MetLife TUnŻiR S.A.
counter
3 63 322 5 1
Praca na przemyslowej

Metlife na Przemysłowej Pracowalam jako Agentka kilka miesięcy w Metlife, przez cały okres obiecanki i mamienie, że mogę zostać Kierownikiem tylko zbuduje mój zespół. Straciłam mnóstwo energii, czasu na złapanie naiwnych osób z ogłoszeń, na to żeby namówić ich na działalność i zbudowac zespół, ale wszyscy myślący uciekają, teraz widzę, że to jest skonstruowane w taki sposób, żeby naciągać i wykorzystywać ludzi. Jak już cię firma wydoi z kontaktów, ubezpieczysz całą swoją rodzine i znajomych to pożniej z własnej kasy, bo sama musiałam pożyczyć pieniądze żeby opłacac sobie ZUS, płacisz za ogloszenia rekrutacyjne bo chcesz mieć swoj zespól. Ale za to, że jeżdzisz po klientach, ciężko pracujesz i rekrutujesz to jest tam taki dwulicowy pan misio Jaroslaw P. który daje ci 2 miesiące na przyniesienie polisy w zębach inaczej wylatujesz. Nie ważne, że za własną kase znajdziesz kogos do pracy bo jak ty  nie sprzedasz to wylecisz i za darmo zostają im ludzie, których zrekutowałam za własne pieniądze. Cwaniacki i w sprytny sposob na naciąganie naiwnych młodych osob, nie mających swiadomosci jakie pożniej są skutki. Mistrzem obłudy jest Jarosław P. dyrektor sprzedaży z Przemysłowej, który wypisuje mejle do ludzi, że musimy sprzedawac bo teraz jest najlepszy czas na spotkania z klientami, a sam siedzi w domu za komputerkiem i zmusza nas przez internet, że mamy się spotykać osobiscie i narażać swoje dzieci, siebie i rodziny. My mamy narazac swoje zdrowie a pozniej i tak cie wyrzuci bo jak jestes chora to jestes zbędna i ma gdzieś co się dzieje z tobą. Bo nic nie sprzedasz a on nie wezmie premi za ciebie. Póżniej odpukac jak sie zarazisz koroną albo nawet grypą i zachorujesz to nie sprzedajesz, a wtedy Jarosław powie, że wylatujesz bo nie sprzedajesz i nie chce tracic na ciebie czasu. Nawet obiecanego Luxmedu nie dostałam bo najpierw musisz sprzedac x polis a po 3 msc dopiero możesz prosic o zgodę, żeby cie zgłosiła!!! Zostajesz w długach, chora bez pieniedzy i z dzialalnoscią gospodarczą za którą musisz płacić.. Firma sie tobą nie przejmuje. A ty pozniej siedzisz w domu bez kasy, albo na dlugach a oni mają cie daaaaaaaleko w d…. Ostrzegam wszystkich naiwnych przed tym miejscem i przed Jarosławem P, ktory bezwzglednie zalatwia swoje interesy, prowadzi firme w firmie, zmusza do sprzedaży ,, obstawił sie swoimi żołnierzykami i wszystkich szmaci, jest mocno zakompleksiony i pozbył sie wielu dobrych osób bo mu niepasowali, którzy znależli prace w innych firmach. Najlepiej na rekrutacji Jarosław P. opowiada jakie są ogromne zarobki: system jest prosty, sprzedajesz klientowi polise, klient wplaca skladke miesieczną, ty dostajesz za to wynagrodzenie i mozesz jeszcze zarobic ze sprzedazy z wlasnego zrekrutowanego zespolu tez masz jakis % ale on nie mówi wszystkiego. Jak klient przestanie placic po jakims czasie, moze np po 3 miesiącach bo nie bedzie mial pieniedzy bo zachoruje to Jarosław P. Cie póżniej straszy w zamknietym pokoju „zmuś klienta do płacenia” bo inaczej firma od ciebie bedzie wymagac zwrotu wynagrodzenia i prowizji. Czyli jak klient nie zapłaci bo sie rozmyśli to firma cie moze zmusic do zwrotu wszystkich pieniedzy które zarobiłaś i zostawi cie np po 4 mieisiącach ciezkiej pracy z dlugami bo wszystko im oddasz. Jarosław P. sam sobie tak zacznij pracowac na takich zasadach i w takiej niepewnosci, ciekawa jestem jak dlugo byś dal rade :) i zacznij szanować innych ludzi na działalnosciach a nie tylko swoją kasę którą masz z umowy o prace na której jestes zatrudniony. Cieszę się, że mnie już tam nie ma i żałuje straconego czasu. Ciekawa jestem jak długo moja opinia się utrzyma i kiedy zapałacą żeby ją usunąć

