Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

dr wiktor wektor

a wszystko to dzięki naszym BUCOM rządzącym którzy zniesli ograniczenie licencji taxi

Icar

Jest lipa coraz większa z tygodnia na tydzień coraz gorzej, nie mówie ze nie ma ruchu bo ludzie jako tako dzwonią ale jest drastyczna liczba samochodów! Co z tego że w godzinach szczytu zdazy sie że zejdzie np. z Ruczaju 5 samochodów w 20 minut jak za 3 minuty na strefie jest nastepnych 4-5 i oni już muszą czekać 2h. Co z tego że złapie kurs z Biezanowa na Kazimierz za 20zł jak na Kazimierzu stoi 20 aut i trzeba czekać 1,5h na swoją kolej. Da się jezdzić 2zł/km jak najbardziej. Ale trzeba jezdzić!! Niską stawke trzeba nadrobić jazdą stojąc za 2zł/km nie da sie godnie zarobić. Pewnie ze można wyjechać piątek,sobota,niedziela na 72h i zarobić tylko jaki organizm to wytrzyma?

haha

radiotaxi dwójki, godz 17:00 do 21:45 - jeden kurs ze słupa za 31zł, ZERO zgłoszeń jakichkolwiek z radia, brak jakichkolwiek WK. PRACA taksówkarza w tej chwili to DNO DNA I DWA METRY MUŁU.

icar

A ja jeżdżę już 3 rok i wcale nie narzekam.Najlepsza moja praca jaką miałem. Ci co tu piszą najczęściej nie są z icara bo wypisują jakieś farmazony które nijak się mają z rzeczywistością.Może są to ci co jeżdżą na cudzym aucie i zarabiają połowę tego co ja. Mało tego rozmawiałem z wieloma chłopakami i stwierdziliśmy że nie chcemy podwyżek żeby przypadkiem nie zepsuć tego co działa dobrze.Jedyne co byśmy chcieli to żeby nie było nowych przyjęć i przesunięcia granicy 2 taryfy do Niepołomic i Tyńca.

co za kretyn
@icar

Zmień dilera albo bierz połowę bo ci szkodzi...

icar
@co za kretyn

No nie wiem komu bardziej szkodzi.Ty wiesz lepiej ode mnie czy mi pasuje praca czy nie?!?! Nie będę cię obrażał bo nie mam zamiaru zniżać sie do twojego poziomu.Zapomniałem wspomnieć że największą wadą tej pracy jest ciągły kontakt z takimi ludźmi jak ty.Wiecznie nie zadowoleni,źli,naburmuszeni z aspiracjami ponad swoje możliwości.Nie dostrzegacie zalet tylko widzicie same wady. Strajkujcie,normalni kierowcy więcej zarobią!

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
???

Ale jak wy to sobie wyobrażacie.Wpadamy do biura i krzyczymy że tak dalej nie może być,podnosimy stawki sprzed kilku lat i nie ma więcej przyjęć!!!Oczywiście to wszystko szef ma podpisać bo jak nie to nie wróci do domu?!?!?! Zaznaczam że może uda się zebrać grupę 50-70 osób.Reszta to cykory,emeryci,lizusy i olewacze. Na to szef mówi że w taki sposób to możemy sobie rozmawiać na prywatnym spotkaniu a nie w jego biurze.Mówi że podwyżki będą ale jak inne sieci podniosą ceny a przyjęcia będą bo on nie widzi powodu dlaczego by nie miał zarabiać skoro w tym celu zainwestował swoje pieniądze,miał jaja żeby coś zrobić i założył tą firmę.Widzi 50 osób i mówi że jak nie podobają nam się stawki w jego firmie to możemy iść na betona,zmienić sieć lub zawód.Dobrze wie że nawet gdyby odeszło 200 to pozostała część będzie miała taki ruch że zaraz pościąga kolegów ,rodzinę a i część kolegów z innych korporacji skusi sie bo nie ma co do gara włożyć. Tak to działa odkąd powstały pierwsze korporacje w krakowie.Gdy był ruch w dwójkach wszedł barbakan z niższą ceną,tel zaczął dzwonić i tam wszyscy poleźli.Powstał icar masa naszych kolegów tam poszła.919 straciło lotnisko to większość poszła do barbakanu,a gdy mega prawie już padła,zrobili obniżkę cen telefon zaczął dzwonić i z 80 aut zrobiło się znowu ponad 500. Może koledzy ze stowarzyszeń zrobią pierwszy krok i zlikwidują rabaty.To będzie sygnał dla prywatnych korporacji że nadszedł już czas zmian i należy też pomyśleć o interesie kierowcy. Mam wrażenie że większość tu piszących to siurki z nadmiarem testosteronu,która raczej chce awantury niż zmian.Nie mam zamiaru nikogo obrazić a raczej zachęcić do mądrego działania.

