MetLife TUnŻ

Warszawa

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 19 ocen.

Opinie o MetLife TUnŻ

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MetLife TUnŻ

@Scout

Mogę potwierdzić. Firma rekrutuje właśnie na stanowisko menedżerskie, ale nie ukrywają, że będzie tam kilka zespołów rozwiązujących zadania. Można wywnioskować, że w kilku proponowanych terminach tworzą po 4-5 grup po 3-5 osób (razem 12-25 osób) aby w ciągu 2h rozwiązali dane zagadnienia. Z racji, że terminów jest kilka sprawdzają w ten sposób ok 120-150 osób. Tylko najlepszy team przejdzie dalej i wtedy zweryfikują kto był pomysłodawcą. Z ciekawostek wszystkie pomysły z "warsztatów" stają się własnością Metlife. Generalnie to za darmo każda ze 150 osób poświęca 2h na głowienie się nad ich problemami. Jak to mój tata mawiał. Za consulting biorę 200 netto za godzinę.

Iwona

@Obserwatorrozumiem, że nie było możliwości dostania od razu stanowiska menedżerskiego, nawet jeśli miałeś wcześniejsze doświadczenie. Czy ktoś jeszcze ostatnio brał udział w rekrutacji w MetLife TUnŻ i podzieliłby się informacjami na ten temat? A może ktoś z was próbował od najniższych szczebli zostać managerem?

Obserwator

Byłem na rekrutacji na menadżera. Spend ludzi . Nie ważne czy z doświadczeniem czy bez. Wciskają kit że menedżer musi przejść wszystkie szczeble od samego początku żeby po 16 miesiącach dostać stanowisko które było w ogłoszeniu . Pieniądze idą oczywiście w parze. Żenada żebym musiał udowadniać po 10 latach na stanowisku menadżerskim że potrafię zarządzać. Zachęcam do omijania szerokim łukiem. Liczą że trafią leszcza co się na to złapie. To naprawdę niskie.

Iwona

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem z Członkiem Zarządu Dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich MetLife TUnŻ, który znajdziecie na stronie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,364586,wywiad-malgorzata-milczarekbukowska @Karolina co najbardziej podoba Ci się pracując w MetLife TUnŻ?

Karolina

Hej postanowiłam wyrazić tu swoją opinie na temat firmy MetLife. Jestem nową osobą jeśli chodzi o bycie agentem, bo jestem w tej firmie dopiero od czerwca, w maju zdawałam egzamin KNF . Przygotowanie i szkolenia do egzaminu miałam ze swoim kierownikiem oraz na platformie online. Na chwilę obecną mogę powiedzieć że jestem zadowolona z tej pracy, jest raz lepiej a raz gorzej ale nikt nie mówił że będzie kolorowo, zwłaszcza, że początki w każdej nowej pracy nie należą do łatwych. Fajne jest to że dla nowych mają program Debiut który dla nowych agentów jest super. Wcześniej nigdy nie pracowałam w ubezpieczeniach i jest to dla mnie coś nowego, produkty mają fajne i dostępne dla każdej grupy wiekowej.

Iwona

@Warkot może warto było iść i się przekonać samemu? W firmie MetLife TUnŻ jest wiele stanowisk i każde wygląda inaczej. Obecnie poszukują Menedżera Zespołu. W ofercie napisali, że do zadań pracownika będzie należeć rekrutacja i wdrażanie do pracy nowych członków zespołu, odpowiedzialność za realizację planu sprzedaży, szkolenie, motywowanie oraz monitorowanie pracy członków zespołu, dbanie o jakość sprzedaży. Może ktoś aplikuje?

ms

Byłam ciekawa co tu piszecie na forum. Dobrze, że jest taka możliwość poczytania. Na szczęście mało tu w tym wszystkim prawdy i wiele niedomówień. Sama pracuję w Metlife parę i nie narzekam. W Metlife pracują ludzie po 20, 15, 10 lat.... daleko mi do nich ale wiele się od nich uczę! Super szkolenia mają w e-learningu. Dosskonały program wsparcia aż na dwa lata. Jestem ze Śląska i polecam pracę w Metlife dla każdego

Iwona

@xxx zdecydowałeś się jednak wybrać na rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli tak, to mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym jak wyglądała Twoja rozmowa o pracę?

Iwona

@nie mam zamiaru u nich pracować, nie ufam im jeśli oferta pracy przedstawiona na rozmowie nie była zgodna z tym co firma prezentowała w ogłoszeniu, to taka sytuacja rzeczywiście może zniechęcić do pracy w firmie. Chętnie dowiemy się czy również innych taka sytuacja spotkała.

nie mam zamiaru u nich pracować, nie ufam im

Totalny brak szacunku dla kandydatów do pracy. Zamieszczają ogłoszenie o pracę na stanowisko menadżera. Następnie zapraszają Cię na rozmowę rekrutacyjną. Tam słyszysz od nich że na takie stanowisko u nich to trzeba sobie zapracować i że startuje się u nich z czystą kartą na najniższym szczeblu. Jakieś oszołomy w tej firmie pracują. Chyba mają nierówno pod sufitem ponieważ: 1. Skoro od X lat pracuję jako menadżer w mniejszych i w większych firmach to nie mam zamiaru dokonać autodegradacji po to, aby spróbować swych sił w MetLife, 2. Skoro nie mają ochoty zatrudnić mnie na stanowisko na które aplikowałem, to niech mnie nie zapraszają na rozmowę. 3. Jeśli chcą mnie zatrudnić ale nie chcą zatrudnić mnie od razu na stanowisko menadżera to niech powiedzą to przez telefon. Zastanowię się czy warto marnować swój cenny czas na spotkanie z jakimś pseudo dyrektorem oddziału.

Agent Metlife od ponad 5 lat

Ponieważ nie ma opinii obecnych agentów, zostawię swoją. Właśnie minęło mi 5 lat w Metlife , to moje pierwsze doświadczenia z ubezpieczeniami i póki co nie zamienię firmy na inna. Warunki umowy agencyjnej sa nieporównywalne z innymi TU , świetne i z zabezpieczeniem emerytalnym. Na starcie najważniejszy jest dobry manager, który wszystkiego rzetelnie nauczy i pokieruje do momentu usamodzielnienia. Jeśli jest sie fair i pracuje na podstawowym poziomie można dobrze zarabiać, jeśli jest sie ponad podstawowy poziom i ma sie większe chęci do pracy i aspiracji można zarabiac Dużo, dużo więcej, wcale nie trzeba sie bardzo wysilać czy harować 8-22. Normalnym sposobem rzetelnej pracy. Wszystko można zaplanować i jechać na wakacje. Warunki wynagradzania tez nie sa kosmiczne do realizacji. Uważam, ze bardzo dobre towarzystwo na start i dopoki ma bardzo dobre produkty i wypłaca roszczenia na dobrym poziomie to bede tu pracować. Bo najważniejszy dla mnie jest dobry interes klienta w TU , produktów innych TU nie potrafiłabym obronić wiedząc, ze sa na rynku lepsze ( na dzis w metlife). Osobiście szczerze polecam jeśli ktoś chce dobrze zacząc to moge polecić jeden z najlepszych oddziałów w Warszawie, gdzie jest świetna atmosfera i ludzie którzy nawzajem sobie pomagają i przekazują wiedzę , każdy wspiera sie nawzajem a

Agent Metlife od ponad 5 lat

Ponieważ nie ma opinii obecnych agentów, zostawię swoją. Właśnie minęło mi 5 lat w Metlife , to moje pierwsze doświadczenia z ubezpieczeniami i poli. O nie zamienię firmy na inna. Warunki umowy agencyjnej sa nieporównywalne z innymi TU , świetne i z zabezpieczeniem emerytalnym. Na star od najważniejszy jest dobry manager, który wszystkiego rzetelnie nauczy i pokieruje do momentu usamodzielnienia. Jeśli jest sie fair i pracuje na podstawowym poziomie można dobrze zarabiać, jeśli jest sie ponad podstawowy poziom i ma sie większe chęci do pracy i aspiracji można zarabia. Dużo, dużo więcej, wcale nie trzeba sie butnie wysilać czy harować 8-22. Normalnym sposobem rzetelnej pracy. Wszystko można zaplanować i jechać na wakacje. Warunki wynagradzania tez nie sa kosmiczne do realizacji. Uważam, ze bardzo dobre towarzystwo na strat i dopoki ma bardzo dobre produkty i wypłaca roszczenia na dobrym poziomie to bede tu pracować. Bo najważniejszy dla mnie jest dobry interes klienta i w TU , produktów innych TU nie potrafiłabym obronić wiedząc, ze sa na rynku lepsze :). Osobiście szczerze polecam jeśli ktoś chce dobrze zacząc to moge polecić jeden z najlepszych oddziałów w Warszawie.

Iwona

@r a Ty byłeś pracownikiem firmy? Chętnie poznamy Twoją opinię na temat pracy i warunków zatrudnienia.

Konkrety

dlaczego nikt nie wyrazi zadnej konkretnej oceny tylo ciagle nie nie nie nie. Wie ktos jakie sa zarobki? czy jest podstawa i w ogole jak to wszystko wyglada?

Iwona

@były agent długo pracowałeś w MetLife TUnŻ? Co wpłynęło na Twoją opinię?

Rafal-Uk

Powiem tak. Myślałem nad powrotem do polski i pracować dla metlife polska ale z komentarzy wynika że to bardzo zły pomysł. Pracuje dla metlife uk i tu jest odwrotnie( mój znajomy który jest numerem jeden zarobił w rok £200k ja wprawdzie tylko £70k. Tak wiem, ciężko wam w to uwierzyć ale takie są realia w UK. Zadowolony pracownik przynosi więcej korzyści dla firmy. Wiec co do pracy jestem zadowolony aczkolwiek chciałbym wrócić już do polski . Która firmę możecie polecić? Proszę o emial: rafal1980poland@gmail.com. com

gggg

czy jest ktoś w stanie wystawić opinię pracy w Call Center ?

anka

nieporozumienie - uwaga na managerów i ich bajki o zarobkach.

jack

olbrzymia rotacja kandydatów, ciągła rekrutacja, średni produkt, na 100 kandydatów po 3 latach zostaje 3, pieniędzy raczej nie zobaczysz, ciągłe promocje sprzedażowe dla agentów świadczą o fatalnej sprzedaży. uwaga na szkoleniach nakazuję dzwonić po znajomych i tworzyć łańcuszek - nie radzę bo można stracić szybko znajomych, szkoda czasu, zaangażowania - warto mieć sponsora lub inne źródło utrzymania, szczerze odradzam zdecydowanie - tylko dla orłów lub frustratów

jack

olbrzymia rotacja kandydatów, ciągła rekrutacja, średni produkt, na 100 kandydatów po 3 latach zostaje 3, pieniędzy raczej nie zobaczysz, ciągłe promocje sprzedażowe dla agentów świadczą o fatalnej sprzedaży. uwaga na szkoleniach nakazuję dzwonić po znajomych i tworzyć łańcuszek - nie radzę bo można stracić szybko znajomych, szkoda czasu, zaangażowania - warto mieć sponsora lub inne źródło utrzymania, szczerze odradzam zdecydowanie - tylko dla orłów lub frustratów

maja

no ale uważam ze to bardzo dobrze ze firma prowadzi szkolenia przecież wlasnie to podczas nich można się nauczyć najpotrzebniejszych rzeczy przecież..a nie wiecie jak często sa robione takie szkolenia czy to może takie jednorazowe i tez ile one trwaja?

hylin

Aplikowałem na menadżera grupy jestem po spotkaniu kw. wszystko wygląda w miarę przejrzyście , ale jakie są realia w tej firmie ? Proszę o jakiś konkretny komentarz .

anonim

jestem zażenowana poziomem - a raczej totalnym brakiem - profesjonalizmu. Pani prowadząca spotkania rekrutacyjne dla managerów nie potrafi utrzymać kulturalnego poziomu rozmowy, na spotkanie zaprasza chyba jedynie po to, aby poniżyć i zdyskredytować kompetencje kandydata. Mając odpowiednie doświadczenie i nie małe kompetencje potwierdzone kwalifikacjami, dla owej Pani przeszkodą był, jej zdaniem, zbyt młody wiek. W trakcie rozmowy, podając konkretne argumenty, Pani w jakimś bliżej nie uzasadnionym ataku używa sformulowania "proszę się ze mną nie licytować, jestem starsza i mądrzejsza", "Pani nie ma doświadczenia ŻYCIOWEGO" jest moi zdaniem poniżej krytyki. Jeżeli dana aplikacja komuś nie odpowiada, nie należy zapraszać na spotkanie rekrutacyjne. Bliżej nie znane warunki wynagrodzenia nawet nie podane na rozmowie. Podsumowując totalny brak profesjonalizmu. Nie polecam. Mamienie zarobkami dla agentów, bez podania jakiejkolwiek stawki konkretnej.

anonim

(usunięte przez administratora)

jan323

Nie polecam pracy w tej firmie. Nie dbają o doświadczonych i lojalnych pracowników i nie próbują ich zatrzymać. Wolą zatrudniać nowych bez doświadczenia byle za mniejsze pieniądze.

ewakuacja

Nie polecam MetLife na chwilę obecną. Firma notuje ostatnio bardzo słabe wyniki i mówi się o planowanych zwolnieniach.

anonim

Nie polecam ani jako pracodawców ani jako ubezpieczycieli

anonim

Szczerze odradzam. Zastanówcie się zanim zwiążecie się z tą firmą.

Zostaw opinię o MetLife TUnŻ - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MetLife TUnŻ