Tak37Nie5
Bączek12

A jakie są tam godziny pracy? Bo niby sam sobie ustalasz spotkania z klientami, a przy biurku tez trzeba siedzieć, czy nie ? Mam 20 lat i nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi ...

Tak20Nie
Agent
 Rekomendacja

Ja tak zrobiłam. Byłam na rekrutacji w różnych firmach. Wszędzie podobne warunki, umowa agencyjna, działalność, pozyskiwanie klientów, sprzedaż itd. Jedyna rzecz do wyboru to osoba, która mnie przez ten świat poprowadzi. Cała kadra menadzerska począwszy od osoby która widzisz na dzień dobry, która ciebie wprowadza, do której przychodzisz z raportem aż po dyrektora agencji. W MetLife przyjęły mnie te właśnie osoby z ogromną uczciwoscia, życzliwością. Pani dyrektor niezwykle kompetentna a menedżer niczego na rozmowie nie zatail. W innych firmach nie odniosłam poczucia takiej atmosfery. Kwestie finansowe zależą od pracy własnej. Jeśli kierownik nie tylko z tobą rozmawia ale i oferuje wsparcie w każdym aspekcie pracy, czujesz kompetencje i nić porozumienia to ważne sprawy przy podjęciu współpracy.

Tak8Nie1
Ewa

Pracuje w tej firmie niespełna 2 lata. Uważam że jest to praca pełna satysfakcji oraz dużej ilości możliwości. Rozwój i dużo wyzwań. Jeśli chcesz zarobić i rozwijać się zawodowo polecam.

Tak6Nie3

Ile jest zmian w MetLife TUnŻiR S.A.?

Ziutek Nowy wpis
@Pytanie

Czterobrygadówka panie, bez wolnych świąt. Można też (usunięte przez administratora) nadgodziny na kolejnej zmianie, pod warunkiem, że ograniczysz ilość spożywanych kalorii i całkowicie zrezygnujesz z adresowania kopert bąbelkowych.

Daniel

Jako klient ostrzegam przed podpisywaniem jakiejkolwiek umowy, w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia metlifie nie zwróci wszystkich wpłaconych pieniędzy(usunięte przez administratora)

Tak8Nie6
@Daniel

Drogi Kliencie, Ubezpieczenie na życie, lub zdrowotne w przypadku poważnych zachorowań, a także wypadkowe jest tak skonstruowane, że Klient płacąc składki otrzymuje ochronę na wypadek zaistnienia konkretnego zdarzenia. Jeśli jest to śmierć- wtedy najbliżsi otrzymują wypłatę sumy ubezpieczenia. Jeśli poważna choroba-ubezpieczonemu wypłaca się sumę ubezpieczenia na leczenie. W przypadku nieszczęśliwego wypadku na zabezpieczenie dochodu plus kwestie związane z dostosowaniem do nowej sytuacji jeśli wystąpi inwalidztwo jako skutek tego wypadku. Dlatego płacąc składkę za dany miesiąc otrzymujesz ochronę i gwarancję od Metlife, że jak się zdarzy nieszczęście, to rodzina i sam Klient nie zostaną bez wsparcia finansowego. Tak to działa. Rezygnacja z opłacania składek to decyzja indywidualna klienta i wtedy klient pozbawia siebie samego lub swoją rodzinę dalszej ochrony. Zwrot zapłaconych składek w takim przypadku nie wchodzi w grę, ponieważ w każdym opłaconym miesiącu ochrona obowiązywała i Metlife gwarantował tą ochronę biorąc na siebie ryzyko wystąpienia zdarzenia Ubezpieczeniowego i wypłatę pieniędzy z ubezpieczenia gdyby takie zdarzenie wystąpiło.

