Opinie o Unity Group w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Unity Group, a także Klientów firmy. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Unity Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unity Group w Wrocław

Kandydat

nie moge nic znalezc o zarobkach, w IT widełki to standard - czy ktoś wie jakie są zarobki w Unity?

xx Nowy wpis

Zero benefitów(ewentualnie multisport możliwy, jak zapłacisz sobie sam), zero rozwoju, monitory sprzed 10-15 lat, które niszczą wzrok, słabe laptopy które pracują jakby miały wybuchnąć, układy, stawki seniorów jak dla juniora, serdecznie odradzam.

xx Nowy wpis
@xx

Dodajmy jeszcze politykę "nagród" - za staż pracy, jeśli ktoś pracuje 9 lat i odejdzie nagrody nie dostał, ale pracujący 5 lat inny pracownik dostanie nagrodę/prezent za 5-lecie, na które oczywiście jest zrzutka całej firmy, bo firmie żal na to pieniędzy.

Zonsi
@zainteresowana

Umiejętność szukania na portalach z ogłoszeniami o pracę to podstawowa umiejętność wymagana do pracy w tej firmie

@Zonsi

@Zonsi, umieszczanie informacji o widełkach w sekcji kariera to również podstawa w tej branży ;)

@Zonsi

Chyba, że miałaś/miałeś na myśli, że jest tak tragicznie, że lepiej szukać czegoś innego

@zainteresowana

Hej! Przykro nam, że w treści ogłoszenia nie znalazłaś info na jakie liczyłaś. Obecnie pracujemy nad kształtem naszych ofert pracy, a stawka jest przedstawiana kandydatowi najpóźniej na pierwszym etapie procesu rekrutacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, tj. jak pracujemy, jak się rozwijamy i co możesz u nas robić (także ile zarabiać!), śmiało, aplikuj! ;-)

były Nowy wpis

mierne

Czy firma dobrze się trzyma? Widziałem, że sporo obniżyli widełki w ogłoszeniach w porównaniu z tym co było rok temu, podczas gdy inni podwyższają

Dominika Nowy wpis
@Pytanie

Cześć! Fajnie, że jesteś na bieżąco z tym co się dzieje w Unity Group. Może nawet kiedyś z nami pracowałeś, co jeszcze bardziej nas cieszy, bo widzimy, że nadal jesteś zainteresowany rozwojem firmy. Unity Group ma się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Rynek usług IT dynamicznie się rozwija, a my razem z nim. Branża przechodzi obecnie dużą transformację. Widzimy to i podejmujemy szereg działań, by widełki w Unity Group były równie atrakcyjne. Martwi nas jednak, że zaobserwowałeś obniżenie stawek - gdybyś mógł podlinkować przykłady, na bazie których wyciągnąłeś wnioski, bylibyśmy bardzo wdzięczni i zbadamy temat. Dzięki za czujność!

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Unity Group?

Dominika
@Pytanie

Cześć! Umiejętności są weryfikowane w zależności od stanowiska i seniority. Zazwyczaj bazujemy na rozmowie technicznej z naszymi pracownikami (PM + specjalista). Zadania również się pojawiają, ale rzadko (zazwyczaj na stanowisko juniora, kiedy są wątpliwości co do posiadanych umiejętności). W przypadku procesu rekrutacyjnego na pozycje adminowe/help desk, zdarzają się zadania ze sprzętem w biurze.

Programista Java
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa techniczna i rozmowa z kierownikiem po angielsku

Pytania

Szczegółowe pytania z podstaw Java, Spring, Rest API, zaprojektowanie prostej bazy danych

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Unity Group?

@Pytanie

Nie napisałeś jakie masz stanowisko to skąd mamy wiedzieć jakie są wyższe stanowiska?

An

estimate - work - log 8 hours - close tickets - repeat

@An

Hej, cóż, każda praca w pewnym momencie robi się nieco powtarzalna. ;-) Jeśli nie do końca jesteś zadowolony z projektu w którym obecnie bierzesz udział, śmiało, zgłoś się do Zespołu People & Culture, który spróbuje znaleźć dla Ciebie alternatywę.

Policja
@Unity Group

Proszę się już nie wypowiadać na naszym forum do dzielenia się opiniami o pracodawcach, pod każdym wątkiem jak do tej pory.

Czy w obrębie jednego działu w Unity Group są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

@Pytanie

Hej! Najczęściej liderem zostaje osoba z zespołu. Zawsze w pierwszej kolejności do tej roli są brani pod uwagę obecni pracownicy, a w drugiej – kandydaci z zewnątrz.

Cezary

Fajna atmosfera w pracy, całkiem przyzwoite zarobki i ogólnie dobra firma dla pracowników, polecam!

Java developer
Kandydat

Cóż brak profesjonalizmu. Feedback miał być do końca tygodnia, mijają dwa tygodnie nadal nic. Nie ubolewam nad tym, że mnie nie zatrudniono. Ale jednak obietnica odezwania się do czegoś zobowiązuje. Dodatkowo rozmowa trwała około 2h więc tylko zmarnowany czas który mogłem poświęcić na inną bardziej profesjonalną firmę

@Java developer

Witaj @Javadeveloper, dziękujemy za Twoją wiadomość i zwrócenie naszej uwagi na spóźniony feedback. Bardzo nam zależy aby wszyscy kandydaci otrzymywali podsumowanie rozmowy rekrutacyjnej. Jednak aby móc przekazać merytoryczne informacje, musimy je zgromadzić od wszystkich osób, które w danym procesie uczestniczyły. Niestety w okresie urlopowym jest to znacznie utrudnione i może to potrwać odrobinę dłużej. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości – feedback z naszej strony na pewno pojawi się lada moment. Serdecznie pozdrawiamy! :-)

Jak długo trwa proces awansu w Unity Group?

Stefan
@Pytanie

Zależy od stanowiska i pionu. W wielu nie ma sformalizowanych scieżek awansu - w moim zespole jak chcesz zmienić swoje obowiązki i wynagrodzenie to po prostu dogadujesz się z kierownikiem.

Andrea

Postaram się podzielić z Wami swoją opinią na temat firmy, będę referował do komentarza z 29.03.2018 17:10 + stabilizacja: praca tutaj daje spojrzenie na to jak funkcjonują stabilne firmy ... Kwestia stabilizacji jest taka sama jak wszędzie, w Unity group nie jest to specjalnie ani na plus ani na minus. + podział życia pomiędzy pracę i czas wolny - zdecydowanie to jest największy plus pracy w Unity ... Może jeszcze będziemy się cieszyć tym że wypłaty są w ogóle wypłacane? To że po 8 godzinach mam czas dla siebie nie jest niczym niezwykłym. Argument na poziomie, kup Pan ode mnie ten samochód, jest fajny bo ma silnik. W Unity Group są projekty gdzie wyznaczeni programiści pełnią płatne dyżury, oczywiście Unity w żaden sposób nie winię za to, klient wymaga i tyle. Tak czy inaczej argument nie dość że nic nie wnosi, to jeszcze nie jest do końca prawdziwy. + doświadczeni ludzie: przekrój osób z którymi pracuję jest bardzo duży. Są tutaj osoby, które całe swoje życie zawodowe spędziły w Unity (czyli mają ok 20 lat doświadczenia), jak i osoby pozyskane z rynku. Na pewno jest się od kogo uczyć. Uwierz mi, programista który siedzi 20 lat w jednej firmie najczęściej oznacza dziwne nawyki. Widać to samych projektach, dodatkowo widać było że co niektórzy programiści dopiero uczyli się. + projekty: podzielę to na dwie grupy: polkie (największe marki w Polsce) oraz zagraniczne (tutaj dopiero zdobywamy rynki, ale są już pierwsze sukcesy i idzie to zdecydowanie w dobrym kierunku). Komentarz został napisany 29.03.2018. Jeśli chodzi o zagranicznych klientów, dwa lata później nic się nie zmieniło, firma cały czas zdobywa rynki, cały czas odnosi pierwsze sukcesy i cały czas idzie to w dobrym kierunku. + pensja: wysokość zarobków wynika z tego, ile wynegocjuje się przy zatrudnieniu, pracując nad akceptuję warunki. To co mnie bardzo się podobało, że przy rozmowie podsumowującej pierwszy rok pracy, mój przełożony sam w agendzie umieścił punkt podwyżka i sam z siebie zaproponował podniesienie warunków. Rzadko spotyka się taką sytuację. Pełna zgoda, zmiana pracy jest najlepszym momentem na podwyżkę, tak więc ile sobie wynegocjujesz tyle masz. Przykładowo u programistów podane są jawne przedziały wynagrodzeń z podziałem na junior, mid, senior. Dlatego w firmie pracuje bardzo dużo juniorów, bardzo często są to już bardzo dobrzy programiści, cały czas są jednak tylko juniorami aby im płacić mniej. Oczywiście zdarzają się wybitne jednostki i sami dostają podwyżkę, jednak gdzie indziej byliby oni również docenieni. + lokalizacja: Przedmiejska, gdzie miesci się wroclawskie biuro, to może nie jest najlepsza okolica (stacja benzynowa, budowa, stacja kontroli pojazdów), ale bardzo wygodna. Główna zaleta to parking dostępny dla wszystkich pracowników. Komunikacyjnie też jest bardzo dobrze: wszystko co mozna sobie wymysleć tramwaj, autobus, pociąg. No ok, plus taki że blisko stacji PKP Wrocław Mikołajów, ilu ludzi jest z poza Wrocławia, nie posiadających własnego auta? Kwestia parkingu jest taka że jeśli do pracy przychodzisz o 7 rano, to masz pełno miejsca do zaparkowania. Jeśli przychodzisz do pracy po 8:30, to już masz kłopot, mówie tutaj o przedmiejskiej. - biuro: dużo osób tutaj o tym piszę, to pomyślałem, że się odniosę. Zgadza się, że nie ma tutaj architekta wnętrz, nasze biura nie startują w konkrsie na najładniejszą przestrzeń biurową. natomiast nie ma co przesadzać ... Bardzo delikatnie powiedziane, jeśli firma dalej jest na przedmiejskiej, bo wiem że planowała przeprowadzkę to jest pełen PRL. - benefity: ten obszar jest nieco niejasny. Budżet na szkolenia nie jest zdefiniowany z góry. Rozstrzygane jest to case by case. Karta Multisport chyba najdroższa we Wrocławiu (ok 120PLN najwyższa) , więc niby jest, ale niewiele taniej niż załatwienie przez znajomego. Zgoda. Podsumowując, jeśli chodzi o IT, firma raczej dobra na początek kariery. Projekty są takie jakie są, jest bardzo duża konkurencja na rynku. Nie winie Unity o to że jeden z ich klientów żąda raportowania czasu co do minuty a drugi trzyma projekt w starych technologiach, bo przepisanie tego oznaczałoby dla niego duże koszta.

Camila

Dzień dobry, czy jako firma pryzmujecie też do pracy osoby początkujące? i nie mam na myśli tutaj tylko IT , ale też administrację,księgowość, kadry itd.

komentarz

Pracuję w Unity już 1,5 roku. Kilka moich przemyśleń: + stabilizacja: praca tutaj daje spojrzenie na to jak funkcjonują stabilne firmy, dojrzałe. Wszystkie projekty mają starannie policzone marże, kontorlę wydatków, etc. To wcale nie jest takie oczywiste w dobie sztucznie pompowanych startupów, gdzie tury finansowania od inwestorów powodują, że przepala się pieniądze na najbardziej irracjonalne projekty. W Grupie Unity z pewnością można nauczyć się, jak buduje się firmę o trwałych fundamentach. Stabilną i gotową na przeciwności + podział życia pomiędzy pracę i czas wolny - zdecydowanie to jest największy plus pracy w Unity. Nadgodziny są rzadko, a już na pewno nie są czymś oczekiwanym. Wręcz odwrotnie niechcianym. Czasem się zdażają, ale to jest naturalna rzecz w projektach IT. Standardowo pracujemy w elastycznych godzinach, wychodzimy do domu i nikt nas nie nęka po godzinach pracy. W pracy jesteśmy dla Unity, w domu dla rodziny. Wszyscy są tego świadomi i tego przestrzegają. + doświadczeni ludzie: przekrój osób z którymi pracuję jest bardzo duży. Są tutaj osoby, które całe swoje życie zawodowe spędziły w Unity (czyli mają ok 20 lat doświadczenia), jak i osoby pozyskane z rynku. Na pewno jest się od kogo uczyć. + projekty: podzielę to na dwie grupy: polkie (największe marki w Polsce) oraz zagraniczne (tutaj dopiero zdobywamy rynki, ale są już pierwsze sukcesy i idzie to zdecydowanie w dobrym kierunku). + pensja: wysokość zarobków wynika z tego, ile wynegocjuje się przy zatrudnieniu, pracując nadl akceptuję warunki. To co mnie bardzo się podobało, że przy rozmowie podsumowującej pierwszy rok pracy, mój przełożony sam w agendzie umieścił punkt podwyżka i sam z siebie zaproponował podniesienie warunków. Rzadko spotyka się taką sytuację. + lokalizacja: Przedmiejska, gdzie miesci się wroclawskie biuro, to może nie jest najlepsza okolica (stacja benzynowa, budowa, stacja kontroli pojazdów), ale bardzo wygodna. Główna zaleta to parking dostępny dla wszystkich pracowników. Komunikacyjnie też jest bardzo dobrze: wszystko co mozna sobie wymysleć tramwaj, autobus, pociąg. - biuro: dużo osób tutaj o tym piszę, to pomyślałem, że się odniosę. Zgadza się, że nie ma tutaj architekta wnętrz, nasze biura nie startują w konkrsie na najładniejszą przestrzeń biurową. natomiast nie ma co przesadzać. Zwykła przestrzeń w pełni spełniająca swoje zadania. To co jest dobre, to że mamy dużo różnej wielkości pomieszczeń. Pozwala to zespół niemal dowolnej wielkości posadzić w jednym pokoju / przestrzeni, tak żeby pracowali wspólnie. - produkt i technologie: To nie do końca jest minus. Bardziej cecha organizacji. W 90% projektów GU jest integratorem. Wykorzystuje produkty / biblioteki / technologie i przekuwa je w konkretne projekty dla swoich klientów. Brakuje trochę własnych produktów, ale są przynajmniej dwa projetky wewnątrz firmy w wyniku, których ma się to zmienić. - benefity: ten obszar jest nieco niejasny. Budżet na szkolenia nie jest zdefiniowany z góry. Rozstrzygane jest to case by case. Karta Multisport chyba najdroższa we Wrocławiu (ok 120PLN najwyższa) , więc niby jest, ale niewiele taniej niż załatwienie przez znajomego. - wizerunek marki: Grupa Unity została nieco z tyłu jeśli chodzi o identyfikację wizualną i wszystkie te dodatkowe elementy z tym związane. Na szczęście wszyscy są tego świadomi i pracujemy nad tym, żeby to zmienić.

Kolega
@komentarz

Dziękujemy już pani HR za wypowiedź, a teraz może jakiś prawdziwy pracownik wypowie się dla odmiany

K.
@Kolega

Ej, czy wszyscy, którzy mają pozytywne doświadczenia z pracy w Grupie Unity to Pani z HR? Wśród ponad 200 osób na pewno będzie kilka takich, którym się coś nie podoba, kilka takich, którym się wszystko nie podoba, kilka takich, którym się wszystko podoba. To spora firma i dużo zależy od tego z kim się współpracuje, w jakim projekcie, itp itd. No i od samego zainteresowanego...

Edward
@K.

Dlatego ważne jest, aby w swoich wpisach konkretyzować jakiego działu i stanowiska one dotyczą. Ja mam nieco inne pytanie. Otóż chciałbym ustalić, czy miejsce to jest przyjazne osobom, które poszukują rozwoju zawodowego?

Maciek

@kandydatka niestety firmy często tak robią, ze nie daja feedbacku na temat rozmowy. A powiesz jakie zadali Ci pytania ?

@Maciek

Kandydatka wspominała o feedbacku po wysłaniu CV, a nie rozmowie rekrutacyjnej. Obie te kwestie na ten moment mocno usprawniamy – feedback po rozmowie dostaje już każdy z kandydatów, bo jesteśmy świadomi jak dzisiaj jest to ważne. Feedback po odrzuceniu po CV- dzięki wiadomości od @Kandydatka również ten proces uległ usprawnieniu, jednak muszę przyznać, ze jeszcze idealnie z naszej strony nie jest, postaramy się to robić jeszcze lepiej :)!

Kandydatka

Aplikowałam dwa razy do tej firmy na stanowisko młodszej programistki i bardzo irytuje mnie fakt, że po wysłaniu nie dostaje żadnej odpowiedzi. Chciałabym wiedzieć przynajmniej dlaczego zostałam odrzucona skoro posiadam doświadczenie w wymaganej technologii lub znam podstawy, mam własne projekty. Skąd mam wiedzieć co jest nie tak skoro w firmie jest tak ciężko z feedbackiem?

@Kandydatka

Dzień dobry! Na nasze role aplikuje każdego dnia co najmniej kilkunastu kandydatów, z różnym doświadczeniem. Na etapie aplikacji / analizy CV nie jesteśmy w stanie każdemu wysyłać szczegółowego feedbacku, natomiast robimy to po etapie rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy również do kontaktu przez zakładkę „Kariera” na naszej stronie, indywidualnie staramy się odpowiadać na każde pytanie :). Powodzenia!

Insider
@Unity Group

Nie jest to prawda, że na stanowisko aplikuje kilkanascie osób dziennie. Kiepski chwyt HR. Zazwyczaj jest to kilka CV w miesiącu :)

@Insider

@Insider w komentarzu powyżej jest mowa o kilkunastu CV dziennie na wszystkie nasze stanowiska razem, otwarte w danym momencie. Kandydatka nie określiła na którą z naszych ról technicznych aplikowała, dlatego też ciężko mi mówić o konkretnej liczbie nie mając doprecyzowania. Na ten moment mogę Ci zdradzić, że ta liczba jest jeszcze większa, bo np. w dniu wczorajszym zaaplikowało do nas 40 osób, a dzień wcześniej były to 24 osoby - i dopiero to jest realna liczba osób, która zapewne czeka na odzew z naszej strony po wysłaniu CV. Jest ona oczywiście zależna od aktualnych specjalności ogłoszeń. Na role developerskie było to wczoraj 9 osób, dzień wcześniej 4 osoby. Gdybyś chciał uzyskać więcej informacji na ten temat, zapraszamy do kontaktu - jesteśmy w stanie udostępnić Ci statystyki, bo nie mamy nic do ukrycia. Dobrego dnia!

Anonim
 Rekomendacja

Pracuje dopiero od miesiąca, ale bardzo mi się podoba. Ciekawe projekty i dobra atmosfera. Do wyboru umowa o pracę albo b2b - jak kto woli.

Zyga

Świetni ludzie, świetne projekty.

Tomek

Mi pracuje się tu super. Świetna atmosfera i zespół. Jest się od kogo uczyć. Firma ma ponad 200 osób ale zdecydowanie nie jest korporacji. Projekty głównie wokół e-commerce. Jest się od kogo uczyć.

Ewelina
@Tomek

Czy w firmie funkcjonuje rekrutacja wewnętrzna? I czy firma inwestuje w pracownika? Szkolenia, wyjazdy integracyjne, pakiet medyczny?

Carrot

Pracowowałam w tej firmie kilka lat, przeszłam kilka stanowisk I moje ogólne wrażenia są bardzo mieszane: - umowy! zdecydowanie najgorszy aspekt jaki miał tam miejsce - umowa o prace I umowa zlecenie. Niby na konto docierała umówiona suma, ale np. przy organizacji kredytu robił się problem. nie mówiąc już o L4 czy ciąży. - bardzo średnie zarobki - brak profilowania stanowiska - zakres obowiązków był bardzo szeroki, co wbrew pozorom utrudniało rozwój. Ciężko było się w czymś wyspecjalizować, co chwile wpadały nowe obowiazki zwiazane z projektem, który akurat sprzedano. Klient podpisywał umowę I oczekiwał profesjonalizmu, a często obsługiwały go osoby, które spotkały się z tematem pierwszy raz. - sporo zależnosci nieformalnych, ukłądy/układziki, znam osobiscie sytuacje (usunięte przez administratora) W korporacji nikt by sobie na to nie pozwolił, tutaj była wolna amerykanka. + mozliwosć pracy z ciekawymi, istotnymi w branzy klientami. Moja rada - jeśłi ktoś musi iść, niech spezi w tej firmie rok, nałapie kientów do CV I szuka pracy w innym miejsu.

@Carrot

Dziękujemy za lata pracy w Unity Group. Mamy świadomość, że nie jesteśmy firmą dla każdego. Brak profilowania stanowisk, a co za tym idzie większa elastyczność, zwinność i swoboda działania, dla większości naszych pracowników jest sporym atutem. Cenimy sobie że nie jesteśmy korporacją i współpracę opieramy na relacjach a nie procedurach. Staramy się to jasno komunikować na początku współpracy ale czasami zdarza się nam zatrudnić kogoś kto ceni inne wartości w pracy za co przepraszamy. Gratulujemy za to serdecznie dzieciaków urodzonych w czasie współpracy z nami i życzymy dużo szczęścia na nowej drodze zawodowej.

Mariusz
@Unity Group

Pani z hr próbuje was przekonać, że wie co jest atutem dla większości z 200 pracowników, ciekawe skąd ma takie informacje. Chyba wiadomo co przy tylu osobach oznacza brak procedur czy przypisanych zakresów obowiązków i liczenie że ktoś/samo się zrobi, załatwianie spraw w locie w 4 oczy z pominięciem spotkań całych zespołów i informacje w formie ustnej które przechodzą jak głuchy telefon. I o co chodzi z tymi dzieciakami?

Firma, która musi bardzo dużo popracować jeszcze nad organizacją, zarządzaniem i jednolitością. Brak wprowadzenia dla nowych pracowników o wszystko należy pytać najlepiej księgowość brak jednolitych wytyczonych. Premia, świąteczne dodatki itp niestety tu nie istnieją. Obowiązuje zasada "rzucenia na głęboką wodę".

Zostaw merytoryczną opinię o Unity Group - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.