli już masz doświadczenie daj sobie spokój szkoda nerwów.

@RomekTomek

Nic dodać nic ująć. Nadchodzi smutny acz przewidywalny koniec IBM Cyca w Polsce. Ktoś kiedyś powiedział, że żywotność takich centrów outrsourcingu to 10 lat i właśnie 10 lat wybiło. Jak w zegarku. Teraz wystarczy wejść na drabinę i zmienić szyld z IBM na Kundryl. Jaki będzie finał tej opowieści? Wystarczy prześledzić wyniki finansowe DXC które odłączyło się od HP.

@Senior

Cóż. Płace w IT w Polsce wzrosły na tyle, że przestaje się to opłacać. Obecnie taniej jest zatrudnić speców IT w Hiszpanii czy Włoszech niż w Polsce. Sami na siebie ukręciliśmy bicz.

@Sexter

"Spece IT z Włoch i Hiszpanii" Śmiechu warte!

Olxiaz
@Sexter

Pamiętam jak jeden ze speców z wróć IBM wystawił na sprzedaż laptopa fimowego na olx po odkupieniu go od firmy. Napisał że ma procesor Intel core i6. Chyba w Intelu o takim nawet jeszcze nie słyszeli.

Czy w pracy jest monitoring ?

Wop
@Marek

Jest

Jaki
@Wop

Jakiego programu używają?

haa
@Jaki

i co myślisz że go obejdziesz? Bo jesteś taki bystry? Gdybyś był bystry, nie siedziałbyś na etacie. To inni pracowaliby u Ciebie i to ty byś instalował monitoring. No ale nie jesteś....

Ehhh
@haa

Słuchaj gburze, prostaczku zadalem tylko prosts pytanie jak Cię to przerasta to nie marnuj czasu ludzi którzy szukają wiedzy o firmie. Jak masz problemy z emocjami to sobie znajdz zajecie frustracie i wróć jak dorosniesz.

Ahhh

Cześć Dostałem ofertę pracy na 1st lvl of supp praca 12 h 3 dni w tyg. Czy ktoś może opowiedzieć coś więcej? Jak się pracuje? Jakie powinny być zarobki? Jakość sprzętu? I coś od siebie jak wy sie czujecie w tej firmie.

Kav

Czesć, Dostałem pracę jako 1st sup lvl 3 dni praca po 12 g. Jak naprawdę wygląda dzień pracy? Są jakieś programy kontroli? Jak wyglądają szkolenia? Powoedziano mi ze 100% remote, to prawda?

Wujah

Mam pytanie, co tam słychać w Kyndrylu czyli odciętym naplecie IBM-owym?

Czy w IBM - Wroclaw - Wrocław zatrudniani są obcokrajowcy?

Moniker

jasne

anonymousss

Mam pytanie jak wygląda sytuacja w dziale minitoringu ? Jak wyglądają zarobki i "kondycja" zespołu?

@anonymousss

Najgorszy jaki może być. Manager który nie ma dyplomu ani studia, traktuje osoby jako śmieci. Nikt nie pomaga i do tego zarobki 3000 netto a po roku 3800. Tam dopiro za 5 lat możesz liczyć na 6000 netto.

Sexter

W IBM Wrocław nie przyjmują nikogo, kto nie ma studiów wyższych. Z małymi wyjątkami dla osób technicznych, jeśli ktoś akurat ma umiejętności, których nie mogą znaleźć u kogo innego. Ale to wyjątki.

Blagam cie studia do IT moze ma co 4

Orientuje się może ktoś jakie są przeciętne widełki w bandzie 7?

Cześć, Dostałem zaproszenie na rozmowę na stanowisko 'Security Services Delivery Manager'. Jakich zarobków można oczekiwać oraz jak ogólnie wyglądają obowiązki?

Mikey

Miejsce pracy zdecydowanie nie dla każdego. Dla zapaleńców komputerowych, którzy myślą, że będą mogli się spełniać i rozwijać może okazać się murem nie do przebrnięcia. Być może nie dla wszystkich są takie perspektywy i jak ktoś lubi korporacyjny tryb pracy, to czemu nie? Dla mnie za dużo spotkań nie wnoszących nic do mojej pracy, błędny system podejmowania decyzji, czego efektem były nie trafione i zmarnowane wiele tygodni pracy wielu pracowników.

dzib

Witam, czy może ktoś sie wypowiedzieć na temat Disaster recovery Team? Stanowisko to Junior Service Cordinator, jak wygladaja perspektywy rozwoju i czy macie jakies opinie na temat tego zespoli?

