Opinie o Asseco S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Asseco S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Asseco S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco S.A. w Warszawa

yan

kurde kto tyle pracuje, ludzie nie dajmy się zwariować.. są jeszcze inne sprawy, nie tylko robota. lubię ta swoją pracę w Asseco ale bez jaj, nikt mnie tam tyle nie trzyma ;) robię swoje i wio do domu, podobnie jak reszta kolegów z projektu. na same projekty też nie narzekam, ale to może kwestia mojego charakteru i wrodzonego pozytywnego spojrzenia na świat ;)

Asseco-sceptyk

Są projekty i projekty... W jednych się uczysz nowych rzeczy, które przydają się do wielu innych projektów i nie pracujesz ponad siły, więc masz czas i siły w domu, aby siąść i coś poczytać. W drugich dostajesz jakąś starą padlinę po wielu podwykonawcach, której sama kompilacja i stawianie zajmuje tydzień, a poznanie zasady działania i wymagań jakie za tym działaniem stoją może zająć lata, a gdzieś po drodze jest specyfika implementacji i zwykle starsze technologie, o jakich każdy wolał by zapomnieć, a klient oczekuje, że nowy zespół realizacyjny będzie tak samo dobrze sobie radził, jak twórcy tego dziwoląga (bo każdy projekt jest po latach jakimś tam dziwolągiem), więc trzeba zasuwać nie 8 godzin dziennie, a dwa razy tyle, czyli 16! Takich starych i zarośniętych projektów jest w Asseco dużo - jak na taki trafisz, to lepiej od razu uciekaj, bo Cię wypali, zmieli, a do tego będziesz traktowany jak ten zły, co nie daje rady, co się nie sprawdza, wygląda na ciągle marudnego (ze zmęczenia) i niekoleżeńskiego, a po takim projekcie może odechcieć Ci się kompletnie wszystkiego - potrzebujesz paru tygodni, a może miesięcy aby dojść do siebie, przypomnieć sobie to, co zapomniałeś, poduczyć się pod nowy projekt. I tu może wkroczyć gość od tabelek i słupków, stwierdzając, że nie jesteś już przydatny w Asseco, bo Twój ostatni projekt nie był sukcesem, a Ty nie byłeś w nim efektywny, a do tego pracowałeś tam w starych technologiach, a potrzebujemy gości od innych, trochę nowszych. I zwalniają Cię z Asseco. Jest szansa, że nie zwolnią jak masz niskie stanowisko i małą pensję, ale w takim przypadku nic nie będzie Cię trzymało w takiej firmie i projektach, bo poszukasz innej.

16 godzin?
@Asseco-sceptyk

Te 16 godzin dziennie, to znany wzorzec z Microsoft, że tam tyle się ponoć pracuje bez pogorszenia jakości i wszyscy są happy. Nie kto inny jak prezes Asseco, Adam Góral mówi o Asseco jako o firmie wzorującej się na Microsoft i dążącej do takiej właśnie pozycji na rynku. Potężnej firmie Oracle Corporation się to nie udało, choć są blisko czołówki. Czy to miałeś, albo ktoś z zarządu miał na myśli? 16 godzin dziennie to niewola, albo praca dla przyjemności, będąca sama sensem życia.

wit

pójście na łatwiznę to najgorsze co może być. już abstrahując od kasy, człowiek po prostu stoi w miejscu. ale to też kwestia jaki się jest człowiekiem, są tacy którzy mimo podanych nowości na tacy co się zdarza w Asseco, też nie będą chętni do nauki, i co zrobić?z czasem życie weryfikuje ich postawę a jak nie to idą do pracy gdzie indziej ;) w każdej firmie która chce iść do przodu tak to działa.

kiedyś byłem chętny na Asseco

Piszę to, bo takie osoby z Asseco trafiały do nas na rozmowę o pracę. Siedzieli w Asseco w C++ mimo iż kiedyś byli ekspertami w Java. Niestety ich wiedza z Java jest nieaktualna i wymaga około miesiąca do trzech na odświeżenie. Ciągle zastanawiałem się dlaczego Asseco takie doświadczone osoby zwolniło i na prawdę nie wiem.

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
kiedyś byłem chętny na Asseco

Zgoda, ale dużo projektów nie rozwija z definicji, bo jak robisz w już napisanym projekcie, np w starym C++ [jak chyba w ZUS], to jak się np Scala nauczyć. Jak się projekt kończy, to nikt inny pracodawca powinien dołożyć starań, aby pracowników dopasować do nowego projektu. Asseco widać idzie po najmniejszej linii oporu, bo taniej im [jak słyszę i czytam] zwolnić, a potem zatrudnić, mimo iż często zatrudni wcześniej zwolnione osoby, a inne idą w odstawę już na zawsze (np. ludzie od C++), nawet jeśli znali kiedyś Java lub .NET.

Asseco needs help?
@kiedyś byłem chętny na Asseco

Zaiste wydaje się to dziwne, bo większość firm daje pracownikowi czas na złapanie oddechu, przeprofilowanie i dostosowanie się do nowego projektu, czego chyba nie ma w Asseco. Ja mam wrażenie, że Asseco traktuje pracowników etatowych jak zwykłych kontraktowców. Różnica jest natomiast taka, że kontraktowiec zarabia 2-3 więcej niż etatowiec, więc może sobie pozwolić na popracowanie pół roku i pół roku bezrobocia. Ja nie mogę sobie pozwolić nawet na miesiąc bezrobocia, choć może to dlatego, że w Asseco zarabiam po ładnych paru latach ostrej i owocnej pracy dokładnie tyle co na starcie.

daro

I tu się z tobą nie zgodzę, bo jak się chce to cały czas isę rozwijasz i nie zostajesz w tyle. No ale jak masz ciepłą posadę i nie uczysz się nowości na bieżąco to fatyczne robi się to problematyczne

Mizo
@daro

Racja część osób spoczywa na laurach, a ta branża to wieczna zmiana trzeba na bieżąco zdobywać nową wiedzę i nie zapominać o tym czego się nauczyliśmy. A później narzekanie i jątrzenie.

lowsc

Aron że Ty nie jesteś zadowolony to nie znaczy że nikt nie jest. Czy uważasz że w tak dużej firmie każdy pracuje za karę nad projektami bez przyszłości, bo nie ma w życiu nic innego do roboty? Tym bardziej w naszej branży gdzie jak się ma wiedzę to z pracą nie ma żadnego problemów. Człowieku!

Aron

Fakt jest taki że asseco to czołowa polska firma z która naprawdę dobrze jest się związać i ja mam plan żeby tu zostać dłużej jeżeli dalej będą takie ciekawe projekty jak teraz,

Frodo
@Aron

Co za banialuki. Asseco właśnie traci klientów, a jak traci to ponoć od razu ZWALNIA specjalistów IT - to nie są pojedyncze przypadki. Mnie wyciągnęli z firmy gdzie pracowałem wiele lat. W Asseco pracowałem solidnie, a po niespełna roku LECĘ NA BRUK z wieloma kolegami! To ma być ta stabilność? Szkolenia? Niby kiedy, skoro po skończonym projekcie OD RAZU ZWALNIAJĄ, a w trakcie była rzeźnia w tempie sprintu? Mogłem wybrać kontrakt, a nie na etat, bo nic po takim "dobrym socjalu", skoro i tak ZWALNIAJĄ, a kasa była by większa na kontrakcie. Oby odprawę dali, a nie kombinowali, że to moja wina, że klienta puścili. Nie wiem, kto zachwala Asseco w Warszawie, ale nie są to raczej typowi pracownicy, ale ktoś z public relations. Nastroju na zachwalanie tu zdecydowanie brak, a każdy jest zdezorientowany z wyjątkiem dyrektorów, którzy ewidentnie mają wprawę w takich akcjach. Gadałem z ludźmi i to ponoć było jeszcze małe i kulturalne zwalnianie z Asseco. Dajcie spokój z tymi superlatywami, bo i tak nikt w to nie wierzy.

pracujewasseco
@Frodo

a ja pracuję od 2 lat i zwolnień nie widać. też pracowałem wcześniej w innej firmie, zmieniłem pracę na asseco i była to dobra decyzja. mam w perspektywie kolejne projekty, zadania itd. więc uważam asseco za świetną firmę.