Tak10Nie
Kosa97 Nowy wpis
@Daniel

A która firma ubezpieczeniowa zwraca kasę ? ???? To tak samo jakby bank dał Ci pożyczkę z oprocentowaniem na 0% i nic sam nie zarobił .....

Ewa Kwiatkowska

Zajrzałam tu z ciekawości i nie dowierzam.... W firmie jestem od roku i to pierwsze miejsce które dało mi taką swobodę w działaniu i możliwość rozwoju. Dobrze napisał @Kamil Barejko duże ma znaczenie na jakich ludzi trafisz... Pracuję w firmie jako AL przechodziłam wdrożenie jak każdy agent, prowadzę rekrutację i zawsze jestem szczera z ludźmi, od 1 spotkania wiedzą że to umowa B2B, mówię że nie jest lekko ale praca daje mi dużo satysfakcji. Mam czas na życie prywatne na odpoczynek, ale kiedy trzeba dać z siebie odrobinę więcej nie mam z tym problemu. Nie jest to praca dla ludzi którzy mają zasady " czy się stoi czy się leży to się i tak należy"

Tak2Nie2
Kuba Nowy wpis
@Ewa Kwiatkowska

Przestan opowiadać brednie. Stworzyłaś zespół że wszystkich możliwych czlonkow swojej rodziny. A przejęłaś kolesia z prudenciala który robił ci 90procent obrotu. Sama jesteś cienka i na jego plecach zrobiłaś z siebie pseudo dyrektora. Żal mi ciebie ale tak to jest jak z marketu Zostajesz dyrektorem..

Luki Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.
Kandydat

Czy wie ktoś jak wygląda umowa agencyjna z ML ?? Czy są jakieś kruczki kontrowersyjne zapisy, na które warto zwrócić uwagę przed podpisaniem

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Wade

Pracuję w MetLife od kilku tygodni - pierwsze spostrzeżenia to trzeba być zawsze entuzjastycznym, uśmiechniętym i choćby świat się walił nie można narzekać, zwłaszcza przy kierowniku. Motywacja to podstawa, potem wnikliwość i bycie upartym, i trzeba mieć ...pieniądze - to praca dla kogoś, kto na starcie musi mieć kasę na opłacenie przejazdów ( spotkania z klientami są tam, gdzie klient sobie wymyśli), opłatę składki ZUS, opłatę rejestracyjną w KNF, opłatę biura księgowego (chyba, że umiesz to robić), trzeba mieć własny komputer i telefon (dzwonisz ze swojego numeru do klientów). A to co najważniejsze to trzeba mieć pomysł na to jak budować własną bazę klientów - jej się nie dostaje - trzeba samemu szukać kontaktów, dzwonić, zaczepiać i zagadywać znajomych/rodzinę itd. Można też kupować leady, ale to znów najpierw musisz wydać kasę - jeden nr telefonu do potencjalnego klienta (takiego który wyraził zgodę na kontakt, ale nie jest powiedziane, że szuka ubezpieczenia - bo często ludzie przez pomyłkę wypełniają ankiety w internecie, myśląc, że zobaczą wyliczenia na ekranie) - jeden lead to koszt ok 15-80 PLN - zależy co klient pozaznacza w ankiecie - dodam, że ten nr telefonu jest sprzedawany nie tylko tobie, ale inni agencji z innych firm też je kupują - (warto samemu wypełnić jakieś zgłoszenie o ubezpieczenie na życie i emeryturę na rankomacie i zobaczyć co się zadzieje ;) Ubrania też trzeba sobie kupić samemu - koszula z H&M to za mało jak chce się robić interesy z poważnymi klientami, komputera w plecaku też lepiej nie nosić, potrzebna jest dobra aktówka, którą sam/a musisz sobie kupić. Nie będę wspominał o samochodzie to jest jak telefon komórkowy - bez niego nie da się pracować, a przemieszczanie się rowerem czy tramwajem to kpina - na spotkania spocony/a albo spóźniony/a przyjdziesz, albo mokry/a jak pada ;) Agenci może i zarabiają dobrze, ale te osoby, które ja poznałem tylko opowiadają o ludziach których podobno znają i oni zarabiają kokosy. Póki co słucham opowieści o możliwościach i perspektywach. Bardzo istotne jest też to, że nie ma szkoleń umiejętności miękkich - czyli "rozmowy sprzedażowej" na żywo czy przez telefon - to też musisz samemu ogarnąć, słuchać innych i zapamiętywać ich patenty. Ktoś tutaj wcześniej wspominał o obszernej umowie z MetLife, rzeczywiście taka jest - trzeba ją przeczytać, żeby wiedzieć na co się godzisz - nie ma możliwości jakiejś negocjacji - podpisujesz albo nie. Po podpisaniu długo czeka się na jej zwrot - oba egzemplarze umowy trafiają gdzieś do administracji, do podpisania przez MetLife - ja od ponad miesiąca czekam na swój egzemplarz.

