CH2M HILL Polska Ltd. Sp. z o.o.

Kraków

Opinie o CH2M HILL Polska Ltd. Sp. z o.o.

Grzesiekk_1982

Hej. W przyszlym roku roku wracam do Polski po 10ciu latach w Irlandii. Plan jest taki, zeby szukac pracy w korpo. Czy wg Was 35 lat to nie za duzo na rozpoczecie takiej przygody w PL? W Irlandii wiek nie ma zadnego znaczenia - jedynie umiejetnosci, ale nie wiem jak to wyglada na rynku pracy w naszym kraju. Dodam, ze nie musze od razu zarabiac 10k netto :)Pozdrawiam!

anonymous

5grg

Julita

@Ponczek a gdzie pojawiają się ogłoszenia na te stanowisko? Brałeś udział w rekrutacji, czy jak dotąd w ogóle się na to nie zdecydowałeś? Wielu pracowników na obecnym rynku pracy, traktuje proces rekrutacyjny jako okazje do poznania pracodawcy i warunków zatrudnienia. Po nim zawsze można zrezygnować. Myślałeś nad takim rozwiązaniem?

Ponczek

Hej, Czytam i doczytac nie moge jak wyglada obecnie sytuacja w projektowaniu konstrukcji tam ? Warto sobie glowe zaprzatać czy od razu spasowac ? Czasami pojawia się tam ogłoszenie na asystenta badz starszego asystenta i nie wiem czy warto.

Julita

@tylko sprawdzam :D czyli, jak byłeś pracownikiem CH2M HILL Polska była taka konieczność? Czy były to osoby angielskojęzyczne? Czy też wymagano tego pomimo braku w ograniczeniach językowych?

tylko sprawdzam :D

Psssst, czy dalej trzeba pisać maile po angielsku co niektórym managerom? XD

Julita

@poszukujący a widzisz takie ogłoszenie o pracę? W sieci w tej chwili są dwie rekrutacje - na stanowisko General Ledger Accountant i Senior General Ledger Accountant.

poszukujący

hej czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak wygląda atmosfera pracy w dziale pipingu ? dokładniej stress ? :) tyle opinii na temat mobbingu itp przeczytałem wyżej. FIrma jest ogromna więc może nie w każdym dziale to występuje. I drugie pytanie z innej beczki: o jakie zarobki można realnie negocjować mając 2 letnie doświadczenie na stanowisko młodszego stress inżyniera ?

swiat_w_rozowych_okularach
@poszukujący 01.09.2017 19:37

Co można powiedzieć, o dziale (mowa o piping), w którym "jest jak jest" Wystarczy sprawdzić jak szybko ludzie tam rotują. Napuszczanie ludzi na siebie, atmosfera dno, wyścig szczurów, chore ambicje poszczególnych osób, brak współpracy i pracy zespołowej i wiele, wiele innych. Było trochę fajnych osób, ale już ich nie ma. To samo dotyczy stress'u. Książki można pisać co tam się dzieje, no ale pan manager mógłby wiele powiedzieć, no ale widać udaje że nie widzi. Świat w różowych okularach. A dla każdego, kto się tam wybiera radzę 10x się zastanowić zanim wyślesz tam dokumenty. Dla kamikadze wprost wymarzone miejsce.

lara

Nie wszyscy mogą awansować bo nie miałby kto pracować to raz. A dwa to nie przedstawiciel handlowy, że ma MIERZALNE wyniki w sprzedaży. Czy księgowy czy inżynier realizuje swoje obowiązki i cele jakie ma wyznaczone I cięzko się wybić bo co będzie poprawiał w nieskonczoność procedury jak i tak musi mieć approval z góry? A może inżynier ma coś sam dorobić do projektu za miliony a księgowy dowalić przychodu to wtedy będą wyniki:):)??? Pracowałam tam i uwierzcie cięzko awansować bo nie ma na jakie stanowisko, no chyba, że zamkną Denver, UK i się posypią wakaty:D

Julita

@nikola, dziękuję za odpowiedź, ale standardy jakie opisujesz, nie są powszechne na polskim rynku. Samochód służbowy to rzecz dość luksusowa i raczej nie powszechnie stosowana w naszym kraju. @pracownik, nawet jeśli osiąga się spore wyniki, to w ogóle nie ma możliwości awansu?

Alan

Jacobs nie ma biznesu w Polsce więc raczej nie ma to żadnego wpływu.

Zainteresowany

Nie wiem czy slyszwliscie ale ostatnio przeczytałem że ch2m zostało wykupione przez firmę Jacobs jakoś do końca roku chyba. Czy to ma jakiś wpływ na rekrutację bo zawsze przy połączeniu firm ktoś traci swoją posadę bo po co podwajac koszty. Dzięki z góry

poza polityka
@Zainteresowany 14.08.2017 16:27

http://www.jacobs.com/ch2m/ bojcie sie, bojcie sie i jeszcze raz bojcie sie. bo to oznacza tylko, albo pogorszenie warunkow plac (przyjdzie jakis nowy menadzer i bedzie "optymalizowal biznes"), albo kolejne zwolnienia. w lepsze warunki absolutnie nie ma co liczyc, bo nie po to wlasciciel sprzedaje swoja firme komus innemu, zeby sie interesowac, co pomysla jego pracownicy na calym swiecie..

Julita

W aktualnych ofertach pracy dotyczących managerów @Marionetka, oferują rzeczywiście dobre warunki - bo umowa jest stała, socjal spory, do tego angielski za darmo. Ale wymagania też nie są niskie, więc czy na pewno te osoby nie znają się na wszystkich procesach zachodzących w CH2M HILL Polska?

nikola
@Julita 13.08.2017 22:01

Dobre warunki dla manago? te powyżej to mogły być dobre warunki jak dla zwykłego pracownika. Dobre warunki dla managera to np. służbowe auto klasy średniej albo dopłata do paliwa, całkowite sfinansowanie jakiegoś extremalnie drogiego certyfikatu, spory zakres home office, czy np. zwrot za leki w sporej kwocie w ramach zdrowotnego. Na wyższym szczeblu stała umowa czy angielski, który i tak manager przynajmniej teoretycznie musi znać na wejściu na C1/C2 nie robi wrażenia - pisze na przykładzie firm do których prowadziłam częściowo rekrutację. Procesów na starcie nie mają szans znać bo to confidential i niby wszędzie jest np. GL czy dział zakupów ale inaczej jest to zorganizowane. Raz zrekrutowaliśmy faceta, ktory tak bardzo zaangażował się w pracę, że poza swoimi obowiązkami potrafił ulepszyć pracę AP i AR na szczeblu zwykłego księgowania i właściwie móglby robić jako senior accountant team leader i manager w jednym , mało tego przy zamknięciu jak miał mniej spotkan sam pomagał podwładnym. Miał taki szacunek i był tak lubiany , że ludzie bali się tylko jednego......... że może kiedyś zmienić pracę:):)

paczka

@A. To i ja dorzucę swoje 5 gr. Jeśli jest tak jak piszesz, to przy ogromnej rotacji czy jakichś nieprawidłowościach, to właśnie w pierwszej kolejności należy bardzo mocno przyjrzeć się liderom i menadżerom. Zadziwiający model działania firmy jeśli lider czy menadżer są nie do ruszenia albo nic nie muszą umieć.

Marionetka
@paczka 03.08.2017 22:36

70% aktualnie menagerow i leaderow totalnie nie wie co sie dzieje w procesach, to sa marionetki a wladze sprawuja Stany. W administracji bardzo slabe zarobki od 3000 k brutto slyszlalam, ale tam chyba nie ma takiej ogromnej rotacji.

Iza
@Marionetka 07.08.2017 22:54

W innych firmach jest tak samo. Menago nie znaja procesow. To teraz norma.

artemida

Kolejny raz (w ciągu ostatnich 2 lat) szukają analityków od rurek. Trochę to dziwne. Co tam się dzieje, że ciągle brakuje im ludzi? A może jakiś liderek okazał się do niczego i dlatego tak cały czas ludzi szukają? A może ciężka atmosfera/warunki są nie do wytrzymania.

A.
@artemida 28.07.2017 00:48

polityka firmy jest taka, ze leader nic nie musi umieć ;) ich nie zwalniają to narzędzie managerów, szukają ludzi bo jest ogromna rotacja, jeśli dział Finansów to lepiej iść do Cap - tam wszystko było poukładane i procedury przynajmniej istniały, jeśli inne działy to nie spodziewaj się super zarobków, a atmosfera zależy jak trafisz, na rozwój bym nie liczył

Julita

@Hab a możesz w takim razie napisać forumowiczom, jak do tej pory przebiegała rekrutacja? Takie informacje pomagają przygotować się kandydatom do rozmowy i kolejnych jej etapów.

Hab

Hej, jestem w trakcie rekrutacji do firmy do administracji i opinie tutaj mnie mocno odstręczyły. Czy taka atmosfera jest we wszystkich działach?

Brudna merry

Praca w CH2M w finansach to jakaś masakra. Po miesiącu nauczysz się wszystkiego, a później klepiesz to samo. Mobing to rzecz normalna. Brak możliwości rozwoju oraz awansu. Szczerze odradzam, szukajcie czegoś innego żeby w CV krótkiego doświadczenia nie odnotować :)

Okon

O jakich dzialach firmy dokladnie piszesz? mysle ze bedzie to wazna informacja dla czytajacych. O dzialach technicznych nie slyszalem nic takiego. Ale warto wiedziec.

sory taki mamy klimat
@Okon 06.07.2017 13:48

Jesli myslisz, ze ktos ci poda nazwy firm na tacy, to gratuluje naiwnosci. Za wyszukanie firm sie placi, bo ktos poswieca na to swoj czas. Jak cie nie stac, to szukasz sam/a w swoim prywatnym czasie :)

Kubek

A jak wygląda praca w CH2M w architekturze? Czy aplikując tam zaraz po studiach jest możliwość zrobienia uprawnień na podstawie wykonywanych zadań?

Sieger

Nie wiem w jakich dokładnie działach ten mobbing, moim zdaniem atmosfera jest bardzo luźna. Śmiać mi się chce jak to czytam, ktoś to piszący musi być naprawdę spięty w swoim życiu. Ostatnio zrobiła się rotacja. Moim zdaniem rozrost biura był za szybki i nie kontrolowany i tutaj tkwi problem. A z projektami różnie bywa.