Discipl88

Wszystko Bez sensu

Poszukujący

Witam, dostałem ofertę pracy na stanowisko pierwszej lini wsparcia z językiem niemieckim. Czy ktoś może pracował na tym stanowisku? Jak wygląda praca i zarobki?

StefanIT

Witam mam pytanie odnosnie zarobkow czy ktos jest w stanie podac zarobki albo widelki na konkretnych stanowiskach? Nie wiem jak to we wroclawiu jest czy sa linie wsparcie 1,2 i 3 linia czy jakos inaczej Widzialem ostatnio taa oferte pracy "Vmware specialist" czy ktos wie jakich widelek mozna sie spodziewac czy widedlki 11-14 brutto jest osiagalne? Dzieki za info

@StefanIT

Tak, jest podział na 1, 2 i 3 (nie wszędzie) linie. Zapytaj wprost na rozmowie. Jeżeli masz skille na 3 linie (obojętnie czy IT Specialist czy Architect) , to krzycz między 15 a 20 koła, inaczej szkoda Twojego czasu.

StefaIT

Dzieki za info @anonim kurde powiedzialem nizsza kwote mam nadzieje ze z czasem uda mi sie cos wynegosjowac lub zmienic dzial wewnetrznie :) Przy wewnetrznych rekrutacjach 15-20% mozna cos do podstawy dostac czy sa przejscia bez podwyzek? Mam w sumie jeszcze pytanie widzialem ze u was sa takie poziomy zarobkowe bandy do ilu jest maks. Przypuszczam ze to wlasnie jakby poziomy zarobkow i doswiadczenia. Kumpel mowil ze ma band 7 czyli chyba senior. Ile jest tych bandow? Pozdro StefanIT

Dexter
@StefanIT

14 tys za Vmware? Litości. To naprawde jest technologia, której można nauczyć juniora w 3 miesiące.( i to jesli jest oporny na wiedzę) odpowiedź: Nie nierealne.

anonimowy

15-20 koła ? Midzi/Seniorzy Admini na 3 lini zarabiają 7k brutto o czym Ty mówisz

Tha

Czy jesteście mi w stanie wyjaśnić takie zjawisko jak systematyczne równo co 3 miesiące poszukiwanie do Wrocka kogoś do adminienia Storage i BackUp? Tyle roboty czy każdy po 3 miesiącach wymięka i dlatego szukają nowych? I jeszcze jedno jeśli ktoś wie - jakie stawki tam można trafić? Sam ponad 10 lat bawię się bakupem i storage w rózniastych firmach, a teraz dostałem haczyk z IBM i pytanie czy warto się na niego dać załapć?

@Tha

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Firma w restrukturyzacji (10 tys. zwolnionych/do zwolnienia w Europe). Robota przerzucona do Polski i Węgier oczywiście bez dodatkowych zatrudnień (czytaj robisz swoją i Niemca robotę za jedną polska pensję). Kto ma resztki instynktu samozachowawczego wieje gdzie się da.

RomekTomek
@Senior

Dokładnie jak Senior napisał. Robota nie jest trudna tylko pomimo zgłaszania managementowi że jest za dużo pracy jak na X ilość osób i przydałoby się kogoś zatrudnić, brak jakiejkolwiek reakcji z ich strony i to trwa czasami latami....

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w IBM - Wroclaw - Wrocław?

DIGOO

Laptop służbowy, ew. monitor, klawiatura, mysz.

Dexter
@DIGOO

Laptop myszka, zasilacz. Monitorów nie ma. Od dłuższego juz czasu nie dają nawet toreb, ani plecaków na laptopa. Dostajesz głego laptopa do reki. Używanego, po kims innym.

ibmer
@Dexter

W sumie to chyba dobre posunięcie bo 2 letni plecak kazali na koniec zwracać, poszedł do kogoś nowego, obrzydliwe.

wally

Rekrutacja żenująca, brak kontaktu z rekruterem, brak reakcji na wysłane zapytania oraz CV a kontakt był jedynie na początku, gdy chciano mnie wcisnąć na inne stanowisko niż zaaplikowałem, pewnie te, gdzie jest pilniejsze znalezienie obsady. Gdy powiedziałem, że nie - cisza przez 2 miesiące, zero maila, telefonu, nic.

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Wroclaw - Wrocław - Wrocław

• Jak się pracuje w IBM - Wroclaw - Wrocław?

Zobacz opinie na temat firmy IBM - Wroclaw - Wrocław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM - Wroclaw - Wrocław?

Kandydaci do pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM - Wroclaw - Wrocław