Opinie o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawa

Linka

Bardzo niemili panowie którzy sprawdzają bilety. Zwłaszcza jeden który zachowywał się agresywnie i arogancko do mnie jak i do pozostałych pasażerów. Chyba myśli że mundur upoważnia go do takich odzywek. Jednak ja myślę że w tej pracy ponieważ na co człowiek robi to powinien zawsze być miły dla klienta (usunięte przez administratora)

Olek

Dlaczego działanie Kolei Mazowieckich na trasie od strony zachodniej np Skierniewice, zyrardow do Warszawy jest tak chu.owe od dobrych 15 lat jak dojeżdżam? Kilka lat temu potężny remont WKU.. wiał ludzi przez chyba 2 lata i spóźniali się do pracy, mialo byc po tym super i do Warszawy podróż w 20 min. Ch..ja prawda, co 2 lata kolejne tzw remonty, opoznienia non stop, do pracy się człowiek spóźnia, syn na uczelnie. Kur...wa czy nie można wy...ebac tych nieudolnych zarządzających tym śmietnikiem? Bo nazwać to firmą jest bardzo ciężko.

On
@Olek

Sam sobie odpowiedziales. Uważasz że to KM robią te remonty? Rusz glowa.

ziutkaa23

jest tragedia nie działają kontakty, nie da się otwierać okna,nie działa klimatyzacja, są niewygodne siedzenia, monitory się "rozlewają", pociąg cały czas się zatrzymuje mimo to że nie ma stacji, kosze się blokują nie polecam

Justyna

No hej :) Co myślicie o pracy na stanowisku elektromontera/elektronika? Właśnie na nie szukają pracownika. Chłopak chce podesłać swoja aplikację, ale ciekawi nas wasze zdanie, tzn. pracowników. Pisza o korzystnych warunkach, czyli? :P Jaką stawkę proponują?

Maszynista

Zadzwoniono do mnie. Przedstawiono wszystko w kolorowych barwach. Zaproponowano II opcję, wg nich lepszą, dzieki czemu straciłem możliwość szybkiego zdobywania kolejnych kwalifikacji. Czyli wprowadzono mnie swiadomie w błąd. Naobiecywano, że szkolenie trwać bedzie max rok, trwało 2 lata... A sama rozmowa była nieprzyjemna, bo osoba decyzyjna miała uprzedzenia i non stop po mnie jechała jak po burym psie. Niestety się dostałem... Odradzam....

Znając moje wykształcenie z CV, a nie bylo ono elektryczne, pan dyrektor zadawał mi pytania z tym zwiazane. Odpowiedziałem, że w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na część z tych pytań, ale wydaje mi się, że skoro jest szkolenie, to jest po to, żeby dowiedzieć się tego, czego nie wie się przed szkoleniem. Dowiedzialem się, że nie są im poterzebni tacy ludzie jak ja, bo jest ich na pęczki. Jednak i tak mnie przyjęli. Byłem jednym z lepszych pracownikow, pod wzgledem prowadzenia i obslugi sprzetu.

(usunięte przez administratora) na premie roczną na sekcji MNG pracowników co przeszli z kierowników na licencję. Pracowników którzy pracowali po kilka lat. Naczelnik z MNG dobrze tam rządzi. 2 brygadzistów również nie dostalo. ( Dla ciekawostki napisze ze sekcje ochota, tłuszcz daly pracownikom którzy byli przyjeci w lipcu) (usunięte przez administratora). Maszynistom sypneli grosze

