Opinie o vorwerk.pl - Vorwerk Polska sp. z o.o. Sp. k. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Vorwerk Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Vorwerk Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vorwerk Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Klaudia

Czy jeżeli moja siostra ma dzialanosc a ja nie pracuje nigdzie ale jestem zainteresowana współpraca w firma Vorwerk to czy mogę działać w jej imieniu?

Syla
@Klaudia

Tak możesz. Musisz tylko u notariusza załatwić z siostrą pełnomocnictwo. Ja mam tak z mężem.

@Klaudia

Klaudia omijaj Vorwerk szerokim łukiem, nie polecam pracy u nich. Zarobki naprawdę bardzo słabe do tego nic nie dają.

@Doradca

Hm, co znaczy nic nie dają? Przecież dostajesz nowy sprzęt żeby pracować, naprawy masz za darmo, szkolenia także, itd. Nie musisz inwestować w zakup towaru, żeby go potem drożej sprzedawać jak w klasycznym handlu. Naprawdę warunki są fantastyczne, wcześniej zajmowałam się fotografią. Body i obiektywy musiałam kupić sobie sama, coś się zapsuło - trzeba zapłacić za serwis, kalibrowanie. Nie wspominam nawet o tym, że sprzęt trzeba co jakiś czas wymienić na lepszy, o większej ilości MPix, bo technika idzie do przodu. Reklamacje też na mojej głowie, bo ludzie wymyślają żeby nie zapłacić, że im się nie podoba pozycja, mina - oczywiscie to pojedyncze przypadki. Lokal na utrzymaniu, dodadki do sesji to ogromne koszty. Jak się nie podoba współpraca z Vorwerk, to kończysz pracę z ostatnim dniem miesiąca i zostajesz z wypracowanym Thermomixem, nie martwisz się, że masz pieniądze wpakowane w towar lub sprzęt i jak to sprzedać, żeby cokolwiek odzyskać z zainwestowanych pieniędzy. Nie jesteś sprzedawcą, więc nie martwisz się dwuletnimi reklamacjami na zakupiony towar. Tutaj w Vorwerk masz firmę o wypracowanej bardzo dobrej opinii o urzadzeniu Thermomix, urządzenia nie trzeba reklamować, bo jest znane na rynku, a reklama to też ogromne koszty dla każdego przedsiębiorcy. W każdym przypadku, jeśli chcesz cokolwiek sprzedać - towar czy usługę - musisz znaleźć chętnego klienta na Twój produkt, czymkolwiek ten produkt jest. To nie jest piekarnia, że klient sam przychodzi codziennie po chleb. Trzeba go jakoś zachęcić, dać coś od siebie, a nie tylko oczekiwać, że firma będzie jeszcze klientów podsyłać. Gdyby firma miała listę klientów do rozsyłania po przedstawicielach, to by ich nie potrzebowała ;) Niestety, żeby zarobić, trzeba się wykazać chęcią i determinacją. Jak mówi stare polskie przysłowie: bez pracy nie ma kołaczy. (usunięte przez administratora) *Tak, za rekrutacje również mamy profity, dlatego pozwól mi się zrektutować do pracy w Vorwerk :)

@Thermomix Wielkopolska

Najlepszą odpowiedzią dlaczego nie warto pracować jest ten komentarz 1. "pracodawca" - osoba przeprowadzająca rozmowę jest bardziej zainteresowana opchnięciem thermomixa niż "zatrudnianiem". Rozmowa przeprowadzana jest zdalnie, grupowo. Jest osoba prowadząca spotkanie oraz kilka osób umówionych na rozmowę kwalifikacyjną. Dosyć nieprofesjonalne podejście do potencjalnego pracownika. Byłem przekonany, że rozmowę odbędziemy w sposób standardowy, w cztery oczy. 2. Nikt nie pyta o wasze kwalifikacje, bo takie nie są najwidoczniej potrzebne. Przez pierwsze 10-15 minut pani prezentuje zalety najnowocześniejszego i super hiper technologicznie rozwiniętego produktu jakim jest thermomix z dotykowym ekranem. Po tej reklamie wchodzą warunki WSPÓŁPRACY! Nie pracy. Ważne jest byście mogli założyć sobie działalność gospodarczą (firmę) i wtedy na tej podstawie jest nawiązywana współpraca poprzez umowę o współpracę. Wiąże się to z tym że sami odprowadzacie zus, podatki, zatrudniacie księgową itd. 3. Waszymi kosztami będą: - składniki do przygotowania prezentacji dla klienta. Czyli jak jedziecie do pani Halinki jej pokazać Thermomixa to gotujecie zupkę paprykową i przyrządzacie mięsko z ziemniaczkami na Wasz koszt. Kupi thermomixa to spoko, nie kupi - to minus x pieniążków na koncie i trudno. - paliwo oczywiście tak samo. Nikt nie daje samochodu, jeździcie sobie sami, paliwo opłacacie sami, eksploatacja, naprawy samochodu to Wasz koszt. - telefon, komputer, internet, wszyyystko jest po Waszej stronie. Firma zapewnia w sumie jedynie Thermomixa do prezentacji. 4. Głównym motywatorem jaki stosuje prowadząca spotkanie to program "70 dni" xd Na czym polega? Po 70 dniach pracy (2,5 miesiąca) jeśli sprzedacie 4 thermomixy to dostajecie na własność nówkę sztukę. Gdzie jest haczyk? W ciągu 2,5 miesiąca zarobicie 2200zł + thermomixa. (Żeby nikt nie pomyślał - 2200zł za cały okres 2,5 miesiąca, nie 2200zł na miesiąc ;) ) Co to oznacza? Oznacza to tyle że macie 2200zł na opłacenie zusu za 2,5 miesiąca pracy, opłacenie wszystkich ziemniaczków, mięska, paliwa ze wszystkich 70-dniowych prezentacji i wtedy zostaną wam dopiero pieniądze na życie. A no i oczywiście thermomix do którego nie będzie co włożyć ;) 5. Ciekawym jest to, że za jednego thermomixa dostaniecie 550zł (nie wiadomo czy brutto czy netto). A teraz lecimy 550 - paliwo - zus - koszty księgowej - ziemniaczki i mięsko - telefon, internet i zostaje minus chleb i minus herbatka. 550zł dostajecie wy, a oni? 6 tysięcy kosztuje thermomix. Czyli wy dostajecie 550zł, a oni zgarniają za waszą pracę prawie 5,5 tysiąca. NAWET NIE ODPROWADZĄ PODATKU ZA ZATRUDNIENIE WAS TAK JAK TO ROBI KAŻDY PRACODAWCA. CAŁĄ KASĘ BIORĄ DLA SIEBIE. Czysty (usunięte przez administratora) "pracownika". 5. Jest sporo ograniczeń pozyskiwania klienta. Żadne (usunięte przez administratora), żadne (usunięte przez administratora). Zachęcają jedynie do korzystania ze swoich mediów społecznościowych. Czyli innymi słowy jeśli nie jesteście influencerem to wciskacie znajomym i rodzinie Thermomixa. Przypomnę, że prowadzicie własną działalność gospodarczą, a więc możecie się pięknie zadłużyć, może was ścigać komornik, różne historie mogą się zdarzyć, a wtedy Vorwerk się wypnie, bo przecież prowadzicie osobną działalność i oni nie będą odpowiedzialni :) 6. Prowadząca rozmowę w sprawie pracy szczerze nie była zainteresowana zatrudnianiem. Po 10-15 min prezentacji produktu, po prezentacji warunków współpracy zapytała.... Jak wam się podoba taki sposób uzyskania thermomixa? :)))) Tylko 2,5 miesiąca i jest Wasz!!! Nowy, zafoliowany! No przepraszam bardzo - czy ja jestem na rozmowie o pracę po to żeby zakupić produkt firmy? Czy jestem na niej po to żeby dostać pracę? 7. A teraz wersja COVIDowa. Podczas pandemii nie jeździcie do klientów - za to prowadzicie spotkania z klientami ONLINE :) Wyobrażacie sobie gotowanie dla klientów na kamerce internetowej? "mówię państwu, pięęękny zapach", "musicie mi państwo uwierzyć, że smakuje to obłędnie". Jeszcze jakość kamerek internetowych jest tak kijowa... ahhh.. brawa i szacunek dla tych, którzy serio w tym działają dłuższy czas i w ten sposób sprzedają tego rodzaju produkt. Dla mnie takie warunki współpracy to niesmaczny żart. Mimo wszystko korzystam z thermomixa i jestem zadowolonym użytkownikiem, ale współpracę biznesową bym odradzał.

ANNA
@Klaudia

Tak, można :) daj znać jeśli chcesz więcej szczegółów :)

Ina
@Thermomix Wielkopolska

Weź przestań kity ludziom wciskać. Stare wyjadaczki żerują na nowych którzy muszą sprzedać określoną ilość by dostać swojego a potem określana liczbę by dostać prowizje a kierownicy grup dostają kasę za swoich (usunięte przez administratora)

@Ina

W każdej firmie wynagradza się kierownika za zarządzanie zespołem, nie rozumiem oburzenia

@Ina

Czy żerują??? ,zostań taka wyjadaczka to zobaczysz jaki to chleb,wprowadzając nowych odstepuje im tak naprawde rynek zbytu,szkole ,przekazuje swoją energie ,doświadczenie ,pomagam- nawet nie wiesz ile na to trzeba poświęcić czasu,nie wiem dlaczego takie bicie piany,tak naprawdę to wszędzie dobrze gdzie nas nie ma . Nigdzie nie jest łatwo a w sprzedaży bezpośredniej sukcesy zależą od naszego zaangażowania,systematycznej pracy,zdobycia zaufania klientów,każdy może spróbować sił ,warunki ma przedstawione i sam decyduje o wyborze drogi.

Alicja
@Beti

odnośnie sugestii zatrudnienia się na tym stanowisku to jakie warunki musiałabym obecnie spełnić, żeby wzięli mnie pod uwagę? możliwa byłaby forma awansu czy preferują osoby z zewnątrz?

@Alicja

oczywiście że tak ,chcesz pracować to musisz otworzyć działalność gospodarczą a jezeli ją masz to rozszerzasz pkd awans jak najbardziej ,proszę o ewentualny kontakt (usunięte przez administratora) pomogę ,poprowadzę udzielę wskazówek pozdrawiam i zachęcam spróbuj sił

A co gdy pracuje na etacie na umowę o prace ale ktoś z mojej rodziny ma działalność? Czy mogę w jego imieniu sprzedawać gdy da mi pełnomocnictwo czy etat wyklucza ?

beti
@Karolina

mozesz na pełnomocnictwo

Sandra

Hej, Jak mam JDG z kodem na sprzedaż TM to mogę podpiąć sobie kolejny kod na inną formę działalności? Wiem, że kiedyś ktoś miał jakieś nieprzyjemności z tego powodu, ale nie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat, a w regulaminie też się nie dopatrzyłam :)

Adreas

Śmieszą mnie osoby, które używają termomixa. Płacą tyle kasy za to że coś im jakiś garnek podgrzeje i pokroi. Trzeba być jakaś amebą żeby się tym podniecać

Kibha
@Adreas

Widać że cie nie stać i żal ściska

@Kibha

No tak wydatek 5000 zł w waszym mniemaniu to szczyt możliwości wielu ludzi. To jeszcze bardziej pokazuje waszą amebowatość. Dogodne raty hahahah żałosne, pewnie jeździcie przed sezonem do Egiptu i udajecie celebrytki

@Adreas

Trzeba mieć pieniądze, których ty nie masz ???? pozdrów wszystkich z prl-owskiego osiedla ❤️????

Sztorm
@Adreas

Śmieszą mnie osoby, których śmieszą osoby używające thermomixa. Żal Cię ściska cebulaku że kogoś stać na sprzęt za 5xxx zł a Ciebie nie.

@Sztorm

Nigdy bym tego gara nie kupiła, szkoda miejsca na blacie niż pieniedzy. Przecież on naprawde jest przereklamowany i zbyteczny. Naprawdę niewiem czym się zachwycacie.... U mnie kilka osób ma i nigdy by już drugi raz nie kupili.

@Sztorm

Od razu widać , ze nie korzystałas z niego . Ja sobie teraz nie wyobrażam być bez TM.

paw
@Adreas

Mamy to urządzenie. Bardzo fajne i pomocne ( stać nas ), jednak realna sena to jakieś 3-4 tyś, reszta to marketing. Nam służy, ale jestem głęboko przekonany, że jeżeli powstanie jakaś alternatywa jakościowo-cenowa to sprzedaż urządzenia spadnie. Po prostu nie jest warte tych pieniędzy. Nadpłacasz za markę i jakość której brak w tej kwocie ( gwarancja 24 m lub 12 na firmę ). Na dzień dzisiejszy firmy wydłużają termin gwarancji nie bojąc się reklamacji.

@paw

Widzę wiele odpowiedzi na mój post. Przepraszam że tak długo nie odpisywałem na wasze wypociny ale byłem na wakacjach. Wasze mniemanie o mnie, że jestem biedakiem jest nawet zabawne. Bawi mnie jeszcze bardziej gdy na pokazach online widzę wasze obleśne kuchnie z Obi, na których stoi to thermocudo o wartości 5x mebli w kuchni. Ps. Fajnie że teraz macie możliwość robienia pokazów online, oglądający przynajmniej nie czują zapachu mięsa z biedronki, które tam ładujecie do środka. PPs. Provident ma teraz fajną promocje(nie wymagają umowy o pracę więc to coś dla was) to może warto pomyśleć o jakichś nowych meblach na raty?

MrocznyZorro12
@Adreas

Jak kogoś stać, to czemu nie. ten garnek to taki mercedes wśród innych samochodów. Chcesz mieć coś lepszego musisz za to zapłacić. mam od 3 do najnowszego i jestem mega zadowolony. pozdro

Jasio
@Adreas

Opinia dotyczy subiektywnej oceny produktu a nie pracodawcy.

@Adreas

Wiesz jak jeden z tych nachalnych nachalnych przedstawicieli Cię zamota to kupujesz a później stoi i się kurzy ???? jak w każdym MLM pchają gdzie się da KASA się liczy

Marysia
@Adreas

To prawda ale analfabetów kulinarnych nie brakuje ????

Paula
@Adreas

Byłam na prezentacji i uważam, ze to super produkt, jeśli ktoś lubi gotować. Wszystki w jednym i bardzo dobra moc, mało sprzątania, jak kupujesz różne sprzęty kuchenne tez musisz wydać (usunięte przez administratora) kasy, a po drodze zawsze coś się zepsuje.

Milka
@Adreas

Ameba ?? Chyba przesada sprzęt jest super wiec takie obrażanie ludzi jest nie fajne . Jak robi Pan - Pani ciasto nie używacie sprzętu ?? No chyba używacie wiec może wy jesteście ameba

Mw
@Adreas

Widocznie nie posiadasz tego urządzenia, dlatego nie potrafisz go docenić. Przypuszczam ze to wypowiedz faceta który nawet nie umie gotować.

Miquel
@Adreas

Jak widzisz, w tej zabawie wcale nie chodzi o gotowanie, zdrowe jedzenie, zaoszczędzony czas, czy przestrzeń w kuchni, nie chodzi o żadną wygodę. Chodzi WYŁĄCZNIE o to, żeby udowodnić innym, że jeśli nie posiadają zabawki, to są "cebulkami", których "nie stać". Rozumiesz już? Czyli to urządzenie nie jest kupowane w celach użytkowych, zdrowotnych, praktycznych, tylko po to, żeby pokazać, że się "ma" i tylko dlatego, że się "ma" - nie jest się "cebulakiem". Właśnie dziś jadę zobaczyć prezentacje tego "cuda" i jestem bardzo ciekaw, jaka korzyść będę miał z tego, że wykrzeklbym się przyjemności gniecenia ciasta na pierogi dla przyjaciół, doglądania gulaszu duszonego kilka godzin i innej magii w kuchni, ponieważ uwielbiam gotować i spędzać czas "przy garach". Taki to ze mnie "cebulak"...

Zniesmaczony
@Adreas

Brak kontaktu. Jakaś ???? kpina. Wstyd, jak sprzedać to dzwoni jak na sraczke. Jak porozmawiać to cisza. Firma krzak, albo ergol.... Weź się Pan (usunięte przez administratora)

Zniecierpliwiony
@Zniesmaczony

Bo to szczera prawda.

@Miquel

Jak lubisz gotować to wspaniale. Po co krytykować to , że ktoś wydaje dużo kasy na Thermomix? Krytykujecie też tych co jeżdżą drogimi furami jak nowy mercedes? Bo przecież można tańszym oplem? Ktoś podchodzi do Pana w luksusowym aucie i przekonuje go, że to bez sensu, że jeździ nowym mercedesem, bo bardziej ekonomiczne jest jeżdzić oplem, fiatem czy czymś innym niż on wybrał? Dajcie się ludziom cieszyć swoimi decyzjami, luksusem. Są też drogie ciuchy, zegarki. Wszystko jest dla ludzi, każdy ma wybór.

Alicja

Wnioski na podstawie przeczytanych opinii czy masz już jakieś doświadczenie w tym zakresie? Dlaczego od razu nazywasz kogoś sektą tak w sumie?

Handlowiec

Brak szacunku do osób rekrutujących - rekrutacja zbiorowa która polegała na sprzedaży thermomixa

zero pytań na temat doświadczenia aby sprzedać thermomixa na rekrutacji nie polecam

logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
Ali

Jeśli liczysz, że tu zarobisz za siedzenie na 4 literach to odpuść. Praca jest ciężka, ale daje ogromna satysfakcję, dobre zarobki, jest super motywacja w zespołach, konkusy, szkolenia, możliwość rozwoju, awansów. Ta praca jest dla ludzi, którzy maja cel i są zdeterminowani żeby go osiągnąć. (usunięte przez administratora)

Danuta Jakowczuk

Kupilam termomiks 5 lat temu i wlasnie sie zepsul ,w Krakowie jest tylko jeden serwis ktory ma 21 dni roboczych czyli praky tycznie miesiac czasu na diagnoze i naprawe .minely 2 tygodnie nikt z serwisu nie wie co sie zepsulo kiedy bedzie sprzet naprawiony i jaka jest cena uslugi .NIE POLECAM !!!!!!!

@Danuta Jakowczuk

tylko aby sprzedać - obsługa klienta na zerowym poziomie

Były handlowiec

Nie polecam współpracy z Vorwerk przy sprzedaży Thermomixów - wszystkie tutaj opisane negatywne opinie są prawdziwe. Jest to (usunięte przez administratora).

W jakich godzinach jest szkolenie dla Nowych sprzedawców w biurze okręgu i ile trwa ?

@Ania

w każdym okręgu różne godziny raczej w godzinach porannych i druga tura popołudniowe godziny ,są ta najcześciej dwa szkolenia po 3 godziny lub jedno dłuższe

Anka
@Ania

Zależy od okręgu. Jeśli chcesz rozpocząć współpracę ba Śląsku daj znać ustalimy wszystko siedziba jest w Katowicach i tam tez odbywają się spotkania. Dzwoń do mnie 737616510

Jaki jest mniej więcej koszt zakupów spożywczych na jedna prezentacje ? Tak orientacyjnie. Czy jest to wogole opłacalne ??

beti

koszt ok 80zł ,oczywiście ze to się opłaci

Anka
@Ania

Koszt w zależności od tego w jakim Sklepie kupujesz i jakie menu robisz. Niestety nie da się konkretnie odpowiedzieć na zadane pytanie. Mogę powiedzieć, ze jest opłacalne jeśli po prezentacji sprzedasz urządzenie to zarobisz koszt prezentacji się zwraca.

Ola

Chce zostać PH, Czy spotkania w biurze są obowiązkowe? Jak wyglada szkolenie przedsprzedazowe czy można online? Za odpowiedz ,, zadzwoń to co opowiem” dziękuje .

@Ola

Warto jest być na spotkaniach, ale nie są obowiązkowe. Na pewno szkolenie wstępne trzeba odbyć żeby wiedzieć z czym to się je i odebrać thermomix. Aktualnie szkolenie prowadzone jest w biurze okręgu nie online (kwestia pewnie dogadania z kierownikiem albo znalezienia osoby które mieszka blisko z może zgadzania z nią - bez szkolenia ciężko jest przeprowadzać prezentację bo ono na prawdę dużo wnosi) Na szkoleniu jest wspólne gotowanie, poruszanie pytan, zagadnień jakie warto przedstawić u klienta by ten zdecydował się na zakup ;) Jak coś napisz podam nr telefonu i możemy pogadać :)

Dzień dobry, czy ktoś jest przedstawicielem we Wrocławiu w zespole Pani Agnieszki A.? Jak oceniacie pracę? Interesuje mnie właśnie Wrocław i ten zespół. Pozdrawiam

Czy Thermomix (Vorwerk.Pl - Vorwerk Polska Sp. Z O.O. Sp. K.) zatrudnia obcokrajowców?

Ola

Jeśli masz działalność gospodarcza i dasz radę komunikować się z ludźmi w języku polskim, nie widzę przeciwskazań do pracy :) Jestem przedstawicielem, zadzwon do mnie, opowiem ci o szczegółach i przeprowadzę przez program! Ola :) tel. 883 983 002

starzec

Wystawiam jak najbardziej NEGARYWNĄ opinie tej firmie, która stara się żerować na naiwnych klientów W tej firmie nikt nie odbiera telefonu- całą dobę włączona jest sekretarka z informację , zw wszystkie kinie są zajęte brak możliwości kontaktu. Całkowite lekcjoważenie o możliwości zwrotu towaru. Czekałam kilkanaście dni na możliwość zwrotu towaru. po jego zwrocie czas oczekiwania na zwrot gotówki ponad miesiąc. Powtarzam brak możliwości kontaktowych. Zofia

erka
@starzec

Wystarczy wysłać wezwanie do zapłaty. Kasa, w moim przypadku za 1 dzień na koncie.

Melania

Absolutnie odradzam współpracę z tą firmą Skoro źle traktuje klientów, nie realizuje dostaw na czas, to nie wierzę, że jest rzetelnym pracodawca. W połowie grudnia 2022 zamówiłam czesc zamienna do mojego TM (z którego notabene jestem bardzo zadowolona). 21.12 dostałam maila, że moja przesyłka została wysłania, no i nadal do mnie nie dotarła Napisałam kilka maili, cisza. Próbowałam dodzwonic się wielokrotnie ma infolinię. Udało mi się raz i miły pan powiedział, że moje zamówienie zostało zlecone do ponownej wysyłki, bo poprzednie zaginęło (odkrywcze ... Wiem to od grudnia) i że na pewno zostanie wysłane i otrzymam link do spędzenia wysyłki w minionym tyg. No i czekam, ciągle czekam. Poziom obsługi klienta (usunięte przez administratora)i metr mułu

Agata

Zdecydowanie nie polecam. 1 listopada 2022 r. kupiłam Thermomix i postanowiłam z niego zrezygnować zanim wysłali przesyłkę. Napisałam 9 listopada 2022 r. na kontakt@vorwerk.pl informację o odstąpieniu, przyjęli do wiadomości i mimo to wysyłali do mnie 3xkrotnie urządzenie mimo, że odmawiałam przyjęcia i ponownie to im zgłaszałam. Dziś mamy 8 grudnia, a ja nadal nie otrzymałam zwrotu pieniędzy, na który mają 14 dni!!!! Dodam, że kilkanaście razy dzwoniłam już na infolinię z czego dodzwoniłam się może z 5 i Pani obsługująca twierdzi, że zajmują się moją sprawą w trybie pilnym i jest to zgłoszone do księgowości. Bardzo nierzetelne podejście. Czuję się jakby ktoś mnie okradł. Nigdy nikomu nie polecę tej firmy. Omijać szerokim łukiem!!!!!

Ktoś
@Agata

Rozumiem Pani rozgoryczenie, sytuacja karygodna, ale jak się to ma na temat opinii na temat warunków pracy w tej firmie? Zastanawiam się nad współpracą, a czytań reklamacje klientów.

@Ktoś

Szczerze mówiąc, to co do pracy w firmie moja opinia ma wiele - jest wielu rozgoryczonych Klientów, co oznacza że sytuacja w firmie jest niestabilna skoro unikają zwrotu pieniędzy i przetrzymują je kilka tygodni po terminie, nie dbają o Klienta, a to w efekcie przełoży się w z pewnością na prace potencjalnego nowego Pracownika:)

@Ktoś

PS. Mamy 13/12/2022 i nadal brak środków i odpowiedzi. Wiele razy już się kontaktowałam i ta firma jest po prostu nieuczciwa, skoro dopuszcza do czegoś takiego

Sara
@Agata

Szanowna Pani. Mam podobną sytuacje z tym ze zakupiłam sprzęt na raty.. 10.12 odebrał ode mnie kurier urządzenie . Od tamtej pory żadnej informacji czy sprzęt dotarł do Vorwerk , credytodawca czeka na zwrot pieniędzy od Vorwerk a tu ani widu ani słychu… na infolinię dzwoniłam chyba z 40x , bezskutecznie … Moja pani przedstawiciel niby zgłosiła sprawę do swojego kierownika ale dalej nic … Brak słów

Konrad
@Agata

u mnie analogiczna sytuacja - jota w jotę - 14 dni na zwrot minelo. jutro skladam zawiadomienie na Policji o wyłudzenie. barnda złodziei .

hahaha
@Konrad

Policja Ci nic nie pomoże od razu umorzą sprawę, z takim czymś idzie się do prokuratury !!!!!

Zła mama

Moja córka pracowała jako PH w Vorwerk, była osobą aktywną dzwoniła do znajomych ja jej pomagałam w pracy nawialam koleżanki na prezentację , po rodzinie nawet w socjal midiach codziennie wstawiała nowe filmu no była aktywna i naprawdę widziałam że jej zależy na pracy ,chodź fakt ktoś już tu pisał żeby zarobić trzeba sprzedać chodź 3 TM żeby coś zostało po opłacenia zusu i podatku. A czemu pisze że była przedstawicielem bo ja zwolnili, za wszystko zwalniają, napiszesz źle nazwę Thermomix źle nie można zdrabniac, musisz pracować i ogłaszać się tylko na swój profilu nie możesz na grupach innych, jeśli wypracujesz SWOJEGO NOWEGO THERMOMIXA i sprzedaż go np na jakieś grupie sprzedażowej, OLX,allegro odrazy cię zwalniają , nie możesz być przedstawiciel TM i np innego sprzętu podobnego nawet haziro bo tez cos zwolnią. Ja wam powiem każdy przedstawiciel to tylko numerek masz sprawę jesteś w irmie nie mówisz jestem Krysia Nowak tylko 1234 trochę żenujące to jes przykro mi jest bo córka lubiła być pH kochała to co robi niestety ktoś doniósł na nią odnośnie sprzedaży jej wlasmego wypracowanego TM że jest wystawiony i następnego dnia jej podziękował kierowni Tam pracownicy to tylko nerki nic więcej jak dzwonisz to nie mówisz Jan Kowalski tylko PH 1234???? nie ty to ktoś inny ma twoje miejsce wleci trudno w kazdym zakładzie są zasady ale tu odrazy zwalniać pracującą osobę to dziwne jest. Pozdrawiam

Konrad

(usunięte przez administratora) minął 14 dniowy okres zwrotu pieniędzy i kasy dalej nie ma. (usunięte przez administratora) - sprawa złożona na Policji z art. 286 § 1 k.k. - Przestępstwo (usunięte przez administratora)

Kluska90

Zostanie przedstawicielem tej firmy to była totalna klapa. Namówiła mnie do tego koleżanka, która mówiła, że można zarobić fajną sumkę z prowizji i premii. Przekonała mnie, bo z mojej wcześniej pracy chciałam się zwolnić. Na początku myślałam, że super trafiłam, ale szybko zrozumiałam ze był to błąd. Prowizja niby może spoko na pierwszy rzut oka, ale jak przychodzi do opłacenia produktów na prezentacje i spotkania co tygodniowe, paliwa, ZUSu, księgowej to okazuje się, że prawie nic nie zostaje dla Ciebie, no chyba ze zrobisz min. 6 sprzedaży w miesiącu. Kolejna sprawa „szukanie klientów”. Na 2-dniowym szkoleniu według kierownictwa masz wydzwaniać do znajomych i rodziny, żeby zrobić prezentacje, bo Thermomix to takie cudowne urządzenie, że po prezentacji każdy rzuci się, żeby wydać prawie 6 tys. na to ten zbędny w kuchni gadżet, a szczególnie po „wyliczeniu kosztów”, że dzięki TM zaoszczędzisz masę pieniędzy na jedzenie. Oczywiście to tak nie działa. Zrobiłam sporo prezentacji po rodzinie czy znajomych (tak jak to na szkoleniach kazali) z tabela oszczędność czy bez niej. Prawda jest taka, że może i im się sprzęt podobał, ale każdy po zobaczeniu ceny, rezygnował, a te koszta wyliczone to mogłam sobie w (usunięte przez administratora) wsadzić. Dodatkowo wyśmiewali napis na flipcharcie, że TM można mieć już od 5.75 zł dziennie. TM sprzedałam osoba z rodziny, które o zakupie sprzętu myślały już wcześniej, nikt nie decydował się na taki wydatek natychmiast po prezentacji szczególnie, że inflacja szaleje. Z reszta robienie listy znajomych żeby robić u nich prezentacje to jakąś kpina. Nieważne, że do kogoś nie odzywałaś się 5 lat, albo kogoś nie lubisz najważniejsze zadzwonić i umówić prezentacje. Innego sposobu nie ma według nich. I teraz najlepsze co tygodniowe spotkania grupowe. Co tydzień są spotkania w siedzibie firmy na których zawsze znajdzie się powód żeby przygotować i przynieść coś do jedzenia wykonanego z tego cudeńka, oczywiście za twoje pieniądze. A to mecz, a to karnawał, a to święta, a to narodowy dzień gotowania. Na pierwszych dwóch spotkaniach uważałam, że ok, jest okazja to czemu nie, ale po którymś razie ile można coś przynosić siedzieć, jeść i zachwycać się jakie pyszne, bo TM zrobił. Te spotkania to była jakaś masakra. Zmarnowany czas, bo na spotkaniu zamiast robić szkolenia/porady jak pozyskiwać klientów, skąd ich brać (chociaż według kierownictwa pozyskiwanie klientów to nic trudnego. Nowych kupców brać masz od swoich wcześniejszych, masz do nich dzwonić i umówić Party ze jego znajomymi), jak prowadzić naturalny dialog, może jakieś wskazówki na temat prowadzenia profili w social mediach, do jakich miejsc wybrać się, żeby mieć możliwość pozyskania klienta, jak przeprowadzić rozmowę z nieznajomym o TM, żeby zachcieć go do zrobienia prezentacji, to dla nich najważniejsze na spotkaniu było to, żeby wręczać sobie prezenciki „za najlepsza sprzedaż” „za 1949493 miejsce w PL najlepszych przedstawicieli” albo informowanie o tym jaki przepis w TM był najczęściej wykonywany. Co jakiś czas wspomnieli coś o tym jak zrobić „dobra” prezentacje tylko szkoda, że zapomnieli o tym ze żeby zrobić prezentacje to trzeba mieć gdzie i u kogo. Uprzykrzanie życia twoim byłym klientom to chyba nie jest sposób, z reszta jak ktoś zaczyna przygodę jako przedstawiciel TM to tych klientów nawet nie ma. Właśnie tym najbadziej mnie zniechęcili. Nie raz mówiłam, ze nie mam już u kogo umówić prezentacji to twierdzili ze przesadzam, bo na pewno mam jeszcze jakiś znajomych albo kogoś z rodziny. Tylko ja nie chciałam żerować na najbliższych, bo chyba nie to chodzi, żeby wcisnąć całej rodzinie sprzęt. Moim zdaniem firma i dyrektorzy są za bardzo zadufani w sobie i przekonani o magi Thermomixa. Maja w (usunięte przez administratora) szkolenia i potrzeby przedstawicieli, bo jak nie ten to ktoś inny. Zastanawiam się co zrobią, jak jakaś inna firma wypuści swoją wersje Thermomixa za niższe pieniądze i tak samo dobry lub lepszy sprzęt. Czy może w końcu zaczynać mówić coś sensownego na spotkaniach i szkoleniach czy dalej będą zgadywać, który przepis jest przepisem miesiaca TM

@Kluska90

Dziękuję za tę opinię. Właśnie zastanawiałam się nad zostaniem przedstawicielem, ale jedyne co mnie zastanawiało to jak pozyskać klientów. I już wiem, że nie dałabym rady. Znam swoje otoczenie i wiem, że nie kupiliby TM. Rodzinę mam małą i też nie widzę tam osób, które by go chciały. Także już wiem, że dam sobie z tym spokój, skoro sprzedaż muszę zaczynać od osób mi najbliższych

Dzień dobry, chciałabym dołączyć do zespołu, jednak zastanawiam się jak pozyskiwać klientów? Wiem, że nikt nie poda mi tutaj odpowiedzi na tacy, ale czy trudno pozyskac? Raczej w rodzinie i wsrod znajomych nie miałabym nikogo chętnego

@Monika

Da się pozyskiwać klientów! Ja też nie miałam nikogo chętnego w rodzinie i wśród znajomych, bo wszyscy mieszkali daleko. Jeśli potrzebujesz powera do działania, to zadzwoń 512561615 i opowiem Ci jak to u mnie było

M. K.
@Monika

Ja też zaczynam przygodę z TM. Jakbyś miała jakieś pytania to zapraszam do rozmowy :) będziemy się wspierać razem :)

P.K
@M. K.

Cześć :) też mam zamiar zacząć przygodę z tm jako przedstawiciel :) napisz do mnie na @ paulina.debska91@gmail.com - zawsze będzie raźniej

Peter Shliep

Witam zamówiłem presentacje do domu termomoks i niestety musze przyznac ze zadowollony nie jestem i tak trZeba obierać samwmu warZywa a kroi na bardzo drobne ze nie czuc cY sie je warzywa czy jakaś pape lepiej samemu pokroić. W ogole to polecam w tenisa zagrać i bie potrzebna dieta termomiks

Arej
@Peter Shliep

Co za tępak się tak wysławia?

Zostaw merytoryczną opinię o Vorwerk Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Vorwerk Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vorwerk Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vorwerk Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 10 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vorwerk Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vorwerk Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vorwerk Polska Sp. z o.o.