Tak12Nie
Alina
@Wade

Pracujesz nadal? Jak się potoczyło?

Wade
@Alina

Oczywiście już nie pracuje. I nie jestem jedyny, który po kilku miesiącach zrezygnował. Generalnie jeśli chodzi o rotacje pracowników to przemiał jak na dworcu. Mamią Cię zarobkami równymi kilkakrotnie i średniej krajowej, ale nikogo takiego nie spotkasz, te krezusy sa jak Yeti. Opowiadają o nich na każdym spotkaniu motywacyjnym, ale nie znam nikogo kto ich kiedykolwiek spotkał. Ogólnie wszystko fajnie póki Twoja baza złożona z członków rodziny i znajomych się nie wyczerpie, potem budujesz. A jak nie sprzedajesz to ponosisz stałe koszty zusu, więc w rezultacie zarabiasz prawie nic.

@Wade

Nie bez przyczyny firma prowadzi ciągłą rekrutacje. Gdyby o była to taka świetna praca to nie było takiego przemiału osób i nie było ciągłej rekrutacji. Rekruci są potrzebni ciągle bo przynoszą nową bazę klientów a gdy ją wykorzystają to zostają na lodzie i odpadają. Poszukajcie czegoś innego i nie traćcie czasu na opowiadane bajki o wielkich zarobkach bo one są jak Yeti.

Tak4Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 66 dni.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w MetLife TUnŻiR S.A.?

Omen
Kandydat

Czy oferta pracy Doradca / Opiekun Klienta w biurze sprzedaży to to samo co agent tylko inaczej ubrane w słowa?

@Omen

To samo co agent. Własna działalność, wykorzystaj własną bazę klientów i spróbuj na niej coś sprzedać.

Bączek12

Tak20Nie
Kamil B
@Bączek12

Bączek, bardzo dobre pytanie z niełatwą odpowiedzią :) Sam masz Działalność Gospodarczą i sam zarządzasz swoim czasem, bo jestem sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W związku z tym nie ma żadnych obowiązkowych "dupogodzin" do wysiedzenia. Zarabiasz na długofalowym budowaniu portfela zadowolonych klientów, a nie na siedzeniu w biurze. Tak samo Twój Kierownik Zespołu, czy Dyrektor agencji. Jednocześnie są pewne aktywności, których podjęcie (i spędzenia na tym czasu) zdecydowanie pomogą Ci zdobyć pojęcie, o co w tym wszystkim chodzi jak np. szkolenia, warsztaty, wspólne sesje telefoniczne, spotkania zespołu, praca 1na1 z przełożonym etc. To wszystko ma na celu wsparcie Ciebie w rozwoju, sukcesie i zarabianiu $$. Wszystko zależy od tego z kim pracujesz, dla niektórych to jest zbędne, dla innych rekomendowane, a dla jeszcze innych przymusowe. Pogadaj z osobą, która Cię rekrutuje/rekrutowała, opowie Ci dokładnie, co i jak:) Powodzenia. Udanych decyzji zawodowych :)

Tak3Nie
Zet
@Bączek12

Przy rekrutacji osób w wieku 28-40 szansa na sukces agenta jest jak 1 do 1 000. W wieku 20 lat pewnie jak 1 do 10 000. Wybór należy do Ciebie.

@Zet

Dlaczego? Jakieś uzasadnienie?

TakNie

Jak zwykle pojawiają się głosy zfrostrowanych byłych pracowników, którym nie wyszło. Wiele lat obserwacji takich świerzaków mówi mi wprost co jest problemem. Zarobki są naprawdę dobre, ale adekwatne do włożonej pracy. Tą praca wymaga nieustannego rozwoju, nauki, kreatywnego podejścia i determinacji. Ludzie pracują (szczególnie młodzi) po 2h w tygodniu I spodziewają się, że będzie z tego eldorado. Elastyczny czas pracy jest fajny, ale jak nie pracujesz 6-8h na dzień to nie spodziewaj się, że zarobisz 10 000zł. A wynagrodzenie powinno pokrywać koszta DG I całej reszty ponieważ jest naprawdę konkurencyjne. 5 klientów na miesiąc- czy to dużo? Idź do pracy jeden z drugim na etat, nie zrób nic I czekaj na wynagrodzenie bo się należy- za samo przechodzenie.

Pawel

Pracowałem tam 3 miesiące, jest to jedna wielka porażka, tylko zdobyć jak najwięcej kontaktów, i następne osoby zatrudniają tak się koło zamyka. Nie polecam współpracy

Tak7Nie5
Ewa

Tak6Nie3

Tak37Nie5
Astro45
@Praca na przemyslowej

Nie próbowałaś przenieść sie do innego oddzialu? O tej Przemysłowej nie pisza tu dobrze ogolnie

TakNie4
Lucja
@Praca na przemyslowej

Pracowałam tam i wszystko potwierdzam. Na szczęście zrezygnowałam po 2 jeśli liczyć 2 tyg BEZPŁATNYCH szkoleń. Porażka, odradzam WSZYSTKIM, na rozmowie obiecują bardzo wysokie wynagrodzenie. Rozwój i bardzo jasna ścieżkę awansów, po zdaniu egzaminu wszystko okazuje się kłamstwem. „Przełożeni” maja Cię gdzieś, kilka razy przychodziłam po pomoc i za każdym razem słyszałam, ze dam sobie sama radę i muszę mieć własny sposób na pozyskiwanie klienta (nie uczą tego w żaden sposób) Po 2 miesiącach miałam już dość dodatkowo tez zachorowałam o czym po informowałam i kazano Mi zdrowia w domu. Po czemu zostałam usunięta z grupy zespołu Metlife???? Mogła bym godzinami pisać o ich przekrętach i nie uczciwości.

Tak7Nie5
Marta
@Praca na przemyslowej

Dzień dobry! Jeżeli pani pracowała w tej firmie to może mi doradzić ? Miesiąc temu podpisała z nimi umowę i otworzyła działalność, ale w dzisiejszych czasach nie udaje się podpisać dużo umów z ludźmi. Mam pare osób do podpisania umowy, ale widząc co się dzieje w tej firmie nie chce tu więcej pracować . Problem jest w tym co ja nie mam u siebie umowę podpisaną z MetLife i nie pamietam wszystkich warunków. Czy mogę rozerwać z tą firmą umowę i zacząć prace w drugiej firmie? Czy będzie jakaś kara za tą? Egzamin zaliczony i kod mam - niemam tylko żadnej podpisanej umowę . Bardzo proszę o pomoc

Igor
@Lucja

Witam. Moglibyśmy porozmawiać na osobności ?

Kamil
@Lucja

Łucja, sam odpowiadam za prowadzenie tych dwutygodniowych szkoleń i wiem, że mamy tam moduły związane z tym, z kim warto rozpocząć współpracę, w jaki sposób pozyskiwać klientów, jak pracować nad braniem rekomendacji, jakie podejmować w tym kierunku aktywności, jak pracować z obiekcjami z tym związanymi etc. Minimum kilka godzin na w/w tematykę jest poświęconych. Nierzadko osobiście prowadzę te moduły. Jeśli ich wartość merytoryczna wg Ciebie jest niesatysfakcjonująca z pewnością masz do mnie kontakt, przekaz mi informację zwrotną, chętnie uwzględnię wszelkie uwagi. Co do kwestii tego, że w jaki sposób jest się wynagradzanym - czy nie było to omówione na rozmowach kwalifikacyjnych? Szkolenie nie jest obowiązkowe, można w tym czasie prowadzić handel z klientami i zarabiać pieniądze, nie ma problemu. Ono jest wsparciem z naszej strony, by jak najłatwiej długofalowo wdrożyć się w daną branżę. Co do przełożonego/przełożonej trudno mi się odnieść,bo to kwestia człowieka. Natomiast do wsparcia jeszcze są dyrektorzy agencji, trenerzy etc, do których można się zwrócić i my też jeździmy na spotkania z klientami etc. Czy coś co powyżej napisałem jest nieprawdą? Bazujmy, proszę, na faktach.