Maszynista

Zgadzam się tak było. Naczelnik złodziej

Gerard

Firma vectorsoftware (jakims cudem) w 2019 roku wygrala przetarg ogloszony przez Koleje Mazowieckie na obsluge ponad 100 automatow biletowych zlokalizowanych na terenie Warszawy. Firma vectorsoftware zamiast zajac sie tym do czego sie zobowiazala zajmuje sie obecnie niestety okradaniem z pieniedzy (licznej grupy) klientow chcacych kupic bilet kolejowy na pociag obslugiway przez Koleje Mazowieckie. Automaty obslugiwane przez firme vectorsofware nie wydaja po prostu klientom reszty, a zamiast tego wydaja ...."potwierdzenie zatrzymania reszty" (zdjecie w zalaczniku) z dodatkowa "informacja" w jaki sposob mozna odzyskac reszte. Na pokwitowaniu firma vectorsoftware podaje informacje, ze w celu odzyskania reszty prosze kontaktowac snumerem: 601... ktory to numer (dalej juz tego firma vectorsoftware niestety nie podaje) ...jest dodatkowo platnym numerem telefonu i obslugiwanym przez... automatyczna sekretarka (w nieskonczonosc) naciagajac co jest oczywiste w ten sposob klientow (chcacych odzyskac zatrzymane pieniadze) na dodatkowa kase zasilajac w ten sposob zapewne dodatkowo budzet tej psedo firmy ktora wpadla na pomysl (watpliwie etycznego) dodatkowego biznesiku. Porazka! Porazka! nie tylko dlatego, ze jakas prywatna firma lasi sie na dadatkowe pieniadze (poprzez okradanie liczych ludzi na male kwoty pieniedzy), ale przede wszystkim porazka!, bo dzieje sie to wszystko za wiedza, zgoda i pelna akceptacja zarzadu Kolei Mazowieckich (pracownikow odpowiedzilanych: Ewa Cichocka, Sylwester Oliwa) nadzorowanych (a byc moze niestety nie! nadzorowanych) przez Urzad Marszalkowski. WSTYD !!! Kierownictwo firmy vectorsoftware (Tomasz Bobik) oraz pracownicy firmy (Grazyna Chebda) pomimo telefoniczego zapwnienia, ze udziela mi pisemnej odpowiedzi na zadane pytania w mail-u wyslanym 30go Wrzesnia na adres: bok@vectorsoftware.pl niestety tego nie uczynili i moj do tej pory pozostal bez odpowiedzi: Ponizej kopia maila (ktora tym razem podaje do wiadomosci publicznej) a ktory w dalszym ciagu oczekuje na odpowiedz (bardzo prosze firme vectorsoftware juz tutaj (do wiadomosci publicznej) zamiescic swoja odpowiedz) Dzien dobry, W nawiazaniu do wczoraj rozmowy telefonicznej z Pania Grazyna Chebda, prosze o informacje: 1. Kto z Panstwa firmy podjal decyzje ze procedura zatrzymania reszty bedzie sie odbywac (miedzy innymi) poprzez kontakt klienta na nr telefonu 801 789 405 podany w pokwitowaniu zatrzymania reszty. Podany telefon (jak zapewne dobrze zdajecie sobie z tego sprawe) obslugiwany jest w nieskonczonosc przez automatyczna sekretarke (w zrozumialym. dla mnie i dla wielu innych celu) ? 2. Podanie imienia i nazwiska oraz stanowiska odpowiedzilanej za to osoby w Panstwa firmie ? 3, Czym uwarankowana byla decyzja Panstwa firmy, zeby przy zatrzymaniu reszty od klientow (z licznych automatow gotowkowych kas biletowych zlokalizowanych na terenie Warszawy obbsugiwanych przez Panswa firme) klient byl dodatkowo obciazany za polaczenie telefoniczne z Panstwa firma na nr 801... ? 4. Jaki dodatkwy przychod Panstwa firma wygenerowala (tylko w tym roku podatkowym): a) z tytulu nie przekazania klientem zatrzymania reszty ? b) z tytulu dodatakowego dochodu (z bardzo nieetycznego) biznesu zorganizowanym na tel 801, na ktory probowali dodzwonic sie liczni klienci w celu odzyskania zatrzymanej reszty ?

swój
@Gerard

Vectorsoftware to firma, która w całości wykupiła firmę ASEC, która była wcześniejszym właścicielem zielonych biletomatów KM i żółto-niebieskich ZTM. Wcześniej ASEC miał NORMALNY numer info, plus bok w pasażu na M. Centrum, a obecna firma to porażka. Tak jak pisze- wykupili oni ASEC i przejęli od nich wszystko wraz z obsługą i biletomatami. A to, że przy okazji zrobili (usunięte przez administratora) z obsługa, a bok wynieśli gdzieś na Aleje Jerozolimskie, to już nie wina KM.

Byly pracownik
@Gerard

Koleje Mazowieckie tez (usunięte przez administratora)a swoich pracownikow z Kasy za Przyzwoleniem zarzadu ..ilez razy to sie Paciorkowa pomylila to tyko ona wie i Finansowy...takze nie polecam tej (usunięte przez administratora) z Lubelskiej

Pasażerka

Cóż z racji że tymi nieszczęsnymi pociągami jeżdżę bardzo bardzo długo do praży i z pracy musiałam wypowiedzieć się tutaj. Dział skarg i reklamacji nie robi sobie z tego kompletnie nic. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego skm jeździ praktycznie co do minuty a km dzień w dzień opóźniony? Czy pomimo wymiany kadry konduktorskiej na dzieci w sensie dosłownie na oko jakieś 20 może 25 lat pociąg może przyjechać o czasie ? Przykład odjazd 6.02 i nigdy ale to NIGDY nie przyjechał o czasie natomiast następny 6.23 jest co do sekundy Ostatnio konduktor się tłumaczył że były śląskie tory .... no dobrze deszcz pada niekiedy tygodniami jest mróz śnieg i jakoś inne jeżdżą na czas. Mój apel jest następujący niech konduktorzy przestaną opowiadać bajki i zaczną jeździć na czas ja wiem ze im to wsio rybka ale ludzie jeżdżą do pracy niekiedy nie mają innej komunikacji. Pomijam czystość w pociągach bo mają wiele do życzenia aczkolwiek wystarczy mi chociaż punktualność. Niedosc że bilety koszmarnie drogie to zero dojazdu do pracy na czas. Gdybym mogła jeździła bym następnym ale niestety nie mogę bo mam przesiadkę do pracy. Kanary również pożal się Boże zero sympatii uśmiechu cokolwiek wszyscy pracują jak za karę skoro tak może pozmieniajcie pracę? Nikt nikomu za karę nie każe pracować Trasa o której mowie to Dęblin warszawa zachodnia Chciałabym by w końcu pociąg jeździł na czas a nie jak się podoba nie ma próby nadgonienia opóźnienia zero inicjatywy Nienaleze do osób co lubią obsmarować ale niestety dział skarg mnie do tego zmusił Pozdrawiam tych uśmiechniętych

Pasazer
@Pasażerka

Ja jeżdżę na karcie miejskiej i tym i tym. Jakoś nie widzę różnicy w punktualnosci.

@Pasażerka

Poruszyła Pani kilka wątków. Czystość zależy od pasażerów, którzy zostawiają często chlew po sobie. Nawet obcinają paznokcie na siedzenia. Co do opóźnień, to prawie zawsze są one z winy zarządcy infrastruktury, czyli PKP PLK . Wszak semafory należą do nich, a one zezwalają na jazdę. Jak jest czerwony, to się stoi. Często przepuszcza się pociągi IC. Wczoraj opózniłem pociąg, bo miałem mnóstwo pasażerów. Ich lokowanie opóźnia pociąg. Czasem się na kogoś czeka, bo ten akurat biegnie peronem. A czasem są po prostu śliskie szyny i prędkość jest obniżona. A co do uśmiechów kierowników, to akurat nie mają oni zawartego w umowie uśmiechania się. Pani też nie musi się cały czas szczerzyć w swojej pracy.

Oko saurona
@Pasażerka

Pasażerko... A może poszerz swoje horyzonty i rusz trochę głowa, że "kanar" nie jest od tego że pociąg się opóźnia, kanar jest od sprawdzania biletów, jest takim chodzącym handlarzem i od zapewnienia bezpieczeństwa. On nie pracuje za kare on przyszedł pracować z zapałem ale po czasie ten zapał i chęć się traci właśnie przez takich (usunięte przez administratora) ludzi jak ty! Bo wieczne pretensje, wieczne roszczenia! Wszystko na nie i ciągle źle! Skmki jeżdżą punktualnie bo one co dziwne mają ciągle pierwszeństwo, bo to pociągi krotko dystansowe i ciężko żeby tu się coś opóźniło. Skmka zawsze jedzie pierwsza cokolwiek by się nie działo Rafał Trzaskowski się o to postarał. I trochę kobieto więcej empatii bo ty jesteś jedną a ten człowiek ma takich podróżnych roszczeniowych z jednego pociągu 300 w ciągu tygodnia, miesiąca bez liku więc o jakim uśmiechu mówimy?

Piter69

Koleje mazowieckie to największe (usunięte przez administratora) jakim podróżuje dzisiaj przez opóźnienie nie zdążyłem na autobus później na drugi i na trzeci

Zwy
@Piter69

Popieram Przyjazd miał być na stacji 6.01 wiecznie opóźniony dzień w dzień 6.9 i 6.15 to może odrazu w rozkładzie zmienić? Nigdy nie jeździ na czas wczoraj opóźniony dziś to samo zobaczymy jutro Jeżdżę tym bo muszę natomiast nie polecam Jeżdżą jak na wakacje nie starają się nadrobić opóźnienia które spokojnie można by nadgonić i po sprawie sprawdzanie bilecikow ważniejsze jak punktualny odjazd tragedia

@Piter69

Nikt pasażerów nie zmusza do korzystania z usług przewozowych. Są jeszcze inne możliwości podróżowania .

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Praca.pl pojawiło się 30 listopada kilka ogłoszeń.

