counter
3 1431 39296 5 1
ICAR

ta firma to D R A M A T !!! na rozmowie jak to pięknie, a od początku lutego jak zacząłem ZERO ZLECEŃ!!! Nie słuchajcie bajek w biurze.

The end

Zacznijmy od początku swoją karierę taxi rozpoczęłem w 2002 roku nie było wtedy icara nie było kas fiskalnych był limit licencji taxi oraz egzamin z topografii ceny mniej więcej takie same w korporacjach taxi oraz betony zawsze wyżej jeśli ktoś wam opowiada że na taxi dawniej były kokosy to normalnie was kłamie na taxi nigdy nie było kokosow ale było zdecydowanie inaczej niż teraz były limity i za 10 godzin pracy dziennie przy tamtych stawkach za kilometr mogłeś w miarę wszystko zapłacić i coś ci zostawalo ale bez szaleństw stawki zawsze były tak obliczone żeby taksówkarzom nie było za dobrze jedni odchodzili inni przychodzili ale liczba taksówek była stała i było to wszystko uporządkowane nie taki chaos jak jest teraz 1 czerwca 2009 powstaje przewoz osób który wykorzystywał lukę w prawie o transporcie drogowym wykorzystując przepis o transporcie okazjonalnym znak firmowy choragiewka na dachu pierwsze para taxi w Krakowie później powstawały jak grzyby po deszczu kolejne odsłony para taxi 4 cars night drivers i cala reszta powodując totalny bałagan oraz niszcząc taksówkę by być konkurencyjnym ceny poszły zdecydowanie w dół powodując że klienci odwrócili się od legalnej taksówki i zaczęli jeździć z ludźmi którzy nie mieli licencji taxi oraz w większości przypadków nie mieli nic totalna lewizna np lokowozy czyli terapeuci mobilni to był czas kiedy icar rosl w siłę dlaczego??? Zapytacie a bo mógł Państwo Polskie jak zawsze biernie sie przyglądalo temu co się dzieje i mimo protestów taksowkarzy nie reagowalo tak samo jak teraz z uberem boltem itd ale w końcu w 2010 roku chyba kwiecień jak dobrze pamiętam weszła nowa ustawa o transporcie drogowym taksówka osobowa oraz sławny przepis że przewoz okazjonalny zaczyna się od 7 osób to doprowadziło do tego że icar musiał stać się normalna taksówka i skończył się dziki zachód i teraz zaczyna się najlepsze w momencie kiedy wszyscy dorobkiewicze wieśniaki z podkrakowskich wsi oraz inni okazjonalni lewi dorabiacze którzy musieli nagle założyć działalność kupić kasę tAksometr zapłacić za kurs egzamin zrobić badania nagle stwierdzili że to się nie opłaca i odeszli w tym momencie naturalną rzeczą powinien być koniec icara ale tak się nie stało tam ci sami taksówkarze którzy wcześniej pluli na icara rzucali jajami w samochody kierowców wyzywali czasem i były pobicia próby zastraszania sami zaczęli iść do tego taksowkarskiego raju znam wielu którzy pierwsi krzyczeli że icara trzeba zlikwidować a później że opuszczonym wzrokiem realizował zleconka za stawki które już wtedy nie miały ekonomicznego uzasadnienia jak.to niektórzy stwierdzili lepiej tanio jeździć niż drogo stać mówimy o czasach 2012 r mamy 2020 r porównajcie sobie ceny koszt usług zus itd itp a stawki w icarze nadal te same łaskawie Panowie prezesi wprowadzili szybki pierwszy kilometr oraz czasowke na koniec mojej przygody z taxi chciałbym wam napisać jak to naprawdę jest ja nie winie prezesów icara czy megi to są prywatne firmy nastawione na zysk czytaj abonament od kierowcy i na tym ich zainteresowanie się kończy i słusznie oni mają zarobić pieniądze i tyle winni są sami taksówkarze którzy jeżdżąc w tanich sieciach ju od 11 lat nadal nie zdają sobie sprawy jak zniszczyli i upodlili samych siebie wprowadzając swoje dochody po poziomu konserwatorów powierzchni płaskich taka jest smutna prawda to środowisko zawsze było podłe bez zasad bez jedności bez niczego ważne że ja jadę reszta się nie liczy nie ważne za ile ważne że jadę paranoja więc szanowni Koledzy taksówkarze przyszła Kryska na Matyska tak jak wy zniszczyliscie kiedyś normalnych taksowkarzy którzy jeździli za stawki które pozwalały przetrwać przyszłi następni Kolonizatorzy z U.S.A tak zwane nowoczesne startupy i zrobiły dokładnie to samo z wami co kiedyś wy z innymi taksówkarzami sprowadzając was już do poziomu niewolnictwa taka jest smutna prawda 1.30 zl za km w uberze to jawne i swiadome niewolnictwo biednych imigrantów na terenie Polski tak przewóz osób tylko w nowoczesnej wersji z aplikacją Internetem i takie tam więc chciałem.wam.wszystkim podziękować nie właścicielom korporacji bo oni nie są tu niczemu winni tylko wam koledzy taksówkarze a uber z boltem zrobią resztę i większość z Was będzie szoferami w nie swoich fabiach za 1.3 zl za km i pozdrawiam również kolegów z lotniska którzy dumnie dołączyli do icara i megi samochodami od skody superb po nowego mercedesa Z salonu w pakiecie AMG chyba kierowcą nie wie co to amortyzacja i utrata wartości kilka nowych vit itd itp we Free now nowe January kilka elektryków np w medze w Eco żeby ni zanudzac życzę wam wszystkim powodzenia pozdrawiam

Pawel

A ja od 6 do 14 wczoraj zarobiłem 98zl jest gorzej niż tragedia jak odlicze paliwo i resztę kosztów to się okaże że będę musiał dołożyć a ty kolego co chcesz jeździć za 1 zł możesz również dobrze jeździć za darmo jesli jesteś masochista i będziesz darmowa reklama Icara ale ja tu jestem żeby pracować i zarabiać niestety już szukam innej pracy bo jest tragedia

Pytanie Nowy wpis

Jaka umowa obowiązuje w ICAR podczas okresu próbnego?

Gekon Nowy wpis
@Pytanie

Nie ma żadnego okresu próbnego.Zakładasz koguta i jezdzisz

@Pawel

Zacznij jeździć na aplikacjach bolt, fn. Ja po pracy od 16 do 20tej mam 70-100zl na czysto tj po odliczeniu 20%prowizji i gazu.

jorgemil
@Michał

To dobry zarobek .A napisz czy to prawda że teraz chwilowo nie przyjmuję do bolta.

@jorgemil

Podobno nie przyjmują nowych kierowców do czasu zakończenia pandemi żeby Ci co już jeżdżą mieli zarobek. Tak poszła informacja z Bolta. Do FN można się zarejestrować ale jak nie okleisz auta to kursów prawie zero.

Mateee
Kandydat
@Michał

Z kogutem icarowskim ? Częste są kontrole ??

Jajcarek Nowy wpis
@Michał

Nie kłam pinokio, nie kłam... Już w temacie 20% kłamiesz. BOLT ma wyższą prowizję. Średnio jesteś w stanie zrobić dwa zlecenia na godzinę i to przy dobrych wiatrach. No 3 jak będą krótkie i Ci się pofarci kurs za kursem. Średni kurs bolt to 12 zł. Za 4 godziny o których piszesz zrobisz max 100 zł obrotu. Minus prowizja BOLT 22, albo nawet 23% = max. 78,00 zł Minus paliwo - w BOLCIE 100 zł obrotu to ok 80km przejechanych wraz z dojazdami a więc za paliwo dasz ok. 15zł. Na czysto po 4 godzinach kręcenia w korkach po mieście masz 63zł. Czyli 15,75zł/h brutto. I teraz od tego karta podatkowa, ZUS i amortyzacja auta! Nic tylko pogratulować biznesu ;-) HAHAHA Skąd Wy się bierzecie ekonomiczni geniusze? A no i jeszcze 5,50 tygodniowo za ekasę fiskalną ;-)

NowyIcarek
Kandydat

Są kursy czy ciężko ??:)

fan Nowy wpis
@NowyIcarek

Bardzo ciężko

Karolina

Czyli stawki nie są dla was zadowalające ?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Grzesiek

(usunięte przez administratora) Jeśli ktoś się zastanawia nad taxi niech przeczyta jaka katastrofa jest i to jest cała prawda

Przemek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 100 dni.

Jest dramat muszę zrezygnować bo się nie opłaca w icarze pracować a tak swoją drogą ciekawe ile wozów zostało? Bo wszyscy znajomi co pracowali tyle lat odeszli

Tomek

Hej, wiecie może jak z rozliczeniem pitu kartą? Na wizytę trzeba się umówić czy online? A jak z podatkiem za miesiące gdzie zusu nie trzeba było płacić?

jacek
@Tomek

co końca stycznia w US.

Taksiorz
@Tomek

Kartę podatkową za miesiące w których byliśmy zwolnieni z ZUS trzeba zapłacić do końca stycznie (bez odsetek). Jeśli chodzi o wypełnienie PIT 16A najlepiej telefonicznie jak trafisz na miłą Panią a jak nie to trzeba się umówić na wizytę bo US zamknięty . Czas do 31.01.2021 Wysłanie gotowego i wypełnionego PIT 16A albo Online , lub tradycyjnie Poczta lub wizyta w US i wrzucenie do urny (podobnie jak w ZUS)

Tomek
@Taksiorz

A ile wynosi ten podatek? Wyrzuciłem ten list z kwotą...

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w ICAR?

Elementarz
@Pytanie

Tak oczywiście :)

Robert
@ICAR

Styczen luty zawsze hest słaby.

dawny icar
@Robert

czyli nic nie zarobisz ale zapłacić wszystkim musisz....to nie ma sensu....

Wielbiciel taksówkarzy
@dawny icar

Zdziwiony ? Takie życie, rozumiem że skoro zdecydowałeś się na wykonywanie zawodu taksówkarza to nawet do wojska czy straży miejskiej się nie nadajesz. Przecież o taksówkarzach i ich "bolączkach" wiadomo od dawna, że trzeba płacić podatki, zus i inne koszty to też nie jakaś mrzonka tylko świat realny. Może do ochrony ...

Ropucha312
@ICAR

iCar to jakaś pomyłka. Nie dość ,że chorendalny abonament, za małą ilość zleceń to jeszcze te chore kary, za niemal wszystko. Nie od dziś wiadomo, że samochód może się zepsuć i ubudzić. A mycie auta z lekkiego kurzu to przesada. Zwłaszcza w zanieczyszczonych miastach.. Właściciele firmy liczą chajs i w 4literach mają kierowców. Do tego ciągle problem z dodzwonieniem się do "miłych pań" po auto. Jeśli taki mają problem z odebraniem telefonu to po co tam pracują? W końcu nie każdy używa aplikacji.

@ICAR

Panowie z icara czy kozystacie z innych aplikacji dodatkowo np. Bolt -uber

@Adolf

Po co? I tak jest zakazane, nie czytałeś umowy? A poza tym w ubierze, bolców i FN masz głodowy zarobek i kosmiczną prowizję.

@Dawid

Ja będziesz jeździł na 3 aplikacjach to silnika nie gasisz i zarobisz dwa razy więcej niż w icarze

@Michał

Tak, silnika nie zgasisz i nic nie zarobisz.Bedziesz robił za niewolnika jeżdżąc poniżej progu opłacalności. Zarobi aplikacja,a nie Ty! A co zrobisz jak ci się auto zepsuje, a ile odłożysz miesięcznie na nowe auto? Trzeba umieć liczyć, koszt użytkowania własnego auta NIE na cele zarobkowe, tylko prywatne to ok. 1 zł za kilometr. Więc o ile musisz więcej zarabiać za kilometr żebyś mógł doliczyć do tego 1430zl miesięcznie na ZUS, plus odłożyć na amortyzację? Więc jak lubisz pracę charytatywną albo lubisz być niewolnikiem aplikacji albo partnera to jest to dla Ciebie super opcja

Dzastin
Użytkownicy czekają na odpowiedź 155 dni.
 Problem

Moim zadaniem nie powinni naliczac jak jada po klijenta

Srogi2920
Klient

Kierowcy już nawet czapki biorą jak ktoś zostawi koniec żartów każdy grosz się liczy nigdy już i carem nie pojadę i wiecie co wasza strata czapka była warta ze 200 zł to ja sobie jedz do wiosny bucu.

Dawid

To aż tak mało płaca w tej firmie?

maestro

czy będzie nowa tarcza i jakiś chajs czy ktoś wie?

Stefan
@maestro

Tak po 100 tysięcy bezzwrotnej pożyczki.

Tragedia

Znowu kolejny dzień w icarze. Od 6 rano do 13:30 105 zł utargu. Coraz gorzej!!!

Kłamczucha
@Tragedia

Trzeba było jeździć a nie siedzieć z kolegami na pogaduszkach, mam wrażenie jesteś nie w pełni sprawny umysłowo

Ha
@Kłamczucha

Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. To Twój umysł wymaga jakiegoś resetu.

Tragedia
@Kłamczucha

Nie obrażaj prostaku. Jedyny sposób aby coś ugrać co???

Ja
@Tragedia

Panie zdradź tajemnicę na jakich rejonach się logowales, że aż tyle ujezdziles. Piękna kwota ponad 100 zł za dniówkę.

Kierowca

Powiem tyle za 1,5 etatu(tyle godzin siedzisz za kółkiem) zarabiasz ok 3 tys na rękę. Odpowiedz sobie sam czy warto!!!! Ja już zmieniłem pracę 5 dni w tygodniu po 8 godzin i też zarabiam 3 na reke nie martwię się czy auto zepsuje się czy nie zarobię czy nie.. taxowka to przyszłość emeryta i rencisty.

Pawel

Szukają jeleni i opowiadają im bajki jak pięknie jest i ile można zarobić i da się ktoś nabrać i przychodzi do Icara a potem rozczarowanie bo grosze się zarabia

Koniec Icara

Po tylu latach odchodzę nie da się już nic odłożyć robisz tylko na opłaty i modlisz się żeby samochód się nie zepsul

Adolf

Panowie z icara o co chodzi z płatnościami przez aplikację

Icarek
@Adolf

Klient będzie mógł zamówić taxi przez aplikację i zapłacić poprzez aplikację. Kasę za kurs dostaniemy na kartę wydaną w biurze.

@Icarek

To muszę wozić ze sobą tę kartę czy może leżeć sobie w domu a tylko jak jadę do biura się rozliczyć to ją zabieram? Dzięki z góry

The end

@The end

Niestety cała tyrada Kolegi to prawda. To już koniec taksówki, a taki piękny był zawód... Ja też zawsze się dziwiłem tym co jeździli po najniższych stawkach, szczególnie w poprzednich latach jak był ruch na mieście, Tauron arena, expo, turyści, wystarczyło wjechać do centrum w piątek wieczór i każdy Ci machał na ulicy żebyś go wziął z łapki, bo wszyscy mieliśmy ręce pełne roboty. Ale jak ma być dobrze skoro nawet wtedy jak był ruch na mieście kierowcy jeździli w tanich sieciach. A gwoździem do trumny tego zawodu była ustawa która zalegalizowała ukraincow z ubera i bolta i zniszczyła wszystkie stare korporację. Do tego przyszedł wirus, i pewnie za 2 lata okaże się że w Krakowie beda tylko 3 korpo Uber, bolt i FN i wszyscy kierowcy są z Ukrainy

@The end

Panowie z icar co to za jakaś karta i płatność przez aplikację

Gekon

Witam. Czy ktoś zna kwotę podatku za 3 miesiące kiedy byliśmy zwolnieni z ZUS. Jestem na karcie podatkowej. Chodzi mi dokładnie o symulowana kwotę jaka wychodzi z pit u który składamy na koniec roku. Z gory dziękuję.

marek
@Gekon

Pit 62A jest na karcie podatkowej rozliczamy dopiero do 31 stycznia 2021 jeżeli chodzi o rozliczenie to sami w urzędzie nie wiedzą pewno trzeba będzie pójść do US ale dopiero po nowym roku czasem są wzory ale lepiej podejść chyba na 3 piętro tak jest przynajmniej na Krowoderskich zuchów i pani pomoże. po 15 tym stycznia 2021 o il dotrwamy bo na razie kicha.ruch malusieńki.

Gekon
@marek

Ok dzieki.

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków