Opinie o vorwerk.pl - Vorwerk Polska sp. z o.o. Sp. k. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Vorwerk Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Vorwerk Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vorwerk Polska Sp. z o.o. w Wrocław

PRZECZYTJ ZANIM SIĘ ZATRUDNISZ

1. "pracodawca" - osoba przeprowadzająca rozmowę jest bardziej zainteresowana opchnięciem thermomixa niż "zatrudnianiem". Rozmowa przeprowadzana jest zdalnie, grupowo. Jest osoba prowadząca spotkanie oraz kilka osób umówionych na rozmowę kwalifikacyjną. Dosyć nieprofesjonalne podejście do potencjalnego pracownika. Byłem przekonany, że rozmowę odbędziemy w sposób standardowy, w cztery oczy. 2. Nikt nie pyta o wasze kwalifikacje, bo takie nie są najwidoczniej potrzebne. Przez pierwsze 10-15 minut pani prezentuje zalety najnowocześniejszego i super hiper technologicznie rozwiniętego produktu jakim jest thermomix z dotykowym ekranem. Po tej reklamie wchodzą warunki WSPÓŁPRACY! Nie pracy. Ważne jest byście mogli założyć sobie działalność gospodarczą (firmę) i wtedy na tej podstawie jest nawiązywana współpraca poprzez umowę o współpracę. Wiąże się to z tym że sami odprowadzacie zus, podatki, zatrudniacie księgową itd. 3. Waszymi kosztami będą: - składniki do przygotowania prezentacji dla klienta. Czyli jak jedziecie do pani Halinki jej pokazać Thermomixa to gotujecie zupkę paprykową i przyrządzacie mięsko z ziemniaczkami na Wasz koszt. Kupi thermomixa to spoko, nie kupi - to minus x pieniążków na koncie i trudno. - paliwo oczywiście tak samo. Nikt nie daje samochodu, jeździcie sobie sami, paliwo opłacacie sami, eksploatacja, naprawy samochodu to Wasz koszt. - telefon, komputer, internet, wszyyystko jest po Waszej stronie. Firma zapewnia w sumie jedynie Thermomixa do prezentacji. 4. Głównym motywatorem jaki stosuje prowadząca spotkanie to program "70 dni" xd Na czym polega? Po 70 dniach pracy (2,5 miesiąca) jeśli sprzedacie 4 thermomixy to dostajecie na własność nówkę sztukę. Gdzie jest haczyk? W ciągu 2,5 miesiąca zarobicie 2200zł + thermomixa. (Żeby nikt nie pomyślał - 2200zł za cały okres 2,5 miesiąca, nie 2200zł na miesiąc ;) ) Co to oznacza? Oznacza to tyle że macie 2200zł na opłacenie zusu za 2,5 miesiąca pracy, opłacenie wszystkich ziemniaczków, mięska, paliwa ze wszystkich 70-dniowych prezentacji i wtedy zostaną wam dopiero pieniądze na życie. A no i oczywiście thermomix do którego nie będzie co włożyć ;) 5. Ciekawym jest to, że za jednego thermomixa dostaniecie 550zł (nie wiadomo czy brutto czy netto). A teraz lecimy 550 - paliwo - zus - koszty księgowej - ziemniaczki i mięsko - telefon, internet i zostaje minus chleb i minus herbatka. 550zł dostajecie wy, a oni? 6 tysięcy kosztuje thermomix. Czyli wy dostajecie 550zł, a oni zgarniają za waszą pracę prawie 5,5 tysiąca. NAWET NIE ODPROWADZĄ PODATKU ZA ZATRUDNIENIE WAS TAK JAK TO ROBI KAŻDY PRACODAWCA. CAŁĄ KASĘ BIORĄ DLA SIEBIE. Czysty wyzysk "pracownika". 5. Jest sporo ograniczeń pozyskiwania klienta. Żadne olx, żadne allegro. Zachęcają jedynie do korzystania ze swoich mediów społecznościowych. Czyli innymi słowy jeśli nie jesteście influencerem to wciskacie znajomym i rodzinie Thermomixa. Przypomnę, że prowadzicie własną działalność gospodarczą, a więc możecie się pięknie zadłużyć, może was ścigać komornik, różne historie mogą się zdarzyć, a wtedy Vorwerk się wypnie, bo przecież prowadzicie osobną działalność i oni nie będą odpowiedzialni :) 6. Prowadząca rozmowę w sprawie pracy szczerze nie była zainteresowana zatrudnianiem. Po 10-15 min prezentacji produktu, po prezentacji warunków współpracy zapytała.... Jak wam się podoba taki sposób uzyskania thermomixa? :)))) Tylko 2,5 miesiąca i jest Wasz!!! Nowy, zafoliowany! No przepraszam bardzo - czy ja jestem na rozmowie o pracę po to żeby zakupić produkt firmy? Czy jestem na niej po to żeby dostać pracę? 7. A teraz wersja COVIDowa. Podczas pandemii nie jeździcie do klientów - za to prowadzicie spotkania z klientami ONLINE :) Wyobrażacie sobie gotowanie dla klientów na kamerce internetowej? "mówię państwu, pięęękny zapach", "musicie mi państwo uwierzyć, że smakuje to obłędnie". Jeszcze jakość kamerek internetowych jest tak kijowa... ahhh.. brawa i szacunek dla tych, którzy serio w tym działają dłuższy czas i w ten sposób sprzedają tego rodzaju produkt. Dla mnie takie warunki współpracy to niesmaczny żart. Mimo wszystko korzystam z thermomixa i jestem zadowolonym użytkownikiem, ale współpracę biznesową bym odradzał.