Naleśnik
@pracujewasseco

Zwalniają i co poradzić? Aby usłyszeć w jakich zespołach i lokalizacjach, to trzeba mieć sporo znajomych i wtedy ma się obraz tego co się tu dzieje. Mówi się, że w naszej branży problemów z robotą nie ma, ale jak się jest dobrze dopasowanym do potrzeb jednego klienta przez wiele lat, a robotę się straci, to bardzo trudno jest zaistnieć na tych samych zasadach w innej firmie, która ma innych klientów. Może w Warszawie to nie problem, ale w innych miastach jest on bolączką. Jako analityk, nawet nie wspominam o technologiach, których też może być inny wachlarz.

Aron

Baku

Czekam na rozmowę trochę się stresuję lecz mam wiedze i nie boję się nowych wyzwań, z chęcią dołączę do ekipy.

daro

A jak wygląda rekrutacja? Na ci zwrócić uwagę i czego właściwie mogę się spodziewać_

igor

Po opiniach widzę, że warto więc mam nadzieję, że przejdę rekrutację. Zależy mi o tyle, że jest to marka rozpoznawalna na rynku i super ją mieć w CV.

Morwa
@igor

Też tak myślę, trzeba się rozwijać i pracować w najlepszych firmach inaczej nie liczysz się na rynku pracy.

Mrun

W Asseco spokojnie można podwyższać swoje kwalifikacje i umiejętności dzięki bogatej gamie szkoleń, co jak co lecz to przeważyło na ich korzyść gdy zmieniałem pracę.

nitka

no to powodzenia! w asseco się pracuje całkiem nieźle. mi dużo dają szkolenia i to że mogę pracować z ekspertami z danej dziedziny- zbieram doświadczenie które przydaje mi się w pracy. a poza tym atmosfera spoko, polska firma i dobra płaca.

Shevy

Startuję do nich mam nadzieję że przejdę rozmowy, warto mieć w CV taka firmę.

Maus

Jeszcze nikt wszystkim nie dogodził, zawsze znajdzie się jakiś narzekacz, narzeka a siedzi i pracuje, widać niektóre typy tak mają.

polek

Co by nie mówić Asseco to czołowa polska firma, która cały czas się rozwija i stawia na ludzi. Szybko wychodzi kto się tam utrzyma i sobie radzi a kto nie i mam wrażenie, ze Ci których zadania przerastają tak buczą.

olek

czytam negatywne opinie zawsze podchodze do nich z przymruzeniem oka. Akurat pracuje w asseco i nie mogę się z nimi zgodzić. To co podoba mi sie najbardziej to udzial w super projektach, w dużej znanej firmie, jest to swietne doswiadczenie, ktore na pewno wzbogaci znaczaco moje CV

tratwa

miejsca są dla osób, które chcą coś w pracy osiągnąć poza gratyfikacją finansową. która też jest ważna, ale w asseco nie tylko to się dostaje " w pakiecie".szkolenia,z których warto korzystać, czy to językowe czy branżowe, plus spora dawka wiedzy w samej pracy dzięki współpracy ze specjalistami.

kew

Czytam opinie, bo właśnie się szykuję na rozmowę i szczerze liczę na to, że znajdzie się tam dla mnie miejsce

Kiewra
@kew

Warto się przygotować dobra prezentacja to podstawa, wiadomo że resztę czy to doświadczenia czy dodatkowej wiedzy można zdobyć w pracy tym bardziej że na brak szkoleń w Asseco nie można narzekać. Zresztą praca najlepiej rozwija nasze umiejętności.

piotr
@kew

Bedziesz zadowolony, pamietaj nie stresuj sie i trzymam kciuki !

piotr
@kew

Ja mialem na poczatku male problemy, bo sporo sie tutaj dzieje, ale praca nie jest nudna, pozwala sie spelnic i sporo nauczyc

Mazut
@piotr

Nikt nie mówi że będzie łatwo, to duża firma i duże projekty. To wymaga czasu by się przestawić, lecz daje również sporego kopa by ruszyć z miejsca i zrobić postępy w swojej wiedzy i pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Asseco S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asseco S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco S.A.?

Kandydaci do pracy w Asseco S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco S.A.