Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Logowanie dla Pracodawców

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
zamknij[X]
akceptuję regulamin
zdjecie uzytkownika
lorie - 2012-05-27 09:49:33 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-27 09:34:13

A to mi sie spodobalo...toz to sama prawda.
Ja tez pomimo ,,ciezkiej pracy,, (raczej psychicznych obowiazkow )
odpoczywam TU w Niemczech.....
Bo w Polsce - niby na urlopie (2 miesieczne przerwy ze zmienniczka )
czesto jest tak - jak powyzej...
Dlatego zawsze chetnie TU wracam, a wrtecz pod koniec mojej polskiej pauzy nie moge sie doczekac wyjazdu - tak mnie w Polsce wszystko denerwuje.
Ludzie !! - a moze ja jestem juz uzalezniona od opieki ???
ale mam (teraz - od ponad roku ) wspaniale , spokojne miejsce ;))))
I zycze mojej podopiecznej 100 lat ( oj to jeszcze tylko 9 lat ?? )
- to poprawie sie 110 lat ;)))

I zycze Ci ,aby Twoja babcia zyla jak dluzej!

Ciesze sie,ze jeszcze mozna znalezc takie Stelle,gdzie dziewczyny chetnie wracaja i chwala sobie.
Ja mam ostatnio najwidoczniej pecha.
Najpierw okropnie skapa i wredna baba ze Szwabii ( Stuttgart),potem "uciekjacy Alzheimer"gubiacy gowna za przeproszeniem( zalozenie pampersa nie wchodzilo w gre,byla agresywna) ,teraz czepiajaca sie wszystkiego,skapa,wredna zona podopiecnego....
Mam 10-letnie doswiadczenie i do tej pory jakos sie ukladalo,mimo,ze mialam ciezkie przypadki...Lubie te prace,lubie sie ludzmi opiekowac,ale nienawidze roli sluzacej do wszystkiego.
Niestety tak nazywa sie moja funkcja ,na umowie mam : pomoc domowa z funkcja opiekuncza.
Czyz nie brzmi to jak nazwa robota wieloczynnosciowego?
Powaznie zastanawiam sie nad otworzeniem dzialalnosci i zadbam o to,zeby zakres obowiazkow byl dokladnie opisany.
Pozdrawiam opiekunki!
zdjecie uzytkownika
goja - 2012-05-27 10:26:37 odpowiedz | cytuj
lorie - 2012-05-27 09:49:33

- 2012-05-27 09:34:13

A to mi sie spodobalo...toz to sama prawda.
Ja tez pomimo ,,ciezkiej pracy,, (raczej psychicznych obowiazkow )
odpoczywam TU w Niemczech.....
Bo w Polsce - niby na urlopie (2 miesieczne przerwy ze zmienniczka )
czesto jest tak - jak powyzej...
Dlatego zawsze chetnie TU wracam, a wrtecz pod koniec mojej polskiej pauzy nie moge sie doczekac wyjazdu - tak mnie w Polsce wszystko denerwuje.
Ludzie !! - a moze ja jestem juz uzalezniona od opieki ???
ale mam (teraz - od ponad roku ) wspaniale , spokojne miejsce ;))))
I zycze mojej podopiecznej 100 lat ( oj to jeszcze tylko 9 lat ?? )
- to poprawie sie 110 lat ;)))

I zycze Ci ,aby Twoja babcia zyla jak dluzej!

Ciesze sie,ze jeszcze mozna znalezc takie Stelle,gdzie dziewczyny chetnie wracaja i chwala sobie.
Ja mam ostatnio najwidoczniej pecha.
Najpierw okropnie skapa i wredna baba ze Szwabii ( Stuttgart),potem "uciekjacy Alzheimer"gubiacy gowna za przeproszeniem( zalozenie pampersa nie wchodzilo w gre,byla agresywna) ,teraz czepiajaca sie wszystkiego,skapa,wredna zona podopiecnego....
Mam 10-letnie doswiadczenie i do tej pory jakos sie ukladalo,mimo,ze mialam ciezkie przypadki...Lubie te prace,lubie sie ludzmi opiekowac,ale nienawidze roli sluzacej do wszystkiego.
Niestety tak nazywa sie moja funkcja ,na umowie mam : pomoc domowa z funkcja opiekuncza.
Czyz nie brzmi to jak nazwa robota wieloczynnosciowego?
Powaznie zastanawiam sie nad otworzeniem dzialalnosci i zadbam o to,zeby zakres obowiazkow byl dokladnie opisany.
Pozdrawiam opiekunki!
Ja nigdy nie biore zlecen do małzeństw bo niby ta zdrowa osoba nieraz więcej nerwów popsuje niż ten pacjent którym sie zeczywiście opiekujemy.Też mam teraz dobrą stelle że chce mi sie wracać.Na pewno i u ciebie ta zła passza sie skończy czego ci życze bardzo.Rok szukałam aż w końcu znalazłam.Powodzenia.
zdjecie uzytkownika
lorie - 2012-05-27 11:15:02 odpowiedz | cytuj
Dzieki Goja!
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-27 13:54:52 odpowiedz | cytuj
Moj odpoczynek w Polsce
-przychodzi synus ,robi prawo jazdy,musze mu dolozyc,oboje niewiele zarabiaja
-wnusia 4 latka- kupisz mi wozek z lalka
- przyszlo wyrownanie za wode za rok poprzedni
-czynsze poplacic i te biezace i te kiedy mnie nie ma
-zus zaplacic mimo ze nie pracuje
-wypadaloby zmienic podloge w kuchni,albo najlepiej remont calej,nie starczy ani czasu ani kasy
-przyjaciolka ma probleny z 26 letnia corka,ma fobie nie chce wychodzic z domu boi sie ludzi,szukamy kolejnej pomocy
- ciotka 86 lat problemy z trzustka, szpital -konsultacje z lekarzem
- kablowka,jakas wymiana,a ja mam rowniez telefon i internet na kablu
zostaje komorka
-problem z dzialka ,bledy w papierach trzeba jechac i wyjasnic(150 km)

.... jak to dobrze,ze 2-go wracam do Niemiec,nie mam polskiej telewizji,nie musze ogladac tych samych znudzanych geb od kilkunastu lat.Nie musze sluchac tych wyswiechtanych przemowien,glupich dyskusji.Nie musze patrzec na poranne programy telewizyjne,gdzie redaktorki na sile chca miec 20 lat.Niby w Polsce tez moge po prostu wylaczyc telewizor,nie brac do reki durnych gazet i nie sluchac porad kulinarnych,gdzie obiad kosztuje dobrze ponad 100 zlotych, a wiekszosc emerytur ma 800 na caly miesiac..ale te durne informacje sa tak nachalne ,ze na walke z nimi juz nie starcza mi sil............................. zapomnialam napisac,ze pomagalam jeszcze kolezance zdjac gips z reki....bo w momencie kiedy zlamala reke nie ustalila terminu zdjecia gipsu i za cholere nikt jej tego gipsu nie chcial zdjac....... Pozdrownienia dla sluzby zdrowia
zdjecie uzytkownika
goja - 2012-05-27 19:01:45 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-27 13:54:52

Moj odpoczynek w Polsce
-wypadaloby zmienic podloge w kuchni,albo najlepiej remont calej,nie starczy ani czasu ani kasy
-przyjaciolka ma probleny z 26 letnia corka,ma fobie nie chce wychodzic z domu boi sie ludzi,szukamy kolejnej pomocy
zostaje komorka

.... jak to dobrze,ze 2-go wracam do Niemiec,nie mam polskiej telewizji,nie musze ogladac tych samych znudzanych geb od kilkunastu lat.Nie musze sluchac tych wyswiechtanych przemowien,glupich dyskusji.Nie musze patrzec na poranne programy telewizyjne,gdzie redaktorki na sile chca miec 20 lat.Niby w Polsce tez moge po prostu wylaczyc telewizor,nie brac do reki durnych gazet i nie sluchac porad kulinarnych,gdzie obiad kosztuje dobrze ponad 100 zlotych, a wiekszosc emerytur ma 800 na caly miesiac..ale te durne informacje sa tak nachalne ,ze na walke z nimi juz nie starcza mi sil............................. zapomnialam napisac,ze pomagalam jeszcze kolezance zdjac gips z reki....bo w momencie kiedy zlamala reke nie ustalila terminu zdjecia gipsu i za cholere nikt jej tego gipsu nie chcial zdjac....... Pozdrownienia dla sluzby zdrowia
Polska rzeczywistość niestety.

Doszkalający kurs języka niemieckiego 60h za DARMO
Zapisz się już dziś!

zdjecie uzytkownika
- 2012-05-27 19:25:40 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-27 13:54:52

Moj odpoczynek w Polsce
zostaje komorka

Ja wole te moje wszystkie obowiazki i nawet czyjes ale zawsze bardzo ale to bardzo sie ciesze jak jestem w domu i to co kiedys mnie denerwowalo wogule nie rusza mnie ciesze sie ze jestem z moimi ludzmi rodzina znajomimi,nawet najlepsza sztela mi tego nie moze zastapic.zawsze zostawiam to wszystko z wielkim zalem chociaz wcale nie mam tu zle.Obca rodzina nigdy nie daje mi tyle radosci chocby byla najlepsza,co chocby tydzien ze swoimi.W domu ide gdzie chce o ktorej chce i dalej juz nie bede wyliczac bo kazda rozumie.Jestem tu bo po prostu tam w moim kraju nie ma dla mnie pracy.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 08:50:23 odpowiedz | cytuj
No tak jak sie ma ciepla rodzinke i wielkie serce do niej - to pewnie, ze najlepiej w domu.
Ale jak sie jest samotnym , dzieci czesto za granicami (np Londyn)
to tu w Niemczech mozna znalesc taka namiastke rodziny ... i jeszcze za to placa !! ;) (chociaz moze agencja moglaby wiecej)
No coz - nie mozna miec wszystkiego ;)))))))
Z moich obserwacji wynika rowniez -
ze trzeba po prostu TRAFIC na swoich ludzi...
i pozytywnie nastawic sie...
...bo NAPRAWDE nie jest to praca dla WSZYSTKICH
. bo spotkalam sie juz kilka razy:,
ze jedna opiekunka nazekala ;( ( ale nie znala jezyka )
- a druga nie mogla sie nachwalic dziadka czy babci ;)
zycze wszystkim pania dobrych miejsc
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 10:04:33 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-26 12:27:55

- 2012-05-26 10:33:26

- 2012-05-25 10:28:43

LEKARZ I PRAWNIK? to polscy informatycy zarabiaja po 5000 euro wiem to dokladnie
Może skorzystaj z googla zanim znowu się skompromitujesz. Tam są wszelkie informacje na temat zarobków. to że jakiś informatyk zarabia 5000 euro na stanowisku kierowniczym i wybitnie odpowiedzialnym, nie zmienia faktu, że 99,99% informatyków zarabia 2-2,5tys euro
No wlasnie sprawdzilam google podaja- Bankier.pl
(nota bene warto przeczytac o innych zawodach) Lekarz 4560 euro, Informatyk 3820 euro,
To są zarobki BRUTTO! Czyli "na rękę" (pisze tak dla najbardziej niekumatych, których jak widać z postu powyżej, nie brakuje tutaj). Netto zostaje z 4500 euro 2000 netto. Z tego ma zapłacić brutto opiekunce 3000 za swoją mame - bardzo fajnie. Czyli co miesiąc prawnik, lekarz, czy informatyk dla polskiej opiekunki ma zadłużać się na 100 euro, cały czas pracując na nią... Bardzo mądrze rozumujesz, nie ma co.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 10:12:39 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-28 10:04:33

- 2012-05-26 12:27:55

- 2012-05-26 10:33:26

- 2012-05-25 10:28:43

LEKARZ I PRAWNIK? to polscy informatycy zarabiaja po 5000 euro wiem to dokladnie
Może skorzystaj z googla zanim znowu się skompromitujesz. Tam są wszelkie informacje na temat zarobków. to że jakiś informatyk zarabia 5000 euro na stanowisku kierowniczym i wybitnie odpowiedzialnym, nie zmienia faktu, że 99,99% informatyków zarabia 2-2,5tys euro
No wlasnie sprawdzilam google podaja- Bankier.pl
(nota bene warto przeczytac o innych zawodach) Lekarz 4560 euro, Informatyk 3820 euro,
To są zarobki BRUTTO! Czyli "na rękę" (pisze tak dla najbardziej niekumatych, których jak widać z postu powyżej, nie brakuje tutaj). Netto zostaje z 4500 euro 2000 netto. Z tego ma zapłacić brutto opiekunce 3000 za swoją mame - bardzo fajnie. Czyli co miesiąc prawnik, lekarz, czy informatyk dla polskiej opiekunki ma zadłużać się na 100 euro, cały czas pracując na nią... Bardzo mądrze rozumujesz, nie ma co.
A coz Ty to takie niezwykle obliczenia tu prezentujesz?No nic,tylko sie rozplakac nan losem biednych Niemcow,ktorych osmielaja sie wykorzystywac polskie opiekunki/przez 24 godz na dobe/.Patrzcie,tyle lat tu jestem,a nie zauwazylam,ze prawia bieda im doskwiera.Wrecz przeciwnie.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 10:50:11 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-28 08:50:23

No tak jak sie ma ciepla rodzinke i wielkie serce do niej - to pewnie, ze najlepiej w domu.
Ale jak sie jest samotnym , dzieci czesto za granicami (np Londyn)
to tu w Niemczech mozna znalesc taka namiastke rodziny ... i jeszcze za to placa !! ;) (chociaz moze agencja moglaby wiecej)
No coz - nie mozna miec wszystkiego ;)))))))
Z moich obserwacji wynika rowniez -
ze trzeba po prostu TRAFIC na swoich ludzi...
i pozytywnie nastawic sie...
...bo NAPRAWDE nie jest to praca dla WSZYSTKICH
. bo spotkalam sie juz kilka razy:,
ze jedna opiekunka nazekala ;( ( ale nie znala jezyka )
- a druga nie mogla sie nachwalic dziadka czy babci ;)
zycze wszystkim pania dobrych miejsc
Tu masz calkowita racje,niektore wlasnie jak my ich nazywamy dlugodystansowcy przewaznie maja dzieci tez gdzies daleko albo sa sami i wtedy az tak nie tesknia.Masz racje nie mozna miec wszystkiego zawsze trzeba czyms zaplacic zeby cos innego miec,takie jest zycie a to ze nie kazdy sie nadaje to tez racja,ja sama czasami mam watpliwosci czy ja aby sie nadaje do tej pracy chociaz pracuje juz dlugo,ale czasem mam watpliwosci i chcialabym zatrzasnac drzwi i wyjsc,pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 12:36:49 odpowiedz | cytuj
Ja pracuje ok 6 lat. Teraz mam babcie chodzaca, a wlasciwie latajaca jak perszing ,ale ma demencje . Wiem,rozumiem ,znamobjawy i ze to jest choroba. Ale jak moja babcia:
- dziesiec razy dziennie chce kotu dawac mleko
- szuka mi ciagle jedzenia dla kota po lodowce
- ciagle sie pyta czy mamy chleb ,musze chowac ,bo z kolei karmi ptaszki
-poszla do sasiadow po chleb i sasiadka przyjeciala,mila kobieta z chlebem
- wylacza telewizor bo ona nie patrzy ,ma slaby wzrok,ja wlaczam ona wylacza
-pol godziny po obiedzie jest glodna ,ciagle cos musi zuc
-pol rolki papkieru toaletowego wrzuca na raz do klozetu
-codziennie rano szuka skrzypiec/grala kiedys na skrzypcach/
-podlewa kwiatki 10 razy chowam konewke,kloci sie ze mna
- maslo jadlaby lyzkami -musze chowac
niby to nic,mialam gorzej,ale brakuje mi cierpliwosci. W Austtrii zmieniaja sie co dwa tygodnie,moja kolezanka mowi ,ze cierpliwosci starcza jej na miesiac i tydzien, mysle,ze 6 tyg..to max normalnego funkcjonowania
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 14:04:57 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-28 12:36:49

Ja pracuje ok 6 lat. Teraz mam babcie chodzaca, a wlasciwie latajaca jak perszing ,ale ma demencje . Wiem,rozumiem ,znamobjawy i ze to jest choroba. Ale jak moja babcia:
niby to nic,mialam gorzej,ale brakuje mi cierpliwosci. W Austtrii zmieniaja sie co dwa tygodnie,moja kolezanka mowi ,ze cierpliwosci starcza jej na miesiac i tydzien, mysle,ze 6 tyg..to max normalnego funkcjonowania
A czy jest leczona ta babcia?Ja mialam moja pierwsza podopieczna,ktora wczesniej zajmowala sie rodzina.Ponoc byla agresywna,nie chciala sie myc itp.Aby ja zatrzymac w domu/zaoszczedzic/ musieli podawac odpowiednie leki przepisane przez psychiatre.Ja przyjechalam do spokojnej ,troche depresyjnej staruszki.Ale jak bylam kolo niej 2 lata/siedzenie obok i karmienie ,toaleta itp/to funkcjonowalo non stop /zjezdzalam na 4 dni do domu,5 godz pociagiem z Lubeki/Taka osoba jak Twoja podopieczna nie zajelabym sie,bo za duze ryzyko ,ze sobie cos zrobi .Ta choroba postepuje czasem bardzo szybko!Tak mozna pracowac 2 tygodnie/z firm niemieckich z uznanymi dyplomami tak pracuja/
zdjecie uzytkownika
co to za cwaniaki? - 2012-05-28 17:21:07 odpowiedz | cytuj
Starsza Pani, w styczniu złamała sobie kość udową, wczesniej wszystko było w porządku. Po złamaniu przebywała w domu starców. Mąż zabrał ją do domu, ponieważ nie chce, żeby przebywała dłużej w domu starców. Pani porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Kość goi się bardzo wolno, Krankengymnastik, Pani unika jakiegokolwiek ruchu, boi się stanąć sama na nogach. Toaleta poranna / wieczorna częściowo wykonywana jest samodzielnie, potrzebna pomoc podczas kąpieli/prysznica, ubierania się, rozbierania się, jedzenie i picie samodzielnie, problem z trzymaniem moczu. Dom jednorodzinny, raz w tygodniu przychodzi sprzataczka. Szukamy opiekunki z własną działalnością gospodarczą zarejestrowaną w Polsce, prawem jazdy i dobra znajomością języka niemieckeigo. W domu mieszka mąż Podopiecznej - nie wymaga żadnej opieki, szuka opiekunki dla żony. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt wyłącznie telefoniczny. Na sms-y i wiadomości na mp nie odpisujemy : ) 519 421 903 opieka.sw@gmail.com
1 300,00 €/nie pisza czy to netto/
zdjecie uzytkownika
goja - 2012-05-28 18:26:58 odpowiedz | cytuj

No masz podobnie jak ja miałam jeszcze do niedawna.Też babka latała jak perszing.Teraz sie to zmienilo dostała leki i jest bardzo spoko.I własnie wymieniam sie co 6 tygodni.Dla mnie to też najlepsza opcja.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 18:47:51 odpowiedz | cytuj
goja - 2012-05-28 18:26:58

No masz podobnie jak ja miałam jeszcze do niedawna.Też babka latała jak perszing.Teraz sie to zmienilo dostała leki i jest bardzo spoko.I własnie wymieniam sie co 6 tygodni.Dla mnie to też najlepsza opcja.
Tak macie racje 6 tygodni przy demencji to jest maksimum,to jest czas ktory naprawde mozna dobrze opiekowac sie chora osoba,potem to jak juz sie musi czasem zostac dluzej to jest ze szkoda dla chorej osoby i dla opiekunki bo oczywiscie konczy sie zasob cierpliwosci,daja popalic te chore babcie,oj daja czsem czlowiek mysli ze juz nie da rady,ale co zrobic jak sie zdecydowalo taka prace wykonywac.

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Düsseldorf
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 19:58:00 odpowiedz | cytuj
co to za cwaniaki? - 2012-05-28 17:21:07

Starsza Pani, w styczniu złamała sobie kość udową, wczesniej wszystko było w porządku. Po złamaniu przebywała w domu starców. Mąż zabrał ją do domu, ponieważ nie chce, żeby przebywała dłużej w domu starców. Pani porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Kość goi się bardzo wolno, Krankengymnastik, Pani unika jakiegokolwiek ruchu, boi się stanąć sama na nogach. Toaleta poranna / wieczorna częściowo wykonywana jest samodzielnie, potrzebna pomoc podczas kąpieli/prysznica, ubierania się, rozbierania się, jedzenie i picie samodzielnie, problem z trzymaniem moczu. Dom jednorodzinny, raz w tygodniu przychodzi sprzataczka. Szukamy opiekunki z własną działalnością gospodarczą zarejestrowaną w Polsce, prawem jazdy i dobra znajomością języka niemieckeigo. W domu mieszka mąż Podopiecznej - nie wymaga żadnej opieki, szuka opiekunki dla żony. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt wyłącznie telefoniczny. Na sms-y i wiadomości na mp nie odpisujemy : ) 519 421 903 opieka.sw@gmail.com
1 300,00 €/nie pisza czy to netto/

Jasne, żę brutto.
Od tego 1300 na działalności należy odprowadzić ubezpieczenia i podatek.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 20:21:14 odpowiedz | cytuj
To zostanie z 900 euro. Niemcy udaja glupa jakby u nas nie bylo obowiazkowego ZUSU i Urzedow Skasbowych
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 20:23:49 odpowiedz | cytuj
a co maz sobie sam gotuje i pierze itp?
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 21:01:56 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-28 20:23:49

a co maz sobie sam gotuje i pierze itp?
Mąż pomaga opiekunce :zeby sie nie nudzila:))dorzuci swoje brudne majtki,kilka talerzy do umycia,swoje szanowne cztery litery do pomocy przy tankowaniu paliwa i nadzorowaniu stylu jazdy szofera...sory szoferki taxowkarki:)
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 21:43:07 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-28 20:21:14

To zostanie z 900 euro. Niemcy udaja glupa jakby u nas nie bylo obowiazkowego ZUSU i Urzedow Skasbowych
No, zeby tylko zostało 900, bo jak jesteś na duzym Zusie to zostanie ci tylko 700 euro, a ja miałam nawet propozycje do pracy w ubiegłym roku za 700 euro na działalnosci. Zadziwiające , że pan z firmy i ja rozmawialismy po polsku, ale nijak się zrozumieć nie moglismy. To była firma Pflege fur Oma, mam nadzieję, że ten pan był wczorajszy jak ze mna rozmawiał, bo w przeciwnym razie to musiał być nienormalny!
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 22:38:04 odpowiedz | cytuj
Ogłoszenie z Senioport, najbardziej mnie ubawiła ta praca w każdą noc, ciekawa jestem w jakim zakresie ha...ha.... no i firma rekrutująca płaci od 650 do 700 euro miesięcznie. jaja jak berety komandosów ha...ha...ha.... wklejam link poczytajcie sobie ha...ha...ha..... http://www.senioport.com/pl/node/4180
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 23:18:43 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-28 21:43:07

- 2012-05-28 20:21:14

No, zeby tylko zostało 900, bo jak jesteś na duzym Zusie to zostanie ci tylko 700 euro, a ja miałam nawet propozycje do pracy w ubiegłym roku za 700 euro na działalnosci. Zadziwiające , że pan z firmy i ja rozmawialismy po polsku, ale nijak się zrozumieć nie moglismy. To była firma Pflege fur Oma, mam nadzieję, że ten pan był wczorajszy jak ze mna rozmawiał, bo w przeciwnym razie to musiał być nienormalny!

Pan Adaś to ma pomyślunki…ongi a było to jeszcze przed wejściem obowiązkowego ubezpieczenia...Pan Adaś miał dla mnie robotę na wczoraj za 900 ojro…należało przyjechać i ogarnąć chałupkę bo babulka jeszcze pod opieką niemieckiej służby zdrowia…amputowali jej nogę, ale babcia zupełnie samodzielna …tak tylko do towarzystwa jej ta opiekunka potrzeba była…j

A to oferta z rodzinnego interesu

Opieka nad seniorami

Oferta pracy w Niemczech

Dam pracę za granicą Senior plus Sp. z o.o.z siedzibą w Rudzie Śląskiej.

Opis oferty pracy za granicą

Jesteśmy polską Agencją Opieki nad Seniorami, działającą od 2006 r .
Oferujemy pracę opiekunek osób starszych na terenie Niemiec .Praca obejmuje dłuższy okres w systemie trzymiesięcznych zmian.

Szukamy:
zaufanej, solidnej i miłej pani od 30 roku życia, do opieki nad seniorką.Seniorka ma 88 lat i jest po wylewie .W związku z chorobą ma trudności z mową i poruszaniem się. Potrzebna jest znajomość profesjonalnej pomocy pacjentce przy, podnoszeniu, sadzaniu na wózek inwalidzki, zakładaniu pampersów, itp. Mile widziane ukończenie kursu opieki w tego typu przypadkach i znajomość techniki podnoszenia pacjentki . Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego pozwalająca na dokładne zrozumienie seniorki i opiekującego się chorą lekarza.Konieczne jest doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Zarobek wynosi miesięcznie 1.100, – € brutto przez pierwszy miesiąc, przez następne miesiące 1.200 euro brutto.

Oferujemy:
- umowę o pracę
- odprowadzanie składek ZUS
- ubezpieczenie w NFZ

- osobistą pomoc agentury na miejscu pracy
- odbieramy pracownice z dworca i zawozimy na miejsce pracy
- przekazujemy wszystkie wiadomości dotyczące pracy

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny. Biuro Senior Plus Sp.z o.o. kom. 608775361. lub 32 281 30 21 stacjonarny.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-28 23:39:08 odpowiedz | cytuj
Obawiam sie, zen pan Adam N. żyje kompletnie w oderwaniu od rzeczywistosci, Z proponowanej kwoty wynagrodzenia 700 zł na działalnosci na reke zostanie cos koło 300 euro, ha,,,,ha,,,ha,,,,Ciekawa jestem czy mjaa chetne do pracy?
zdjecie uzytkownika
lola - 2012-05-29 08:07:55 odpowiedz | cytuj
Posrednicy probuja za ile znajda "zdesperowana" opiekunke a potem juz zostaja na niskiej stawce.Dopoki dziewczyny beda pracowaly za "grosze"dotad beda zanizali place.Niestety takie sa prawa rynku jest popyt/zdesperowane opiekunki/jest podaz/zanizona placa/a ze Niemcy potrzebuja wiele opiekunek to interes Kwitnie.Wystarczy poczytac portale z ogloszeniami dla opiekunek ile nowych firm i firemek powstalo a ilu"pseudo "posrednikow sie namnozylo-tego nikt nie policzy."Zloty interes"
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-29 10:09:52 odpowiedz | cytuj
Pierwsza bariera dla malych firemek jest to,ze czesto nie posiadaja certyfikatu marszalka sejmiku danego wojewodztwa i o to nalezy najpierw pytac.... a dalej tez moze byc roznie

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Essen
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
- 2012-05-29 10:38:48 odpowiedz | cytuj
Zgadzam się. Na tym forum już chyba tylko dyskutują grupy interesów. Małe firmy obnażają słabości dużych i na odwrót. A opiekunka, która ma swój rozum i tak sama wybierze.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-29 18:13:34 odpowiedz | cytuj
ja podzielam zdanie tych,ktorzy mowia coraz glosniej,oczywiscie nie na forach internetowych,ze trzeba skonczyc wreszcie z tymi wszystkimi szmatlawymi firmami,bo zadna nie spelnia nalezycie swego zadania,i zaczac wszystko od nowa,na innych,jasnych zasadach.Opieka na ludzmi niesamodzielnymi,ma byc nalezyta opieka,z poszanowaniem pracy opiekunek,a nie zrodlem smierdzacego biznesu.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-29 20:07:00 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-29 18:13:34

ja podzielam zdanie tych,ktorzy mowia coraz glosniej,oczywiscie nie na forach internetowych,ze trzeba skonczyc wreszcie z tymi wszystkimi szmatlawymi firmami,bo zadna nie spelnia nalezycie swego zadania,i zaczac wszystko od nowa,na innych,jasnych zasadach.Opieka na ludzmi niesamodzielnymi,ma byc nalezyta opieka,z poszanowaniem pracy opiekunek,a nie zrodlem smierdzacego biznesu.
swieta prawda,trzeba by naprawde zaczac dzialac bo to sa naprawde nie firmy tylko wyzyskiwacze ludzkiego nieszczescia bo te firemki ktore placa pozal sie boze,ze nieraz jak sie czyta te ogloszenia to czlowieka szlak chce trafic,a jednak kobiety biora te ich oferty,sa to kobiety zawsze ktore maja noz na gardle i musza pracowac za te marne pieniadze,do puki sobie nie zaczna same radzic.Na ludzkim nieszczesciu sie bogaca i jak cos sie nie stanie to dalej tak bedzie bo brak pracy dla kobiet jest a mezowie gowno zarabiaja,ale tych cwaniakow to nie obchodzi wrecz cieszy bo czym wiecej zdesperowanych,tym mniejsze pieniadze placa.Chcialoby sie napisac kobiety nie pozwolcie sie ponizac nie przyjmujcie takich ofert ale co to da ,co maja robic siedziec w domu i wlosy z glowy rwac.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-30 00:04:09 odpowiedz | cytuj

Ostrzegam przed praca jako Opiekunka w Niemczech w Ladenburgu 68526 (05.24.2012) wykasuj 62927
Witam chcialam ostrzec przed praca jako Opiekunka w ladenburgu68526 Daimlerstr 12 w Niemczech .Ta Pani szuka niby Opiekunki do meza ,a tak naprawde to jest oboz pracy od rana do wieczora .Dom po remoncie do sprzatania ,stosy prasowania z miesiaca ,a do tego Corka tej Pani przynosi rowniez stosy rzeczy do prasowania swoje ,meza i corki .2ogrody zaperzone rowniez musisz plewic.Przerwy masz ale tylko czasami,jak ma dobry dzien.Nie masz prawa zadzwonic do domu do Ciebie jak ktos dzwoni to tez robi problemy.Jedzenie na wydzial.Konczysz prace po21 padasz na lozko zmeczona.Traktuje ludzi jak niewolnikow.Jest apodyktyczna nie mila.Traktuje nas jak ludzi 2 kategorji.Sprawdzone .Nie dajmy sie wykorzystywac i ponizac takim ludzia.

OSTRZEGAM OPIEKUNKI (05.24.2012) wykasuj 62929
OPIEKUNKI UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW !!! Przestrzegam przed wyjazdem do 31226 Peine ul. Wasserfurche 10 k/Hannoveru opiekować się 96 letnią panią Hanną Mohring z nadania niejakiej pani Moniki,zarówno ona jak i syn starszej pani są oszustami,obiecują duże pieniądze i zwrot kosztów, w rezultacie na sam koniec otrzymasz marne pieniądze, w trakcie pracy głodówka i nerwówka,nie ma wolnego czasu,czujesz się jak w więzieniu,obowiązków dużo nie tylko przy podopiecznej ale i tania siła robocza w domu.Swoje ofiary wyłapują na portalach, w tej chwili nawet szukają zmienniczki dla opiekunki,która wpadła im w sidła,bądźcie czujne!!!
Email: alex1009@wp.pl.XX

A tu jeszcze dobrodziej.

!!!!! UWAGA !!!!! Poradnik dla opiekunek w Niemczech !!!!! UWAGA !!!!! (05.24.2012) wykasuj 62911
Polki, jako bardzo liczna grupa aktywna w branzy opiekunczej w Niemczech, sa szczegolnie narazone na dumping placowy i oszustwa. Badzmy jednak bardzo ostrozni w wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy. Wyjazdy do pracy za granice, choc atrakcyjne, bywaja niebezpieczne. Decyzje o wyjezdzie nie powinny byc podejmowane szybko i pod wplywem emocji, powinny byc przemyslane. Do nas naplywaja informacje o dzialalnosci nielegalnych posrednikow pracy, w tym rowniez o pobieraniu od osob wysokich oplat nie zapewniajac im miejsc pracy. Licza oni na Wasze niedoswiadczenie i niewiedze w tym zakresie. Dlatego by nie dac sie oszukac bardzo uwaznie trzeba czytac ogloszenia i dokladnie sprawdzac warunki zatrudnienia, warto dokladnie przeczytac umowe oraz sprawdzic firme, ktora posredniczy w znalezieniu pracy badz samego pracodawce. Wazne, by opiekunka otrzymala wydany przez ZUS druk A1. Dokument ten potwierdza, ze agencja odprowadza skladki na ubezpieczenie spoleczne swojego pracownika. Opiekunka powinna takze otrzymac karte EKUZ. Jestes poszkodowana opiekunka - zadzwon do nas: bezplatne porady w zakresie prawa pracy w godz. od 10.00 do 17.00 Tel: 0049-7141-973172 / Doradztwo ds.opiekunczych / www.pflegefachkraefte.de
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-30 08:00:07 odpowiedz | cytuj
www.pflegefachkraefte.de toz to firma zony"obroncy opiekunek"slynnego pana Huptasa.Trzeba by poczytac co pisza na ich temat na www.opiekunkiwniemczech.fora.pl.Ale oni przynajmniej placili dobrze jak jest teraz to nie wiem.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-30 10:01:34 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-30 08:00:07

www.pflegefachkraefte.de toz to firma zony"obroncy opiekunek"slynnego pana Huptasa.Trzeba by poczytac co pisza na ich temat na www.opiekunkiwniemczech.fora.pl.Ale oni przynajmniej placili dobrze jak jest teraz to nie wiem.
Dobra metoda na pozyskiwanie opiekunek,poszkodowane beda dzwonic i pan H. niewiele lepszy tak samo je potraktuje
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-30 11:16:17 odpowiedz | cytuj
A czy żona tego pana będzie w stanie obronić przed nim?
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-30 11:25:34 odpowiedz | cytuj

Zgadzam się! jasne umowy i jasne zasady pracy. Ja pracuję teraz w firmie, która się ze mną obchodzi uczciwie i profesjonalnie. Ale bagaż doświadczeń, który mam za sobą, starczyłby na napisanie książki o tym jakie mi już umowy podtykano pod nos do podpisania. Ich język, a przede wszystkim treść wskazywała, że osoby prowadzące takie firmy albo nie mają na ten temat wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów albo są zwyczajnymi oszustami i wyzyskiwaczami. Umowy przedwstępne, straszenie karami, niezgodność stanu podopiecznego z opisem, opóźnienia w płatnościach, brak zwrotu kosztów dojazdu, to tylko niektóre grzechy niektórych agencji. Jak czytam teraz na forach, że ktoś poleca firmę XXXX bo ją prowadzi opiekunka/opiekun, który wie co jest dla opiekunek ważne i dzięki temu wie jak to robić, to mnie krew powoli zaczyna zalewać. Bo właśnie tacy "uczciwi byli opiekunowie i opiekunki" dali mi się najbardziej we znaki. Bazując na swoich znajomościach w niemczech, wysyłali byle jak i byle kogo, byleby tylko skasować prowizję. W razie problemów nie wiedzieli co robić. Żal im było wydać kilka zł. na wykonanie telefonu do mnie. Gdy zaczęłam rozmawiać ostrzej, to zaczęło się straszenie sadem, zniszczeniem mnie i tym podobne historie. Jedna podopieczna miała też męża, którym trzeba się było opiekować, ale o tym agenturka nie raczyła wspomnieć. Takim firmom już dziękuję i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Nie życzę początkującym opiekunkom, by uczyły się na moich błędach, a nie na swoich. Dziewczyny - szkoda waszych nerwów, czasu i pieniędzy.
zdjecie uzytkownika
ofertadlarobotawielofunkcyjnego - 2012-05-30 19:27:52 odpowiedz | cytuj
Agencja Pośrednictwa Pracy /KRAZ 3860/ poszukuje opiekunki osób starszych do Pani leżącej 79l -50kg, odżywianej sztucznie,/ przychodzi Pflegedienst /mieszkającej z mężem - wstaje na wózek, ale nie chodzi , komunikatywny od 15.06 2012 do Hechingen-Niemcy – miasto z KOMUNIKATYWNYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM !./- nowe zlecenie! Wynagrodzenie netto 1280 Euro netto /miesiąc . Umowa zlecenie, ubezpieczenie w ZUS,A1, karta EKUZ zwrot kosztów podróży 100 Euro, , wyżywienie i zakwaterowanie, własny pokój, opieka polskojęzycznego koordynatora na miejscu Obowiązki: -czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne/mycie-lift w łazience, zmiana pampersów, zmiana pozycji na łóżku-sterowane elektrycznie/ -prowadzenie domu, , gotowanie dla 1osoby/mąż/ plus opiekunka, zakupy z członkiem rodziny -czynności aktywizujące i rozmowy/mąż/ Wymagania: - doświadczenie w opiece nad osobami starszymi leżącymi /w Niemczech -referencje / - rzetelność i solidność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,ciepło, empatia,cierpliwość, brak nałogów - znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację -gotowość do wyjazdu na min.2-3 miesiące lub dłużej lub na wymianę z 2-ą opiekunką Osoby zainteresowane i spełniające wymagania proszone są o aplikację na email: opiekunmed@vp.pl z załączeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych i z zaznaczeniem :Opieka-Hechingen. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z osobami spełniającymi wymagania
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-30 23:02:37 odpowiedz | cytuj
ofertadlarobotawielofunkcyjnego - 2012-05-30 19:27:52

Agencja Pośrednictwa Pracy /KRAZ 3860/ poszukuje opiekunki osób starszych do Pani leżącej 79l -50kg, odżywianej sztucznie,/ przychodzi Pflegedienst /mieszkającej z mężem - wstaje na wózek, ale nie chodzi , komunikatywny od 15.06 2012 do Hechingen-Niemcy – miasto z KOMUNIKATYWNYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM !./- nowe zlecenie! Wynagrodzenie netto 1280 Euro netto /miesiąc . Umowa zlecenie, ubezpieczenie w ZUS,A1, karta EKUZ zwrot kosztów podróży 100 Euro, , wyżywienie i zakwaterowanie, własny pokój, opieka polskojęzycznego koordynatora na miejscu Obowiązki: -czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne/mycie-lift w łazience, zmiana pampersów, zmiana pozycji na łóżku-sterowane elektrycznie/ -prowadzenie domu, , gotowanie dla 1osoby/mąż/ plus opiekunka, zakupy z członkiem rodziny -czynności aktywizujące i rozmowy/mąż/ Wymagania: - doświadczenie w opiece nad osobami starszymi leżącymi /w Niemczech -referencje / - rzetelność i solidność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,ciepło, empatia,cierpliwość, brak nałogów - znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację -gotowość do wyjazdu na min.2-3 miesiące lub dłużej lub na wymianę z 2-ą opiekunką Osoby zainteresowane i spełniające wymagania proszone są o aplikację na email: opiekunmed@vp.pl z załączeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych i z zaznaczeniem :Opieka-Hechingen. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z osobami spełniającymi wymagania

Wykaz Czynnych Agencji Zatrudnienia - SZCZEGÓŁY

Szczegółowe Informacje o Wybranej Agencji Zatrudnienia:
numer rejestru: 3860
nazwa agencji: OPIEKUNMED Urszula Kwietniowska
miejscowość: Skawina / kod: 32-050
adres: ul. Mickiewicza 29/2
telefon: 012/2763392
zdjecie uzytkownika
Branża:Usługi porządkowe, Pomoc domowa - 2012-05-30 23:20:40 odpowiedz | cytuj

Logo Pracodawcy

Personalservices24 oferuje usługi opieki oraz pomocy w gospodarstwie domowym dla Osób Starszych w Niemczech. Dla naszych Klientów poszukujemy obecnie:

Stanowisko:
Opiekunka Osób Starszych (k/m)

Miejsce pracy: Niemcy, , Niemcy

Opis stanowiska:
Miejsce pracy: Niemcy Centralne
Opis zadań:
Opieka i wsparcie dla Pacjentki
Dbanie o dobre samopoczucie oraz asystowanie w codziennych czynnościach
Pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego

Wymagania:
Komunikatywna znajomość języka niemieckiego - warunek konieczny
Doświadczenie w opiece
Cierpliwość, pogodna natura i życzliwość
Czynne prawo jazdy kat. B - będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:
DODATKOWE UBEZPIECZENIE LECZENIA ZA GRANICĄ!
Legalne zatrudnienie w Niemczech w oparciu o umowę cywilnoprawną
Pomoc koordynatora projektu
Atrakcyjną ofertę dopasowaną do kwalifikacji oraz oczekiwań Pracownika

Pozostałe informacje:

• Rodzaj pracy:inne
• Forma zatrudnienia:pełny etat
• Branża:Usługi porządkowe, Pomoc domowa
• Nr Ref.:OPC/PS24
• Data aktualizacji:30-05-2012
• Data zamieszczenia:30-05-2012
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-31 10:19:50 odpowiedz | cytuj

nastepny kwiatek kobieta roslinka,ale nie do konca ,przenoszenie na wozek itpie osoby nawet za takie pieniadze i oczywiscie maz do obrobki, dlaczego zakupy razem? , a co z wolnym czasem?. ja przy 2 osobach w tym jedna byla zdrowa 3 latA TEMU MIALAM 1700 euro , a i tak nigdy nie pojade jak sa dwie osoby nawet za 2000 euro. kto byl to wie jaki to miodzik
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-31 10:24:08 odpowiedz | cytuj
W--- a mnie jak takie durne agencje pisza na 2-3 miesiace lub dluzej ,to ty jedz jedna z druga na moze pol roku przy takim stanie pacjenta.
Przy takim stanie pacjentaw Austrii wymieniaja sie co 2 tygodnie ,inaczej jest to nielegalne. A zdrowie psychiczne i fizyczne opiekunki sie nie liczy?
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-31 10:24:42 odpowiedz | cytuj
W--- a mnie jak takie durne agencje pisza na 2-3 miesiace lub dluzej ,to ty jedz jedna z druga na moze pol roku przy takim stanie pacjenta.
Przy takim stanie pacjentaw Austrii wymieniaja sie co 2 tygodnie ,inaczej jest to nielegalne. A zdrowie psychiczne i fizyczne opiekunki sie nie liczy?
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-31 10:28:56 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-31 10:19:50

nastepny kwiatek kobieta roslinka,ale nie do konca ,przenoszenie na wozek itpie osoby nawet za takie pieniadze i oczywiscie maz do obrobki, dlaczego zakupy razem? , a co z wolnym czasem?. ja przy 2 osobach w tym jedna byla zdrowa 3 latA TEMU MIALAM 1700 euro , a i tak nigdy nie pojade jak sa dwie osoby nawet za 2000 euro. kto byl to wie jaki to miodzik
Agencje posrednictwa pracy nie zatrudniaja tylko szukaja osob dla ewentualnego pracodawcy,wiec w ostatecznosci ,kto ma zatrudnic opiekunke, rodzina? A jesli wy zatrudniacie to lamiecie prawo,prosze podac nr certyfikatu marszalka wojewodztwa.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-31 11:39:19 odpowiedz | cytuj
- 2012-05-30 11:25:34

Zgadzam się! jasne umowy i jasne zasady pracy. Ja pracuję teraz w firmie, która się ze mną obchodzi uczciwie i profesjonalnie. Ale bagaż doświadczeń, który mam za sobą, starczyłby na napisanie książki o tym jakie mi już umowy podtykano pod nos do podpisania. Ich język, a przede wszystkim treść wskazywała, że osoby prowadzące takie firmy albo nie mają na ten temat wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów albo są zwyczajnymi oszustami i wyzyskiwaczami. Umowy przedwstępne, straszenie karami, niezgodność stanu podopiecznego z opisem, opóźnienia w płatnościach, brak zwrotu kosztów dojazdu, to tylko niektóre grzechy niektórych agencji. Jak czytam teraz na forach, że ktoś poleca firmę XXXX bo ją prowadzi opiekunka/opiekun, który wie co jest dla opiekunek ważne i dzięki temu wie jak to robić, to mnie krew powoli zaczyna zalewać. Bo właśnie tacy "uczciwi byli opiekunowie i opiekunki" dali mi się najbardziej we znaki. Bazując na swoich znajomościach w niemczech, wysyłali byle jak i byle kogo, byleby tylko skasować prowizję. W razie problemów nie wiedzieli co robić. Żal im było wydać kilka zł. na wykonanie telefonu do mnie. Gdy zaczęłam rozmawiać ostrzej, to zaczęło się straszenie sadem, zniszczeniem mnie i tym podobne historie. Jedna podopieczna miała też męża, którym trzeba się było opiekować, ale o tym agenturka nie raczyła wspomnieć. Takim firmom już dziękuję i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Nie życzę początkującym opiekunkom, by uczyły się na moich błędach, a nie na swoich. Dziewczyny - szkoda waszych nerwów, czasu i pieniędzy.
Zgadzam się z tym postem. Na temat małych agencyjek, gdzie wszystko odbywa się na wariackich papierach powiedziano już sporo, a mimo tego co jakiś czas na forum ktoś robi piarowe zagrywki, że agencje to pijawki, opiekunki powinny trzymać się razem i poleca swoją agencyjkę podszywając się w internecie za opiekunkę. Pół roku temu po śmierci mojej podopiecznej, gdy poszukiwałam na gwałt zlecenia, to aplikowałam do kilku firm. Jak zobaczyłam świstek na dwie strony, który otrzymałam od małej firmy, to nie wiedziałam, czy się zaśmiać im w twarz, czy wyruszyć z tym od razu do mediów. Umowa skonstruowana w aki sposób, że agencja może się w każdej chwili wymigać od wszystkiego, a ja zostanę z figą z makiem i problemami. Jakie ubezpieczenia? Jakie świadczenia? Kilka paragrafów dotyczących moich obowiązków (opisać je mogę po krótce: rób wszystko co Ci każą 24 godziny na dobę). Żeby było śmieszniej, to nikt nawet nie sprawdził mojej znajomości języka. Zgłosiła się - niech jedzie! Kasa musi być, a reszta guzik nas obchodzi. Warto dbać o swoje interesy i czytać to co się podpisuje. Ciekawe ile dziewczyn jeszcze da się nabrać nieprofesjonalnym agencjom. Ale jak ktoś jest zdesperowany i potrzebuje pracy i gótówki, to często daje się nabrać na takie coś.
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-31 15:32:23 odpowiedz | cytuj
Przeczytaj ostatnia strone na 02 jakie skutki przynosi wysylanie kobiet bez zadnej wiedzy i bez znajomosci jezyka...... dziadek sie prawie nie przekrecil..a agencyjka zyje
zdjecie uzytkownika
- 2012-05-31 17:03:53 odpowiedz | cytuj
Oj tez tak mialam...
Miala byc jedna chora osoba , a druga calkiem zdrowa i nawet do pomocy ???
Oczywiscie - obie potrzebowaly pomocy, bywalo, ze niewiedzialam kim sie zajac - bo oboje potrzebowali natychmiast.
Jedno karmilam, drugiemu podawalam, ja jadlam dlugo PO.
A jaki dziadek byl zazdrosny - jak za dlugo zajmowalam sie babcia (bo nie chciala jesc - i karmienie trwaloooo ) strzelal fochy ze ho ho.
Jak szlam wieczorem ,, do siebie,, - na gore , zeby np zadzwonic do rodziny , to sie darl, ze go samego zostawiam, i jemu jest SMUTNO. Siedzielismy zawsze w kuchni , bo tam byl telewizor.
Babcia lezala w pokoju. Z tym telewizorem to tez byly chece...
oczywiscie dziadek decydowal co ...ogladamy, i podsypial przy stole, gdy zmienilam kanal - szybko sie buzil i znowu swoje.
KOSZMAR: Bylam do konca , bo podpisalam kotrakt (2 mies ) , ale zapowiedzialam agencji, ze TAM nigdy wiecej !!
zdjecie uzytkownika
mlodzianowska hanna - 2012-05-31 23:33:22 odpowiedz | cytuj
Nieznajoma?Dzis poinformowaly mnie Panie opiekunki ,ze ktos wzial moja osobe jako obiekt obelg .Dlaczego mnie pani szuka na forum, jezeli moze pani do mnie po prostu zadzwonic.Nie wiem kim Pani jest i co pani zlego zrobilam.Jest Pani pewnie ta osoba, ktora szantazuje panie opiekunki pracujace od kilku lat ze mna i z innymi firmami .Dzwoni pani z numeru nieznanego ,przedstawia sie pani jako Bozena ,w innym miejscu Joanna,jeszcze w innym Anna.Wiem tez ze donosi Pani na mnie i na te kobiety do Zoll, ktorzy przychodza na kontrole sprawdzajac kobietom dokumenty ,ktore sa w porzadku.Dlaczego mnie Pani oczernia,nie znajac mnie wcale .moze to Pani ma problemy z policja?Jestem tak samo opiekunka jak te panie z ktorymi pracuje .Kazdy pracuje na wlasna opinie .Nikogo nie oszukalam,moja firma znajduje sie w Ravensburgu od 2007 roku nie zmieniam adresu, ani nr telefonu,place podatki w Niemczech.Sama pracuje jako opiekunka i nie jestem zadna milionerka,ani nie posiadam ogromnej willi,ani nie jestem rozwiedziona.Zarabiam jako opiekunka znacznie mniej niz Pani chociaz mam kilku podopiecznych.Prosze sie odezwac, a nie tchorzliwie pod pseudonimem szargac mi opinie .Jezeli ma Pani ze mna problemy ,jezeli znamy sie, to ma Pani tez moj numer telefonu.W tym momencie wymagam cofniecia wszystkich obelg i nieprawdy jaka Pani opowiada.Skladam skarge o niszczenie mojej reputacji przez Pania u Adwokata w Ravensburgu. Musze pani jeszcze Pani powiedziec ,ze Panie do ktorych Pani wydzwania sa solidnymi kobietami,uczciwymi bo tylko z takimi do tej pory wspolpracowalam.Z uszanowaniem Hanna Mlodzianowska
zdjecie uzytkownika
pocieszam:) - 2012-06-01 08:09:17 odpowiedz | cytuj
To moze byc Pani konkurencja :)przeciez "licho"nie spi.A sa pseudoagentki w okolicach /nie wymienie z nazwiska/,ktore nastawione sa na zysk i tylko to sie liczy!Mnie tez straszono kiedys kontrola/bo jednej cwaniarze spodobala sie moja sztela/zawisc i podlosc?trzeba dzialac!powodzenia.opiekunka
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-01 17:15:50 odpowiedz | cytuj
Kolezanki - chcialabym poprosic obecnego niemieckiego pracodawce o referencje. Nie moge znalesc w slowniku tego slowa.
Pomozcie
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-01 17:25:17 odpowiedz | cytuj
Kto moze mi poradzic ?
Szukam busa na sobote rano - do POLSKI ( z Niemiec )
Dokladnie na 30.06
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-01 17:39:57 odpowiedz | cytuj
Referenzen oder Zeugnis - Bitte geben Sie mir ein Zeugnis - prosze wystawić mi referencje / świadectwo /
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-01 17:41:59 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-01 17:25:17

Kto moze mi poradzic ?
Dokladnie na 30.06
skąd i dokąd ??? :)
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-01 20:13:21 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-01 17:41:59

- 2012-06-01 17:25:17

Kto moze mi poradzic ?
Dokladnie na 30.06
skąd i dokąd ??? :)
z Wiesbaen do Nowogrodzca.
Zawsze przesiadalysmy sie w Zgorzelcu
x