Mazowieckie@poczta.fm

Nie rozumiem pytania. Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko chcesz aplikować. Ogloszenia dotyczące pracy w tej spółce w sposób praktycznie ciągły są edytowane w internecie już dawno. Niektóre, to juz pare ładnych lat. Żadna to nowość że oni od dawna szukają ludzi do pracy. Dziwne jest to że dopiero to odkryłeś. Moja uwaga taka dotyczaca rozmowy o prace. Dopytaj dokładnie jaka stawke Ci zaoferują tzn wpiszą w umowie i gdzie dokładnie będzie Twoje miejsce pracy. Tzn gdzie bedziesz zaczynal i kończył pracę.

Ale ja znam tą firme

Którego roku w tym listopadzie pojawiły sie te ogłoszenia. Uważasz , że po takim czasie są jeszcze aktualne te ogłoszenia.

Byly

Rozmowa rekrutacyjna.. Haha ha ha. Naopowiadaja ci bajek jak w km jest pięknie, po czy jak zaczniesz pracować wpadasz w telo goowno po szyję. Ciężko się uwolnić... I powoli wypalaszsz się zawodowo. Zostajesz sprowadzony na ziemię.... Nie polecam.

Agata
@Byly

mówisz? a Twoja rozmowa tak z ciekawości to jak wyglądała i co opowiadali, że takie rozczarowanie ostatecznie jest?

@Agata

KM jest zepsute na szczeblu Drużyny,odpuść sobie ten Łajno...Zero Pszanowania i Pomocy ,banda cyników i Złodziei na czele z Ela. Paci....I jej Koleżankami z Pokoju potrafią niewyplacic i 1000zl do wypłaty a Powiedzą że jest Oki . Idź do Biedry unikniesz upokorzenia alebo do skm

@Byly

Na rozmowie to akurat nie ,,oni" opowiadają o firmie, tylko ty o sobie opowiadasz .

Pasazer km

(usunięte przez administratora) i 5km mułu, pociąg opóźniony 50min, ludzie czekają, po czym nagle bez słowa pociąg znika z rozkładu, a po 5 minutach kolejny, który miał być za 15min odwołany, komunikaty słychać tylko na jednym brzegu peronu, na drugim gdy znajduje się pociąg, można sje domyślać, jeszcze raz dno!

@Pasazer km

A nie ciekawi cię, kto odpowiada za wygłaszanie komunikatów? Pewnie nie, ale akurat nie KM.

Salamon

Podczas jazdy z Warszawy do Dęblina w pociągu coś piszczało, najprawdopodobniej jakieś czujniki się popsuły. Piszczenie było tak głośne że nie było słychać muzyki na słuchawkach. Nie polecam jeździć kolejami mazowieckimi.

@Salamon

Trzeba było podejść do kibla i wyłączyć. Wystarczyło wcisnąć przycisk. Albo powiadomić maszynistę. Trochę trzeba pomyśleć.

Rewident

Witam ktoś może powiedzieć mi za co w tej spółce jest taka jak zrobisz jakiś kurs prywatnie to nie chcą przyjąć albo egzamin zrobią ci taki że i tak nie zdasz

@Rewident

Jak masz kurs rewidenta zrobiony to czemu szkasz roboty w tej firmie. Spytaj się ile prwaciarz płaci a ile zarobisz w tej firmie. Kasa jest nieporównywalnie różna. Ja bym sie nawet minuty nie zastanawiał

@Orlen

Witam ja myślę zrobić kurs na rewidenta i też chciałem iść od mazowieckich ale nie wiem gdzie można zrobić prywatnie taki kurs

@Koko

Prywatnie kursu nie zrobisz. Musisz poprzedzic go srarzem u przewoznika. Takie możliwości dają faktycznie prywatni przewoznicy. Przeważnie kurs wiąże sie z podpisaniem umowy lojalnosciowej zobowiazujacej do przrpracowania w takiej firnie określonego czasu. Dlatego ważne abyś robił kurs tam gdzie chcesz pracować. Przed rozpoczeciem kursu spytaj o kase jaką ci gwarantują. Powtarzam gwarantują a nie tłumaczą ile bedziesz mogl zarobic. Rządaj na piśmie albo nagrywaj rozmowe.

@Koko

Do mazowieckich przyjmą cie i pocalują w prawą rękę za to że chcesz u nich pracowac. Rewidentów szukają juz tyle lat. Ale jak zrobisz kurs to czy naprawde nie warto znalezc pracodawce który zapłaci dużo lepiej za Twoje kwalifikacje? No chyma że jestes masochistą.