Tak4Nie2
Agent
 Rekomendacja

Tak8Nie1
Mikołaj
@Agent

W Twoim przypadku wsparcie od osób związanych z firmą MetLife TUnŻiR było bardzo merytoryczne. Wiesz może, czy istnieje możliwość, aby rozpocząć współpracę z tą firmą bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej?

Kierownik Zespołu
@Mikołaj

Każdy agent ubezpieczeniowy w Polsce jest na własnej działalności gospodarczej. Są od tego odstępstwa ale wtedy kwestia wynagrodzenia wyglada tragicznie. Zatrudnienie w formie B2B jest najlepszą opcją w naszym przypadku, np. w kwestii finansowej - biorąc faktury za paliwo itd robimy koszty i mamy wpływ na to jakie podatki od dochodu odprowadzimy do US a dzięki temu więcej zostaje w kieszeni.

Tak7Nie3
Manager
@Kierownik Zespołu

Nie można zawrzeć z agentem ani managerem umowy o pracę - koniec kropka. Reguluje to ustawa KNF i ustawa o zawodzie agenta ubezpieczeniowego. Agent ubezpieczeniowy musi obowiązki wykonywać osobiście w imieniu swoim i agencji. Umowa o pracę to uniemożliwia, więc niemożliwe jest jej zawarcie. Znam za to przypadki gdzie w agencjach ubezpieczeniowych (ale nie w MetLife) zawierano z agentami umowy cywilnoprawne, np. umowy zlecenia.

adrian123
@Mikołaj

Niestety jednym z głównych wymogów firmy jest założenie działalności gospodarczej ponieważ umowa jest podpisywana B2B oraz żeby rozliczyć na korzyść agenta podatek działalność gospodarcza jest niezbędna.

agentka
@Manager

Dziwne, jak mam umowę o pracę ( nie w ML), płaca fatalna, ale mam umowę o pracę.

Kuba

Widzę, że usuwane są niefortunne komentarze przez MetLife...no cóż każdy ma jakiś sposób afirmacji.

Ask
Użytkownicy czekają na odpowiedź 207 dni.

Jak tam Koleżanki i Koledzy, czy w obecnym czasie koronawi ludzie chętnie podpisują z Wami nowe umowy, czy są problemy? Pozdrawiam!

TakNie

witam wszystkich serdecznie dzisiaj byłem na spotkaniu w agencji przez telefon obiecywali mi 10000 pensji o długiej rozmowie wypytywanie o wszystko i opowiadaniu o ubezpieczeniach na życie na dożycie i tak dalej kiedy zapytałem jaka w końcu jest ta pensja okazało się że pensja jest zależna od wyniku co jest kłamstwem bo pensja jest zawsze stała a od wyniku jest ezależna prowizja. Trzeba założyć działalność gospodarczą gdzie koszt miesięczny jest 1200 zł plus księgowa przynajmniej ze 100 zł plus podatek od tego co zrobiliśmy to nie wiem 22% lub o 23 chyba jest w każdym bądź razie podstawy nie ma żadnej a pierwszy próg czyli musisz sprzedać tam ileś żeby dostać 1500 zł jak nie sprzedasz nic nie daj Bóg tak nie wyjdzie to nawet tej kasy nie dostaniesz dostaniesz zerem a dyrektor król takie nazwisko bardzo obstaje przy tym że pensja jest zależna od wyniku kłamstwo kłamstwo jeszcze raz kłamstwo wszyscy powinni przestać tam przychodzić

Tak19Nie6
Adrian
@anonim

Twoja opinia wygląda na niezrozumienie warunków współpracy. Współpraca B2B - to premie + prowizje, co daje brak sufitu finansowego, fajnie, bo znajdź mi inną pracę gdzie można zarobić 5-7k netto w pierwszym/drugim miesiącu już. A jak już się rozkręcisz, to więcej. Sufitu nie ma. Z kolei, gdyby tu pracować na umowę o pracę, to może byś dostał 3000 netto podstawy i jakąś prowizje - sufit byś pewnie miał na 3,5- 4 netto w ogóle. Dodam, że stabilność KAŻDEGO rodzaju umowy, czy to umowa o pracę czy B2B to jest aktywność i zaangażowanie, więc gdy np. jesteś na umowie o pracę i nie przynosisz do firmy wyników lub nie realizujesz obowiązków pracy - to wypłata nawet podstawy może być Ci obcięta zgodnie z prawem, a nawet możesz zostać dyscyplinarnie zwolniony. To jest praca dla ludzi, którzy chcą się spotykać z innymi ludźmi, aktywnymi, otwartymi na nowe umiejętności. Satysfakcja duża, bo kasa jest super i nawet więcej mam urlopu niż na etacie bym miał.

Tak9Nie19
agent
@anonim

Widać ktoś nie czytał ogłoszenia Nie sprawdził czym zajmuje się doradca a już nie wspomnę o znajomości podatku. O zgrozo i taki ktoś miałby rozmawiać z ludźmi biznesu? O czym? Jak marudzić na życie? Z takim doradcą nikt się nie spotkalby. Zrozumcie że za dobra pensja idzie też obycie i kultura. Chcesz zarabiać zacznij się angażować. Nie podoba się to wykladaj towar czy obsluguj maszyny.

Tak10Nie15
Zbyszek
@agent

Zbyszek Przewodniczący komisji egzaminacyjnej, tajemnicza ręka, może inwigilator mściciel...? Nie tej firmie tak się po prostu postępuje! Kapitalna ilustracja do moich osobistych spostrzeżeń: @ananim 24.062019 ...Zrozumcie że za dobra pensja idzie też obycie i kultura. Chcesz zarabiać zacznij się angażować. Nie podoba się to wykladaj towar czy obsluguj maszyny. Jest takich "kwiatków" więcej. Podoba mi się opowieść o pensji i "chodzącym obyciu i kulturze". Natomiast tę informację już mi przekazali: Nie podoba się to... Opatrzność chyba nade mną, nie dopuszczają do tego, żebym dołączył do takiego towarzystwa.

mika

Zgadzam się w 100%

mika

cała prawda o MetLife

@Adrian

Zgodzę się w 100% z powyższą wypowiedzią! To chyba jakieś nieporozumienie ponieważ ja nie musiałam zakładać żadnej działalności by dobrze zarabiać.

Tak4Nie2
qwerty
@Adrian

gdzie niby będąc na umowie o pracę mogą komuś obciąć podstawę zgodnie z prawem? :D całości wypowiedzi nie neguję, ale błagam nie pleć takich bzdur nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Tak samo jak z możliwym zwolnieniem dyscyplinarnym za brak wyników czy realizacji obowiązków. Wiesz w ogóle co to jest zwolnienie dyscyplinarne?

Tak7Nie
Dawny pracownik
@qwerty

Niestety kiedyś pracowałam w Metlife i wiem, ze tak zwani Managerowie wystawiają na forach pozytywne opinie o firmie. Być może to właśnie ktoś taki, firma to tragedia. Bardzo bazują na naiwności ludzi odradzam KAŻDEMU

Sz123

A ja mam pytanie dotyczące umowy agencyjnej dla agenta w MetLife. Chodziło zapis „w przypadnie rozwiązania umowy, agent jest zobowiązany do zwrotu towarzystwu [...] wszelkich środków pieniężnych, pełnomocnictw, polis oraz wszelkich innych rzeczy, materiałów i dokumentów stanowiących własność towarzystwa”. Czy to tyczy się również uzyskanych wcześniej wynagrodzeń? Bo ja to rozumiem tak ze moja wyplata to nie jest własność towarzystwa, tylko moje wynagrodzenie. Bardzo proszę o odpowiedz

Karolajna
@Sz123

Pracuje w MetLife od kilku lat, nie posiadam swojej działalności - jestem na normalnej umowie o pracę. Jestem zadowolona ze stanowiska, można awansować i się rozwijać.

Tak1Nie2
@Sz123

Lepiej uważaj i przeczytaj wyżej jak nie chcesz dopłacić

Ilona

Czy praca Dorada ds ubezpieczeń( Katowice) to to samo stanowisko co agent? Cz trzeba zakładać działalność? Będę wdzięczna za odpowiedź

Renata
@Ilona

Tak, to ten same stanowiska w MetLife. Z tą działalnością zdania są podzielone. Niektórzy zakładają, inni nie. Jak tylko się dowiem osobiście, to dam znać.

pracujeWmetlife
@Renata

Tak, założenie działalności jest wymagane ustawą (art. 3 pkt 2 Ustawa z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń). Zapisy te znajdziesz na stronie KNF, która definiuje te zapisy. Natomiast odnosząc się do treści: "inni nie" oznacza, że komuś zaproponowano wstępną współpracę na zasadach subagenta, który nie musi tej działalności zakładać przez pół roku. W tym czasie robi rekonesans, czy odpowiada mu czy nie taki rodzaj pracy. Musi się jednak liczyć z brakiem benefitów jakie otrzymuje agent/doradca. Czyli mniej zarabia, bo jedynie prowizję od określonych, ograniczonych produktów. Z perspektywy długoletniego pracownika stanowczo odradzam. Jednakże jest to moment na właściwą decyzję.

khalil42
@Ilona

Pracowałam w MetLife przez kilka lat, swojej działalności nie posiadałam, a i tak zarabiałam bardzo dobre pieniądze. Niektórzy z Was ma siłę chcą znaleźć jakieś wady. Praca na tym stanowisku jest bardzo okej.

Martusia
@Ilona

Pracuje w tej firmie i nie mam założonej żadnej działalności. Zarabiam bardzo dobrze. W pracy możliwy jest rozwój i awansowanie.

Mariuszka
@Ilona

Ja nie zakładałam żadnej działalności. Byłam zatrudniona na umowie o pracę, warunki były bardzo korzystne dodatkowo pakiet zdrowotny. Firmie można zaufać!

Jola

Pojawiłą się oferta pracy jako Mendżer Zespołu w Rzeszowie. Zgłosiłam się do rekrutacji i zostałam zaproszona na rozmowę. Podczas rozmowy dowiedziałam się, że nie chodzi o stanowisko Menadzęra, a zwykłego agenta. Co mi się nie spodobało to dyrektor podczas rozmowy przeinaczał to co było w ogłoszeniu o pracę. Tam było Mendzer, a na spotkaniu była mowa o Agencie. Zupełnie inne warunki współpracy. Oczywiście była mowa o niby to wielkich zarobkach typu 12 tys brutto zł - jeżeli będzie przypis. W ogłoszeniu była mowa o pasie startowym. W rzeczywistości wygląda to tak, że jak nie sprzedajesz to nie zarabiasz. Niejasne warunki współpracy. Oczywiście wymagana działalność, bo nei zatrudniają ani na umowe zlecenie, ani na umowę o pracę. Obowiązkiem jest spotykanie się z Klientami bez biura, płacenie za koszty tych spotkan ( wiadomo kawa, herbata) i jeżeli uda się namówić to jest jakaś kasa, jeżeli nie to nie. Posudmowując płacą wyłącznie gdy Ty przekoanasz Klienta. Natomiast wszelkie koszty typu podatki, zus, koszty spotkań z Klientem należą do osoby współpracującej. Żenujące. Ja podziekowałam za taką "współpracę" podczas spotkania. Podobno czasy niewolnictwa mineły.

Tak13Nie2

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w MetLife TUnŻiR S.A.?

pozytywna
@Pytanie

Atmosfera jest naprawdę mega codziennie są szkolenia na których można wiele się nauczyć i jednocześnie pośmiać, dodatkowo każdy sobie tu pomaga jeśli ktoś czegoś nie wie lub nie może znaleźć.

Zostaw merytoryczną opinię o MetLife TUnŻiR S.A. - Warszawa

MetLife TUnŻiR S.A.