zmiana cen
@???

zdaje się, iż Partner wrócił z 1,80 zł/km do 2,30 zł !! rozliczają kierowców z ilości kursów a nie sztywnym abonament.

mega2

Witam czytając to postanowiłem napisać. W tym miesiącu miałem dwieście osiemdziesiąt zleceń obrotu 4 tys i 3000 tyś Km spaliłem za 1500 zł ZUS 1050 podatek 23 zostało na waciki. Jak się samochód zepsuje to lipa. Za takie stawki nie da się jeździć dotłaczam się do protestu jak by co.

@mega2

A w jakiej formie? Krzyki i szantaże? Czy może tak jak ja proponowałem? Myślę, że większość preziów będzie za podwyżką a tych nie przekonanych da się przekonać jeśli będą w mniejszości. Argumentem może być przejście do jednej z sieci która podniosła stawki oczywiście jeśli tylko jedna sieć by blokowała podwyżki! To proste przecież jeśli wszyscy będą za a tylko jedna sieć się sprzeciwi to pozostałe wchłoną większość kierowców z tej opornej sieci i co zostanie prezią? NIC ! nic im ze zleceń skoro nie będzie kierowców. A klienci nie będą mieli wyboru bo i tak ich ta sieć nie obsłuży więc skorzystają z konkurencji! Problem się pojawi jak będzie więcej niechętnych. Wtedy będzie trzeba podjąć bardziej drastyczne kroki z niepewnymi konsekwencjami....

mega

maki : ! Ty może nie ale inni to są takie sępy że 0.50 nie poświęcą a co dopiero 5 na startówkę. Blokują cię i karta do śmieci a na koniec czat na kanały do Ti mobile panienki wyrywać pozostaje he. Dzwonić na Policje tak jak jest wyżej przynajmniej złapią kare dadzą i K...Y stać nie będą. Podajesz (usunięte przez administratora)i muszą przyjąć zgłoszenie to jest jedyny sposób na nich !!! Panowie łączmy się ja u (usunięte przez administratora)nie zamierzam dalej jeździć zmieniam zmienić stawkę jak mnie ktoś poda to będzie motywacja do odejścia Pozdraiam

maki

Panowie złóżcie się codziennie po 1zł na startówkę za 5zł i wysyłajcie wszystkie nielegalne przewozy na miny !!!!! Przekażcie to innym kolegą i mówię wam to działa. To bardzo szybki sposób na pozbycie się nielegalnych przewozów !!!! Przekażcie to dalej

Barbulec
@maki

Dokladnie tylko trzeba to robić konsekwentnie po 5 minach blokują Ci numer ale 5zł/tydzień na startowke to chyba nie majątek.

jonson
@Barbulec

telefony na policję i do ITD o nielegalnym przewozie osób z podaniem nr rej auta to jedyny sposób na lewe taxi, wysyłanie na miny to broń obosieczna.

antyprzewóz
@jonson

do itd nie-to nie jest formacja interwencyjna-sorry ale odrazu widać,że nigdy tam nie dzwoniłeś.policja drogowa ale to bardziej skomplikowane-oni robią wniosek i przekazują do itd.najłatwiej miny i straż miejska za strefe(ale póki co nie zawsze im sie chce....)najskuteczniej zrobić samemu zdjęcie i złożyć osobiście-muszą nadać temu bieg.dzwonić i ich zamęczać o szpitalną też ma sens ale jest dłuuuuużej do efektu.. .ale w końcu sie wkurzą :).więcej tu nie napisze bo (usunięte przez administratora) nas okradający też to czytają-a ci co coś robią to i tak wiedzą:)WIĘC NARAZIE STARTÓWKI W DŁOŃ!!!!!!!!!

adam

Panowie z icar teraz dopiero opamiętaliście się ? Od kiedy siec powstała na początku chwaliliście się że zarabiacie po 9000 tys że nas taxi zrównacie z błotem ze nas wygryziecie itp. Następnie staliście się taxi i co dalej jeździcie jak rumuny za darmo. Gdyby nie to że przyjmują do sieci i nie możecie zarobić bo liczba aut jest nie do zaakceptowania to dalej byście tyrali za 2 zł i 6000 tyś km na miesiac. Przewozy caro eco itp opamiętają się za 10 lat jak auto jednemu drugiemu padnie a wy gdzie byliście kilka lat temu przyjmując się do tej sieci ? Widać na matematykę nikt nie chodził bo liczyć nie umiał dopiero po latach odezwał się w was instynkt przeżycia. Jesteście parobki tylu kierowców i nie potraficie się zbuntować przeciwko 2 szefom masakra. Tyrajcie tak dalej za darmo i nabijajcie kasę szefom oni to docenią. Nie wiem czy u was się tak da ale chodzi mi o sms na terminalu jeden drugiemu pisze o spotkaniu na lotnisku. Na spotkaniu ustalacie stawki nie pytając szefów (wszystkich nie zwolni)oraz kto zobaczy stojącego caro itp dzwoni na policje albo na straż i tym sposobem wyeliminuje się tą chołote. Weście się w garść bo piszecie piszecie a nic z tego nie wynika.

caro

Zróbcie podwyżki stawek popieram wtedy my caro będziemy hulać he he

reksio
@caro

Czym? Tymi paroma samochodami? A po za tym patrząc na wasze samochody to przy tym zwiększonym hulaniu to te złomy po paru dniach się porozlatują.

beton taxi
@caro

ja co sobote rozklejam wszystkich matołów z caro zabawa przednia , mina matoła bez naklejek bezcenna :D

icr

Nie mówie o strajku typu nie wyjeżdżamy na miasto tylko o zebraniu sie i wjeździe,blokadzie biura. Albo na piśmie spełnią nasze żądania albo nie wyjdą z biura do domu. Komisarze?! Sory kolego ale bardzo głupi pomysł. W Icarze komisarzami są stare komuchy z Barbakanu którzy bez mydła wchodzą wiadomo gdzie właścicielom i żaden z nich nie poprze dzialan kierowców tym bardziej ze nie płacą abonamentu. Kiedyś jade z klientem i pyta mnie sie o co chodzi z tymi komisarzami bo jechałbz jednym panem który mu sie chwalił że ma władze w sieci i ze uwalil dzisiaj X kierowców. Nie tędy droga przynajmniej nie w Icarze moze gdzie indziej są normalni komisarze.

Ode idę

Jedyna możliwością jest tylko zebranie sie na płycie lotniska w hucie i wszyscy bez wyjątku przestawić zegary na to co było przez 6 Laty wtedy prezesi nic nie bedą mieli do gadania lub utworzyć jedna wielka sieć taxi ale nie prywatna o nie tylko jedno wielkie zrzeszenie i to rozwiąże sprawę jednak na to nie ma juz czasu panowie (usunięte przez administratora) w garść i na lotnisko można pogadać z mostkami oraz z sarmacką i wynegocjować dobre kwoty za przestawienie zegarów w ciagu 2 dni przestawia nas wszystkich i co prezesi was wywala niedoczekanie icar mega barbakan czym jest bez was kierowców ??? Niczym poprostu niczym to tylko kilka nr tel i nic wiecej pomyślcie o tym i raz na zawsze zakończmy ten bałagan konkurencja polega na normalności a nie na jeździe za stawki które nic wam nie dają tylko was wyniszczająca pozdrawiam

