Opinie o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.
counter
1 457 4665 5 1
wiśnia

Mazowieckie powiedz jak twoim zdaniem powinno wyglądać przekazanie taboru. Na WWO WZ itp. No proszę mnie uświadomić. I proszę powiedzieć jak to ma wyglądać w praktyce.

TakNie6
@wiśnia

O w końcu wiesz co znowu wymysliłem. Ostrzegam że bede z tym walczył. Z wami albo bez was. To juz wasza sprawa. Jak ma wyglądac przyjecie. Przyjecia mają byc i beda tylko na stacjach zwrotnych , początkowych lub w elektrowozowniach.

aqua Nowy wpis
Klient
@Mazowieckie@poczta.fm

I myślisz, że u innych przewoźników tak nie ma? Żebyś się nie zdziwił...

@aqua

Mysle że to jest sytuacja bardzo niebezpieczna a ty tak nie myslisz? Mysle tez że to może doprowadzic do dramatu.

wiśnia

witam jak wam się podoba udogodnienie które wprowadziła instrukcja kmt-1a .z dniem 1 sierpnia 2020. moim zdaniem to świetny pomysł i spore udogodnienie . co sadzicie na ten temat.

Tak1Nie8
Maszynista Destruktor
@wiśnia

Miało być lepiej a jest jak zwykle teraz trzeba wypełniać nowy wzór papierowego i elektroniczny. Czyli podwójna robota za tę samą kasę. Pewnie jak system zacznie śmigać i dadzą tablety Samsunga to będzie tylko elektroniczny. Czy mam rację.

@wiśnia

To jakie to udogodnienie. Przeciez tak sie robilo bez tej waszej instrukcji. Straszne udogodnienie. Dodatkowa robota. Wiekszym udigodnieniem jest jedna minuta na przyjecie taboru. Ciekawe dlaczego UTK tak wam sprzyja. Mam teraz dużo czasu to wrócimy do tego tematu. Ludzie którzy uważają że to jest w porządku i bezpieczne nie mogą zajmowac takich stanowisk. Bardzo wyraznie to zaznacze w pismie do Prezesa UTK. Do miłego kamusie.

@Mazowieckie@poczta.fm

O co ci chodzi z tą jedną minutą na przyjęcie taboru? Jako stary maszynista jestem ciekaw co znowu wymyśliłeś.

@wiśnia

Ile czasu realnie ma maszynista na przyjęcie raboru jesli pociąg ma postoju 1 minuta na stacji Warszawa Wschodnia i w tym czasie nastepuje wymiana drużyny trakcyjnej. Ile więc minut jest wtedy na przyjęcie taboru. Dodam że w regulaminie pracy oraz układzie zbiorowym czas na przekazanie taboru " z ręki do ręki" jest określony jako 15 minut. W ciągu jednej minuty nie da się bezpiecznie przekazać taboru. Będziemy z tym walczyc i przywrócimy normalność. Nie dopuscimy do drugich szczekocin.

@Mazowieckie@poczta.fm

Nie widzę związku z szczekocinami to po pierwsze. A po drugie w IC też jest taka praktyka to uważasz że państwowa spółka postępuje źle.

@wiśnia

A uważasz że to jest bezpieczne. W IC pociagi maja dłuższy postój na stacjach kłamco.

Mazowieckie@poczta.fm
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Co trzeba saba reprezentowac aby w tej firmie zrobic kariere? A. Być redaktorem niszowej gminnej gazetki B. Mieć tescia wysoko postawionego w strukturch partyjnych C. Miec wysokie kwalifikacje i znajomośc rynku kolejowego lub zasad funkcjonowania kolei?

XYZ

Czy słyszał ktoś o tym, że ludzie masowo wypisują się ze związków z Siedlec bo podobno przewodniczący działa na szkodę członków? Czy to prawda?

Tak21Nie8
Zxy
@XYZ

A ja myślę że jesteś mącicielem i siejesz nieprawdę i jesteś z konkurencyjnego związku zawodowego tj. przyjaznemu pracodawcy więc nie pisz bzdur już więcej

Tak3Nie11
Mazowieckie.com
@XYZ

Ja też słyszałem o tym. Podobno maszyniści chcą w końcu zadbać o swoje podwórko. ????

@Mazowieckie.com

Nie maszyniści tylko tramwajarze, jak ktoś tu kiedyś napisała..

@Wiśnia

Wiśnia czy już sprawdziłeś czy praca w tej firmie jest organizowana zgodnie z regulaminem pracy? Dodatkowo chciałbym sie dowiedzieć czy firma podjeła już jakieś działania zapobiegające temu aby maszyniści szkoleni przez tą spółkę mieli wystarczającą wiedze aby swoim działaniem nie powodowali zagrożenia dla siebie i innych?

ONA
@XYZ

Nawet rewidenci zaczynają wypisywać się z tego niby związku. Mówią że jest to związek maszynistów i kierowników. I nie ma kto zajmować się ich sprawami.

Tak4Nie1
Rewident
@ONA

A kto ma się nami zająć Pani S ona teraz rządzi związkiem

Tak10Nie1
Wick
@XYZ

Szczerze nie polecam tego związku. Przewodniczący mydli ludziom oczy że coś robi A w rzeczywistości dba tyko o swoje interesy i swojej żony. Dziwię się że jeszcze kotoś do niego należy.

Tak7Nie2
Kowal
@XYZ

Na MNO coś się dzieje. Zbierają oświadczenia o rezygnacji.

@XYZ

Kogo to obchodzi. Dla mnie tych związków to może wcale nie być. To dzieki nim w tej firmie powstal taki szkodliwy dla pracownika układ zbiorowy i jest taka wysoka norma nadgodzin. Tu jest inny problem. Zobacz jak wyglądają szkolenia. Niektórzy maszyniści nie znają podstaw przepisów. Premie można stracić za byle co. Za brak jednego nic nie znaczącego podpisu. Są przypadki omdleń pracowników nie wiadomo z jakiego powodu. Plan pracy i godziny rozpoczec są mordercze. To jest problem a nie tam jakies próżne związki. Moim zdaniem tylko czekac na jakis wypadek.

Tak9Nie
Emerytowany kierownik
@Rewident

Rewident przestań siać popelinę jak nic sensownego na ten temat nie wiesz. Znasz powody tej decyzji? Ja znam. I uważam, że ta decyzja była jedną z najlepszych jakie przewodniczący zrobił odkąd powstał ten związek. A kto robi w majty bo się boi J.K. to niech dalej wypisuje brednie na tym portalu. Róbcie tak dalej, powodzenia. Prawda obroni się sama. ;)

Kurpik
@XYZ

W Tłuszczu to się wszyscy wypisali. Ludzie mają już dość tych gierek kurpiowsko-siedleckich.

Kierpoc
@Emerytowany kierownik

Nie było żadnych konkretnych powodów. Poprostu pozbył się człowieka który tak dużo dla tych związków zrobił a w tej chwili nie do końca ma to samo zdanie co guru i jego żona. Gdyby były jakieś powody to takie sprawy załatwia się w cywilizowany sposób np. zwołując Prezydium każdy przedstawia własne argumenty i wtedy podejmuje się decyzje. Jestem ciekawy dlaczego nie zrobił porządku z żoną która działała na szkodę związku i jego członków kiedy była kontrolerem i pisała notatki służbowe. Także emerycie (usunięte przez administratora) wiesz i (usunięte przez administratora) wypisujesz. A prawda może obronić się na zjeździe delegatów z tego co wiem jeżeli łaskawiec takowy zwoła.

Tak2Nie3
Pomocny
@Kierpoc

Tak sobie pan (usunięte przez administratora) ułożył statut że generalnie jest jak car może wszystko.W normalnym związku zjazd delegatów odwołuje i wybiera członków prezydium, a nie (usunięte przez administratora) jednoosobowo. MZZPKM rodzinny związek zawodowy z naciskiem na rodzinny. Ludzie na co jeszcze czekacie na mannę z nieba, odejdźcie i załóżcie swój niezależny nie skorumpowany nie kolesiowski nie rodzinny związek zawodowy jak trzeba będzie mogę służyć pomocą. Wbrew pozorom nie jest ta takie trudne. (usunięte przez administratora)

Pomocny
@Pomocny

Nie wiem jakimi zasadami kieruje się moderator usuwając niektóre słowa które bynajmniej nie były epitetami. Więc piszę inaczej: W moim poprzednim wpisie chodzi o mistrza faktur sylwestrowych i nie tylko.

@Mazowieckie@poczta.fm

No praca w tej firmie jest zgodna ze wszstkimi przepisami, które pasują pracodawcy, a te ktore nie pasują są pomijane lub przemilczane :-) Km to świetna spółka, na pierwszy rok lub dwa po zdniu egzaminu na np. kierownika lub maszynistę. Potem najlepiej uciekać, bo jak się tu utknie to bardzo ciężko się pózniej stąd zerwac. Generalnie nie polecam pracy ww firmie.

Wow
@Kierpoc

W sumie jest dużo racji w tym wpisie. Popieram w 100% PROPONUJĘ BOJKOT M Z Z P K M Ludzie gdzie macie rozum??????? Nie dajcie się nabierać na głupie gierki typu wysyłanie SMS: Informuję, że komisja socjalna w KM zaplanowana jest na......... . Jak ktoś jest zainteresowany to ma swojego przedstawiciela w biurze Spółki, czy na Sekcji i bez problemu taką informację uzyska. KONIEC MANIPULACJI......

Ja
@XYZ

Sat..a stara się "uzdrawiać" kolej. Ale skutek jest marny a ludzie wpatrzeni w niego jak w boga. Gdzie macie rozum?????? Satyłow...e obiecanki cacanki. Cieszę się że są tacy co zrozumieli i się wypisali z MZZPKM. Brawo dla Was..... Super że dajecie przykład innym.......

jak ci źle?
@Wiśnia

to co jeszcze tu robisz?????

Siwy wąski
@Ja

A który związkowiec działa na korzyść pracownika. 6tys ma za rewidenta to gdzie mu będzie lepiej

45WE
@XYZ

Potrzebny jest nowy związek nowa jakość

@45WE

Jakie masz propozycje?

@Mazowieckie@poczta.fm

Dla tej firmy ratunkiem jest związek którego główny przewodniczący nie będzie zatrudniony w KM . Nie będą mogli nikogo straszyć , grozić zwolnieniem . Względem KM są duże wątpliwości względem bezpieczeństwa , brak obsady (maszynista + kierownik+ konduktor na każdym składzie tak jak jest w innych firmach ) . Nie zawsze maszynista wszystko zobaczy a później jest karany a związki wewnątrzzakładowe mają to gdzieś i taki pracownik szuka wtedy pracy w innej firmie .

@UTK

Mam identyczne zdanie . Czy mazz jakies konkretne pomysly?

@Mazowieckie@poczta.fm

Pomysł mam , ale w KM panuje beton i będzie ciężko kogoś namówić aby zapisał się do tego związku. A aby założyć dobrze funkcjonujący związek zawodowy to trzeba na stałe zatrudnić dobrego prawnika . A firma się takich związków zawodowych boi i może nie pozwolić na daną działalność w zakładzie pracy . Napisanie od nowa regulaminu związku , praw i obowiązków członków . I zrobić coś nowego : nie pobieranie przez przewodniczących stałej pensji z tytułu wykonywania danego stanowiska , oraz stały kontakt do prawnika tylko w ramach działalności związku.

stary lis
@Ja

Podobno a`la Przewodniczący Saty.ła bierze się za udoskonalanie planów pracy w drużynach konduktorskich. Ciekawe komu to wyjdzie na dobre bo na pewno nie nam kierownikom pociągu. Proponuję żeby wziął się za uzdrawianie rewidentów bo na tym to może się zna z naciskiem na może.

Lwica
@Siwy wąski

My działamy w obronie pracowników. Nie mamy układów z górą, wręcz przeciwnie-stajemy im w poprzek i dlatego jesteśmy niewygodni. Ale nie damy się przestraszyć cwaniakom, ani nie zmienimy taktyki. I zawsze, ale to zawsze, jesteśmy i będziemy po stronie pracowników.

TakNie4
LEW
@Lwica

My tzn kto? Bo na pewno nie MZZP.M

Realny

Ludzie kogo obchodzą zwiazki zawodowe. Czy wy nie macie wiekszych zmartwien. Przemeczeni pracownicy. Zaleglosci urlopowe. Ile czasu trzeba czasami czekac na rozpoczecie roboty. Ciągle cos nie tak. Ile premii zabieraja co tydzień. Olac te zwiazki. Na jakim poziomie tu są zarobki. Tyle co tu to już można zarobic bez koniecznosci pracy w nocy i w swieta i nie za tak ogromną odpowiedzialnosc. Co wy z tymi zwiazkami. Kogo to obchodzi.

KMKA
@Ja

Wielkimi krokami zbliża się koniec MZZ.KM czyli koniec machlojek koniec kolesiostwa a przede wszystkim koniec buractwa i nadużywania i tak cierpliwej firmy KM

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Mazowieckie@poczta.fm
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Czemu bilety w tej spółce są takie drogie. Przeciez ludzie przesiadają sie na autobusy i własne samochody. Jednoczesnie dlaczego robione są takie promocje gdzie bilety kosztują bardzo mało ale tylko na niektórych liniach. Przeciez inni pasarzerowie za nich płacą. Myslicie że zięć Janusza Piechocińskiego powinien wiedziec dlaczego tak jest?

Maszynista

Cześć mam do was pytanie . Jakieś pół roku temu strasznie tu narzekaliście na pobory. Czy coś w tej kwestii się zmieniło. Ja za czerwiec z normy godzin zarobiłem 4300, na rękę czy wy tylę samo . Proszę odpowiadać ilę zrobiliście w tym miesiącu na rękę z normy godzin.

Tak2Nie17
@Maszynista

No przeciez sam widzisz po swoich poborach że bida z nędzą. Pewnie masz do tego jeszcze kilka procent wyslugi i pracowałeś w Boże Ciało

@Mazowieckie@poczta.fm

Nie pracowałem w boże ciało. Zero niedziel. Jestem maszynisto półtorej roku. No u mnie w mieście to wszyscy za najniszą krajową pracują to i tak jak na moje warunki nieźle. W moim mieście 1m kwadratowy mieszkania kosztuje od 3200 do 3800 to jak zarobię w miesiąc na 1 m mieszkania to moim zdaniem dobry wynik i jestem zadowolony.

@Mazowieckie@poczta.fm

A ty ile zarobiłeś i na jakim stanowisku?

Mało o wiele za mało
@Maszynista

Pewnie jako osoba do 26 roku życia nie płacisz podatku. A za minimum 2 lata przygotowania do zawodu i odpowiedzialność za setki pasażerów jaką ma maszynista to minimalne zarobki powinny być w okolicach 6000zł przy zwykłej stawce podatkowej. Zobaczymy jak zaśpiewasz kiedy z zarobków zabiorą Ci jeszcze 17%. To ile zostanie z tych 4300? 3569?

@Mało o wiele za mało

Mam 32 lata to chyba płacę pełen podadetk. I oto mi chodziło że tu panują Opinie że z normy 4 z przodu nie ma. A jak widać jest i to bez łaski. I proszę o podanie swoich zarobków bo ja swoje podałem i się tego nie wstydzę. A ty kolego za czerwiec dostałeś 3569? Pewnie nie. I jak liczą wysługę to co zarobiłem x procent wysługi czy to załtomatu idzie.

@Mało o wiele za mało

I masz rację moi koledzy z kursu nie płacą podatku do 26 roku to z normy bez niedziel i świątecznego podostawali od 4700 do 4900 różnica pewnie wynika z ilości nocek i kilometrów.

Mało o wiele za mało
@Maszynista

Mi coś około 2300 wyszło ale inne stanowisko. A wysługę liczy się chyba od podstawy.

@Maszynista

No to sam widzisz jaki dramat. Co to jest 4 tysiące za taką prace. U prywaciara jest 7 z przodu a ty sie podniecasz pensją na poziomie niskiej klasy hydraulika. Ty a ty to nie jesteś ten sam co Wiśnia. Skoro tak Ci dobrze to czemu sie nie podpiszesz???

@Mazowieckie@poczta.fm

A powiedz mi kolego co oznacza taki podpunkt, jeśli chodzi o charakterystykę pracy w km, dodam że to ogłoszenie wisi na stronie km "wykonywanie poleceń kierownictwa Spółki oraz dyżurnych ruchu podczas prowadzenia pociągu" Mi się zawsze wydawało że prowadzenie pociągu jest oparte na instrukcji ir1 ie1.. A nie na poleceniach kierownictwa spółki.. Ta firma to (usunięte przez administratora) i metr mułu...

@EN57

Polecenia pracodawcy należy wykonać tylko i wyłącznie w zakresie nie przekraczającym obowiązujących przepisów, Kodeksu Pracy oraz instrukcji. Oczywiście zrozumiałe jest że dużo wątpliwości budzą instrukcje spłodzone przez absolwentów Radomskiej matołówy. W tym przypadku to nie jestem do końca pewien czy należy sie do nich stosować.

@Mazowieckie@poczta.fm

Powiedz mi jak się tak znasz na pracy u prywaciara ile godzin pracujesz w miesiącu? Ilę jeździsz kilometrów szczególnie w nocy. Ilę czasu zajmuje ci dojazd. Policz to i podziel przez godziny które tracisz na dojazd i odespanie nieprzespanych nocek. I podaj mi wynik to pogadamy.

@Maszynista

Chłopie orywaciZ to się cieszy że pracownik przyszedł do pracy, atu na samym wstępie szuka się na nas bata.

@Maszynista

Jestem juz na emeryturze wiec nigdzie nie dojezdzam ale znam prace w różnych firmach i najwiecej czasu na dojazd i oczekiwanie na prace zajmowalo mi w spolce koleje mazowieckie. Dlatego tak było że nie było czym dojechac albo wrócic Mowie tylko o pracy w normie godzin. Nadgodziny w tej spolce sa zlecane nielegalnie wiec o nich wcale nie wspominam. Koleje Mazowieckie są najgorszą firmą w jakiej pracowałem.

@Maszynista

Powiem Ci tak, nawet jeśli dodasz wszystkie godziny spędzone poza domem, chociaż nie jest tego dużo, bo to max 2h przed + 2h z tyłu.. Bo więcej nie wychodzi, bo i tak do i z domu wiezie cie taxi.. jak mówisz pracy w nocy hmm myślę że lotniska są cięższe... Jak wchodzisz na maszynę to i tak czy to będzie 2 czy 12, liczą Ci 12 h w pracy... A wypłata... Hmmm no jeżeli ktoś tu pisze ze 4300 to średnia (ja brałem 3800 średnio).. To za normę biorę w granicach 9 - 11.. To 2 - 3 razy lepiej niż w tej zielonej spółce rodzinnej. Bez dochodzeń, bez podsłuchu rozmów, bez szklowania, bez mobbinu.. Bez donosicielstwa.. Bez sprzedawania się za 100 zł brutto do grupy, bez sztucznych uśmiechów.. PRACUJESZ - NIEPOPELNIASZ BŁĘDÓW - DOBRZE ZARABIASZ.. Masz chłopie mierne pojęcie o pracy u prywaciaza, nikt za darmo pieniędzy nie daje.. W km udajesz że pracujesz a Lubelską udaje że ci płaci..

Tak11Nie1
AKM
@Byly

Drodzy maszyniści..... Wykłócacie się ile to się zarabia i za jaką pracę. Zobaczcie ile zarabia jeden z przewodniczących związku i jego żona...... Mają po około 10tys na miesiąc, wspólnie ponad 20 tys. Można? Można tyle zarabiać nic nie robiąc.... Nie rozumiem dlaczego jeszcze tak ślepo wpatrzeni są maszyniści w ten związek MZZPKM? A Wy wykłócacie się o jakieś marne grosze.

Tak8Nie1
@Byly

Tak brawo o to właśnie chodzi że w km jest jaka praca taka płaca. To panie kolego jak ja mam w planie pracy służbę co ma 10 :30 h nocną. I do przejechania 68 kilometrów. I mam takich nocek 6 w miesiącu, to wiadomo że się nie przemęczę :) Na lotniskach nie jeżdżę bo mi to niepotrzebne. Dobrze mi na starym i się na nowy nie pcham. Wolę w dzień zrobić od 120 do 280 kilometrów. Reasumując ile ty robisz kilometrów? Proszę wyszczególnić ile jest nocek i dniuwek. Ilę najwięcej robiłeś kilometrów bez zatrzymania. ile jedziesz kilometrów w nocy i ile w dzień.

@Maszynista

I dlatego tak słabo zarabiasz. Masz już odpowiedz czemu ludzie przenoszą sie do innych przewozników. Wolą konkretnie zarobic i być uszanowanym. Czy ciebie kiedyś ktoś w tej firmie zawiózł do domu taksówką? Są firmy w których jest to standart. A tak wogule to jaki jest twój nr slużbowy. Coś ty mi nie wyglądasz na szeregowego maszyniste.

Tak3Nie1
@Mazowieckie@poczta.fm

Mi to pasuję . I bardzo dobrze niech odchodzą ja wolę się podbijać i mieć mniejszą kasę. Nie jestem typem żeby mieć kasę za wszelką cenę. Ostatnio wrócił kolejny maszynista po paru latach u prywaciarza. Swoję zarobił alę jakim kosztem. Pan Jarek .K. A co chcesz od mojego numeru stat,numer koszuli też ci podać.

@Mazowieckie@poczta.fm

Przyjmując się do firmy w warunkach zatrudnienia nie było mowy że pracodawca zapewnia transport do pracy . Więc nie oczekuje tego od pracodawcy. Logiczne. Pracowałem w delegacji to miałem firmowy samochód na stanie. A ty jak długo pracowałeś w km i dlaczego tak długo. Bo z twoich wypowiedź wynika że tak ci było źle że powinieneś pracować do pierwszej wypłaty.

@Maszynista

A nie uważasz że praca w tej firmie jest niebezpieczna poniewaz obsluga pociągu jest przemeczona ze wzgledu na dlugie kilkugodzinne oczekiwanie na rozpoczecie pracy i ogromną ilośc nadgodzin. Inni przewoznicy rekompensują takie cos wlasnie mozliwoscia korzystania z taksówek. A tu nie to że place małe to jescze mordercze plany pracy i złe podejscie władzy do pracownika. Pytasz ile pracowałem. Nie dlugo odbebniłem tyle ile musiałem i uciekłem jak tylko sie zorientowałem jak ta praca naprawde wygląda. Naprawde odradzam każdemu prace w tej firmie. Zero życia prywatnego ciągły stres i ogromna ilosc ludzi na stanowiskach z bardzo mizerną wiedzą o ruchu kolejowym.

@Maszynista

820 km w 12h.. Tłucz zł za kilometr brutto.. W miesiącu robię ok 3-4 tysi. Za dojazd do pracy pociągiem (ic, km czy tam czymkolwiek mam albo 0,5gr brutto za km, albo 10 zł za godzinę brutto, za spanie w hotelu, chociaż to mi się rzadko zdarza 10 brutto za godzinę wypoczynku do 11h, powyżej 11h na hotelu to juz 20zl za godzi brutto, jeśli jadę na poc nawet 3sek po wyjściu z domu dostaje tel że pociągu nie będzie, dostaje 12h na wykaz... Ile razy w mię wychodzę, max 14x, a czy dniówki czy nocki czy to ważne, pracować trzeba.. Wygodne rozkładane fotele na maszynach, grzana podłoga, klima, i sen. Nie muszę spać na starych kiblach w przedziałach pasażerskich, na fotelach na których jest (usunięte przez administratora) i tak naprawdę nie wiesz czy cie coś w nocy nie pogryzie, pluskwy czy czegos do domu nie przywleczesz... I jeszcze co jest fajne, wchodzisz ubierasz kapcie 12h ubierasz buty, nie biegasz z książkami po torach, nie zmieniasz kabin co 40 min... Chcesz zarobić robisz kilometry i wiele innych dodatków... Także jeździj na smierdzacych EN57 i różnych innych wynalazkach.. Zieloności.

Tak10Nie
@Maszynista

A i jeszcze jedno lubię jeździć, lubię długie trasy, lubię jeździć w dzień i w nocy.. Nie przeszkadza mi to, a jak przy okazji tej pasji można zarobić konkretne pieniądze to już nazywa się RAJ.

Tak10Nie
maszynista
@Byly

jak ja bym miał jechać 800 km to bym wz wziął nikt nigdy mnie do takiej roboty nie zagna za żadne pieniądze. wole zmieniać kabiny i spać na hamaku . no ale każdy robi to co lubi .ja lubię walić w bambuko i chodzić ciągle na L4. a jak u ciebie podchodzą do brania opieki nad dziećmi i L4. proszę o odpowiedz.

@maszynista

Nie mam żadnych problemów jeśli chodzi o opiekę, o zwolnienia itd. Z resztą na zwolnienia nie chodzę, ostatni raz byłem na początku 2018r... bo jak potrzebuje wolne to dzwonie i mam. Z urlopami też nie mam problemu, teraz właśnie rozpoczynam drugi urlop w te wakacje.... oczywiście 2 tygodnie.

@Maszynista

Ale te 4300 to z premią wypłata?

@maszynista

I właśnie dlatego Polska kolej jest taka jaka jest, ja już nigdy nie wrócę do tego co zostało z pkp... Bo to (usunięte przez administratora) i beton.. Bez szans na rozwój i lepsze zarobki.. Żyj w błogiej nieświadomości km..

maszynista
@Byly

Ja wolę iść na L4 szkoda urlopu. W styczniu byłem 25 dni na L4 potem potem w lutum 7 w marcu 14. W czerwcu byłem na urlopie 14 dni. I teraz coś się słabo czuję. Czy twoja firma by tolerowała takiego pracownika jak ja. I czy są u was tacy maszyniści? Proszę o odpowiedź.

Mazowieckie@poczta.fm

Witam. Jak uważacie co jest glównym powodem odejsc maszynistów z tej firmy. Nikt mnie nie przekona że odejscia na emeryture. Przeciez nikt teraz do emerytury nie może zmusic. Poza tym mamaszynisci często odchodzą na emeryture i zatrudniają sie u innych przewozników. Czy u innych przewozników tez sa takie braki kadrowe. Kochani co jest tego przyczyną.

Mazowieckie@poczta.fm

Pracując w tej firmie najbardziej obawiałem sie kosztów jakimi moge byc obciążone przez spółkę za uszkodzenia na taborze wynikłe w czasie pracy. Oraz odszkodowan jakie mogłem placić z tytułu powodztw sądowych od podróżnych. Przeciez to mogą byc ogromne pieniądze czesto nie mozliwe do spłacenia. Czy u innych przewozników tez tak jest. Czy nie można sie od tego ubezpieczyć?

Obserwator

Tabor kolejowy jest ubezpieczony

@Obserwator

To jak ubezpieczony to dlaczego karzą zwracac koszty?

Tak5Nie3
obserwator
@Mazowieckie@poczta.fm

Własnie nie wiem ale w tej firmie to wszystko możliwe

Tak5Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Zmienić? W trybie natychmiastowym kierownika wydziału BHP

Mazowieckie@poczta.fm

Osoby które zamierzają podjąć prace w tej firmie muszą zwracać uwage na wysokość stawki zaoroponowanej w umowie. Pamiętajcie zawsze na początku pytajcie się o stawkę. To co w umowie to macie zagwarantowane. Reszta to są dodatki. Nie dajcie sie zwieść tym że wam będą mówić że razem z dodatkami wyciągniecie dużo więcej. Większość dodatków może być a może nie być lub bedą bardzo małe. Poza tym wiekszość dodatków można calkowicie znieść np zmieniając układ zbiorowy. Jak wam zaproponują stawkę a bedzie to stawka brutto, to wpiszcie sobie ją do kalkulatora uposażenia który można znalezc w internecie i wtedy zobaczycie ile będą wynosiły wasze zarobki gwarantowane. Jak Wam będą mówili że pomimo takiej kwoty wpisanej w umowie będziecie zarabiać więcej, to niech wam dadzą to na piśmie. Zobaczcie sami. Zrobicie kurs np na maszyniste . Automatycznie obowiązuje was lojalka. Jeszcze do niedawna bylo to ponad 90 tysiecy. Podobno teraz troche zniżyli kwote po moich interwencjach. Mimo wszystko jest to podobno piwyżej 50 tysiecy. I teraz niech ktoś wezmie kredyt a firma przestanie płacić za dodatki. I co wtedy. Zwolnisz sie musisz zwrócic koszt kursu. A możesz zostać z pensją brutto niewie wyższą niz ta wpisana w umowie lub nawet dokładnie z taką jak w umowie. Co wtedy zrobić. Pamietajcie wymagajcie na pismie tego ile bedziecie zarabiać. Dodatki swoją drogą. Jakoś w SKM wiekszośc calej kwoty jaką sie zarabia jest w umowie. I można.

Tak28Nie1
@Mazowieckie@poczta.fm

Proszę podać przykład kto zwracał za kurs bo ja nie słyszałem o takiej sytuacji.

@wiśnia

Czy ja napisałem że ktoś zwracał. Ja napisałem że sa lojalki na tak wysokie kwoty. Być może nikt nie zwracał bo kazdy swoje odpracował. Jesli nie zwraca sie za te lojalki to po co obe są z wyszczegulnieniem tak morderczych kwot? A czy napewno nikt nie zwracał. Oj

Mazowieckie@poczta.fm

No ty to jak zawsze . Zasadniczo wiesz wszystko. Nawet kto ile zarabia i kiedy kto odchodzi na emeryture. Jak tylko ktos zobaczy cie na korytarzu to od razu podaje reke i wszystko ci opowiada. A jak cos niewygodnego to nic nie wiesz. Pytam ponownie dlaczego sa lojalki na tak ogromne kwoty skoro podobno jak twierdzisz nie trzeba zwracac kosztów?

Zainteresowany

Za co lojalka?

@Mazowieckie@poczta.fm

Nikt nie spłacał, bo jeśli kurs finansowany jest z programów unijnych, to km nie może wystawić faktury... Bo to nie oni wykładają kasę. Nie ma co się martwić.. Inna sprawa to tak jeśli to km, finansowała by kurs.. To tak, jakby km kupiło stadlery z dofinansowaniem, a zaraz po zakupie chciano by je sprzedać... NIE DA RADY...

Tak1Nie5
Mazowieckie@poczta.fm

Jesli jest w podpisanej umowie przez obie strony to przeciez ma pełną moc prawną. Jest wiec jak najbardziej egzekwowalne. Jesli mówisz straszak to podaj podstawe prawną.

Tak6Nie1
Mazowieckie@poczta.fm

Nie wiem o co ci chodzi. Ja tylko zwracam ywage jakie zapisy są nie korzystne dla pracownika. A zapis o lojalce tam jest bardzo wyrazny. Czy nie zgodzisz sie ze mną. Jesli lojalka jest pustym zapisem to wyjasnij mi po co ten zapis jest. Czy należy rozumiec że umowy o prace zawierane z tą spółką nie mają mocy prawnej? A tak wogule to co sie tak wzruszasz. W jakim zakresie dotyczy cie ten temat skoro podobno jestes zwykłym maszynistą z grochowa.

Mazowieckie@poczta.fm

To może mi wyjasnisz dlaczego w umowach o prace są zapisy o tym że pracownik musi zwrócić koszty jeśli z jego winy nastąpi rozwiązanie umowy o prace. Dodatkowo ta kwota jest wskazana. Wyrok do którego tutaj sie odwołujesz nie jest własciwy. Bylo by to ważne gdyby w umowie nie była wskazana kwota. Tutaj wyraznie jest umowa o zwrocie konkretnych kosztów. Wyjasnij mi po co takie zapisy jesli sa nie ważne. Nie wiem dokładnie kim jestes ale wiem że tylek wam sie pali bo ludzie pouciekali do innych przewozników gdzie są dużo lepsze warunki pracy i lepsza kasa. A ty wijesz sie tu jak g........o w przeremblu Prubujac ocieplac wizerunek aby ktos jeszcze tu chciał pracować. Nie tędy droga panowie z lubelskiej. Mówiłem że wspólnie możemy wypracować optymalne rozwiązania aby zachęcic ludzi do pracy w tej spółce. Teraz masz i pogódz sie z sytuacją. A zapisy w umowie o lojalkach mają moc prawną i można je egzekwować. Umowa jest tak samo ważna jak umowa kupna samochodu. Też byś zakwestionował cene samochodu jak bys sobie pojezdził?

Tak4Nie1
@Mazowieckie@poczta.fm

A co Chcesz zmienić, chłopie Ryba psuje się od Głowy. Patologia rządzenia istna z PRL

Zainteresowany
@Mazowieckie@poczta.fm

Ile można zarobic na stanowisku kierownika pociągu?

Waniuta
@Mazowieckie@poczta.fm

To idź do SKM żadnych praw kolejowych o układzie zbiorowym nie wspomnę

Tak1Nie3
@Waniuta

Po co komu te prawa kolejowe. Tutaj jakie niby masz te prawa kolejowe. Teraz to żes wymyslił. W SKM to sa zmiany bardzo dobre, rozpoczecia są takie że nie trzeba czekać kilka godzin na rozpoczecie no i kasa , kasa i jeszcze raz kasa

Anka
@wiśnia

Zwracają jeśli odchodzą przed końcem lojalki. Młodzi maszyniści, którzy odeszli kilka lat temu do WKD zwracali pieniądze, ale i tak woleli odejść niż zostać w tej chorej firmie. Tam dobrze mają tylko lizaki, gumowe uszy i pociotki.

@Mazowieckie@poczta.fm

Po pracy w KM nawet wysługa lat Ci się nie liczy w innych firmach . Staż pracy na kolei nie przechodzi ponieważ "KM to nie kolej " i żadne spółki nie liczą tego co w KM się przepracowało - zaczyna się wszystko od nowa .

Kandydat

Towarzystwo mściwe, czyli Partyjne.Wiecznie niezadowoleni, to czy jesteś czy cie nie ma to i tak źle. Psychopaci, powinni być pod ścisła obserwacją Psychiatrów z dala od normalnych ludzi

Mazowieckie@poczta.fm

Gdzie sie podziała odpowiedz forumowicza Anka. Czy to forum jest wiarygodne? Prosze forumowicza o ponowny opis sprawy.

Kolejarz
@Mazowieckie@poczta.fm

Skm podlega pod miasto i nie jest w grupie pkp. Tak samo jak większość prywatnych firm. Tam jest jedna kwota brutto. Poza tym wszystko ma swoje plusy i minusy, a maszynistów brakuje wszędzie. Można iść do każdej firmy i nie trzeba wtedy narzekać, że ma się 2000 brutto i kolejne 2000 dodatków lub nie.

Tak1Nie3
Mazowieckie@poczta.fm

Na starej kolei tez były lojalki tylko dało sie je spokojnie odpracować a nie tak jak teraz ludzie uciekają przed zakończeniem

Mazowieckie@poczta.fm

Jak to możliwe że wpisy znikają?

@Mazowieckie@poczta.fm

Jaka stara kolej... Socjalizm nie wróci... Kolej cały czas jest stara... Czasy się zmienily ale beton został... Co wy z tą starą koleją... Nie ma i nie wróci.....

Tak2Nie3
@EN57

Stara kolej to znaczy jedne przepisy i jedne zasady dla wszystkich, a nie bzdury idiotów po Radomskiej matołówie. Zobacz jak kiedys wyglądała kolej zanim nie zaczeli na siłę jej modernizować. Były szpitale lekarze kolejowi leki za darmo, bilety za darmo, senatoria, węgiel i prawdziwi kolejarze.

WKD
@Mazowieckie@poczta.fm

Pisze tu jeden że nie słyszał aby ktoś zwracał lojalki w przypadku wczesniejszego rozwiązania umowy. To ja sie pytam czy jesli ktoś zwrócił lojalkę to czy może ubiegać sie o to aby firma oddała pieniądze?

@Mazowieckie@poczta.fm

Masz rację a teraz IC szczuje na ludzi z KM, i na odwrót, a razem niegdyś kradli i robią to dalej

@Dick

Na km nikogo nie trzeba szczuć, sami na siebie ludzi szczują... Tylko mikole, kochają KMy za stadlery itp. ewentualnie ludzie bez ambicji, albo że wsi.