termi
@PRZECZYTJ ZANIM SIĘ ZATRUDNISZ

to nigdy nie była oferta PRACY tylko WSPÓŁPRACY żeby dorobić, ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem

PH

Pracuję jako przedstawiciel handlowy w Warszawie. Od razu na wstępie zaznaczę, że do pracy zacheciły mnie zarobki. Prowizje od sprzedaży są spore, mało robiąc nie raz wypłatę miałam sporo większą niż za czasów pracy w korpo na etat ;D Do tego też dużo fajnnych kuchennych gadżetów. Natomiast bałagan jaki tam panuje to jest jakiś dramat!!! Kontakt z biurem graniczy z cudem, nikt nie odpisuje na maile, nie odbiera telefonów, nie zna odpowiedzi na pytania. Notorycznie muszę pisać reklamacje, skargi, pytania o jakiś problem z umową klienta, po 5 czy 10 mailach i zszarganych nerwach sprawę załatwiają ale bez odpowiedzi na maila. Poniedziałkowe spotkania są po nic, pierdzielą sprzedażowe kocopoły od roku to samo. Ale chyba najsłabszym ogniwem jest pani Dyrektor okręgu na Chłodnej, której nie da się słuchać, jej ton głosu i darcie się na wszystkich o wszystko. Jak ktoś ma jakiś problem to jej rada jest "musisz to zrobić", zero wsparcia rad porad. Tylko darcie mordy - co musisz i do kiedy. Dwie osoby, które zrekrutowałam odstraszyła na rozmowie. Miałam plan pracować w ciszy po swojemu i jakiś czas było spoko, ale wydzwaniają i "motywują": idz do pracy, sprzedaj jeszcze 2, jeszcze jeden, zrekrutuj 3 osoby do końca miesiąca. Jak płachta na byka.... (Oczywiście Twoj problem jak to zrobisz, nie licz na pomoc i wskazówki, zrób to i już)

As
@PH

Masz rację to jest ten minus motywacji . Ale ogólnie kultura pracy wymaga aby pani dyrektor odnosiła sie z szacunkiem do swojej grupy . Musisz pisać gdzieś wyżej gdzie cie wysłuchają pozdrawiam