@Pies czesława

Nie jestem rewidentem ale chciałbym zrobić kurs prywatnie może ktoś robił gdzieś prywatnie kursu i by chciał mi pomóc podpowiedzieć z góry dziękuję

@Koko

Są kursy na wolnym rynku. Koszt około 2600. Idziesz ro isz i masz. Potem wybierasz przewoznika u którego chcesz pracowac. Kurs trwa okolo 50 tygodni.

@Orlen

Ale robią takie kursy może gdzieś w Warszawie bo wszędzie daleko robią te kursy

Spółka Inerciti w Warszawie organizuje takie kursy. Tam sie dowiedz

@Pies czesława

Co ty gadasz....kurs na Rewidenta w KM mial byc w Styczniu ale dziwnym trafem ludzie nie przechodzili badań ....ale juz w PLK na Podobne stanowisko na Nowogrodzkiej noe było problemu z Badaniami

@Typ

To PLK może robi prywatne kursy

Automatyk
@Mazowieckie@poczta.fm

Co w przypadku zerwania umowy lojalnościowej? Podobno jeśli jest dofinansowanie z unii nie mogą dobiegać się zwrotu kosztów? Czy w razie jesli ktoś nie odnajdzie się na danym stanowisku na które jest podpisana lojalka to jest możliwość odrobienia kosztów kursu na innym stanowisku?

@Automatyk

Jeśli w umowie dotyczącej odbycia jakiego kolwiek kursu lub szkolenia w tej firmie jest wyrazny zapis o tym że firma nie będzie roscić rządań z tytułu konieczności zwrotu kosztów za kurs, jesli taki dokument jest podpisany przez obie strony, to firma nie ma prawa rządać zwrotu kosztów za kurs. Jeśli natomiast nie ma takiego oświadczenia w umowie, to firma ma prawo wystąpić o zwrot kosztów za kurs.

Świadectwo maszynisty

Witam , Czy ktoś obecnie wie czy spółka KM organizuje jakieś kursy na Świadectwo Maszynisty?

Obserwator
@Świadectwo maszynisty

Nie słyszałem. Chyba nie.

Zofia

Nie z samych maszynistów koleje się składają. Kto pomoże, 18 stycznia wstawili ogłoszenie dla Pracownika Wydziału Promocji. Do kiedy termin może być i przede wszystkim - jakie zarobki? Będę wdzięczna za pomoc:))

Pan z wąsem
@Zofia

No właśnie myli się Pani, bez działu promocji KMy dadzą sobie rade, bez maszynistów, przepraszam motorniczych, już nie. A zarobki zależą od tego kogo znasz i z czyjego polecenia cię zatrudnią..

Artur
@Pan z wąsem

Aha. Czyli żeby zarobić trzeba mieć plecy? Tylko w dziale promocji czy dla maszynistów też bez poparcia stawka niższa. Weź wyjaśnij.

Zrezygnowany

Slyszałem że ludzie z tej firmy odchodza do metra i SKM. Czy można prosic o informacje jak wygląda praca w tych firmach?

Kiero

Czy ktoś wie jak szczegółowo wyglądają badania na stanowisko kierownika pociągu? Co badają i na co trzeba być przygotowanym?

Medycyna pracy
@Kiero

Wymagania zdrowotne są bardzo wygórowane. Jak co kolwiek dolega to lepiej sobie darowac ten zawód. Nic sie nie ukryje.

Kiero
@Medycyna pracy

A jaki jest ich stosunek do noszenia okularów? Mam wadę, ale noszę okulary. Czy badania w ciemni również robione są na stanowisko Kierownika?

Omnibus
@Kiero

Wszystko na temat wymogów zdrowotnych na stanowisku kierownika pociągu znajdziesz w tym akcie prawnym Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 11 stycznia 2021 r. w sprawie pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych

Tak są..

Maszynista

Jak to z tymi podwyżkami co za (usunięte przez administratora) to dzielił na mng maszyniści pozostawali bardzo różne nie patrząc na jakość pracy a potem się dziwią że dodatków i nie robią. Ten trzeci z mng też powinien muł polecieć z tymi dwoma.

@Maszynista

Dokładnie tak. Wystrzał konkretny. Na innych sekcjach naczelnicy potrafili podzielic premiami. Sekcja Mng to wał..

obserwator

potwierdzam ze ta firma to pomyłka ;) na sekcji Sochaczew brygadzista zostaje nie osoba ktora cos umie....tylko kolega naczelnika i koordynatora ;) większego (usunięte przez administratora) niż tam nie widziałem jak czyta to ktoś kto ma wiecej władzy to niech się wezmą za ta sekcje ;)

Starzynskiego
@obserwator

kolego, nie tylko.sochaczew. w MNT Gederowicz robi sobie prywatny (usunięte przez administratora) wraz z Debskim. Po niedlugiej karierze wraz z kolega uciekliśmy z tej firmy. Tak jak nas tam potraktowano to wola o pomstę do nieba. (usunięte przez administratora)w biały dzień.

młody
@Starzynskiego

Choćby skały srały z Debskim się rozliczę, choćby za 10,20 lat...

@Starzynskiego

Mozesz napisac jak wygląda sprawa pomieszczeń socjalnych oraz szafek ubraniowych dla maszynistów. Czy jest jakaś poprawa czy powinienem ponownie interweniować

klientka

To, co ostatnio dzieje się w km na trasie Warszawa-Działdowo/Ciechanów to jest jakiś western. Albo opóźnienia, albo pociągi psują się w drodze i trzeba sobie radzić (22.08.2022 przed Nowym Dworem Mazowieckim na długo zapadnie w pamięci klientów...) Proszę mi wyjaśnić, jak to jest z tą klimą? Jak jest chłodno na zewnątrz klima jest pakowana na maxa w pociągach, jak jest duchota, że wytrzymać się nie da bywa tak, że klima jest wyłączona. Poza tym wystarczy przejść się po pociągu i czuć: tu gorąc, tu zimno jak w styczniu...tu sauna, w następnym przedziale znowu zimno. Co jest?

@klientka

Jedni pasażerowie lubią ciepło a drudzy zimno .Ma pani możliwość wybrać przedział z odpowiednio temperaturą. Nasza kolej jest wspaniała.

Pasazerka
@Nie lat

(usunięte przez administratora) muchy będzie wiosna będzie lepiej trawa rosła Zgadzam się z panią wyżej Pociągi wiecznie opóźnione Wiecznie nie można zdążyć do pracy Wiecznie jak nie ukrop To lodówka Stare obskorne pociągi Akonduktorzy co tylko bileciki sprawdzają zamiast pilnować czasu budzenie ludzi z samego rana szkoda gadać Zenada

@Nie lat

Ty chyba chory na głowę jesteś. Złomami widzicie ludzi wiem bo Pracowalem w KM w Drużynach i wiem jak to wygląda więc nie opowiadaj bzdur bo robisz z siebie (usunięte przez administratora) Władza w KM jest zgniła i Bezczelna banda zgorzkniałych (usunięte przez administratora)

mazowieckie@poczta.fm
@Mlody

Czy nadal ludzie z tej firmy odchodzą na taką skalę, Czy nadal są zaległości urlopowe sięgające nawet trzech lat?

Ewelina
@Mlody

Skoro tam pracowałeś to mogę podpytać o to jak ogólnie wyglądała tam praca? Mogliście liczyć na umowę o pracę czy jakieś benefity typu opieka medyczna? Różnie tutaj piszą, a jednak częściej bardziej o samych przejazdach, a o pracy mniej... może ktoś życzliwy pomoże? :D

@Ewelina

Piszą o tej firmue raczej zle . Nie widze tu nikogo kto by napisał coś pozytywnego. Poza tym czy Ty szukasz pracy za pieniądze czyli wypłatę czy za benefity. Jeśli za bedefity to proponuje udać się do jednego z krajów Azji. Tam podobno pracownikom za prace dają dach nad głową w pokoju 4 osobowym i dwa razy posiłek. Jeśli szukasz pracy na koleji i oczekujesz benefitów to muszę Cię zmartwić. Wszystkie darmowe benefity typu darmowa opieka zdrowotna wraz z lekami, darmowe przejazdy dla całych rodzin, zostały zlikwidowane w latach 90. Teraz jeśli coś jest to wszystko płatne.Nawet bilety.

Okolice Grujca
@Ewelina

Przepraszam że dopytam. Razem z synem pilnie poszukujemy ludzi do pracy. Jest to praca przy owocach. Widze ze Pani zalezy na rożnych formach zapłaty. Moge zaproponowac zapłatę w ubraniach. Jest to oodzież urzywana ale zachodnia. W całości pochodzi z ameryki. Mam tam rodzinę. Czy jest Pani zainteresowana.