taxi
@Ode idę

O czym ty piszesz!Chcesz żeby równo,nagle zebrało się 2000 taksówkarzy?!Jestem jednym z was,ale w tym momencie to nie wiem czy chce mi się śmiać czy płakać!!! Nawet gdyby to gdzie pewność że nagle 919 nie wpadnie znowu na wspaniały pomysł i wprowadzi ALE TAXI ze swoimi 1,70 zł/km!!Wtedy się nie udało to może później? A ten pomysł o jednym wielkim stowarzyszeniu to już mega informacja o tym jakie masz pojęcie o naszym środowisku.Kto niby miałby zarządzać?Każdy z nas miałby inny pomysł i najwięcej do powiedzenia.Przypomnij sobie jak wyglądały spotkania udziałowców stowarzyszeń.Chłopie pienisz i masz wielką fantazję. Zapomniałeś jeszcze o przewozach czyli eko,ochroniarzach,gabinetach i niepolomickim caro które tylko się czają i czekają. Jak coś robić to z głową i pomysłem a nie pustymi hasłami.

Icar bieda nędza

2500 na czysto?! Pięknie by było! Styczeń 1500 na czysto za 450h pracy luty jak narazie odłożone 1100zł wolne w jedną niedzielę. Nie jest to ściema nie pisze tego dlatego żeby zniechęcić nowych do Icara mam już gdzieś i tak wiem ze nie przestaną przyjmować pazerne świnie.

też icar
@Icar bieda nędza

To żeś pojechał po całości. Masz 3,30zł/h? Skąd ty jesteś? Z kozich bulek, że za taką stawkę robisz? Ja na Twoim miejscu zmienił bym robotę na chłopa od łopaty za 10zł/h lub przestał pisać farmazony.......

taxi
@Icar bieda nędza

O Jezusie nagła zmiana taktyki.Dopiero co niedawno pisaliście o 12 tys na miesiąc.To chodziło o dochód całej sieci?!?! 450 godz w miesiącu to dzień w dzień po 15 godz pracy!!Mieszkasz w aucie? Nie lubię was bo zawsze kłamiecie!Po co pisać takie głupoty?!?!! 12 tys miesięcznie albo 450 godz miesięcznie. Powinni wam zrobić abonament 800 zł/miesięcznie,tak za głupotę!

@taxi

Popieram. I powtarzam, nie rozmawiajmy z pieniaczami i kłamcami. Proponuje znaleźć jakieś inne miejsce do rozmów na które nie wpuści się tych kre tynów co piszą same głupoty i zacząć merytorycznie rozmawiać o sposobie rozwiązania naszych problemów!

icR
@mega

Też popieram. Kolega napewno przesadza. Wierzę że źle nie chcesz ale w takie brednie nie uwierzy nawet świeżak. Jest ciężko, momentami fatalnie mam wrażenie jakby z tygodnia na tydzień było coraz więcej aut pologowanych obroty spadają drastycznie z tygodnia na tydzień wydłuża sie czas spędzony w pracy. Ale panowie do jasnej cholery jest nas 2000 a dajemy sie zniewalac sześciu pacanom pazernym! Rozumiem że to są ich firmy itd, ale od tego jak oni postępują zależy życie dwóch tysięcy rodzin więc MUSZĄ SIE Z NAMI LICZYĆ!! Znacie takie słowa jak bunt? Znacie takie słowo jak strajk? Napewno znacie bo ogladacie TV! Myslicie ze jak po 600 chłopa wparuje do biur pazernych świń zablokuje im wyjście poblokuje auta to nic to nie da? Postulaty? W przypadku Megi niech nie blokują podwyższenia stawek w przypadku Icara i Barbakanu wstrzymanie naboru.

niusingen
@icR

Przestawcie się na 1,50 to ruszy .

człowiek
@icR

Na pewno trzeba coś zrobić,ale sposób jaki proponujecie dla większości taksówkarzy jest niestosowny.Może najpierw trzeba rozmawiać,podawać argumenty,pomysły a buntować można się w ostateczności. Na początek może zastosować najprostszy sposób.Z każdej sieci niech się spotkają komisarze,wspólnie niech coś ustalą a potem to zaproponują w biurze.Znają właścicieli,wiedzą jak z nimi rozmawiać.Mogą najpierw porozmawiać z właścicielami,zapoznać się z ich stanowiskiem a potem się spotkać wymienić wiedzą i coś ustalić. Każdy z nas może podać nr swoich komisarzy. Na tym etapie bunt czy strajk to tylko kolejny gwóźdź do trumny.Skorzystać na tym mogą tylko te słabe sieci do których zadzwoni klient jak nie dostanie auta w barbakanie,icarze czy medze. Czasem mam wrażenie że to właśnie oni zaczynają tu nas podpuszczać.