Margo
@Sieger 25.06.2017 12:21

wygląda na to że sporo osób musi być spiętych w CH2M ;) ciekawe czemu??? Ja osobiście byłam świadkiem jak dziewczynę psychicznie wykończali, przepytywali wszystkich i szukali jakiegoś pretekstu, aby jej świnię podłożyć, a dziewczyna bardzo inteligentna, ambitna, etc.... odeszła, szkoda. Rotacja jest i była, kiedyś podobno jak zwalniali to z dnia na dzień, przychodziłeś do firmy i odprowadzali człowieka do drzwi. Może udało Ci się trafić do fajnego zespołu i fajnego managera ;) co jest rzadkością w CH2M

Zainteresowany

Purschase order administrator mial ktos kontakt z ta posada? Ciezki temat? Czytam duzo i widze same minusy.. az tak zle jest przy forum? Zmieniam prace z racji $ w obecnej bida ale atmosfera spoko. Niestety atmosfera nie wyzyjesz :/

adam

Jak wygląda praca dla projektantow konstrukcji praktycznie bez doswiadczenia? Da sie wynegocjować pod 3000?

nowy

@nowy 17.08.2017 15:14
brutto czy netto?

netto, z uprawnieniami 4,6 netto kolega dostaje

Alex

Dziwią mnie opinie osob wypowiadających się z takim ogromnym sentymentem...ja tu pracuje ładnych kilka lat...i fakt kiedyś było kameralnie i wszyscy się znali...(co nie zawsze było plusem....) - teraz też jest fajnie, firma się konkretnie rozrosła - dzięki temu są nowe możliwosci rozwoju, awansu, itd - jest "świeża krew" a nie tylko managery co siędzą w firmie 15 lat i wszystko wiedzą....jak sie z takim nie dogadujesz to koniec.... ;-) wiem że to slogan...ale jednak "zmiany" są nieuniknione...i trzeba przywyknąć - ewentualnie można iść do biura projektowego gdzie jest szef/właściciel i dwie osoby....wtedy nie ma korpo i procedur....

Zszokowany

Niestety ale muszę się zgodzić z poprzednimi wypowiedziami, mobbing za zamkniętymi drzwiami. Osoby na najwyższych stanowiskach sterują managerami, a oni natomiast team leaderami. Szary pracownik nie ma nic do powiedzenia, w jego obowiązku jest posiadanie wiedzy i odpowiednich kwalifikacji jako, że team leader i manager nie musi wykazywać powyższych umiejętności. Kiedyś to była firma w porządku, choć odkąd pamiętam ręka rękę myła, zawsze było pranie mózgu, wystarczyło mieć inne podejście i zaczynały się schody, gnębienie, zero podwyżek, awansów. Nie znam nikogo w tej firmie kto sobie ja chwali, wszędzie tylko słychać że nikt nie wiąże przyszłości z ta firma. Praca dla osób które zaczynają dopiero swoją karierę zawodową i dla manipulantów. Sporo inteligentnych i ambitnych osób odchodziło z firmy przez team leaderów i managerów, poprzez zastraszanie, psychiczne obrażanie ludzi za zamkniętymi drzwiami. Szkoda swojego zdrowia. W firmach outsourcingowych ludzie są lepiej traktowani niż w CH2M.

pralinka podgorska
@Zszokowany 31.05.2017 16:15

Wiele lat temu jak pracowałam było super - znali się wszyscy, do każdego można było normalnie podejść czy w pracy czy na imprezie, aż się inni dziwili, że niby w korpo a taka atmosfera (czasy biura na Podgórskiej). Integracje też fajne robili. Z zagranicą też szło się dogadać i nawet na napisać do kogoś na wyższym stołku maila nie było problemu. No i stabilizacja jakaś była. Coś się chyba jednak zmieniło w takim razie. Podejrzewam, że z fajnej firmy, nieco kameralnej zrobił się ogromny twór czyli mega SSC, z masą procedur, anonimowością, eskalacjami.. a może to US dokręciły śrubę, ale czemu? Wtedy to mobbing znałam z internetu, Przykro to się czyta - dla mnie była to firma do której wchodziło się z uśmiechem, osoby zarządzające z PL i US, które wtedy "rządziły" KRK office dobrze wspominam... potem widać przyszło" nowe"...