Saki
@EN57

Ja też mieszkam na wsi i wcale nie utożsamiałem się z tą Patologii. A są tam jeszcze jacyś co są z miasta?? Chyba że masz na myśli Siedlce haha. Podobno Zarząd pokazał już jakie wam Stadlery kupił. Za miliony jedna wielka lipa, a ci co będą tym jeździć będą ciągani za Pussy jak coś się zepsuje haha. No niestety takie jaja tylko w Państwie Komuchow i Żydów

Poczta
@Mazowieckie@poczta.fm

Właśnie też to zauważyłem. Nie wiem jak to się dzieje Może administrator usuwa ale jeżeli chce żeby przekazywać opinie wiarygodne to nie powinien tego robić

Tak7Nie1
@Waniuta

Układ zbiorowy weź ty się chłopie je... Nij w łeb. Komu ten układ sprzyja,jak już sama nazwa mówi,, układ,, czyli jeden Ma wszystko a drugi Shit.. Więc shat ap..

Tak9Nie
@Dick

Jeszcze zanim wieprz pazurów tam nie pchał to jakoś ten układ wyglądał. Teraz to moim zdaniem jest szkodliwy dla pracownika.

wiśnia

Brak sensu w twoim pytaniu. Ja zaczniesz zwracać to znaczy że się na to zgadzasz. To jak to chcesz uzasadnić w pozwie zwracałem a jednak chcę odzyskać. No panowie masyyynisciii.

TakNie5
@wiśnia

A czy firma przypadkiem nie żądała zwrotu kwoty za kurs?? Poza tym jest to zapisane w umowie.

@Mazowieckie@poczta.fm

I co z tego wynikło każdy sąd podważy taką umowę. I pytam się co z tego wynikło. Jesteśmy krajem prawa bez prawomocnego wyroku mogą sobie żadać. A na sprawie sądowej wyszły by takie kwiatki że nikt nie chcę (usunięte przez administratora)ruszać bo by się wielu pobrudziło. Czy teraz rozumiesz.

Tak2Nie5
@wiśnia

Twoje tezy nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości. Ja wiem że jest taki zapis w umowie i to wszystko to jest dla mnie swietosc . Czy znasz wyrok Sądu który zakwestionował konieczność zwrotu lojalki na podstawie umów zawieranych przez tą spółkę. Nie znasz a powiem ci dlaczego. Dlatego że nie ma takiego wyroku.

Zaintetesowany
@Mazowieckie@poczta.fm

To firma nie mysli nic nad tym aby podnieść realny poziom płac? Przeciez niskie płace mogą powodować odpływ wartosciowych pracowników i brak mozliwosci pozyskania nowych.

@Mazowieckie@poczta.fm

to twoim tokiem rozumowania wszyscy co odeszli po roku czasu powiń zwracać za kurs . to wytłumacz dlaczego nie zwracają od co najmniej 6 lat no słuchamy. i to jest rzeczywistość. jak byś się zainteresował to byś znał odpowiedz. i wystarczy prosić o specyfikacje do faktur. co ty na to jesteśmy strasznie ciekaw . i która spółka ma wystawić tą fakturę .

Tak1Nie5
Pokemon
@Zainteresowany

To zależy jak pracujesz generalnie w przedziale od 3000 do 7000

TakNie4
@wiśnia

To powiedz kto odszedl wczesniej i nie zwrócił lojalki i firma nie kazała mu zwracać. No powiedz kto?

@Pokemon

Mowisz o stawkach netto przy normie godzin???

@Mazowieckie@poczta.fm

(usunięte przez administratora) Firma wysyła zawiadomienie o kwocie do zwrotu. A ty nie zwracasz i sprawa zamknięta. A jak ty się dałeś złapać i zwracałeś to twoja strata. Żeby odzyskać pieniądze musi być wyrok i komornik. Wyglądasz na takiego co by do zarządu chciał złożyć donos że firma nie chce odzyskiwać pieniędzy za kurs. A że jesteś kłamczuch to już dawno wiadomo. Po jakim czasie przyznałeś że jesteś były pracownik. A bardzo łatwo było to zweryfikować. I przestań płakać nad swoim losem. Tyle co jest chętnych na kurs maszynisty to jeszczę z 20 licencji będzie. Praca i płaca jest i będzie atrakcyjna dla jeszczę wielu pokoleń. I u nas jakoś normy nikt nie zmniejszał. I zobaczymy co będzie na jesieni. Jak pandemia się rozwinie. I odradzasz żeby tu nie pracować a ludzie walą oknami. I nie ma ludzi nie zastopionych. Co do nadgodzin od stycznia zrobiłem jeden dodatek więc przestań kłamać. Bo jak pokazuję twoje wypociny pracownikom to się za głowę łapią. A czasami ostatnio nie byłeś na lubelskiej i szukałeś numeru telefonu do związkowca. Chyba ci wyślę swój numer telefonu to pogadamy co ty za manipulant jesteś.

Tak2Nie6
@wiśnia

A kiedy napisałem czy jestem , byłem lub bede pracownikiem tej firmy?

Tak3Nie2
@wiśnia

Wiśnia odpowiedz mi tylko na jedno pytanie. Skoro twierdzisz że ludzie do was walą oknami i drzwiami to wyjasnij mi dlaczego w tym samym czasie co Wa.......uła na pouczeniach okresowych pokazywał jak duży stos podań czeka na prace u was to dlaczego ja w tym samym czasie miałem urlop zaległy z trzech lat. Tak walą do was ludzie. Otrzezwiej. Zobacz ilu ostatnio uciekło. Skoro tak walą ludzie to dlaczego tyle czasu wisi ogłoszenie że poszukujecie maszynistów. Dlaczego w tej firmie podniesiono norme nadgodzin do 460 w ciagu roku skoro kodeks okresla tylko 150. Ja wam kiedys mówiłem szanujcie pracowników. Skoro taki jestes mądry to naprawde chcesz abym wymógl na Inspekcji Pracy to aby zabroniła wam wciskac bezprawnie nadgodziny. Naprawde trgo chcesz?

Tak7Nie1
@Mazowieckie@poczta.fm

Związkowcy z Ostrołęki i nie tylko ho podpisali, a sami zainteresowani... Nie mieli o tym pojęcia.

@Mazowieckie@poczta.fm

Przecież płakałeś że miałeś ciągle nadgodziny i zaległości urlopowe. To jak z tobą jest???

@wiśnia

I dodam że to była sytuacja niezgodna z prawem. Tak działa ta firma.

@Utk

Jeżeli coś piszesz to pisz zgodnie z prawdą, a prawda jest taka, że aneks do regulaminu pracy wszedł w życie bo związki zawodowe nie przedstawiły wspólnego stanowiska i pracodawca wprowadził ten aneks w trybie administracyjnym. No i jeszcze n ie wiem skąd liczba 460 godzin nadliczbowych taka liczba jest niezgodna z kodeksem pracy w roku kalendarzowym jest 52 tygodnie zgodnie z Kodeksem pracy liczba godzin nadliczbowych nie może być większa niż 8 tygodniowo tak więc 52 tygodnie X 8 godzin = 416 godzin i to jest maksymalna ilość godzin która pracownik może wypracować w roku kalendarzowym.

mazowieckie@poczta.fm
@@szaraczek

Tak faktycznie wkradła się pomyłka nie 460 godzin tylko 416. To się zgadza . musisz przyznać że to jest bardzo ciekawe czemu mimo wszystko liczba nadgodzin została zwiększona. Podobno ludzie do tej firmy walą oknami i taki stos podań czeka. Jak to w końcu jest. Są chętni do pracy w tej firmie czy nie. Czemu trzyletnie zaległości urlopowe. Czy nie można po prostu zatrudnić ludzi , których podania leżą i czekają podobno??????

Tak3Nie1
@mazowieckie@poczta.fm

Nie wiem czy jest to prawda czy nie .... chciałem tylko sprostować to co piszecie. Uważam, że na forum należy pisać rzeczy prawdziwe zgodne z obowiązującym prawem inaczej traci się wiarygodność. Od czasu do czasu zaglądam na to forum i czasami dziwi mnie jak ludzie mający mała wiedzę w temacie lub nie mający jej wcale wypowiadają się jak eksperci. Co do zaległości urlopowych to z tego co wiem wynikają one z rożnych przyczyn m.in. (dotyczy drużyn trakcyjnych) z tego, że duża ilość pracowników została przejęta z PKP Cargo w trybie art 23(1) Kodeksu pracy razem z tymi zaległościami. Drugim powodem jest długość szkolenia maszynisty licencja + świadectwo maszynisty to ponad 2 lata a to co w najbliższym czasie szykuje UTK w tym zakresie nie napawa optymizmem. Trzeci powód to luka pokoleniowa. No i najważniejszy to warunki pracy ... niestety w KM jest zbyt wiele kija a zbyt mało marchewki i dlatego jest tak duża rotacja pracowników.

@@szaraczek

No ale powiedz w którym miejdcu napisałem nieprawde. Dokładnie to samo napisałem co ty. Duże zaleglosci urlopowe spowodowane miedzy innymi odpływem pracowników dalej spowodowanych zlym traktowaniem przez wladze. Czy sie z tym nie zgadzasz?

@Mazowieckie@poczta.fm

Po części się zgadzam, ale to tylko jeden z powodów. Poza tym nie chcę tworzyć tu frontu konfrontacji i wytykania kto mówi prawdę a kto nie. Bo kimże ja jestem? Szarym zwykłym pracownikiem. Jak powiedziałem piszę tylko to co widzę. Np. o tych godzinach nadliczbowych był wpis, że jest to niezgodne z prawem. Mógłbyś podać jakie przepisy prawa pracy zostały złamane?? Z tego co wiem to związki zawodowe wezwały PIP w tej sprawie i jakoś nikomu głowy nie urwano. Chyba że o czymś nie wiem?

@@szaraczek

Juz podaje. Urlop wupoczynkowy powinien być wykorzystany maksymalnie do wrzesnia nastepnego roku w którym pracownik nabył do niego prawo. Ja w tej firmie miałem zaleglosc urlopową za trzy lata. Następne. Praca w godzinach nadliczbowych może byc zlecana tylkoww dwich przypadkach konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii; szczególne potrzeby pracodawcy. Należy dodac że musza to byc przypadki nie mozliwe wczesniej do przewidzenia. Nie można więc nadgodzin planować. Na jakiej więc podstawie nadgodziny są zlecane w tej firmie? Czy mam pisać dalej Czy to nie są działania niezgodne z prawem?

@@szaraczek

Piszesz że głowy nikomu nie urwano. W pełni soe z tym zgadzam. PIP nie jest od urywania głowy. Natomiast pytam czy spółka nie była ukarana za nieprawidłowości?

@Mazowieckie@poczta.fm

No właśnie tego nie wiem. Jestem tylko szarym pracownikiem. Myślałem, że tu dowiem się tego? Jak coś wiesz to napisz?

@Mazowieckie@poczta.fm

Znowu zmieniasz temat pisałeś że wprowadzenie tych 416 godzin jako norma godzin dla pracownika jest niezgodne z prawem więc pytam z jakimi przepisami to jest niezgodne. Twoja odpowiedź dotyczy innej sprawy i też jest kontrowersyjna. Gdyż pod szczególne potrzeby pracodawcy można podciągnąć bardzo dużo przyczyn. jest na to wiele wykładni i naprawdę nie jest to łatwo udowodnić

@@szaraczek

Tyle nadgodzin mozna zlecac tylko w okreslonych wskazanych przeze mnie przypadkach. I to jest własnie nieprawidłowe. O jakich wykładniach mowisz wielu które maja odniesienie do zlecania sytuacji w tej spółce i zlecania nadgodzin. Podaj jakis przykład. Ja uważam że bezprawnie są tutaj wciskane nadgodziny. Zatrudnijcie po prostu wiecej pracowników. Czemu przemilczałes temat zaleglosci urlopowych. Czy tez uważasz że są różne interpretacje tej sytuacji?

@Mazowieckie@poczta.fm

Co do zaległości urlopowych już się wypowiadałem i wskazywałem przyczyny ich powstania. Popieram również toje twierdzenie, że pracodawca powinien zatrudnić więcej osób aby zlikwidować te zaległości i ograniczyć ilość godzin nadliczbowych. Inna sprawa że wśród pracowników są takie osoby, które za nadgodziny oddadzą wszystko i mogą pracować 24 godz. / dobę. Chciałbym żebyś zrozumiał, że nie chcę się polaryzować po żadnej ze stron tej dyskusji. Chcę tylko aby przedstawiać sprawy zgodnie z obowiązującymi przepisami a tak nie jest. Kilka postów wcześniej toczyła się dyskusja o tzw. lojalki. Zapewniam Cię, że w różnych firmach kolejowych również one występują, np. w PKP Intercity Zakład Południowy w Krakowie. Pracowała tam moja siostra z mężem (ona kier. poć., on maszynista) oboje dwa lata po kursie pracodawca (usunięte przez administratora) ich proponując kolejną umowę na czas określony (miała być na nieokreślony) przenieśli się więc do Kolei Śląskich i Intercity obciążyło ich za jeden rok. Podstawą do tego jest Rozporządzenie MEN oraz MPiPS z dnia 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych. W ich wezwaniu do zwrotów kosztów IC powołało się na paragraf 6 pkt 1 i 2 ww. Rozporządzenia oraz na treść zawartej umowy. Jak jest w KM nie wiem ale jak widzisz istnieje możliwość zobligowania pracownika do zwrotu kosztów szkolenia poniesionych przez pracodawcę. Jutro po pracy ściągnę to rozporządzenie i może coś więcej napiszę bo nie znam treści tego Rozporządzenia.

@Mazowieckie@poczta.fm

Nie władze a zgorzkniałych Dyrektorów z Grochowa, sekcji konduktorskiej, ludzie którzy zagubili się w swoim życiu, a problemy prywatne przynoszą do pracy. Mobbing i zastraszanie to ich dewizą na przetrwanie, ale karma wróci

@@szaraczek

IC to też studnia bez dna która sponsorujemy wszyscy z podatków. Moloch na glinianych nogach, armia bezdusznych ludzi za pieniądze podatnika, bez jakichkolwiek odruchów ludzkich..

@@szaraczek

No dobrze. Durzo napisałes. I co z twojej wypowiedzi wynika. Nadal nie podwarzyłes mojego twierdzenia że firma łamie przepisy kodeksu pracy zlecając nadgodziny i doprowadzajac do ogromnych zaleglosci urlopowych. W kwestii lojalek tez potwierdzasz moje zdanie. To ja zwracam uwage na fakt że pracując w tej firmie pracownik a szczegul ie osoba kierowana na kurs jest narażona na splate lojalki w ogromnej wysokosci. Nic nowego nie wnosisz swoja wypowiedzią tylko potwierdzasz to co ja wczesniej napisałem.

@Mazowieckie@poczta.fm

Możesz mi odpowiedzieć dlaczego nastawiasz się konfrontacyjnie do mnie? Mówiłem ci i mówię że celem moich wpisów nie jest wypowiadanie się za ty czy za innym uczestnikiem dyskusji. Jeżeli masz rację to ją potwierdzę jeżeli jej nie masz to też to powiem. Co do lojalek to ton twoich wypowiedzi był jasny że są nielegalne. Więc do tego się odniosłem. Abstrahując od tego czy pracodawca postępuje etycznie czy nie wskazałem tylko że ma do tego podstawę prawną. Jeszcze raz proszę Cię o nie szufladkowanie mnie po którejkolwiek ze stron dyskusji. Chcę pozostać neutralny i być przysłowiowym głosem rozsądku.

@@szaraczek

Zajmuje stanowisko poniewaz podważasz wyraznie moje twierdzenie że w spółce wystepują nieprawidłowosci. Możesz przytoczyć mój post w którym stwierdziłem że lojalki są nielegalnie wprowadzone?

@Mazowieckie@poczta.fm

Powiem ci tak liczyłem na merytoryczną dyskusję na plotki i przekomarzanie nie mam czasu teraz żałuję, że się odezwałem na tym forum, to jest ostatni mój wpis na tym forum szkoda mojego czasu i argumentów gdy drugiej stronie zależy tylko na wywołaniu i podsycaniu konfliktu. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów

@@szaraczek

Czyli jak zawsze . Pojawia sie nagle ktoś kto niby nie ma nic wspólnego z tą firmą ale za to dużo o niej wie. Próbuje bronic tej chorej sytuacji jaka w tej firmie wystepuje. I jak sie okazuje że sie nie da nic zrobic bo argumenty są przytłaczające to znika. Za jakis czas ponownie ktos podobny sie pojawia tylko pod inną nazwą. Ciekawe kto pojawi sie nastepny. Czysta patrycja 2, wiśnia, czy jakis inny cudak. Ludzie troche odwagi cywilnej. Poczytajcie inne fora. Tam przedstawiciele wladzy sie podpisują i komentują. A wy co. Nikt juz nie wymaga abyscie podpisywali sie z nazwiska. Chociaż nie widze powodu czemu by nie. Wystarczy po prostu zostawic jakis kontakt do merytorycznej rozmowy albo udzielac sie jako prrdstawiciel kierownictwa spółki. Nikt wam nie uwierzy że nagle zjawia sie tu jakis pracownik oburzony na wytykanie nieprawidlowosci w spółce.

@Mazowieckie@poczta.fm

Kolego, "obrońco uciśnionych" może sam jesteś z kierownictwa, ja jestem zwykłym szarym pracownikiem z MNG. tylko tyle i aż tyle a co do podpisu to zacznij od siebie gdy ty się tu podpiszesz podpiszę się i ja. I jeszcze raz ci mówię nie opowiadałem się za żadną ze stron tam gdzie miałeś rację przyznawałem ci ją tam gdzie, moim zdaniem, jej nie miałeś starałem się z tobą dyskutować ale ty zamiast dyskusji wolisz szukać sobie wroga dlatego wolałem nie toczyć dyskusji która niczego nie wnosi. Od dawna znane jest powiedzenie, że najlepszą obroną jest atak ale ja nie dam Ci satysfakcji i nie będą z Tobą toczył zbędnych utarczek słownych tylko dlatego wycofuję się z tego forum. Zrobiłem te kilka wpisów pierwszy raz mając nadzieję na merytoryczną dyskusję. Teraz uważam że to był błąd i wycofuję się stąd. Jeszcze raz mimo wszystko życzę ci powodzenia.

@@szaraczek

Po prostu wyrażam moją opinie o firmie. Nie szukam tutaj dyskusji. Rozpoczynam tylko dialog jesli sie z czyms nie zgadzam. Nigdy nie ueierze że jestes zwykłym pracownikiem z MNG. Do tej pory nie stwierdziłes jednoznacznie czy w firmie zaobserwowałes nieprawidlowosci. Ja podaje konkretne przykłady a ty caly czas udzielasz jakies wymijajace odpowiedzi kompletnie nic nie wnoszące w sprawie opini o firmie. Ja nikogo nie atakuje staram sie rozmawiac obiektywnie. Zwróć uwage że jesli jest cos dobrego to natychmiast o tym pisze. Jak w układzie zbiorowym jest zapis o tym że nieobecnośc w pracy można zglaszac na 5 godzin przed rozpoczeciem pracy to natychmiast to zauważyłem. Nie wiem w sumie czemu jest taki zapis. Moim zdaniem szkodliwy dla pracodawcy. Jak ktos bedzie zaczynal prace o gogz 5 rano a taki dyspozytor otrzyma informacje że nie bedzie maszynisty o godzinie zerowej to kiedy on znajdzie podmiane?

@Mazowieckie@poczta.fm

jesteś poważnie chory najpierw piszesz ze jesteś emeryt potem ze nie byleś pracownikiem .coś ci się w główce ubzdurało ze inspekcja pracy ma jakieś możliwości w tym kraju . sam sobie odpowiadasz . z czym do ludzi. zastanów się nad swoim postępowaniem. ludzie przychodzą na służbę chcą odbębnić swoje i do domu nikogo tu nie interesują twoje domniemania i urojona walka z km nawet nie wiesz jak została zmieniona instrukcja kmt-1a i w jakim czasie . nie masz pojęcia co się dzieje w firmie piszesz o sytuacjach które nie miały miejsca.

@wiśnia

Mylisz sie. Jestem doskonale zorientowany co sie dzieje w tej waszej spółce. Nadal są braki w ludziach. Zobaczcie ile to już lat. Powiedz w czym tkwi problem. Jak to jest że taka SKM czy FPL szybko uporały sie z tym problemem a wy tyle już lat. Zmiany w instrukcji wypelniania karty pracy maszynisty nie maja kompletnie znaczenia dla bezpieczenstwa i mam to gleboko gdzies co tam znowu wysmarowaliscie. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Czy wam sie podoba czy nie.

AKEM

UWA.A UW.GA!!!!! Pan Przewodniczący Sat..a zamierza złożyć donos do Prokuratury na osoby wypowiadające się na forum. Czy jemu to już się w głowie nie pop.er...iło????? Za chwilę na swoich członków MZZP.M donosy będzie robił....

Tak12Nie
stary
@AKEM

Jak chce aby prokuratura przyjrzała się działalności związków w KM to niech składa . Przyjrzą się wydatkom związków i całą papierologią , to będzie strzał w kolano , ponieważ jeśli będzie złożone postępowanie do prokuratury to nie będą mogli prowadzić danej działalności w zakładzie pracy .

@stary

Ale ta działalność i sztuczne związki są tylko po to by władza mogła robić Wałki, Związki mają związane ręce bo KM ich sponsorują mają na nich bata a ci robią co się Zarządowi spodoba. Związki Zawodowe w KM to tzw.,, Głos Ludu,, ktorego nikt nie słucha, a jest przykrywką do mata twa.

PULLL
@AKEM

Koniec miesiąca się zbliża wielkimi krokami Czas pokazać to że nie zgadzamy się na donosy i inne manipulacje Dużo członków wypisało się z MZZP.M Pokażcie siłę Może Nas być więcej....... Razem damy radę :)

PUSH
@PULLL

Słyszałem że tworzy się nowy związek, który ma być alternatywą dla członków MZZP.M

NOWY
@AKEM

Niech na siebie donos złoży tam będzie więcej pracy prokuratura miała

BBW
@AKEM

Na niego trzeba donos zrobić. Od kilku dni próbuje kogoś zastać w biurze i wiecznie nieczynne. Ktoś tam w ogóle pracuje czy tylko pieniążki potrafią liczyć na 10-tego. Masakra

Pokemon
@PUSH

Jestem pierwszy który się tam zapisze Już dawno taki związek poinien powstać jak myślicie?