Opinie o Schneider Electric Polska w Warszawa

Schneider Electric Polska
3 82 117 5 1
janka Nowy wpis

Jak się pracuje w finance SSC? Proszę o opinie;) dziękuję;)

Adrian Nowy wpis
@janka

Podpinam się do Twojego pytania. Ja też chciałbym się dowiedzieć jaki warunki zatrudnienia panują w Schneider Electric? W tym roku nikt nie wypowiedział się w tym wątku, więc zachęcam pracowników do większej aktywności. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/schneider-electric-polska-sp-z-o-o,7850 znalazłem kilka ogłoszeń rekrutacyjnych. Czy kogoś interesuje zatrudnienie i będzie aplikował?

Edyta

@Mu, mam nadzieję, że któraś z osób posiadających informacje i doświadczenia związane z pracą w firmie Schneider Electric Polska odpowie na Twoje pytania. Ja niestety nigdy nie pracowałam w tej firmie, więc nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć.

TakNie4

@Edyta

Widząc Twoją aktywność w wątku oraz języka którego używasz odnoszę wrażenie, że nie jesteś tutaj z nami szczera, co do informacji, że nie pracujesz w tej firmie.

Mr Rollo lo
@Mu

Pewnie @Edyta jest wynajętym moderatorem Go Worku opłaconym przez Schneidera aby dawać wpisy. Wszystko po to aby używać parafrazy i wyciągnąć jak najwięcej dobrych opini o SEP :). Za chwilę pewnie @edytka napisze "A czy mam informacje odnośnie pracy itd...bla bla bla"

Adrian
@Mr Rollo lo

Zastanawia mnie, dlaczego tak sądzisz? Wszystkie pytania zadawane w tym wątku są ściśle związane z tym, jak wygląda praca w firmie Schneider Electric Polska. Nie widzę, aby padały tu pytania, które są w jakikolwiek sposób nakierowane na to, aby wyrazić jedynie pozytywne opinie. Można dodać zarówno opinię pozytywną, jak i negatywną. Ważne jest, aby wszystkie wpisy były prawdziwe i zgodne z rzeczywistością.

rozmazany Nowy wpis
@Adrian

Edyta zmieniła się w Adriana. @Adrian a czy Ty PRACUJESZ w SEP? Czy tylko się udzielasz na tym forum bo ktoś Ci to zlecił? Szczerze jaki interes masz aby się udzielać w tym wątku?

Adrian Nowy wpis
@rozmazany

Nie jestem pracownikiem firmy Schneider Electric Polska. Staram się, aby w wątku pojawiały się najświeższe informacje na temat tego miejsca pracy. Dbam również o porządek w tym wątku, aby nie zdarzały się sytuacje, gdzie łamany jest regulamin forum. Wracając do dyskusji na temat tej firmy, to zastanawia mnie, czy pracownicy, którzy pracują sumiennie i rzetelnie mają szansę, aby otrzymać awans?