Betina

Witam wszystkich ,fakt to nie etat -działalność ale w moim przypadku to najszybsza i najlepsza decyzja w życiu. Praca jako przedstawiciel a obecnie kierownik grupy to ogromna stysfakcja nie tylko finansowa,pomimo kosztów które ponoszę z tytułu prowadzenia działalności,,,zapewniam że naprawdę warto nooo ale bez zaangażowania nie ma efektów ale to przecież w każdej pracy tak jest. Obecnie szkole i pomagam nowym przedstawicielom i zarażam ich dobrą energia i pozytywnym spojrzeniem na świat,bo tego nam trzeba zapraszam kazdy moze zostać przedstawicielem ,,,,wprowadze, wdroże,pomoge

Chętna
@Betina

Jaka jest prowizja od zrekrutowania nowego przedstawiciela?

Iga Nowy wpis

Hej, widziałam ofertę dla Specjalisty IT ds. zmian i bezpieczeństwa informacji. w ogłoszeniu piszą wprost o stałej podstawie bez żadnych dodatków. Jeśli tak to co w zasadzie na nią wpływa prócz ewentualnego doświadczenia? I czy występują cykliczne podwyżki

Profesjonalista

Moja opinia na temat prowadzonej przez Panią Magdę rekrutacji jest negatywna z kilku powodów. Po pierwsze, rozmowa zawierała tendencyjne i sztampowe pytania, co sugeruje brak obiektywności i profesjonalizmu w procesie selekcji kandydatów. Tego rodzaju podejście może prowadzić do niesprawiedliwego oceniania i wykluczenia potencjalnie kompetentnych kandydatów. Dodatkowo, poziom rozmowy był na niskim poziomie, co może wpływać negatywnie na wizerunek firmy. Komunikacja powinna odzwierciedlać standardy organizacji, a w tym przypadku, niestety, poziom rozmowy był poniżej oczekiwanego. Biorąc pod uwagę te negatywne doświadczenia, odradzałbym innym aplikowanie na stanowisko Dyrektora okręgu w tej firmie. Proces rekrutacji powinien być transparentny, profesjonalny i sprawiedliwy, co w przypadku Pani Magdy nie zostało spełnione. Sugeruję poszukiwanie innych możliwości zawodowych, gdzie proces rekrutacji jest prowadzony w sposób bardziej rzetelny i profesjonalny.

Sdd Nowy wpis
@Profesjonalista

Mam odmienne zdanie. Negatywna opinia zapewne wynika z negatywnie rozpatrzonej kandydatury.

Piotr Nowy wpis
@Profesjonalista

Również nie polecam. Poziom rekrutacji żenująco niski. Prowadzony przez osobę niekompetentą.

Nikt nie odpowie na pytanie ile zarobi dyrektor okręgu? W zasadzie czy możliwe, że to też od rejonu będzie zależeć? Widzę parę dostępnych ofert. Co się składa na całość wynagrodzenia na tym stanowisku?

Sdd Nowy wpis

Zarobi tyle ile normalnie zarabiaja dyrektorzy w innych firmach. Warto sie przekonac.

Wioletta

Ja jako ja się dodzwaniałam, ale od początku grudnia znaczy 2.12.2023 Anulowałam zamówienie które mi jeszcze nie wysłali. Powiedzieli ze zostanie to zgłoszone to działu wysyłki. Po 3 dniach od tego momentu dostałam wiadomość od inpostu ze przesyłka została nadana. Tu zaczęły się schody bo dzwoniąc na infolinie powiedziano mi bym nie odbierała poprostu z paczkomatu przesyłki i im się to odeśle i dostane zwrot pieniędzy. Tak tez zrobiłam. 4 razy wracała do nadawcy paczka i 4 razy była wysyłana. W końcu jak 4 raz dzwoniłam była informacja ze w końcu się tym zajmą było to pod koniec grudnia jakoś. Lecz do tej pory wydzwaniam kiedy zwrócą mi moje pieniądze. I za każdym razem jest mowa „wysłaliśmy ponowne zlecenie by wysłano pieniądze, nic więcej nie mozemy zrobic” albo „do 3 dni pieniądze będą na Pani koncie” a tu nic cisza. Jest 19 stycznia i już ponad miesiąc nie zwrócono mi moich środków. Od tamtego czasu już chyba 10 razy było dzwonione i nadal nic nie idzie do przodu.

Aga
@Wioletta

Mam identycznie dzwonię pisze maile zwrot dostali ale moich pieniędzy jeszcze nie odzyskałam. Zdecydowanie odradzam zakupy w tym sklepie!!!

Wioletta
@Aga

@Aga Mi po 2 miesiącach pomogło zgłoszenie i powiedzenie im ze zostało zgłoszone do rzecznika praw konsumenckich. I dałam im datę do której maja mi zwrócić pieniądze bo inaczej spotkamy się w sądzie. Mówiłam im to w pon. Dałam czas do pt. Zwrócili w środę pieniądze. Także można tak spróbować

Marcusa
@Wioletta

Popieram stanowisko klienta p. Wioletty. Uważam , że firma ta ma nadmierną inercję w załatwianiu spraw klienta. W obecym czasie to nie jest akceptowalne przez rzetelne firmy handlowe.

Handlowiec

Brak szacunku do osób rekrutujących - rekrutacja zbiorowa która polegała na sprzedaży thermomixa

zero pytań na temat doświadczenia aby sprzedać thermomixa na rekrutacji nie polecam

Fv jest prowizyjna nie za obrót należności za Thermomix

Viii

A jak to jest pod względem formalnym, jak się jest zatrudnionym na umowie i prace?

Ok, czyli trzeba mieć założoną własną działalność, tak? Dobrze rozumiem? A czy jest szansa na podpisanie np umowy zlecenie? Osobiście wolałabym uniknąć zakładania działalności

Betina

Monina
@Betina

Z PH można awansować na Kierownika grupy. Czy opłaca się być kierownikiem? Jakie są profity tego? Jest dużo pracy wieczorami? Przygotowania do spotkań, szkoleń, ile godzin zajmuje taka praca, są możliwe urlopy? Czy to praca 24h? Czy przesadzam i można to połączyć z etatem jak w przypadku przedstawiciela?

Kp
@Monina

Opłaca się, masz 1000 zł od każdej swojej sprzedaży + 300 zł od każdej sztuki swojego przedstawiciela.

Natalia
@Betina

Witam. Jestem zainteresowana pracą w charakterze przedstawiciela Vorwerk. Proszę o więcej informacji na n.socinska_szewczyk@onet.eu. Pozdrawiam.

Alicja
@Kp

są jakieś statystyki, z których mogłoby wynikać ile tak średnio udaje się dokonać tych sprzedaży lub sztuk? po prostu przy tych liczbach zaciekawiły mnie zarobki w rzeczywistości oraz potencjalny nakład pracy

Asia
@Natalia

Cześć Natalio, witam Cię serdecznie, miło mi, że interesujesz się pracą w charakterze przedstawiciela handlowego. Nazywam się Joanna Matuszek. Jestem przedstawicielem handlowym Vorwerk Polska, skontaktuj się ze mną w sprawie dołączenia do zespołu pod nr tel. 608089964. Pozdrawiam serdecznie, Joanna Matuszek

Alicja

Witam, czy można poznać szczegóły tego wspomnianego zwątpienia? Która część tamtej wypowiedzi nie zgadza się z Twoim doświadczeniem, że tak piszesz?

Chętna
@Betina

Jaka jest prowizja od zrekrutowania nowego przedstawiciela?

Mnie w zasadzie także by ciekawiły zarobki dyrektora okręgu, zwłaszcza, że na różne lokalizacje obecnie są wystawione oferty, ciekawe czy sporo od nich zależy? co natomiast z liderem w zespole kontrolingu? Ciekawi mnie głównie czy jest możliwość by ktoś z zespołu sam awansował? I jak wtedy warunki się zmienia?

An

Ile zarabia dyrektor okregu

Dzień Dobry, zaproponowali mi współpracę jak PH w Vorkwerk, ale mam wpis w BIK i Krd czy jest to sprawdzane przy podpisaniu weksla?

Thermomix Wielkopolska
@Nowy

Tak, na pewno będzie to weryfikowane.

@Thermomix Wielkopolska

Mnie również interesuje wpływ takiego wpisu na szanse na zatrudnienie. Tak samo jak inne zasady. Co jeszcze koniecznie jest weryfikowane o czym należy wiedzieć?

Martyna
@Nowy

Polecam przyjść na spotkanie niezobowiązujące ,na którym wszystko wyjaśni Pani Dyrektor ;)

@Aga

Nie polecam zakupów w sklepie internetowym Vorwerk. Złożyłam zamówienie 5.12.2023 opłacone w tym samym dniu. Dzwoniłam do końca grudnia, cały czas infolinia utrzymywała że sprawa jest zgłoszona do działu wysyłki! Zamowienie przyszło po miesiącu, a miało byc w ciągu 8 dni roboczych, bez żadnych wyjaśnień i przeprosin!!!

@@Aga

Tobie udało się od razu do nich dodzwonić? Bo inni piszą, że ciężko z kontaktem. Na maile ponoć firma nie odpisuje - to prawda? Zastanawiam się co powoduje takie problemy z kontaktem. Za mało pracowników do obsługi klienta mają czy co?

alinula@interia.pl

Zamówienie u przedstawiciela 30 grudzień 9 styczeń brak dostawy nawet nie wiadomo kiedy będzie tragedia niby miało być max do 7 dni a tu dalej czekam i nie wiadomo ile jeszcze a przelew już dawno poszedł kase zwinęli i to nie małą a termonixa brak

Kupujący na stronie vorwerk po

Zamówiłam produkt na stronie internetowej Vorwerk Polska ; po 4 dniach dzwonię zapytać co z zamówieniem: Czekam 18 minut na połączenie, żeby dowiedzieć się że moje zamówienie jest w realizacji ????. 4 dni czekają żeby nadać list przewozowy, no chyba że moja przesyłka może idzie z Chin, chyba też byłoby szybciej. Tragedia !!!! Nie polecam sklepu internetowego Vorwerk Polska!!!

urszula_matusiak@wp.pl
@Kupujący na stronie vorwerk po

Sklep internetowy vorwerk to jest dno. Nigdy więcej zakupu w tym sklepie. Nikt nie odbiera telefonu a jak już to pi paru minutach sprawdzania się rozłącza. Nikt nie odpowiada na maile. Mają gdzieś klienta Nie polecam. Zgłaszam skargę do rzecznika praw konsumenta.

Michi
@urszula_matusiak@wp.pl

@ strona vorwerk- całkowicie się z panią zgadzam. Sklep internetowy to(usunięte przez administratora). Dodzwonić się graniczy z cudem a na maile , tak jak u pani nikt nie odpowiada. Też zglaszam sprawę.

@tosia
@urszula_matusiak@wp.pl

Dokładnie tak jest. Zero odpowiedzi z ich strony jak się dodzwonisz to obiecują góry i doliny że niby twoja sprawę potraktują priorytetowo.. czekasz jak(usunięte przez administratora) na info cokolwiek i tylko się wkurzasz. Wysyłasz potwierdzenia przelewów bo oczywiście mają taki porządek że szkoda gadać... A na stronie obietnicę że jak ktoś coś zakupił do 19.12 to towar przyjdzie przed świętami.. śmiechu warte

Beata
@urszula_matusiak@wp.pl

Czy dostała Pani swoje zamówienie?

Ciekawa

Witam. Czy ktoś może napisać jak wygląda współpraca z Vorwerkiem na wyższych stanowiskach (liderkach), słyszałam że trzeba wtedy podpisać jakieś weksle inblanco? Czy to prawda?

Jagna
@Ciekawa

Ktoś właśnie niżej coś wspominał, bo widząc twój komentarz zaczęłam to sprawdzać. Ktoś mógłby wypowiedzieć się więcej w tym temacie? Czy te weksle są nie do obejścia? W jakim celu się je podpisuje?

Magda
@Ciekawa

Co to są za weksle? Można więcej na ten temat?

MIGI

Czy ktoś wypracowal TM6 w trakcie trwania 75 dni i chcial zakończyć działalność z końcem roku kalendarzowego by nie wchodzić w kolejny rok podatkowy ? Jak w ttm temacie odniosła się firma? Nadmienię ze jestem.pracownikiem etatowym i weszłam do firmy tylko po to by wypracować sprzęt . Chodzi mi o wystawienie faktury i faktury korygującej oraz fizycznego odebrania tm . Kontynuowanie działalności wiąże się to z dużymi kosztami a klientów na sprzedaz TM brak .

Chyba jeszcze nikt ostatnio nie pytał o prace na dziale IT? tak przynajmniej po tych opiniach widzę. Na stronie widnieje opcja na zatrudnienie jako specjalista IT ds. BI oraz zmian w systemach. Czy jeśli ktoś nie posiada tych wymaganych pięciu lat doświadczenia z opisu to miałby szanse najpierw zapisać się na jakiś staż? wiecie czy w tym zakresie będą teraz w najbliższym czasie organizowane?

Ciekawska

Witam, Czy przedstawiciel handlowy w Thermomix może pozyskiwać klientów reklamując się na Facebooku/Instagramie przez reklamy płatne czy tylko pozyskiwać można z internetu prowadząc swoje media spolecznościowe?

Thermomix Wielkopolska
@Ciekawska

Nie wolno się reklamować, ogłaszać na portalach sprzedażowych czy marketplace’ach. Nie wolno oferować prezentacji na forach internetowych czy na grupach na Facebook. Bazujemy na poleceniach od naszych klientów lub osób, które nas znają.

W sumie zaciekawił mnie ten temat odnośnie tego czy trzeba będzie faktycznie zakładać własną działalność by wejść we współpracę? Mnie jak na razie interesuje wcześniej już wspomniany staż studencki. Oferta jest ważna jeszcze przez miesiąc, czy była odnawiana? Ile jest miejsc tak w sumie? I czy większość osób zostaje potem na stale?

Beti

trzeba zakładąć działalność żeby wejść do współpracy

@Beti

Ale na ten staż studencki to już nie? w sensie bo od czegoś trzeba jednak zacząć? Ktoś tak zaczynał i potem firmę otwierał? Pytam, bo nie chce otwierać w ciemno jeśli wyjdzie, że jednak się nie sprawdzę… macie jakieś porady, żeby mieć pewność?

Anka

Niezależnie od tego na jakich zasadach rozpoczniesz współpracę ( umowa zlecenie) po zakończeniu programu wdrożeniowego czyli po zakończeniu 3 msca musisz wystawić fv rozliczającą program by dostać swój Thermomix. Możesz założyć działalność lub być pełnomocnikiem pod inną firmą . Innej możliwości nie ma

Interesantka

Hey, aplikowałam na stanowisko Specjalista/ka ds. kontaktów z klientem i chciałabym się dowiedzieć jak tu wygląda praca z językiem angielskim. Powiem wprost nie jest on u mnie na dobrym poziome i chciałbym się dowiedzieć czy często trafiają się rozmowy telefoniczne po angielsku albo jak czesto i w jakim stopniu ten jezyk jest wykorzysytywany w firmie?

Kinia

Cześć! Teraz jest mozliwosc przystąpienia na umowę zlecenie, ale czy to prawda ze aby vorverk mógł wypłacić Ci pieniądze za ten okres musisz po ustaniu umowy założyć działalność? Jak tego nie zrobisz to nici z kasy?

May
@Kinia

Żeby odebrać wypracowanego TM6 trzeba założyć działalność. Jeśli nie założysz to otrzymasz jedynie prowizję

Zostaw merytoryczną opinię o Vorwerk Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Vorwerk Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vorwerk Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vorwerk Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vorwerk Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vorwerk Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vorwerk Polska Sp. z o.o.