Zszokowany
@pralinka podgorska 04.06.2017 21:59

Jeśli chodzi o galerię Kazimierz o fakt atmosfera była super . Nie było wtedy wyścigu szczurów, zawiści, aż takiego lizustwa jak jest teraz, bo to jedyna droga aby awansować obecnie. Ja jeszcze pracuję ale wypowiedzenie już złożone i mam nadzieję, ze trafię do firmy gdzie jest normalna a nie chora atmosfera, że praca będzie pracą zespołową a nie spychologią, że będzie można zadać normalne pytanie Team Learowi i nawet jak nie będzie wiedział to wspólnymi siłami rozwiąże się zadanie, a nie jak w CH2 usłyszysz Team Leader i manager nie musi wiedzieć. Wstyd, poziom wiedzy u kadry zarządzającej niestety jest fatalny. Czasy na Podgórskiej będę miło wspominać, chociaż to co jest teraz to nawet ten obraz zaciera. Bardzo się cieszę, że w końcu będą oddychać. Mobbingowi i traktowaniu ludzi jak w CH2 mówimy dość :)

lexlexa

Co w z tymi tajemnicami dotyczących płac macie w umowach? Ludzie nie dawajcie się robić balona z takim klauzami. Przecież to klauzule niedozwolone: może to prowadzić do dyskryminacji, co już jest niezgodne z prawem. W oświadczeniu z 2011 roku resort MPiPS całkowicie neguje prawo do powoływania się te przepisy przy zmuszaniu pracownika do zachowania tajemnicy wynagrodzeń i zaznacza, że umieszczanie tego typu zapisów w umowie o pracę jest w istocie łamaniem praw pracownika. Urzędnicy negują także twierdzenie, że takie działanie miałoby leżeć w interesie zakładu. "Informacja dotycząca wysokości wynagrodzenia w istocie jest informacją związaną ze stosunkiem pracy konkretnego pracownika, nie zaś z funkcjonowaniem firmy. Jej ujawnienie nie powinno być więc porównywane z ujawnieniem informacji dotyczącej funkcjonowania firmy, co w konkretnych okolicznościach może narazić pracodawcę na szkodę." Zwraca się uwagę na motywację pracodawców, dla których ujawnienie, ile zarabiają poszczególni pracownicy jest nie tylko fatalne PR-owo, ale może ujawnić też, że w firmie dochodzi do dyskryminacji dyskryminacji płacowej. Problem ten dostrzegło także MPiPS, który zaznaczył, że stosowanie klauzuli poufności wynagrodzeń może również utrudnić lub wręcz uniemożliwić ustalenie istnienia dyskryminacji oraz dochodzenia roszczeń z tego tytułu. Osoby pracując w jednej firmie nie mogą w takim wypadku porównać swoich zarobków i przekonać się, czy są w równym stopniu traktowane pod względem płacowym. Resort wskazuje też, że pracownicy mogą mieć problemy na przykład z uzyskaniem kredytu, jeśli nie będą w stanie ujawnić swoich zarobków osobom trzecim.

Student

Czy ktoś starał się o odbycie stażu/praktyki w firmie, zarówno w Polsce jak i za granicą? Jeśli tak, to czy może podzielić się jakimiś doświadczeniami? Jak wyglądała rekrutacja?

Alex

No tak...super podejście :) poczytałem forum i na tej podstawie podejmuje decyzję... na prawdę bardzo dojrzałe zachowanie... Ja pracowałem u nich 2 lata , dostałem super ofertę z wyjazdem i dlatego odszedłem. Generalnie firmę oceniam dobrze - jak do tej pory był to mój najlepszy pracodawca.

Tankon

Byłem na rozmowie do działu technicznego. Osoby które prowadziły rekrutację są niekompetentne, jedna z osób nie ma pojęcia o czym rozmawiamy, menago z zawodu, drugą z kolei udając wielką specjalistke pyta się o rzeczy które na 1 roku studiów uczą (wspomnę tylko ze od 10 lat pracuję jako projektant). Po tej rozmowie ręce mi opadły, że ktoś taki miał by być moim przełożonym. Stwierdzam że to firma dla "korpo klepaczy" przyjdź zrób swój kawałek po 2 miesiącach naucz się co trzeba i do końca życia rób to samo na tym samym stanowisku. Podziekowalem za możliwość pracy, wolę zarabiać trochę mniej ale mieć satysfakcje z tego co robię.

Lalala

Mobbing w białych rękawiczkach. Haery zamiatają sprawę pod dywan oraz trzęsą się ze strachu przed pseudomenedżmentem ze Stanów. Zatrudnianianej z łapanki tak zwanej pseudokadrze menadżerskiej gorąco polecam robić background screening :) Szczerze odradzam. :)

Poszukiwacz
@Lalala 25.03.2017 22:02

Witam, dziękuję wszystkim za opinie bo już miałem wysyłać CV (mógłbym się dostać) na szczęście poczytałem forum.. Faktycznie praca nie ma sensu w takich warunkach, bo to strata czasu i zdrowia w takim zdziczeniu pracować. Przerabiałem takie "imprezy" powodzenia życzę :) w szukaniu gdzie indziej.. pozdrawiam Poszukiwacz

zgl

czekam na odzew z ich strony

zenua

Typowa rekrutacja w PL. Okazujcie minimum szacunku jezeli specjalista poświęca czas na rozmowę w panstwa biurze i jest egzaminowany, toleruje przez 1h uwagi dotyczące posiadanych kompetencji. Wyslanie emaila lub wykonanie telefonu z odpowiedzią zwrotną nie kosztuje wiele. Dobrych manier i kultury życzę.

pracuś

Hejka mam pytanie odnośnie rekrutacji. Aplikowałem na pewne stanowisko pod koniec listoapada 2016 roku, później status pracy był cały czas: Accepting Job Submissions, natomiast mój Submission Status = Under Consideration. Nie zadzwonili do mnie ani razu. Rekrutacja cały czas trwa, a ostatnio znowu reaktywowali ogłoszenie z tym stanowiskiem. Czy oni biorą pod uwagę, że np aktualizuję CV na ich stronie, czy raczej patrzą na poprzednio dodane CV?

Ccc

A ja czekam na odzew juz miesiac. Bylem na rozmowie kwalifikacyjnej. Poszla dobrze. Potem w styczniu mialem telefon, ze mnie chcą i kiedy moge zaczac prace i jakie zarobki. Podalem co trzeba i do tygodnia mieli sie odezwac. Mija miesiac i cisza.

agnus
@Ccc 17.02.2017 07:30

Ja natomiast zlozylem aplikacje w marcu ( Oil & Gas), to już 6 m-cy. Miałem 3 rozmowy kwalifikacyjne, w tym jedna w biurze w Krakowie. Trwala 3 godz., była pelna akceptacja moich kwalifikacji i experience. Ostatnia tel, , raczej grzecznosciowa z Szefem Biura ( Polak, nie GM - Irlandczyk). I tak od 3 m-cy nie ma umowy, aczkolwiek było kilka rozmow tel. z szefem Dzialu, który zawiaduje również rekrutacja do tego Dzialu, HR scedowal to wlasnie na niego. Nie maja projektow w mojej branzy, nie ma wiec pracy i w konsekwencji, umowy. Czekaja, az cos się urodzi, ale ja już nie czekam. Potentat

byly rekrut
@agnus 05.10.2017 10:21

nie tylko Ciebie zbywają takimi bajkami ze bierzemy Ciebie ale tylko czekamy na ostateczna akceptacje ktora bedzie za pare dni . Smieszna firma

dzess

Ile powinnam czekać na kontakt od firmy po złożeniu CV na ich stronie? Czekam już 2 tygodnie i nic, a ciągle wystawiają nowe ogłoszenia lub ponawiają stare...

LUKI LAK
@dzess 15.02.2017 12:40

Chyba nie ma reguły, ja czekałem jakieś 1,5 tyg ale z nimi nigdy nic nie wiadomo.... maja tyle ogłoszeń ale jak się to przekłada na zatrudnienie nie mam pojęcia.

Mag

@Zbychu 2017-01-14 17:18:28 do działu Civil/hydrology a co?

Mag

Hej czy to prawda ze jak po 2 tyg od rozmowy z menagerem nie oddzownia to oznacza brak przyjęcia do firmy? Ile w Waszym przypadku czekaliście na telefon?

Zbychu
@Mag 14.01.2017 12:33

Na pewno nie - zawsze dzwonią. Do jakiego działu aplikowalas ?

juliet
@Mag 14.01.2017 12:33

ponad 1 miesiąc ale było to w czasach gdy była to firma gdzie się chodziło z przyjemnością, a nie moloch SSC

Gutek

Zocha33 - nie ma nic złego w rozmowie po angielsku, nie boję się też takich rozmów. Jednak, miłoby było, żeby osoba dzwoniąca uprzedzała, że dzwoni z firmy i że chciałaby rozmawiać po angielsku - żeby dać czas na opuszczenie Open Space. Koledzy z obecnej pracy byliby głupi, gdyby się nie domyślili, że nagle rozmawiasz po angielsku do prywatnego telefonu, kiedy tego nigdy nie robisz. Ich strata :) Coraz więcej ludzi chodzi po Krakowie z negatywnymi opiniami, więc jednak wcale nie jest to takie złoto jak na jesieni 2015 się wydawało ;-].

Gutek

Śmieszna firma, naprawdę. Aplikowałem tam kiedyś (finanse) ni z tego ni z owego zadzwoniono do mnie. Od razu atak przez telefon po angielsku. Tak nie powinno być, ciężko się rozmawia przez telefon po angielsku u swojego obecnego pracodawcy - od razu ludzie domyślają się ze się chcesz zwolnić. Po czym odsyłanie na maila odp. ze inni kandydaci przęszli i Ty odpadles. :) Teraz tez spałem CV i to samo się stało - odrzucone. W CV ACCA i SKWP :D. Ale chyba dobrze się stało, nie chciałbym znowu trafić na firmę w której panuje taka atmosfera. Koleżanka po 3 miesiącach sama odeszła i poszła do innej firmy, miała dość tresury, inna dostała się do pracy, ale nie przyjęła oferty bo poczytala o firmie i stwierdziła ze do syfu iść nie będzie. Są lepsze firmy. Nawet te które są od 10 lat w Krakowie da lepsze.

Ciekawska
@Gutek 07.01.2017 14:08

Hej, jakie na przykład? Pytam poważnie, bo często czytając negatywne opinie o jakiejś firmie (np. innych korporacjach, działających w Krakowie), nigdy nie widzę "podpowiedzi" gdzie warto, nie znalazłam też korpo o atualnie samych dobrych opiniach. Moje doświadczenie jest takie, że wszystko zależy "pod kogo" trafisz - w jednym większym dziale możesz trafić na bardzo wyluzowany team z łatwymi awansami, a możesz trafić na wieczne nadgodziny, stres i problemy z awansem w ogóle... będę więc wdzięczna za wskazówki :) (korpa, o których czytałam negatywne opinie - IBM, AON, Capita, Capgemini, Cisco, ABB)

kalinka
@Ciekawska 24.01.2017 14:11

Wszędzie jest podobnie bo firmy się przenoszą z uwagi na koszty i że potrafimy zap.... nie marudząc, a nie na piękno Krakowa. Nieco Co innego w IT bo AGH rzeczywiście ma renomę nawet o dziwo w Texasie:) Generalnie z mojego doświadczenia najgorzej jest tam gdzie młody polski leader czy manager dokręca Polakom śrubę, żeby się za granicą przypodobać. i oczywiście najlepsza firma gdy w firmie X robisz dla firmy X, a nie zatrudnia Cię firma A a robisz np. finanse ich klientowi firmie B...Co do kwestii awansów ... z mojej obserwacji najdalej zaszli ludzie którzy weszli w outsourcing 7-10 lat temu i to teraz oni maja dobre stanowiska ..... reszta robi jak mrówki od GL. po projekty czy audyty za mniejszą i większą kasę.

na_szczescie_byly_pracownik

Moja opinia dotyczy działu księgowości Plusy - pensja, brak nadgodzin. A teraz minusy, czyli cała reszta. Niestety dobra pensja nie jest ich w stanie zrównoważyć. Przed odejściem zastanawiałam się , czy są takie pieniądze które skłoniłyby mnie do pozostania - w okolicach 30 tys netto można to rozważyć :-) Praca nudna, powtarzalna i mało rozwojowa (np. recony cały dzień, miesiąc w miesiąc te same,) w połączeniu z Oraclem daje wyjątkową mieszankę. Wiecznie czujesz na sobie spojrzenie przełożonego, a to za długo na kawie (10 min), a to się śmiejesz za głośno w kuchni, a nie daj boże zaśmiejesz się na open spejsie (niewybaczalne). Bardzo czytelnie postawione granice między managerami/liderami a resztą zespołu - nie ma spoufalania, trzeba znać swoje miejsce. Wszystko się może zdarzyć, nie znasz dnia ni godziny - nieprzedłużenie umowy jeśli powiesz głośno coś czego nie powinieneś, lub też nagłe zwolnienie - o 16 dostajesz wypowiedzenie, oddajesz komputer i adieu! Mobbing i podejrzliwość. Pracownik jest traktowany jak potencjalny oszust i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] któremu trzeba nieustannie patrzeć na ręce , bo tylko czyha, żeby oszukać pracodawcę. Duża rotacja - co miesiąc odchodzą 1-3 osoby. Naprawdę, nie życzę pracy tam nawet swojemu najgorszemu wrogowi.

nigdywięcejCH2M
@lady X 05.01.2017 15:43
Jestem w strasznym szoku czytając to. Poważnie. Pracowałam tam kiedyś i powiedzmy szczerze atmosfera była lepiej niż dobra. Z...

pewnie pracowałaś tam ponad rok temu, jeszcze zanim zapadła decyzja o stworzeniu duzego shared service center. Pewnie pracowałaś jeszcze w galerii kazimierz. Wtedy podobno było dobrze. Od czasów biura na Podolu, czyli od wystartowania z shared service center to dramat. Szczególnie w jednym dziale ale już nie chce się pastwić nad tamtejszym kierownictwem. Jak szedłem do tej firmy to poczytałem opinie i byłem przekonany że będzie dobrze. Rzeczywistość okazał się zupełnie inna. Z działu gdzie jest około 35-40 osób co miesiąc odchodzi jedna, dwie, trzy osoby. To dużo. Nie odchodzą bo ktoś ich skusił lepszą kasą, odchodzą ze względu na atmosferę. Ja poszedłem do innej firmy gdzie dostaje 500 mniej, ale jestem zadowolony bo nikt mnie nie ochrzania bezzasadnie, nikt nie kieruje do mnie uszczypliwych komentarzy, gdzie panuje zaufanie i dobra atmosfera, gdzie można pogadać i się pośmiać, do tego jest jeden dzień w tygodniu pracy z domu (aczkolwiek dla mnie akurat to nie ma znaczenia). Szczerze odradzam, po co sobie głowę zawracać i po góra 6 miesiącach szukać pracy?! Tylko jeśli komuś grozi bezrobocie, musi spłacić kredyt, nie ma co jeść, to wtedy można tam iść (płacą dobrze) a w międzyczasie szukać czegoś innego. Praca tam kojarzy mi się z chamstwem, brakiem klasy, nieufnością, podejrzliwością. Dno.

lady X
@nigdywięcejCH2M 05.01.2017 17:22

Pracowalam lata temu jeszcze w wczesniejszych biurach i bylo naprawde ok. Jak widac BYLO... az sie wierzyc nie chce ze takie akcje odchodza... Moze i kadra byla inna ale i country managera z USA i szefa z Polski z tamtych lat naprawde bardzo dobrze wspominam ...kto tam u was teraz rzadzi to bladego pojecia nie mam wtedy nawet z ludzmi z Usa sie normalnie pracowalo co w oustsourcingu bylo rzadkie ....

nigdywięcejCH2M

Ocena działu Finansowego jest jeden plus - zarobki, reszta to same minusy. Pracy tam życzyłbym moim największym wrogom, niech się tam mordują :) najważniejsza sprawa to atmosfera, coś strasznego, wchodzisz na open space i zapada cisza, każdy się boi odezwać, nie daj boże zaśmiać się. Od razu szefostwo zabije Cię wzrokiem. W ocenie szefostwa pracownik na pewno chce firmę oszukać, dlatego należy go ustawicznie kontrolować. Zjeby od team leadera to chleb powszedni. Zwolnienie w jednym momencie, szefowa Ci mówi że jesteś zwolniony i odprowadzają Cię do drzwi. Czytam ich ogłoszenie o pracę a tam: "Great atmosphere in young dynamic and developing team" i pusty śmiech mnie ogarnia. Czytam dalej: "Flexible working hours and possibility of working from home" hahaha kłamią jak z nut. Work from home tylko dla team leadera, reszta to robaki które na pewno firmę oszukają dlatego nie ma mowy o pracy z domu. Praca na systemie Oracle - czyli dramat. Już bym wolał na CDN Optima pracować. Praca nudna i monotonna, trzepanie rekonów kilkunastu spółek, zero rozwoju. Wystarczy spojrzeć na rotację, ludzie odchodzą pomimo dobrych zarobków. Tam się pracować nie da. Chamstwo team leaderów jest już legendarne

Inzynier

A ma ktoś do nich numer telefonu do Krk ?

ssss
@Inzynier 23.11.2016 17:15
A ma ktoś do nich numer telefonu do Krk ?

Weź numer ze strony, przedzwoń tam i poproś , że chcesz numer telefonu do kogoś kto się zajmuje rekrutację na dane stanowisko .. i pewnie Ci podadzą, a tam już ktoś Cie zawsze przekieruje do odpowiedniej osoby

Inzynier

Witam 4 listopada dostalem wiadomosc ze moje CV pasuje do ich wymogow. Jest 22 a dalej nie dzwonia wiecie ile trzeba czekac. Jak wyglada rozmowa telefoniczna i zwykla. Moglby ktos jakis wskazowek udzielić?

kas
@Inzynier 22.11.2016 18:14

@Inzynier Jeśli Ci zależy na czasie radzę się z nimi skontaktować. U mnie pomiędzy wysłaniem cv a rozmową telefoniczną upłynęły 4 miesiące, rozmowę przeszłam pozytywnie, spełniałam wymogi i zostałam zapewniona, iż zadzwonią do mnie w ciągu paru tygodni z informacją co dalej. Minęły kolejne 2 miesiące i cisza. Napisałam więc maila i po tygodniu dostałam odpowiedź, że rekrutacja została już zamknięta. Co do samej rozmowy telefonicznej - najpierw po polsku o rzeczach związanych z wykształceniem, umiejętnościami czy też z obecną pracą, potem po angielsku bardziej coś o sobie, pytania typowo hr-owe. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało ;)

inż max

widzę że ogólne niezadowolenie, a tak się wszyscy cieszyli że przyszła amerykańska firma i wybawi krakowski rynek projektowy ;-). Wierzycie że ktoś tu otworzył oddział żeby czegoś Was nauczyć, żeby dać Wam fantastyczną pracę. Że niby taki los na loterii. Wierzycie w to jak w kupno używanego auta od niemca (niebity diesel, mało używany w full opcji kupiony przez niemca tylko po to żeby za parę lat odsprzedać tanio polaczkowi). Naiwni jesteście. Dostali granta na utrzymanie Waszych etatów. Grant się skończy skończą się etaty, skończą się wypłaty i to już niebawem. Znam ludzi którzy tam pracują (projektanci drogowi, mostowi, sanitarni). Poszły tam pracować osoby które są typowymi "etatowcami", osoby które na przyszłość patrzą w perspektywie najbliższych tygodni. Osoby te często porzucały świetnie biura projektowe tylko po to żeby wierzyć w perspektywę zarobku parę stówek miesięcznie więcej.Zostali oczarowani bajerem pracy w "super" firmie. W większości to nieroby, idealnie nadające się do korpo. Są traktowani przez swoich amerykańskich przełożonych jak proste niebiałe homosapiensy, tu i ówdzie pozwoli im się postawić kreskę żeby zapewnić spełnienie ich snu o pracy dla amerykańskiej firmy. Udają że są szczęśliwi - małpa jak dostanie banana też jest szczęśliwa, ma swoje "carpe diem" Ludzie obudźcie się, szanujcie się. Twórzcie naszą POLSKĄ potęgę gospodarczą, nie pozwólcie nikomu sobą pogardzać. Myślcie, to nie boli. Chcecie się czegoś nauczyć, chcecie być kimś, chcecie mieć przyszłość, pracujcie w polskich biurach projektów. Po pracy w korpo realizującym pseudoprojekty na dzikim zachodzie za parę lat będziecie zupełnie nieprzydatni dla naszego rynku projektowego. Za parę lat ich nie będzie, a na życie trzeba będzie zarobić. P.S. piszę jako inżynier projektant z 15 letnim stażem na krakowskim rynku projektowym. również byłem kuszony do pracy w tej firmie. ........ Róbcie co chcecie, ale myślcie odrobinę.....powodzenia

Lol3
@inż max 17.11.2016 23:30

Ty wieszcz jestes! :) Jeszcze brakuje ci wstawki "zaprawde powiadam Wam"

uwe

Moim zdaniem: plusy: - fajny przyjazny dział HR. - doskonały dział PR (klasa sama w sobie), inni mogą się uczyć współpracy od nich. Inżynierowie często śmieją się z nich, ale mogliby się wiele nauczyć. - ruchomy czas pracy (rozpoczęcia i końca pracy). - firma stara się walczyć z niekorzystnymi zjawiskami jak mobbing itd, postawa zasługuje na DUŻĄ pochwałę. - trafiają się fajne osoby. minusy: - gdzieniegdzie mobbing, mimo prób walki z nim. - rozdmuchane ambicje pojedynczych osób w niektórych zespołach potrafią poważnie popsuć życie innym. - czynniki typowo ludzkie: wyścig szczurów, zazdrość i lizusostwo, choć nie każdy kierownik daje się na to złapać i stara się uczyć ludzi poprawnych postaw. - Amerykanie nie dają poważniejszych zadań, bo ludzie nie umieją współpracować ze sobą (niestety rozbuchane ambicje biorą górę). Wygrywają zespoły o czym Amerykanie dobrze wiedzą. Żeby dostać poważniejszy projekt trzeba się wykazać czymś więcej niż byciem lepszym od koleżanki/kolegi obok czy narzekaniem na kogoś innego. Każdy powinien mieć swoje miejsce w zespole i czuć się doceniony a nie uczestniczyć w konkurencji z przeszkodami. - zależnie od zespołu trafiają się beznadziejni kierownicy, szczególnie wśród młodych liderów.

kas

Orientuje się ktoś czy status aplikacji "Inactive (No Longer Accepting Job Submissions)" oznacza koniec rekrutacji na dane stanowisko, bo już ktoś został zatrudniony? czy koniec nadsyłania cv, bo zebrano wystarczającą liczbę potencjalnych kandydatów i rozmowy dopiero będą prowadzone? Jestem po rozmowie telefonicznej z wynikiem pozytywnym, miałam czekać na kolejny telefon dot. rozmowy w siedzibie, ale w tym czasie job status zmienił się na taki jak wyżej

Jkj

Jak długo czeka się na telefon po rozmowie z managerem?

kk
@Jkj 03.11.2016 09:18
Jak długo czeka się na telefon po rozmowie z managerem?

Możesz czekać i czekać i się nie doczekać:)

Jkj
@kk 04.11.2016 13:18
Możesz czekać i czekać i się nie doczekać:)

juz wiem ze 2 tygodnie jak nie przyjmują xd

Jurek

No masa osób tam aktualnie pracuje, nie jest to kłopot dla człowieka, aby się tam dostać, wystarczy wysłać CV i wszystko powinno się sensownie ułożyć, tam siedzi taka miła pani, która to przegląda, powaznie

Byly Inz.
@Jurek 18.10.2016 14:51

Wlasnie, ze nie tak latwo. Ja aplikuje z tej dobrej "zagranicy". I oczywiscie odmowa. A prarcuje z ludzmi lepszymi ode mnie, dobre miedzynarodowe doswiadczenie mam, standardy pracy, dokumentacji, etc. Ale oni sie boja.. boja sie, ze ktos przyjdzie lepszy od nich lub nawet ich przelozonych z USA i smie siebie wycenic na stawke 5000-7000-9000-11000, 13000, czy 15000 PLN netto / miesiac, bo tyle wlasnie w przeliczeniu mam za granica. A tutaj widze bidnie u was musi byc. I rotacja tez co 2-3 lata :) Pozostaje zmiana zawodu :o Programisci w PL juz zarabiaja te nawet 11-16k PLN netto i jakos nikt im nie smie obnizac pensji.

WróżTadeusz

Czy jest ktoś, kto aktualnie pracuje w mostach w CH2M w Krakowie i mógłby wypowiedzieć się na temat pracy? Chodzi mi głównie o zakres obowiązków asystenta, czy jest tak jak piszą poprzednicy, że tych projektów nie ma, a i też nie ma za bardzo możliwości rozwoju / awansowania? Przechodzę z firmy w której robię różne rzeczy związane z projektowaniem i nie tylko. Czy to będzie krok w tył?

Kotlecjusz

W ostatnim czasie awanse dostały tylko managiery w którym sie w głowach poprzestawiało. Ludzi od sobą maja za zło konieczne które musi tu być bo kto by robił ta małpia robotę. To że projektów nie ma to juz chleb powszedni. Większość osób siedzi i sie niby uczy. Ciekawe jak długo i kiedy bedzie basta. Narazie projektów jest mało i nie zanosi sie na to zeby było wiecej bo maja Polaków za ludzi przeciętnej inteligencji i napewno niepodołaja ich wymagania.

Zostaw opinię o CH2M HILL Polska Ltd. Sp. z o.o. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CH2M HILL Polska Ltd. Sp. z o.o.