Opinie o IBM - Wroclaw - Wrocław w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy IBM - Wroclaw - Wrocław. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM - Wroclaw - Wrocław w Wrocław

dadada

Tragedia! -brak podwyżek -wieczny freeze -obiecują złote góry (sami się w tych kłamstwach pogubili) -zarobki 2500zł po 3 latach! xD -nowi zarabiają więcej niż osoby ze stażem -managerowie 0 techniczne -beznadziejne toole (ciągłe outage na nie, przynajmniej można się ponudzić) -możesz awansować za te same pieniądze -"kolesiostwo" -ciągłe zmiany grafików i procedur

Mikołaj
@dadada

Wymieniłeś same negatywne kwestie związane z pracą w firmie IBM - Wroclaw. Czy nie było nic, co mógłbyś przedstawić jako pozytyw pracy w tym miejscu? Chciałbym sprecyzować również, czy poza podstawową stawką wynagrodzenia można liczyć również na ewentualne dodatki, które podniosłyby wynagrodzenie końcowe.

Cwaniak
@Mikołaj

Raz do roku manager ma skromny budżet żeby dać Ci parę (dosłownie) % podwyżki bez awansu. Nie wystarcza dla wszystkich, bliżej 1/4. Dużym plusem jest możliwość pracy przy ciekawych projektach i technologiach, których na żadnych studiach nie dotkniesz. To jest realna możliwość rozwoju, technologi jest mnóstwo. Ci co chcą to ogarna temat. Będąc młodym można trafić do zespołu, gdzie klient ma parę tysięcy serwerów a Ty możesz wdrożyć tam np automatyzacje, spoko pod kątem nauki.

junior

Interesują mnie stanowiska pracy dla osób początkujących po studiach. Czym właściwie zajmują się tam osoby pracujące? Na czym polega praca tam? Język angielski jest priroytetową sprawą. Niech się ktoś wypowie pod kątem osoby, która nie miała jeszcze styczności z pracą w korpo.

santa
@junior

Cześć Ale po jakich studiach? i co chciałbyś w IBM robić? Jakie masz umiejętnośći techniczne lub nietechniczne?

studia hihi
@junior

na studiach nie zdobyłeś żadnej wiedzy potrzebnej tej i innej korporacji. Tak więc po co je robiłeś? Rodzice są dumni pewnie. Ty jeszcze też ;) W tej czy innej korporacji ludzie po studiach są upchani masowo piętrami i robią krecią robotę aby jacyś właściciele mieli high life, wozili się bentleyami latali prywatnym odrzutowcem. Będąc na etacie będziesz też skubany przez państwo, które połowę zabierze Ci w podatkach i składkach a przy odrobinie szczęścia odda Ci ochłapy w postaci jakiegoś "plus". Zanim się czegoś dorobisz pomarszczysz się jak rodzynek. Nie żebym chciał zdemotywować czy coś ;) Łelkom tu poland :D

Junior
@santa

Studia na kierunku ekonomia. Właśnie nie wiem na jakie stanowiska aplikować. Może ktoś coś doradzi.

Santa
@Junior

Czyli nic nie umiesz... Gratulacje! Nadajesz sie idealnie na TSMa lub PMa. Zrobisz kariere w IBM.

Cwaniak
@junior

Nie pomagacie koledze. W IBM można robić masę ciekawych rzeczy, kierunek studiów jest mało istotny bo roboty i tak nauczą Cię od zera. Wiadomo, dobrze być informatykiem i "kumać" komputery, wtedy jest dużo łatwiej. Zespoły to albo Admini (wintel, Unix, mssql, SAP, Oracle, vm, storage, network...), project management lub service management, compliance. Do tego tzw funkcje wspierające, hr edukacja rekrutacja..dobra opinie ma dział Security, tzw XForce

Nana Kozmanishvili

Jestem z gruzji nana. Ukończyłam wyzsza szkoła zarządzanie i administracji w Opolu- studia I stopnia i jeszcze II stopnia. Mieszkał w opolu. Teraz chce praca we Wrocławiu. Jesli będzie ogloszenia pracy, prosze o kontaktowac do mnie. Dziekuje za uwagę Pozdrawiam, nana

Spędziłem w tej firmie kilka lat na technicznym stanowisku. Jest to dobre miejsce dla początkujących, ktorzy po kilku latach z pewnością znajdą lepsze pieniądze u innych firm. Jeśli szukacie pracy jako specjaliści, to to co wynegocujecie na umowie może tam pozostać na kilka lat. Plusy to ciekawe projekty, możliwość nauki, dobra atmosfera, HO i nawet przyjazny management. Minusy, to brak komunikacji, ciągle jakieś zmiany systemów pracy, w tym i praca w nocy, weekendy. Tak jak wszędzie, słaby przełożony może utrudnić mocno życie,. Trudno się w tym połapać. Ogółem firma średnia na pewno nie jakoś wybijająca się na plus czy minus.

logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
Wrocław
DTH Selection
Twój stary

IBM WROCŁAW (Low cost center) - Centrum Taniej Siły Roboczej w Wrocławiu Uczcie się bo tam wylądujecie....

Janina
@Twój stary

Każdy projekt dysponuje ściśle określonym budżetem. Przede wszystkim zważając na koszt relokacji pracowników z Indii nie można sobie pozwolić na zbyt kosztowne transition do Polski przez co wymagane jest z perspektywy biznesowej zatrudnianie studentów z polski za 3000 zł brutto. Dodatkowo benefity w systemie MyBenefit powinny sukcesywnie rekompensować straty wynikające z rosnących cen produktów czy też mniej konkurencyjnych zarobków.

KP

IBM, to nie jest taka zła firma tylko wtedy kiedy wynegocjuje się odpowiednie dla siebie warunki. Ja tak mialem i nie żałuje żadnego dnia przepracowanego. Do zastaniowienia i działan dla firmy jest system motywacyjny pracowników i kompetencje zespołu menadżerskiego, które na prawde sa niewielkie- ale to nie tylko w tej korpo, gdyż pracowałem już w 3ech. Odchodzę z firmy z dużym bagażem doświadczeń, szkoleń wew i zew. Elastyczny tryb pracy i ciekawi ludzie przekonali mnie zeby pracować tutaj >3 lata.

pracownik_2019

Pracuję w tej firmie ponad 6 lat. W międzyczasie kilkakrotnie zmieniałem zespół więc trochę przeżyłem. Na sytuację pracownika ma wpływ wiele czynników. Sporo zależy od managera. Dodatkowo na naszą sytuację ma wpływ klient - jeśli jest kluczowy, możemy więcej zyskać. Oczywiście ważne jest również to czy posiadamy umiejętności kluczowe dla firmy i serwisu. Zalety: * Home Office - nawet 100% * Podwyżki - możliwe lecz trudne do uzyskania. Często musimy zmienić zespół, technologie z jakimi pracujemy lub stanowisko. * Szkolenia i certyfikacje - również możliwe zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne, chociaż często trzeba długo na nie czekać. * Benefity - ubezpieczenie grupowe, pakiet prywatnej opieki medycznej, pakiet sportowy - czyli standard dla większości firm. * Wyjazdy służbowe - nie zdarzają się często, ale są. * Nadgodziny - możliwe do wypłaty, lecz wpływ na to ma wiele czynników. Wady: * Brak premii rocznych. * "Freez" to słowo, z którym często spotkamy się pracując w IBM. * Duża rotacja pracowników.

fsdfsfdsfsd

Pracuję w WPT. Gdy przechodzę obok IBM i widzę te smutne twarze, brzuchatych, podłysiałych wyrobników czy korpokaryny to aż mi się przykro robi.

heheszek

Przez 6 miesięcy nie mogłem się doprosić, żeby wreszcie mieć jakieś zadania. W 7 miesiącu wysłano mnie na delegację do Norwegii, gdzie kolejny miesiąc nic nie robiłem bo delegacja była źle zorganizowana a kosztowała firmę tylko za mnie 50tys (hotele w Oslo nie są tanie). Ale przynajmniej pozwiedzałem :) Firma w ramach przeprosin zafundowała mi na koniec certyfikat, żebym nie miał złych wspomnień. Ciekawe jak im się to opłaca... A stanowisko było seniorskie. Po 7 miesiącach w IBM byłem tak wypoczęty jak nigdy w życiu. Spacery wokół Lidla, dobre jedzenie w tamtejszej stołówce, home office. Poważnie mówiąc to moja ocena tej (części) firmy to 0/10. Ale słyszałem, że są działy gdzie jest super, więc to tylko moja opinia. Pewnie jak się komu trafi.

Arnie

Nie wierzę ani trochę, że ta firma się nie będzie zwijać. Cały czas zapewniają jakie to kosmiczne plany mają, a każdy miesiąc życia codziennego temu przeczy. Całym sobą krzyczą: "mamy was w (usunięte przez administratora) pracownicy, bo zaraz i tak nas tu nie będzie".

O co chodzi ?

O co chodzi z tą (usunięte przez administratora), napisałem gdzieś tu swój email i teraz dostaję maile "dziwnej" treści na jej temat ?

byly ibmer
@O co chodzi ?

ogolnie jest taki byly pracownik ibma we wroclawiu - rumun, ktory zostal zwolniony dyscypliniarnie i pozniej mial problemy ze znalezieniem pracy i teraz sie msci. Koles ogolnie ma problemy psychiczne. Sa tematy na wykopie. wpisz w wyszukiwarke " ibm wykop" Pozdrawiam

User

Kto wie telefon do HR - bo status CV jest in interview a nikt nie zadzwonił ?

yo
@User

Nie oczekuj profesjonalizmu. Ja dostałem po kilku miesiącach wiadomość (a od wielu tygodni - nawet jak by się odezwali - nawet bym się nie schylił po to, co proponowali, bo znalazłem robotę gdzie indziej za 2(!) razy więcej), że niestety nie są zainteresowani. Śmiechłem. Temu low cost center trochę za bardzo się wkręciło "low".

nicky nick

Chce i ja dorzucic swoja oliwe do ognia :) Czy pracuje w oddziale wroclawskim pani jasnie menadzerka K. T. ? To ta, co niby zna biegle 2 jezyki. Chcialem tylko zrobic jej antyreklame i napisac, ze rekrutowala mnie jakies 7 lat temu, jak jeszcze pracowala w innej firmie i byla w Warszawie. Tragedia jednym slowem, wydzwanianie do mnie po godzinach, a jak zostalem zaproszony na rozmowe do korporacji francuskiej, to pierwsze pytanie jakie padlo, to ile zarabiam obecnie. Pracy oczywiscie nie dostalem, francuzi byli bezczelni, potem jeszcze wiele osob z tej pseudo korpo probowalo mnie zrekrutowac, ale poblokowalem inne kontakty. A ta panie ? pelen profesjonalizm... zmienianie pracy co 1-2 lata... byla jeszcze w paru innych bodaj, zanim do was trafila :) Szybkie awanse, a kompetencji zero. Wspolczucia dla was ;)

Korpo bełkot

Ogłoszenia o pracę - korporacyjny bełkot level master. Prawie każde ogłoszenie wymienia pierdylion jakichś wewnętrznych tool'i i aplikacji, których osoba z zewnątrz nie ma prawa znać, albo w najlepszym przypadku nie powinna znać. Knoweledge to, knowledge tamto, nice to have sramto (a pod "sramto" milion jakichś drugorzędnych bzdetów, których ludzie z zewnątrz na oczy nie widzieli). Dzięki temu ogłoszenia są tak wielkie i nafaszerowane jakimiś durnymi skrótami i nazwami, że nie chce się nawet tego czytać.

ex IBMer
@Korpo bełkot

Jedyne narzedzia tam uzywane to: IAM, IT Security tools,Maximo (ITIL, koordynacja IT servisu), Resource Tool, ILC (do claimowania godzin na projektach), Compliance tool, SCoD. To sa bardzo wazne narzedzia do pracy zgodnie z IT Compliance standardami (ISO7001). Z dobrym mentorem można sie tego nauczyc w 3 dni, ale do tego trzeba znac procesy i jak sie do nich stosowac. Opis stanowisk jest formulowany czesto przez IBM Kupcow (klientow zew) ktorzy zlecaja zatrudnienie osoby w IBM Delivery Center, aby zaoszczedzic kase w budzecie projektu. Faktem jest ze onboarding i wewnetrzne szkolenia sa fatalnie zorganizowane, duza rotacja w firmie powoduje ze ludzie sa niedouczeni bo nie bylo na to czasu, lub ktos senior stazem odchodzil szybko i nie miał czasu aby przyuczyc zastepujacych je osob (tak bylo w moim przypadku). Nauka we własnym zakresie wymaga czasu aby sobie przyswoic TOM i funkcjonujace w nim procesy, ludzie po stronie klienta czesto sie denerwuja ze maja nowych nie przeszkolonych ludzi, leca eskalacje, atmosfera wspolpracy sie psuje. Firma zakłada, że nowy pracownik ma być przeszkolony wciagu dwóch tygodni i od tego momentu zaczyna się ocena jego work performance (w wiekszosci przypadkow zaniżona, bo każdy nowy pracownik nie może się odnaleźć w tych standardach). Zanim się zorientuje że sie czegos nauczył i staje sie wydajnym, FLM wzywa go na rozmowe i mowi że się nie sprawdził, że sa eskalacje ze strony klienta, bo juz na jego miejsce rekrutuja nowa osobe. IBM DC ma narzucony wskaźnik attrition 30-40% wymiany ludzi, tzw resource refresh.

yo
@ex IBMer

Narzędzia wewnętrzbe są ważne, ale tu mowa o ogłoszeniach o pracę, które rzeczywiście są formułowane na kolanie.

Odpowiednia firma jeśli ktoś chce popracować bezstresowo i „poobijać się”. Mało ambitne zadania, nie wymagające żadnej szczególnej wiedzy. Prawie zerowe szanse na podwyżkę. Niskie pensje w porównaniu z innymi korporacjami. Dużo szkoleń, ale słabo powiązanych z pracą (raczej umiejętności miękkie). Nie ma dofinansowań do kursów, ani szkoleń zewnętrznych. Fatalna organizacja (nawet team leader ani menadżer często nie mają pojęcia kto się czym zajmuje). Plusem jest elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej, fajni ludzie, dużo wyjść integracyjnych, wewnętrzne kursy językowe. Polecam, ale nie na dłużej, bo później można mieć problem ze znalezieniem innej pracy. Moje sugestie dla IBM - Wroclaw - Wrocław: Lepiej przyjrzeć się zadaniom poszczególnych osób, zredukować niepotrzebne stanowiska, zrobić porządek w strukturze firmy, większe premie dla mniejszej ilości osób zamiast śmiesznie niskie dla wszystkich, więcej szkoleń dopasowanych pod konkretne stanowiska Lubię atmosferę w IBM - Wroclaw - Wrocław za: Dobre podejście do integracji, dużo wyjść, dofinansowania do wyjazdów, dbanie o dobrą atmosferę w zespole

byly ibmer

napisz prosze jaki mniej wiecej dzial, ktory budynek, bo to baaardzo roznie jest, ale ogolnie sie zgadzam

Bądź mądry jak geniusz i zarabiaj jak idiota. Oto jak postrzegają nas zagraniczne korporacje.

Patrycja
@anonymous

Niestety każdy projekt dysponuje ściśle określonym budżetem. Jeżeli firma zatrudni w projekcie kilku specjalistów z Indii płacąc im po 12 - 17 kPLN (za mniej po prostu oni nie przyjdą) to niestety pozostali muszą się podzielić tym co z przyznanego budżetu zostanie. Stąd płace dla pozostałych pracowników we wspomnianych widełkach 2 - 4 k PLN wynikają. Większych nie ma i nigdy nie będzie bo z próżnego to i Salomon nie naleje :) Nie nalezy jednak rozpatrywać tego w kategoriach problemu, jest to olbrzymia wartość dodana dla fimy przy docelowej migracji projektów do Indii. W tym momencie bowiem firma dysponuje doświadczonymi pracownikami już na miejscu. Nikogo z Polski nie trzeba wysyłać na miejsce ani też ponosić olbrzymich kosztów delegacji, przelotów lotniczych czy hoteli. Transition przebiega więc praktycznie bezkosztowo i płynnie co jest niewątpliwą korzyścią równiez dla klientów.

wr
@Patrycja

dziewczyno co ty piszesz... przeciętna pensja informatyka w Indiach jest 4x niższa niż w Polsce, 12000 PLN w Indiach w IT ? to by hindusi nie emigrowali do europy za lepszymi zarobkami. Skoro mogliby zarobić tyle u siebie co w Niemczech.

Patrycja
@wr

To są stawki w IBM w Polsce dla zatrudnionych ludzi z Indii.

wr
@Patrycja

no i ibm mysli ze hindusi pozniej wroca do indii zeby docelowo zarabiac 8x mniej? przeciez nie wroca

XYZ
@wr

Pewnie im naobiecują, że zostaną tam managerami na stanowiskach za podobne pieniądze to wrócą. A w Polsce zostaną puste biura i ludzie na bruku... Po to w każdym projekcie masz co najmniej jednego hindusa.

były
@XYZ

i nie kompetentni bezrobotni managerowie z ibm z kilkoma kredytami hipotecznymi od spłaty.

HR Żółw
@Patrycja

Każdy ściagany hindus do IBM DC Wroc, otrzymuje dodatek 1500 PLN (dopłata miesieczna do mieszkania dla obcokrajowców) do podstawowej pensji circa 6K-10K w zależności od bandu. IBM DC PL ma specjalnie opracowane bandy, zaniżone stawki, ale dla ściaganych tutaj hindusow sa podwyższane, aby uatrakcyjnić im pobyt w Polsce. Każdy z nich docenia ta okazje i jak sami mowia że im sie tutaj podoba bo pracuja tylko 8 godzin zgodnie z polskim Kodeksem Pracy;) i że doswiadczaja bulling od polskich kolegów. Staraja sie zaprzyjaźnić, ale Polakom nikt nie płaci dodatku za ta dodatkowa usługę.

Guy from romania

HR Business Partner in IBM Wroclaw lost a dildo in her vagina!

LGBT man
@anonymous

A słyszeliście o aferze gejowskiej w Katowicach? Tam się jawnie już obraża osoby LGBT co jest wbrew zasadom firmy!!!!!!!!!!!

DanielMagical
@LGBT man

Dobrze, że osoby QWERTY się szanuje.

Me
@LGBT man

Pierwszy plus dla IBM od dawna na tym forumXD

Me

Po 5 minutach prowadzenia przez jakieś idiotyczne i sprawiające problemy stronki i aplikacje rekrutacyjne, (usunięte przez administratora) to w cholere. Nie da się jednym przyciskiem złożyć CV, nie chcecie, żeby ludzie u was pracowali, to sie bujajcie.

exIBMer

draca dla tych, którzy zaczynają karierę w IT. zarobki marne, bałagan, wywalone na pracowników, brak możliwości rozwojo. ale dobrze wygląda w CV ;) popracuj tam rok i (usunięte przez administratora) Moje sugestie dla IBM - Wroclaw - Wrocław: zróbcie czystki wśród managerów, ukróćcie kumoterstwo, zadbajcie o ludzi Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: nieprofesjonalna kadra managerska przyjmowana po znajomości

Forenda
@exIBMer

No nie ma lekko.Trzeba pracować na chlebuś.

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Wroclaw - Wrocław - Wrocław

• Jak się pracuje w IBM - Wroclaw - Wrocław?

Zobacz opinie na temat firmy IBM - Wroclaw - Wrocław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM - Wroclaw - Wrocław?

Kandydaci do pracy w IBM - Wroclaw - Wrocław napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM - Wroclaw - Wrocław