Capgemini

Wrocław

Opinie o Capgemini

Gregox

@Marta, Jedyne co mnie trochę zaskoczyło to to,że na stanowisko które aplikowalem, gdzie nie trzeba było mieć żadnego komercyjnego doświadczenia problemem okazało się to właśnie to ze nie miałem żadnego doświadczenia. Ale prawdopodobnie gdybym wypadł lepiej w trakcie samej rozmowy nie miałoby to żadnego znaczenia. Szkoda straconej szansy, dla mnie drzwi do Capy są juz zamknięte.

Adam
@Gregox 19.10.2017 00:10

Nie odpowiadaj, miej do siebie szacunek!

@Gosia 20.11.2017 10:26
OK, a możesz mi podać więcej szczegółów na komunikaca.pl@capgemini.pl? Chciałabym porozmawiać z tym rekruterem. Jeśli znajdzies...

Pisałem we wcześniejszych postach, że rekrutacja była przeprowadzona profesjonalnie i wrażenia miałem pozytywne odnośnie całego procesu. Pojawił się na koniec mały zgrzyt, ale traktuje to bardziej jako małe nieporozumienie niż coś co pozostawia niesmak. Nikt nie jest idealny. Ja też nie :) Nie jest moim zamiarem roztrząsanie całej sytuacji. Na pewno jest wiele osób które proces rekrutacji przeszły i są zadowolone. @Adam, Mam do siebie szacunek, co pozwala mi z dystansem podejść do całej sytuacji. Pracę dostałem tydzień później w innym miejscu. W nowej firmie zaraz na wstępie powiedzeli mi, żebym się nie przejmował jak czegoś nie wiem bo na początku to nikt wszystkiego nie wie.

he

Świetna firma dla osób, które chcą się nauczyć i iść w Świat lub po prostu pracować mid i wyżej. UWAGA: Na juniorze siedzie się 3 lata!

Mikołaj

Miałem jakieś dwa tygodnie temu rozmowę telefoniczną z sympatyczną Panią z Capgemini sprawdzającą moją znajomość języka niemieckiego w ramach pierwszego etapu rekrutacji na stanowisko Inżynier oprogramowania JAVA. Pani, określiła moją znajomość języka na poziomie średnio-zaawansowanym i potwierdziła, że w tej kwestii spełniam wymagania firmy. Od tamtego czasu nie otrzymałem, żadnej informacji zwrotnej odnośnie kolejnego etapu. Jest to nieco dziwne, biorąc pod uwagę, że firma w zakładce proces rekrutacji na stronie firmowej podkreśla, że w ciągu 1 tygodnia informuje kandydatów odnośnie statusie kandydatury. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym kontekście?

Gregox

@Marta, Niemiecki jest wymagany na poziomie A2, wiec jak mówisz płynie to nie będzie problemu, żeby przejść przynajmniej pierwszy etap. Jeżeli chodzi o znajomość Javy to zależy co masz na myśli pisząc "podstawowa znajomość". Miałem w tym tygodniu rozmowę we Wrocławiu właśnie na stanowisko Java developer i wydawało mi się że właśnie mam podstawową wiedzę z Javy. Pytania z początku standardowe, modyfikatory dostępu, hermetyzacja, klasy interfejsowe i abstrakcyjne. Potem robi sie nieco trudniej, trzeba przeanalizować kawałek kodu, który nie jest aż tak oczywisty i wychwycić błędy. Kolejno małe zadanko z algorytmów. Wszystko proste jak się siedzi przed kompilatorem i można sobie na bieżąco sprawdzać, czy coś działa czy nie. Na kartce papieru, jak patrzą dwie osoby to już nie tak łatwo. Potem przychodzą pytania z normalizacji i zapytań bazodanowych, klas generycznych, wzorów projektowych i znajomość metodologii projektowania oprogramowania. Chociaż, ostatecznie firma nie zaproponowała mi żadnego stanowiska, to cały proces był bardzo profesjonalny, ciężko było się do czegoś przyczepić. Dostałem krótko potem rzeczowy feedback, dlaczego Capgemini nie może mi zaproponować żadnego stanowiska, ale bez złośliwości, ani nic z tych rzeczy. Pretensję mogę mieć do samego siebie, ze się lepiej nie przygotowałem. Moja rada jest taka, próbuj tak czy siak bo niczym nie ryzykujesz.

Marta

Czesc Wszystkim, powiedzcie mi prosze, czy z plynna znajomoscia niemieckiego i podstawowa znajomoscia Javy, jest szansa, by dostc sie do Capgemini? Pozdrawiam Marta

Joanna

@kuba to prawda - firma prowadzi teraz różne rekrutacje, w których wskazuje konieczność znajomosci języków obcych. Nie widzę ogłoszenia na stanowisko wskazane przez Ciebie, ale wszystko wskazuje na to, że może okazać się to prawdą. Masz już doświadczenie w pracy na tym stanowisku, czy chcesz się przebranżowić?

kuba

Pytanie nastepujace: W marcu/ kwietniu planuje zmienić prace i mam pare pytan do kogos z Capgemini. niemiecki znam na B2 , ang trochę lepiej. Ucze się programować na platformę iOS. Moglby ktoś powiedziec jakie sa szanse dostac sie na juniora i na jakie mniej wiecej pieniadze mozna tu liczyc z w miare znajomoscia niemieckiego? Widze kilka możliwości we Wroclawiu na calkiem przyzwoite pieniadze , powiedzmy start 3500-4000 i po pol roku 6 , mowie o firmach wymagających angielskiego. Chciałbym sie dowiedziec mniej wiecej jak to tutaj wygląda. SLyszalem ze jeśli zna sie niemiecki to warto, jeśli nie to nie warto. Jak to jest w rzeczywistości?

Joanna

Bardzo dziękuje za odpowiedź @Gosia, tak jak pisałam dla osób, które poszukują pracy to ważna informacje, tym bardziej, że w Capgemini trwa teraz rekrutacja. Oby tylko nie było trudno dostać się tutaj na dane stanowisko!

Joanna

@Gosia czy firma oferuje inne szkolenia, oprócz tych językowych? To bardzo duży atut każdego zatrudnienia. Osoby młode i ambitne na dzisiejszym rynku pracy poszukują właśnie takich pracodawców. Jak to wygląda w tej konkretnej firmie?

kacper

Witam, ja mam kilka pytań odnośnie firmy: 1. Jakie są widełki netto, albo jaką kwotę netto otrzymuje pracownik na stanowisku młodszy inżynier oprogramowania Java - po studiach, pół roku doświadczenia. 2. Czy wciąż podpisywane są umowy lojalnościowe w związku z nauką języka niemieckiego, na czym to polega, ile ewentualnie trzeba zwrócić za taki kurs potem? 3. Ja wygląda rozmowa kwalifikacyjna - weryfikacja językowa. Rozmowa dotyczy programowania i pracy czy raczej "życia codziennego" ? dzięki za odpowiedzi

Natasza

Witam, czy ktoś może mi powiedzieć jakie są zarobki na stanowisku Business Analyst IT i czy jest bardzo dużo wyjazdów służbowych ? Bo nie wiem czy warto w ogóle aplikować.

Ola

Capgemini jest świetne dla ludzi, którzy chcą się rozwijać i dopiero zaczynają swoją ścieżkę kariery. Ja pracuję od kwietnia zeszłego roku w Katowicach i nie narzekam. Najlepiej zatrudniać się z polecenia. Jakby ktoś potrzebował w tej kwestii pomocy, możecie pisać na maila aleksandraxgrabowska@gmail.com.

no

jakie są zarobki na stanowisku młodszego programisty java?

ubawiony

Chciałbym się podzielić z wami z moim doświadczeniem po rozmowie kwalifikacyjnej która miała miejsce nie dawno temu. Mam 9 lat doświadczenia jako PHP developer i nie myślałem, że kiedykolwiek tak się ubawię na rozmowie…… Odpowiedziałem na ogłoszenie na stronie internetowej, gdzie umieścili swoje wymagania na stanowisko PHP Developer. Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną ale pytanie które mi zadawano były kompletnie nie związane z treścią ogłoszenia na które aplikowałem. Miałem wrażenie, że osoby przeprowadzające rozmowę kompletnie nie posiadają wiedzy technicznej na temat PHP. Pytano mnie o rzeczy nie związane z tematem. Pytałem czy zweryfikowali moje wymagania odnoście wynagrodzenia i powiedzieli, że oczywiście tak a następnie na rozmowie wycofali się i powiedzieli że nie płacą tak dużych pieniędzy dla programistów….. Zaznaczam, że przed rozmową kwalifikacyjna dopytałem mailowo Panią z HR jak będzie wyglądała rozmowa, czy będzie to techniczna rozmowa czy tylko z dziełem HR. To był chyba jakiś żart jednym słowem…. Dzwonili do mnie chyba z odpowiedzią ale przyznam że nie odebrałem bo już szkoda mi było czasu na te pierdoły bo i tak zabrali mi go za dużo.

Anrew

Widzę, że ogólnie i w Katowicach i w Krakowie rekrutacji aktualnie jest całkiem sporo. Jak wrażenia pracowników na stanowisku MS Exchange Engineer?

Aneta

Poszukujemy w Katowicach osób z biegłym niemieckim. Zainteresowane osoby pracą w międzynarodowej firmie proszę o kontakt amalanowska.linguajob@gmail.com

errat

Co, jeśli nie podpiszę umowy lojalnościowej w związku z nauką języka?

robson

Benefity są z Funduszu Świadczeń Socjalnych więc środki są regulowane ustawowo, o to nie ma co mieć pretensji. IMHO socjal w Capgemini nie odbiega od innych firm na rynku. Ludzie we Wro są bardzo sympatyczni, rozmowy kwalifikacyjne bezstresowe. Ogólnie polecam spróbować.

maciu

Dobra firma na start ale jeśli chcesz się rozwijać, to długo nie pogościsz. Technologie w zależności od projektu - są nowe jak i bardzo stare. Minusem jest coraz większa korporacyjność i bardzo duża zależność od Niemców. Zazwyczaj Management jest po stronie niemieckiej a Polacy zajmują się klepaniem kodu. Benefity to multisport, medicover, ubezpiecznenie i dofinansowanie do zajęć sportowych. Niby są jakieś punkty na kino. Jest to od 50 do 400 punktów na kwartał, gdzie 1pkt = 1zł. Punkty przyznawane w zależności od zarobków. Rozliczają z tego, żeby ktoś czasem nie dostał o 50pkt więcej niż powinien wtedy musi dokumentować dochody w swojej rodzinie przedstawiając dodatkowe zaświadczenia z US (sic!).

Nikolo

Byłem na rekrutacji . Zwrócono mi koszta dojazdu . Panowie byli mili , starali się tworzyć przyjazną atmosferę . Na minus można tylko napisać , że jeden Pan nie znał prawidłowej odpowiedzi na pytanie które sam zadał . Potem się poprawił . Poza tym wygadywali różne głupoty na temat rysowanej architektury . Poza tym wrażenia raczej pozytywne .

Jest na prawdę przyjemnie :) Dla ambitnych ludzi duże szanse rozwoju i awansów. Nie ma wyścigu szczurów (ale nie wszędzie). Przełożeni mili i służący pomocą

temu dżin

Jakie są zarobki w capie w księgowości, jaki angielski wymagany i czy warto przechodzić z innej korpo w której na rekę mam 1400zł? Prosze o odpowiedz, zaleźy mi na tym by wiedzieć co zrobić a muszę zdecydować do wtorku, więc mało czasu mi zostało..

ciekawi forsy

szanowny hbnnmz, w jaki sposob zamierzasz się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej pod konkretną firmę? przecież to rozmowa, dialog, a wręcz operacja na żywym organiźmie. dobre wrażenie robisz będąc sobą i jeśli ty jako ty się nadajesz do danej pracy na konkretne stanowisko. co do wynagrodzenie, owszem, napiszcie proszę ile wynosi okej?

direktor

Właśnie zauważyłem że firma Capgemini wrzuciła do sieci nową ofertę pracy. Zobaczcie proszę i skomentujcie bo się zastanawiam czy warto skorzystać. About us Capgemini Business Process Outsourcing is one of the first and the biggest outsourcing centers in Poland provi... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5711187?keywords=&region=

am

Nawiązując do powyższej wypowiedzi - ja nie poszłam z polecenia, ale nie żałuję. Ok możemy w tej firmie znaleźć typowe wady korpo, ale uważam że jeśli ktoś chce się rozwijać to ma w tej firmie możliwości i to duże. Jeśli chodzi o kadrę to jest to duża firma - więc tak serio zależy na kogo się trafi. Dużą wadą jednak są projekty mobilne - jeśli idziesz do Capa myślac o projektach mobilnych to musisz wiedzieć że jest ich dość mało - wynika to stąd że Cap za duże narzuca marże na tak niewielkie projekcie i rzadko wygrywa na nie przetargi, nawet w Niemczech. Typowy scenariusz to - zatrudnij kogoś na apki mobilne a potem wrzuć do innego projektu z komentarzem jak tylko będzie nowy projekt mobilny to Cie weźmiemy z powrotem, co ma miejsce może w 10% przypadkach. Są projekty stare i nowe, agilowe i skostniałe - na serio zależy na co się komu trafi - ciężko Capa oceniać generalnie. Ważne są jeszcze takie rzeczy: 1. faktycznie jest lojalka na 18miesięcy - "zwrot kosztu kursu intensywnego niemieckiego na początku" 2. obowiązuje zakaz konkurencji - bez wiedzy przełożonego nie można robić tzw. FUCH po godzinach 3. nadgodziny są płatne, i to sympatycznie płatne 4. jest to firma z dużym tempem pracy - Niemcy płacą Niemcy wymagają, a nie siedzimy i czytamy internet 5. dobra kawka i woda mineralna jest :) 6. nie ma open space - są pokoje do maksymalnie 12osób 7. ciężko z parkowaniem po godz. 8 rano 8. elastyczne godziny pracy 9. roczna premia :D 10. fajna ludzkość !

Marek

Jest to centrum mające obniżyć koszty i niestety nawet dobry PR tego nie przypudruje - przekłada się to na dość kiepskie pensje w porównaniu z konkurencją która płaci to samo lub lepiej a nie wymaga niemieckiego. Atmosfera pracy jest ok, warunki pracy również. Standardowy sprzęt który dostaje pracownik to thinkpad z i5 i 4 giga ramu, co jest śmieszną ilością. Teoretycznie w ramach projektu można się starać o więcej kości ramu, ale naprawdę różnie z tym bywa. Projekty są różne - jak trafisz do interesującego projektu to praca wtedy naprawdę jest fajna i sprawia przyjemność, natomiast większość to tzw. spady po tym, czego nie chciały/nie umiały oddziały w rzeszy. Managerowie, jak projekty, są rożni - jest sporo ludzi w porządku, ale też znaczna grupa karierowiczy, którym przy wciskaniu kitu nie drgnie powieka, byle by tylko skasować premię. Praca w firmie wiąże się z częstymi delegacjami do krajów niemieckojęzycznych (na delegacji nie pracujesz 8 godzin tylko duuuużo więcej - klient musi być zadowolony) - przy czym organizacja i informowanie jest do niczego - często się okazuje, że np w piątek dostajesz info o wyjeździe w nadchodzący poniedziałek. Firma twierdzi że "wspiera" pracowników w rozwoju kompetencji w zakresie j. niemieckiego, ale po skończeniu kursu wstępnego oferuje jedynie 2 godziny lekcyjne zajęć niemieckiego w tygodniu. Jeżeli pracownik sam nie wyłoży kasy w kursy we własnym zakresie, to raczej nie ma mowy o tym aby się podciągnąć, co najwyżej nie zapomnieć czego nauczyło się do tej pory. Ogólnie dużo PR haseł którymi się firma reklamuje w praktyce okazuje się mocno naciągana. Dużym problemem są układy i układziki - szkolenia, projekty czy podwyżki trafiają nie do osób do których powinny, ale do osób które odpowiednio intensywnie podlizują się swoim przełożonym. Niby są zasady regulujące to, ale w praktyce wszystko jest możliwe, jeżeli masz odpowiednie poparcie - przekładało się to swego czasu na konflikty i odejścia pracowników z firmy. Dość często spotykaną sytuacją jest zatrudnianie współmałżonków/partnerów/rodzeństwa obecnie zatrudnionych pracowników co też powoduje "blatowanie się" kadry. Jest to korporacja, więc należy pamiętać o "integrowaniu się" - jeżeli się nie integrujesz, to choćby nie wiem jak dobry był, będziesz postrzegany negatywnie. Firma wymaga aby podpisywać umowy lojalnościowe mające stanowić zwrot kosztów poniesionych w ramach kursu j.niemieckiego - w praktyce jednak, w każdej chwili kurs może zostać przerwany (co zdarza się dość często), natomiast kwota zobowiązania pozostaje taka sama - ogólnie radzę nie podpisywać tej umowy. Pracownicy nie są równo traktowani - tzw "niemieckie paszporty" wychodzą na tym dużo lepiej. Podsumowując - jeżeli idziesz tam z polecenia i masz już kogoś w środku, kto w razie czego da ci wsparcie, to jest ok, natomiast jeżeli jesteś człowiekiem z ulicy to się dwa razy zastanów, bo będziesz musiał się bujać z firmą przez 18 miesięcy trwania umowy lojalnościowej (o ile ją podpiszesz).

Maciej

A co powiecie o pracy przy SAPie? Jak zarobki etc?

Marlena

Możecie wypowiedzieć się na temat outsourcingu i pracodawców m.in. z branży BPO/SSC i IT w ankiecie dostępnej na stroni (usunięte przez administratora) Zostaw swój adres email i wygraj LOT SZYBOWCEM :)

Pracowałem rok, ale bezustanne delegacje do klientów za granica (wyjeżdżasz w niedziele, wracasz na weekend..) mnie tak wykończyły, że podziękowałem. Co mi po benefitach, kiedy nie mam czasu sie nimi cieszyć? Dziewczyna ciągle była sama, jeszcze mi by ją kto zwinął... zmieniłem na spokojniejszą. Pracę, nie dziewczynę ;-)

Trzeba uważać na takiego jednego podszywającego się pod managera i IT, P.Z. - na klawiaturze pisze 2 palcami, języków obcych za dobrze nie zna, IT... Ale robi innym.

Opinia

Bradzo dobry pracodawca. Świetny dyrektor oddziału - zrobi wszystko nawet dla pracownika najniższego szczebla. Chętnie pomoga pracownikom, którzy chcą sprawdzić swoje kwalifikacje w innych przedsiębiorstwach. Polecam wszystkim.

Klienci

Klientów Capgemini i wykorzystywane technologie można znaleźć tutaj:(usunięte przez administratora)

ISO

Wrocławski oddział Capgemini nie ma ISO.

Anonim

Czy jest az tak fajnie, ze nikt nie ma potrzeby wypowiedzi na temat atmosfery, warunkow pracy, szkolen czy wynagrodzen w Capgemini? Aplikowac czy nie? Poradzcie.

Brałem udział w rekrutacji we Wrocławiu. Trafiłem na miłe, profesjonalne Panie z HR, ale już spotkanie i kontakt z Panem (usunięte przez administratora)nie należały do przyjemnych. Dodatkowo (usunięte przez administratora) obiecał, że poinformuje o swojej decyzji w ciągu dwóch tygodni - niestety nie dotrzymał słowa. Chyba jest tak jak pisał ktoś na innym forum - po prostu mają Cię za śmiecia i nic więcej...

Zostaw opinię o Capgemini - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capgemini