@Ewelina

A z której strony strony dojeżdżasz. Powiem tak jeżeli nie jesteś jedna z nich to kariery tu nie zrobisz, a Opieka Medyczna Jest na poziomie Przychodni W Twojej Miejscowości. Nie pchaj się dziewczyno tu znajdź sobie spokojniejsza Pracę bo jak trafisz na Brzeska w te gniazdo żmijowe to skończy Ci się życie prywatne bicie służbami zajadą. Elka I Kim to de Bille którzy nie mają szacunku do nikogo

@Ewelina

Teraz Powostaje nowa Banda czyli,, Rewizor,, a dokładniej,, kapoi (usunięte przez administratora) w jednym wydaniu mają za zadanie nękać kierownika bo jak Pasażer nie zaplaci mandatu to na10 każdego miecha zdejmą z Wypłaty tobie. Ogólnie Jako kierownicy poc ciągle Robiliśmy źle, niedobrze, firma zedrze cię z każdej złotówki, a i wypłaty nigdy się nie doliczysz. Zapomnij o pomocy przełożonych bo oni są od tego by cię gnebic jak tylko spojrzysz się krzywo

@Ewelina

Umowa o pracę ,prywatna opieka medyczna, karta sportowa, zapomogi itp.

@Pies czesława

Kłamiesz kłamiesz kłamiesz w co grasz? Ile bilet sieciowy kosztuje na rok ile to wychodzi na miesiąc?

Sam
@Pasazerka

Jeżeli się Pani spóźnia do Pracy proponuję jechać wcześniejszym wtedy Będzie Pani pierwsza. Proszę dzwonić do Donata Nowakowska Rzecznik I Obibok w Jednym KMazowoeckich.

Sam
@Nie lat

A co ty jakiś pies gończy jesteś w Tej Chorej Fabryce Zwanej KM. Banda De billi i Pasożytów. Kania, Kim, Elka, i itd. Kania Walił głupa Jeździł DO Rajchu po Samochody a jego kasa jeździła po wschodnim. Teraz wielki Regulaminowiec, następny Sumlinski z Tłuszcza (usunięte przez administratora).... alac kiedyś a teraz wielki Fachowiec, ci co go znają wiedza jak pracowal na Pociągu... Szkoda gadać i tych życiowych niedotajdach

@Nie lat

No właśnie kosztuje, a kiedyś za normalnej koleji bilety dla pracowników były za darmo. Czym więc chceciecie ludzi do pracy w tej firmie zachęcić?

Mazowieckie
@Sam

Najlepiej to jest być życiowym nieudacznikiem i innym zazdrościć. Współczuję takiego podejścia do życia.

@Sam

Ty odnosisz się do mojej jakieś wypowiedzi?

@Ewelina

Oracq Z Ludzmi jest niewdzieczna ,ale wlqdza w tej spolce jeszcze bardziej bezczelna .Kolesiostwo na sczeblu Druzyn z Brzeskiej ,szkoda gadac o tych zyciowych (usunięte przez administratora)

kolejarz

Na jakie pieniądze(osoba poniżej 26roku życia) mogą liczyć kierownik pociągu/ maszynista w KM i jak to wygląda w porównaniu do IC czy SKM?

Waniuta
@kolejarz

Dobry kierownik spokojnie bierze na rękę od 6 do 7 tysi

Waniuta

Robię w tej firmie 38 lat to wiem co mówię. Sam też jeździłem.

Realny
@Waniuta

Ciebie to już tutaj wszyscy dobrze znają . Taki z Ciebie kierownik jak ze mnie baletnica. 38 lat pracujesz i masz 26 lat. Dobry jestes.

@Waniuta

Głupoty pleciesz i tyle zgodnie z danymi przekazywanymi przez Pracodawcę związkom zawodowym średnie wynagrodzenie brutto w zespole drużyn konduktorskich wynosiło 5 324 zł ... podkreślam, że jest to kwota brutto

Realny
@szaraczek

Ło matko to gorzej niż myślałem. Ile to robi netto czy bedzie ze 2900?

@Realny

Wychodzi więcej na rękę niż napisałeś. Należy tylko zwrócić uwagę na fakt że to są zarobki przeciętne. Wlicza sie do tego również pracowników z wysokim dodatkiem stażowym itd. Nowy pracownik nie bedzie miał takich dodatków jak pracownik dużym stażem. Więc zarobki bede zdecydowanie niższe niż podają jako przeciętną.

Daniel

A ile procent wysługi za każdy rok? 1,5 czy 2%

@Daniel

Wysługa w tej firmie zależy od tego na jaki układ zbiorowy sie załapiesz.

@Mazowieckie@poczta.fm

A ile ZUZP obowiązuje w KM-ach bo z tego co mi jest wiadome to jeden ..... ciekawa sprawa czy znowu czegoś nie wiem?

Jakie to ma znaczenie?

@szaraczek

Jeżeli jestes naprawde pracownikiem tej firmy to powinieneś zdawać sobie sprawe z tego że pracowników , którzy pracują w tej spółce dlużej obowiązują zasady z poprzedniego układu zbiorowego. Widzisz chyba sytuację w którejjedna grupa maszynistów ma urlop dodatkowy natomiast druga już nie. Może wyjasnisz mi ten fenomen?

@Mazowieckie@poczta.fm

Oczywiście, że mogę mówi o tym porozumienie wprowadzające w życie obowiązujący ZUZP tam również jest opisany dodatek za wysługę lat i szereg innych rzeczy do których mają zastosowanie przepisy przejściowe. Ostatnio byłem w biurze u kolegi, który jest przewodniczącym związku i wpadł mi w ręce ten dokument wiec wiem bo się z nim zapoznałem. Jest datowany na rok 2015 bo właśnie w tym roku wszedł w życie ZUZP. Tam tez są opisane sprawy związane z urlopem dodatkowym.

@szaraczek

No własnnie. I dlaczego w tej spółce tak sie różnicuje pracowników?

Prose panóf
@Mazowieckie@poczta.fm

Dlatego różnicuje sie pracowników, pod inspicjami tkzw przepisów przejsciowych, ponieważ głównymi szkodnikami przy zmianach układu zbiorowego w 2015 roku, byli czołowi działacze związkowi na czele z wieprzem. Dlatego pozostawili sobie urlop dodatkowy zabierajac go pracownikom nowo zatrudnianym. I wszystko w temacie.

@Waniuta

Jakbym słyszał Kim zong una... co Ty pier....podaj definicje ,,dobry kier,,,dla kogo dobry dla Tych z Brzeakiej i Pijaka Szymona ...z Działdowa?????!!!KM.to stan umysłu kto się szanuje Ucieka z tego Bagna Gdzie ,,władcy Much,,z Brzeskiej udają ze Rządzą tfuu....

@szaraczek

Rafalika Leszka spytaj Ile się zarabia choć ten to nieszkodliwy dla Kolegów ale napewno Ci powie haha

@Waniuta

Dobry kierownik to ten Któremu Pasażer mówi,,dzień Dobry i Dowidzenia ,miłego dnia ,,a nie ,,(usunięte przez administratora)

Speed
@kolejarz

Pieniądze.. Myślę że więcej zarobisz w Biedronce albo Lidlu, bez odpowiedzialnośc, niż jako woor w km. Z resztą jako maszynista też kokosów się nie spodziewaj. Wszystko zależy jak dobrze się wazeliną wysmarujesz.. Żeby komuś w (usunięte przez administratora) Km to praca dla ludzi bez aspiracji, bez oczekiwań, bez zasad. Banda plotkarzy i ludzi bez ambicji. To taki plebs kolejowy.

Bąkiewicz
@Speed

Ja tam mam największą bekę z influancerów z KM. Jeden ciągle to samo, albo kawusia, albo koniec na dziś. A drugi kiełbasiarz, promuje tą chorą firmę, jakby miał za każdego zwerbowanego kandydata dostawać działkę z lubelskiej.... Żeby to jeszcze było się czym chwalić...

Sama

Prawda

mr X
@Bąkiewicz

Taaa i jeszcze „work in progress, zebybtam bylo się czym chwalić ;-))

@Bąkiewicz

Brawo,,,mam pytanie do ,,Naczelniczka ,,Drużyn z Tluszcza,,,jakie kroki podjął wraz z Grajda,Banda z Lubelskiej w sprawie Pobicia przez Banderowca z Ukrainy Kierownika Pociągu na Trasie Wilenska -Zielonka,czy zapewniono mu ochronę prawną i złożenie pozwu do sądu przez KM czy są musi się bujać z Pozwem wobec Banderowcow po których jeździliście.....Kierownik ma 40 letni staż. Czy Pana Sulińskiego to zainteresowało czy woli zajmować się swoją Ulubienica zza ściany..

LSD

Chyba brutto i za 2 miesiące…. Kierownik ha ha ha woor

@LSD

tak -chyba z a 2 m-ce

Aneta
@Waniuta

Super! Od takiej stawki można zacząć czy generalnie po czasie się ją dostaje?

@Aneta

Mysle ze stawka nie bedzie przekraczac trzy i pół tysiąca BRUTTO

LSD
@pracownik

A gdzie ten mazowiecki influancer od kawusi itd… stęskniłam się za jego opisami do zdjęć, oczywiście tez za tą dziwną polszczyzną, którą operuje heeee

Pan z wąsem
@LSD

No coś mazowiecki influancer się nie pojawia, tęsknie za nim i z a tym jego „dobra kawusia” wracaj chłopie na socjal media…

Zostaw merytoryczną opinię o „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 339.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 54 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w „Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.