@człowiek

Kolego rozmowy, sugestie,prośby, argumenty padają między kierowcami Icara a biurem od kilku ładnych miesięcy. Jak mantra jest powtarzane że przestaną przyjmować kierowców jeśli procent niezrealizowanych zleceń nie będzie wiekszy niż 10% nie wliczając do statystyk weekendów!! Tylko że przez ostatni miesiąc ten procent oscyluje wokół 0!! Więc o czym my mówimy o jakich rozmowach?! Ci ludzie nas oszukali po raz któryś jedynym argumentem jaki nam pozostał jest strajk niestety.

apogeum

Koniec Icara

ta xi

pojezdzisz dluzej sam zobaczysz - powodzenia.... BEDZIE CI POTRZEBNE.

Icar

Weryfikujcie pytajcie sie, dzialajcie! Na 100% to przez Mege nie mamy lepszych startowek i ciut wyższej taryfy dziennej. Nie moge więcej szczegółów napisać to chyba jasne.

edek

W medze już widziałem numer 588, oprócz ponad setki busów z numerami powyżej 600, nie wiem ilu kierowców jest w icarze ale pewnie dużo więcej, plus barbakan tez pewnie 500-600, czyli jest nas około 2000, czyli prawie połowa wydanych licencji jeździ w 3 prywatnych sieciach których kierowcy utrzymują dokładnie 6, panowie ni mniej ni więcej tylko 6-ciu pazernych sku.... synów. Jeżdżę na taryfie 4-ty rok, jeździłem w rumunii do niedawna, ponad rok temu przeniosłem się do megi, bo myślałem, że tam prezesi odnaleźli "receptę na każde zło". Niestety to są tylko złudzenia w rumunii robiłem około 3000-3500 km przed obniżką na 30 % w nocy, w medze robiłem (zaznaczam robiłem) około 5500 - 6000 km, teraz ze względu na sktuslną liczbę kierowców, robię maksymalnie 4000 km w nocy, to nie są kilometry płatne, jakby się komuś wydawało!!!! Aktualnie prawie zajeździłem auto, które powinno smigać jeszcze przynajmniej 3 lata i to jest cały efekt jazdy w medze. W icarze jest pewnie podobnie, w barbakanie niewiele lepiej!!!!!!! Dopiero teraz rozumiem i powoli dociera do mnie to co mówili do mnie starsi koledzy taksówkarze, wtedy im nie wierzyłem, że na taksówce jest bardzo duża rotacja, nowi przychodzą są wchłaniani przez korporacje, które ich dymają na maksa, a następnie wypluwają, zarabiają na tym tak naprawdę tylko prezesi sieci i dalej przychodzą kolejni nowi, którzy płacą kolejne frycowe i tak w kółko, co bardziej oporne rybki miotają się między sieciami przez parę lat, aż w końcu dają sobie spokój z taksówką, a prawdziwi taksówkarze i wszyscy ci którzy mają swój honor odchodzą na beton, tylko w tych czasach każdy kawałek "DOBREJ ZIEMI" na rynku i na "żydzie" z tego co wiem jest już zajęta, przez tych, którzy mieli trochę więcej rozumu, jaj i ikry niż pozostali!!!!