Z perspektywy czasu

Już od dawna nie jestem pracownikiem Schneider Electric, ale ostatnio - przy okazji kolejnej podwyżki u obecnego pracodawcy - zebrało mi się na wspominki. Nadal nie jestem w stanie zrozumieć skąd koljene tytuły jednego z najlepszych pracodawców na rynku... - benefity nie są jakieś ponad przeciętne - multisport, opieka zdrowotna, dofinansowanie wczasów, ubezpieczenie na życie... to już jest raczej standard w korporacjach. Owszem, fajne są 13-stki (jeśli wyniki są dobre i jeśli przełożony dobrze Cię oceni...), ale za to nie licz na podwyżkę. U innego pracodawcy ową sznajderową 13-stkę albo wyrobisz wyższą stawką miesięczną albo podwyżkami w ciągu roku. - kolorowe ściany i ogólnie ładne biuro - ładny wystrój nie pomoże mi przy spłacie kredytu i nie zapewni funduszy na utrzymanie dzieci - szkolenia - o zewnętrznych szkoleniach zapomnij, chcecsz robić certyfikat - tylko na własną rękę. A wewnętrzne? Ciągle te same, prowadzone przez wewnętrznych trenerów... ogólne forma, treść i jakość pozostawiają wiele do życzenia, ale obowiazkowo musisz co roku zmarnować czas i nerwy na kilka z nich - zakres obowiązków - zdecydowanie za dużo! Co roku ktoś trafiał do szpitala z powodu przepracowania lub nerwicy, omdlenia w pracy z przemęczenia, ciągły stres i gonienie w piętkę - stawki - zdecydowanie poniżej przeciętnej - dobrze zarabiają tylko managerowie. Szeregowi pracownicy dostają stawki zazwyczaj z dolnej granicy widełek. Standardowa stawka to 4500-4700 brutto - nie ważne ile znasz języków i jak dobrze. Wyrównanie do rynku, albo przynajmniej do mediany widełek wynagrodzenia na danym stanowisku to mit. Podwyżki inflacyjne - 50pln.... Wyzysk. Ogromna firma, dobrze radząca sobie na rynku, a stawki to żart. Cała kasa idzie do managerów i na ich 13-stki, które są obłędne. Kiedy pracowałam w Schneider, nawet nie chciałam myśleć o zakupie własnych "czterech ścian", bo popadałam w depresje - nawet na samodzielny wynajem mieszkania nie było mnie stać. A dzieci? Zapomnij - nie będzie za co ich wykarmić. Schneider jest dobry, ale dla ludzi młodych, po studiach na początku kariery zawodowej, ale nie dłużej niż 2 lata... nie ma sensu się tam katować. W Schneider zdobyłam doświadczenie i umiejętności, dzięki któym zostałam dostrzeżona i doceniona przez innych pracodawców, ale cieszę sie, że ta przygoda już się zakończyła.

Tak26Nie
rrt
@Z perspektywy czasu

w samo sedno!!! Ttrafione w punkt!!

Tak7Nie1
Nadal pracujący w SEP
@Z perspektywy czasu

Tak się zastanawiam czy ta opinia pochodzi faktycznie od byłego pracownika Schneider Electric Polska - w SEP nie funkcjonuje pojęcie 13-tki (owszem jest premia roczna ale zależna od wyników a nie jako 13 wynagrodzenie i nikt takiej nazwy nie używa ), tak ma marginesie w przypadku realizacji celów przekraczająca równowartość wynagrodzenia miesięcznego, szkoleń wewnętrznych jest spora liczba i o zróżnicowanej tematyce, nie wspominając o potężnej bazie dostępnych e-learningów, wysokość podwyżek (inflacyjnej?) jest zależna od oceny indywidualnej...

Greg
@Nadal pracujący w SEP

Premia roczna przekraczajaca podstawe... to zalezy ile. Bo jesli ponizej 2x i realizacji celow to (usunięte przez administratora) nie urywa. Pracuje w innym korpo technicznym. I za podstawe o ktorej wyzej mowa, w zyciu bym sie nie zdecydowal.

Adrian
@Greg

Masz jakieś bardziej precyzyjne informacje o premii rocznej, która rzekomo występuje w firmie Schneider Electric Polska? Czy każdy z pracowników może ją otrzymać, czy tylko wyróżnione osoby? Jeżeli możesz, to napisz, co wiesz na ten temat.

Edyta

@Mu, dziękuję za odpowiedź, czy możesz nieco przybliżyć, o jakich zmianach w firmie Schneider Electric Polska słyszałaś? Przedstaw, proszę, co konkretnie zmieniło się w ostatnim czasie w tej firmie. Twoje informacje na ten temat będę pomocne dla czytelników tego wątku. @Zxz, dlaczego tak negatywnie oceniasz pracę w dziale sprzedaży w firmie Schneider Electric Polska? Możesz przybliżyć swoją opinię na ten temat?

@Edyta

Czy ja uzyskam odpowiedz na moje pytania?

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Zxz

W skali od 1 do 10 daje 1. Chyba lepiej w Biedronce pracować nie obrażając Biedronki. Dział sprzedaży

Edyta

@Mu, rozważasz aplikowanie do pracy w firmie Schneider Electric Polska na stanowisko księgowego? Jak duże doświadczenie masz w tym zawodzie? Ciekawi mnie, czemu akurat praca w tej firmie Cie zainteresowała? Dogodna lokalizacja? Może polecenie firmy przez znajomego? Przedstaw, jak to wygląda w Twoim przypadku.

@Edyta

Posiadam dwuletnie doświadczenie na stanowisku księgowego i chciałbym wiedzieć w jakich widelkach kształtuje się wynagrodzenie na tym stanowisku w Schneider Electric Polska. Myślę nad zmianą pracy, a słyszałem że ostatnio w firmie nastąpiły spore zmiany i cały czas one następują.

Mu

Cześć Chciałbym się dowiedzieć na jaki start można liczyć na stanowisku księgowego w dziale AP, oraz jaka jest tam aktualnie atmosfera.

Edyta

@Nowy, rozważasz w przyszłości zatrudnienie w firmie Schneider Electric Polska? Masz jakieś informacje, które przedstawiałyby to, jak wyglądała kiedyś praca w tej firmie? Opowiedz, dlaczego akurat ta firma zainteresowała Cie pod względem zatrudnienia.

Nowy

Jak się teraz pracuje na Konstruktorskiej? Jaka średnia wieku? Jaka pensja na początek?

Edyta

@PapaSE, czy znajomość języków obcych jest niezbędna, aby z powodzeniem aplikować do pracy w firmie Schneider Electric Polska? Jest to najważniejsza kwestia, na którą zwraca uwagę pracodawca? Napisz, proszę, czy przed Twoim odejściem z pracy w tej firmie pracodawca w jakiś sposób starał się przekonać Cię do tego, abyś zmienił swoją decyzję? Opisz, jak to wyglądało.

Mar

Szkoda czasu, a kierownicy to jakaś porażka. Kto tam pracuje...... żenada.

Tak4Nie

trybior
@Mar

może jakies przykłady??

jerry
@trybior

Korporacja rozrośnięta do granic możliwości, masa jałowych spotkań które absolutnie nic nie wnoszą. Jak sobie nie wywalczysz od razu dobrych pieniędzy mozesz zapomnieć o podwyżce, (inflacyjna na poziomie 70-90 zł to smiech na sali w obecnych czasach).Firma w zaden sposób nie dba o pracowników szkolenia w formie e learningów które są wymuszane aby w nich uczestniczyć, zero integracji. Z głupim problemem z telefonem czy komputerem musisz dzwonić do osobnej firmy która usuwa usterke po 4 godzin. A potem się dziwią, że wskaźnik zadowolenia pracowników spada jak płaca w niektórych działach jest podobna do dyskontów, zacznijcie płacić normalnie! Polecam ale na 2-3 lata potem uciekać do konkurencji.

Tak10Nie

PapaSE
@jerry

Zgadzam się. Ja dopiero kiedy zaczęłam się rozglądać za nową praca dowiedziałam się, jak kiepsko SE płaci. Podwyżki można nie dostać całkiem długo,awansu zresztą też nie. Osoba po roku praxy może zarabiać nawet 4 tys.. ale cóż, są owoce :D (w określonych miesiącach żeby nie bylo), dzień dziecka i sporadyczne akcje,które mają poprawić zadowolenie pracowników. Ka natomiast zamiast walki o banana lub pomarańcze wybrałam nowa prace z lepszymi zarobkami i nie żałuję.

Edyta

@Z perspektywy czasu, dziękuję za szczegółowy opis Twoich doświadczeń związanych z pracą w firmie Schneider Electric Polska. Wspominasz o tym, że jest to praca dobra dla osób młodych, które mogą dzięki pracy w tym miejscu zdobyć cenne, przydatne w późniejszym okresie doświadczenie. Czy firma Schneider Electric Polska stawia jakieś określone wymagania w przypadku przyjęcia osób młodych? Czy takie osoby bez doświadczenia zawodowego, a zmotywowane i chętne do nauki mają szansę przyjęcia w tej firmie?

PapaSE
@Edyta

Mnie zatrudnili bez żadnego doświadczenia w księgowości a tylko dlatego , że znałam niemiecki. Całkiem niedawno zatrudniono nawet osobę bez żadnej znajomości sapa. Powodzenia.

Edyta

@Nadal pracujący w SEP, jeżeli masz jakieś wątpliwości odnośnie realności wpisu użytkownika @Z perspektywy czasu, to najlepszym sposobem na zweryfikowanie opisanych informacji będzie to, abyś podzielił się z nami swoimi informacjami, które posiadasz na temat pracy w firmie Schneider Electric Polska. Napisz, proszę, czy firma daje możliwości rozwoju zawodowego, dla osób, które chciałyby ciągle poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje? Napisałeś o dostępie do dużej bazy szkoleń, czy są one z perspektywy czasu pomocne? Zachęcam do dalszej dyskusji.

Edyta

@Z perspektywy czasu, masz rację w wątku są opinię na ten temat, lecz chętnie poznam również Twój punkt widzenia tych aspektów pracy w firmie Schneider Electric Polska. Jak wiadomo każdy może mieć zdoła inne spojrzenie na aspekty pracy, które były już poruszane na forum, dlatego zachęcam Cię do wypowiedzi.

Edyta

@rrt, widzę, że posiadasz podobną opinię co do pracy w firmie Schneider Electric Polska. Może Ty mógłbyś przedstawić czy firma wymaga jakiś szczególnych umiejętności od pracowników zatrudnianych w swojej firmie? Osoby, które nie posiadają udokumentowanego doświadczenia na stanowiskach pracy, które oferuje firma mogą z powodzeniem aplikować do pracy?

Z perspektywy czasu
@Edyta

Myślę, że odpowiedź została już wielokrotnie udzielona w udzielonych poniżej opiniach... wystarczy poczytać ze zrozumieniem i samemu wyciągnąć wnioski, a nie czekać aż ktoś je przetrawi i poda na tacy...

TakNie2

kgh

mogą z powodzeniem...

Edyta

@Xxx, skąd u Ciebie taka opinia o pracy w firmie Schneider Electric Polska? Czy mógłbyś w sposób szczegółowy uzasadnić swój komentarz na ten temat? Jestem przekonana, że musiało wydarzyć się coś szczególnego skoro postanowiłeś wyrazić taką opinię na forum publicznym. Opisz, proszę, czym spowodowana jest taka opinia. @Mar, możesz napisać coś więcej na temat kierownictwa firmy Schneider Electric Polska? Dlaczego wyraziłeś taki wpis na ich temat? Wyraź swoje zdanie na ten temat w sposób bardziej rozbudowany.

joasia

Słyszałam, że w FiSS spore zmiany i kiepski managment. czy warto aplikować na RTR team manager?

Wiktor

Może niektórzy nie powinni pracować w firmie?

Tak9Nie

Xxx

Ta firma to dno...... i patologia

Waldi

Na szczęście mamy wolna rękę w kwestii wyboru pracy. Gorzej, że niektórzy nie potrafi pracować.

Tak6Nie
Inzynier Poliglota

chyba sobie bzdzisz moja "droga". za 2 jezyki obce ta pani na zachod od PL (jakikolwiek z krajow: DE, NL, BE, SUI) zarobi nie 2800 PLN na reke ale 2000-2500 EUR na reke. Bardzo dobrze, ze sie buntuje, bo to WY zanizacie ceny i potem mamy takie sytuacje ze 100 pieknych, mlodych mysli, ze 2500 PLN netto na poczatek to jest kasa ... to jest granica biedy. Ja 5 lat temu w Wawie zaczynalem za 2400 PLN netto i jak dziad musialem mieszkac z jakimis obcymi studentami, bo na kawalerke i koszty zycia by mnie nie bylo stac. Dzis juz jestes za granica, zarabia 2600 GBP netto a kawalerka kosztuje mnie zaledwie 600 GBP. moje 3 lata pracy za granica = 12 lat zycia i odkladania w PL :) reszte kalkulacji sobie sama uloz. Do PL wracam jedynie kontynowac moja kariere, ale za nie mniej niz 7-10 tys PLN "na reke". Bo bycie zebrakiem i biedakiem juz przerabialem przez 25lat mojego zycia i przyszedl czas na zarabianie w koncu normalnych pieniedzy za normalna prace i bez napinania sie (czy. wlazenia w d... menadzerom).

Tak21Nie

Michał, UK
@Inzynier Poliglota

Dokładnie jest tak jak piszesz z zarobkami w Polsce i za granicą. I podejściem ludzi, którzy się godzą na to co mają. Gdyby w krajach zachodniej Europy takie były ceny towarów i usług i zarobki jak w Polsce, byłyby regularne zamieszki i starcia z wojskiem i policją a w Polsce ludzie się na to godzą.. w związku z tym mają to co chcą.. tyle w temacie

Polak
@Michał, UK

ludzie ktorym się wydaje że coś potrafią i wszystkim maruderom, polecam prace za granicą, kochani rodacy wyjdźcie najlepiej wszyscy po co się marnować w tej postkomunie po jarozelskim i spuściźnie po wałesie bolku

TakNie2

paul, london
@Polak

nie musisz polecać wyjazdu sfrustrowany polską rzeczywistością rodaku, inzynier poliglota i michał napisali prawdę jak jest, każdy wie, że kto w Polsce nie ma znajomości, krwi, prawniczej, medycznej w genach czy nie dziedziczy pracy (działalności) po rodzicach i zostaja mu takie pseudofiremki gdzie tyra za psie pieniądze to juz dawno wyjechał i nie godzi się za harówę za grosze, za granicą w większości nie ma lekkiego chleba ale przynajmniej godna płaca za ciężką pracę dlatego tylu Polaków wyemigrowało, poza tym jest zupełnie inna mentalność niż w kraju który do takich zmian swiatopoglądowych musi poczekać jescze ze dwie trzy dekady co najmniej

Tak4Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Schneider Electric Polska? Napisz, co o tym sądzisz, ułatwiając tym samym innym osobom podjęcie decyzji dotyczącej zatrudnienia w firmie.

Niezainteresowana- Zarobki w biurze w Warszawie

Ak nie warto, ta firma nie płaci uczciwych należnych pieniędzy adekwatnych do wymagań na danym stanowisku i tak np. mi proponowali 2800 zł na rękę czyli 4 tys. zł brutto/ pełen etat na umowę o prace i to za pracę w biegłym językiem niemieckim i bardzo dobrym językiem angielskim wiec wyśmiałam ich. Niech sobie sami robią za tak kasę wyzyskiwacze. Draństwo i głodowa pensja dla desperatów, z której ani mieszkania nie kupisz, bo nawet zdolności kredytowej nie będziesz mieć, ani nie zapewnisz przyszłości swoim dzieciom, nie wychowasz ich na zacnych ludzi bo nie zdołasz zapewnić im wykształcenia na prestiżowych uczelniach, żeby nie musiałby być potem pomiotłem właśnie za 4 tys. zł brutto/pełen etat w takim Schneider Electric Polska, a też i sam nie wyżyjesz do 1-szego za taką głodową pensje i na nic nie będzie Cie stać i będziesz musiał pożyczać kasę od obcych mając taką pseudo prace i płacę. Wegetacja. Firma tylko dla dzieci do góra 25 roku życia- studentów, ewentualnie też dla absolwentów szukających swojej pierwszej pracy w życiu i nic więcej, bo nie mająca oferty pracy dla dorosłych ludzi z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i znajomością zaawansowana języków obcych: niemiecki/ angielski.

Tak17Nie1
marzyciele z PL
@Niezainteresowana- Zarobki w biurze w Warszawie

Proponuje wyjechać za granice szwajcaria, norwegia bo tylko tam można zarobić godne pieniądze i prowadzić godne życie i posłać dzięcioły do wyrafinowanych szkół najlepiej do Stanforda

Iza

Może nie jest to idealna firma ale ja takiej nie znam. Może każdy powinien spojrzeć na swoją pracę czy jest idealna?

Konrad

Jak się tu pracuje? Jakieś dodatki do podstawy macie? Proszę o kilka wskazówek.

Nickne
@Konrad

Premia roczna dla pracownikow w biurze nie wiem jak w fabrykach

Zakuj / Zdaj / Zapomnij

Wszystkm startujacym na rozmowe kwalifikacyjna radze jednak powtorzyc material ze studiow, szczegolnie osoby po studiach technicznych/inzynierskich. Powymyslac mozliwe pytania do zagadnien / wymagan na stanowisko pracy, na ktore aplikujecie. Nawet osoby z wieloletnim doswiadczeniem, Lubia (i napewno beda na rozmowie !!!!) z zaskoczenia pytac o totalne podstawy i to moze byc dobre dla absolwentow bez doswiadczenia, ale dla mnie bylo to spore zaskoczenie i wyzwanie. bo jako osoba z doswiadczeniem moge opowiadac co robilem na projektach, gdzie ja to po swiecie nie jezdzilem a nie np. co to jest kabel miedziany, czy prad, co uwazam za strate czasu lub oczywista oczywistosc. Dla porownania rozmowa w poodbnej zachodniej korporacji w kraju zachodnim przebiegla jak rozmowa kolezenska z opisem projektow, trudnych sytuacji, jak sobie poradzono z klientem / problemem / usterka a nie sama teoria !! W Polsce jednak nadal obowiazuje mit przeyptywania sie i teorii zamiast umiejetnosci rozwiazywania problemow realnych.

Tak7Nie

Schneider Electric dzieli sie na dwie częsci w Warszawie - cześć Shared Services oraz Komercyjną. Moge sie wypowiedzieć o Shared Services - praca na maks rok-dwa. Zatrudniani sa głownie studenci lub zaraz po studiach, do wykonywania małpiej roboty. Albo praca zbiega sie do typowych słuchawek i obsługi pracowników wewnętrznych (urlopy, rozliczenia podróży, wyjaśnienia finansowe) albo polega ona na bezmyślnym przeklikiwaniu SAPa/Lotusa wg. instrukcji. Szkolenia zbiegają sie jedynie do eLearningów lub przeprowadzanych przez wewnętrznych pracowników, które nie przedstawiaja zadnej wartości w CV. Szkolenia zewnętrzne to rzadkość i zwykle słyszy sie, że nie ma pieniędzy na nie. Korporacyjność rozdmuchana do granic mozliwości - spotkania z managmentem sprowadzają się do ogladania słupków i KPI oraz klaskania bo nie wypada inaczej. Managerowie bujają gdzieś w obłokach, czasami przyjeżdżają wyżej postawione osoby z zagranicy zeby pouśmiechać sie, poklepać po plecach i powiedzieć ze oczywiście wykonujecie wspaniałą robote. Ilosć pracy podczas podczas przeróżnych kampanii czy zamknięc miesiąca jest oczywiście tak duża, że po roku-dwóch każdy decyduje sie na zmianę pracy. Na maile wpada co chwila jakiś spam o bzdurach korpo, które każdy ma gdzieś (to samo pojawia sie potem na ekranach rozwieszonych po biurze). Nie ma co liczyć na podwyzki, są one symboliczne po 50-60zl rocznie (tzw. inflacyjne). Natomiast jednym z niewielu plusów jest 13pensja, pod warunkiem ze ma się umowe o pracy ze Schneiderem, a nie poprzez firmy typu Randstad czy Manpower Awans istnieje tylko na papierze, bardzo rzadko zdarza się w Shared Service możliwość zmiany stanowiska "w góre". Zwykle tylko "w poziomie" miedzy zespołami. Wiele wsparcia jest wypchniętego do Indii, więc czasami załatwienie najprostszej rzeczy (reset hasła) potrafi zając tydzień czasu... Podsumowując - jest wiele korporacji w Warszawie, lepiej rozejrzeć się za czymś innym. Schneider Electric NIE należy do ciekawych pracodawców jeżeli szuka się pracy rozwojowej, dającej satysfakcję. Shared Service polega tylko i wyłącznie na oszczędności korporacji - usługi HR oraz Finansowe zostały przeniesione z poszczególnych krajów Europy do Warszawy tylko i wyłącznie celem zaoszczędzenia, więc nie można oczekiwać dobrych zarobków tutaj, benefitów czy rozwoju.

Tak20Nie

kaszmir
@anonim

odnośnie części komercyjnej jest identycznie nic dodać nic ująć

Ex
@anonim

Dokladnie tak, nic dodac nic ujac. Doskonale podsumowanie na exit interview.

bvb
@anonim

też uważam, że praca na niezbyt długo, ale też uważam FISS za bardzo fajne miejsce do pracy. targety nie są wyśrubowane, pensje nie są najgorsze, a awanse, owszem, są. w ciągu tego roku cały mój zespół awansował o jeden poziom (młodsi księgowi na księgowych, a księgowi na starszych księgowych). Ogromna zaletą są też godziny pracy, fakt, ze można zacząć bardzo wcześnie lub trochę później (między 7 a 9:30) jest bardzo pomocny, bo każdy zaczyna kiedy mu pasuje i z nikim nie musi się dogadywać. nigdy nie mamy też problemów z urlopami. jak dla mnie, fajna firma.

IMDH

"Posiadamy dwa rodzaje spotkań z pracownikami. Raz na kwartał organizowane są wyjścia działowe, gdzie menedżerowie mają określony budżet i zespół może decydować, gdzie pójdą, jak spędzą czas wolny. Organizujemy także spotkania integracyjne - zbieramy się wtedy co najmniej raz w roku. Jest to okazja do zapoznania się z pracownikami innych działów." Gdzie te wyjazdy? Pracuję w części komercyjnej prawie 6 lat i o żadnej integracji nie słyszałem..no oprócz imprezy z okazji 20 lecia SE w Polsce

bvb
@IMDH

W FISS wychodzimy raz na kwartał lub pół roku i mamy na to budżet. W listopadzie lub w grudniu są też christmas party. Może w części komercyjnej SE jest inaczej...

Nie-księgowa

To jest (była? ) bardzo fajna firma dla osób z językami. Raczej nie dla księgowych bo postowanie faktur trudno nazwać księgowaniem. Jeśli trafi się na beznadziejnego managera to wiadomo, lipa. Fiss przenosi większość procesu do Indii. Od stycznia będą niby jakieś nowe zadania ale konkretów brak. Dużo osób teraz odchodzi z uwagi na brak jasnych informacji co do przyszłości.

dfl
@Nie-księgowa

już za moich lat zawsze się mówiło, że od nowego roku coś przyjdzie (czyli pierwsza fala przenoszenia do Indii)

MG
@Nie-księgowa

Czyli procesy księgowe nie sa zaawansowane w tej firmie ? Chyba sa takie stanowiska jak Główny księgowy, kontrolerzy finansowi, analitycy? To potwierdzicie ze wszystko jest w fazie tranzycji do Indii

Nie-księgowa
@MG

jest GL czyli księga główna, gdzie pewnie trzeba mieć więcej pojęcia o księgowości. Ale AP czy AR to jest praca z manualem, a nie ustawą ;) Do Indii na dzień dzisiejszy przeszło AP, GL chyba jeszcze nie, ale to podobno kwestia czasu. W Polsce zostanie dużo stanowisk pracy, w dodatku do objęcia, bo masa ludzi złożyła wypowiedzenia. Zadania na najbliższy czas, to poprawianie księgować kolegów z Indii ;) Szczerze, słaby przepływ informacji co do przyszłości zespołów, tego co konkretnie będą robić. Nazywa się to ogólnie "uzgadnianie" ale nikt nie wie co to naprawdę będzie. Obawiam się, że takie centrum reklamacji dla klienta zewnętrznego i wewnętrznego. Jeśli przychodzicie na rozmowę o pracę, to dopytajcie o konkrety. haha, ciekawe, co manager odpowie...

Edyta

@Prawie ex skąd takie informacje, że firma przenosi biznes do Indii? Aktualnie firma Schneider Electric Polska poszukuje pracowników na stanowiska Project Controller, Junior Financial Analyst, Customer Care Centre Specialist Denmark. Czy ktoś jest zainteresowany którąś z ofert?

znick
@Edyta

no to chyba nie są pozycje w Fiss. POtwierdzam, że jest kolejna fala przenoszenia procesów księgowych. szkoda, czas się rozglądać

Zostaw opinię o Schneider Electric Polska - Warszawa

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie