Opinie o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Higfugg

Miało być i znów nie ma he he he

Praca maszynista

Prosze o informacje. Jeśli mielibyście wybierać pracodawcę i pracę na stanowisku maszynisty. To wolicie pracować w SKM czy w Kolejach Mazowieckich. Ps. Dlaczego są dwa fora odnoszące się do tej samej firmy. Czy to są może dwie różne firmy o tej samej nazwie?

@Praca maszynista

Nie bym uchodzic za stronniczego , ale może w tej kwestii lepiej przemówią fakty. Jest grupa maszynistów, podobno nawet dość duża , która odeszła z tej firmy i zatrudniła się właśnie w SKM. O tendencji odwrotnej nie słyszałem. Nie słyszałem żeby maszynista z SKM zatrudnił się w tej firmie. Druga sprawa. Maszyniśni wolą dojeżdzac dalej do pracy aby pracować w SKM , teoretycznie pracując w KM mieli by bliżej. Ale nie chcą wolą prace w SKM. Trzecia sprawa . Spójrz na ogłoszenia o pracę w SKM. Tam praktycznie nie ma informacji o wolnych etatach. Zobacz jak wygląda ta sprawa a KM. Niektóre ogłoszenia o wolnych etatach mają już kilka lat. To tak wstępnie tyle. Nie wiem więc gdzie lepiej pracować. Trzeba to wywnioskować.

Mazowieckie@poczta.fm

Czy tym razem znowu otrzymanie podwyżki , o ile wogule do takiej dojdzie, będzie uzależniona od wyrażenia zgody na zmianę miejsca pracy lub miejsca wykonywania czynności zawodowych?

xyz

woguuuuuuuuuuule może dojdzie

@xyz

A no co trzeba będzie podpisać zgodę aby dostać podwyżkę?

Olo
@Mazowieckie@poczta.fm

Czy podwyżki w tej firmie to jakaś transakcja wiązana?

@Olo

Może nie tyle chodzi o transakcje wiązaną , co o różne myki jakie stosuje ta firma. Właśnie przykładem było wypowiedzenie zmieniające które było wręczane przy okazji podwyżek. Chcąc otrzymać podwyżkę musiałeś jednocześnie wyrazić zgodę na zmianę miejsca wykonywania czynności , czy zmianę miejsca pracy. W tej firmie to naprawdę trzeba się strasznie pilnować. Tu nie ma nic pewnego. Strasznie trzeba uważać co się podpisuje. Zresztą nawet jeśli się nic nie podpisze to nie wiadomo gdzie się wyląduje. Przyjmując się do pracy jako kierownik pociągu można być delegowanym do pracy jako manewrowy latać po torach w drelichach. Były tu takie sytuacje. Walcze tymi patologiami jak mogę . Nie wszystko uda mi się wyłapać. Więc piszcie nieprawidłowościach na adres naszej poczty: mazowieckie@poczta.fm Może kiedyś uda nam się wyprowadzić sytuacje w tej firmie na prostą. W tej chwili to jest słabo. Nie wiem jak tam sytuacja w poszczegulnych sekcjach. Ale chyba nie jest różowo skoro podniesli normę nadgodzin do maksymalnej na jaką pozwala kodeks pracy. Jeśli sytuacja się utrzyma to kto im przyjdzie tu do pracy. Przyjdzie młody pracownik, wezmie kredyt a oni bach zmienią warunki pracy na takie które nie są możliwe do realizacji. Walczymy tym jak możemy. Obecnie czekamy na jedną z odpowiedzi Inspekcji Pracy. Za 3 dni już powinna być. Mamy już następne pakiety do realizacji w celu złorzenia wniosku do IP. Więc jeśli macie jakieś informacje dodatkowe to piszcie do nas. My nie mamy nic wspólnego z tymi niedowidzącymi związkami zawodowymi.

Nkhguh
@Olo

Ściema na resorach

Olo
@Nkhguh

Ale co sciema?

Pstryknięcie

(usunięte przez administratora) automaty i obsługa

Maszynista

Zadzwoniono do mnie. Przedstawiono wszystko w kolorowych barwach. Zaproponowano II opcję, wg nich lepszą, dzieki czemu straciłem możliwość szybkiego zdobywania kolejnych kwalifikacji. Czyli wprowadzono mnie swiadomie w błąd. Naobiecywano, że szkolenie trwać bedzie max rok, trwało 2 lata... A sama rozmowa była nieprzyjemna, bo osoba decyzyjna miała uprzedzenia i non stop po mnie jechała jak po burym psie. Niestety się dostałem... Odradzam....

Znając moje wykształcenie z CV, a nie bylo ono elektryczne, pan dyrektor zadawał mi pytania z tym zwiazane. Odpowiedziałem, że w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na część z tych pytań, ale wydaje mi się, że skoro jest szkolenie, to jest po to, żeby dowiedzieć się tego, czego nie wie się przed szkoleniem. Dowiedzialem się, że nie są im poterzebni tacy ludzie jak ja, bo jest ich na pęczki. Jednak i tak mnie przyjęli. Byłem jednym z lepszych pracownikow, pod wzgledem prowadzenia i obslugi sprzetu.

logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Mazowieckie@poczta.fm

Wszędzie na około słychac o podwyżkach a w tej spółce? Jak o i chcą tu ludzi utrzymać. Ciekawe czy mają wystarczającą ilość do obslugi pociągów. Może warto kogoś tym zainteresować aby sprawdził.

Olek

Gdzie jest lepiej na warsztacie, Ochota czy Grochów? Chodzi mi o atmosferę i podejście ludzi tam pracujących do nowych.

Zadowolony
@Olek

Na Twoje pytanie jest kilka obszernych odpowiedzi. Zadałeś pytania o kategorie , które moim zdaniem tej firmie ciężko pośledzić. Odpowiem Ci więc na jedno z Twoich pytań , na które napewno znam odpowiedz. Pytasz gdzie jest lepiej. Więc odpowiadam. Lepiej to napewno jest poza tą firmą. Ja odszedłem mam lepiej. Na resztę twoich pytań naprawde ciężko mi odpowiedz. Pozdrawiam i daje tej firmie ogromnego minucha.

JUSTYNA

KOLEJE MAZOWIECKIE TO BARDZO DOBRY PRZEWOŻNIK ,DZIĘKUJĘ ZA POMOC W PODRÓŻY Z OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ ..POZDRAWIAM

@JUSTYNA

Możesz powiedziec na czym polegala pomoc?

@Mazowieckie@poczta.fm

Jak to na czym. Widzisz że to pisze jakiś fejk. Nie poda rzadnych szczegułów na podstawie których można potwierdzic ten wpis.

Mazowieckie@poczta.fm

Czy ktoś wie co się dzieje 2 paniami, które pretendowały na stanowisko maszynisty w tej firmie. Czy uznały że nie warto ? Strasznie coś o nich ucichło.

Waniuta
@Mazowieckie@poczta.fm

Nic nie ucichło jedna zdała egzaminy i jeździ już samodzielnie

@Waniuta

Jak to nie ucichło. Nie słyszałem aby ktoś potwierdził że jezdzi samodzielnie. Bardzo to ciekawe. A druga kandydatka?

@Waniuta

Widzisz. Nikt nic nie wie i potwierdza to że nie wie nagatywną opinią na temat mojego zapytania.

@Mazowieckie@poczta.fm

To pewnie szczurek dodaje potajemnie komentarze. Mówię o tym kimś co się podpisywał jako " ja" Wsystko się potwierdziło. Szkaluje i ucieka. Typowy szczurek. Zamilkł jakoś nagle. Typowe zachowanie prrdstawicieli kierownictwa tej firmy. Zobaczcie jak śniegi i mrozy to żadnego kontrolera nie pośledzi, nie uświadczy. Jak tylko wiosna się zbliża, mnogo ich . I to jak już przyjdą to tylko aby cie zaatakować. Może maszynista nie zrobił poprawki w WOS. Może zapomniał wpisać zapoznania kolejowej. I już od 30 procent premii mniej. Pisze od bo można łatwo stracić całą premie. I potem znowu pierwsze mrozy i całe tałatajstwo znika. Wszystko do norek.No o jakim zwierzu mówię?

My to znaczy kto?

Prose Panuf

Podwyżki? Ktoś coś?

@Prose Panuf

Jeśli chodzi o podwyżki to tego co wiem. Z Twojego nicku wnioskuje że jesteś pracownikiem drużyn pociągowych w tej spółce. Więc jeśli chodzi o podwyżki to słyszałem o podwyżkach w spółce Koleje Dolnośląskie. Podwyżka dla maszynisty to prawdopodobnie 700 zł. Podwyżka dla kierownika pociągu to prawdopodobnie 400 zł. Dokładne informacje można znalezć na stronie związków zawodowych kierowanych przez tłustego przewodniczącego. Dodatkowo ostatnio była podwyżka cen gazu, niektórych artykułów żywnościowych , oraz doszły dodatkowe opłaty zwiącane z ceną prądu. O podwyżkach pensji w Kolejach Mazowieckich nie słyszałem nic konkretnego.

Obserwator
@Mazowieckie@poczta.fm

W tej spółce jak na razie przedstawiciele zarządu spółki nie odpowiedzieli na propozycje spotkania w sprawie podwyżek. Spotkanie miało sie odbyć 15 lipca b/r. Czyli uważam że jak na razie o podwyżkach należy zapomnieć. Słabo widzę przyszłość tej firmy. O a ciekawe co forumowicz " ja" na mój wpis. Dalej bedzie sie skrywał w swojej dziurze. Tak miał pilnować i komentować. Szczurku gdzie jesteś.

@Obserwator

Wczoraj rozmawiałem w tej sprawie z jednym ze związkowców stwierdził, że wszystko między zarządem a związkami jest uzgodnione, i że te uzgodnienia poszły do zatwierdzenia przez Radę Nadzorczą i czekają na decyzję. Ale gdy pytałem o szczegóły to niestety nie chciał powiedzieć nic konkretnego

Obserwator
@szaraczek

Nie rozumiem. Będą podwyżki czy ich nie będzie? Albo się jest w ciąży albo nie jest?

@szaraczek

Co w takim razie jest wyjaśnione. Wybacz kolego ale z Twojej wypowiedzi naprawde nic nie wynika?

Zrzeszony
@szaraczek

To ciekawe co piszesz. Czy możesz powiedzieć z przedstawicielem jakiego związku rozmawiałeś. Z którego związku udzielono Ci takich informacji?

@Zrzeszony

Tak, rozmawiałem z gościem, który jest w zarządzie ZZK

@Mazowieckie@poczta.fm

Ja tylko napisałem to co wiem. Z twojej w temacie podwyżek taż nic nie wynika a nawet mniej niż z mojej

@szaraczek

No własnie napisałem że o podwyżkach nic nie wiadomo w tej spółce.

Irek

Mam pytanie . Czy w tej firmie przestrzegany jest regulamin pracy??

@Irek

Regulamin pracy powinien być dostępny w miejscu gdzie każdy pracownik będzie mógł zapoznac sie jego treścią w sposób bezproblemowy. Czy masz kolego problem z dostępem. Czy jakies konkretne zapisy uważasz za nieprawidłowe, lub czy działania firmy są niezgodne z zapisami regulaminu pracy?

@Mazowieckie@poczta.fm

Chodzi mi o to czy pracodawca musi przestrzegać tego co jest napisane w takim regulaminie pracy. Czy po prostu tylko może. Precież to on tworzy taki regulamin?

@Irek

Oczywiście że pracodawca musi przestrzegać przepisów wewnętrznych. Możesz powiedzieć o co chodzi dokładniej. Co twoim zdaniem jest nie w porządku. Jednocześnie korzystając z okazji , w związku z tym , ze przygotowujemy materiały na przyszłe zgłoszenie weryfikacyjne, proszę o informacje czy i jeśli tak wygląda sprawa zatrudniania pracowników w ramach umowy zlecenia, Czy występują takie przypadki i jeśli tak to w jakiej grupie zawodowej. Chcieliśmy zweryfikować zasadność takiego zatrudniania.

mazowieckie@poczta.fm

W związku z przesłanymi pytaniami, informuje ,iż pracownik odsunięty od czynności i skierowany na egzamin weryfikacyjny, nie może być skierowany do żadnej innej pracy do czasu poddania się egzaminowi lub odbyciu badań lekarskich. Dodatkowo należy sprawdzić czy prawodawstwo nie określa ile razy pracownik ma prawo przystępować do egzaminu weryfikacyjnego. Pracownik może dopiero otrzymać wypowiedzenie pracy lub wypowiedzenie zmieniające , po wyczerpaniu wszelkich możliwości weryfikacyjnych. Jeżeli w tej materii występują nieprawidłowości w tej spółce , to proszę o kontakt na adres naszej poczty elektronicznej: Mazowieckie@poczta.fm

@mazowieckie@poczta.fm

To nie mogę " zdjąć na klocki" ?

@Irek

Nie mogą bezzasadnie kierowac sobie pracownika do pracy innej niż ma wskazane w umowie. Musi to byc poprzedzone wypowiedzeniem zmieniającym. Wypowiedzenie zmieniające też nie może być wręczone bezpodstawnie. Napewno nie można teaktować oczekiwania na egzamin weryfikacyjny jako czas w którym doszło do utraty uprawnień z winy pracownika. Jeśli w tej firmie występują takie przypadki to proszę o zgłaszanie tych spraw na (usunięte przez administratora)

Mazowieckie@poczta.fm

Forumowiczu " ja" poniżej kilka informacj , które mogą się Wam przydać.

@Mazowieckie@poczta.fm

Przypuszczam że dobrze o tym wie. Tylko siedzi cicho bo co ma powiedzieć. Pewnie wyskoczy na chwile , popokrzykuje, to mu pokaż to mu zamieść , to jesteś niewiarygodny i znowu zniknie nie mając nic ciekawego do powiedzenia. Potem się tylko ciska , że nazywam go szczurkiem. No jak można inaczej. Nie przedstawia żadnych konkretnych argumentów, nie powie kim kim jest. Ma tylko jakiś temat dyżórny do mieszczania i tak robi. Zwykły bełkot i nic więcej. Jeśli to jakiś przedstawiciel władzy tej firmy , to ja naprawde nie rokuje tej firmie powodzenia.

@Realny

Zobacz. Na innych forach wypowiadają się przedstawiciele firm których dotyczy opinia lub forum. A tutaj, masz racje. Co jakiś czas tylko ktoś wyskoczy, pokrzyczy ucieka. Ja napiszę na ich adres i przekarze informacje o treściach jakie są tu zamieszczane. Nie bedą mieli wtedy żadnej wymówki że nic nie wiedzą. A tym szczurkiem to naprawde trafiłeś.

Mazowieckie@poczta.fm

Na podstawie portalu Poradnik Przedsiebiorcy " Szatnie Pracodawca powinien urządzić szatnie w oddzielnych lub wydzielonych pomieszczeniach. Warunki, jakie powinny spełniać, to: powinny być suche i w miarę możliwości oświetlone światłem dziennym. Mogą być zorganizowane w suterenach lub piwnicach pod warunkiem, że została zastosowana odpowiednia izolacja ścian zewnętrznych i podłóg zabezpieczająca pomieszczenia przed wilgocią oraz nadmierną utratą ciepła oraz zapewnienia warunków ewakuacji ludzi z tych pomieszcze; powinna być zapewniona przynajmniej czterokrotna wymiana powietrza na godzinę, a w szatniach wyposażonych w okna, które można otworzyć, przeznaczonych dla nie więcej niż 10 pracowników, wymiana powietrza nie może być mniejsza niż przeprowadzana dwa razy w ciągu godziny; w szatni przeznaczonej dla co najmniej 25 pracowników powinna być zamontowana wentylacja mechaniczna; szatnie powinny zawierać miejsca siedzące dla co najmniej 50% pracowników najliczniejszej zmiany; szerokość przejścia między dwoma rzędami szaf oraz głównych przejść komunikacyjnych powinna być nie mniejsza niż 1,5 m. Szerokość przejść między rzędami szaf a ścianą powinna być nie mniejsza niż 1,1 m. Szatnie dzieli się na: szatnie odzieży własnej pracowników - przechowywana jest w nich odzież należąca do pracowników (ze względów higienicznych nie powinny mieć kontaktu z odzieżą roboczą i środkami ochrony indywidualnej); szatnie odzieży roboczej i ochronnej - jak sama nazwa mówi, służą do przechowywania odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej; szatnie podstawowe - służące do przechowywania odzieży własnej pracowników, jak również odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej; szatnie przepustowe - w ich skład wchodzi część przeznaczona na odzież własną pracowników, część służąca do przechowywania odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej, jak również przepustowy zespół sanitarny z natryskami, który stanowi łącznik obu wymienionych części. Umywalnie i pomieszczenia z natryskami W skład zespołu szatni powinny wchodzić umywalnie, do których dostęp jest łatwy dla pracowników. Do umywalek powinna być doprowadzona bieżąca woda zimna i ciepła.  Na każdych ośmiu pracowników najliczniejszej zmiany, wykonujących prace powodujące zabrudzenie ich ciała, powinna przypadać co najmniej jedna kabina natryskowa. Przy pracach przy substancjach trujących, zakaźnych, promieniotwórczych, drażniących lub uczulających oraz innych substancjach o nieprzyjemnym zapachu, a także przy pracach pylących w wilgotnym i gorącym mikroklimacie lub powodujących intensywne brudzenie, należy zapewnić co najmniej jedną kabinę natryskową, na każdych pięciu pracowników - lecz nie mniej niż jedną przy mniejszej liczbie zatrudnionych. Dodatkowo pomieszczenia umywalni powinny umożliwiać wymianę powietrza przynajmniej dwa pracy w ciągu godziny, a pomieszczenia z natryskami przynajmniej 5 razy w ciągu godziny. Zobacz więcej: (usunięte przez administratora)

Realny

A gdzież to podział się forumowicz szczurek, który podpisywał się jako "ja". Tak pokrzykiwał , żądał , głosował. Sprawdzać miał Ciszaaaaaaaaa. Czyżby przytłoczyła go mnogość argumentów.????????

@Realny

Takich krzykaczy to było już tu wielu. Żaden się nie utrzymał. Mu y tam robimy swoje i nie patrzymy na takich mieszaczy. Nie powie czego chce, po co tu pisze i co ma do powiedzenia. Prawda zawsze zwycięża

mazowieckie@poczta.fm

Pajac to jesteś ty. Powiedz jak można sprawdzić czy maszyniści mają wliczony czas na przebranie się do czasu pracy, jak nie mają nawet wyznaczonego miejsca do przebrania się. No odpowiedz.

@mazowieckie@poczta.fm

No właśnie szczurku. Konia z rzędem temu kto wskaże , gdzie maszyniści mają się przebrać przed pracą i po pracy. Taki jesteś podobno wiarygodny to odpowiedz.

@mazowieckie@poczta.fm

Zacznijmy od podstawy czy ten czas powinien byc wliczany czy nie. Bedzie kontrola opublikujesz ich odpowiedz i sprawdzimy kto ma racje na ten temat. No chyba ze znow nie opublikujesz wykrecajac sie jakas klauzura poufnosci. A co do szafek to juz kilkakrotnie ci mowilem ze sie nie wypowiadam bo nie wiem jak powinno byc.

mazowieckie@poczta.fm

A czy spółka zakupiła już szafki dla maszynistów i wskazała pracownikom miejsce ich lokalizacji? Nic o tym nie wiem. Jak już to nastąpi to sprawdzimy czy spółka właściwie określa czas pracy. Może twierdzisz że Maszyniści nie musza się mieć gdzie przebrać i mieć możliwości pozostawienia narzędzi pracy??????????

mazowieckie@poczta.fm

Dodatkowo wskaże ,że czas na przebranie się w miejscu pracy powinien być zaliczony do czasu pracy. Nie ma żadnego ustawodawstwa ani orzecznictwa , które wskazuje inaczej.

@mazowieckie@poczta.fm

Akurat Ci odpowie. A jeśli już to znowu coś będzie motał i kręcił. Ja to tam uważam ze to jakiś pachoł z kierownictwa tej spółki. no niech odpowie na moje pytanie. Gdzie maszyniści mogą się przebrać w ubranie robocze????

@mazowieckie@poczta.fm

Juz ci powiedzialem wez rozped i walnij barana w sciane moze ci pomoze. Ile razy mam ci pisac ze nie wypowiadam sie na temat szafek bo bie wiem jak powinno byc. Uczepiles sie tego jak mucha g. Owna. Rozmawiamy o wliczaniu czasu na przebrabie do czasu pracy a ty ciagle swoje o szafkach. Naprawde coraz mocniej odbosze wrazenie ze Nie do konca jestes sprytny umyslowo. Nigdy nie wypowiadalem sie na temat szafek i nie negowalem tego czy powinny byc!

@mazowieckie@poczta.fm

W takim razie wstaw orecznictwo ktore wskazuje ze ten czas powinien byc wliczany. No i opublikuj odpowiedz z IP to bedzie wtedy wiadomo

@Realny

Wez pajacu poczytaj moje wpisy nigdzie nie pisalem ze szafek nie powinno byc. To ze napisalem twojemu przy. Du. Pasowi ze nie wlicza sie czasu na przebranie do czasu pracy to nagle was tak zabolalo? Ze mozecie sie mylic i dlatego mnie tak atakujecie? Ten robin hood km wstawi odpowiedz z IP bedzie. Wiadomo kto mial racje. I skoncz ten skowyt bo jedyne co robisz na tym forum to atajujesz. Twoje posty kompletnie nic nie wnosza. Nara pajacu

mazowieckie@poczta.fm

Nie uczepiłem się jak mucha tylko złożyłem doniesienie do Inspekcji Pracy w tej sprawie. Ty jak jesteś ciekaw orzecznictwa to zrób to samo i jeśli chcesz aby twoje wypowiedzi były wiarygodne to zamieść odpowiedz.

mazowieckie@poczta.fm

Zgodnie z art. 128 § 1 K.p. „czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy”. Gdzie masz napisane ze pracownik musi być przebrany. Nie trzeba żadnego orzecznictwa jest to zapis z Kodeksu Pracy

@mazowieckie@poczta.fm

A gdzie masz napisane ze przrbieranie sie to juz swiadczenie pracy na rzecz pracodawcy?

@mazowieckie@poczta.fm

Oczywiste jeat to ze nie estawisz tej odpowiedzi z ip. Tylko macosz ludziom w glowach.

Mazowieckie@poczta.fm

Jest wykonywaniem polecenua pracodawcy i jednoczesnie pozostawaniem do jego dyspozycji. Chyba nie zaprzeczysz temu że KM w swoich wewnetrznych przepisach zmusza obslugę pociągową do przebierania sie w to zielone coś. Czytaj przepisy ze zrozumieniem. Jest wyraznie napisane że wystarczy pozostawać do dyspozycji. Nie trzeba wykonywać pracy. Zresztą nie bede juz z tobą o tym dyskutował. Potrzebujesz wyjaśnieñ to zgłoś się z tym do IP.

Mazowieckie@poczta.fm

Widzisz jaki jestes niewiarygodny zbuk. Nie dawno wytykałeś mi błędy pisowni. Tobie natomiast wystarczyło zabrać przed nosa PC ta co poprawia błędy już sie robi ciężko.

@Mazowieckie@poczta.fm

Szkoda czasu na dyskusje z nim. Róbcie swoje. Macie poparcie.

mazowieckie@poczta.fm

Pragnę poinformować , ze wysłałem dziś zapytanie do Pana przewodniczącego pewnych związków zawodowych. Taki duży na zdjęciu. Zapytałem czy pracował w tej spółce. Jeśli coś odpisze to będę pytał dalej. Jeśłi nie odpisze to poinformuje o tym fakcie firmy , które są zrzeszone w jego związku/

Mazowieckie@poczta.fm

Witam wszystkich. Widze że jest tutaj kilku forumowiczów dobrze znających zagadnienia prawne i pracownicze. Chodzi np forumowicza , który podpisuje się jako "ja". Mam więc takie ogólne pytanko. Czy firma w której zostały stwierdzone łamanie praw pracowniczych, to czy taka firma może posiadać certyfikat ISO?

KM jest super
@Mazowieckie@poczta.fm

Pozwolisz, że ja odpowiem. Certyfikat ISO pozwala interpretować firmę jako solidną i godną zaufania dla potencjalnych kontrahentów, klientów, usługobiorców. Obecnie każda szanująca się firma stara się uzyskać taki certyfikat. Certyfikat , poszczególne podmioty uzyskują okresowo , na określony czas. Podczas certyfikowania przedsiębiorca przedstawia sytuację panującą w firmie oraz plan działania na przyszłość. na tej podstawie określa się poziom na jakim dana firma może świadczyć usługę. Niezależnie od tego jaka jest branża. Odpowiedź ukryta w pytaniu. Jeśli w firmie występują nieprawidłowości mogące obniżyć jakość usługi, lub wręcz uniemożliwić jej wykonanie, należy gruntownie rozważyć zasadność posiadania wspomnianego certyfikatu ISO. Możliwe jest więc , iż nieprawidłowości w kwestii pracowniczej, np niedobory kadrowe, mogą ograniczyć wykonanie usługi w sposób deklarowany. Czy można cofnąć certyfikat już posiadany, tego nie wiem. Warto w tej materii skontaktować się z podmiotami dokonującymi certyfikacji. To tyle z mojej wiedzy. Pozdrawiam

@KM jest super

No właśnie. Dziękuje za odpowiedz. Czyli braki kadrowe mogą powodować obniżenie poziomu usługi poprzez np. konieczność odwoływania pociągów? Czyli taki certyfikat może być zagrożony??

@mazowieckie@poczta.fm

No pewnie ze moga ale czy braki kadrowe sa lamaniem praw pracownikow? Bo o to pytales. I czycjuz pip stwierdzila jakies dzialania niezgodne z prepisami?

Mazowieckie@poczta.fm

Bezpodstawne zlecanie nadgodzin jest łamaniem prawa pracownika. Po za tym jeśli braki kadrowe występowały podczas dokonywania audytu , to też powinno to być ujawnione. A czy było? Przecież jeśli np Inspekcja Pracy zakwestionowała by i zabroniła zlecania nadgodzin w ten sposób, to czy firma była by w zapewnić usługę przewozową na zadeklarowanym poziomie? Jak jest naprawdę? Co do opini Inspekcji Pracy to czekamy na odpowiedz. Oczywiście jeśli zostanie np stwierdzone że pracownicy nie muszą mieć zapewnionego miejsca do przebrania się , to natychmiast zostanie złorzona skarga na błędnie przeprowadzoną kontrole.

Realny

Ojoj biedaczki. Pyta jeden czy braki kadrowe są łamaniem prawa pracownika. Odpowiada więc drugi. Niech jeden się dowie czemu te braki występują. To trzeba mieć saradele zamiast rozumu żeby maszyniście wdrożyć postępowanie wyjaśniające za 8 minut wcześniejszego wyjścia, po wykonaniu wszystkich czynności pracowniczych, jednocześnie samemu nie dotrzymując zapisów regulaminu pracy w kwestii czasu na obsługę pociągową. Braki kadrowe Przypadek?

Realny

Czy Twoim zdaniem braki kadrowe upoważniają pracodawcę do nie udzielania urlopów w terminie okreslonym w przepisach?

@Realny

Przeciez ja nic takiego nie napisalem zapytalem tylko czy juz sa wybiki kontroli bo jestem ciekaw jakie kwiatki wyjda

Mazowieckie@poczta.fm

Pytałeś mnie czy braki kadrowe są łamaniem praw pracowniczych. Nie pamiętasz?

@Mazowieckie@poczta.fm

Oczywiscie ze pamietam ale nie napisalem nigfzie ze to upowaznia pracodawce do nie udzielenia urlopu. Chodzilo mi o to ze same braki kadrowe nie sa lamaniem przepisow a to co sie z nimi wiaze bezposrednio i posrednio to juz inna sprawa. Oczywiscie nie powinno byc tak ze ktos ma urlop zalegly z 3 lat. Pracodawca powinien yego pilnowac. Sam bylem swiadkiem rozmow maszynistow ktorzy sie chwalili tym ze maja tyle zaleglego urlopu ale oni sami nie chca go wykozystac. Oczywiscie to nie usprawiedliwia pracodawce bo powinien sam ich wyslac i pilnowac prawa.

Mazowieckie@poczta.fm

Jak sam wspomniałeś braki kadrowe powodują inne nieprawidłowości, które już stanowią łamanie praw pracowniczych. Czyli nie możesz się nie zgodzić ze mną że permanętne braki kadrowe powodują łamanie praw pracowniczych, nawet jeśli same braki kadrowe nie zostały zakwalifikowane jako nieprawidłowość. Jeśli chodzi o rzekomych pracowników tej spółki , którzy mają zaległości urlopowe ,to faktycznie do niczego nie upoważnia pracodawcy. Przyznam że ja nie znam pracownika , który nie chce skorzystać z urlopu. Raczej słyszałem że chce i nie może się doprosić. Zresztą ze mną było dokładnie tak samo. Dlatego też jeśli sytuacja występuje nadal, to zrobie wszystko aby skończyć z takimi praktykami.

@Mazowieckie@poczta.fm

I bardzo dobrze. Ja jestem zawsE z urlopem na zero. Jak to mowia- gonic to (usunięte przez administratora)

Mazowieckie@poczta.fm

To dobrze że mówisz. Już wiem co będzie przedmiotem następnego zgłoszenia. Ja się nigdy nie mogłem urlopu doprosić. A tu się okazuje że inni wykorzystują go na bierząco. Przyznam że nie bardzo wierze że tak jest. Ale sprawdzimy to.

@Mazowieckie@poczta.fm

Nie rozumiem czego mabta kontrola dotyczyc? Tego ze ja mam urlop na bierzaco w danym roku wykorzystany? Nie czuje sie tu winny ;)

mazowieckie@poczta.fm

Tego że jeden ma a drugi nie ma. Sam mówiłeś ze maszyniści narzekają na zaległości urlopowe. Prawda?

mazowieckie@poczta.fm

Jeśli to prawda to trzeba doprowadzić do sytuacji , gdzie wszyscy będą mieli wykorzystany urlop na bieżąco zgodnie z planem urlopowym. Zgadzasz się?

@mazowieckie@poczta.fm

Oczywiscie ze sie zgadzam. Ja zawsze pilnuje tego co mi sie nalezy wiec urlop zawsze mi schodzi.

mazowieckie@poczta.fm

zastanawiam się nad tematem następnego zgłoszenia. Co myślicie o tym: Zgodnie z artykułem 129 Kodeksu pracy ustalony w umowie czas pracy nie może przekraczać ośmiu godzin na dobę i przeciętnie czterdziestu godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w danym okresie rozliczeniowym. W związku z tym pracownik po zakończeniu wykonywania obowiązków służbowych może udać się na spoczynek i nie myśleć o pracy aż do kolejnej zmiany. Co zrobić, kiedy pracodawca nagminnie próbuje się z nami skontaktować? Telefon służbowy po godzinach pracy może być dopuszczalny tylko w niektórych przypadkach. Ponadto według przepisów prawa, taką czynność nazywa się pracą w godzinach nadliczbowych. Artykuł 151 Kodeksu pracy a telefon służbowy w czasie wolnym Pracodawca, który dzwoni lub wysyła wiadomości służbowe po godzinach pracy, musi liczyć się z tym, że pracownik nie jest zobowiązany na nie reagować. Może więc śmiało zrobić to dopiero wtedy, gdy następnego dnia przyjdzie do pracy. Jeśli jednak zdecyduje się odebrać telefon służbowy po godzinach pracy, wtedy taką czynność nazywa się pracą w godzinach nadliczbowych. Zgodnie z artykułem 151 Kodeksu pracy wykonywanie obowiązków służbowych po godzinach jest dopuszczalne w razie: konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska, albo usunięcia awarii; szczególnych potrzeb pracodawcy.

@mazowieckie@poczta.fm

Jesli ktos nie chce zeby do niego dzwonili to wylacza telefon po pracy i wlacza przed praca albo poprostu nie odbiera. Popieram twoje dzialania ale wydaje mi sie ze to juz szukanie dziury w calym.

@Maciek

Po co wyłączać telefon. Jak można na tym zarobić.

@mazowieckie@poczta.fm

Jak nie chcesz zeby ktos ci przeszkadzal to wylaczasz telefon i masz glowe spokojna. W sumie to ile zarobisz niech zadzwonia kilaka razy w miesiacu odbierasz mowisz ze nie jestes zainteresowany jakimis dodatkami i tyle. Rozmawiasz kilka razy max po minucie to ile na tym sie zarobi? Lepiej wylaczyc i miec glowe spokojna. Zreszta jak to liczyc jak nie masz platne na godzine

@Maciek

Z liczeniem nie ma problemu bo wtedy stawke ustala pracownik. Np 300 zl za minute. Jak nie chcesz nie musisz. Jest wielu którzy przyszli do tej firmy zarabiać.

@Mazowieckie@poczta.fm

No to niech zarabiaja ja wole. Miec. Glowe spokojna i czas dla rodziny

@Maciek

Prawidłowe podejscie. Też tak uważam i mysle że czas skonczyc z tym wydzwanianiem. Jeszcze żeby mieli jakis konkretny powód. A przeważnie to jakies dochodzienie albo pouczenie albo rozmowa dyscyplinująca albo że mają służbe do zrobienia. Jak chcą dzwonić niech płacą. Masz racje.

@mazowieckie@poczta.fm

Popieram. Działajcie. Jeszcze dodam że dochodzi obsluga koresponencji wysyłana na tablety. Bo kiedy niby pracownik ma to zrobić jeśli prace zaczyna przykładowo o 5 rano a pociąg który ma obslugiwać odjeżdza przykładowo godz.5,05. Oj co ja mowie 5,01. Czy są takie przypadki w tej firmie. Jeśli tak to sami sobie odpowiedźcie.Braki kadrowe? Przypadek?

O-O

O co chodzi z tymi szafkami

@O-O

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku, w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodnie z nimi, obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania odzieży własnej i roboczej, wyposażonej w szafki ubraniowe. Dodatkowo szatnia musi się znajdować w takiej lokalizacji, by do stanowiska pracy można było dotrzeć bez wychodzenia za zewnątrz. Powinna ona być też sucha i odpowiednio oświetlona. Obecnie wyróżnia się cztery typy szatni wyposażonych w szafy pracownicze: Szatnie odzieży własnej – wyposażone w wieszaki, półki na buty oraz miejsca do siedzenia. W nich pozostawiana jest garderoba prywatna. Przebieralnia odzieży roboczej i ochronnej – posiadające indywidualne szafki na ubrania BHP dla pracowników. Stosowane w sytuacji, gdy praca wiąże się z dużym zabrudzeniem ubrań wykorzystywanych w pracy. Szatnie podstawowe – tworzy się je w sytuacji, gdy praca nie wiąże się z dużymi zabrudzeniami. W ich przypadku zarówno odzież własna, jak i robocza są przechowywane w jednej skrytce ubraniowej. Przebieralnie przepustowe – są one niejako połączeniem 1 i 2 typu, które rozdzielone są zespołem sanitarnym z prysznicami. Rozwiązanie takie wykorzystuje się w przypadku pracy związanej z użyciem środków silnie brudzących, trujących czy intensywnie pylących. Oprócz wymagań ogólnych przepisy stanowią też szereg norm szczegółowych dotyczących umeblowania i wyposażenia miejsc przechowywania odzieży. Jednym z najważniejszych ich elementów są jednak prawie zawsze metalowe szafki. Szafy robocze ubraniowe – jakie normy powinny spełniać? Co jasne, także wielkość i wyposażenie szafek pracowniczych są dość szczegółowo opisane – w tym przypadku w Polskich Normach (PN-75M-78711). Ich wysokość powinna wynosić 1800 mm, szerokość 480 mm, a głębokość 400 mm. Ponadto każda z nich musi być przedzielona w połowie metalową przegrodą oraz posiadać drążek, półkę i wieszak. Zdziwienia nie powinien wywoływać również fakt, że wszystkie szafki na ubrania są metalowe – gdyż takie są wymagania materiałowe w tej kwestii. W tym miejscu trzeba także dodać, że szczegółowe warunki techniczne określające wyposażenie i wielkości skrytek na odzież mogą się nieco różnić, w zależności od branży.

mazowieckie@poczta.fm

Szanowni forumowicze pragnę poinformować że złożyłem dziś doniesienie do inspekcji pracy z wnioskiem o skontrolowanie warunków pracy. Czekamy na odpowiedź. Pracodawcę informuje że w przypadku braku dalszego dialogu przewiduje następne doniesienia. Pracowników informuje że uwagi dotyczące warunków pracy, oraz wnioski o skontrolowanie można składać na adres naszej skrzynki mailowej: mazowieckie@poczta.fm

@mazowieckie@poczta.fm

Oczywiscie opublikujesz do wiadomosci ogolnej na forum wnioski z kontroli? Czy tym rzem tez nie bedziesz chcial sie osmieszac?

Mazowieckie@poczta.fm

Opublikuje to co bedzie zgodne z prawem.

@Mazowieckie@poczta.fm

Dlaczego tylko to? Napisz wszystko zeby bylo wiadomo gdzie jest lamabe prawo pracy aby kazdy pracownik mogl sie z tym zapoznac

Mazowieckie@poczta.fm

Kontrola sie wypowie to sie dowiecie. Oczywiscie że jak otrzymam pismo wynikami kontroli to napisze co stwierdzili.

@Mazowieckie@poczta.fm

Tak samo napiszesz jak z tym ze lamane bylo prawo przez kierownikow podczas kontroli biletow o nie zachowabie 2 m odleglosci? Jestes malo wiarygodny

Mazowieckie@poczta.fm

Czy po otrzymaniu odpowiedzi z IP mam ją przesłać na adres spółki wraz z informacją że informuje zgodnie z rządaniami forumowicza, czyli Twoim?

Realny

Szczurek zamilkł. Już nie jest taki krnąbrny. Pokaż mu i pokaż mu. Chyba ktoś mu pokazał. Typowy szczurek. Psoci i ucieka.

@Mazowieckie@poczta.fm

A czemu na adres spolki? Chyba oni tez beda mieli raporr pokontrolny. opublikuj tutaj na forum zeby wszyscy wiedzieli. W szczególności odpowiedź na to ze km nie wliczaja czasu na przebranie do czasu pracy.

mazowieckie@poczta.fm

No pewnie że nie wliczają. Czy ja kiedyś napisałem ze wliczają?? Na adres spółki wyśle informacje że kontrole są wynikiem nalegań ze strony forumowicza i wniosku o opublikowanie odpowiedzi. Wyślę na adres spółki link do tego forum. Oczywiście opublikuje jaka jest treść odpowiedzi z PIP. Jeśli oczywiście PIP nie zastrzeże takiej możliwości. Dodatkowo informuje że informacje o występowaniu ewentualnych nieprawidłowości i zagrożeń w spółce , można kierować na adres naszej skrzynki elektronicznej: mazowieckie@poczta.fm

mazowieckie@poczta.fm

Dodatkowo dodam , że na pewno nie ma w polskim prawie żadnego umocowania prawnego ani wiążącego orzecznictwa , które jasno wskazuje że czas na przebranie się pracownika , nie jest wliczony do czasu pracy. NIE MA.

@mazowieckie@poczta.fm

Ty sie dobrze czujesz? Po pierwsze: mazowieckie@poczta.fm 08.07.2021 17:14 @Oscyp Widzę że macie za dużo czasu , więc zapewnię wam trochę rozrywki. Zamiast zajmować się moją ortografią proponuje przygotować się do zagadnień których będzie dotyczyła najbliższa kontrola. 1. Pracodawca nie przewidział czasu dla drużyn pociągowych , na przebranie się w odzież ochronną jaka jest wymagana. 2. Szafki będące w dyspozycji drużyn konduktorskich zostaną sprawdzone pod kontem prawidłowości z zapisami polskiej normy PN -75M-78711 To tak na początek. Bo widzę ze się troszkę kierownictwo nudzi Po drugie gdzie ja nalegalem nankontrole? To ty straszyles kontrolami a teraz probujesz wcisnac mi swoja nieudolnosc? Masz rozdwojenie jazni?

Mazowieckie@poczta.fm

Wszystko sie zgadza. To ja napisałem. Czego nie rozumiesz. Masz problemy interpretacją czytanych treści to nie marnój czasu mojego i innych forumowiczów. Jeszcze raz potwierdzam to mój tekst i w pełni sie z tym cały czas zgadzam.

Mazowieckie@poczta.fm

Pytasz gdzie nalegałeś na kontrole? Poczytaj sobie swoje posty . Wielokrotnie naciskałes aby publikować odpowiedzi z IP. Chyba to normalne , aby były odpowiedzi muszą być najpierw kontrole. Nie rozumiesz tego?

@Mazowieckie@poczta.fm

Naprawde ty masz nierowno pod kopułą. Nalegalem zebys opublikowal odpowiedzi z tych zapowiadanych przez ciebie kontroli a ty probujesz mi wmowic ze to naleganie na kontrole. Wstawilem ci twoj post gdzie jako pierwszy piszesz ze bedzie kontrola. Wez dobry rozped i walnij z barana w sciane moze to ci pomoze bo juz chyba inne motody sie wyczerpaly

Realny

O szczurek jest. I znowu się miota. Co cie tam znowu boli szczurku?

Kierownik
@Realny

Kazdy ma prawo sie wypowiedziec a ty tylko go atakujesz. Napisz cos sensownego nt firmy i jej dzialan

@Kierownik

Uważam ze każdy ma mieć prawo w czasie pracy pozostawić narzędzie w pracy i nie nosić je do domu. Nie ma prawa któere by kazało nam zabierać to wszystko do domu

Kierownik

Czyli mowisz o szafkach?

Mazowieckie@poczta.fm

Znowu cos mowią o podwyzkach. Jesli wogule do nich dojdzie , to znowu strach przed przyszłoscią. Ciekawe jakie zmiany znowu przy okazji podwyżekznCzy znowu zmiana zapisów o miejscu pracy? Co tym razem. Ludzie czy wy nie możecie jakoś normalnie. Jak podwyżki to podwyżki , a nie zmieniacie ludziom miejsca pracy. Jak ktoś sie przyjał do pracy w Ostrołęce to prace chce kończyc np w Skierniewicach albo w Sochaczewie i nie miec czym wrócic do domu pracy. Mówie wam jak bedziecie jakos normalniej z ludzmi to i łatwiej będzie znalezć ludzi do pracy. Zastanówcie się nad tym. Polecam uwadze.

Oscyp
@Mazowieckie@poczta.fm

Zdecydownie kłania sie Tobie słownik. Dużo u Ciebie kuleje. A interpunkcja to już, aż bije w oczy.

@Oscyp

Nie każdy ma tak jak ty PC - ta pod nosem co mu błędy poprawia. Ciekawe jak wam interpunkcja za kuleje jak sprawdzimy warunki socjalne panujące w tej firmie. Ciekawe dlaczego maszyniści nie mają szafek??????? Czy wodę otrzymują do picia przez cały rok??? Sporo już tego mam.

@Oscyp

@mazowieckie@poczta.fm

Pokaz mi paragraf w kodeksie pracy gdzie jest napisane ze przebranie sie w wymagana odziez ochronna jest wliczane do czasy pracy. Jak juz cos probujesz zdzialac to rob to z glowa a n|ie wymyslasz sobie jakies rzeczy ktore nie maja pokrycia w kodeksie pracy.

mazowieckie@poczta.fm

Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 § 1 Kodeksu pracy). Przebranie się w odzież roboczą wskazaną przez pracodawcę jest ewidentnie wykonaniem polecenia pracodawcy i co się z tym wiąże wykonuje się jego dyspozycje. Dlatego ten czas zalicza się do czasu pracy. Teraz może ty mi pokaz podstawę prawną , która pozwala pracodawcy wyłączyć czas na przebranie się z czasu pracy. Uprzedzam że stan psychofizyczny nie określa w żaden sposób ubrania ochronnego. Proszę aby to była podstawa prawna albo chociaż orzecznictwo Sądu w tej sprawie , nie jakieś opinie i analizy nie wiadomo czyje. Może jeszcze jak już jesteśmy przy podstawach prawnych to oświecisz mnie co Was uprawnia do tego że maszyniści nie posiadają szafek ubraniowych? Jak mniemam zamilkniesz z braku argumentów.

@mazowieckie@poczta.fm

Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego (wyrok SN z 10 listopada 2009 r., II PK 51/09, OSNP 2011/11-12/150; wyrok SN z 23 czerwca 2005 r. II PK 265/04, OSNP 2006/5-6/76; wyrok SN z 11 kwietnia 2000 r., I PKN 586/99, OSNP 2001/18/556; wyrok SN z 26 czerwca 1998 r., I PKN 195/98, OSNP 1999/14/453) przez pozostawanie w dyspozycji pracodawcy należy rozumieć stan, w którym pracownik może niezwłocznie, na wezwanie pracodawcy, podjąć pracę. Czas poświęcony na przebranie się nie jest zatem czasem pracy.

@mazowieckie@poczta.fm

Ponieważ o pozostawaniu w dyspozycji decyduje pracodawca, więc kiedy pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy powinno zostać sprecyzowane przez przepisy obowiązujące u danego pracodawcy, regulujące organizację i porządek w pracy, takie jak np. układ zbiorowy pracy, regulamin pracy lub informacja o warunkach zatrudnienia, jeżeli pracodawca nie jest zobowiązany do tworzenia regulaminu. W takim przypadku można określić w przepisach wewnątrzzakładowych pozostawanie w dyspozycji pracodawcy przez wskazanie określonych godzin rozpoczynania i kończenia pracy, zgodnie z przyjętym dla pracownika rozkładem czasu pracy. Pracodawca może też ustalić, np. w regulaminie pracy, że wymaga od pracownika wcześniejszego przybycia do pracy przed godziną rozpoczęcia pracy np. w celu przebrania się w odzież roboczą.

@mazowieckie@poczta.fm

Co do szafek to sie nie wypowiadam bo nie wiem czy powinny byc ale skoro chcesz tak leciec to moze wkoncu znajdziesz odwage w sobie i spelnisz swoja obietnice opublikowania odpowiedzi z sanepidu. Ba twoje zgloszenie o tym ze podczas kontroli biletow na skladzie kierownicy nie zachowuja 2m odstepu. Bo to juz prawie rok minal i jakos cisza w tym temacie. A tak bardzo tu krzyczales ze lamane jest prawo i co? Wstyd ze nie miales racji?

czas pracy poświęcony przez pracownika na przebranie się w ubranie robocze nie jest zaliczany do czasu pracy. Pracownik, który nie jest ubrany w odzież roboczą, nie jest bowiem gotowy do pracy, gdyż pracodawca nie może mu powierzyć wykonywania zadań. Pracodawca jest zobowiązany organizować pracę w sposób zapewniający pełne wykorzystanie czasu pracy. Natomiast pracownik powinien wykonywać pracę sumiennie i starannie. Powinien także stosować się do poleceń przełożonych, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa lub umową o pracę (art. 100 § 1 Kodeksu pracy). Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 § 1 Kodeksu pracy). Pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy wówczas, gdy jest gotów do świadczenia pracy. Pracownik, żeby był gotów do wykonywania pracy, powinien znajdować się w zakładzie pracy albo w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę jako miejsce, w którym praca ma być świadczona. Przebywanie pracownika w miejscu, w którym ma wykonywać pracę, nie jest równoznaczne z gotowością do pracy. Pozostawanie pracownika w dyspozycji pracodawcy oznacza faktyczną gotowość do świadczenia pracy, to znaczy od momentu, kiedy pracownik znajduje się w takim stanie psychofizycznym, który umożliwia mu faktyczne wykonywanie pracy w wyznaczonym miejscu. Nie można mówić o pozostawaniu w dyspozycji pracodawcy w przypadku pracownika, który nie znajduje się w wyznaczonym przez pracodawcę miejscu do wykonywania pracy, oraz w przypadku pracownika, który wprawdzie znajduje się w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę, ale w stanie uniemożliwiającym wykonywanie pracy. Dlatego pracownik, który nie ma odpowiedniej odzieży, a tym samym nie jest przygotowany do pracy, nie może być w dyspozycji pracodawcy. Pracodawca nie może bowiem dopuścić pracownika do pracy bez środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, przewidzianych do stosowania na danym stanowisku pracy (art. 2379 § 1 Kodeksu pracy). Zatem trudno uznać, że pracownik nieprzebrany w odzież roboczą jest gotowy do wykonywania pracy.

Mazowieckie@poczta.fm

Skąd to wytrzepałeś. Z którego palucha wyssałeś. Nie ma takiego zapisu w Kodeksie Pracy ani w żadnej wiążącej regulacji prawnej.

Mazowieckie@poczta.fm

Jeżeli są zaległości urlopowe siegające kilku lat, jeśli są bezprawnie zlecane nadgodziny, jeśli nie przestrzega się regulaminu pracy, to czy twoim zdaniem nie jest łamane prawo? Mam dalej wyliczac. Jesli chodzi o sanepid to chyba już wypowiedziałem sie na ten temat. Nie bede sie 10 razy powtarzał. W sumie to tez jestem ciekaw dlaczego kierownicy pociągu nie zachowywali odstępu od podróżnych. Co do szafek to radze sie tym zająć zamiast moją ortografią, bo moja ortografiąć tez sie skończy

Mazowieckie@poczta.fm

Apropo łamania prawa. To czy nadal w tej firmie są trzyletnie zaległosci urlopowe?

@Mazowieckie@poczta.fm

Masz podana sygnature akt spr i wyrok SN tak jak chciales i dalej upierasz sie ze masz racje. To jak bylo z ta odpowiedzia z sanepidu?

@Mazowieckie@poczta.fm

Ma ci przypomniec jak na tym forum bardzo krzyczales ze opublikujesz odpowiedz z sanepidu? I gdzie to jest? Boisz sie?

@Mazowieckie@poczta.fm

To jest interpretacja przepisow prawa pracy przez SN. Tez mam ci wytlumaczyc co to jest SN? A patrzac twoim tokiem myslenia to gdzie jest napisane ze do czasu pracy zalicza sie czas potrzebny na przebranie? Zacytuj

mazowieckie@poczta.fm

Co ty pleciesz. Nie ma wyroku o tej treści. Sprawa czasu na przebranie się , nigdy nie trafiła na wokandę Sądową. To co przysłałeś to może być tylko jakiś zlepek wyroków wyrwanych z kontekstu. Powtarzam nie ma takiego wyroku o treści jaki mi przysłałeś. Prześlij materiał źródłowy z skąd to wyssałeś. A może ty sobie tam zrobiłeś z kolegami taki mały sąd i sobie tam wydajecie takie wyroki? Ty przebrany za sędziego itd. Chyba tak to jest bo jakoś nie widzę inaczej. Aby ci trochę ułatwić i zaoszczędzić trochę twojego czasu, powiem Ci ze od dawna zajmujemy się tą sprawą . Ponownie powtarzam nie ma żadnej regulacji prawnej na ten temat. Oczywiście to nie upoważnia pracodawcy do interpretacji Kodeksu Pracy w taki sposób aby był on szkodliwy dla pracownika. Przepis o czasie pracy był tworzony jeszcze za czasów, gdzie nikomu nie przyszło do głowy rozbierać czasu pracy na czynniki pierwsze. Wtedy jeszcze dbało się o pracownika. Twórca tego zapisu nie przewidział Koleji Mazowieckich i pomysłów jakie przychodzą wam do głowy. Jak by6 przewidział to by jasno to napisał i byście już nie mieli jak naginać prawa na swoją korzyść. No dobrze teraz twój ruch skąd wytrzepałeś te dziwne treści i ten niby wyrok. I to patrz -Sadu Najwyższego. UFF ale pojechałeś. Oj Wiśnia wiśnia

mazowieckie@poczta.fm

Co tam jeszcze wymyślisz? Ponownie powtarzam ci przebieranie się maszynisty w to zielone coś " odzież robocza" ( cytat z metki) jest wykonywaniem polecenia pracodawcy. Z tym się chyba zgodzisz?. A wykonywanie poleceń pracodawcy powoduje zaliczenie czasu do czasu pracy. Czego nie rozumiesz?

@mazowieckie@poczta.fm

Sam piszesz ze nigdzie to nie jest uregulowane wiec sam sie zastanow o co robisz gownoburze. Podalem ci syg akt spraw poczytaj zaglebij sie a poznasz interpretacje obecnych przepisow przeez SN. GDZIE JEST ODPOWIEDZ Z SANEPIDU NA TWOJ ZARZUT O LAMABIU PARAWA PRZEZ KM sprzed prawie roku?

mazowieckie@poczta.fm

W sygnaturze akt sprawy które publikujesz nie ma ani jednego słowa o możliwości nie zaliczania czasu na przebranie się , do czasu pracy. Przestań się kompromitować. Dodatkowo pragnę cię poinformować , ze ten tekst, który skopiowałeś z pewnego portalu internetowego, którego twórcą jest Pani o dwuskładowym nazwisku, jest nam dobrze znany. I pragnę Cię poinformować , ze zanim ty go wygrzebałaś ,to my już wcześniej wysłaliśmy zapytanie na e-bok tego portalu, z prośbą właśnie o wyjaśnienie na czym twórca oparł to stwierdzenie. Portal potwierdził otrzymanie zapytania i czekamy na odpowiedz. Nic ciekawego nie wynalazłeś. Postaraj się lepiej. Zresztą jak sobie chcesz. Ja tylko wykazuje nieprawidłowości a wy jako pracodawca jesteście zobowiązani przeciwdziałać. Co zrobicie-nie wiem. Wasza sprawa. My robimy swoje

mazowieckie@poczta.fm

Kto ci takich głupot naopowiadał , że "o pozostawaniu w dyspozycji decyduje pracodawca" Czy ty masz jakiś szok osobowościowy. skąd ty bierzesz te teorie?

@mazowieckie@poczta.fm

Dobrze w takim razie panie Piotrze czekam na zgloszenie tej sprawy do odpowiednich sluzb i opublikowabie ich odpowiedzi i mam nadzieje ze tym razem bedzie pan slowny a nie tak jak w prypadku popredniego zawiadomienia ktore tak bardzo pan tutaj firmowal swoja osoba i jakos cisza sie zrobila. Czekam

mazowieckie@poczta.fm

Chciałem dobrze ale widzę że czas już najwyższy na kontrole. Szkoda czasu na próby dialogu. Oni wam wszystko wyjaśnią. Oczywiście tym razem dopilnuje aby nie byli zbyt pobłażliwi.

@mazowieckie@poczta.fm

Czekamy na opublikowanie na tym forum odpowiedzi na twoje zgloszenie. Chetnie sie posmiejemy ale znajac ciebie znowu nie wstawisz tak jak wczesniej mimo iz obiecywales. Jestes nieslowny

Mazowieckie@poczta.fm

Zamiast się śmiac to lepiej szukajcie pomiesczeń na szatnie dla maszynistów. To bedzie tematem pierwszej analizy. Nie macie prawa zmuszac maszynistów do noszenia tego zielonego czegoś do domu. Chciałem jeszcze dopytać czy już próby hamulca są wykonywane w sposó bezpieczny i własciwy? Pamietasz że UTK zakwestionowało sposob wykonywania? Już jest dobrze czy dalej jest niebezpiecznie?

@Mazowieckie@poczta.fm

Odpowiem ci jak opublikujesz odpowiedz z sanepidu nt lamania prawa o nie zastosowaniu 2m odstepu podczas kontroli biletow. Unikasz tego jak ognia. wstyd sie przyznac przed wszystkimi ze nie miales racji? Nie chcesz zeby wyszlo ze robisz gownoburze nie majac racji?

Mazowieckie@poczta.fm

Niczego mi nie musisz odpowiadać. Są stosowne instytucje. Nimi bedziecie rozmawiac. Ja nic nie musze. Doniesienie wczoraj zostało złorzone do Inspekcji Pracy. To jeszcze nie koniec wiec prosze wszystkie informacje noeprawidlowosciach w tej firmie kierowac na: mazowieckie@poczta.fm

@Mazowieckie@poczta.fm

Powiedz wprost opublikujesz odpowiedz z sanepidu na wyzej wymieniony temat czy nie. A jesli nie to dlaczego. Przeciez obiecywales ze to zrobisz

@Mazowieckie@poczta.fm

Powiedz jeszcze czy w zawiadomieniu naposales o tym ze KM nie wliczaja czasu na przebranie sie w stroj sluzbowy do czasu pracy? Mysle ze forumowicze chca to wiedziec

Mazowieckie@poczta.fm

Na wszystko przyjdzie czas. My działamy wolno ale skutecznie. Wszystkie nieprawidłowości można zgłaszać na adres naszej poczty. Mazowieckie@poczta.fm

@Mazowieckie@poczta.fm

Odpowiedz na moje pytanie czy zglosiles ze km nie wliczaja czasu na przebranie do czasu pracy? Forumowicze chca wiedziec

@Mazowieckie@poczta.fm

Mowisz skutecznie wiec dlaczego kierownicy musieli sprawdzac bilety podczas pandemi nie zachowujac 2 m odleglosci? Przeciez to zglaszales i to jest ta twoja skutecznosc? Opublikuj odpowiedz z sanepidu!

Dobre
@mazowieckie@poczta.fm

Nie no super Ty sobie piszesz wzywasz kontrole ale nie myślisz o nas kier. poc. Jeżeli wyjdzie że pracownicy będą musieli się przebierać przed pracą i po pracy to może okazać się do likwidacji będzie wiele planów gdzie zaczyna się blisko domu. Wtedy wróci wszytko w jeden kocioł czyli zaczęcia i zakończenia W-wa Tłuszcz i Radom. Naprawdę(usunięte przez administratora) gość jesteś ale tylko dla siebie.

@Dobre

Kto ci tak powiedział. Po prostu bedą musiały powrócić dawne miejsca pracy tkzw gniazda blisko miejsca zamieszkania. Tak jak było dawniej zanim ta zielona plaga tu przyszła. Nie oceniaj sytuacji za wczesnie. Patrz i czekaj to jeszcze nie koniec. Kto Ci powiedział że takie tkzw plany zostaną zlikwidowane. O kto?

@Dobre

Szanowny kolego. Jeśli naprawdę jesteś pracownikiem , a nie jakimś podszywaczem z kierownictwa spółki, którym moje działania polegające na wytykaniu nieprawidłowości , są solą w oku. Jeśli naprawdę uważasz że moje działania są szkodliwe dla pracowników, to napisz proszę na adres naszej skrzynki czyli: Mazowieckie@poczta.fm Podpisz się , napisz o co chodzi. Jeśli faktycznie nasze działania Wam szkodzą to proszę o kontakt. Dotyczy to wszystkich pracowników , którym moje działania szkodzą. Zapraszam

KM jest super
@Dobre

No tak najlepiej . Ty to jestes cwany bo szafki masz a maszynista musi wszystko na garbie dzwigac. Najlepiej to tylko o swoim zadku myslec. Prawda?

Zostaw merytoryczną opinię o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 341.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 301, z czego 54 to opinie pozytywne, 156 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.