:-)
@edek

Panowie jest jeszcze jedno - itaxi gdzie płaci się tylko za zrealizowane zlecenie - 2,0 zł niezależnie po jakich stawkach się jeździ, czyli wszyscy możemy ustawić 2,30 zł/km lub 2,80zł/km jak betony na dniówce i wszyscy możemy zacząć jeździć po tych samych stawkach nie płacąc żadnych abonamentów do sieci tylko płacąc 2,0 zł za zlecenie.

jnb

szacunek i 100proc.racja. ale w sumie to śmieszne tak czytać jak megi i icary płaczą:)pierwsze zepsuli rynek a teraz:złączmy sie,ludzi wybierzmy,ble,ble,ble.......ale z sieci nie odejdą cykory.

ale z ciebie mądrala

a co ty myślisz że ktoś na siłę zaciągnął mnie do icara.Sam tam poszedłem i nie mam poczucia żeby mnie ktoś (usunięte przez administratora).Jeśli mi będzie źle to tak jak przyszedłem to tak samo odejdę. Wytłumacz mi dokładnie co masz na myśli że jesteśmy (usunięte przez administratora)

itaxi
@:-)

"płaci się tylko za zrealizowane zlecenie 2zł"! Ktoś chyba na umysł upadł, żeby tyle chcieć za zlecenie. Co nikt już nie pamięta jak było na początku w icarze? (usunięte przez administratora)

kierowca
@itaxi

to prawda co piszesz ale... kierowców jest coraz więcej a liczby zleceń nie przybywa, a raczej jest ich coraz mniej w każdym miesiącu a abonamenty nie maleją. W trzech dużych sieciach jest 2000 kierowców, możemy się wszyscy zebrać, skontaktować z iTaxi porozmawiać o obniżeniu stawki do chociażby 1,40zł brutto(usunięte przez administratora)

barbulek
@kierowca

To najpierw sprawdź jak działa iTaxi. Jak podniesiesz stawkę to będziesz wyświetlany na samym końcu w liście taksówek do zamówienia. (usunięte przez administratora)

Barbulek
@barbulek

Poprawka, da się też ustawić po czasie dojazdu ale stawki i tak się wyświetlają. I teraz pytanie kto komu zależy na czasie ( nie patrzy na stawki ) będzie uruchamiał aplikację i klikał zamiast zadzwonić i po sprawie. (usunięte przez administratora)

iTaxi
@kierowca

A jak sprawisz aby ci klienci którzy korzystali z tych 2000 taksówek z różnych korporacji zaczęli teraz korzystać z aplikacji na smarfonie?? (usunięte przez administratora)

xxx

Barbakan... 9 kursów. 10 godzin pracy. 74 km.obrót 170 zł. Jak żyć Panie Premierze. Jak żyć??? PYTAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

PREMIER
@xxx

KRÓTKO!

bet
@xxx

Jasne jasne każdy wie ze wracacie do gry i zaczeliscie jezdzić i to nieźle jeździć. Co by nie mówić o (usunięte przez administratora)to jednak na reklamę nie skąpi i mamy tego efekt. Eska,kino Kijów robią robotę.

jeszcze barbuś
@bet

dobre,widzę że poczucia humoru ci nie brakuje. Ta reklama w esce leci już od 2 lat i pomimo tego że jest na tą chwilę śmieszna(wprowadziliśmy jeszcze większe rabaty)to do tego nie prawdziwa.Zapraszam cię z powrotem i wytłumacz klientowi jakie to mamy nowe rabaty! Coś jeszcze zarabiamy tylko dla tego że masa chłopaków odeszła do innych sieci lub na betona.Ty pewno jesteś jednym z nich.

ciekawostka

W Norwegii w przeliczeniu na złotówki trzasniecie drzwiami to 45zł. Taryfa dzienna to 14zł za km, nocna 32 zl poza miejska 56zł/km czasówka 120zł/h która jest naliczana do prędkości 45km/km. Tak na poprawe humoru dla Was zebraki z Icara,Megi,Barbakanu. Aha jeszcze jedno w każdym mieście są ściśle przestrzegane limity wydawanych licencji. Tam wiedzą ze Taksowka to nie jest usługa pierwszej potrzeby i dostęp do zawodu musi być unormowany limitami tak aby żyło sie godnie.

tomcio

60zo

tomcio

ja sie przestawilem wczoraj, dzis wyjezdrzam i co.... zobaczymy, szczerze to mam ich w tylku, niech sobie blokujom bede icar beton i tak bedom wsiadac i tak

ciekawy
@tomcio

a ile ustawiłeś czasówkę?

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR