ICAR

Kraków

Opinie o ICAR

icar

icar zdecydowanie nie ma się dobrze, już nawet ukraińców próbują namówić na jazdę ale chętnych brak, Ci wolą Ubera. Z miesiąca na miesiąc kierowców w Icarze coraz mniej co zwyczajnie widać, jednak od powastania Ubera z Icara zrezygnowała reszta normanych klientów teraz to już prawe sama patologia jako klienci...

Krakus

Oczywiście, że icarek ma się dobrze i całe szczęście, dzięki nim jazda taxi jest ogólnie dostępna. Icar ma się nawet bardzo dobrze, jeszcze nie miałem sytuacji, żeby był większy problem z zamówieniem taksówki. Oczywiście święta, sylwester rządzą się innymi prawami, ale to tak jak w innych sieciach. Konkurencje ściska widząc śmigające trio Icar-Barbakan-mega i trzyma za nich kciuki. Bo stara taksówkarska gwardia chcialaby jeździć jak była mowa wyżej po 10 zeta za kilometr , a taxi to nie żaden rarytas rylko usługa na która powinni stać każdego, oczywiście jednego częściej, drugie rzadziej, ale jednak każdego.

~:(

Forum umarło R.I.P.

Wojtek

@Wojtek 14.11.2017 12:35
Forum umarło a zmiana oprawy graficznej się do tego przyczyniła I kretynskie wklejanie postów z innych forum. Szkoda...

nic ciekawego na tym forum sie nie pojawiło od 2010 r

Winnetou

w obecnej formie graficznej, forum jest NIECZYTELNE!

x

Ale ktoś spier ....ł oprawę tego forum

taxi

a co można tu jeszcze napisać? Chyba juz wszystko zostało napisane. Napisz czy załozyłeś już zimówki, albo doradź koledze jak otworzyć noową sieć.

lolo

pusto nikt nie pisze?

koziołek

witam serdecznie jestem zainteresowany zalozeniem korporacji taxi mam tylko maly problem jak to jest z zalozeniem co lepiej spólke, stowarzyszenie a moze inny rodzaj dzialalnosci dziekuje za wszelka pomoc

Karton mlodszy
@koziołek 25.10.2017 20:32

Interesujący ten twój pomysł. Napisałem sarkastycznie. Bo twój post można byłoby sprowadzić do tego,, chciałbym założyć określoną działalność gospodarczą ale niestety nie mam o tym pojęcia, pomóżcie,,. Chyba powinieneś mieć choć odrobinę założeń dla tego,, biznesu,, a więc gdzie widzisz swoją przewagę konkurencyjna jak zamierzasz dotrzeć do klienta jak chcesz przyciągnąć taksówkarzy. Jak sądzisz czy w Krakowie brakuje korporacji. Jak zamierzasz wygrywać z takimi globalnym graczami jak my taxi. Popatrz na inne,, biznesiki,, tego typu jak choćby Electric taxi, napływ taksówkarzy jest tam ogromny (bo przypuszczalnie jeździ ich 3 a może nawet 5) . To powinno pokazać Ci skalę trudności.

Santoro

Ja proponowałbym na początku po prostu działalność gospodarczą. Stowarzyszenia i fundacje są raczej dla działalności pro społecznych. Z kolei spółki prawa cywilnego wymagają większego kapitału na starcie no i są bardziej kosztowne w prowadzeniu np. pełna księgowość. Zaciekawił mnie temat poruszony przez Ciebie. Jaki kapitał zamierzasz przeznaczyć na rozkręcenie tego interesu?

coś dla ciebie
@Santoro 25.10.2017 20:34

pomysl dla ludzi mieszkajacych w wiekszych miastach... kazdy kto mieszka w duzym miescie ma ten sam problem - ciagle stanie w korkach. czesto ludzie siedzac w taxowce nerwowo spogladaja na zegarki i przeklinaja na korki... dla takich klientow jest proste rozwiazanie, a mianowicie taxi na skuterze, ktoremu korki nie sa straszne. minusy - czasem pada deszcz, i nie wiem jak wygladaly by sprawy formalne z rejestracja takiej taxowki... uwazam, ze przy nieduzym wkladzie mozna dorobic sie naprawde ladnych pieniedzy. jedyna inwestycja to 2000-3000 w skuter. pozdrawiam

JA

Witam Na temat otwarcia takiego biznesu można poruszyć wiele tematów. Najprostsze jest jedno rozwiązanie. Zdaj egzamin na taksówkarza, zapisz się do jakiejś korporacji i najlepiej zobaczysz jak to wygląda od wewnątrz. Na pewno nie będzie to stracony czas jeśli chcesz otworzyć taki biznes, no i będziesz wiedział jak wygląda umowa :) Pozdrawiam

Santoro

Widze, że specjalista od wszystkich tematów się włączył. Rzeczywiście, chodziło mi o spółki prawa handlowego. Napisałem, że takie spółki wymagają większego kapitału na starcie (a nie dużego). W chwili obecnej na utworzenie spółki z o.o. potrzeba 5.000, ale do tego dochodzi dużo innych kosztów. Zabrałem głos w tej sprawie gdyż co nie co wiem o tym temacie i uważam, że bez sensu są takie zaczepki słowne.

Santoro

Bez obrazy, ale z twoich pytań wynika tylko jedna rzecz: nie masz zielonego pojęcia jak to wygląda "od kuchni". Tak się składa, że mój wujek prowadzi korporacje taxi w Bydgoszczy. Ja będąc młodszy czasem dorabiałem sobie u niego pracując na bazie. Taksówkarze podpisują umowę na pracę w twojej korporacji. To wiąże się z tym, iż muszą przestrzegać twoich wytycznych i naklejają na samochody twoje logo. To nie ty im płacisz tylko oni tobie !!! Ty jesteś pośrednikiem zleceń. Ludzi dzwonią do Ciebie, ty dajesz te zlecenia taksówkarzom a oni płacą stałą stawke od zlecenia. Na pewno nie będziesz miał problemu, że będziesz miał zlecenia a nie będziesz miał komu ich dawać!!! To raczej cięzko będzie o zlecenia !!! Koszty na starcie na pewno nie są małe. Musisz kupić sprzęt i oprogramowanie przy pomocy którego będziesz miał kontakt z taksówkarzami oraz wysyłał zlecenia. Innym dużym kosztem będzie na pewno reklama. W wielu miastach korporacje inwestują teraz w systemy łączności palmtop - wifi - baza a to jest jeszcze większy koszt. Pozdrawiam

koziołek

skad wzieles te 200 tys podaj na co je wydasz podales ze na poczatku dzialalnosc gospodarcza a ja miala by wygladac wspolpraca z taksowkarzami caly czas mnie to ciekawi aby nie zostac na lodzie jak sie rozkreci jakas powyzka ja nie dam i odchodza korporacja dziala ja niemam komu dac zlecen i kicha jak dobrze szlo tak nagle klapa jak to rozwiazac

lewisle

było 2 lata na TVN 24 o takich przedsiębiorcach koszt 300tys ... ale w tym ful wypas wg mnie to tak 200 tys i mozesz jechac ;pp

Ja

Ale Was szczypie.. i to bardzo.. Skoro jeżdżą taniej to znaczy, że im się opłaca. Skoro Wy płaczecie to znaczy, że Was boli.. Wielcy "Panowie taksówkarze" nazywający innych kolegów po (usunięte przez administratora) biedakami a ich klientów patologią..

Rafał

WITAM! MOZE ZNAJDZIE SIE TU JAKIS ZYCZLIWY TAXOWKARZ CO PODPOWIE JAK TO JEST... ? ? ? MIESZKAM W WIEKSZYM MIESCIE MAM AUTO CHCIALBYM SPROBOWAC ZOSTAC TAXOWKARZEM... TYLKO PONOC NA TEN ROK JUZ SIE SKONCZYLY LICENCJIE.. ? ? ? PONOC BYLO ICH 200 SZTUK?! JAK TAKA LICENCJE SIE UZYSKUJE?? KIEDY SIE O NIA STARAC?? I NA JAKIE ZAROBKI MOGE LICZYC??? PROSZE O FACHOWA PORADE... MAM CIEZKA SYTULACJE I MUSZE Z CZYMS RUSZYC!!! CHCIALEM NA CIEZAROWKI ALE W DOMU POJAWILA SIE 3 DZIECI I NIE ZOSTAWIE ICH SAMYCH Z ZONA DLATEGO MYSLE O TAXI! JESZCZE RAZ PROSZE O OPINIE... POZDRAWIAM - RAFAL.

najlepszy

Korporacja daje pracę, ale bierze za to pieniądze. Na słupie ciężko wyżyć. Tam stoją dwa rodzaje taksówkarzy. Albo emeryci, albo ci, którzy mają swoje układy. Jest kilka słupów, z których jest ruch, ale ciężko się na nie dobić. Na innych się gada, a nie zarabia. Na chwile obecna najlepszy i najbardziej stabilny zarobek daje iCAR

PL
@najlepszy 25.10.2017 10:56

Icar w korkach jest mega opłacalny a kraków stoi cały czas powodzenia geniusze ekonomiczne

nowy101

Cztery godziny dobijałem się na fonie do prezesa Barbakanu całe szczęście że mnie olał a ja zobaczyłem jak traktują potencjalnego "kolegę" bo bym sobie nieźle jaja wybrał jeżdżąc w tej sieci :P

katon młodszy

Nie zmienia to niestety postaci rzeczy że lista twoich grzeszkow jest długa.

kombinator

W warszawie ma być kosa z mytaxi i itaxi. mają strajkowac tak by na postojach 3 samochody maja zajmowac caly postoj i swoich maja wpuszac i robic sobie miejsce a tych z aplikacji nie.

................

Widzę ze wszędzie zmiany w cennikach :) i szok nowa Kia Sportage w icarze

vic

Możemy napić się i piwa :-) Jest wiele tematów do pogadania. Nr telefonu masz na ogłoszeniu o zatrudnieniu kierowców. Najpierw jazda a potem skoczymy do knajpy :-) A co do parametrów masz rację, delikatnie o tym wspominałem. Na jednym z filmów na YT widać jak do bagażnika jest włożony wózek dziecięcy, kilka zgrzewek wody i coś jeszcze- nie pamiętam. Na lotnisko spoko.

Tomaszsz

A propozycja jest następująca: kładę 5 tyś i idziemy o zakład że nie jestem Jakubem - może wiesz jak się nazywa albo jak wygląda to się spotkamy bo dla mnie nie ma problemu. W sobotę rano już będę w Krakowie a 5tyś zawsze się przyda, skoro jesteś taki pewny to przyjmij zakład - chętnie za Twoje pieniądze zabiorę gdzieś dzieci na wakacje w przyszłym roku :-)

????

Masz doświadczenie w pracy z firmą Radio Taxi 919 Sp. z o.o.? Jak wygląda u nich zatrudnienie i proces rekrutacji? Napisz w komentarzu!

anna

Zamówiłam Taxi uprzedzając że jadę z dzieckiem.. przyjechał bezpieczny przejazd.. bez fotelika.. a tylko w taxi można jechać z dzieckiem bez niego.. więc musiałam zamawiać prawdziwe taxi. Czyli eko nie działa tak jak powinno

hahaha

ale jaja...jakupek chce zabić to forum więc wali taśmowo skopiowanymi tekstami sprzed kilku lat. skąd się biorą tacy mędrcy?

bob

ja pracowałam tam przez rok i powiem szczerze że nie mogłam narzekać płacą uczciwie i na czas a co do utrzymania to wszystko zależy jakie kto ma wydatki

ADA

Witam Wszystkich! Niestety mam negatywna opinie na temat tej firmy.Nie wiem czy to takie standardy obowiązuja w tej firmie , ale otrzymałam zlecenie tłumaczenia i niestety do dnia dzisiejszego mimo zapewnien anie nie otrzymałam umowy ani zapłaty za wykonane tłumaczenie. Pan , który mi to zlecił prosił o bardzo pilne tłumaczenie na ten sam dzien.Oczywiscie otrzymał je ale nawet nie dostałam grzecznosciowego "DZIEKUJE " Naprawde zycze powodzenia takim ludziom.Jak to mówia "karma wraca" Więc powodzenia Panowie - grzegorz.bobka@icgpl.eu /arkadiusz.cholewa@icgpl.eu .I tu nie chodzi o te pare "groszy" ale fakt jakimi jestescie ludzmi !!!

ADA
@ADA 24.10.2017 10:56

Opinia dotyczy firmy icgpl.eu Kraków

szacun!

szacun!

Wacek

Znacie Pana Wacława? To najstarszy taksówkarz w Polsce. Jeździ po Warszawie od 60 lat!

3gbgimnazjum

Wprowadzić Ubera i niech pazerne, wąsate złotówy się bujają...

heros333

Radny Wiesław Buż, jest właścicielem Radio Taxi Rzeszów. Dostrzegalne jest przynajmniej dla mnie że wysoko postawieni urzędnicy dbają o swoje interesy w mieście. Dlatego też tłumi się rowerzystów i rozwój roweru publicznego. Prezydent dobrze wie że ten system nie działa jak należy, ale widocznie komuś to na rękę. Takich kwestii jest więcej

ghost

A moze by tak najpierw ustalić stawke minimalną Wejscie 10zl Kilometr 3,0 1 taryfa 6 zl 2 taryfa 9 zl 3 taryfa 12 zl 4 taryfa 50 zl godzina postojowa Wtedy przy takim cenniku mozemy porozmawiac o zmianie samochodów i ujednoloceniu kolorów

kaz

U nas, jeśli ktoś chce wprowadzić porządek w jakiejś dziedzinie, posądzany jest o zajmowanie się temetami zastępczymi. "Temat zastępczy" to takie hasło - knebel. Inaczej można powiedzieć: "Zamknij się".

nikanor

Fajne. Czyli lotniskom komunikacyjnym i wszelkim innym robimy noise abatement, zakaz lotów w nocy, ze względu na bezpieczeństwo i hałas SIDy, STARy i drogi VFR wytyczamy w miarę możliwości poza gęstą zabudową, a teraz nad miasto wpuścimy parę tuzinów urządzeń wyposażonych w śmigła? Już to widzę. Nie mówiąc o tym, że w słoneczny, wiosenny czy letni dzień przejażdżka taką taksówką nad miastem to będzie raczej hardcorowe przeżycie dla laika. Raczej z barfbagiem niż z latte ze Starbunia.

tak powinno być w Krakowie

Volocopter 2X stworzył niemiecki start-up. W kabinie mieszczą się dwie osoby, a maszyna rozwija prędkość do 100 km/h i może latać przez pół godziny. W powietrzu utrzymuje się za pomocą 18 wirników nośnych. W swój dziewiczy rejs taksówka ruszyła w Dubaju, gdzie pomyślnie zakończyła bezzałogowy lot. I choć na pokładzie nie zasiedli jeszcze pasażerowie, znalazły się tam awaryjne baterie oraz spadochrony. Podczas testu maszyna korzystała z danych przekazywanych przez GPS, ale w przyszłości zastąpią je czujniki, które będą reagować na ewentualne przeszkody lub zmiany atmosferyczne. Docelowo taksówkę wezwiemy za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie

tak powinno być w Krakowie

Latająca taksówka nazywa się Volocopter 2X i w rzeczywistości jest bezzałogowym dronem z doczepioną kabiną dla pasażerów. Na pokład wejdą dwie osoby i w powietrzu spędzą do pół godziny.

i co?

Komu zdarzyło się zamawiać taxi w Krakowie i paść ofiarą oszustwa? Po kontroli przeprowadzonej przez krakowskich urzędników na postojach w mieście niestety potwierdziło się, że to proceder na szeroką skalę. Udając klientów, zamówili 53 przejazdy. Aż w 25 przypadkach ujawnili nieprawidłowości i próby oszustwa.

???

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla ostrowieckich taksówkarzy, którzy muszą się liczyć z licznymi kontrolami. Nasiliły się działania inspektorów Izby Administracji Skarbowej z Kielc, a także te prowadzone przez pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Według danych Urzędu Skarbowego na terenie naszego miasta jest zgłoszonych aż 288 podmiotów w ramach „Działalność taksówek osobowych”. Jak na razie „skarbówka” przeprowadziła tylko sześć kontroli wobec pięciu taksówkarzy. W trzech przypadkach, w tym jednym podmiocie skontrolowanym dwukrotnie, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W dwóch kolejnych jednak nałożono mandaty. Jeden w wysokości 300 zł za nie wydanie paragonu z kasy rejestrującej, zaś w drugim w wysokości 500 zł za sprzedaż z pominięciem kasy. Kontrole prowadzi też Wydział Spraw Obywatelskich ostrowieckiego magistratu sprawdzając przedsiębiorców wykonujących transport osobowy taksówką. Tutaj wychodząc naprzeciw kontrolowanym, wyznaczone zostało specjalnie do tych czynności miejsce na parkingu usytuowanym przed Urzędem Miasta. -Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (Ustawa o transporcie drogowym), organ wydający „licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką” co najmniej raz na 5 lat, zobowiązany jest do przeprowadzenia kontroli przedsiębiorcy w zakresie spełniania wymogów będących podstawą do wydania licencji, o której mowa powyżej wyjaśniają urzędnicy.

cab

Mniej wygodne są tzw. Minicaby, ale ich zaletą są niższe ceny. W każdej dzielnicy Londynu znajduje się kilka cab offices, które łatwo zauważyć po migającym pomarańczowym świetle: Wystarczy podejść i zamówić minicab.

Londyn

Jeśli poruszamy się po Londynie w grupie kilku osób, stosunkowo niedrogim środkiem komunikacji są black cabs czyli czarne taksówki. Przejazd przez centrum, np. z Euston na Victoria Station, kosztuje około 10 funtów. Wolne taksówki mają zapaloną żółtą lampkę z napisem For hire. Zatrzymuje się je machnięciem ręki. Taksówkę można też zamówić telefonicznie. Pamiętajmy jednak o jednej zasadniczej rzeczy. Podając ulicę na jaką chcemy się udać podajmy również dzielnicę, gdyż większość londyńskich ulic posiada swoje odpowiedniki w innych częściach miasta!

NY

Firma Nissan wygrała kontrakt opiewający na 1 mld dolarów amerykańskich dotyczący zastąpienia 13 000 nowojorskich taksówek Ford Crown Victoria modelem samochodu Nissan NV200. W przetargu Nissan pokonał m.in. Ford Motor i Karsan Otomotiv. Pierwsze dostawy zaplanowano na rok 2013. Dostawy mają potrwać 5 lat

NY

Każda autentyczna taksówka nowojorska (Yellow Cab) ma zamocowany na przodzie maski oficjalny medalion, a wewnątrz płytę z grubego plastiku, dzielącą kierowcę od pasażerów. Na dachu taksówki są dwa oznaczenia świetlne. Jeśli numer taksówki jest włączony, oznacza to, że taksówka jest wolna i przyjmuje pasażerów; jeśli światło off-duty jest włączone lub wszystkie światła są wyłączone, oznacza, że taksówka jest zajęta lub nie bierze pasażerów. Czasami jednak, pomimo wyłączonych obydwu świateł lub włączonego światła off-duty, taksówkarz zatrzyma się po czekającego pasażera - oznacza to, że taksówkarz kończy zmianę, ale jedzie w kierunku, w którym czeka pasażer, co daje mu ostatnią szansę na zarobek. Napiwek to generalnie 10-20% zapłaconej taryfy. Co więcej, pasażer jest odpowiedzialny za opłaty dodatkowe, jak na przykład przejazd przez mosty czy tunele. Od roku 2009 wszystkie nowojorskie taksówki są zobowiązane do przyjmowania płatności kartami kredytowymi.

miejska sieć taxi

Jedno dobre rozwiązanie byłoby takie aby miasto Kraków ustaliło ceny minimalne za 1km oraz czasówkę oraz nakładało wysokie kary na sieci taxi, które spróbują działać taniej - wówczas rynek taxi szybko sam by się uregulował. Drugim dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie przez miasto własnej sieci taxi, która konkurowała by z prywatnymi, a pieniądze z abonamentów szły by na działalność związaną z taxi jak podwyższanie standardu usługi w stronę jaką idzie UBER. Obecnie jak są sieci prywatne, to wszystko dzieje się kosztem kierowców, każdy z właścicieli sieci chciałby otrzymywać daninę od kierowcy i to rodzi patologie. A rozwiązania są bardzo proste wystarczy chcieć.

@miejska sieć taxi 22.10.2017 11:32

no może najlepiej gdyby miasto kupiło soje pojazdy i zatrudniło kierowców tak jak w MPK.

janek

tej grupy już dawno nie ma, działali nielegalnie i policja ich zdelegalizowała, artykuł jest z przed kilku miesięcy.

były ICAR obecnie UBER

hahaha tam już w tym ICARze musi być naprawdę źle, skoro zatrudnili ludzi do pisania komentarzy na forum mających na celu naganiać kierowców, co panowie - coraz mniej jeleni chętnych wam płacić po 500 zł miesięcznie za stanie pod drzewem, wieczne zawieszanie i wożenie za pół darmo klientów ostatniej kategorii? UBER ma się bardzo dobrze, te niby akcje, to jest śmiech, jak tak szczegółowo opisujecie, to nie zapominajcie później pisać - że sąd uniewinnił wszystkich, mało tego żadne jakieś tam GAP nie ma prawa nikogo zatrzymywać (będą później posądzani o odszkodowanie w procesach sądowych dodatkowo). UBERy jak jeździły tak jeżdża, wielu kierowców z taxi zrezygnowało, zwłaszcza takich co jeżdzą dorywczo i przeniosło się do UBERa, który jest zwyczajnie lepszy, a ludzie nie chcą mieć do czynienie z taksówkarzami w sandałkach i skarpetkach. Także, zamiast naganiania, proponuję usprawnianie biznesu, wprowadzenie możliwości płacenia aplikacją, pobieranie opłat za nie przyjście klienta, co w ICARze jest nagminne, średnio 1 na 4 zamówienia.

komandatee

jadąc przejazdem ( nielegalnym) zapłaciłem na trasie której jeżdżę regularnie o 1/3 więcej od taksówki. więc to chyba nie do końca jest tak źle ze złotówami.

zatroskanaobywatelka

Na przestrzeni lat korzystałam z usług pewnie wszystkich krakowskich korporacji i moja konstatacja jest taka, że szkoda, iż krakowscy taksówkarze nie zadbają o jakość swoich usługi i stan samochodów. Chwile temu walczyli z ICAR-em teraz z Uberem a może po prostu wystarczy być profesjonalistą?

brawo

Krakowscy taksówkarze po raz pierwszy dokonali obywatelskiego zatrzymania kierowców wożących pasażerów z aplikacją Ubera. Firma mówi o "niedopuszczalnych aktach przemocy". Sprawą zajęła się policja.

Zostaw opinię o ICAR - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ICAR