Opinie o Schneider Electric Polska w Warszawa

Celem Schneider Electric jest wsparcie wszystkich w optymalnym wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc innowacyjne rozwiązania ze zrównoważonym rozwojem. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym parterem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schneider Electric Polska w Warszawa

Brygida

Hej, czy ktoś się orientuje jak wygląda praca na stanowisku AP Data Analyst? Polecacie? BC

Olga
@Brygida

Ja nie wiem, ale też mnie interesuje to ogłoszenie. Udało ci się coś dowiedzieć może z kadr jeśli złożyłaś cv? Oczekują dobrej znajomości dwóch języków obcych, więc mam nadzieję, że dobra kasa z tego jest. Wie ktoś jaka kwota jest dla nich ok? Czy 8000 zł brutto by przeszło?

xXx

Serdecznie polecam dział H&D w biurze na konstruktorskiej. Ciekawa praca, super zespół. Póki co jestem na stażu od ponad pół roku i nie narzekam :)

Emilia
@xXx

A czy po takim stażu jest możliwość stałego zatrudnienia? Jak to wygląda? I czy ten staż jest płatny z urzędu czy firma cos dodaje do niego?

Wowi
@Emilia

Stażyści jeśli się sprawdza zatrudniani są bardzo szybko w zależności czy na dany moment otwarte są rekrutacje.Zachecam do udziału w rekrutacji.Staz jest płatny przez SE

Jakie zarobki na stanowisku Senior RTR Accountant with English and Italian i jakie podejście przełożonego do pracowników? Jak się sprawdziły organizowane przez HR warsztaty według metodologii "Start-Stop-Continue"?

GLfreak
@Piotr

Zarobki w SSC w SE sa rynkowe i jak najbardziej konkurencyjne. Obie managerki, ktore rekrutuja na to stanowisko sa bardzo fajne i 'ludzkie', ale managerowie w SSC w SE to w ogole duzy plus, bardzo mala rotacja wsrod nich, to tez dobrze swiadczy. Warsztaty HRowe- akurat wg tej metodologii nie pamietam, ale byly np. swietne warsztaty Gallupa.

@GLfreak

Mam aktualnie z nadgodzinami 15k jako senior accountant w innej firmie - czy mocna tutaj otrzymać konkurencyjna ofertę ?

@GLfreak

Na pewno jest taka mozliwosc, zalezy od stanowiska/projektu

Key

A co powiecie o dziale RTR w Schneiderze w Warszawie? Warto wysłać CV?

Jacek

Nie mam dobrej opinii o tej firmie. Moim zdaniem bardzo skąpi i jest bardzo trudno zrobić karierę. Często zmiany kierownictwa, bezsensowne decyzje. Słyszałem, że włączają GPS w samochodach, żeby dowiedzieć się, którzy pracownicy na zwolnieniu lekarskim używają ich samochodu, aby mogli ich zwolnić. Masakra.

ex

W Schneiderze w autach nie ma GPS'ów do lokalizacji

@Jacek

Mam samochód słuzbowy od kilku lat i nie słyszałem żadnej historii o GPS w samochodach ani że kogoś zwolnili z takiego powodu. Tym bardziej, że samochodów można używać do celow prywatnych. Więc po co wypisywać takie bzdury

obecny pracownik
@Jacek

Twoja opinia jest niewiarygodna i mało rzetelna ! Pracuje tam 2 lata i bardzo nie zgadzam się z tą opinią. Od pierwszego dnia compania narzuca obowiązkowe szkolenia dla pracownika. Dodatkowo jest platforma learningowa, w ktorej są do wyboru i koloru płatne i bezpłatne szkolenia+ plus dofinansowane studia podyplomowe. Jest to moja 3 praca w mojej karierze (w poprzednich pracowałam dobrych kilka lat) i z całą pewnością i szczerością przyznaje, że jest to moja najlepsza praca jaką kiedykolwiek miałam: 1. wspaniała atmosfera 2. super zespół 3. profesjonalny i człowieczy szef, o ktorym chyba kazdy moze pomażyć. Nigdy nie podnosi głosu, nie krzyczy i traktuje nas z szaczunkiem i ceni nasze sugestie i uwagi. Ani razu w tym czasie nie "szłam" do pracy ze strachu. Czy urlop czy chorobowa zawsze wita mnie z uśmiechem. Zarabiam też całkiem niezłe. Firma oferuje prywatna opieke , multisporta i inne benefity. Jedyne co nie do końca mi sie podoba to zbyt duza ilość narzucanych szkoleń bo pracy jest rzeczywiście sporo i ciężko pogodzić. polecam wszystkim.

obecny pracownik
@Jacek

"Słyszaleś, że są GPS " nie wiem, nie znam się ale się wypowiem. Kariere mozna tam zrobić jak najbardziej, nikt nie trzyma Cie w jednym dziale na siłe, chcesz to zmieniasz dział wszystko zalezy od doswiadczenia umiejetnosci i checi. Jesli chodzi o chorobowe to jak jeste sie chorym to sie siedzi w domu a nie jezdzi na prywatne wycieczki. Jacek ogarnij sie i zastanow sie czego Ty oczekujesz.

@obecny pracownik

Te same warunki, a jakże inna opinia. Ale tak to już jest z opiniami, że każdy ma własną. Dlatego wolę się trzymać faktów. Możesz podać kwotę wynagrodzenia? Trudno, moim zdaniem, o coś bardziej obiektywnego.

pracownik SE

Jak zerwowe możlwości, jak tu pisza jest szkola learnigowa w kotrej wszyscy pracownicy ronwo maja dostep do szkolen płatnych i bezpłatnch. Jesli chcesz rozwinac swoja kariere to szef zawsze wspiera. Sory ale ta opinia jest kompetnie nierzetelna

VQM_101

Oh dear VQM, You have now the Worst of the worst so called “Process Manager”… Aleksandra B. Clueless and inexperienced, she doesn’t have a clue what her job is about and all the time harassing low paid employees on teams as if she is managing well, never even cared to make time for people to introduce herself since she stepped foot in the company, TERRIBLE attitude and HORRIBLE communication skills, wondering how she got the job. Question that will never be answered and probably she won’t be ever investigated

Pat
@VQM_101

Agreed

zainteresowany

Prośba pracowników (w szczególności inżynierów/sprzedaż techniczna) o pomoc z poniższymi pytaniami: 1. Jakie (precyzyjnie) firma oferuje benefity: jaki pakiet Luxmed, ubezpieczenie, Multisport, wczasy pod gruszą, dodatki świąteczne, inne? 2. Jakie są samochody służbowe (dla tych, którym przysługują)? Jakie zasady ich użytkowania? 3. W którym miesiącu są coroczne podwyżki inflacyjne? 4. Jaki był % poziom podwyżek inflacyjnych w 2022? 5. Czy są roczne bonusy? 6. Jak wygląda kwestia miejsc parkingowych?

Olga
@zainteresowany

Cześć, ja niestety po tej samej stronie co ty, znaczy dopiero się interesuję pracą. Ale nie wiedziałam, że szukają inżynierów do sprzedaży? Czy może pytasz dlatego, że jesteś zainteresowany, ale tak po prostu? Jeśli coś jest do nich, to daj znać.

@zainteresowany

Firma oferuje kafeterie benefitowa, na którą wgrywane są punkty i możesz wybierać to, co pasuje: medicover, multisport, ubezpieczenie na zycie w Generali, vouchery na allegro czy do sklepow, etc. Jest też ZFŚS wiec sa wczasy pod gruszą, dodatek dla dzieci na swieta, mozliwość pożyczki, zapomogi. Samochody w zalezności od stanowiska, można żywać do celów prywatnych. Podwyzki inflacjne w kwietniu. Bonusy dla sprzedazy są kwartalne, dla nie-sprzedazy roczne. Dla samochodów służbowych jest wjazd na parking podziemny. Dla prywatnych - można zarezerwować.

Praca w tej firmie niczego ciekawego do mojego życia nie wniosła. Zerowe możliwości rozwoju, strata czasu. I bardzo słusznie ktoś wcześniej powiedział, że victim blaming jest tam powszechnym zjawiskiem - bo jest.

Nie polecam

Ci którzy mają złe wyniki są mimo wszystko promowani, gdy tylko mają znajomości, podczas gdy ci którzy uczciwie podchodzą do pracy nie mają żadnych szans rozwoju / awansu. Nie polecam.

intern

pracowalem w tej firmie na stazu przez calkiem dlugi okres. posiadam z tego okresu tylko negatywne opinie - mobbing, smieciowka i te zarobki... tragedia. kazdej osobie ktora chcialaby isc na staz do tej firmy, radze zastanowic sie czy na pewno warto narazac sie na takie uszerbki na zdrowiu psychicznym.

Gabriela
@intern

Nie było szansy żebyś dostał umowę o pracę ??

@intern

powiedz w jakim dziale bo moim zdaniem to niemożliwe..chyba ze miales dziwnego przelozonego

Toprawda
@intern

(usunięte przez administratora) któremu nikt się nie przeciwstawia a ci którzy próbują zostają wykluczeni.

kandydat

Jakiś czas temu wisiało chwilę ogłoszenie na stanowisko specjalista serwisu ds jakości. Ktoś wie kogoś przyjęli i czy będzie można jeszcze aplikować? co na tym stanowisku się robi?

@kandydat

w serwisie jest ruch caly czas. ale to nie dlatego że jest dobrze czy źle ale dlatego że jak coś umiesz to w miarę aktualizujesz zatrudnienie zeby Ci pensja przez inflacje nie spadala.. no i duzo sie uczysz wiec wartośc wzrasta. a co robisz.. to pewnie reklamacje urzadzeń, wiec troche sie na tych urzadzeniach musisz znać zeby szybko oszacować czy to problem z urzadzeniem czy z uzytkownikiem.

MaroGolf

Przez wasze przekazniczki dostaje pypcia, nie daje rady włożyć kabelka. Nie polecam. Podpisal Dr habilitowany inż mgr Ja

@MaroGolf

to raczej opinia o produkcie...nie o pracodawcy

asd

Miałem rozmowę rekrutacyjna z Mariuszem S., którego nazwisko łatwo kojarzy się z pewna substancja używana do produkcji asfaltu. Jego Pytania były bardzo mobbingowe - o rodzine, plany na przyszłość, mieszkanie itd. Totalnie niezwiązane z tym, czym miałbym się zajmować w firmie. Sama rozmowa zdecydowanie ciężka, z lekkim uszczerbkiem na psychice. Zero feedbacku przez 3 miesiace, nie polecam

Czym w Schneider Electric Polska zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

AP

Avoid this place at all cost! Every manager ends up either on sick leave from a shrink Or gets fired. Same with employees, but No one cares about them. Toxic place, awful management that wants to drain people from everything. AVOID!

Gabriela
@AP

Why is this happening? This is terrible...

AP
@Gabriela

It’s Been like this for a long time. Nobody cares. Management is pretending that everything is fine. In reality people are overworked And bullied. Managers are often victim-blaming their team.

Magdalena
@AP

Maybe you should do something about it? In Poland we have a special organisation - Państwowa Inspekcja Pracy. They should help you.

Alice

Czy w Schneiderze spotkaliście się z mobbingiem ????

@Alice

Dziękujemy za pytanie. Nasza kultura organizacyjna i wyznawane przez nas wartości stoją w całkowitej sprzeczności do zachowań tego typu. Jeśli jednak jakieś nieprawidłowości miałyby zaistnieć, to wszyscy nasi pracownicy mają możliwość zgłaszania wszelkich niepokojących zdarzeń/zachowań poprzez tzw. „czerwoną linię” (red line). Wszystkie zgłaszane tam przypadki trafiają do zewnętrznej firmy, która obiektywnie analizuje problem i podejmuje odpowiednie działania naprawcze z menedżerami wyższego szczebla.

Berlin
@Schneider Electric Polska

Chcę zgłosić. Jaki jest adres red line.

Malgo
@Alice

Spotkałam sie

Brak feedbacku po rozmowie kwalifikacyjnej nie świadczy dobrze o firmie. Rozumiem, że przy pierwszej selekcji cv nie sposób odezwać się do wszystkich potencjalnych kandydatów, ale jeśli nie ma na to czasu po spotkaniu z Hiring Managerem (pomimo obiecanego kontaktu z decyzją), to coś jest tu nie tak. Nie tylko firma poświęca czas na rozmowę, ale kandydat również. O spóźnieniu HM nie rozmowę już nie wspomnę. Nie wygląda to za dobrze, zatem jako kandydat nie polecam;. Szanujmy siebie i nasz czas!

@Kandydat

Dziękujemy za Twój komentarz i czas poświęcony na przekazanie tej opinii. Brak informacji zwrotnej wynika z bardzo dużego obłożenia pracą zespołu rekrutacyjnego. Zawsze staramy się przekazać informację zwrotną, jeśli jednak takowej brakuje, to zachęcamy do kontaktu w celu jej otrzymania. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, prosimy Cię o kontakt mailowy na rekrutacja@SE.com i obiecujemy przekazać pełną informację zwrotną na temat Twojej kandydatury.

@Schneider Electric Polska

Dziękuję za odpowiedź, ale kilka miesięcy po rekrutacji nie ma to dla mnie już większego znaczenia. Obłożenie pracą zespołu rekrutującego? To proponuję, abyście tego feedbacku po prostu nie obiecywali i od razu zaznaczali, że nie odzywacie się do kandydatów, których nie wybieracie. Kandydaci też najczęściej pracują i są obłożeni pracą a jednak znajdują czas (w czasie swojego dnia pracy) na spotkania z wami. Potem ten czas w jakiś sposób muszą nadrobić/odpracować. Bo przecież nie z każdym umawiacie się po godzinie 17.00, prawda ? Powtarzam: szanujmy się nawzajem.

@Kandydat

W pełni zgadzamy się z Pana/Pani wypowiedzią. Omówiliśmy już tę sytuację z zespołem rekrutacyjnym i wprowadzimy konieczne zmiany. Jeszcze raz dziękujemy za podzielenie się tą opinią i informację zwrotną, dzięki której usprawnimy działanie zespołu i doświadczenia kandydatów/ek.

takie jeden
@Kandydat

No sluszny komentarz. W moim przypadku mialem przebieg rekrutacji, ze boki zrywac, no ale to juz samo SE robi sobie (anty)reklame. Fakt- wyslalem CV, fakt- mialem rozmowe "lekka", chyba sie to nazywa w zargonie centrow i outsourcingu "screeningowa", po czym slad po rekrutacji zaginal. Nie to ze czekalem na cokolwiek, bo mam co robic ogolnie, ale bylem ciekaw czy firma co sie tak chwali brandingiem w ogole jakos zakonczy sprawe na poziomie - zawsze moga powiedziec ze rekrutacja zawieszona czy cos - w biznesie roznie bywa. No i sie doczekalem, po 3 miesiacach od wszystkiego.. i wygladalo to raczej na zenade niz informacje.. jakby ktos czyscil jakims skryptem bazy danych HR:-) otoz dowiedzialem sie ze rozmawialem z kims tam specjalistycznym (ooo, super, tyle ze rozmowy nie bylo...) i ze znalezli kandydatow lepiej pasujacych do pozycji (no to sie moze zdarzyc zawsze..nie mam nic przeciwko). Tyle ze zadnej specjalistycznej rozmowy nie bylo, a ta info wygladala bardziej na- znalezlismy wreszcie kogos (jesli w ogole), kto cos tam zrobic dla nas za ... mala kase...? anyway, branding runal na ziemie...fortepian Chopina to przy tym amatorka..;-) jak sie domyslacie info tak mnie rozbawilo ze tu zagladnalem... no i sie nie mylilem...;-)

SCHN

Powiem tak to co tutaj sie dzieje to jest chore! W pozytywy nie wierzcie bo to public relations ze strony firmy. Nie dajcie się omamić i zmanipulować na piekne słówka. Przestrzegam przed pracą w tej firmie. Zresztą zobaczcie opinie ponizej uśmiać się mozna :)))))

Great Organization to work

I have been working in the company for some time already and I have only great opinion about it. As a foreigner I have always felt included, as this is one of the core values of the organization. People and HR are always supportive and it s highly valued the engagement and development. Additionally, it is a company of the future, ranked as one of the most sustainable companies in the world leading the market on that topic to ensure the suppliers, customers, etc. utilize the most of their energy aiming for a greener world

Van Gogh

Witam, chciałem tylko powiedzieć, że jestem całkowicie zawiedziony, jeżeli chodzi o przeprowadzanie rozmowy rekrutacyjnej dotyczącej stażu jaki widnieje na przeróżnych stronach - dotyczących digital and marketing (lub samego marketingu.) Co innego opisane w ofercie pracy co innego mówione podczas spotkania. Zero zainteresowania (jeżeli, chodzi o zapoznanie się z portfolio). Rozmowa była bardzo średnia. Krótkie wprowadzenie w jakim dziale mógłbym pracować itd. Schody dopiero się zaczęły podczas pytania o dostępność oraz pensję. Wywracanie oczu było co najmniej nie na miejscu. :) + Rzetelność co do opisu stażu, a rzeczywistości to była totalna abstrakcja. Istna komedia i brak szacunku do osób młodych, ambitnych, którzy chą się uczyć, zdobywać doświadczenie, ale też muszę przeżyć i zarabiać na życie. :) Rekrutatorka zdziwiona czemu nie będę dostępny 40H ( a w opisie stażu minimum 25h, oferta dla studentów, absolwentów.) HIT. To jak Państwo sobie to wyobrażają? :) Deklarowałem 25-30H.... a i tak z Państwa strony nawet nie usłyszałem propozycji pensji. Nagle z pół etatu okazało się, że to praca na pełny etat (niezgodna z opisem) i nie widzi wam się zatrudnianie osób, które studiują? Totalna porażka. ,,Elastyczne godziny, możliwość pracy zdalnej." - ŻART. Nie widzie się, że jest problem ze znalezieniem stażystów jak już na samym początku wlatuje kłamstewko. Podziękuje Serdecznie :) Życzę Miłego dnia

Chrupek
@Van Gogh

A orientuje się ktoś ile w ogóle czeka się na feedback po rozmowie?

Picasso
@Van Gogh

Bo tak działa ta firma. Niestety to (usunięte przez administratora) A słowo klucz opisujące nastroje to frustracja. Tragiczny HR, nawiedzona managerka, masa (usunięte przez administratora)ludzi. Tak było w moim przypadku. Odeszłam i to była najlepsza decyzja. Szkoda, że nie była podjęta wcześniej.

@Van Gogh

Dziękujemy za Twój komentarz i przekazanie informacji zwrotnej. Jeśli chodzi o program stażowy do działu Globalnego Marketingu, to mówimy tutaj o rekrutacji do wielu różnych zespołów. Niektórzy menedżerowie rzeczywiście preferują zatrudnić stażystę/stażystkę na pełen etat, jednak nie jest to kryterium obowiązkowe. Przykro nam zatem, że Twoje doświadczenie rekrutacyjne było negatywne. Chętnie zbierzemy więcej informacji na ten temat, aby usprawnić proces oraz przekazać Ci szczegółową informację zwrotną na temat Twojej kandydatury – kontakt mailowy: opinie@SE.com. Z góry dziękujemy!

Zostaw merytoryczną opinię o Schneider Electric Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Schneider Electric Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Schneider Electric Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schneider Electric Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 6 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schneider Electric Polska?

Kandydaci do pracy w Schneider Electric Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schneider Electric Polska