Opinie o Unity Group w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Unity Group. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Unity Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unity Group w Wrocław

Camila

Dzień dobry, czy jako firma pryzmujecie też do pracy osoby początkujące? i nie mam na myśli tutaj tylko IT , ale też administrację,księgowość, kadry itd.

komentarz

Pracuję w Unity już 1,5 roku. Kilka moich przemyśleń: + stabilizacja: praca tutaj daje spojrzenie na to jak funkcjonują stabilne firmy, dojrzałe. Wszystkie projekty mają starannie policzone marże, kontorlę wydatków, etc. To wcale nie jest takie oczywiste w dobie sztucznie pompowanych startupów, gdzie tury finansowania od inwestorów powodują, że przepala się pieniądze na najbardziej irracjonalne projekty. W Grupie Unity z pewnością można nauczyć się, jak buduje się firmę o trwałych fundamentach. Stabilną i gotową na przeciwności + podział życia pomiędzy pracę i czas wolny - zdecydowanie to jest największy plus pracy w Unity. Nadgodziny są rzadko, a już na pewno nie są czymś oczekiwanym. Wręcz odwrotnie niechcianym. Czasem się zdażają, ale to jest naturalna rzecz w projektach IT. Standardowo pracujemy w elastycznych godzinach, wychodzimy do domu i nikt nas nie nęka po godzinach pracy. W pracy jesteśmy dla Unity, w domu dla rodziny. Wszyscy są tego świadomi i tego przestrzegają. + doświadczeni ludzie: przekrój osób z którymi pracuję jest bardzo duży. Są tutaj osoby, które całe swoje życie zawodowe spędziły w Unity (czyli mają ok 20 lat doświadczenia), jak i osoby pozyskane z rynku. Na pewno jest się od kogo uczyć. + projekty: podzielę to na dwie grupy: polkie (największe marki w Polsce) oraz zagraniczne (tutaj dopiero zdobywamy rynki, ale są już pierwsze sukcesy i idzie to zdecydowanie w dobrym kierunku). + pensja: wysokość zarobków wynika z tego, ile wynegocjuje się przy zatrudnieniu, pracując nadl akceptuję warunki. To co mnie bardzo się podobało, że przy rozmowie podsumowującej pierwszy rok pracy, mój przełożony sam w agendzie umieścił punkt podwyżka i sam z siebie zaproponował podniesienie warunków. Rzadko spotyka się taką sytuację. + lokalizacja: Przedmiejska, gdzie miesci się wroclawskie biuro, to może nie jest najlepsza okolica (stacja benzynowa, budowa, stacja kontroli pojazdów), ale bardzo wygodna. Główna zaleta to parking dostępny dla wszystkich pracowników. Komunikacyjnie też jest bardzo dobrze: wszystko co mozna sobie wymysleć tramwaj, autobus, pociąg. - biuro: dużo osób tutaj o tym piszę, to pomyślałem, że się odniosę. Zgadza się, że nie ma tutaj architekta wnętrz, nasze biura nie startują w konkrsie na najładniejszą przestrzeń biurową. natomiast nie ma co przesadzać. Zwykła przestrzeń w pełni spełniająca swoje zadania. To co jest dobre, to że mamy dużo różnej wielkości pomieszczeń. Pozwala to zespół niemal dowolnej wielkości posadzić w jednym pokoju / przestrzeni, tak żeby pracowali wspólnie. - produkt i technologie: To nie do końca jest minus. Bardziej cecha organizacji. W 90% projektów GU jest integratorem. Wykorzystuje produkty / biblioteki / technologie i przekuwa je w konkretne projekty dla swoich klientów. Brakuje trochę własnych produktów, ale są przynajmniej dwa projetky wewnątrz firmy w wyniku, których ma się to zmienić. - benefity: ten obszar jest nieco niejasny. Budżet na szkolenia nie jest zdefiniowany z góry. Rozstrzygane jest to case by case. Karta Multisport chyba najdroższa we Wrocławiu (ok 120PLN najwyższa) , więc niby jest, ale niewiele taniej niż załatwienie przez znajomego. - wizerunek marki: Grupa Unity została nieco z tyłu jeśli chodzi o identyfikację wizualną i wszystkie te dodatkowe elementy z tym związane. Na szczęście wszyscy są tego świadomi i pracujemy nad tym, żeby to zmienić.

Kolega
@komentarz

Dziękujemy już pani HR za wypowiedź, a teraz może jakiś prawdziwy pracownik wypowie się dla odmiany

K.
@Kolega

Ej, czy wszyscy, którzy mają pozytywne doświadczenia z pracy w Grupie Unity to Pani z HR? Wśród ponad 200 osób na pewno będzie kilka takich, którym się coś nie podoba, kilka takich, którym się wszystko nie podoba, kilka takich, którym się wszystko podoba. To spora firma i dużo zależy od tego z kim się współpracuje, w jakim projekcie, itp itd. No i od samego zainteresowanego...

Edward
@K.

Dlatego ważne jest, aby w swoich wpisach konkretyzować jakiego działu i stanowiska one dotyczą. Ja mam nieco inne pytanie. Otóż chciałbym ustalić, czy miejsce to jest przyjazne osobom, które poszukują rozwoju zawodowego?

Maciek

@kandydatka niestety firmy często tak robią, ze nie daja feedbacku na temat rozmowy. A powiesz jakie zadali Ci pytania ?

@Maciek

Kandydatka wspominała o feedbacku po wysłaniu CV, a nie rozmowie rekrutacyjnej. Obie te kwestie na ten moment mocno usprawniamy – feedback po rozmowie dostaje już każdy z kandydatów, bo jesteśmy świadomi jak dzisiaj jest to ważne. Feedback po odrzuceniu po CV- dzięki wiadomości od @Kandydatka również ten proces uległ usprawnieniu, jednak muszę przyznać, ze jeszcze idealnie z naszej strony nie jest, postaramy się to robić jeszcze lepiej :)!

Kandydatka

Aplikowałam dwa razy do tej firmy na stanowisko młodszej programistki i bardzo irytuje mnie fakt, że po wysłaniu nie dostaje żadnej odpowiedzi. Chciałabym wiedzieć przynajmniej dlaczego zostałam odrzucona skoro posiadam doświadczenie w wymaganej technologii lub znam podstawy, mam własne projekty. Skąd mam wiedzieć co jest nie tak skoro w firmie jest tak ciężko z feedbackiem?

@Kandydatka

Dzień dobry! Na nasze role aplikuje każdego dnia co najmniej kilkunastu kandydatów, z różnym doświadczeniem. Na etapie aplikacji / analizy CV nie jesteśmy w stanie każdemu wysyłać szczegółowego feedbacku, natomiast robimy to po etapie rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy również do kontaktu przez zakładkę „Kariera” na naszej stronie, indywidualnie staramy się odpowiadać na każde pytanie :). Powodzenia!

Insider
@Unity Group

Nie jest to prawda, że na stanowisko aplikuje kilkanascie osób dziennie. Kiepski chwyt HR. Zazwyczaj jest to kilka CV w miesiącu :)

@Insider

@Insider w komentarzu powyżej jest mowa o kilkunastu CV dziennie na wszystkie nasze stanowiska razem, otwarte w danym momencie. Kandydatka nie określiła na którą z naszych ról technicznych aplikowała, dlatego też ciężko mi mówić o konkretnej liczbie nie mając doprecyzowania. Na ten moment mogę Ci zdradzić, że ta liczba jest jeszcze większa, bo np. w dniu wczorajszym zaaplikowało do nas 40 osób, a dzień wcześniej były to 24 osoby - i dopiero to jest realna liczba osób, która zapewne czeka na odzew z naszej strony po wysłaniu CV. Jest ona oczywiście zależna od aktualnych specjalności ogłoszeń. Na role developerskie było to wczoraj 9 osób, dzień wcześniej 4 osoby. Gdybyś chciał uzyskać więcej informacji na ten temat, zapraszamy do kontaktu - jesteśmy w stanie udostępnić Ci statystyki, bo nie mamy nic do ukrycia. Dobrego dnia!

Programista Java

Rozmowa techniczna i rozmowa z kierownikiem po angielsku

Szczegółowe pytania z podstaw Java, Spring, Rest API, zaprojektowanie prostej bazy danych

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Executive Assistant
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Opiekunka osób starszych w Niemczych
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade

Pracuje dopiero od miesiąca, ale bardzo mi się podoba. Ciekawe projekty i dobra atmosfera. Do wyboru umowa o pracę albo b2b - jak kto woli.

Zyga

Świetni ludzie, świetne projekty.

Mi pracuje się tu super. Świetna atmosfera i zespół. Jest się od kogo uczyć. Firma ma ponad 200 osób ale zdecydowanie nie jest korporacji. Projekty głównie wokół e-commerce. Jest się od kogo uczyć.

Ewelina
@Tomek

Czy w firmie funkcjonuje rekrutacja wewnętrzna? I czy firma inwestuje w pracownika? Szkolenia, wyjazdy integracyjne, pakiet medyczny?

Carrot

Pracowowałam w tej firmie kilka lat, przeszłam kilka stanowisk I moje ogólne wrażenia są bardzo mieszane: - umowy! zdecydowanie najgorszy aspekt jaki miał tam miejsce - umowa o prace I umowa zlecenie. Niby na konto docierała umówiona suma, ale np. przy organizacji kredytu robił się problem. nie mówiąc już o L4 czy ciąży. - bardzo średnie zarobki - brak profilowania stanowiska - zakres obowiązków był bardzo szeroki, co wbrew pozorom utrudniało rozwój. Ciężko było się w czymś wyspecjalizować, co chwile wpadały nowe obowiazki zwiazane z projektem, który akurat sprzedano. Klient podpisywał umowę I oczekiwał profesjonalizmu, a często obsługiwały go osoby, które spotkały się z tematem pierwszy raz. - sporo zależnosci nieformalnych, ukłądy/układziki, znam osobiscie sytuacje (usunięte przez administratora) W korporacji nikt by sobie na to nie pozwolił, tutaj była wolna amerykanka. + mozliwosć pracy z ciekawymi, istotnymi w branzy klientami. Moja rada - jeśłi ktoś musi iść, niech spezi w tej firmie rok, nałapie kientów do CV I szuka pracy w innym miejsu.

@Carrot

Dziękujemy za lata pracy w Unity Group. Mamy świadomość, że nie jesteśmy firmą dla każdego. Brak profilowania stanowisk, a co za tym idzie większa elastyczność, zwinność i swoboda działania, dla większości naszych pracowników jest sporym atutem. Cenimy sobie że nie jesteśmy korporacją i współpracę opieramy na relacjach a nie procedurach. Staramy się to jasno komunikować na początku współpracy ale czasami zdarza się nam zatrudnić kogoś kto ceni inne wartości w pracy za co przepraszamy. Gratulujemy za to serdecznie dzieciaków urodzonych w czasie współpracy z nami i życzymy dużo szczęścia na nowej drodze zawodowej.

Mariusz
@Unity Group

Pani z hr próbuje was przekonać, że wie co jest atutem dla większości z 200 pracowników, ciekawe skąd ma takie informacje. Chyba wiadomo co przy tylu osobach oznacza brak procedur czy przypisanych zakresów obowiązków i liczenie że ktoś/samo się zrobi, załatwianie spraw w locie w 4 oczy z pominięciem spotkań całych zespołów i informacje w formie ustnej które przechodzą jak głuchy telefon. I o co chodzi z tymi dzieciakami?

Firma, która musi bardzo dużo popracować jeszcze nad organizacją, zarządzaniem i jednolitością. Brak wprowadzenia dla nowych pracowników o wszystko należy pytać najlepiej księgowość brak jednolitych wytyczonych. Premia, świąteczne dodatki itp niestety tu nie istnieją. Obowiązuje zasada "rzucenia na głęboką wodę".

frontal

Firma mając opinię dobrego pracodawcy musiała na to wyróżnienie zapracować!

Stefan

Rewelacyjne miejsce pracy. Zacząłem jako szeregowy pracownik, ale pod okiem kierownika szybko się rozwinąłem i obecnie opiekuje się już własnymi projektami. Firma nie szczędzi kasy na szkolenia. Polecam każdemu.

Dariusz
@Stefan

Możliwość rozwoju w pracy jest obecnie jednym z najważniejszych kryteriów wyboru pracy, przez ambitnych pracowników. W jakich szkoleniach uczestniczyłeś w ostatnim czasie w firmie Grupa Unity?

Stefan
@Dariusz

W firmie jest regularnie organizowany cykl "Tech Talków", gdzie następuje wymiana wiedzy na temat ciekawych rozwiązań technologicznych. Okazjonalnie organizowane są większe szkolenia np. z bezpieczeństwa teleinformatycznego, warsztaty z Dockera itd. Ze szkoleń zewnętrznych brałem udział np. w certyfikacjach u dostawców rozwiązań (kurs + egzamin zakończony certyfikatem) albo w szkoleniach portalów branżowych. Każdy dział ma określony budżet na szkolenia i wiem że jeśli pojawiła by się jakaś interesująca technologia to mógłbym zgłosić chęć wzięcia udziału w szkoleniu/kursie/certyfikacji i to uzyskać.

Ban
@Stefan

Na forum od pół roku cisza, nagle Stefan chwali firmę, mówi o "rozwijaniu" gdzie chyba tylko HR używa takich zwrotów, już następnego dnia Dariusz zadaje mu pytanie a ten tego samego dnia opowiada o tech talkach. Przypadek?

kandydat

Aktualnie na WWW widzę dwa ogłoszenia rekrutacyjne związane z marketingiem - na jakie zarobki może liczyć marketingowiec w tej firmie?

R.

Pracowałem w Grupie Unity blisko 8 lat. Przeszedłem tam solidną szkołę po stanowisko kierownicze. Widziałem, jak firma przechodziła transformację od start-up do firmy o ugruntowanej pozycji lidera wdrażającego rozwiązania e-commerce, WWW czy portale korporacyjne w oparciu o MS SharePoint. Bywało różnie, raz trudniej, raz łatwiej. Ale widać, że siła ludzi i chęć działania pozwoliła przetrwać trudniejsze momenty w sytuacji rynkowej. Bardzo dobrze wspominam cały ten okres. Nauczyłem się wiele i otworzyło mi to drzwi do dalszego rozwoju kariery. Zapewne dzisiejsze warunki pracy się zmieniły, rozwinęły. Pamiętam, jak pojawiły się ekspresy z kawą :) Dziś słyszę, że atmosfera wciąż jest fajna, przyjazna i spajająca pracowników w zgrany team. Przyjemnością obserwuję też działania Unity, fajnie widzieć że idą w dobrym kierunku. W moim odczuciu jest to naprawdę dobre miejsce dające możliwość rozwoju.

tomekh

A więc. Byłem dziś na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko .NET Developer. Pomijając cały proces, od razu dostałem feedback czego mi brakuje, jak uzupełnić wiedzę, czego się dokładnie uczyć aby w przyszłości startować na takie stanowisko. Bez owijania w bawełnę czy przeciągania. Pierwszy raz spotkałem się z tym na rozmowie i bardzo szanuję takie podejście. Od ludzi pracujących tam pachnie kompetencją, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Pracy nie dostałem ale wyszedłem z poczuciem, że nie zmarnowałem czasu a zdobyłem cenne doświadczenie. Polecam.

Kilka spostrzeżeń z perspektywy około 6 lat spędzonych w Unity: - możliwosci rozwoju - dzięki brakowi sztywnej wielopoziomowej stuktury możliwe jest przejście choćby takiej ścieżki jak moja: praktykant->programista->analityk->junior Project Manager->Project Manager - to czego ta firma bardzo uczy najbardziej to podejście proklienckie i proaktywna postawa - cechy, dzięki nabyciu których można błyszczeć w każdej innej firmie (u kolejnego pracodawcy zdążyłem już dzięki temu nastawieniu awansować 2 razy w ciągu 1,5 roku). - różne firmy piszą, jak to robią tylko projekty dla "wiodących marek" - w Unity to prawda - jest tam wiele projektów dla klientów, których loga zna każdy (tak zupełnie nawiasem mówiąc to mnie bardzo podobał się element poznawania tych firm od środka z perspektywy analityka systemowego, zobaczenia jak działają, budowania networku itd.) - brak monotonii - projekty dla bardzo różnych branż, w różnych technologiach - atmosfera - wiadomo, że nikt nie wybiera pracodawcy tylko dla atmosfery, aczkolwiek jak są fajni ludzie to jakoś lżej się chodzi do pracy. Tu również punkt dla Unity, a najlepszym dowodem z mojej perspektywy jest fakt, że jak już ktoś z przedmówców napisal, również z kilkoma osobami mam stały kontakt - jeśli chodzi o kasę to tak naprawdę jak w każdej firmie - ile sobie wynegocjujesz + na ile zasługujesz to tak masz - jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało :)

Me too

Pozytywna atmosfera zdecydowanie wyróżnia Grupę Unity. Pracowałam tam kilka lat i również zachowałam dobre wspomnienia i doświadczenia z tej współpracy. Choć firma jest duża i dalej się rozwija to nadal nie jest to korpo! I to jest mega plus! Przełożeni są otwarci, a współpracownicy chętnie dzielą się wiedzą. Znam osoby (liczba mnoga), które wróciły do pracy w Unity, a to samo za siebie najlepiej o firmie świadczy. Formę zatrudnienia ustala się podczas rekrutacji, o tak niskim wynagrodzeniu nie słyszałam, a jakość sprzętu komputerowego jest OK. Co do pozostałych kwestii, cóż nobody’s prefect. Z tego jednak co wiem i pamiętam firma działa aby to poprawić.

Była księgowa

Zgadzam się z Marta_Jarosik_GrupaUnity. Kilka lat pracowałam w tej firmie w księgowości, możliwości rozwoju w moim dziale były bardzo duże. Wiedza, która została mi przekazana oraz doświadczenie, które zdobyłam w Grupie Unity są wykorzystywane przeze mnie do dnia dzisiejszego. Wynagrodzenie za pracę nie wynosiło 5,5 zł za godzinę. Atmosfera w dziale była niesamowita - wręcz powiedziałabym, że rodzinna. Do dziś utrzymujemy kontakt. I szczerze polecam każdemu pracę w takim zespole (z osobami posiadającymi doświadczenie i wiedzę, które z chęcią przekazują).

Nie polecam. Bardzo bardzo słabe warunki pracy (w pokojach pełno mrówek, klimatyzacja śmierdzi, problemy z toaletami, siedzisz na starym krześle z lamusa nie wspomnę już o jakości sprzętu komputerowego, okropne stare biuro), kiepskie wynagrodzenia (umowa o pracę to w dalszym ciągu problem, wynagrodzenie to ochłap np. dziewczyny do księgowości zatrudniane za 5,5 zł na godz.), całkowity brak rozwoju na niektórych stanowiskach ... niby firma się zmienia i ale podejście przełożonych niestety nie. Jeśli masz trochę godności i ambicji, a mentalność "murzyna" jest Ci obca to to długo tam nie wytrzymasz.

Marta_Jarosik_GrupaUnity
@były pracownik

Dzięki za Twoją opinię. Rzeczywiście z częścią Twoich uwag trudno się nie zgodzić. Tak, mieliśmy plagę mrówek – nasze biuro mieści się na parterze i wystarczy pozostawić na dłużej otwarte okna, aby zaprosić te zwierzaki do środka. Tak, mieliśmy za mało toalet – rośniemy jak na drożdżach i rozwiązania architektoniczne nie nadążyły za wielkością zespołu. Na szczęście w ciągu ostatniego roku nasze biuro przeszło oczekiwany przez nas remont. I dziś mamy więcej salek konferencyjnych, salon do wspólnych spotkań, siłownie, kuchnię… I więcej toalet. Trudno jednak zgodzić się z argumentem, że zatrudniamy pracowników na stawce 5,5 zł / godzinę. Zwłaszcza, jeśli mówimy tu o dziale administracji. Kto jak kto, ale akurat dziewczyny z księgowości idealnie orientują się, że podana przez Ciebie stawka jest niezgodna z prawem. Niemożliwe jest zatem, abyśmy mogli ją zastosować. Od siebie dodamy, że liczymy się ze zdaniem Pracowników. Przeprowadzamy wśród nich badania opinii, rozmawiamy podczas feedbackowych spotkań kwartalnych o ich potrzebach. A na to wszystko odpowiadamy działaniem, czego dowodem są m.in. przeprowadzone niedawno zmiany, o których wspomnieliśmy wyżej. Potencjalnych pracowników zapraszamy do naszego biura. Można odbyć wycieczkę i przekonać się na własne oczy, jak wygląda Grupa Unity. Postaramy się ubić wszystkie mrówki wcześniej. Pozdrawiam Marta Jarosik HR Manager

Zostaw merytoryczną opinię o Unity Group - Wrocław

• Jak się pracuje w Unity Group?

Zobacz opinie na temat firmy Unity Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Unity Group?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Unity Group?

Kandydaci do pracy w Unity Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.