Opinie o Schneider Electric Polska w Warszawa

Celem Schneider Electric jest wsparcie wszystkich w optymalnym wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc innowacyjne rozwiązania ze zrównoważonym rozwojem. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym parterem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schneider Electric Polska w Warszawa

KiedysPracowalam

To ten program (nie pamietam nazwy), gdzie sie klikalo kazda wykonana czynnosc nadal jest uzywany??

Nicki
@KiedysPracowalam

niestety tak!

Zebra

SE wykupił abonament i nagle o słynnej pani zniknęły całe komentarze. Brawo SE (usunięte przez administratora).

@Zebra

Dzień dobry. Jako administrator profilu Schneider Electric na portalu GoWork mamy możliwość reagowania na wpisy, które nie są zgodne m.in. z regulacjami dot. ochrony danych osobowych, na przykład poprzez ich archiwizowanie, co uczyniliśmy w tym wypadku. Jedną z głównych wartości naszej firmy jest Akceptowanie Różnic nie tylko w wymiarze wyznania, orientacji, kraju pochodzenia itp., ale również w wymiarze poglądów i opinii. Jednak nie możemy godzić się na naruszanie dóbr osobistych naszych pracowników, stąd nasza reakcja. Chcielibyśmy podkreślić, że jako pracodawca, jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę. Zawsze traktujemy ją jako prezent, który albo utwierdza nas w dobrze realizowanych zadaniach albo motywuje do zmiany i obrania innego toru. Pojawiające się tutaj wpisy zmotywowały nas do przyjrzenia się bliżej niektórym procedurom lub wprowadzenia zmian organizacyjnych w niektórych działach. Zachęcamy do zostawiania komentarzy, które nie naruszają ogólnych norm i regulaminów. Szczegółowe informacje wraz z personaliami bardzo prosimy kierować na e-mail rekrutacja@SE.com.

Zjadłam
@Schneider Electric Polska

To mogliście ukryć trigram a nie cały wpis opisujący jak tam się dzieje. Dlaczego w innych przypadkach tego nie zrobiliście co widać w kilku postach poniżej tylko jeżeli chodzi o te sławna osoba na całą firmę.

@Zjadłam

Dziękujemy za szybką odpowiedź na nasz komentarz. Nasza decyzja o archiwizacji podyktowana jest koniecznością przestrzegania zasad wyznaczonych przez portal i polskie prawo. Krytyka ad persona bez merytorycznego uzasadnienia, niestosowny język czy ujawnianie personaliów będzie spotykać się z taką reakcją administratorów. Jednocześnie, jak Państwo widzą, nie usuwamy wpisów negatywnych, które nie naruszają ani prawa ani regulaminu. Jesteśmy otwarci na krytykę, która pozwala nam udoskonalać naszą organizację i dokonywać w niej zmian, ale naruszanie dóbr osobistych - w naszym odczuciu - jest niedopuszczalne. Niebawem na naszym profilu określimy zasady, o których przestrzeganie będziemy prosili użytkowników serwisu GoWork. Szacunek i merytoryka są dla nas bardzo ważne. Jeszcze raz zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem rekrutacja@SE.com i szczegółowego opisania zaistniałego problemu.

Pouczenie

Ad personam jak już…

@Pouczenie

Verba veritatis. Dziękujemy za wskazanie błędu.

@Nicki

Dziękujemy za poświęcony czas i wasze komentarze. Owszem, korzystamy z programu Harmodesk, który mierzy czas poświęcony na konkretne zadania pracownika, jednak nie ma on na celu jakiejkolwiek kontroli czasu poświęconego na przerwy. System ten został wprowadzony już lata temu we wszystkich zespołach w ramach metodologii "lean", która ma na celu: 1. Identyfikowania zadań, które mają wartość dodaną i eliminowania zadań czasochłonnych, które nie przynoszą jakiejkolwiek wartości (pozwala to usprawniać procesy) 2. Szacowanie obłożenia pracą oraz typu zadań, które są najbardziej czasochłonne (pozwala to podejmować działania naprawcze, gdy zespół mierzy się ze zbyt dużym obciążeniem pracą). Jeszcze raz dziękujemy za informację zwrotną, jeśli w tej kwestii macie jeszcze jakiekolwiek komentarze, to zachęcamy do przesłania ich na opinie@SE.com.

@Nicki

Stosowane u nas narzędzia monitorujące czas pracy nie zostały wprowadzone w celu nękania pracowników. Takie programy stosowane są powszechnie i mają służyć do lepszej organizacji pracy całego działu – lepszej zarówno dla firmy jak i pracownika. Sytuacje takie jak tutaj opisana są nadużyciem i będą przez nas skrupulatnie badane.

Drewniak

Czy możecie powiedzieć o co chodzi z tymi rekrutacjami przeprowadzanymi przez UK? Z góry dzięki

Cześć, czy ktoś orientuje się na jakie warunki zatrudnienia można liczyć na dyrektorskich stanowiskach w marketingu? Można znaleźć kilka ofert (nawet z pozycją "global"), ale niestety nie mają przypisanych widełek płacowych. Drugie pytanie - czy ktoś z obecnie pracujących lub byłych pracowników może podzielić się opinią na temat samej pracy/zespołu/atmosfery w dziale marketingu?

Pracownik global marketing
@Kandydat

Witaj. Najprawdopodobniej umowa o pracę, w firmie rzadko praktykuje się B2B. Widełki zależą od wielu czynników, przede wszystkim budżetu działu który otwiera stanowisko, ale także zakresu obowiązków, „trudności” znalezienia pracownika na rynku itd. Można podpytać HR managera podczas rozmowy. Odnośnie atmosfery, to na globalnych stanowiskach jest to zależne od teamu do którego się trafi i szefa. Nie ma jednego działu global, który siedzi w Polsce. Schneider ma bardzo rozbudowany global marketing ze względu na bardzo szeroką ofertę i to są zespoły rozsiane po całym świecie. Może byc np. dział dedykowany digital customer experience zajmujący się tylko tym zagadnieniem. Może być to dział dedykowany ofercie dla automatyki przemysłowej w którym są managerowie segmentów wspierani przez dział operacji zajmujący się tylko operacjami marketingu automatyki przemysłowej. Są dedykowane zespoły do marketingu produktów,mediów, contentu itd. Uważam, że zaaplikować warto, zwłaszcza na globalne role. Można się sporo nauczyć o tym jak działa biznes na świecie.

Kobi

Cześć. Podzielicie się opinią na temat stanowiska inżyniera serwisu klimatyzacji. Jakie są plusy i minusy stanowiska. Czy warto aplikować na te stanowisko?

inżynier serwisu
@Kobi

Witam. Jak każda praca w serwisie ma swoją specyfikę. Zdecydowanym plusem jest praca w ambitnym zespole i przy fajnych projektach. Trzeba używać bardziej głowy niż mięśni ale narzędzia również muszą dobrze leżeć w dłoni. Można się dużo nauczyć. Plusem też są szkolenia zagraniczne i praca w zespole międzynarodowym. Jeżeli ktoś chciałby podszlifować język to napewno się tu odnajdzie. Minusy są jak w każdym serwisie. Nie wiadomo kiedy wypadnie awaria i trzeba jechać. Generalnie polecam aplikować.

@inżynier serwisu

Dziękujemy za szczery, wyczerpujący i pozytywny komentarz!

Pytanie o staże

Czy orientuje się ktoś jakie wynagrodzenie (o ile można na nie liczyć) jest na rocznych stażach na umowę zlecenie?

Niki
@Pytanie o staże

Wynagrodzenie wzrasta wraz z nabywaniem kompetencji zwaszcza w działach technicznych. generalnie jest dość swobodnie - mozesz się uczyć i pracować. Dużo można się nauczyć - nie parzysz kawy, chyba, że dla siebie :-)

@Niki

Dziękujemy za Twoją opinię. Cieszymy się, że pracując w naszej firmie nadal dużo się uczysz i rozwijasz!

Ciekawy

Jakiego wynagrodzenia, prosze chociaz o widelki i jak atmosfera na stanowisku Customer Care Representative z norweskim.

Obecny
@Ciekawy

Czesc! Rotacja we wczesniejszych latach byla duza. Obecnie uformowal sie zaskakujaco przyjazny team, gdzie do pracy przychodzi sie z usmiechem.(usunięte przez administratora) Pozdrawiam

Akutalny
@Ciekawy

Pensje negocjuje sie indywidualnie, w kazdej firmie. Atmosfera w teamie jest bardzo fajna. Super klimat i super pracodawca ! Pozdrawiam,

@Obecny

Dziekuje za odpowiedz. Przyznam, ze spodziewalem sie okolo 8000 brutto za norweski w Warszawie, ale moze troche mnie ponioslo, czy moze tutaj srednio placa? ;)

Theraphosa blondi
@Ciekawy

Jak dobrze poszukasz to dostaniesz w Wawie 2x tyle. Nie leć na marne warunki. I nie chodzi tu konkretnie o język ten czy inny. Chodzi o to, by znaleźć się w dobrym miejscu w dobrym czasie.

Obecny
@Ciekawy

Tak naprawde nie wiemy ile kto zarabia, podpisujemy klauzule poufnosci. Teraz widze ze podanie tej informacji o widelkach nie mialo sensu ... napisze inaczej, moze to Ci pomoze ;) Wysokosc wyplaty jest negocjowana indywidualnie, zalezy od tego jakie masz doswiadczenie, jaki poziom jezyka reprezentujesz itd. Wiadomo ze nawet jak uwazasz ze jestes wybitny kazdy pracodawca bedzie potrzebowal czasu by moc to zweryfikowac. Mysle ze gdybys mial swoja firme tez bys dal komus czas na zaprezentowanie Pozdrawiam!

@Obecny

Rozumiem, za wybitnego sie nie uwazam, ale biorac pod uwage, ze z niemieckim potrafia placic 7000-7500 bez zawrotnego doswiadczenia, to spodziewalem sie, ze z norweskim stawki sa wyzsze. Zlozyle CV i sie zobaczy. Dzieki

@Akutalny

Dziękujemy za Twoją opinię! Cieszymy się, że dobrze Ci się z nami pracuje!

Nomad

Dzień dobry, Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda praca Kierownika Projektu w tej firmie? Czy działają w oparciu o sprawdzone metody zarządzania projektami czy też nie? Jakie są widełki zarobkowe? Jakie są wasze odczucia i wrażenia z pracy w polskim oddziale tej firmy? Czy już można doświadczyć dojrzałość i merytoryczność polskiego zarządu w funkcjonowaniu firmy? Czy wciąż pokutuje zwyczaj wykazywania się za wszelką cenę niskimi kosztami pracy oddziału w Polsce kosztem pracowników? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.

PM
@Nomad

Zarządzanie projektem jest realizowane przez (usunięte przez administratora) To ma wtedy uznanie. Nie ma dojrzałości i merytoryczności zarządu w funkcjonowaniu firmy. Ludzie z pewnej epoki nie zmienią się. To co robili w przeszłości mocno zaważyło jakimi są teraz ludźmi. Po przejęciu innych krajów ludzie tam są w szoku i odchodzą. Mówi się, że najgorsi odchodzą - to nieprawda. Pozorny zwyczaj pokazywania się najniższymi kosztami pozostał. Co rusz jest licytacja i pokazówka Dyrektorów. Potem ….. Pracownik dalej nie jest wartością a kosztem, który najlepiej się redukuje. Z drugiej strony pieniądze są wydawane bez kontroli. Pozytywne to jest że coraz większa jest odwaga w pracownikach i żółć się wyleje strumieniem. To co jest zamiatane pod dywan wyjdzie wcześniej czy później.

@PM

Dziękujemy za Twoją opinię! Konstruktywna krytyka jest dla nas cenna. Zebrane informacje wykorzystamy, aby poprawić warunki pracy w naszej firmie. Zachęcamy do podzielenia się szczegółami zaistniałych problemów mailowo na: opinie@SE.com. Rozpatrzymy każdą przesłaną sprawę i postaramy się, aby sytuacja uległa poprawie. Dziękujemy z góry!

Aktualność
Jako Schneider Electric tworzymy możliwości rozwoju dla nowego pokolenia. Do roku 2025 zobowiązujemy się stworzyć dwa razy więcej miejsc pracy dla stażystów/ek oraz absolwentów/ek.

Poznaj historię Olivii, która po ukończonym stażu dołączyła do #SEGreatPeople na pełen etat: http://spr.ly/6046yeW8a

#InternDay #SEGreatPeople

Aktualność
„Od pierwszego dnia nie czułem się jak stażysta, byłem traktowany, jak pełnoetatowy pracownik z własnym zakresem obowiązków”, mówi Artemii Korzehevskyi, który bierze udział w programie stażowym w naszym warszawskim Centrum Kompetencji Księgowych.

Jeśli zastanawiasz się nad karierą w finansach, to koniecznie przeczytaj blog Artemiego i dowiedz się, czego możesz nauczyć się na stażu w Schneider Electric!
Rygibunda

Dziewiąty miesiąc jako stażysta? Dajcie Mu normalną umowę, skoro się wygrzewacie w cieple jego wypowiedzi.

@Rygibunda

Dziękujemy za komentarz. Artemii brał udział w 6-miesięcznym programie stażowym, otrzymał ofertę pracy na pełen etat, ale niestety nie mógł jej podjąć, bo będzie kontynuował studia za granicą. Chętnie jednak przedłużył staż na kolejne 3 miesiące, stąd całkowita długość stażu, który trwał 9 miesięcy. Wielu z naszych stażystów zostaje w firmie na pełen etat i zawsze staramy się taką ofertę zaproponować. Zachęcamy do zapoznania się z innymi historiami naszych stażystów: https://www.se.com/pl/pl/about-us/press/local/life-at-schneider-electric-poland/

Karol

Pracuję w Schneider Electric od ponad 10 lat, w Warszawie, głównie w funkcjach globalnych związanych z marketingiem. Zostałem tak długo ponieważ stale mogłęm się rozwijać i obecnie jestem już na swoim 5 stanowisku. To nie jest tak, że wszystko wydarzy się samo z siebie, ale jeśli ktoś chce się rozwijać, to wewnętrznie jest wiele możliwości rozwoju, otwartych stanowisk i możliwość przejścia do innych działów. Minusem była hierarchiczność i długa ścieżka akceptacji, ale na szczęście to powoli ulega zmianie i struktura w ostatnich letach ewidentnie się spłaszczyła. Zaletą są ludzie, z którymi się pracuje, często przełożeni są z innych krajów i można się od nich sporo nauczyć.

Cleo
@Karol

Nie wiem gdzie pracujesz ale nie z nami. Z roku na rok jest gorzej. HR nie wiadomo co robi, z wywiadu można dowiedzieć się o samych sukcesach. Przełożeni są z targu rybnego. Nie podejmują decyzji. Nie znają produktów ani nie mają doświadczenia. Aby się rozwijać to przełożony każe przejść kurs e-lerningowe. W firmie jest kolesiostwo i chaos. Dyrekcja dobrze się bawi naszym kosztem. Jesteśmy wykorzystywani przez przełożonych. Na tym forum jest nawet cenzura.

Karol
@Cleo

Wiadomo, że dział działowi nie równy. Moje doświadczenia są jednak w dużej mierze pozytywne i postanowiłem się nimi podzielić, bo widzę tu sam hejt i trolling, co przekłamuje obecny stan rzeczy. Chociażby zarzut o cenzurę jest nietrafiony, bo Twój negatywny post wisi, zresztą jak wiele innych. Bądźmy obiektywny, aby ludzie szukający pracy dostawali rzetelne informacje, a nie jedynie punt widzenia tych sfrustrowanych pracowników.

S

Gdzie mogę zgłosić (usunięte przez administratora) i pobicie w pracy ??

Yyy
@S

Najlepiej na policję i do inspekcji pracy.

@S

Dziękujemy za pytanie. Nasza kultura organizacyjna i wyznawane przez nas wartości stoją w całkowitej sprzeczności do zachowań tego typu. Jeśli jednak jakieś nieprawidłowości miałyby zaistnieć, to wszyscy nasi pracownicy mają możliwość zgłaszania wszelkich niepokojących zdarzeń/zachowań poprzez tzw. „czerwoną linię” (red line). Wszystkie zgłaszane tam przypadki trafiają do zewnętrznej firmy, która obiektywnie analizuje problem i podejmuje odpowiednie działania naprawcze z menedżerami wyższego szczebla.

Pyt
@Schneider Electric Polska

Proszę o podanie danych linii RED LINE. Jaka jest jest gwarancja, że Prezes i Kierownictwo nie będzie się mściło?.

@Pyt

Dzień dobry, jako pracownik/pracowniczka dane kontaktowe do "red line" znajdziesz na firmowym intranecie lub kontaktując się z lokalnym/lokalną HR BP. Czerwona linia to nasz wewnętrzny system ostrzegania dla pracowników. Zapewnia wsparcie dla osób w złożonych i trudnych sytuacjach. Wszystkie ujawnienia są traktowane jako poufne informacje, dzięki czemu informatorzy mogą zgłaszać problemy, nie obawiając się jakichkolwiek konsekwencji ze strony przełożonych (wszystkie zgłoszenia trafiają do zewnętrznej firmy, która analizuje sytuację i podejmuje odpowiednie kroki, na odpowiednim szczeblu hierarchii w Schneider Electric).

Dorota
@Schneider Electric Polska

(usunięte przez administratora) Wczoraj pojawił się wpis o braku reakcji ważnych osób. Dzisjaj został skasowany. Odpowiedzi HR są enigmatyczne. (usunięte przez administratora) Do tej pory (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora). nie pomogli nikomu. Jak możemy wchodzić na rejestrowane przez IT strony?. Do tej pory HR nie pomagał. HR nie działa fair. Prośba jest o podanie anonimowego konta gdzie będzie można mieć pewność anonimowości ze strony zewnętrznej firmy. Musimy czuć się bezpiecznie. Prosimy o pomoc, transparentność i rzetelność.

@Dorota

Wpisy ujawniające dane osobowe konkretnych osób są sprzeczne z regulaminem tego forum i dlatego nasz zespół musiał je zarchiwizować. Naprawdę cenimy sobie zdanie każdego/każdej z was, dlatego zachęcamy do zamieszczania komentarzy przestrzegających regulamin GoWork. Dodatkowo, powtarzające się oskarżenia są dla nas niezwykle niepokojącym sygnałem. Są to zachowania całkowicie sprzeczne z wartościami firmy Schneider Electric. Jako Administratorzy tego forum chcemy poinformować was o możliwościach zgłoszenia takich incydentów na: 1. Czerwoną linię ( tzw. „red line”) – jest numerem telefonu, pod który pracownik może zadzwonić i zgłosić problem (trafi on do zewnętrznej firmy, która oceni na jaki szczebel w hierarchii firmy należy go skierować) 2. Na adres opinie@SE.com

SEP
@Dorota

@Dorota nie wiem czy wiesz, ale od prawie roku jest nowy dyrektor personalny. Skoro jesteś rzekomo nadal pracownikiem firmy to możesz to zgłosić - informacje jak i gdzie to zrobić są na plakatach czy w intranecie. Lub do odpowiednich służb panstwowych. Nie ma potrzeby wylewać swoich frustracji w internecie.

Czy w Schneider Electric Polska jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Dziękujemy za pytanie. Tak, wszyscy nasi pracownicy mają możliwość zgłaszania wszelkich nieprawidłowości poprzez tzw. „czerwoną linię” (red line), wszystkie zgłaszane tam przypadki trafiają do zewnętrznej firmy, która obiektywnie analizuje problem i podejmuje odpowiednie działania naprawcze. Dodatkowo uruchomiliśmy dedykowany adres mailowy opinie@SE.com, gdzie można przesyłać wszelkie komentarze dotyczące Schneider Electric jako pracodawcy.

Halina

Osoba HR pobiła pracownicę. Mimo oficjalnego zgłoszenia nie zostało wszczęto postępowanie ani nie wyciągnięto konsekwencji.

ciekawy
@Halina

Serio? Na pracy zdalnej?

@Halina

Oskarżenie o pobicie to poważny zarzut, a powyższy komentarz jest dla nas wielce niepokojący. Są to zachowania całkowicie sprzeczne z wartościami firmy Schneider Electric, wobec których prowadzimy politykę zerowej tolerancji. Wszyscy nasi pracownicy mają możliwość zgłaszania wszelkich nieprawidłowości poprzez tzw. „czerwoną linię” (red line), wszystkie zgłaszane tam przypadki trafiają do zewnętrznej firmy, która obiektywnie analizuje problem i podejmuje odpowiednie działania naprawcze. Wiemy, że nie każdy ma odwagę pisać publicznie o przykrych sytuacja, prosimy takie osoby o kierowanie swoich wypowiedzi na adres opinie@SE.com.

Aktualność
5 prostych kroków, jak efektywnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej! Poznaj tajniki z branży prosto od naszej ekspertki, Patrycji, która pracuje jako Talent Acquisition Specialist.

Artykuł czeka na Ciebie tutaj: http://spr.ly/6049yTDnD

#rozmowaoprace #jobinterview #SEGreatPeople #LifeIsOn

Dzien dobry, jakie zarobki jako Inżynier sprzedaży? Jak wygląda praca? Jakie samochody są służbowe? Widelki zarobkowe??. Proszę o opinie.

Fado
@Nowy

Od 6 do 12 tyś. Co najmniej drugie tyle dorobisz za dobrą ofertę.

Ile zarabiają w firmie managerowie i dyrektorzy?

zzz
@Kasia

Zależy ile sobie wynegocjujesz. Ale firma nie ma opinii dobrego płatnika.

Oj tak
@zzz

Nasza managerka często w rozmowach z pracownikami narzekała na swoje niskie zarobki... to chyba o czymś świadczy... oczywiście nie mówiła ile zarabia, ale zawsze była zła i niezadowolona...

Artur
@zzz

Jakieś widełki?

D
@Kasia

Dyrektorzy 21 - 29

Kiki

Po zmianie pracy mogę śmiało stwierdzić, że ilość obowiązków w Schneiderze była przerażająco duża jak na jedną osobę - to co kazano robić w Schneiderze jednej osobie w innej firmie jest rozłożone na 2-3 osoby... No i oczywiście pracuje się za lepszą stawkę, (usunięte przez administratora), są lepsi pracodawcy w tym mieście!

Taka prawda
@Kiki

Zrozum, że jest taka cześć pracowników, która o tym wszystkim wie, ale się boi zmiany. I nawet jeśli nie dostaną przez kolejne lata podwyżki nic nawet nie piskną. Nawet jeśli dołożą im pracy, będą ich traktować niesprawiedliwie, ci ludzie będą płakać w domach, wyżywać się na rodzinie, lub spowiadać się psychiatrze. Oni nigdy nie podejmą kroku. Bo łudzą się ze przełożony ich lubi. A prawda jest taka że taki pracownik dla firmy nie jest produktywny, nie wniesie nic nowego, ale jest tani w utrzymaniu i nie robi problemów. Nikt i nic nie zmieni człowieka, który z natury lubi cierpieć... ich życie ich kredki. Człowiek przegryw tez w społeczeństwie jest potrzebny jako sygnał spójrz na mnie i tak nie rob bo skończysz jak ja i zrobisz sobie krzywdę.

@Taka prawda

Dziękujemy za Twoją opinię! Szanujemy wszystkich naszych pracowników i nie chcemy aby warunki pracy wpływały negatywnie na ich życie poza pracą. Przekazaliśmy ten feedback dalej do HR BP, aby tę sytuację zmienić i zbadać, które działy mierzą się obecnie ze zbyt dużym obciążeniem.

Alka

Hej! Czy ktoś mógłby się podzielić opinią na temat pracy w dziale GL? Jaka atmosfera panuje w zespole i czy przełożony jest ok?

GL shadower
@Alka

Moge sie wypowiedziec na temat GL francuskiego: jest ciekawie, blisko biznesu, mozna sie bardzo duzo nauczyc, zespol mega pomocny, jest kilka osob z naprawde duza wiedza. Duzo osob pisze o elastycznym podejsciu do pracownika i zdecydowanie sie z tym zgadzam. Minusy? Oczywiscie na zamkniecie raczej nadgodziny, ale w GL to dosc normalne w kazdej firmie

Alka
@GL shadower

Dzięki za opinie. Nadgodziny na zamknięcie miesiąca to coś zrozumiałego. A jeśli pracownik ma je do odbioru lub są rozliczane to nie widzę problemu. W niektórych opiniach przeczytałam, że mierzą czas wykonywania zadań przez pracownika, czy faktycznie to jeszcze jest? Jak realnie wyglada ścieżka rozwoju w firmie?

Harmosmiec
@Alka

Tak jest system którym recznie zaznaczasz rozpoczęcie i zakończenie każdego zadania. Miało to pomoc w poprawie procesów a zakończyło się wielkim fiaskiem i sztuka dla sztuki. Główna architektka procesu słynna TRO już robi coś innego.

GL shadower
@Alka

Tak, jest Harmodesk, ale w mojej poprzedniej firmie bylo podobne narzedzie, wiec powiem szczerze...nie przeszkadza mi bardzo. Nie spotkalam sie do tej pory z czyms takim, ze TM mialby indywidualnie przegladac efektywnosc pracownika albo wytykac mu 3 min 'niedoczasu', jak tu niektorzy pisali, sluzy mu to raczej do wyciagania danych i analiz dla klienta (wewnetrznego) albo usprawnien. A co do rozwoju- zalezy oczywiscie, czy masz doswiadczenie w GL, ale sa tu rozne 'scope'y' zaczynajac od podstawowych zadan w GL do bardziej skomplikowanych i obslugi calych jednostek, za czym idzie odpowiedni stopien. Sa tez rozne funkcje (np. supervisor, ktorego zadaniem jest wsparcie managera). Mozna tez oczywiscie zmieniac zespol- z RTR to pewnie projektowo-ekspercki albo FP&A (widze, ze na forum jest troche niepochlebnych opinii o tym 2gim, ale ciezko mi sie wypowiedziec- troche z nimi wspolpracujemy- nie slyszalam zadnych jekow ani nie widze rotacji ;/ ) Ostatnio dostalismy informacje, ze beda do nas kolejne tranzycje, wiec zakladam, ze piszesz w kontekscie tych rekrutacji.

@GL shadower

Dziękujemy za merytoryczny komentarz. Potwierdzamy, że celem Harmodesku jest usprawniania procesów, a nie mierzenie czasu pracownikom.

Czy często w firmie Schneider Electric Polska zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

GLowiec

Często!

@GLowiec

Mamy wręcz do tego osobną platformę online, która jest naszym wewnętrznym rynkiem pracy (z ofertami stanowisk pełnoetatowych, projektów oraz mentoringów). A wszystko to z ofertami z całego świata, nie tylko z Polski. System zapewnia transparentność i daje wszystkim naszym #SEGReatPeople równe możliwości rozwoju zawodowego. Dziękujemy za zainteresowanie pracą w Schneider Electric i zapraszamy na naszą stronę kariera! https://www.se.com/pl/pl/about-us/careers/overview.jsp

Daniel

@zzz Ale za to ma opinię dobrego pracodawcy, który potrafi docenić dobrego pracownika.

@Daniel

W jaki sposób?

@Zainteresowany

Dzień dobry, w naszej firmie mamy osobny dział "Rewards", który czuwa nad tym, aby nasi pracownicy otrzymywali satysfakcjonujące wynagrodzenie (wedle standardów rynkowych oraz ich indywidualnych kwalifikacji) oraz mieli do dyspozycji ciekawy wachlarz benefitów pozapłacowych. Przykładem jest tzw. Benefit Cafeteria, gdzie pracownicy sami ustalają jaki pakiet benefitów chcieliby otrzymywać. Oprócz tego mamy coroczny bonus, coroczną rewizję pensji, programy akcjonariatu pracowniczego, wewnętrzny portal pracy i wiele wiele więcej. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na naszą stronę kariera: https://www.se.com/pl/pl/about-us/careers/overview.jsp

Nikoś

Trzeba być dobrym pracownikiem żeby doświadczyć że firma ceni zaangażowanie i dobrą pracę.

@Nikoś

Cenimy zaangażowanie i pracę wszystkich naszych pracowników! Dziękujęmy za komentarz!

Zostaw merytoryczną opinię o Schneider Electric Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Schneider Electric Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Schneider Electric Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schneider Electric Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 6 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schneider Electric Polska?

Kandydaci do pracy w Schneider Electric Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schneider Electric Polska