Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

Pawel

A ja jeździłem 7 lat i zrezygnowałem bo z roku na rok było coraz gorzej a ostatnio jak jeszcze pracowałem to mi tylko na rachunki i życie zostawało. Icar się skonczyl, były dobre czasy ale to już przeszlosc, koledzy uciekajcie póki się da

Icarowiec

Wszystko jest coraz droższe życie itp. Jeżeli stawki w icar się nie zmienią tj. za postoj i za km to ludzie będą rezygnować masowo. W icar jest duża rotacja narazie bo ludzie z innych sieci przechodzą ale takich gdzie już nie ma co zbierać. To tylko kwestia czasu jak icar się będzie zwijał. Prezesi patrzą tylko na swoje portfele i wypasione fury ale to kwesta czasu chyba że zmienia stawki. Pozdrawiam

Piotrek

No niestety Nie wiem jak w innych taxi ale icar to słabiutko bardzo. W Dzień rano jest ruch potem dramat i spanie w aucie. Może gdyby podnieśli stawki za postój i km jakoś by się wyszło ale tak to bida straszna.

Prawda

Panowie to proste ,jak można chwalić skoro zarobki w Icar spadają co roku,to wygląda tak żeby było na takim samym poziomie co roku musicie jeździć więcej i więcej,czyli 6 razy w tygodniu,bez urlopu jak chcecie odłożyć na urlop to proponuję jeszcze w niedzielę pojeździć,dla młodych jako pierwsza praca ,kawalerów i przy małym zusie to jeszcze może,przy dużym zusie i wszystkich opłatach robicie na wszystkich tylko nie na siebie ,a przy awari auta,chorobie,kwiczycie i idziecie po pożyczkę do banku to jest szczera prawda!

Grzegorz
@Prawda

Przykro mi to pisać ale takie są realia. Pracuje w icarze pół roku i niestety czarne scenariusze się potwierdziły. Pracuje w dzień po 8-9 h W dobre dni mam 300(bardzo rzadko) utargu ale zazwyczaj ok 200/250 Ciężko jes zrobić 30zl/h W godzinach od ok 10 do 14 radio prawie milczy. Nie wiem jak weekend, pewnie lepiej. Ja pisze jak w tygodniu. Przy mlym zus to zarobki na czysto ok 3tys. A gdzie amortyzacja auta?? Przy dużym zus to już cyrk. Czyli jeszcze 2 lata i jeżeli nic się nie zmieni to koniec taxi. Oczywiście ma to swoje plusy pracujesz kiedy chcesz itp. Piszę tylko jakie są realia. Nie narzekam, bo to mój wybór ale jak czytam że ludzie zarabiają na czysto po 6 tys.to przykre bo jest to realne ale trzeba mieszkać w aucie i jazda po 12h/7dni w tyg. Powodzenia

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy E-learning Content Creator
pytanie

Ile samochodów jest w icar?

@pytanie

około 1000

były icar
@pytanie

kiedyś było około 700 w latach świetności, teraz około 300-350

Znowu icar
@były icar

Skoro jesteś były to skąd ta wiedza? Ostatnio byłem po magnes i było szkolenie.Na strefach Full zapisanych kierowców.Klienci mówią że wkońcu można się normalnie dodzwonić.Na zlecenie trzeba czasem poczekać nawet 30 min.Ja myślę że jest nas sporo ponad 1000.

pomysl

Witam. Większość z was jeździ w dzień czy w nocy? Nocki się opłacają ? Czy lepiej w dzień?

Moi drodzy, ja nie martwił bym się brakiem klientów, natomiast koronawirusem. Wcześniej jako taksówkarze będziemy mieli z tym kontakt, niż wykończy nas konkurencja. Teraz to jest naszym zagrożeniem.

Stary

A ja powiem tak, miał icar i właściciele złote czasy nie było Uber nie było bolta nie było Free now i kierowcy by nie odchodzili jakby się dogadali z mega i podnieśli wtedy ceny ale nie chcieli bo mieli full kierowców i konkurowali kto będzie tańszy aż w końcu pękło bo kierowcy nie wytrzymali bo wszystko poszło w górę mówię o życiu rachunkach zusie mechaniku amortyzacji itd a teraz pozostało mało kierowców bo odchodzą w dużych ilościach a właścicielom pozostało pisać pozytywne opinie żeby nowych nabrać i kasować abonament nie dajcie się nabrac

Paulina

Nerwowa jazda, niebezpieczna jazda,lamanie przepisów ruchu drogowego, wpychanie się przed inne samochody... To tylko niektóre "atrakcje"które taksówkarz firmy icar zafundował mojej rodzinie w czwartkowe popołudnie podczas przejazdu taksówką. Nie polecam a wręcz przestrzegam!

jaleń
@Paulina

czasówka mała to i latają jak by cała droga do nich należała.proponuje zmienić wożidło na inne

TomekAtomek

Narzekanie narzekanie i narzekanie:-) Idźcie w końcu wszyscy niezadowoleni kierowcy na ten etat a Ci którzy są zadowoleni to będą jeszcze bardziej szczęśliwi. Czytam to forum ponad rok i sądzę że każdy kto umie się posługiwać kalkulatorem to dawno by policzył ile mu zostaje na czysto na koniec miesiąca. To czemu nie idziecie? Bo można samemu decydować o godzinach pracy?? Bo przy dobrej "dniówce" w weekend robi się 500 obrotu?? Bo można kiedy się chce zjechać do domu na obiad?? Bo skoro nie trzymają Was w tej pracy zarobki to co Was ku*** trzyma? Bo samo biadolenie na tym forum! Zrobić C+E i 5-7 tyś miesięcznie wypłata na umowie. Pozdro dla normalnych

ajcar
@TomekAtomek

daruś, sławuś odpuśćcie sobie już tą agitację na tym forum, jelenie już coraz mniej, w ciągu ostatnich 2 lat 60% kierowców zrezygnowało z ICARa, a jeździć przychodzą jeszcze tylko Ci co nie wiedzą albo są na emeryturze i idą sobie z kolegami posiedzieć, a nie jeździć. Młodzi jak chcą pojeździć idą do UBERa, BOLTa gdzie są praktycznie zerowe koszty na wejściu, brak taksometru i innych głupot, a oni zwracają kasę za licencję. Icar już nie ma czym konkurować, odkąd UBER będzie miał licencje ICAR jest już na straconej pozycji, czas się pogodzić z tym...

@ajcar

Nie wiem dlaczego większość mnie tu widzi że mam coś wspólnego z ICAR - otóż nie mam ale w pełni zgadzam się z Markiem odnośnie narzekania. Pozdro dla normalnych

Znający temat

Ja tutaj argumentuje,opisuje temat Icara ,pisze co jest i co było,jak ktoś z was jeździł to zna te realia,to jest narzekanie a zarazem prawda o tym co się tutaj dzieje,po to jest to forum żeby opisywać fakty a nie chistorie wyssane z palca,jest słabo i będzie coraz gorzej,zamiast się rozwijać to branża się cofa wstecz,wręcz ztacza się po równi pochyłej,jeśli się z tą tezą niezgadzacie ,jeżeli uważacie że jest inaczej proszę pisać.

Todi

W styczniu i lutym icar to porażka Zleceń coraz mniej koszty coraz większe Nawet w weekendy coraz ciężej zarobić pieniądze Trzeba się zwijać całkowicie z taxi Przeżyją emeryci nikt więcej Z taxi nie jesteś w stanie płacić zus Jak bym miał płacić prowizję od każdego zlecenia to już by mnie tu nie było.

Faktycznie szału nie ma ale i tak alternatywy nie widzę. Na etacie za 3000 nie będę siedział bo będę uwięziony godzinami itd. Zgadzam się, że mogło by być lepiej ale skoro uważasz, ze jest tak źle to dlaczego nie zmienisz pracy?? Jeśli coś robisz to szanuj to, a jeśli Ci to nie odpowiada to dokonaj zmian w swoim życiu a nie narzekaj na forach bo to jest żałosne. Pozdrowienia

Misza
@Marek

Narzekaczy nie brakuje niestety:)

Znający temat

Moje spostrzeżenia ,na taxi dzieje coraz gorzej,mimo to że podnieśli stawki za trzaśnięcie drzwiami z 7 na 8 zł,mimo że dodali czasówkę 18 zł,to i tak te podwyżki nie rekompensują inflacji wszystko drożeje ,najgorsze jest to ze stawką 2 zł jest zamrożona prze X lat,i nie ulega zmianie,i tu się rodzi pytanie dlaczego,kurs w nocy z punktu a do punktu b kosztuje dokładnie tyle samo co np 8 lat temu,tylko dlaczego skoro tylko sam ZUS zdrożał ośmiokrotnie,więc macie gotową odpowiedź zarobki na icarze nie zmieniły się przeciwnie zarobek jest dużo mniejszy bo kursów jest mniej o połowę i zalegające auta na strefach ,w końcu nie było ubera ,bolta,free-now,więc jak ktoś pisze że jest dobrze to mało wie albo pracował u prywaciarza za najniższą krajową i wsiadł wtaxi i myśli że świat zawojuje,dopłuki nie wymieni dwumasy,silnika,wtrysków turbiny,a na końcu rozbije auto bo przecież kto z was panowie płaci auto casco,nikt oprócz leazingów,bo was nie stać,a najlepsze są te nowe auta ,nie szkoda wam wozić patologie,i drobnych pijaczków za 2 zł.i modlić się czasem czy ktoś nie zapaskudzi wam siedzeń,ja tego nie rozumiem .W skrucie auto ci się nie psuje jesteś zdrowy bez L4,nie rozbijesz auta ,coś zarobisz,jedno z tych zdarzeń i generujesz dług!

???
@Znający temat

Trzasniecie z 7 na 8, gdzie to? Chyba ci sie snilo ...

@Znający temat

Widać że nie jeździsz w icarze. Pytanie tylko po co wypisujesz takie bzdury?

prawda

Obawiam się najgorszego że jeśli każdy kto będzie miał licencję z ubera będzie miał wjazd do rynku to taxi leży...już widać ile zleceń odpadlo...I widać ile osób czeka na ubera w okolicy rynku...Jak tak dalej pójdzie to będzie można pożegnać zawód taksowkarza:)

Martines
@prawda

Mając licencję są taksówkami.. A najlepsi są Ci z icar co mają naklejki na aucie "only legal taxi".. Jakby zapomnieli jak jeździło się na chorągwiach.. Uber tak jak kiedyś icar został taksówką. Odwróciła się sytuacja i icar doświadcza tego co kiedyś inne korporacje jak weszli na rynek.

He
@prawda

Czlowieku ale zes wyskoczyl z tym rynkiem teraz , przeciez od 5 lat uber, koniczyny, potem tez bolce wjezdzaja na rynek i nikt z tym porzadku nie robi, w Krakowie jest na to przyzwolenie, sluzby NIC nie robia z lewusami. Ze dwa lata temu jeden nawet czekal na kl przy sukiennicach haha.

Stary

pozytywne opinie z biura pisza chcecie prawdy to wam napisze: samochód wytrzyma ci około 2 lat jak dużo jeździsz to krócej i zajedziesz samochód, grubych kursów nie ma same śruty czyli drobne kursy, ZUS trzeba zapłacić 1430 plus paliwo amortyzacja bo co chwilę coś musisz kupić w takim tempie zużywa się samochód jak odejmiesz koszty to szkoda nawet jeździć lepiej iść do biedronki albo na magazyn i więcej zarobisz i nie musisz się martwić o L4 urlop itd

@Stary

To po co jeździsz skoro jest tak źle? Auto kupiłem za 6000zł i nawet jak je zatyram to po 2 latach i tak pewnie ze 2000 dostanę za to auto więc koszt miesięczny zakupu auta to 166zł. Kosztów utrzymania auta nie liczę bo są podobne jeśli auto zajadę po 2 latach czy po pięciu! Klocki, oleje, sprzęgła, amory itd trzeba wymieniać co określony przebieg i tyle. Byłem na etacie a od 2 miesięcy jeżdżę na taksówce i wiem dlaczego piszesz takie rzeczy:)) Ale niech to zostanie między nami psytttttt

Karol
@Nowy

Jak jeździsz baranie od 2 miesięcy i ci się podoba ten bezruch to spoko zapchliscie icara i tyle

Izabela
@Karol

Ale spokojnie - na tego typu forum staramy się nikogo nie wyzywać. Jest to przecież słabe. Ostatnio słyszałam, że ICAR chętnie nawiąże współpracę z kierowcami, którzy posiadają uprawnienia taxi. Jest to oferta przeznaczona dla osób prowadzących działalność gospodarczą. A czy firma ma jakąś ofertą dla osób, które szukają pracy poprzez zatrudnienie?

Żółwik

Przeszedłem z barbakanu do icara i napiszę tylko że jest mega róźnica na plus dla icara. Wachałem się już dawno, ale słuchałem tych bzdur o niskich stawkach.W icarze zarabiam na niskich stawkach a w barbakanie stałem na wysokich.

@Żółwik

Ciekawe czy Twoje auto też takie zadowolone będzie, ja w medze po 2 latach zajechałem auto ;) robilem ok. 5 tys km miesięcznie, jak lubisz pracować nocki piatek, sobota to zarobisz, nie licząc stycznia i lutego ;)

@Tomek

Nie kupiłem go do głaskania tylko do pracy. Maszyna im więcej pracuje tym więcej zarabia.Na taxi nie ma innej metody.Nie mam natury betona i nie będę kantował, tym bardziej że pracuje w dzień.Nocki już przerabiałem i to już nie moja bajka.W icarze chyba dużo kierowców jeździ w nocy bo w dzień jest ich mało a w niedzielę to prawie nie ma nikogo.Ostatnia niedziela od 7 do obiadu ponad 500 zł.

zapomniałeś napisać że obiad był o 18.00

@jocker

nie kolego, nie o 18 dzisiaj 473 zł szok, aż żal było zjeżdżać! muszę pokazywać paragony kolegom bo nikt nie chce wierzyć jutro do 15 i poniedziałek, wtorek wolne.

adas
@Żółwik

Dobry wynik kolego , powiedz ile kilometrów i ile kursów na taki obrót ?

@adas

Pewnie około 300 km.

@jocker

Znam Kraków, na taxi prawie 12 lat więc nie muszę nigdzie wracać.Przy obrocie 500 zł wychodź ok 220 km. Zależy czy ustawiam dojazd ze stref sąsiednich czy tylko z głównej.Jeśli łapiesz WK i ustawiasz dojazd do klienta również ze strefy pomocniczej średnia wartość kilometra wychodzi mniejsza ale robi się sporo większy obrót. Można otrzymywać zlecenia tylko ze strefy głównej i wtedy robi się mało kilometrów o większej wartości ale obrót też jest mniejszy.

@Żółwik

płatny km w icar waha się od 1.50 do 1.80. zatem na taki obrót musiałeś zrobić min. 260 km

@jocker

Jak to możliwe?Średnia odległość kursu to 5 km. 5 kmx2 zł+ 7zł opłata początkowa+minimum 2 zł czasówka=19 zł.19 zł/5km= 3,9 zł/km. Żeby wyszło 1,5 zł/km do każdego zlecenia musiałbym wykonać dojazd 7 km.Proponuję zmień zioła albo powtórz matematykę na poziomie 4 klasy podstawowej. Mnie kilometr wychodzi nie mniej niż 2,4 zł/km

@Żółwik

Twój kolega pokazał mi raport miesięczny. 8800 zł i przejechane 5300 km. Podziel sobie sam. Znam też takich co jeszcze nie wyjechali do pracy a 100 zł już mają. Co do ziół hmmm...lepsze to niż początki alzheimera

@Żółwik

Jak średnio kurs to 20 zł to żeby zrobić obrót 470 zł licząc że jeden kurs trwa 30 min (dojazd po klienta, kurs i złapanie następnego) to ile ty musiałeś godzin jeździć żeby zrobić 470 zł obrotu? Bo mi wychodzi że 13 - czy może nie mam racji??? Pozdro dla normalnych

@TomekAtomek

Znam takich w barbakanie(W icarze nie mam jeszcze kolegów bo nie ma jak kogoś poznać ze względu na ciągłą jazdę) co na 100 zł obrotu robią 100 km. Np.kurs z ruczaju do huty, po kursie powrót na ruczaj przez stację na kawę i bajerkę z kolegą. Takich przypadków jest cała masa, ale ja mam inny styl jazdy i dlatego napisałem co mnie wychodzi. Na koniec powtórzę, że jestem zadowolony z podjętej decyzji.Szkoda, że nie zdecydowałem się wcześniej.Szczerze polecam przejście do icara wszystkim moim znajomym z taxi ponieważ nie traktuję ich jak konkurencję.Rywalami dla mnie są kierowcy bolta,ubera i kierowcy Freenow.

@Żółwik

To tylko się cieszyć że jest jazda i można zarobić. Natomiast godzin pewnie sporo trzeba jeździć żeby taki obrót "ukręcić" . Pozdro dla normalnych

Bbk
@Żółwik

Zdradź nam kolego jak teleportujesz się pod klienta?

Tom
@Żółwik

Taxi... idźcie wszyscy zobaczymy ile wytrwacie ...

@Tom

A propos "wszyscy" to jak z ciekawości zadzwoniłem do icara że chce u nich jeździć to żeby przyjść na szkolenie to trzeba się około 1-2 tyg wcześniej umawiać bo tylu chętnych do pracy u nich - albo gość który tam odbiera telefony w tej sprawie po prostu wciska kity. Pozdro dla normalnych

Kiero

(usunięte przez administratora) ????‍♂️

Coraz gorzej,coraz większy ZUS,niezmienne 2zł za kilometr od lat,coraz mniej zleceń z powodowane przez Uber i F-N ,ogulnie mało opłacalne zajęcie bez urlopu ,chorobowego,jeszcze parę lat temu było dużo lepiej. Niepolecam

A Wie Pani co to Rodo??

Karol W.

RODO nie ma tutaj nic do rzeczy. Szanowny pan "kierowca" nie jest osobą publiczną ponieważ udziela usług pod nazwą firmy zawierającą Jego imie i nazwisko. W związku z tym wszystkie "ujawnione" tutaj dane są dostępne w internecie - Joker Trans Bartosz Jura. Sprawa została zgłoszona na policję - łącznie z informacjami o której i gdzie (zostało już potwierdzone zabezpieczenie materiałów video z monitoringu) doszło do wykroczeń ruchu drogowego. Jak również informacje dotyczące kolegów danego kierowcy, którzy "pośpieszyli z pomocą". Kierowca zamknął i nie chciał wypuścić swoich klientów z auta po opłacie za kurs. Takie zachowanie nie będzie tolerowane.

@Karol W.

Czy policja przebadała kierowcę na okoliczność zażywania narkotyków z wynikiem pozytywnym?Jeśli nie ma takiego badania to obecnie Pani Paulina pomawia kierowcę publicznie.Jeśli kierowca jest niewinny to z o"fiary "Pani Paulina stanie się przestępcą przeciwko dobremu imieniu i czci. Polecam zapoznać się z Art 212 k.k

Paulina
@Kierowca

Panie kierowco. Doprawdy bardzo zaimponował mi Pan swoją wiedzą z zakresu prawa karnego. Dlaczego zatem jest Pan zwykłą potocznie zwaną"zlotówą"? Z takimi zdolnościami i aspiracjami śmiało mógłby Pan być poważanym prawnikiem :-) Póki co swoje dywagacje na w.w temat proszę zachować dla swoich kolegów po fachu z którymi Pan się widzi na postoju. To jedyne osoby dla których może Pan stanowić autorytet. Wyraziłam jedynie swoją skromną opinię na temat taksówkarza który reprezentuje skrajną patologię, ale wiem że gdyby był kierowcą Ubera to już Szanowni Państwo taksówkarze nie pozostawili by na nim suchej nitki. Takie to "podwójne standardy". Jeżeli Pan Bartosz jest urażony moją opinią to zgodnie z prawem może wytoczyć mi sprawę sądową z oskarżenia prywatnego, co nie oczywiście się nie stanie z uwagi na jego skomplikowaną sytuację, dlatego korzysta z pomocy kolegów. Czy to w realnym życiu czy w internecie... Żałosne :)

nowy

Jakie robicie obrotu miesięczne?

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR