Kruk Windykacja (Kruk S.A.)

Opinie o KRUK S.A.

Aktualność
Szanowni Państwo,

witamy na profilu KRUK S.A. - lidera rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce i Europie Centralnej. Obecnie zatrudniamy w Polsce ponad 1800 osób. Nasza centrala znajduje się we Wrocławiu, ale mamy też swoje oddziały w Szczawnie-Zdroju i Pile. Sporą grupą naszych Pracowników są Doradcy Terenowi, którzy działają lokalnie w 18. regionach na terenie całego kraju.

Dziękujemy za liczne opinie, które pojawiają się na tym forum. Jesteśmy firmą otwartą na opinie zarówno obecnych, jak i byłych Pracowników. Cieszą nas także pytania potencjalnych kandydatów dotyczące pracy w naszej firmie. Regularnie śledzimy treści, które się tu pojawiają i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Bardzo cenimy każdy merytoryczny wpis. Chcemy być wszędzie tam, gdzie pojawiają się informacje na temat naszej firmy. Państwa obecność w tym miejscu jest dla nas sygnałem do udziału w dyskusji i podjęcia próby odpowiedzi na pytania, które Państwa nurtują.

Wiele zawdzięczamy naszym Pracownikom, dlatego chcemy tworzyć przyjazne środowisko pracy, nieustannie się rozwijać i usprawniać funkcjonowanie naszej firmy. Odpowiedź zwrotna od obecnych i byłych Pracowników jest dla nas szczególnie cenna. We wszystkich niepokojących i wymagających wyjaśnienia kwestiach możecie się Państwo kontaktować z nami również bezpośrednio pod adresem mailowym: opinia@kruksa.pl.

Zapraszamy Państwa do otwartego dialogu. Prosimy jednak pamiętać, że swoboda wypowiedzi nie oznacza prawa do świadomego kłamstwa, publikowania oszczerstw, pomawiania, obrażania kogokolwiek czy naruszania czyjejś godności. Obraźliwe komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami
KRUK S.A.
Ktoś

@Pracodawca Proszę odpowiedzcie na mój komentarz skoro liczą się dla Was opinie byłych pracowników, którzy piszą całą prawdę bo już nie muszą obawiać się o posadę.

Dt Nowy wpis

Zarobki przeciętne, cele przegięte. Ale jest grupa narwańców, która da się pokroić za zrobienie celu, będą kombinować i grać nieuczciwie. I takie osoby psują tą pracę.

Kandydat Nowy wpis

Brak informacji zwrotnych po aplikacji. Pisanie do rekruterów również na nic się nie zda, nie odpowiedzą - to po prostu rzucanie grochem o ścianę.

Bernard Nowy wpis

Panie Andrzeju a co Pan ma na myśli pisząc cyt. "pracowników pokrzywdzonych przez pracodawcę zapraszam do kontaktu", będę wdzięczny, jak Pan rozwinie temat, jakich Pan oczekuje informacji.

Szczęsliwy

Nie sugerujcie się wpisami na tej stronie ponieważ firma usuwa wszystkie niepochlebne opinie na swój temat.... Kruk stał się firmą która nie szanuje swoich pracowników i uważa ich za (usunięte przez administratora)wynajmując jakieś firmy detektywistyczne do kontroli pracowników w terenie...Sprawa jest już zgłoszona do PIP i jest w toku ponieważ ludzie tej firmy śledzili pracowników również w czasie wolnym. Zarządzanie na szczeblu kierowniczym w dziale terenowym to porażka do której doprowadził (usunięte przez administratora). Omijajcie tą firmę z daleka ponieważ będą na was szukać tylko haków a jak już zaczniecie więcej zarabiać to was zwolnią z byle powodu aby na wasze miejsce zatrudnić tańszą opcję....

Andrzej Łański
@Szczęsliwy

Jak możesz to napisz, który PIP się tym zajmuje i gdzie można się zgłaszać.

Były DT
@Szczęsliwy

Z tego co mi wiadomo, to szpiegostwa dopuszczali się pracownicy działu kontroli, bo już jeden/jedna z nich przepraszał/a DT że tak się zachował/a i doniósł/a na teoretycznie niewykonane wizyty....szkoda że teraz ślepo wykonują polecenia i nie liczą się z konsekwencjami dla siebie. A ja, osobiście mam nadzieję, że osoba która mnie kontrolowała zawstydziła się oglądając moje szanowne (usunięte przez administratora) podczas załatwiania swoich potrzeb w trakcie pracy w lesie...tak, takie są realia pracy w tej firmie.

Sam przebieg był jasny klarowny, kontakt na bierząco. Rozmowa na Teams z rekruterami i kierownikiem później drugi etap w oddziale firmy z kierownikiem i trenerem. Niestety po tym etapie, kiedy człowiek musiał wziąć wolny dzień w pracy, ponieść koszty dojazdu, odpowiedź zwrotną zwykły e-mail z podziękowaniami za udział. Zero telefonu z uzasadnieniem decyzji. Drugi etap rozmowy w piątek na początku tygodnia, najdalej do końca miała być odpowiedz, a jej brak w następnym tygodniu przychodzi tylko wiadomość e-mail. Jednak po drugim etapie oczekuję się czegoś innego, innej kultury kontaktu. Niestety, w moim odczuciu jej brak.

Pytania standardowe jak na stanowisko.

Aktualność
Zachęcamy do obejrzenia poniższego wideo. Zobacz, jak się u nas pracuje:

Były DT

Kiedyś pracowało się inaczej, teraz nie polecam. Wyciskają z Ciebie na maxa,a od siebie nic. Jesteś tylko cyferką w tabelce.

@Były DT

To mówisz, że jakieś zmiany wprowadzili? Co wpłynęło tak mocno na pracę? Większe wymagania teraz są, ciężej plany wypracowywać? Premie nie idą proporcjonalnie w górę?

odp

Jestes byłym DT ?;) Chyba nie bo zadnych premi miesiecznych nie ma i nie było nigdy wiec nie ma co rosnac nawet proporocjonalnie :) No chyba ze palny ktore sa z powietrza bo nie wynikaja z zasobów terenu. Wymagania sa i powinny byc ale realne i sensowne.

Bożena

A kojarzysz od jak dawna nie ma premii i czy one tak zostały zabrane z miesiąca na miesiąc? Pytam, bo jestem ciekawa czy pracownicy bardzo to odczuli. Piszecie tu jeszcze o niemożliwych planach do wyrobienia, ale niech mi ktoś powie to ich nie ustala osoba, która pracuje na danym sklepie?

@Bożena

Premie zostały wycofane w 2014 roku, także świeżaki nie znają tych realiów. Praca jak praca, wszędzie trzeba robić, plany są wyśrubowane bo kiero chce by go ktoś chwalił. Ogólnie ludzie spoko ale pensja (usunięte przez administratora) nie urywa, dlatego już pracuje gdzie indziej.

Tati

A jakie macie zdanie na temat pracy specjalistki ds. zadłużenia? Widzę ogłoszenie i czytam co proponują i jakie są obowiązki, ale na temat wysokości pensji nie ma nic. Napisane jest, że praca jest od zaraz, więc od kiedy, można jeszcze w tym miesiącu zacząć?

Zadowolona

Pracę w KRUKu zaczynałam trochę z nastawieniem - dlaczego nie, praca jak każda inna. Opinia branży co prawda nie była zachwycająca, oceny na gowork także, ale uznałam że spróbuję. I po ponad 2 latach mogę powiedzieć, że nie mam powodów, by narzekać. Z przyjemnością odrzucam oferty rekruterów. Mam naprawdę ciekawą i rozwijającą pracę. Moja szefowa jest najlepszą, z jaką pracowałam w całym życiu. Co roku szkolenie z interesujacych mnie obszarów. Co roku podwyżka. Co roku premia. Są trudniejsze zadania. Są trudne momenty i rozmowy, ale gdzie nie ma?

Nitka
@Zadowolona

W którym dziale jest tak dobrze?

Kornelia
@Zadowolona

A te szkolenia to mozesz sama sobie wybierać? Ciekawi mnie jakiego stanowiska dotyczy twoja opinia. Ja osobiście rozważam aplikacje na stanowisko Starszy/a Specjalista/ka ds. Zakupów. Zainteresowałam się tą ofertą, bo oferują pracę hybrydową. Wiesz może czy już na okresie próbnym można pracować hybrydowo?

@Kornelia

Dzień dobry, w nawiązaniu do zapytania odnośnie stanowiska Starszy/a Specjalista/ka ds. Zakupów potwierdzamy, że po wdrożeniu na stanowisko możliwa jest praca hybrydowa.

rekrutowany

firma robi sobie jaja zamieszczając ogłoszenia a nawet nie otwiera ich -.- jak nie chcecie zatrudnia ani odpowiadać na zgłoszenia nie dawajcie ogłoszeń - taka porada :D

lydkagrubasa

Jak to jest że w regionie wylatuje kilku pracowników za obijanie się a kierownik nadal pływa jak pączek w maśle? a sorry a propos opinii to firma fajna tylko chory jest system bo nie jest oparty na zdrowych zasadach, jeden pracownik może (usunięte przez administratora) się a drugi ma lepszy teren i trochę więcej sprytu żeby błyszczeć, wysiłek może być podobny tylko osiągnięte cele zgoła różne, ale jeżeli komuś taka gra odpowiada to polecam firmę.

Widziałem, że firma daje możliwość praktyk, niestety w ogłoszenie nie mogę już wejść, w sumie ma ono już parę ładnych lat. Studiuje i chciałabym podjąć właśnie takie praktyki, szczególnie na stanowisku w dziale indywidualnej obsługi prawnej. Ile trwają takie praktyki i czy są one płatne? Jeżeli bym się wykazał jest potem realna możliwość zatrudnienia?

Dzień dobry, oferta praktyk, którą Pan/i znalazł/a, jest ofertą rzeczywiście sprzed kilku lat. Obecnie nie prowadzimy praktyk w tym obszarze. Zachęcamy jednak do śledzenia naszych ogłoszeń z obszaru Prawa – być może inna oferta okaże się dla Pana/i interesująca.

@KRUK S.A.

A co z praktykami w innych obszarach, firma przyjmuje cv na inne działy, np. mnie interesują praktyki lub staż w dziale IT? Na stronie widziałam ofert dla data scientist, ale nie mam doświadczenia. No i chciałam zacząć na stażu, praktyk, aby z czasem awansować.

Karambol

Profesjonaliści i to widać od samego początku współpracy. Polecam

pasazer

4 kroki dzielą Cię od spłaty zobowiązań , co bys nie zrobil konczysz z komornikiem ,zadnej pomocy od nich nie otrzymasz , pieknie wyglada tylko reklama .

Arti

Detektyw/ka ds. Ustalania Kontaktów i Aktualizacji Danych Co to za stanowisko ?

Czyli jako specjalista ds sprzedaży spotkania z klientem tylko online? Widziałem w ogłoszeniu, że pierwsza umowa na 7 miesięcy na umowę o pracę? A kolejna? Na czas nieokreślony?

Dzień dobry, w przypadku zainteresowania ofertą pracy, prosimy o przesłanie aplikacji. Na wszystkie pytania odpowiemy podczas rozmowy rekrutacyjnej.

@KRUK S.A.

To zapraszacie na rozmowę każdego kto wyśle cv? Czy rozmowa rekrutacyjna to jedyny etap? Czemu podstawowych kwestii nie mogą Państwo tutaj napisać? Chciałabym wiedzieć czy w ogóle warto składać papiery.

Dt

Kolejna umowa na dwa lata. Spotkania z klientami tylko na żywo.

Rekrutujący się

Od 3 lat wysłałem 4 razy CV do KRUKa i nigdy nic nie odpisali, więc szkoda czasu na tę firmę

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w KRUK S.A.?

A co to była za integracja? Kiedy konkretnie skończyły się takie rzeczy, dawno temu? Tak ogólnie to co organizowali? Jeśli chodzi o wyjazdy to gdzie pracownicy jeździli i na jak długo? Firma zapewniała wszystko na takich wyjazdach?

Szukający pracy

Czy stanowisko Specjalista ds. zadłużenia klienta indywidualnego to to samo co doradca terenowy? MOże ktoś podać jakie są mniej więcej zarobki na tym stanowisku dla nowych pracowników, albo chociaż jakieś widełki płacowe?

@Szukający pracy

Właśnie, niech ktoś o tym opowie. Mnie tu bardziej interesuje właśnie praca doradcy terenowego. Dostaje się tu auto służbowe do pracy w terenie, czy firma wymaga użytku prywatnego samochodu? Jak się pracuje w terenie, to nie ma obowiązku pojawiać się w biurze??

Dt

Zarobki 5500 do 6500 brutto na umowę na okres próbny. Specjalista ds zadłużenia to innaczej doratca terenowy. Samochód służbowy się dostaje. Nie ma biur spotkania są online

Poirytowany

Szkoda tylko że tak to wszystko się odbywa ludzi ma się za nic a szkoda bo kiedyś jak był stary zarząd i P.Krupa ten prawdziwy co zawsze wychodził do ludzi i z nimi rozmawiał i traktował ich z sercem to fajnie się pracowało a teraz to tylko wspomnienia.

DeTe
@Poirytowany

I jak ma się do tego wszystkiego hasło/motto kruka ,,zasady uczciwości, szacunku i tolerancji są dla nas bezwzględnie obowiązujące"? Hahaha!!! Przydałaby się jakaś interpretacja tego hasła ze strony firmy, bo większość pracowników inaczej je interpretuje.

W imieniu Spółki i w odniesieniu do powyższej wypowiedzi informujemy, że w 2024 roku Spółka planuje utrzymać zatrudnienie doradców terenowych na poziomie porównywalnym do obecnego.

@KRUK S.A.

Ktoś tam wcześniej chyba nie do końca zrozumiał sytuację. Proszę mi w takim razie wyjaśnić, w jaki sposób firma komunikuje swoją sytuację i plany na przyszłość wobec załogi? Czemu snują oni domysły na forum?

Dt

Zarząd dobrze wie co się dzieje... oszczędzać, zwalniać, maksymalizować zysk, podkręcać wyniki, robić dobry pijar, reszta ma dobrze zarabiać ale ma zaiwaniac jak chomiki w kołowrotku. To wina ludzi którzy nie korzystają z inspekcji pracy, związków, sądów pracy, nie robią screenów kopi, nie korzystają z dyktafonu....

antywindykator
@Dt

dokładnie kolego. to są testy na ile mogą sobie pozwolić, a że testy wychodzą pozytywnie... pozytywnie dla nich rzecz jasna

Firm dała w przeszłości jakieś powody, by nie wierzyć w zapewnienia o planie utrzymania dotychczasowego zatrudnienia? Możesz wyjaśnić, jakie wśród pracowników są nastroje i jak to się odbija na samej pracy? Według powyższych słów firma oszczędza, czy maksymalizuje zyski. Jeśli to prawda, to czy przekłada się to na zarobki?

DeTe

Mój wpis, do którego zadałeś pytanie już usunięty :D sam widzisz jak firma daje się swobodnie wypowiedzieć i prowadzi merytoryczną dyskusję ;] firma od wielu lat nie daje nawet minimum poczucia stabilizacji zatrudnienia. Dzisiaj jesteś, jutro może cię nie być. Samo planowanie to żadne zapewnienie, więc jest to potwierdzenie tego co napisałem powyżej. Zarobki są mocna przeciętne, kwot nie napisze, bo nie opublikują. Nastroje u pracowników są różne, niektórzy we wszystko wierzą i cały czas czują "prestiż", że tu pracują:O inni myślami są już gdzie indziej. Atmosfera od wielu lat jest fatalna, człowiek człowiekowi wilkiem, a ulubieńcy kierowników mogą i mają wszystko. Oczywiście dzięki kombinacją. Zyski nie mają tu żadego znaczenia, po prostu wszystko się kończy.

Bożydar
@DeTe

O tak pupile dostają tereny po zwalnianych doradcach metodą wszystko dla jednego. Sam nie potrafi wszystkiego obrobić ale ma trzy razy więcej spraw bo musi być w trójce najlepszych dt w Polsce. Pupile zawsze byli i to widać gołym okiem.

Ktoś tam - nieważne kto

Właśnie powstały dział wysokich sald zabiera wszystkie sprawy doradcom powyżej 20 tyś. Do tego APC, selfpayery, e-kruki, Emilki i wręcz obsesyjna kontrola w terenie a wy macie jakieś wątpliwości dokąd to zmierza?

Zostaw merytoryczną opinię o KRUK S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w KRUK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy KRUK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 236.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KRUK S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 160, z czego 18 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 88 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KRUK S.A.?

Kandydaci do pracy w KRUK S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KRUK S.A.